Reklama

sobota 17. listopadu 2018

Schází jen křižník Aurora….

Přemysl Votava
17. 11. 2018
V Praze je rušno, od včerejška slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíše s tou polistopadovou. Novodobí kádrováci si uzurpovali moc těch, co kádrují politiky i věnce. Rozhodují, kdo může, či kdo nesmí, uctít památku 17.listopadu, rozhodují co je správné a co není správné.

Buď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate Bohemia and Moravia

Lubomír Man
17. 11. 2018
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor. Potud tedy vše v pořádku, až na malý detail. 


Čtvrcení novináře

Loudil
17. 11. 2018 

Zpravodajská služba CIA zjistila, že vraždu saudského disidenta a svobodně píšícího novináře Chašukdžího nařídil osobně saudský korunní princ Salmán. Novinář byl na saudském konzulátu v Istanbulu 2.října přepaden vyslaným 15 členným komandem, byl mučen, zardoušen, rozčtvrcen patologem a nakonec bylo jeho tělo rozpuštěno v kyselině a "vylito" do studně. Je děsivé, že tuto věc nařídil - "druhý muž" - Saudské Arábie, příslušník vládnoucí rodiny, korunní princ Saudské Arábie je hlavním spojencem USA, hlavní země NATO, na Blízkém Východě po Izraeli. Pan Trump si proto zvolil Saudskou Arábii za cíl své úplně první zahraniční cesty ve funkci prezidenta. S vraždícím monstrem, princem Salmánem, se členové jeho US delegace -"skoro líbali !!".

Proč národní obrození?

Ivan David
17. 11. 2018   (neprosloveno 17. 11. 2018)
Asi před dvěma lety jsem se v jedné diskusi v nadsázce zmínil, že potřebujeme národní obrození. Byl u toho Jaroslav Bašta, který řekl, že národní obrození potřebujeme nutně. Brzy a zcela bez nadsázky. Zkusme si položit otázku, jaký smysl má národ. Jakýkoliv národ, je lhostejné, co ho spojuje, důležité je, jak silně. Člověk je tvor společenský. Podobně jako u společenského hmyzu, mravenců nebo včel, nemá jednotlivec bez ostatních členů kolonie smysl. Pokud někdo něco dokázal, pak jen ve vztahu k ostatním, z pohledu ostatních a někdy i proti ostatním.

Co se stalo a nestalo 17. listopadu 1989 a jak Francie zničila Libyi. Vyšlo nové číslo časopisu Šifra


17. 11. 2018
Časopis Šifra je projekt novináře Milana Vidláka, který píše i o věcech, o nichž mainstreamová média neinformují. Měsíčník, který vychází v tištěné i digitální formě, se věnuje ožehavým kauzám současnosti i tématům, jež odkrývají, jak funguje systém. 


Ukradené výročí. Lidi, nebuďte užitečnými idioty. Expert na geopolitiku ukazuje, co stojí za dnešními protesty proti vládě

Marek Kyncl
17. 11. 2018 ParlamentníListy
„Lidé, nebuďte užitečnými idioty, jako v roce 1989. Za současnými protivládními demonstracemi může být neochota podepsat Globální pakt o migraci, tendr na jadernou elektrárnu nebo válka gangů usilujících o politickou moc, uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku, ve své zdrcující analýze polistopadového vývoje a současných událostí, ze které tuhne krev v žilách.

Nejsme jako ONI!


Zdeněk Hrabica
17. 11. 2018
Nejsme jako ONI, jsme ještě mnohem HORŠÍ!
„Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!“ (Mahatmá Gándhí)
¨Kvalitní časopis musí být: - čtivý. - poutavý,- zajímavý,  -angažovaný!“ (Rudolf Pařenica, novinář deníku Mladé fronty, nikoliv /MF DNES)
Také musí být vždy slušný...Platí i pro každé noviny, rozhlas a televizi, stejně jako pro elektronická média.
Foto autor

Poznámka redakce (ID): Forum24 vlastní Pavel Šafr (např. ZDE), bývalý šéfredaktor MFDnes a Blesku, odsouzený za řízení pod vlivem alkoholu 

Není šibenice jako šibenice

TARAS2
17. 11. 2018 TarasovaTerasaTyto dvě se ocitly v roce 2015 na demonstraci proti islámu a vyvolaly táhlé blití mainstreamových médií, toto pochází z ČT.

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“ (přepis rozhovoru 15.11.)

17.11. 2018   Hrad
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítejte u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem. Tentokrát natáčíme na Pražském hradě. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Dobrý den.  video zde

Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?

Libor Čermák
17.11. 2018   Rukojmí
17. listopad je dnes vnímán jako "den boje za svobodu a demokracii". A bohužel i dnes je svoboda a demokracie docela dost ohrožená. A ze strany koho? Ne, ze strany současného prezidenta republiky to rozhodně není.

Svět při sobotní ranní kávičce 17.11.2018:

Tereza Spencerova
17. 11. 2018  Facebook autorky

-- Julian Assange… toho času pořád ještě v azylu na ekvádorském velvyslanectví v Londýně… byl v USA už obžalován… jak se provalilo, nejspíš administrativní chybou… obžaloba je tajná… popraven zatím dopředu ještě nebyl…

-- Chašúgdžího nařídil zabít přímo korunní princ MbS, soudí prý CIA… což my, u kávičky, víme už dávno...

Proč je se 17.listopadem spojeno zklamání?

František Roček
17. 11. 2018 PrvníZprávy
Bude to již bezmála 30. let a já stále nesnáším žvásty o 17. listopadu jako o líhni demokratické přítomnosti. Přitom na ty dny roku 1989 vzpomínám rád.
Nesnáším oficiální žvásty, protože demokratická současnost připomíná praktiky z doby tzv. reálného socialismu.

Dnes se dá očekávat další pokus červenokaretníků o barevnou revoluci

Ivan David17. 11. 2018

Uvidíme co provedou blbci pod vedením gaunerů.

pátek 16. listopadu 2018

Velmocenská ignorace malých zemí. Aktualizace: Statistika účasti USA ve válečných konfliktech

GUSTAV MURÍN, MIRKO RADUŠEVIĆ
16. 11. 2018 Liteárky
V rámci velmocenské ignorace dobře víme, jak jsou na tom malé národy… I u nás bohužel chápeme bohorovnost velmocí vůči menším národům. Projevuje se průběžně a nejhorší je, když se to projeví v situaci, jako byl Mnichov 1938. (na snímku francouzský prezident s manželko
u před Elysejským palácem vítají světové státníky v rámci oslav konce první světové války)

Vy, co o výročích plníte prostranství a řvete. Dožadujete se demokracie, ale vůbec jste nepochopili její princip, vzkazuje profesor Keller

Prof. Jan Keller
ROZHOVOR s Janem Kellerem
16.11.2018  ParlamentníListy
Europoslanec a profesor sociologie Jan Keller připomíná, že hlavním požadavkem všech, kdo demonstrovali proti režimu v listopadu 1989, byly svobodné volby. Brzy se ale zjistilo, že část lidí nemá v úmyslu jejich výsledek respektovat. „Plní každým rokem při nejrůznějších výročích veřejná prostranství, nadávají těm, kdo volby vyhráli, a dožadují se demokracie, jejíž princip nepochopili.“ Záležitost ohledně premiérova syna Andreje Babiše podle Kellera nelze objektivně hodnotit, pokud se nevyjádří příslušné orgány: „Politici, kteří si ji troufají hodnotit již nyní, na sebe jen prozrazují, že jim o objektivitu v žádném případě nejde. Jelikož v řádných volbách neuspěli, snaží se kauzy využít k mocenskému zvratu.“

Pokus o slovenský majdan, ale Zeman není Kiska

Jiří Jírovec
16. 11. 2018
"likvidovat Babiše to není jako když hajný střílí pytláka. (Parafráze Švejkova výroku o sarajevském atentátu.) Kdo je Andrej Babiš? Podnikatel s citem pro nabídku a poptávku, tedy pro trh, bohatý a ještě ke všemu Slovák. To je samo sobě na pováženou. Na politické scéně se objevil jako zakladatel hnutí Akce Nespokojených Občanů (ANO 2011). Ve volbách 2013 skončilo jeho těsně druhé za ČSSD a vstoupilo do vlády. Pak se stala ta nepříjemná věc: Preference ANO začaly stoupat a ČSSD znervózněla.

FAZ: Nejdražší stíhačka v historii Německa je bezmocná proti S-400!

Stíhačka Eurofighter
Marco Seliger a  - kou -
16. 11. 2018  FrankfurterAlgemeineZeitung a PrvníZprávy
Nejnovější bitevniky Eurofighter ve službách Bundeswehru jsou bezmocní proti ruské vzdušné obraně, uvedl německý deník Frankfurter Allgemeine. 
Autor článku Marco Seliger napsal, že německé letectvo nemá dostatečně pokročilé typy raket pro boj s komplexy S-400 a také konstatuje, že je v zásadě velmi obtížné vyřadit S-400 bez ztráty.


Major Sjursen: Saúdská Arábie financovala lidi zabíjející vojáky, kterým jsem velel

mjr. Danny Sjursen 
Danny Sjursen 
16. 11. 2018  Truthdig  a  E-republika
V letech 2006 až 2007 jsem hlídkoval v ulicích a předměstích Bagdádu. Sunnitští islámští povstalci, kteří byli financováni Saúdy, zastřelili několik mých vojáků a jednomu způsobili doživotní paralýzu. Pravidelně jsme nacházeli saúdskou wahábistickou literaturu v domech a skrýších našich povstaleckých nepřátel.

Věčný majdan: tři zdroje, tři součásti

Rostislav Iščenko
16. 11. 2018      politik
Na Ukrajině se mluví o prvním majdanu, druhém majdanu, budoucím majdanu, neúspěšném majdanu (akce "Ukrajina bez Kučmy"). Politici, politologové, novináři, dokonce i vědci historici (pokud tak můžeme nazvat ty, kteří zastupují ukrajinskou historickou vědu) diskutují o počtu majdanů v dějinách "evropského národa", jejich správné periodizaci a světovém a historickém významu.

Treya Spencerová: Svět při páteční ranní kávičceTereza Spencerová
16. 11. 2018  FacebookTerezySpencerové

-- americký Senát jedná o ukončení zbrojních dodávek do Saúdské Arábie… současně zablokoval návrh přestat dodávat zbraně do Bahrajnu, který je ve skutečnosti saúdským zadním dvorkem… aneb jak zklidnit kritiky a „přestat“ Saúdům dodávat zbraně…


Hoprdoks

Ladislav Žák
16. 11. 2018  VašeVěc
Původně jsem chtěl v titulku položit v titulku otázku, čím se liší Lety u Prahy od Marrákeše, ale pak jsem se rozhodl dát do titulku spíše odpověď na otázku, čím se neliší…
Alena Vitásková na skřipci

Zdeněk Jemelík
15.11.2018    ZdenekJemelik a www.chamurappi.eu
To, co se v naší milé vlasti v současnosti děje, odpovídá citátu z klasika: „vymknuta z kloubů doba šílí“. Tanec, rozpoutaný kvůli reportáži Sabiny Slomkové a Jiřího Kubíka o setkání s Andrejem Babišem ml., vyvolává pochybnosti o duševním zdraví politiků, kteří v něm tančí.
Podivnosti se ale dějí i mimo svět nadutých pseudoelit.
Odpuzujícím příkladem je soudní řízení trestní proti Aleně Vitáskové kvůli jejímu rozhodnutí jmenovat do postavení místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu Renatu Veseckou, bývalou nejvyšší státní zástupkyni. 

Exministr a psychiatr Ivan David přináší vlastní postřehy k tajně nahranému rozhovoru s Babišem mladším. A na 17. listopadu očekává v ulicích...


16. 11. 2018       Parlamentní listy (rozhovor)
K řečem opozice o pádu politické kultury na mafiánskou úroveň v souvislosti s aktuálním děním kolem Andreje Babiše bývalý ministr zdravotnictví, profesí psychiatr a v posledních letech i komentátor politického dění Ivan David poznamenává, že mafiáni jsou ve vládě i v opozici. Ptá se, co je blbých padesát milionů v kauze Čapího hnízda ve srovnání s kauzou lehkých topných olejů, fotovoltaickou velekrádeží nebo navrácením majetku církvím, který nikdy nevlastnily. Novináři Slonková a Kubík, kteří celou kauzu rozpoutali, nebyli vedeni touhou odhalit veřejnosti pravdu padni, komu padni, ale od začátku vědí, komu má padnout a kdo má padnout. Přitom jsou spíše pachatelé trestné činnosti.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí podalo komentár k situácii s Babišovým synom

Mluvčí ruského zamini Mária Zacharovová
16. 11. 2018 HlavnéSprávy
Správy, že syna českého premiéra proti jeho vôli schovávali na Kryme pred výsluchmi v záležitosti jeho otca, pripomínajú informačný podvrh a provokáciu, skomentovala oficiálna hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová


čtvrtek 15. listopadu 2018

Tady přece nejde o blbych 50 milionu ani o rybařeni v Artěku…

Laďa Větvička
15. 11. 2018 VĚTVOVINY
Konečně! Buch je mi svědkem, že sem teho chlopa nikdy neměl rad a nikdy sem o něm nic pozityvniho nenapsal. Co sem tež měl o něm napsat pozityvniho?

Cestou sedmnáctého listopadu


Patrick Ungermann
15. 11. 2018
Litovelské gymnázium nese jméno Jana Opletala. Tady nadějný student složil zkoušku dospělosti a dva roky nato se zapsal v Praze na Lékařskou fakultu Karlovy univerzity. Vysokoškolsky studoval šest semestrů, než se rozhodl spolu s mnoha jinými studenty oslavit výročí vzniku Československa na protinacistickém shromáždění. V Praze se srotily desetitisíce lidí a z plna hrdla provolaly slávu T. G. Masarykovi a Edvardu Benešovi. Čeští policisté projevili demonstrantům podporu. Naproti tomu řidič K. H. Franka dostal do zubů a přišel o peněženku. Prostě jsme věřili, že válka zatočí s Hitlerismem do dvou měsíců. 

Jiří Paroubek: Etika podle TV Seznam

Jiří Paroubek
15.11.2018 VašeVěc
Dnes vydala česká policie vyjádření, které právě běží (od cca 11 h) na liště ČT 24, že prověřila moje příjmy a neshledala nic závadného (zpráva na teletextu: „Policie ukončila šetření příjmů Jiřího Paroubka, nic podezřelého nezjistila“). Připomenu, že TV Seznam s velkou pompou šest týdnů před volbami do Senátu, v nichž jsem kandidoval, v několik desítek minut trvajícím rozhovoru redaktora Kubíka s mojí budoucí bývalou manželkou Petrou, se zabývala mými údajnými nelegálními příjmy, deníky, ve kterých jsem si údajně vedl stínové účetnictví a vůbec mými údajnými lumpárnami.

Američtí novináři informovali, jak jsou na Ukrajině připravovány děti zabijáci

15. 11. 2018    lenta  (video) ČT24 - totéž video s českými titulky
Novináři informační agentury Associated Press zveřejnili reportáž o dětském táboře, který založila ukrajinská nacionalistická skupina. Reportéři uvedli, že ideologové organizace vychovávají z dětí profesionální zabijáky. Vedle fyzické přípravy navštěvují nezletilci podle údajů Associated Press "ideologické" lekce, kde se dozví o škodlivé propagandě "evropských bolševiků".

Svět ruskýma očima 480

Etická poznámka ke kauze Babiš

Pavel Letko 
15.11.2018 E-republika
Babiš možná skončí ve vězení za porušení zákona. Novinářská banda počínajíc Slonkovou však přestala být lidmi a klesla na animální úroveň. Vysmívat se postiženým, jako to udělala Slonková s Kubíkem, to je normální svinstvo.

středa 14. listopadu 2018

Pentagon přislíbil, že podpoří úsilí Polska při kladení odporu Rusku. Washington je Varšavě vděčný za umístění amerických vojsk


14. 11. 2018     www.mk.ru/politics/2018 a interfax
Toto prohlášení učinil šéf Pentagonu James Mattis během setkání s polským ministrem obrany Mariuszem Blaszczakem. Podle jeho vyjádření bude Washington pokračovat v úzké spolupráci s Varšavou a bude podporovat její úsilí při kladení odporu Moskvě.

Nechcete přispět na nemocné děti?

Zdeněk Hrabica
14. 11. 2018
„Nechcete přispět na nemocné děti?“ – s takovou otázkou se na kupující obracejí pokladní superprodejen Lidl, denně mám plnou poštovní schránku složenek k odeslání finančního obnosu na – v dannou chvíli 22 charitativním organizacím, existujícím v České republice. „Nechcete přispět na nemocné děti – já sám rozšiřuji - i na nemocné poslance a senátory?“ Z rozhlasu i televize mi vypadávají jako kostlivci ze skříně podobná doporučení.

Republiku stravuje žár a plameny – a žháři se vydávají za hasiče

Lubomír Man
14. 11. 2018
Když na obrazovce ČT vidím, jak se na ní, jak na pražském orloji, střídají skupiny nejvyšších pravicových politických špiček s obličeji co nejzachmuřenějšími, které mají národu vsugerovat, že se děje cosi strašného, čemu se ovšem oni rozhodli co nejrozhodněji postavit, a nikoli pro sebe, ale pro ubohý lid jim svěřený zachránit to, co se v tomto nejkritičtějším momentu ohrožení samé podstaty republiky pro tento lid ještě zachránit dá, ptám se sám sebe, co je tohle zase za lotrovinu? 


V Elysejském paláci bylo oznámeno, že jsou připraveni akreditovat RT a Sputnik ve Francii


14. 11. 2018      russian
Poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona řekl, že Elysejský palác je připraven akreditovat RT France a Sputnik. Informuje o tom Le Figaro. Poznamenal, že RT France a Sputnik již byly akreditovány Nejvyšší radou pro audiovizuální média Francie (CSA) a byla jim přidělena vlna vysílání. "Mám na mysli následující skutečnost: jakmile jsou akreditováni CSA, jakmile jim byla přiřazena vlna vysílání, jaký je v tom rozdíl, zda jim udělíme akreditaci nebo ne?", uvedl.

Pět hlavních důvodů, proč je z hlediska protinárodních sil nutné oddělat Babiše

Vladimíra Vítová 
14. 11. 2018
Proč jde našim tzv. demokratickým stranám o to svrhnout vládu A. Babiše pomocí pouličních demonstrací, které jsou profesionálně organizovány a řízeny? Proč probíhá pokus o destabilizaci naší země?
1. Andrej Babiš veřejně sdělil, že vláda nepodepíše Globální pakt o migraci. V této souvislosti připomínám, že podle studie, kterou si EU nechala vypracovat již v roce 2009, prý ČR může pojmout až 58 milionů migrantů.

Oni mohou, protože chtějí. My snad nechceme?

Jiří Baťa
14. 11. 2018
Protestní akce především proti vysokým cenám pohonných hmot, ale i kvůli dalším kupícím se potížím ochromily více než tři desítky měst po celém Bulharsku, včetně metropole Sofie. Tolik úvodní zpráva z denního tisku (Haló noviny, pondělí 12.11.2018). Není tom jediný případ, kdy se občané některého evropského státu postaví proti nepříznivému stavu a situaci, které významně ovlivňují jejich životní existenci, jako např. ve Španělsku, Itálii, Portugalsku a dalších. Nemyslím, že by důvody byly o mnoho jiné, než které máme i my, občané ČR, přesto u nás podobné aktivity občanů neuvidíme. 


Mlýnek na koření

ThDr. Václav Umlauf
Václav Umlauf
14. 11. 2018   E-republika
Čas v pseudo-megakvelbu řízeném logikou jednoho procenta není vhodným místem k nákupu spotřebního zboží. Jedno procento pro nás stvořilo svět, ve kterém produkujeme šmejdy, nakupujeme šmejdy, jsme považováni za šmejdy a také se máme chovat jako šmejdi.

Sólokapr za cenu porušení zákona?

Eric Best
Eric Best
14. 11. 2018  EB
Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí. Na základě článku 179 švýcarského trestního zákoníku (k dispozici je neoficiální verze v angličtině nebo oficiální verze v němčiněfrancouzštině a italštině) pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta. 

Zdeněk Jemelík: Úder na solár

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
14. 11. 2018  (Napsáno pro Security Magazin, zaparkováno 13.11.2018 na mém bloggu a na www.chamurappi.eu)
V posledních týdnech Andrej Babiš vychutnával plnými doušky svůj politický úspěch. Přecházel z jedné diplomatické akce na druhou, a když už byl ve vlasti, bylo jej vidět na nejrůznějších veřejných shromážděních. Ustalo otravné připomínání jeho postavení obviněného. Působilo to dojmem, že se na jeho stíhání snad zapomnělo.

Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
14. 11. 2018 blog autora

Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let
Přesněji 21 let a 15 dní.
Jako přes kopírák.
Pro nepamětníky:

https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1432352-tzv-sarajevsky-atentat-odstartoval-zatim-nejvetsi-politickou-krizi-v-cr

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem aneb Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox

Analytik Jan Schneider
Jan Schneider
14. 11. 2018  ParlamentrníListy
Poté, co reportéři webu SeznamZpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem syna slovenského prezidenta Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.


David Graeber: Zámky a podzámčí „bezúčelné práce“

14. 11. 2018 StřípkyZeSvěta
Řekne-li se David Graeber, knihomol už ví. Jeden z titulů profesora London School of Economics zdobí i náš knižní trh. Jmenuje se DLUH. PRVNÍCH 5.000 LET. Vydaly ji brněnské BizBooks už v roce 2012. Před pár dny vyšla Graberovi kniha, bořící jiný mýtus. Nazval ji BULLSHIT JOBS. A THEORY. Džob máme i v češtině. „Bull“ je býk a „shit“ zase ho..o. Spojení obou slov sice už změklo i do konotací, které tolik nepáchnou. Včetně slovesa „to bullshit“ – „žvanit nesmysly“ (hlavně ty, co mají „uvádět v omyl nebo tahat za nos“), řečeno se slovníkem velevážené firmy Webster. Na téma, jež nastoluje profesor, však sedí spíš prvotní význam. Tedy řekněme „práce na ho..o“

Zeman poskytl Babišovi radu

Zeman poskytl Babišovi radu

© AFP 2018 / Michal Cizek
14. 11. 2018  Sputnik
Český prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro televizi TV Nova vyjádřil k údajnému únosu syna premiéra Andreje Babiše na Krym. Podle něj může jít o divokou konspiraci.

Okraden za bílého dne!!!

TARAS2
14. 11. 2018  TarasovaTerasa
Tristní stav české levice popisují hned dva články na Nové republice, ZDE a ZDE. Ilona Švihlíková i Petr Robejšek správně kritizují programovou impotenci a rozbředlost KSČM i ČSSD (Robejšek k tomu přidává i levici evropskou, stav po schröderovském a blairovském úkroku doprava), pranice uvnitř stran o zbývající aktiva a odchod voličů do temných močálů. Melduji, prosím pěkně, už dobrých čtrnáct let, co se šourám po síti, že levice – řečeno s Lízou Doolitleovou – musí pohnout s tou svou línou prdelí. Takže pokud Švihlíková s Robejškem nevykrádají chudinku Tarase, jsou za ním opožděni o desítku let.


úterý 13. listopadu 2018

Proč se Kyjev tolik bojí voleb na Donbasu. Světový a historický význam současných voleb na Donbasu


Alexandr Chalděj
13. 11. 2018      regnum
Bez ohledu na to, jak budou ukrajinské sdělovací prostředky mluvit o problémech účasti ve volbách na Donbasu, proběhnou za jakéhokoliv počasí a jejich hlavním výsledkem bude návrh na ustavení části Donbasu odděleně od Ukrajiny. Se všemi výkřiky Západu a kyjevské junty o neuznání výsledků voleb nabudou realitu autonomního samosprávného regionu, který má legitimní vládu z pohledu demokratických institucí. A svou autonomii si zachová ve všech kontaktech s Kyjevem a všemi ostatními zprostředkovateli.

Rusko učinilo politický tah v Afghánistánu. USA jsou pobouřeny

13. 11. 2018    yandex
Americký tisk píše o novém politickém tahu Ruska v Afghánistánu, který ho nejen vrátil zpět do vysoké politiky, ale také vede k tomu, že tento region se ocitne pod úplnou kontrolou Ruska a že Američané budou muset v budoucnu vůbec opustit Afghánistán. V současné době je pod kontrolou vlády jen malá část Afghánistánu, většina patří hnutí Tálibán, sever obsadili teroristé DAEŠ, kteří přicházejí ze Sýrie.

20. listopadu od 18.00 můžete v přímém přenosu sledovat přednášku Prof. Petera Stanka, CSc.

13. 11. 2018
Přednáška Prof. Staneka zazní z Kultůrního domu ve Štětí (Dlouhá ulice).
V určeném čase klikněte ZDE:
https://www.youtube.com/user/djPetrB/live
 Jako ukázku doporučuji např. přednášku Prof. Staneka na letošním Litoměřickém semináři ZDE.

Zbyněk Fiala: Obnovitelné zdroje – znovu a lépe

Zbyněk Fiala
13.11.2018 VašeVěc

Dlouho očekávaný nový zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie, který má posloužit občanům, nikoliv baronům, zamířil do sněmovny. Stále je však vnímán jako něco, co kazí plány jaderníků.

S Babišem se houpe křeslo

Napsal vittta
13. 11. 2018  OstrovJaniky
S Babišem se houpe křeslo, přátelé!
Chtě-nechtě, musím ho podpořit.
Všichni ostatní jsou minimálně stejní, daleko pravděpodobněji spíše horší.
O jejich pohnutkách nelze ale pochybovat.

Pred sto rokmi sa nič neskončilo – ide stále o mier


Edo Chmelár
13.11.2018 blog autora
Mnohí verili, že všetko sa skončilo v roku 1918 – 1919, keď po dosiahnutí Versailleskej mierovej zmluvy po prvýkrát v dejinách postavili vojnu na pranier ľudstva. Mnohí verili, že všetko sa skončilo v roku 1945, keď po šesťročnej celosvetovej agónii si všetci uvedomili, že takto to ísť ďalej nemôže ...