Reklama

sobota 24. listopadu 2018

Merkelová: “Státy EU se musí vzdát své suverenity, a odevzdat ji Bruselu”

Filip Vávra
24.11.2018  Středoevropan
Ač šampioni globalizace, jako je Merkelová nebo Macron, ztrácejí každým dnem svou sílu, možná právě proto jsou jejich výroky stále otevřenější, a odkrývají nám pozadí toho, co tahle banda s námi celé ty roky plánuje. Merkelová prohlásila, že státy EU musejí být připraveny svou suverenitu odevzdat Bruselu.

Pohrdání voličem

Vidlák
24. 11. 2018  blog autora
Tak nám vládu neshodili paní Mulerová... Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou.


Je Putin mazaný, nebo se jen tak tváří?

24. 11. 2018 Deň TV , překlad Outsidermedia
Zástupce šéfredaktora časopisu „Den“ Andrej Fefelov a expert na systémovou analýzu Sergej Solncev besedovali na témata: Proč se lid dozví jako poslední o rozhodnutí elit o budoucnosti státu; proč je automatizace vědomí hlavní tendencí západní civilizace; v čem spočívá největší chyba Číny; k čemu jsou Rusku velké projekty; co je to digitalizace a zda ji můžeme využít ve svůj prospěch…

Tiskové prohlášení První mezinárodní konference proti zahraničním vojenským základnám USA a NATO

24. 11. 2018  The Irish Anti-War Movement

První mezinárodní konference proti vojenským základnám USA a NATO proběhla 16.-18. listopadu (2018) v Liberty Hall v irském Dublinu. Na konferenci bylo přítomno téměř 300 účastníků z více než 35 zemí z celého světa. Na konferenci promluvili řečníci zastupující země ze všech kontinentů, včetně Kuby, Argentiny, Brazílie, Kolumbie, Spojených států, Itálie, Německa, Portugalska, Řecka, Kypru, Turecka, Polska, Spojeného království (V. Británie a Irska), Irské republiky, České republiky, Izraele, Palestiny, Keni, Demokratické republiky Kongo, Japonska a Austrálie.


Za vším hledej prachy!

Jaroslav Čejka
24. 11. 2018  NovéSlovoSk
Já vím, kdysi se říkávalo, že za vším je třeba hledat ženu. Ale to už dávno není pravda a navíc je to odporně sexistické. Dnes platí to, co jinými slovy řekl svého času už Václav Klaus starší – o peníze jde až v první řadě.

Prezident pro MfDnes:,,Víte, já jsem byl 17. listopadu 1989 nejen na Národní třídě, ale krátce po něm i na fakultách, v divadlech, na Letenské pláni a tak dál. Mám na to krásné vzpomínky a nenechám si je vzít nějakými pitomci. Ale například ta příhoda s kytkami do koše svědčí o jistém, řekněme, protofašistickém charakteru části pražských demonstrantů.,, Můj názor je, že část tzv. pražské kavárny reprodukuje období druhé republiky."

24.11. 2018   Hrad
Rozhovor prezidenta republiky pro MF DNES
Reprodukuje ho nenávistností, intolerancí a hlavně tou povýšenou představou, že jejich názory jsou nadřazené názorům druhých. Já vám ovšem řeknu svůj opačný pohled. Pánové, ty názory nejenže nejsou nadřazené. Ty jsou tak pitomé, že jsou inferiorní (méněcenné, slabomyslné – pozn. red.). A ten, kdo nedokáže akceptovat, že prohrál ve volbách, si nemůže osobovat právo být soudcem české společnosti. Ostatně Praha je jen deset procent české populace. Kromě toho je řada slušných Pražanů, kteří v těch ulicích se řvoucím davem nebyli. V Brně bylo tisíc lidí, v Ostravě sto a jinde nic. Zase zveličujeme význam Prahy. A já bych docela souhlasil s větou Krnáčové o zpovykaných Pražácích.

Tereza Spencerova
24. 11. 2018 facebook autorky
...kdyby tohle bylo ze Sýrie, tak už Západ vyhlašuje sankce a možná i střílí rakety... ale on to "jen" Macronův "režim" řeší francouzské "umírněné rebely"...:-)

Proč to Babiš ustál, aneb chybí skutečný soupeř

Radim Valenčík
24. 11. 2018 RadimValenčíkPíše
Motto: "Jak to dnes shrnout: Dlouho se vědělo, že se nic nestane. Osm hodin se nic nedělo a nakonec se nic nestalo. – A televize z toho dokázala udělat celodenní vysílání..." (Martin Komárek)
Nejlépe a nepřesněji se k otázce, proč to Babiš ustál, vyjádřil Radko Kubíčko na ČT 24 hned v den debaklu "demokratické opozice" v pořadu Zprávy ve 23, viz zde od začátku 24 minuty pořadu: ceskatelevize. Stojí za to se na to podívat, protože se jedná o vynikající analýzu, kterou dnes vidíme v ČT málo kdy. Babišovi dnes chybí soupeř, nikdo ze současných lídrů tzv. "demokratické" opozice na něj nemá ani morálně, ani politicky, ani intlektuálně, ani vnějším projevem.

Ukrajinská opozice a kolaborace


Rostislav Iščenko
24. 11. 2018   ukraina.ru/opinion
Páté výročí majdanu se kryje s rozkolem v Opozičním bloku. Na první pohled to je souhra náhod. Ve skutečnosti, pokud se v tom zorientujeme, není na této souhře nic divného, a také náhodného je zde málo. Majdan vyvrcholil ozbrojeným převratem. Za účelem legitimizace orgánů byly potřebné předčasné prezidentské volby. Prezidentské funkční období trvá na Ukrajině 5 let. Jsme tudíž na začátku další prezidentské volební kampaně, kdy se prohlubují všechny rozpory mezi politickými silami.

pátek 23. listopadu 2018

Seminář „Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“

9. 11. 2018
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ
konaný pod záštitou poslance Mgr. Jiřího Kobzy
„Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“
 

Poslanecká sněmovna, sál J 205, budova Sněmovní 1, Praha 1 
úterý 27. listopadu od 10 do 14 hodin

Biskupové sekretáři Byzantského katolického patriarchátu poslancům Národní rady Slovenské republiky

23. 11. 2018
Vážení poslanci Národní rady,
blíží se setkání v Marrákeši, na němž má být podepsán „Globální pakt OSN o migraci“, přesněji „Globální kompakt pro bezpečnou, řízenou a legální migraci“. Tento dokument se rozhodlo nepodepsat několik států: USA, Austrálie, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rakousko a mnohé jiné jsou na cestě k odmítnutí tohoto paktu, protože přímo ohrožuje jejich suverenitu, stírá rozdíl mezi legálním a nelegálním přistěhovalectvím a představuje v dlouhodobém měřítku velká ; bezpečnostní rizika. 


Velikost textu: Rusko obvinilo NATO z obelhání celého světa!

Maria Zacharovová - ruské Zamini
-kou-
23. 11. 2018  PravníZprávy
Vedení NATO obelhalo nejen Sovětský svaz, ale i celé světové společenství, a pokračovalo v rozšiřování aliance na východ, i přes dohody s Moskvou.
Prohlásila to zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.


Puč zkrachoval: Andrej Babiš zvítězil – a oslnil. Všichni zbrojnoši Kalouskovi, krycí název: prase! Britský agent v čele BIS? Děsy a běsy ČT. Válka policajtů. Imigranti v akci. Kdopak by se AB bál?

Petr Hájek
23. 11. 2018  ProtiProud
PETR HÁJEK dělá účet celému nepodařenému pokusu o převrat, který pučisty patrně nadlouho, ne-li definitivně, poničil a rozbořil jim vysněný „Domek z karet“

Udělat z bydlení opět věc veřejnou

Sociolog Tomáš Samec
Naděžda Straková
23. 11. 2018 Alarm
Praha patří mezi evropské metropole z nejhůře dostupným bydlením. Jak z této situace ven, nastiňuje sociolog Tomáš Samec.

Globální pakt o migraci: ďábel tkví v detailu a v interpretaci

Michael Kroh 
23.11.2018  Argument
Ekonom Michael Kroh se ve svém komentáři zabývá hodnocením smyslu a dopadů diskutovaného Globálního paktu o migraci.

V polovině prosince by měl být v marockém Marrákeši podepsán tzv. Globální pakt o bezpečné, řízené a pravidelné migraci, který sami tvůrci označují jako přelomový dokument. Přiznám se, že jsem měl problém s překladem anglického originálního názvu, protože slova „orderly“ a „regular“ jsou v anglických slovnících považována za synonyma. Přidržel jsem se proto překladu z jednoho z komentářů k této otázce, i když mi není jasné, co znamená „pravidelná migrace“. Spíše asi jde o migraci podle pravidel či regulovanou pravidly.


Jakub Laurentius
23.11.2018 facebook autora·
Chodit na tzv. veřejné debaty má smysl jen z těchto důvodů:
- Zazní nesouhlasný názor.
- Člověk se pocvičí ve stručné a úderné argumentaci.
Typická veřejná debata probíhá tak, že dva, tři nebo čtyři propagandisté sedí vpředu za stolem a cca hodinu prezentují své názory, např. o prospěšnosti EU a NATO, o neškodnosti amerického radaru v Brdech nebo o nebezpečnosti Ruska.

Proč Spojené státy spěchají uzavřít mír s Talibanem?

Tereza Spencerová
23. 11. 2018  facebook autorky a FTV Prima
„Odstartovaly závody o to, zda se s Talibanem jako první domluví Washington, Moskva nebo Peking," píše ve svém dnešním komentáři Tereza Spencerová.


Merkelová hluboce otřásla Německem, rozmanitost hluboce otřásla západní civilizací

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
23.11.2018  blog autora, překlad Zvědavec
Tato zajímavá koláž ukazuje, že ne všichni lidé evropského původu se nechají zastrašit snahou elity zabránit lidem, aby vyjadřovali nesouhlas s nepřizpůsobivými přistěhovalci, kteří obsazují jejich země - ať už z důvodu ekonomických výhod, nebo proto, že prchají před válkami Washingtonu a před vměšováním Washingtonu do vnitřních záležitostí jiných zemí.

Kadibudkou proti šestému vymírání druhů včetně nás, homo sapiens

Aleš Macháček
23.11.2018   E-republika
Kanalizaci s čističkami jsem dosud vždy doporučoval. Malý zádrhel je v tom, že peníze za stočné přes VODAKVU Karlovy Vary platím SUEZu, další francouzské korporátní firmě a pitnou vodu platím Veolii přes firmu Ravos.


čtvrtek 22. listopadu 2018

Zbyněk Fiala: Kdo to schytá 4:0?

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
22. 11. 2018   VašeVěc
Společnost 4.0, o které se občas v Česku sní, se může snadno změnit ve skóre zápasu, ve kterém kdosi dostal pořádnou nakládačku. Koho to čeká, to mne napadlo nad komentáři znalých profesorů, že naše školství zatím nadále vzdělává jen pro potřeby Společnosti 1.0 nebo 2.0. Nahoře se šermuje úvahami o čtvrté průmyslové revoluci, a dole se učí podle osvědčených metod ze století páry.

Štvanice na Alenu Vitáskovou nekončí

Zdeněk Jemelík
22. 11. 2018      ZdenekJemelik
Okresní soud v Jihlavě senátem Zdeňka Chalupy uzavřel dne 21.listopadu 2018 nepravomocným rozsudkem jednu etapu trestního stíhání bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové kvůli jmenování bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké místopředsedkyní úřadu. Uložil jí trest odnětí svobody v trvání 22 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu 30 měsíců. Vyhrotil tak do krajnosti rozpor mezi oceněním její práce v úřadě udělením státního vyznamenání a hodnocením jejího jednání ve prospěch svěřeného úřadu žalobcem.

Trump v tichosti nařídil odstranění Assangeho

Assange hovoří ke svým příznivcům z balkonu
ekvádorské ambasády v Londýně
Eric Zuesse
22. 11. 2018 ICH, překlad Zvědavec
Deník Washington Examiner publikoval 28. června článek, nazvaný „Pence naléhal na ekvádorského prezidenta kvůli ochraně Juliana Assangeho“, v němž se uvádí, že „viceprezident Mike Pence projednal azylový status Juliana Assangeho během setkání s ekvádorským lídrem ve čtvrtek, a to následně po tlaku ze strany senátních demokratů, kteří vyjádřili znepokojení nad tím, že zakladatel WikiLeaks je chráněn Ekvádorem“. 

Sporný pud sebezáchovy Miroslavy Němcové

Lubomír Man
22. 11. 2018
Proč sporný? Protože kdyby sporný nebyl, resp. kdyby ve výbavě paní poslankyně M. Němcové z ODS vůbec nechyběl, nemohla by tato žena nikdy vyslovit větu, kterou vyslovila v interview se Seznamem.cz 18. listopadu. Ta věta zněla: „Jsem občas zoufalá z toho, co přichází z Hradu“. Cožpak si v momentu, kdy tohle přednášela, nedokázala uvědomit, že každému čtenáři po přečtení této věty automaticky zabouří hlavou myšlenka: „No a my jsme zase ne občas, ale vždy, zoufalí z toho, co přichází z úst Miroslavy Němcové“. 


Porošenko mal klamať o prítomnosti ruských snajperov na Majdane

Vyšetřovatel Sergej Gorbaťuk
Eugen Rusnák
22. 11. 2018  HlavnéSprávy
Generálna prokuratúra Ukrajiny odhalila, že prezident Petro Porošenko zavádzal domácu aj svetovú verejnosť, keď tvrdil, že do vrážd civilistov na Majdane boli zapletení ruskí snajperi. Vyšetrovanie nepreukázalo žiadne stopy po ruských snajperoch Sergej Gorbaťuk.


Kde jsou oběti „chemického útoku“ v syrské Dúmě?

Dúma dnes - oběti chem. útoku nikde.
-kou -
22. 11. 2018  PrvníZprávy
Oběti údajného incidentu s chemickými zbraněmi v syrské Dúmě nebyly dosud nebyly ukázány, uvedl Igor Kirillov, šéf chemických a biologických obranných sil ozbrojených sil Ruska.

Proč Západ nerozumí Číně

Prof. Oskar Krejčí
Oskar Krejčí
22. 11. 2018   NovéSlovoSk
Podstatná část vystoupení politologa Oskara Krejčího, které přednesl na mezinárodní konferenci věnované 40. výročí čínských reforem a otevírání se světu, konané před několika dny v pražském Evropském domě pod záštitou europoslance Jiřího Maštálky.

Děkovat veteránům za jejich „službu“ – ale proč?

 The Saker
22. 11. 2018
V závislosti na kontextu může být slovo „proč“ buď naprosto neškodné, nebo to může být to nejpodvratnější a dokonce i nejrouhavější slovo, které lze vůbec vyslovit. To je pravděpodobně důvod, proč mám tohle slovo tak rád: je schopno rozpoutat ohromnou sílu proti všemožným nedotknutelným tématům a subjektům, a nikým nezpochybňovaným přesvědčením. Takže dnes se chci každého z vás zeptat, proč tolik lidí cítí potřebu děkovat veteránům za jejich „službu“?

"Všechno není závislé na členství v EU": Iščenko vysvětlil, proč Ukrajinci vykročili na majdan v roce 2013

22. 11. 2018     nahnews
Ti Ukrajinci, kteří se vydávali na majdan, chtěli pracovat jako v Řecku, ale vydělávat jako v Německu. To znamená doslova nic nedělat, ale přitom aby všechno měli. Hlavní myšlenka této skutečnosti, ale i předchozího majdanu, který byl na konci roku 2004 a přivedl Juščenka k moci, spočívala v tom, že Ukrajina vstoupí do EU a Ukrajinci budou určitě žít jako Němci. Proč jako Němci, a ne jako Rumuni nikdo Ukrajincům neřekl...

Jak je to doopravdy s globálním oteplováním

Pavel Kalenda
21. 11. 2018
Tyto otázky a odpovědi byly přípravou na pořad „Máte slovo“ Michaely Jílkové. Protože celý pořad trvá pouze 60 minut a je vysílán naživo, nebylo možné ani položit a zodpovědět všechny připravené otázky a už vůbec ne vyčerpávajícím způsobem a s citací zdrojů. Proto celý text dávám ke zveřejnění tak, aby si čtenáři mohli porovnat můj náhled na problematiku Globálního oteplování a zejména Antropogenního globálního oteplování s oficiální propagandou, která je všude okolo nás.středa 21. listopadu 2018

Právě se vracím z Hradu

Jiří Jírovec
21. 11. 2018
"Právě se vracím z Hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem panu prezidentu republiky podal návrh na přijetí demise ministrů, kteří odstoupili 20. února tohoto roku. A současně jsem panu prezidentu navrhl seznam osob, kterými má býti vláda doplněna a rekonstruována. Mohu vám sdělit, že pan prezident všechny mé návrhy, přesně tak jak byly podány, přijal…". Historie se bude opakovat. Proč ne, když rok končí osmičkou. Změnil se president i premiér, ale zůstali politici, nepoučitelní z chyb svých předchůdců.

OBŽIVLOST: HLÍDACÍ HYENY DEMOKRACIE

Ivan Hoffman
21. 11. 2018  KulturníNoviny
Novináři mají stále horší pověst. Není to ale pouze jejich vinou. Jméno novinářům nejčastěji kazí lidé, kteří příslušnost k novinařině pouze předstírají, přičemž ve skutečnosti jsou placeni za obalování reklamních spotů. Soukromá média, jak známo, nežijí z toho, že si čtenáři, posluchači a diváci kupují jejich obsah. Naprostou většinu soukromých médií živí inzerenti, kteří si u nich kupují čtenáře, posluchače a diváky. Program se vyrábí s ohledem na to, že zisk médií závisí na výši sledovanosti. Podle toho program vypadá. Obal na reklamní spot musí být atraktivní, zábavný, přitažlivý. Soukromá média jdou vstříc poptávce, vědí, čím se zavděčí své cílové skupině a v tomto smyslu je žoviální vlezlý balast, obalující reklamní spot, tvořen zcela profesionálně.

Duo Slonková Kubík zřejmě porušilo švýcarský trestní zákon podle analytika Erika Besta. Pokud se takto rozhodne soukromý subjekt – televize Seznam – je to podle Besta jeho vlastní rozhodnutí, že ponese riziko trestního stíhání svých redaktorů.

21. 11. 2018   PL, část článku
Meritem ale podle něj je to, že dvojice českých novinářů porušila švýcarský trestní zákon. „Jak pořízením vstupního kódu, který není přístupný veřejnosti, tak nahráním obrazu a zvuku interview. Zásadně to porušuje švýcarská trestní pravidla,“ zdůrazňuje. Doplnil, že pořízení rozhovoru je trestně stíháno pouze na návrh, který by musel podat Babiš junior, nebo jeho matka. Zcizení přístupového kódu do domu může být za určitých okolností stíháno i bez žádosti, z úřední povinnosti.

Erik Best:Česká televize není Televize Seznam

21.11. 2018   EB
Je nemyslitelné, aby právníci společnosti Seznam.cz nevěděli, že je Švýcarsko svrchovaná země s vlastními zákony. Právní analýza Seznamu, ospravedlňující reportáž o Andreji Babišovi mladším, vůbec nebere v potaz, že se rozhovor s Babišovým synem odehrál v cizí zemi, kde je nahrávání rozhovorů bez svolení všech zúčastněných trestným činem. Seznam je komerční entitou a zjevně se rozhodl vědomě podstoupit určité riziko s přihlédnutím k potenciálnímu užitku. Chování společnosti by mělo být posuzováno pod tímto prizmatem.

Hranice Ukrajiny – poučme se z historie

21. 11. 2018     pozitivnisvet
Ignorování dějin a neznalost historie nás kvalifikuje na kandidáty nového zotročení. Bible jasně zjevuje, že kde není poznání hyne lid. Ukrajina byla do roku 1654 nepatrný státeček, v rozmezí gubernie. Od roku 1654 do roku 1917 ruští carové darovali Ukrajině rozsáhlé území na severozápadě, včetně Kyjeva. Kyjev byl původně prvním hlavním městem Ruska. To si musíte uvědomit. V roce 1922 daroval Lenin Ukrajině východní území, zvané Novorusko. To je ono území, ve kterém se dnes vede válka. V roce 1939 daroval Ukrajině Stalin západní území a v roce 1945 po válce přidal k území Ukrajiny část naší první republiky, Podkarpatskou Rus. V roce 1954 daroval Chruščov Ukrajině Krym.

Veřejné pranýřování premiéra Andreje Babiše pouliční lůzou a ochlokracií pražské kavárny; kdo to organizoval a platil…?

Břetislav Olšer
21.11. 2018   Rukojmí
Resumé: Demonstrace 17. listopadu 2018 proti Andreji Babišovi organizovala a platila narychlo založená neziskovka, kterou sponzoruje člen šlechtické rodiny Lobkowiczů a lidé napojení na TOP09, ODS, neziskovku AIESEC a na Drahošovskou akademickou obec!

Proč máme stále volit jen mezi „menším a větším zlem?

Jaroslav Tichý
21. 11. 2018
Jde o zdánlivě jednoduchou otázku. Už se nad ní někdy občané hlouběji zamysleli? Možná je k tomu přiměje právě tento článek.
Snaha o řízení dění na Zemi má dlouhou historii, která začala již ve starověkém Egyptě zhruba 2000 let před n.l.  V této souvislosti byly postupně vyvinuty i různé metody na ovládání lidí či na jejich manipulaci, které tvoří součást uplatňování tzv. konceptuální moci.
Mezi ně patří i metoda „menší a větší lži“ (či „menšího a většího zla“).

Tereza Spencerová: Svět při středeční ranní kávičce

Tereza Spencerová
21. 11. 2018  facebook autorky

-- Saúdská Arábie zůstane „pevným“ partnerem USA, i kdyby korunní princ MbS „o Chašúgdžího vraždě věděl“… aneb Trump za celou kauzou kreslí tlustou čáru… žádné pokrytecké lavírování, pěkně natvrdo…

-- Saúdové zahodili naděje na příměří v Jemenu a obnovili nálety na přístav Hodejdá, poslední bod, přes který může do obklíčeného Jemenu proudit pomoc… podle Save the Children už nejméně 85 tisíc jemenských dětí zemřelo „na podvýživu“… čili hlady… a každých deset minut zemře jedno jemenské dítě z příčin, kterým se dalo předejít… nebýt Západem podporované saúdské agrese, blokády, embarga… a tak…

úterý 20. listopadu 2018

Stržené přilby. Západ uznal za hrdiny obchodníky s lidskými orgány


Vladimír Gazetov, Vadim Chomenko
21. 11. 2018   vpk-news
"Barevné revoluce", vyhlášené západními politickými technology za univerzální prostředek svržení vlád, začínají uvolňovat prostor rafinovanějším projektům. Specialisté informačních a psychologických služeb armád USA a NATO usilovně vyhledávají a testují formy a postupy manipulace s vědomím veřejnosti až po přímé zásahování do vnitřních záležitostí suverénních států. Nejnovější koncept změny politických režimů, který získal od zasvěcených výmluvný název Regime Change 3.0, je téměř dokončen.

Rezignace na demokratickou politiku?


Stanislav A. Hošek
20. 11. 2018
Od posledních voleb do poslanecké sněmovny se politické klímá v naší zemi zásadně změnilo. Poražení prakticky neuznali výsledek voleb. Tím u nás skončila demokratická politika. Jak se ale stále více ukazuje, skončila politika vůbec, nejen ta demokratická. Skončila politika jako soutěž o správu státu. Skončila politika jako debatování a hledání kompromisů mezi vládnoucími a opozicí. Skončila politika snahy zlepšování životních podmínek všech obyvatel, těch nejbědnějších především. Skončila politika jako snaha všech ústavních činitelů o ochranu, podporu a naplňování zájmů většiny občanů.

Budoucí svět: Dnešní přednáška Prof. Ing. Perera Stanka, CSc. ve Štětí-

20. 11. 2018
https://www.youtube.com/watch?v=DTIQyltsHcQ&feature=youtu.be

Hold první světové válce - triumf lží a prázdných frází

Finian Cunnigham
20.11.2018  SCF, překlad Zvědavec
V neděli se v Paříži u Vítězného oblouku (Arc de Triomphe) shromáždili státníci u příležitosti 100. výročí konce první světové války. Absurdním způsobem byl oblouk z doby Napoleona příhodným místem konání - protože ceremonie a prázdné řeči prezidenta Emmanuela Macrona byly „triumfem“ lží a otřepaných frází.

Peníze ohrožují demokracii. Může zdegenerovat v oligarchii

Tomáš  Halamka
20. 11. 2018  ČeskáPozice
ČESKÁ POZICE: Podle vás mohou být referenda pro demokracii škodlivá. Netvoří naopak její podstatu?
PETTIT: Je třeba si položit otázku, co referendum mění. V každé společnosti existuje psaná, nebo nepsaná ústava, jež stanovuje rámec, který přijímají víceméně všechny strany a jejž utvářejí jak zvyklosti, tak tradice či legislativa. Ústavu a její rámec považuji za „infrastrukturu“ společnosti, na niž spoléhají lidé při plánování svých životů – při výběru vzdělání, cizích jazyků, kariér či odvětví, v nichž budou pracovat.

SCHNEIDER: Dostane 17. listopad snadno manipulovatelnou podobu?

Zmanipulované pražské stádo zabučelo
Jan Schneider
20.11.2018 ČeskáPozice
Letošní rok je devětadvacátý od změny režimu, ale žádnou velkou společenskou změnu nepřinesl. Pokračuje rozdělování společnosti nenávistí a agresí, ale ve jménu pravdy a lásky a tolerance. Do života společnosti stále silněji promlouvají kádrováci, aktivističtí novináři už zase sestavují seznamy „jinak myslících“. Píše Jan Schneider.

Staré kousky nových psů

Lenka Procházková
20. 11. 2018
Portál, na kterém redaktorka Slonková se svým kolegou zveřejnili skrytě natočený a sestříhaný rozhovor s nemocným Andrejem Babišem ml., je sice soukromý, ale to, že úryvky převzala veřejnoprávní televize a poskytla je svým koncesionářům, znamená, že porušila zákon o objektivitě, vyváženosti, věrohodnosti zdrojů atd. Rada ČT, která je za dodržování veřejnoprávnosti vysílání odpovědna, to jistě dobře ví. Očekávám, že na svém nejbližším zasedání vyzve Generálního ředitele ČT, aby kauzu s odvysílanými úryvky nelegální nahrávky rozhovoru rychle a svědomitě přešetřil a sdělil Radě termín, kdy on sám v přímém přenosu sdělí koncesionářům, k čemu došlo, kdo za to nese odpovědnost a jak bude potrestán.

Varování pro Babiše od Fica: Dnes už víme, že organizátoři těch demonstrací po vraždě Jána Kuciaka byli z organizací, které platí George Soros!

20. 11. 2018  Rukojmí
Slovenská obdoba ÚOOZ začala vyšetřovat organizátory demonstrací, které vypukly po vraždě Jána Kuciaka! Stejné procesy probíhají nyní i v Praze, jde o stejné operačně-taktické zázemí! Robert Fico se nebojí říct nahlas pravdu!   

Nová Ústava: volič nejen volí, ale i odvolává

Vít Klíma
20. 11. 2018 Literárky
Přiznám se, že mi hodně vadí, když občané hromadně „pláčou na nesprávném hrobě“ a nepláčou, nad tím, čím by měli skutečně plakat, a to je naše Ústava. A když už plakat, pak sami nad sebou, že bez odporu vznik takové Ústavy vůbec umožnili. Současně platná Ústava totiž dělá z Čechů naprosto nesvéprávné pitomce, které absolutně nelze připustit k rozhodování o věcech veřejných. Mohou se zúčastnit voleb a tím také jejich podíl na řízení společnosti - na celé jedno volební období - končí. Původně volební shromáždění "vážených voličů" se vbrzku mění na dav hlupců, který musí být řízen "osvícenou vládou" našich poslanců. A pokud se to někomu nelíbí, může se jít vykřičet na Václavské náměstí.

Mikroplasty v lidské stolici

Aleš Macháček
20. 11. 2018  E-republika
V roce 2001 dosáhla roční celosvětová produkce polypropylenu přes 30 miliónů tun. To teď dělá skoro jen jedna továrna a staví se nové a nové. Zamoření mikroplasty se zvýší, neboť výroba plastů vzroste v příštím desetiletí o 40 %.

Postsovětským limitrofům nedá spát existence Ruska

Ruslan Ostaško 
Ruslan Ostaško
20. 11. 2018 Outsidermedia
Poté, co se seznámíme se zprávami, nabýváme často dojmu, že se v postsovětských limitrofech*) o „totalitárním Rusku“ dokonce i sní. No, a po procitnutí začínají o těchto děsivých snech psát do svých bložíků.

Svět při úterní ranní kávičce:

Tereza Spencerova
20. 11. 2018  facebook autorky

-- Trumpův Pompeo Saúdům už v půli října do Rijádu přivezl „plán“, jak vysekat korunního prince MbS z Chašúgdžího vraždy, tvrdí s odvoláním na saúdské zdroje MEE… stačí prý hodit vinu na nějakého nevinného člena královské rodiny… „desítky princů“ se prý mezitím šikují proti MbS, aby se nestal králem, tvrdí Reuter´s… ale Trump prý kolem vraždy… jejíž mezinárodní dopad je podle něj zveličený… nechce dělat zbytečný humbuk…tvrdí Axios… stay tuned...

-- rodák z Istanbulu Sinan Selen… by se mohl stát zástupcem šéfa německé tajné služby… radují se turecká média… asi vědí, proč…