Reklama

sobota 1. prosince 2018

Jakub Janda vždy ve střehu: Porošenko kromě mnoha svých vlastních problémů vsadil na západní kartu

Jakub Janda
1. 12. 2018     JakubJanda
Měli bychom poslat Ukrajině více zbraní a náš premiér by měl s ministrem zahraničí a obrany odjet do Kyjeva a jasně říct, že stojíme na straně Ukrajiny, která čelí ruské agresi.
Rusko během dne zaútočilo na ukrajinské lodě, které se plavily v mezinárodních vodách Azovského moře. Do ukrajinské lodě naprosto úmyslně najela ruská loď. Ruské speciální síly už násilně obsadily dvě ukrajinské lodě pobřežní stráže. Ruská armáda mobilizovala své síly v blasti, včetně útočních vrtulníků. Šest ukrajinských námořníků bylo zraněno. Ukrajinský prezident svolal svůj válečný kabinet a požádal o nouzové zasedání Rady bezpečnosti OSN.

"Evropský rozhled" se stará o propagaci Nové republiky, Vratimovských seminářů a dalších událostí a osobností. Škoda, že to nikdo nečte.

Ivan David (na obrázku vpravo)
1. 12. 2018       evropsky-rozhled
Ověřená zpráva: Janda evropský je ohrožený vyhynutím. Připravujeme finanční sbírku na jeho odchyt umělé rozmnožení v ZOO Praha.

Rozhlížejte se evropsky!
Každý den každému vzdělanci "Evropský rozhled"!!

"Evropské hodnoty" pornoherce Jandy analyzovaly Novou Republiku !!  ZDE
"Evropské hodnoty zařadily portál Nové republiky na seznam desinformačních portálů, včetně podrobného dovysvětlujícího komentáře, který poukazuje i na skutečnosti, které zazněly během demonstrace před Velvyslanectvím Ukrajiny." 


Ukrajinská provokace v Azovském moři: Důkazy o teroristickém komandu SBU. Chtěli zničit Kerčský most? Předehra útoku na Doněck? Západ lže jako obvykle. Co přinese Advent?

Václav Danda
1.12. 2018  ProtiProud
VÁCLAV DANDA se vrací k Porrošenkovu pokusu rozpoutat válku s Ruskem vyhozením do povětří nového mostu na Krym a ptá se, zda zůstane pouze u této zpackané provokace

Čína odmítla dovážet ropu a plyn z USA!

- kou -
1. 12. 2018 ria.ru a PrvníZprávy
V říjnu Čína snížila dovoz ropy a zkapalněného zemního plynu ze Spojených států na nulu - to jsou údaje generální správy celních orgánů Číny. 
Zásoby ruské ropy zároveň dosáhly maxima. Jak se ukázalo, největší světový dovozce uhlovodíků uzavřel svůj trh pro Američany, uvedl materiál RIA Novosti.

Kalouskova sprostota. Kdo ovládá velká média, může manipulovat tupým davem. Petr Hampl si to vyřídil s neobolševiky: Zemana nám ve světě mohou závidět.

ROZHOVOR
30.11.2018 ParlamentníListy
Sociolog Petr Hampl se vyjádřil k aktuálním politickým tématům. Proběhlé hlasování o nedůvěře vládě považuje za ztrátu času, během které pod rouškou tmy proběhnou skutečné průšvihy. "Třeba rozhodnutí vlády darovat půl miliardy korun korporaci BMW. Ta korporace za to postaví fabriku, kde budou na manažerských místech Němci, u strojů Ukrajinci a Bulhaři, k tomu vytáhnou pár technologických expertů z posledních českých firem, čímž je dostanou do problémů," říká Hampl. K Andreji Babišovi prý neexistuje schopná alternativa. A hovořil i o degeneraci veřejnoprávních médií.

1989: Očakávania zmeny, 2018: Zmena očakávaní (VIDEO)

1. 12. 2018  NovéSlovo
Na začiatku 30. roku ponovembrovej zmeny orientácie Slovenska pripravili
Inštitút ASA, DAV DVA a Liga pre národnú a sociálnu záchranu Slovenska diskusiu:


Hostia: 
JUDr. Ján Čarnogurský, disident, po r. 1989 minister a premiér,
gen. Ing. Alojz Lorenc, CSc., 1. nám. FMV ČSSR, po roku 1989 prenasledovaný.
Moderátor: 
Ing. Juraj Janošovský.


Na začiatku 30. roku ponovembrovej 
Podujatie sa uskutočnilo 14. novembra 2018 v priestoroch Inštitútu ASA.
Videozáznam pripravil Peter Kele.

Vývoj konfliktu u Azovského moře

Mojmír Babáček
1. 12. 2018   Outsidermedia
V roce 2003 podepsaly Rusko a Ukrajina smlouvu, podle které mohly lodě obou států plout v celém Azovském moři i proplouvat Kerčskou úžinou. Na území každé z těchto dvou zemí byla zhruba polovina pobřeží Azovského moře. Smlouvu porušila jako první Ukrajina, když v březnu letošního roku zadržela ruskou rybářskou loď Nord. Její zadržení zdůvodnila tím, že byla zaregistrována na Krymu, který byl podle ukrajinského názoru okupován Ruskem.
 

Generál Fejk v. v.

Generál Fejk v.v. 
Vladimír Pelc
1. 12. 2018  VašeVěc
Jedu autem, točím volantem, poslouchám jakousi rozhlasovou stanici. Jako hlavní zpráva dnešního půlodpoledne se z rádia line informace, že dnes, po devětatřiceti letech, opustil armádu gen. Petr Pavel. Ohromující zpráva. Dech beroucí.

National Interest varoval USA před pádem do ukrajinské „pasti"!

Doug Bandow a -kou-
1. 12. 2018 NationalInteres a PrvníZprávy
Ukrajina není pro Západ zvlášť zajímavá pokud jde o bezpečnost, ale může se pro něj stát i pastí, napsal The National Interest.
Kyjev není proti tomu, aby použil americkou vojenskou sílu k vyřešení územního sporu s Ruskem, poukázal autor materiálu. Ztráty v případě konfliktu však zaplatí Spojené státy. Člověk může být jen rád, že Ukrajina ještě není v NATO - a Amerika má stále prostor pro manévrování.

pátek 30. listopadu 2018

Ukrajinske kotle

Ladislav Větvička
30. 11. 2018 blog autora
Jacisi valečni štvači asi zas potřebuju spotřebovat vojensky material. Čokoladovy Pedro, kery za dobu sve vlady zkazil co se dalo a je nevolitelny asi vycitil, že ma posledni šancu ovlivnit narod.

Kosovo poslalo EU a USA k šípku. "Celní msta" vůči Srbsku pokračuje

30. 11. 2018 EuroZprávy
Předseda kosovské vlády Ramush Haradinaj dnes ultimativně odmítl výzvy Evropské komise i Spojených států, aby jeho kabinet zrušil stoprocentní zvýšení cla na dovoz srbského zboží. Podle médií řekl, že opatření bude platit, dokud Srbsko neuzná nezávislost Kosova.

K čemu nezávislý ukrajinský novinář vyzval české příznivce Euromajdanu?

Ukrajinský novinář Ruslan Kocaba
- ps -
30. 11. 2018  PrvníZprávy
Ruslan Kocaba je ukrajinský opoziční novinář, který naráží na obrovská omezení svobody slova ve své vlasti. Vězeň svědomí se se svými zkušenostmi podělil s českými novináři a ve svém vystoupení vyzval Ruslan Kocaba Michala Kocába a další české příznivce Euromajdanu o podporu.
 

Rusko je znevýhodněno kvůli své víře, že Západ se řídí zákony


Paul Craig Roberts
30.11.2018  InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
Ukrajinské vojenské lodě porušily v Azovském moři ruská omezení a články 19 a 21 Úmluvy OSN o mořském právu. Ukrajinské námořnictvo překročilo ruské námořní hranice a vstoupilo do uzavřeného prostoru ruských teritoriálních vod. Zcela zřejmě za tím stojí Washington, protože Ukrajina by neprovedla takovou provokaci sama od sebe. Zde je přesné vysvětlení této události.

Skutečný prostor a skutečný přešlap

Patrick Ungermann
30. 11. 2018
Mnozí lidé sdílejí představu, že Západní civilizace upadá a končí. Předtucha to není nová, trvá o něco déle než sto let. V 19., 20. a 21. století se různé osobnosti a elity pokoušely Evropu přivést na „jedině správnou cestu“ dobré budoucnosti. Náš světadíl si vyzkoušel teorii a praxi komunismu, fašismu, nacismu, tržního hospodářství i docela netržního kapitalismu. Vyzkoušel si, jak jednotlivým národům dovolit i nedovolit národní státy. Už jenom naše vlast v poměrně krátkém období sta let prožila život v několika koncepcích „dobré“ Evropy. 


Buďme šťastni, že jsme v Evropské unii, že jsme v NATO, říká bývalý člen KSČ herec Jan Přeučil

Jiří Baťa
30. 11. 2018
Tato slova řekl jistými kruhy zvaný „herecký bard“ pan Jan Přeučil, což zcela jistě není žádným překvapením. Takových a podobných západní politice adorativních výlevů ze strany pražské kavárny je víc než dost a proto neudivuje, že podobnými názory oplývá i pan Přeučil. Jak by ne, vždyť jak sám hrdě, značně pokrytecky říká, že: „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody volnosti, dýchání a radosti ze života.“ Netřeba zdůrazňovat, že tím Vaškem není myšlen ukecaný Vašek z Prodané nevěsty, ale (také ukecaný) Václav Havel, údajně velký Přeučilův kamarád, jak pan herec také hrdě poznamenává.

SCHNEIDER: Kerčský incident, Husův odkaz a Krym

Jan Schneider
Jan Schneider
30.11.2018  ČeskáPozice
Referendum ze dne 16. března 2014 bylo uplatněním práva vypsat referendum, týkající se podstatných otázek pro krymské obyvatelstvo. Námitky, že se konalo za přítomnosti ruských („okupačních“) vojsk, která tam dokonce byla prý poslána, jsou zcela liché, říká ve svém článku komentátor Jan Schneider.

Srbské reakce na vyhrocování situace za strany Kosova - Rezignace a deklarace srbských starostů

Odstupující starostové srbských obcí
na okupovaném provincii
Kosovo a Metochija
Messin
30.11.2018 messin
Na severu Kosova rezignovali starostové čtyř srbských obcí. Na společném zasedání prezentovali čtyři hlavní body, které vedly k jejich rozhodnutí opustit funkce a přerušit jakoukoliv komunikaci s úřady v Prištině.


Zbyněk Fiala: Svět za zrcadlem

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
30.11.2018 zdroj
Řeči o sankcích a nejednání na neschůzkách, kterými je naplněn program vedoucích představitelů skupiny G20 v Argentině, mohou vést k rozumnějšímu a bezpečnějšímu světu, i když to na první pohled vypadá jinak.

Kdo všechno u nás ZPOROŠENKOVATĚL?

Radim Valenčík
30. 11. 2018 VašeVěc
Současná době se vyznačuje tím, že k nejrůznějším provokacím dochází každou chvíli. Přitom většinou není důležité, kde je pravda, ale kdo má jakou sílu manipulace. Nic se ovšem nemá přehánět. To platí právě pro kauzu POROŠENKŮV VYJÍMEČNÝ STAV. Přesněji POROŠENKOVO FIASKO.

Džihádisté zaútočili v Sýrii chemickými zbraněmi dodanými z Turecka. Kdy začnou létat Tomahawky na Ankaru?


Jana Maříková
30. 11. 2018
Velvyslanec Sýrie při OSN Bashar Jaafari při jednání na půdě světové organizace uvedl, že chemické zbraně použité nedávno džihádisty při útoku v Aleppu byly dodány Tureckem. Podle syrské vlády by Turecko mělo stáhnout své vojenské síly ze Sýrie. Turecká armáda ilegálně okupuje dvě syrské provincie.

čtvrtek 29. listopadu 2018

Porošenkův režim dováží přes Polsko těžkou vojenskou techniku civilními tahači zrekvírovanými soukromým dopravcům

30. 11. 2018   komentář ZDE
 
https://vimeo.com/303303619
https://vimeo.com/303303619


Stát necenzuruje média, média cenzurují stát. Vystřihovat nepříjemné věty z textu třeba i prezidenta nebo premiéra prý není cenzura, je to právo editora.... "když tam má nějakou pochybnost"

Ivan David (komentuje po citaci)
29. 11. 2018    ceskamedia  (kráceno, ale stačí kliknout na odkaz...)
 "Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se na včerejší schůzi vrátil k rozhovoru Andreje Babiše na Radiožurnálu 22. listopadu. Ředitel zpravodajství Jan Pokorný přivítal možnost na problém veřejně reagovat. „Rozhovor s předsedou vlády Andrejem Babišem byl předtáčený z časových důvodů pana premiéra. Ten rozhovor trval asi dvanáct a půl minuty. Editor, což je jeho výsostné právo, udělal editorské rozhodnutí, že z toho rozhovoru vyňal tři věty, v nichž Andrej Babiš mluví o tom, že „váš novinář Janek Kroupa dostal do vězení Věru Jourovou a její dcera se ocitla na psychiatrii“.

"Jakákoliv hrozba bude zlikvidována": na Krymu bude čtvrtý oddíl S-400


Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová, Polina Poletajevová
29. 11. 2018   russian.rt (kráceno)
Na Krymu bude ještě jeden protiletadlový raketový systém S-400 v bojové službě. Bylo to oznámeno tiskovou službou Jižního vojenského okruhu. Na poloostrově to bude již čtvrtý oddíl. V předvečer prezident Ukrajiny Petr Porošenko obvinil Rusko z posilování vojenské přítomnosti na hranicích. Experti poznamenali, že Ruská federace má právo umístit na svém území jakékoliv zbraně a rozmístěním dodatečných systémů PVO zajišťuje bezpečnost tohoto regionu v podmínkách nepřátelských prohlášení a provokací ze strany jiných států.

I v "mírové misi" platí zákony, v Afganistánu krevní msta

Jaroslav Štefec
29. 11. 2018 (z FB autora)
Zpráva z tisku:
"Česká armáda i ministerstvo obrany v úterý popřely, že by čeští vojáci v Afghánistánu měli cokoli společného se smrtí afghánského vojáka Vahidullaha Khana (19), který byl podezřelý, že před měsícem zastřelil na základně v západoafghánském Herátu českého vojenského psovoda Tomáše Procházku."
Nevím samozřejmě jak to přesně bylo, a ten afghánský kluk už nikdy nepromluví. 


V poľských táboroch zahynulo 50 000 Červenoarmejcov, Ukrajincov, Bielorusov, Rusov a Rusínov: Ako to bolo naozaj so sovietskym obsadzovaním Poľska v roku 1939

Miroslav Pomajdík
29. 11. 2018   casopis.vzdor
Poliaci radi hovoria o zločinoch Sovietov na ich národe, no čo sa týka poľských zločinov za vlády Piłsudského v rokoch 1918-1939 , o tom zdarne mlčia a svet o nich prakticky nič nevie. Tak isto panuje obecný názor, že Sovieti si rozdelili spoločne s nacistami Poľsko. Na rozdiel od Nemecka, ktoré obsadilo poľské územia, na ktoré nemali žiaden nárok, Sovieti si zobrali späť iba tie územia, ktoré Poliaci okupovali a násilne si ich po 1.svetovej vojne privlastnili. Išlo o etnické územia Bieloruska, Ukrajiny a Litvy, ktorých príslušnosť k ZSSR potvrdili aj Dohodové mocnosti na mierových konferenciách tzv. Curzonovou línou v roku 1920.Znalostní ekonomiku nahradila známostní ekonomika


29. 11. 2018

Stížnost na generálního ředitele pro tolerování cenzury u Zpravodajství ČT24

29. 11. 2018
Rada České televize
Ing. Jan Bednář, předseda
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Věc: Stížnost na generálního ředitele pro tolerování cenzury u Zpravodajství ČT24
Zpravodajství ČT24 bylo upozorněno na citace Mořského práva. Ve vysílání neuplatnilo možnost odvysílat objektivní, vyvážené informace, umožnit, aby divák posoudil fakta a ne doměnky, subjektivní, osobní, nenávistná stanoviska a to nejen v podání pozvaných hostů.Generál Laudón jel přes Bohnice, jako génius a kandidát na Nobelovu cenu za psychiatrii se zastavil u dr. Chocholouška, aby zjistil, jak ruská strana mohla od Babišova syna se schizofrenií získat informace o české energetice a bezpečnosti

Břetislav Olšer
29. 11. 2018  Rukojmí
Marně se hyeny Slonková a Kubík snažily se svým Seznamem nelegálně odhalit zákulisí psychicky nemocného Babišova syna ve Švýcarsku. Proč se hned neobrátili na věhlasného génia NATO Petra Pavla, co byl asi kandidát na Nobelovu cenu za psychiatrii? A jaké informace by v případě České republiky mohla ruská strana chtít získat? „V našem případě jde hlavně o energetiku, bezpečnost a další oblasti, o které má Rusko zájem.”

Všechno svádíme na ruské agenty, potácející se Juncker ale Evropě škodí mnohem víc, říká Bašta

29. 11. 2018
https://video.info.cz/strunc/vsechno-svadime-na-ruske-agenty-potacejici-se-juncker-ale-evrope-skodi-mnohem-vic-rika-basta-38369.html

Místo ranní kávičky: Tereza z Egypta 29. 11. (Aktualizováno ve 20:30)

Tereza Spencerová a Radim Valenčík
29. 11. 2018 facebook autorky a blog autora
Srovnejte to s tou absurdní masáží "naší veřejnoprávní" ČT! A hlavně - pamatujte si, kdo z těch darebáků se v evidentní lži, která má za účel rozpoutat velkou válku, ve které nemusí nikdo přežít, angažoval.

Názor: Kyjev počítal se smrtí námořníků v Kerčském průlivu

29. 11. 2018     ria.ru/radio
Ukrajinský generál prohlásil, že Kyjev "nastrčil" své námořníky v situaci s porušením hranic v Kerčském průlivu. Politolog Rostislav Iščenko je přesvědčen, že je tomu skutečně tak. Svůj názor sdělil rádiu Sputnik. Námořníky, kteří porušili ruskou hranici v Kerčském průlivu a byli zadrženi hraniční stráží FSB, "nastrčily" kyjevské orgány, řekl bývalý šéf Služby vnější rozvědky Ukrajiny, generálmajor Nikolaj Malomuž v rozhovoru s portálem Politek.

Kurdský kongres 2018

Jana Maříková
29. 11. 2018
Dne 24. listopadu jsem se jako čestný host spolu se svým mužem účastnila kongresu Kurdské německé obce ve Stuttgartu. Byla jsem pozvána jeho místopředsedou panem Mehmetem Tanriverdi díky své téměř roční práci pro kurdskou věc, za kterou považuji vznik samostatného Kurdistánu, ať už se odehraje kdykoli. Je to běh na dlouhou trať. Převážně jsem psala články kritizující agresi Turecka do syrské Rojavy a útlak Kurdů v jednotlivých zemích, kterým byli před sto lety, po skončení první světové války, "přiděleni k převýchově", což se zatím naštěstí nepodařilo, i když třeba Atatürk to bral metodou - "Dobrý Kurd, mrtvý Kurd". Erdogan, který si dává ještě vyšší cíle, být vůdcem muslimů, se zřejmě rozhodl na tyto tradice navázat.

Macron skončí, jeho řečí se lidé nenají. Docent Eichler, znalec Francie, má jasné informace. Drahota, prezident bohatých, lidové hnutí odporu. Jde to rychle

Rozhovor s doc. Janem Eichlerem
28.11.2018 ParlamentníListy
Macron je prezidentem bohatých, má rekordní propad popularity, asi už nebude chtít znovu kandidovat. ParlamentnímListům.cz to po masových protestech ve Francii řekl politolog a expert na mezinárodní vztahy docent Jan Eichler. Připomíná, že šlo o spontánní akce, do kterých se zapojila střední třída, protože je zoufalá. „Macron je skvělý řečník, ale toho se lidé nenajedí. Tempo, jakým se prezident diskredituje, je hrozně vysoké,“ míní.

Velikost textu: Neu: Západní mocenská politika vedla k událostem v Kerčském průlivu!

Poslanec Bundestagu Alexander Neu
- kou -
28. 11. 2018 
deutschlandfunk.de a PrvníZprávy
Ukrajina se mohla stát mostem mezi Ruskem a Západem, ale místo toho se ji Spojené státy a EU snažily přetáhnout do svého tábora s veškerou svojí silou, řekl Alexander Neu, poslanec Die Linke.

V rozhovoru s Deutschlandfunk uvedl, že výsledkem jsou konflikty, které nyní vidíme, zejména v Kerčském průlivu, řekl politik a vyzval všechny strany, aby dodržovaly mezinárodní právo.


KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Jak se Porošenkův válečný stav proměnil ve formalitu

Tereza Spencerová
29.11.2018 Prima
„Pokud Petro Porošenko počítal s tím, že se mu podaří proměnit se -- pro domácí i zahraniční publikum – ve vojevůdce, který v záři reflektorů kráčí v čele pluků „Dobra“ proti zástupům „Zla“, a díky tomu dál zůstane v čele státu, přepočítal se,“ píše v komentáři Tereza Spencerová.

K incidentu v Kerčském průlivu - Komu to nejvíce prospělo?

Oskar Krejčí
29. 11. 2018  NovéSlovoSk
„Pokud šlo o kyjevskou provokaci, pochybuji, že o tom Porošenko rozhodl bez konzultace s Washingtonem,“ komentuje kerčskou krizi politolog Oskar Krejčí, který upozorňuje nejen na prezidentské volby na Ukrajině, ale také na volby v Gruzii a setkání amerického prezidenta s jeho ruským protějškem na summitu G20. 

středa 28. listopadu 2018

Kritika imigrace podle protokolu z Marrákeše bude trestným činem...

28. 11. 2018

Inicializujme obnovu Osmého divu světa!

Petr Vavruška
28. 11. 2018
Libye - země s životní úrovní o jaké se řadě zemí EU ani nezdálo. Schopná sama financovat zúrodňování Sahary, země s ohromnými ložisky ropy, plynu a pitné vody, je po barbarském nájezdu 12 zemí v r. 2011, zcela zničena. Nájezd, který zmasakroval mnoho desetitisíců Libyjců, otevřel cestu exodu, nad kterým je Evropa bezradná. Je burcující, jak západní politici a jejich servilní média ignorují skutečnost, kterou definoval těsně před svou smrtí expředseda Africké unie Kaddáfí: “Nyní poslouchejte, vy lidé z NATO. Bombardujete zeď, nepropouštějíci migranty z celé Afriky do Evropy. Zničili jste zeď zadržující teroristy AL-Kajdy. Tou zdí bývala Libye“.

Pogrebinský: Porošenko lže každým slovem, gestem, intonací

Viktor Mělnikov
28. 11. 2018 ukraina (zkráceno)
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko uvádí neadekvátní Ukrajince v omyl provinčním herectvím. V exkluzivním komentáři to listu Ukraina.ru řekl ředitel Kyjevského centra pro politická studia a konfliktologii Michail Pogrebinský, když analyzoval Porošenkův projev v Nejvyšší radě ohledně válečného stavu.

Nebudete svítit, nebudete topit. Alena Vitásková, Štěpán Kotrba a další o budoucím osudu Česka. Šlo i o Rusko

28.11. 2018   PL
Alena Vitásková řekla, že po roce 1989, když se státní společnosti přeměnily na akciové, se začalo neuváženě investovat. Neuváženě prý proto, že nebyla prozkoumána ekonomická návratnost investic. Jmenovala například plynárenství, kde je po 30 letech prý až 300 tisíc přípojek bez spotřebitele a některé plynovody jsou využívány pod 50 %, a toto všechno musí zákazník zaplatit.Celý článek na PL...

Prezident Zeman se mýlí, nepřítelem není terorismus

Ladislav Jakl
28.11. 2018   institut V.K.
Naším největším nepřítelem je jízda. Ano, bylo to jezdectvo, které rozhodlo množství bitev v náš neprospěch.

Česká televize nelže jen za předpokladu, že má výpadek šíření signálu

Eva Hrindová
28.11. 2018   Rukojmí
Česká televize jede bomby – prakticky nepřetržitě. A my můžeme jen nevěřícně vrtět hlavou. Každou kritiku hned označí Česká televize za útok na nezávislost médií.

ZAVÁDĚJÍCÍ VÝSTUPY V MÉDIÍCH: 27. listopad 2018 Rusko-ukrajinský námořní incident má širší souvislosti a také své zahraniční sponzory


28. 11. 2018  Agentura EXANPRO

Souhrnné hodnocení (13052)
Námořní incident, který se odehrál 25. listopadu 2018 mezi plavidly ruské Pobřežní stráže* Pohraniční služby* FSB* a třemi ukrajinskými plavidly v Kerčském průlivu u Krymského poloostrova vyvolal jako vždy plno reakcí (ukrajinská plavidla byla při incidentu zajištěna a ukrajinští vojáci zadrženi). V plném proudu se hovoří o porušení mezinárodního práva Ruskou federací a o ruské agresivitě. Avšak jedná se jen o účelovou a jednostrannou rétoriku, protože porovnáme-li porušování mezinárodního práva za posledních 25 let na straně Západu v čele s USA a na straně Ruské federace, tak dostaneme poměr 9 : 1 neboli výsledek, že Západ porušil právo v 90 %, kdežto Rusko jen v 10 %.

Proč čeští bezdomovci v mrazu umírají?

Tomáš Koloc
28.11.2018 VašeVěc
Ve zprávách čteme, že za několik minulých ledových dní v České republice umrzlo zatím sedm lidí. Ti, kteří se nad tím ještě pozastaví, se asi zeptají, jak je to možné. Nemáme snad v naší zemi místa, kde by mohl mrazivé zimní dny přežít i ten, co jinak nemá střechu nad hlavou? Moje odpověď sociálního pracovníka, který se o lidi na ulici několik let staral, zní: Nemáme.

Ukrajinská provokace v Kerčském průlivu: Porošenkova záchranná brzda. Zavedením stanného práva k upevnění moci? Volby v ohrožení. Média hýkají o další ruské agresi. Vymění Západ svoji loutku?

28. 11. 2018 Vzgljad, překlad a ilustrace ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD přináší první rychlou analýzu pozadí právě rozdmýchaného konfliktu v Kerčském průlivu, který je ve skutečnosti jen Porošenkovou riskantní hrou o udržení moci.


O co nám vlastně jde?

Leo K.
27. 11. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Stále častěji se vracím k textu, který vyvolal v roce 1968 vybuzený stav. Na jedné straně bezvýhradný souhlas, na druhé straně stejně bezvýhradný odpor. 2000 slov. Zaměníme-li totiž dobové reálie (vládu KSČ, komunisty, dělnictvo, národní výbory) za jejich současné ekvivalenty, není co na textu měnit:

Logika nadevše. Aneb náš zákazník, náš....?


Jiří Baťa
27. 11. 2018
Již několik let Vodovody a kanalizace a.s. Kroměříž, prostřednictvím místního měsíčního periodika HOLEŠOVSKO informují veřejnost, resp. spotřebitele o hospodaření společnosti za uplynulý rok a jako třešničku na dortu pak přidávají sdělení o „Ceně vody“ na další rok. Na tom není nic špatného a mimořádného kromě toho, že se také každoročně zvyšuje cena vody, alias vodné a stočné, Předseda představenstva VaK Kroměříž ing. Lejsal to zdůvodňuje pozoruhodným konstatováním, cituji: „ Zvýšení cen vody pitné a odpadní je také ovlivněno úspěšným čerpáním dotací z Evropských fondů a Operačního programu životního prostředí v uplynulých letech“.


Pátek nešťastný je den

Básník Karel Sýs
Karel Sýs
28. 11. 2018
České manipulační prostředky se předhánějí v akci Black Friday. Kromě odkazu na černou magii, kterou využívají i prodejci mobilů, jedná se o zneužití památky černého pátku 25. října 1929. Pád akcií na newyorské burze odstartoval velkou hospodářskou krizi, jež připravila o majetek i o práci miliony lidí po celém světě.

úterý 27. listopadu 2018

Den boje studentů za svobodu a demokracii - jak jej vidím já

Bohumil Svoboda
27. 11. 2018    (pozn. red. I.D. nalezeno ve spamové schránce)
Každá lidská činnost má svůj účel a cíle. Patří k nim i významná výročí a s nimi v naší krizí zmítané společnosti také demonstrace a protesty. Podívejme se tedy z tohoto hlediska také na letošní výročí nedávných historických událostí 17. Listopadu. Den 17. listopadu vstoupil do našich dějin jako Mezinárodní den studentstva, někdy též Světový den studentstva, aby připomínal tragické událostí, k nimž došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátě Čechy a Morava. Byl vyhlášen v roce 1941 v Londýně při příležitosti druhého výročí těchto událostí. (Není tedy účelovým výmyslem tehdejších ani dnešních komunistů.)

Alena Vitásková vystrčila růžky

Zdeněk Jemelík
27. 11. 2018   securitymagazin   (pozn. red. I.D. článek přinášíme s několikadenním zpožděním, neboť byl nalezen ve spamové schránce)
Když se Alena Vitásková v r.2016 jako nepravomocně odsouzená ucházela o přízeň voličů ve volbách do Senátu, představovala se jako „dáma, která se nikdy nevzdá“. Zřejmě to nebyla jen laciná póza. Ještě se jí zcela nezhojily rány po (zatím úspěšné) šarvátce s justicí a již vystrkuje růžky k odvetě za pětileté týrání, která má směřovat k nápravě poměrů ve státě, v odvětví spravedlnosti zvlášť.

FSB zveřejnila trofejní dokumenty, které byly zabaveny ukrajinským námořníkům. Média: zraněný ukrajinský námořník mluvil o rozkazu střílet na ruské lodě

27. 11. 2018    russian
Federální bezpečnostní služba Ruska (FSB) zveřejnila dva trofejní dokumenty, zabavené zadrženým ukrajinským námořníkům. Prvním z nich je "Kontrolní listina připravenosti člunu Nikopol k vyplutí na moře v době od 9:00 23. listopadu 2018 do 18:00 25. listopadu 2018". Veliteli skupiny lodí je na ní udělen přímý úkol provést přechod z Oděsy do Berďanska "utajeným způsobem" "a soustředit hlavní pozornost na zajištění utajení příjezdu ke Kerčsko-Jenikalskému kanálu a průchodu přes něj". ZDE

To už zavilejšího rusofoba pro zahraničí v ČSSD nenašli?

Lubomír Man
27. 11. 2018
Jeden by myslel, že po Vondrovi, Schwarzenbergovi a Zaorálkovi už nikdo zlověstnější do brány Černínského paláce jako ministr vstoupit nemůže. Ale chyba lávky. ČSSD, strana to kdysi nízkého lidu, chudiny a dělnického stavu, má dnes ve své intelektuálské sekci takový přetlak tzv. lepších lidí s omračujícím intelektem a nejvyšším západním vyškolením, že pro ni nebylo žádným problémem, sáhnout do klobouku a pro uvolněné místo ministra zahraničí z něj vytáhnout – Tomáše Petříčka.