Reklama

sobota 8. prosince 2018

USA nepočítají s vojenskou reakcí na incident v Kerčském průlivu. Obyvatel Doněcka poznal v zadrženém ukrajinském námořníkovi svého mučitele z SBU


8. 12. 2018    lenta a lenta
Jednání o možné reakci USA na působení Ruska v Kerčském průlivu nejsou v tomto okamžiku aktuální. Uvedl to generál Joseph Dunford, předseda výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA na konferenci pořádané listem The Washington Post. "Vojenská reakce nebyla, nebyla žádná diskuse o vojenské reakci v Azovském moři", řekl Dunford. Podle něj jsou vztahy USA s Ukrajinou založeny především na pomoci při reformě ozbrojených sil a zajištění obrany země. Nicméně Dunford poznamenal, že jeho práce spočívá také v tom, aby americký vůdce Donald Trump "měl možné varianty reakce s využitím ozbrojených sil".

Proč to nemá Ukrajina lehké

Mirko Raduševič
8. 12. 2018 NovéSlovoSk
Dvě zprávy naznačující zlepšení ukrajinsko-ruských vztahů po krizi v Kerčském průlivu.
Ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan oznámil, že Rusko částečně odblokovalo Keršský průliv a že opět ukrajinské obchodní lodě jím proplouvají do přístavů v Azovském moři. (viz)
Dmitrij Peskov, mluvčí prezidenta Vladimira Putina dnes oznámil vůli Ruska i nadále přepravovat do Evropy plyn přes Ukrajinu i po výstavbě plynovodu Nord Stream 2. Jedná se o reakci na slova kancléřky Angely Merkelové, že by Rusku mělo dát garance, že tranzit přes Ukrajinu bude i nadále možný. (viz)

BIS ve službách demobloku?

Lubomír Man
8. 12. 2018
UŽ KDYŽ JSEM TY TŘI, to je Farského ze STANu, Langšádlovou z TOP09 a jakéhosi neuvěřitelného mladíčka z Pirátů, viděl se šmirácky zachmuřenými tvářemi začátkem t.m. nastupovat na obrazovku ČT, a to s tím, že nesou národu nejzávažnější prý zprávu Bezpečnostní informační služby BIS o zvýšené aktivitě ruských a čínských tajných služeb u nás, a budou proto žádat o vytvoření stálé komise parlamentu, která se bude hrozbami BISem nanesenými (nemají-li např. ruští diplomaté u nás až příliš mnoho aut, či nestávají-li se   levicové weby, začasté ruskou propagandou nakažené, hrozbou naší demokracie), nastálo a možná též i na věčné časy zabývat, MĚ TO NAPADLO.

Ministri vnútra členských krajín EÚ prijali dohodu o odstraňovaní teroristického obsahu z internetu

8. 12. 2018    hlavnespravy
S cieľom zastaviť radikálne aktivity teroristov na internete, vrátane náboru či podnecovania k násiliu, sa ministri vnútra členských krajín v Rade EÚ dohodli na navrhovanom nariadení o prevencii online šírenia teroristického obsahu. Keďže už dnes elektronickí giganti, či sú to sociálne siete alebo vyhľadávač google selektujú a cenzurujú obsah z politických dôvodov, je veľmi pravdepodobné, že i toto nariadenie bude iba ďalším inštrumentom na pritvrdenie cenzúry na internete a na vytváranie ďalšieho tlaku na technologické firmy.

Dění ve Francii a ostuda ve Sněmovně

https://www.facebook.com/brutofficiel/videos/vb.1757782394471400/229866424404428/?type=2&theater
Radim Valenčík
8. 12. 2018 RadimValenčíkPíše
Nechápu a ani nechci chápat, jak je možné, že v den, kdy ve Francii masakrují studenty, v našem zákonodárním sboru 26 poslanců především z ODS označilo za "rozmělňování" to, že se dá do názvu státního svátku 17. listopadu kromě "Den boje za svobodu a demokracii" též "Mezinárodní den studentstva". Vždyť to mělo proběhnout úplně jinak. Právě s odvoláním na příslušná výročí měl z naší Sněmovny vzejít hlas směrem k politickému vedené Franci, aby se nedopouštělo brutálního násilí na studentech! To jsou někteří naši poslanci úplně odtrženi nejen od života, ale i od základních informací?! K tomu viz: www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491372-policie-ve-francii-zadrzela-stovky-studentu-nekteri-museli-klecet-s-rukama-za-hlavou

Rada bezpečnosti OSN – marné snahy o reformu

Miroslav Polreich
8.12.2018  VašeVěc
Charta organizace spojených národů, byla založena v roce 1945 padesáti zakládajícími státy s cílem dle úvodních slov „uchránit budoucí pokolení metly války“ . K tomuto cíli byla vytvořena organizační struktura, která má operativně zajistit toto poslání. Vše je jednoznačně a zcela snadno pochopitelně definováno v přijaté chartě.

Zavržená bible

Luděk Ševčík
8. 12. 2018
Domnívám se, že drtivá většina levicových aktivistů zná jednu z biblí moderní levice – knihu Šoková doktrína od Naomi Kleinové. Ta popisuje podnikání zvané „kalamitní kapitalismus“. Kapitalismus nesmírně bohatnoucí na přírodních a válečných katastrofách, či krizích, které logicky pak sám iniciuje. Není těžké domyslet si, jak obrovské bohatství tento způsob podnikání přináší. Kdyby války nebyly největším byznysem, nikdo by neválčil. Zároveň je to ale ten nejhorší možný způsob podnikání. Tyje z obětí na lidských životech, nezměrného utrpení a chudoby. 


To whom it may interest (oslovení adresáta, který není přesně znám)

Jiří Jírovec
8. 12. 2018
Autor tohoto textu se tři roky snaží uchránit nemocného člověka před bezdomovectvím. Oslovil většinu poslanců, ministry, jejich úředníky i starosty. Zjistil, že jim všem je osud toho člověka u prdele (jak by možná řekl Zeman), u zádele (jak by řekl někdo útlocitnější) a nebo šumafuk, jak říká díky svému vychování autor. Následující text by měl zajímat celou společnost. Vzhledem k jejímu stavu lze bohužel očekávat, že padne na velmi neúrodnou půdu. Začněme odshora: Součástí českého ústavního pořádku je od roku 1992 Listina základních práv a svobod.
První článek Listiny říká: "Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné."

„Několik slov“ ke zprávě BIS

Jiří Baťa
8. 12. 2018
Je opravdu zážitek sledovat reakce té části politické reprezentace, která se nachází v opozici, když do éteru vyjde nějaká informace nebo zpráva, týkající se Ruska nebo Číny a to ze všech úhlů pohledu. Zpráva BIS, určená veřejnosti (jiná zpráva byla určena pro vládu a prezidenta) vyvolala rozruch něco na způsob, že „ Potrefená husa se ozve“. No a jako první husa se ozvala ta pravá – poslankyně TOP 09 paní Langšádlová, která svým vystoupením vyvolala bohatou odezvu názorů z celého politického spektra.


Prezident M. Zeman, TV Barrandov a ČT

Jiří Oberreiter
8. 12. 2018
Ve čtvrtek 6. 12. skončil pro rok 2018 pravidelný pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov. Důvod je velmi prostý. Prezident bude na zasloužené dovolené a bude nabírat síly do dalšího, tentokrát již sedmého roku svého prezidentování. Tento pořad je vlastně novátorským dílem generálního ředitele TV Barrandov p. Jaromíra Soukupa, který se ujal i moderování. Nikdy v naší historii neměl prezident republiky možnost každý týden v hodinovém pořadu odpovídat na všemožné a všetečné otázky týkající se všeho kolem nás, a to jak u nás doma, tak v zahraničí. 


Manažeři MUS zasluhují nikoliv trestní stíhání, ale medaili, zaznělo u soudu s obžalovaným Antoniem Koláčkem, buddhistou a kámošem Dalajlámy..

Břetislav Olšer
8.12.2018   Rukojmí
Pražský městský soud zahájil 26. listopadu 2018 hlavní líčení v kauze údajného vytunelování Mostecké uhelné společnosti (MUS). Přišli všichni obžalovaní - pětice bývalých manažerů MUS i exnáměstek ministra průmyslu Robert Sýkora.

Podprahové myšlení a omílání lží

J3.K
8. 12 2018  www.inadhled.cz 
Již dlouho je dokázáno, že lidské vnímání je podstatně složitější, než se na první pohled zdá. Některé vjemy ukládá náš mozek automaticky, aniž bychom o nich jakkoliv přemýšleli a uvědomili si, že jsme vůbec něco viděli. Této skutečnosti se využívá k reklamě, kdy se vloží obrázek do filmu a lidé jej podprahově zaregistrují a na produkt jsou schopni podvědomě reagovat. Pokusy proběhly například s reklamou na coca colu vloženou do filmu, kdy testovaní lidé dostali vzápětí na tento nápoj chuť. Jde o velmi zajímavý stav mysli, který je využíván v rozsáhlém měřítku trochu jinak.

Le Figaro: Francouzské „žluté vesty" dobývají Evropu!

Nicolas Barotte,  Anne Rovan a -kou-
8. 12. 2018 LeFigaro a PrvníZprávy
Z Francie se protestní hnutí „žlutých vest" šíří do dalších evropských zemí. Podle Le Figaro protestují proti příliš vysokým životním nákladům a cenám paliv v Belgii, Německu a Nizozemsku.
Belgie, Německo, Bulharsko, Nizozemsko, Srbsko - „žluté vesty" se pomalu, ale jistě šíří celou Evropou, varuje Le Figaro.

Svět při sobotní ranní kávičce

Tereza Spencerova 
8. 12. 2018 na svém facebooku

→ když se nedokáže dohodnout EU, musela Litva jednat sama – a jednostranně vyhlásit sankce proti Rusku kvůli „kerčskému incidentu“: od nynějška nesmí v Litvě podnikat a ani dělat něco jiného jakýkoli ruský občan, který měl co dočinění se zajetím ukrajinských námořníků…

→ ukrajinští námořníci se zajetí nebránili a neopětovali palbu, aby nevyprovokovali Rusko k rozsáhlé agresi proti Ukrajině, tvrdí nyní kyjevský ministr obrany Poltorak… Rusko je prý připraveno jednat o námořnících, ale až po jejich soudu…

pátek 7. prosince 2018

Jen pro bílé - v rámci boje za demokracii a lidská práva

Ivan David
7. 12. 2018
Dnes jsem od slovenského sympatizanta NR dostal odkaz na video s tím, že se na něj mám podívat rychle, než ho zablokují. Cože to je za supertřeskavý materiál? Ne, je to jen jedno z řady videí, na nichž bývalý ministr spravedlnosti SR a bývalý předseda Nejvyššího soudu SR Štefan Harabin vyjadřuje svoje názory - samozřejmě s právním posouzením různých politických konání. Tentokrát se, jak v prvých sekundách sdělil, hodlá zabývat Marakéšskou úmluvou a právním hodnocením jednání těch, kteří by ji za Slovensko podepsali ZDE. Avšak ouha. Po prvních dvou větách byl záznam přerušen následující hláškou:

Die Welt: Kde Kyjev zakazuje, Putin povoluje!

-kou-
7. 12. 2018 DieWelt a PrvníZprávy

Na pozadí zákazu vstupu Rusům do země, který nedávno představila ukrajinská vláda, vypadá migrační politika Moskvy poměrně liberálně, napsal Die Welt.

Užití a zneužití ekonomické moci

Jacob J. Lew a Richard Nephew
7. 12. 2018 ForeignAffairs, překlad Literárky
Od konce studené války se Spojené státy při prosazování svých zahraničněpolitických cílů stále více uchylují k ekonomickým nástrojům. Některé z nich, jako například sankce, uplatňují přímý ekonomický nátlak. Jiné, třeba rozvoj volného obchodu a otevření trhů, fungují tak, že nutí ostatní země měnit jejich vlastní motivace. Všechny ale vycházejí z předpokladu, že americká ekonomická moc nemá konkurenci, což Washingtonu dává výjimečnou kapacitu prosazovat své zájmy, aniž by sahal k moci vojenské.

Pravda je coura po mezích vyválená, nemytá…

TARAS2
6. 12. 2018    TarasovaTerasa
To ošklivé nařčení paní Pravdy (ve skutečnosti paní Perchty) jsem opsal z knihy povídek Karla Michala Bubáci pro všední den. Vydáno v šedesátých létech, v povídce Bílá paní se touhle nadávkou snaží kastelán Pupenec vyprovokovat k nějaké reakci paní Perchtu z Komonic. Pamatuji-li se dobře, plivla po něm.

Zbyněk Fiala: Francie v pohybu

Zbyněk Fiala
7. 12. 2018  VašeVěc
Žluté vesty připomínají dřívější protestní hnutí ve Španělsku a Itálii, která se probila až k vládní moci.

Svět při páteční ranní kávičce

Tereza Spencerova
7. 12. 2018  facebook autorky

→ Donald Trump prý nevěděl o chystaném zatčení jedné z vrcholných manažerek čínského koncernu Huawei, prý to byla záležitost ministerstva spravedlnosti… distancovat se pokouší i kanadský premiér Trudeau, na jehož území k zatčení došlo… oba se obávají o osud obchodních vztahů svých zemí s Čínou… to Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton přiznává, že o chystaném zatčení věděl dopředu, už ve chvíli, kdy spolu s Trumpem usedal k večeři s čínským prezidentem, aby dojednali smír v obchodní válce… po letech, kdy byli na tapetě hlavně ruští občané, je to nová situace… jak zareaguje Čína?

Neskutečné stvůry. Proč Ukrajinci zůstali bez vody a plynu

7. 12. 2018      zelv.ru
Na začátku zimy činil dluh Ukrajinců za bydlení a komunální služby 40 miliard hřiven. Dál se to bude jenom zhoršovat: v prosinci obdrží občané první inkaso za plyn, jehož cena se zvýšila o 23,5 procenta. Technické služby si dobře uvědomují, že nikdo není s to platit za nové tarify, což znamená, že již nyní je možno utahovat ventily. Jak Ukrajina zbabrala zahájení topné sezóny a čím se bude v nadcházejícím zimním období zahřívat, je uvedeno v materiálu agentury RIA Novosti. Nyní umísťují kyjevské úřady v ulicích města speciální stany, aby se občané mohli zahřát. Zda se celá země bude moci v těchto stanech zahřát, to je spíše rétorická otázka.

Čekáme na evropský black-out?


Jiří Krautwurm
7. 12. 2018
Evropská energetika nemá vyjasněnou koncepci a kroky, které se v Evropě na poli energetiky podnikají, postrádají racionální zdůvodnění. Tato obava se naléhavě potvrdila na parlamentním semináři „Energetická budoucnost ČR – perspektivy energetické politiky“. Ačkoliv si vláda nechává opakovaně vypracovávat či upřesňovat energetickou koncepci, která je fundovaně zpracována, její závěry se plní váhavě a s obtížemi, nebo dokonce až pod tlakem eminentních hrozeb, jako v případě instalace transformátorů s posunem fáze (anglická zkratka PST) pro omezení přetoku výkonu z německé sítě přes přenosovou soustavu ČR.

čtvrtek 6. prosince 2018

Prezident Miloš Zeman v dnešním pořadu Jaromíra Soukupa prozradil státní tajemství

Ivan David
6. 12. 2018
V minulých dnech jsme mohli číst a slyšet mnoho velmi zaťatých komentářů k zveřejněné veřejné zprávě BIS ZDE. Včera jsem například ve večerním pořadu "Dvacet minut Radiožurnálu" vyslechl nesmíně trapný pokus redaktorky Marie Bastlové grilovat europoslankyni za KSČM Kateřinu Konečnou ZDE. Mimo to, že ji nutila ke stanovisku k dotacím Agrofertu, také na ni tlačila, aby se vyjádřila ke zprávě BIS, samozřejmě hlavně k části o údajné zvýšené aktivitě ruských a čínských špiónů krytých diplomatickou imunitou. Mělo být demonstrováno, že komunisté jsou nezodpovědní a režimu neloajální a toto strašné nebezpečí bagatelizují. Dlužno dodat, že Kateřina Konečná odrážela útoky redaktorky velmi zdatně.

Na Ukrajině bylo navrženo, aby byl z Bandery udělán národní hrdina

6. 12. 2018      https://lenta.ru/news/2018/12/05/bandera/
Poslanci Nejvyšší rady apelovali na prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka s návrhem na posmrtné udělení Stěpanu Banderovi titulu Hrdina Ukrajiny. Příslušný dokument je zveřejněn na internetových stránkách parlamentu Ukrajiny. "Přijetí navrhovaného návrhu umožní uctít památku Stěpana Andrejeviče Bandery, napomůže obnovení historické pravdy o účastnících boje za nezávislost Ukrajiny ve dvacátém století, konsolidaci ukrajinského národa a posílení výchovy k vlastenectví", je uvedeno ve vysvětlující poznámce.

BIS škodí zájmům ČR a našich spojenců

Radim Valenčík
6. 12. 2018      RadimValenčíkPíše
Letošní zpráva BIS spíše pobavila lid obecný svým břídilstvím a patolízalstvím. Celá viz: www.bis.cz/vyrocni-zpravy
V určitém smyslu je však dosud nejnebezpečnějším výkonem, který proti naší zemi i naším spojencům BIS předvedla. A to zejména na poli ochrany ekonomických zájmů, kterým věnovala nebývalou pozornost. To, že BIS věnovala pozornost ekonomickým zájmům je v pořádku, ukládá jí to Zákon o zpravodajských službách České republiky z roku 1994, na který se ve svém úvodu zpráva odvolává, konkrétně pak § 5 odstavec d): "Bezpečnostní informační služba zabezpečuje informace o činnostech, jejichž důsledky mohou ohrozit bezpečnost nebo významné ekonomické zájmy České republiky" zakonyprolidi

Rusko v krizi, Západ ve výborné kondici

Jaroslav Loudil
6. 12. 2018
Naši mainstreamoví komentátoři i jejich sluníčkářští přikyvovači stále uvádějí, jak je prý Rusko v ekonomických potížích, ne-li rovnou v krizi . Různá důležitá makročísla však ukazují pravý opak !

Kalousek má pravdu, ale také se mýlí

Erik Best
6. 12. 2018   EB
Rozpočtové deficity, i ty dosahující astronomických výšin, budou normou tak dlouho, dokud se udrží na dolaru založený post-brettonwoodský globální finanční systém a jeho imaginární peníze. Bývalý ministr financí z TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda Senátu Jaroslav Kubera z ODS mají podle učebnicového výkladu prof. Samuelsona pravdu, že český rozpočet na rok 2019 s deficitem 40 miliard Kč (3 % příjmů) v období robustního ekonomického růstu je nezodpovědný.

Aktualne.cz šíří poplašnou zprávu! Co na to Jourová a BIS? Jak je možné, že bývalý 1. náměstek ministra vnitra a nyní komentátor Aktualne.cz Martin Fendrych na tuto stánku odkazuje a šíří zřejmě ruské desinformace? Co dělá Policie?

6. 12. 2018


Kdože stojí za touto zprávou podlamující naši neochvějnou důvěru v Západ a pracně budovanou nedůvěru ve Východ? Skupina iForex! 

Strážní andělé opustili "soudkyni OLO"

Zdeněk Jemelík
6. 12. 2018     JemelikZdenek     chamurappi
Od června r. 2018 jsem se opakovaně věnoval zvláštnostem výkonu soudcovské funkce Ivetou Šperlichovou, soudkyní zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, kdysi aktivní členkou KSČ. Z počátku jsem její totožnost skrýval za označením „soudkyně OLO“ a odkryl jsem ji poprvé až 24. června 2018, když její jednání vyhodnotil v její neprospěch Ústavní soud ústavním nálezem. Do této doby jsem také skrýval antagonistické sourozenecké dvojice obžalovaných za označení „Slušňáci“ a „Rošťáci“.

Evropě hoří půda pod nohama, ale EU má čas zakazovat brčka

Petr Mach
6.12. 2018   Rukojmí
Útoky v Evropě spojené se zbabranou migrací neustávají. EU dál tápe, není schopná problémy řešit. Komise a europarlament ale mají čas, aby z pohodlí svých křesel zakazovali lidem používat brčka.
Podobné zákazy jsem kdysi nazval slovem „euronesmysly“. Vážné problémy EU neřeší (ona je vlastně vytváří), za to ty nevážné řeší.

„Násilím proti Babišovi“, šíří se výzva. A odpověď: Tak to zkuste a poslouchejte, jak dopadnete


ROZHOVOR

6. 12 .2018   ParlamentníListy
 „Ještě jedna Slonková, ještě jeden Kubík, ještě dva takové trapasy jako házení kytek do koše, a Andrej Babiš nebude mít 35 procent, ale bude mít padesát procent,“ důrazně varuje advokát Jaroslav Ortman. Opozici i jejím voličům by podle něj mělo dojít, že podobné kroky jsou kontraproduktivní. Návod redaktora deníku Referendum Radka Kubala, který vyzývá k občanské neposlušnosti, označil za blábol. V rozhovoru advokát upozornil, že doba, kdy Žižka táhl s palcátem na Novoměstskou radnici vyházet konšele, dávno skončila.

Macronův sestup do pekel


Václav Umlauf
6. 12. 2018   E-republika
Zdálo se, že po Sarkozym to už v pohrdání běžnými lidmi dál nejde, ale ejhle, sestup do pekel nepopularity je možný vždy. Podívejme se na pád legitimity Macrona po prvních třech měsících jeho vlády.

Než přišel Trump na pohřeb a po jeho příchodu
Svět při čtvrteční ranní kávičce

Tereza Spencerová
6.12.2018  Facebook autorky
→ kanadské úřady zatkly vrcholnou manažerku čínského koncernu Huawei, údajně kvůli porušením amerických sankcí proti Íránu… hrozí jí vydání do USA… Peking funí vzteky a hrozí „veškerými možnými protiopatřeními“…
→ Evropská unie má politický plán, jak posílit mezinárodní postavení eura na úkor amerického dolaru…

Neziskovky rehabilitovaly jeden z nejodpornějších principů totality, varoval Jaroslav Bašta. Srbský novinář přidal přímou zkušenost s dvojím metrem EU

Jaroslav Bašta
5. 12. 2018  ParlamentníListy
Padesátky jsou zde a v té nejtvrdší podobě. Začíná se totiž hovořit o ideologické diverzi. Slovník studené války z úst politiků a estébáků nahradila slova moralizujících neziskovek. Tak hodnotí současnou situaci bývalý velvyslanec v Rusku a disident Jaroslav Bašta. K tomu srbský novinář dodává poznatek, že pokud Balkánské země „drží lajnu“ EU, může tam být megakorupce a místní samozvaní vládci si mohou téměř beztrestně dělat cokoliv – včetně útoků na novináře. Růžové brýle mámení, které si nasazuje Brusel, a několikerý metr, jenž platí pro různé státy v různých oblastech Evropy, je do očí bijící – kromě úředníků a komisařů EU.

středa 5. prosince 2018

Co za státní tajemství může ožralý český politik vyžvanit na ruské ambasádě?


Martin Kunštek
5. 12. 2018
Zpravodajská služba BIS ve své zprávě upozornila na údajné bezpečnostní riziko, kterým má být vyzrazování státních tajemství českými politiky na ruské ambasádě. O tom, že by to mělo být v opilosti na Den vítězství se ve fasciklu civilní kontrarozvědky sice nepíše. Nicméně od včerejšího přečtení svodky mi vrtá v hlavě otázka: Jaká asi tajemství mohou naši politici vyžvanit Rusům?

I v Anglii? Aneb, je to možné?

Jiří Baťa
5. 12. 2018
Nejsem jediný kdo se domnívá nebo si myslí, že nedostatek financí na zdravotnictví ve státním rozpočtu na léčení některých specifických nemocí, chorob nebo úrazů má jen česká specialita. Mám tím na mysli ty skutečnosti, že některé případy onemocnění jsou nákladné a pro řadu lidí nedostupné a proto např. pro dětské pacienty se pořádají sbírky plastových víček, pro jiné se zakládají charitativní akce, dobrovolné finanční sbírky a příspěvky od občanů atd. 


Do Jandy pronikl nepřítel!

TARAS2
5. 12. 2018   TarasovaTerasa
Dotyčný pravil: „Kontrarozvědka velmi hlasitě varuje před ruskými a čínskými zpravodajskými službami, které se v Česku chovají agresivně a nepřátelsky. Nikdy v naší moderní historii nepronikl nepřátelský stát tak hluboko do českého politického establishmentu.“ Janda nepochybně patří k nikým nevyžádanému establishmentu, ale nikdy bych si neodvažoval pomyslet, že bude národ informovat o tom, jak hluboko do něj někdo pronikl. Není to náhodou přehnaná a nevyžádaná intimnost?

Macron končí. Chtěl být Bohem, dnes není ničím. Zažíváme poslední dny Páté republiky?

Josef Brož
5. 12. 2018  EuroZprávy
Komentář Josefa Brože - Ne, tohle není bagatela. Poprvé v dějinách Francouzské republiky, a rozhodně poprvé v dějinách Páté republiky, stojí před svými občany prezident, který chtěl být Bohem. Dnes není ničím. Stačily tři týdny. Prezident Emmanuel Macron, jenž o sobě ještě nedávno mluvil jako o božském Jupiteru, končí.

Zlatý věk špiclování

Benjamin Kuras
5. 12. 2018  zdroj
Nedávné „řádění Facebooku“, jak čeští náruživci internetové svobody rádi nazývají vymazávání vstupů a bourání celých stránek v posledním roce (nejen v masivní statisícové míře v Německu, ale už i v naší „malé české“ míře tady), vzbuzuje obavy z blížícího se konce nejen svobody informací, nýbrž i bezpečného soukromí. Že mu fandí i někteří politici a veřejní činitelé na čele s místopředsedkyní rádoby pravicové demokratické strany a předsedou Ústavního soudu, tyto obavy posiluje. V západní Evropě je už hlídání, vymazávání a stíhání „nesprávných“ názorů a nepohodlných faktů tak pokročilé, že se málokterý politik odváží proti cenzuře protestovat.

Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
5. 12. 2018  Facebook autorky

→ USA budují „nový liberální světový řád“, který západní civilizaci posune kupředu, oznámil v zásadním politickém projevu ministr zahraničí USA Mike Pompeo… čili, znovu je tu „Západ proti zbytku světa“… za hlavní překážky jsou označovány Čína, Rusko a Írán, ale americkým účelům už neslouží ani OSN, Evropská a Africká unie nebo Organizace amerických států… NATO pod vedením USA je OK…

Ať žijí ruští a čínští špióni…

Jiří Vyvadil
5.12. 2018   Rukojmí
Váhal jsem, zda zareagovat na tu trdlovinu s ruskými a čínskými špióny, kteří se do nás podle Jakoba Jandy zabořili tak jako nikdo. Já chápu, že Jakub Janda spojuje evropské hodnoty tvrdým pornem, ale tento příměr mne fakt pobavil.

Protiruská válečná propaganda německého militarismu a pravice

Bernharda Trautvettera a -rp-
5. 12. 2018  KENFM.DE a  PrvníZprávy
Antikomunismus podle Thomas Manna byl základním prvkem jeho doby ve 20. století. Nacisté vykonstruovali židovsko-bolševické světové spiknutí. Podle nich to nebezpečí bylo právě spojení Sovětského svazu se světovým židovstvem.


Pravda o vodě: Jak lze „vyhnat“ koncerny nebo překupníky od vody? (VIDEO)

Radek Novotný
5. 12. 2018  Outsidermadia
Proč PAŘÍŽ převzala správu vody od koncernů?
V Paříži převzali vodu zpět do správy městské společnosti a Veolia a Suez dostaly v Paříži padáka. Proč? To vysvětluje místostarostka Paříže. Výhody? Veřejná zpráva umožní dlouhodobé investice. Koncernům se nevyplatilo investovat (hahaha) 


Smutné přiznání Evropské komise

Erik Best
5.12. 2018   fw
Uniklý posudek právníků Evropské komise je devastující nejen pro Andreje Babiše, ale i pro samotnou Evropskou unii. Dokument popisuje, jak může Babiš zneužívat peníze z evropských fondů ve vlastním komerčním zájmu. To logicky znamená, že kterýkoli jiný premiér členské země může ze svého titulu zneužívat evropské peníze za účelem získání osobní či politické výhody pro sebe nebo kohokoliv dalšího.

Porošenkova Armada jde ke dnu

Martin Koller
5. 12. 2018
Srážka mezi ukrajinským a ruským loďstvem v prostoru Kerčského průlivu, jenž spojuje Azovské moře a Černé moře nás opět posunula o kousek blíž k cizí válce. Výsledek incidentu je ilustrativní z více pohledů a kromě získání další účelové propagandistické podpory ze strany NATO a EU pro Ukrajinu spíše potupný. Mohli bychom mluvit o neslavném konci Porošenkovy Armady, která sice nešla ke dnu jako španělské invazní loďstvo v sedmnáctém století, či jako nedávno válečná loď evropského státu NATO s genderově feministickou posádkou po srážce s tankerem za bílého dne. 


úterý 4. prosince 2018

Ztratili se na mapě: Česká republika má čelit "ruské agresi" v Arktidě


Julie Gurejevová
4. 12. 2018  
russian (kráceno) 
Praha je vyzvána, aby zvýšila výdaje na obranu proti "ruské agresi" v Arktidě. Příslušnou zprávu, s níž se agentura RT seznámila, připravila Mary Thompson-Jonesová, bývalá zástupkyně hlavy americké diplomatické mise v České republice, v rámci mezinárodního sympozia "Česká zahraniční politika" na ministerstvu zahraničí ČR. Dokument uvádí, že podporu západním zemím, které mají přístup k Arktidě, by měly poskytnout pozemní a letecké síly středoevropského státu. Podle názoru expertů se USA pokoušejí využít jakoukoli záminku, aby přiměly své spojence k tomu, aby vydávaly více prostředků na obranu, přičemž Washington nebere v úvahu jejich zájmy. Analytici zdůrazňují, že nárůst ruské vojenské přítomnosti v Arktidě je reakcí na nepřátelské jednání západních zemí.

Vězeňský advent

Zdeněk Jemelík
4. 12. 2018   ZdenekJemelik
Advent je čas sváteční, čas radostného očekávání. Pro české vězně spíše časem stesku po domově. Ani ti, kterým zbývá do vypršení trestu jen pár dní nebo týdnů, nejsou výjimkou. Lépe jsou na tom jejich „kolegové“ v Německu a Rakousku, kteří se mohou kojit nadějí, že se na ně usměje štěstí v podobě „Weinachtsgnade“ (vánoční milosti), udělované ministrem spravedlnosti těm, kteří „to mají za pár“ a vysloužili si vstřícnost vedení věznice. V jiných případech je advent časem čekání na osudová soudní rozhodnutí. Letos jsou mezi čekajícími dvě ženy, jejichž osudy jsem se opakovaně zabýval. Jsou to bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen „ERÚ“) Alena Vitásková a bývalá ředitelka licenčního odboru ERÚ Michaela Schneidrová.

Soroš a jeho Fond otevřené společnosti

4. 12. 2018     Televize Prima
 

Naši vlast prý vovinula temná mračna hybridních hrozeb

Lubomír Man
4. 12. 2018
Těsně před polednem jsem si pustil ČT 24 a měl jsem štěstí. A to proto, že jsem milovníkem absurdních scén, absurdních řečí a absurdních lidí.To všechno totiž v ideálních rozměrech představovala nevábná skupina lidí, která s velice zachmuřenými tvářemi právě nastupovala na obrazovku, aby národu sdělila, v jak příšerném a až témě nesdělitelném nebezpečí se v tento čas, v tuto hodinu a snad i v těchto vteřinách nacházíme. Hrozí nám nebezpečí ruského napadení, sdělovali nám Langšádlová za TOP 09, Farský za STAN a jakýsi mladíček za Piráty.