Reklama

sobota 15. prosince 2018

Andrej Babiš vyzval, ať si každý zjistí, co je schizofrenie. S úkolem pomohl Ivan David.

15. 12. 2018    Sputnik   (rozhovor)
V souvislosti s tím, že se do mediálních reflexí naší politiky dostalo slovo „schizofrenie“, chtěli bychom se zeptat politika, psychiatra a lékaře MUDr. Ivana Davida, CSc., v minulosti též ředitele Psychiatrické léčebny Bohnice a ministra zdravotnictví, cože se za tímto přízračným označením vlastně skrývá.

Dr. Edvard Beneš v Moskvě

Přemysl Votava
15.12.2018  VašeVěc
Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice. Před měsícem jsme si připomenuli 80. výročí mnichovské zrady, na politicích i médiích bylo vidět křečovitou snahu nevířit tyto události. Tedy rychle nechat zapomenout a hledat jiné vhodné téma. Kdo hledá. najde, proto dnes usilovně hledáme ruské špiony, přitvrzujeme v sankcích, přepisujeme historii, odstraňujeme pomníky….


Šokovaný velvyslanec Izraele v Kyjevě

Ukrajinský pogrom Židů ve Lvově v roce 1941.
Jan Urbach
15.12.2018 VašeVěc
„Ukrajina nesmí zapomenout na zločiny spáchané na ukrajinských Židech a nesmí žádným způsobem oslavovat zločince, kteří tyto zločiny spáchali,“ napsal včera izraelský velvyslanec v Kyjevě Joel Lion.

Uvedl, že byl „šokovaný“ rozhodnutím rady Lvovského obvodu, která v úterý vyhlásila rok 2019 „Rokem Stepana Bandery a Organizace ukrajinských nacionalistů.“ V příštím roce bude 110. výročí narození Bandery (narozen 1. ledna 1909) a také 90. výročí vzniku Organizace ukrajinských nacionalistů.

Francouzská lekce

Finian Cunnigham
Finian Cunnigham
15. 12. 2018  ICH,  překlad Zvědavec
Lidé ve Francii se postavili za svá práva a zastali se tak mnoha dalších lidí po celém světě, kteří jsou znechuceni nespravedlností kapitalismu. Nic víc než to, že lidé ze západních států museli přestát desetiletí ekonomického šetření, zatímco malá elita ještě více necudně bohatla.

Tomio Okamura na semináři Nové republiky na téma "Smysl národa a lidská práva" (VIDEO).

15.12.2018Soudci hrají pingpong II


Zdeněk Jemelík
15. 12. 2018     jemelikzdenek a chamurappi
Dne 13.října 2018 jsem na svém bloggu a na webu spolku Chamurappi z.s. vydal článek „Soudci hrají pingpong“, který pak vyšel ještě leckde jinde. Vyprávěl jsem v něm o trestním řízení Obvodního soudu pro Prahu 1, které dne 12.října 2018 vstoupilo do fáze šestého projednání obžaloby v pořadí třetím senátem. Je v něm obžalovaná podnikatelka, která měla ministerstvu zahraničních věcí údajně neoprávněně vyúčtovat 1.400.000 Kč za uspořádání propagačních akcí v hodně vzdáleném zahraničí a dva obžalovaní vysocí úředníci ministerstva měli připustit proplacení jejích faktur, ač k akcím ve skutečnosti nedošlo. Podle generální inspekce ministerstva akce proběhly a proplacení bylo v pořádku. Trestní stíhání vyvolal bývalý úředník ministerstva, propuštěný kvůli nezvládání úkolů.

"Faktor únavy z Ukrajiny": co způsobilo rozhodnutí EU neukládat sankce proti Ruské federaci po incidentu v Kerčském průlivu

Georgij Mosalov, Mariana Čursinová, Anna Lušniková
15. 12. 2018     russian.rt (kráceno)
Evropská unie prodloužila odvětvové sankce proti Rusku o půl roku, ale rozhodla se nezavádět další, spojené s incidentem v Kerčském průlivu. Na použití dodatečných protiruských opatření dříve trval ukrajinský prezident Petr Porošenko. Experti poznamenávají, že kompromisní řešení EU může vypovídat o snaze vyhnout se konfliktu s Washingtonem a současně nezhoršovat vztahy s Moskvou. Politologové zdůrazňují, že absence nových sankcí ukazuje, že evropští politici nepovažují ruskou stranu odpovědnou za konflikt, ke kterému došlo. Předtím ministr zahraničí RF Sergej Lavrov poznamenal, že když EU naléhavě vyzývá Ukrajinu, aby podnikla kroky k deeskalaci napětí v situaci, fakticky přiznává vinu Kyjeva za incident v Kerčském průlivu.

Podprsenka a světová revoluce

TARAS2
15. 12. 2018
V dobách nedávno minulých, kdy mě ještě bavilo tvořit cosi jako čuch od literatury, jsem napsal podle skutečné události povídku. Odehrávala se v dávnověku, na kolejním pokoji zvaném šesterák, kde si po zhasnutí mladí pánové ještě chvíli povídali. Oblíbeným vypravěčem byl budoucí bard české literatury, genderem dnes nenáviděný, který dal jednou k dobru příběh z prázdninové brigády.

Být či nebýt vlastenci? (aktualizováno + VIDEO)

Lenka Procházková
13. 12. 2018 (Příspěvek na panelové diskuzi Nové republiky "Smysl národa a lidská práva")
Pro malý národ je to otázka života a už buditelé v tom měli jasno. Josef Kajetán Tyl vysvětlil program národního obrození heslem: "Všechny naše kroky musí vésti láska k národu a jeho štěstí!" Citací Tylova hesla zakončil státní president Emil Hácha svůj rozhlasový projev na Štědrý večer roku 1940. Nabádal v něm „drahé spoluobčany“, aby „stále více, i ve svých každodenních stycích blížili se vzoru láskyplné, ukázněné a obětavé rodiny, bez rozdílu stavu a společenského postavení. V tom vidím,“ pokračoval president, „vlastní smysl a podstatu naší národní pospolitosti.“ 


pátek 14. prosince 2018

Co bude s ruskou ekonomikou v příštím roce?

Michail Děljagin
14. 12. 2018  překlad Outsidermedia
Možný propad cen ropy nemůže vážně ovlivnit postupný rozvoj zemí.
Daňové zatížení v příštím roce díky sazbám HDP a celním sazbám na ropné produkty rozehřejí inflaci o skromné jedno procento, takže ukazatel přece jen nepřekročí prognózovaný práh 4 – 5 %. Takže ukazatel významně neovlivní růst cen potravin a benzinu. Ačkoli, podle mínění analytiků, za jistých podmínek mohou být plány vlády, byť nevýznamně, korigovány. O své prognózy k ekonomické situaci v zemi v příštím roce se 10. prosince v tiskovém středisku (ruských) „Parlamentních novin“ podělili přední ruští experti.

Evropský dvojí metr a Babiš

Jan Schneider
14. 12. 2018   ceskapozice
Evropský parlament honí Babiše. Ten svého času vyhověl zákonným požadavkům, aby se vyhnul střetu zájmů, a zaparkoval svůj majetek do svěřenského fondu. Protože však různí euroaktivisté chtějí zvrátit výsledek českých voleb, potřebují dohnat Babiše do situace, aby odešel z politiky. Píše Jan Schneider. Europoslanci drtivě schválili usnesení proti Banderovi! To by se to četlo! To by člověk pocítil hrdost, že je občanem členského státu Evropské unie! Ale to by bylo příliš pěkné. Europoslance válečný zločinec Stepan Bandera nezajímá, ani každoroční pochody bývalých esesáků v pobaltských členských krajinách EU. Popírat holokaust je v zemích EU trestné, ale oslavovat ho zřejmě nikoliv.

Rusko přesunulo na západní hranice celou divizi S-400

14. 12. 2018    military.pravda.ru
Ruská federace se rozhodla přesunout divizi protiletadlových raket S-400 na západní státní hranice. Dříve Pravda.Ru psala, že americký list The National Interest předpověděl, jak se bude přesně válka mezi Ruskou federací a NATO vyvíjet. Podle autorů článku všechno začne na území pobaltských států a skončí porážkou Ruska.

Bleskovka: je známé datum zahájení rozsáhlé ofenzívy ozbrojených sil Ukrajiny proti Donbasu

14. 12. 2018  RusskajaVesna
Ozbrojené síly Ukrajiny se připravují k útoku na Doněckou a Luganskou lidovou republiku z Mariupolu. Počáteční datum útoku je 24. prosince.

S odkazem na vysokého důstojníka generálního štábu ozbrojených sil Bulharska to ve vysílání televizního kanálu "Zvězda" 
ohlásil novinář Asja Zuan.

Otevřený dopis (předán 11.12. 2018) Radě pro rozhlasové a televizní vysílání - Věc: Stížnost na podvracení České republiky pořady ČT 2

Kat českých vlastenců - zastupující říšský protektor
generál SS Reinhard Heidrich
14. 12. 2018
Dámy a pánové,
v poslední době jsou uváděny, zejména na veřejnoprávním kanálu ČT2, programy, které jsou nepřátelské našemu obyvatelstvu, našemu státu. Jedná se například o pětidílné Česko-německé století, Adolf a Eva, 1945: Krvavý mír a další. Tyto pořady jsou součástí procesu, před kterým nás varoval prezident osvoboditel - Dr. Edvard Beneš. Na aktivu protifašistických bojovníků a vězňů koncentračních táborů v roce 1946 řekl:A P P E L L - Tisková zpráva: 215 / 1412-2018 Kurdské společnosti v Německu: Zabraňte nové Erdoganově válce proti Kurdům!

14. 12. 2018 kurdische-gemeinde.de
prezidentu USA Donaldu Trumpovi,
kancléřce Angele Merkel,
generálnímu tajemníkovi NATO Jensi Stoltenbergovi,
předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi,

Zabraňte nové Erdoganově válce proti Kurdům!
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil novou vojenskou ofenzívu v kurdských oblastech v severovýchodní Sýrii, která má začít během několika dnů. S plánovaným útokem se může opakovat tragédie kantonu Afrin, který byl terčem nelegální turecké válečné agrese na začátku roku!

Dedolarizace: Indie oznámila výši směnného kurzu za tureckou liru a korejský won

Dedolarizace: Indie oznámila výši směnného kurzu za tureckou liru a korejský won

© Fotolia / Givaga
14. 12. 2018   Sputnik
Dedolarizace, termín a synonymum globálního odporu proti hegemonii amerického dolaru, je stále více intenzivní. Indická vláda nyní také oznámila, že bude realizovat směnné kurzy s tureckou lirou a korejským wonem bez účasti dolaru.

Seminář Nové republiky na téma "Smysl národa a lidská práva" - vystoupení MUDr. Ivana Davida (VIDEO)

14. 12. 2018Tereza Spencerová
14.12.2018  iPrima

→ americký Senát vůbec poprvé odhlasoval konec americké účasti ve válce, kterou neschválil Kongres… konkrétně konec americké účasti v saúdské agresi proti Jemenu… není ale jasné, zda se rozhodnutí zhmotní v zákon… Senát přidal i „přesvědčení“, že je korunní princ Muhammad bin Salmán „zodpovědný“ za vraždu Džamála Chašúgdžího… Pentagon mezitím napravil „chybu“ a předložil Saúdům a Emirátům účet na 331 milionů dolarů za doplňování paliva jejich útočícím letadlům…

→ mírové rozhovory o Jemenu skončily ve Švédsku dohodou o zastavení palby v přístavu Hodejdá, přes který může do země proudit humanitární pomoc… další kolo jednání je prozatím stanoveno na konec ledna

Seminář Nové republiky na téma "Smysl národa a lidská práva". Vystoupení sociologa Patra Hampla (VIDEO)

14.12.2018

Tereza Spencerová
13. 12. 2018   iPrima
→ od chvíle, kdy kanadské úřady… na podnět USA… zadržely jednu z šéfek čínského koncernu Huawei… byli v Číně podle všeho zatčeni už dva kanadští manažeři, a to kvůli údajnému ohrožení čínské národní bezpečnosti… čínský list Global Times Kanadě radí, aby se od americké hegemonie držela na distanc…

→ americký dluh nyní činí přes 21, 8 bilionu dolarů a hranici 22 bilionů by měl překročit už příští měsíc… ale klid, podle některých názorů je už nějakou dobu beztak matematicky nesplatitelný

čtvrtek 13. prosince 2018

Kongres USA schválil rezoluci o Sýrii


Julie Gurejevová
13. 12. 2018     russian
Sněmovna reprezentantů USA schválila rezoluci o Sýrii. Dokument předložil k posouzení republikán Brian Maest. Rezolucí politici vyzvali k úsilí o stabilní politickou přeměnu Sýrie a také k vypracování strategie, která by zabránila stálé přítomnosti Íránu v Sýrii. Přičemž se konstatuje, že Rusko "se ukázalo být nespolehlivým partnerem pro podporu tohoto úsilí".

Války tzv. "hybridní"

Jaroslav Štefec
13. 12. 2018 (z facebooku autora)
Obrátil se na mě přítel s prosbou o vysvětlení pojmu „hybridní válka“. Chtěl vědět, zda jde skutečně o termín poprvé použitý šéfem ruského generálního štábu Gerasimovem, případně do jaké míry a v jakých podobách má generál Gerasimov pravdu v tom, že tuto taktiku používají především USA ke snahám o změnu vlády v Rusku či jinde. Tady je odpověď.

Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství

13. 12. 2018
Vláda České republiky a ministři Vlády ČR
Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky
a poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Senát Parlamentu České republiky
a senátoři Senátu Parlamentu ČR

 
Vážení členové vlády, poslanci a senátoři,


české školství se kvůli dlouhodobému podfinancování a řadě nedomyšlených změn ocitlo na pokraji kolapsu. Pokud nemá zcela zkolabovat, je třeba naslouchat pracovníkům škol a okamžitě začít řešit konkrétní problémy, na které pedagogové již řadu let marně upozorňují.


Společné prohlášení vlasteneckých organizací v České republice

karikatura Andreja Mišanka 
13. 12. 2018
My, nástupnické organizace vzešlé z původního lůna Českého svazu protifašistických bojovníků, jehož posláním byl od samého konce druhé světové války boj proti veškerým novodobým projevům nacismu, nemůžeme a nesmíme mlčet k nejnovějšímu dění na Ukrajině.Vězení za schvalování Čapího hnízda

Erik Best 13. 12. 2018 EB
Generální ředitel české společnosti svolá schůzi představenstva a svému týmu řekne: „Co po vás chci. Zjistěte, na kolik si Babiš přišel díky neexistujícímu pseudo-zločinu kauzy Čapí hnízdo. Bylo to geniální a můžeme si z něj vzít příklad.” Den poté mu na dveře zaklepe policie a zatkne ho na základě § 365 trestního zákoníku - veřejného schvalování spáchaného zločinu. Generální ředitel je v šoku. „Veřejného čeho? Vždyť to sakra byla schůze za zavřenými dveřmi v sedmém patře.” 


EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých vest stupňuje revoluci…

Jiří Vyvadil
13. 12. 2018
Cosi je podstatné a cosi nepodstatné. A velice často záleží na čase, kdy se to odvíjí. Tusk, Merkelová, Poláci, země Pobaltí chtějí přitvrdit vůči Rusku a vyhlásit zase nějaké sankce. Tak proč ne. Od majdanu a série sankcí se Rusko stalo světovou supervelmocí po boku Číny a USA. A v jistém smyslu se bez něj nic nezmění v Sýrii, a na Blízkém východě vůbec. Jen ať si přitvrdí. Rusko nikdy posledních 30 let nemělo takový geopolitický význam jako dnes. USA se před ním klepou a už i někteří idioti si myslí, že Putin organizuje žluté vesty. Proč ne. Legrace musí být.

Teze, že jen mainstream podává pravdivé informace, zatímco kritici jsou dezinformátoři, je totalitní

Vlastimil Podracký
13. 12. 2018       vlastimilpodracky
Zemanův komentář na televizi Barandov ohledne výroční zprávy BIS jistě vyzněl pro mnoho lidí přesvědčivě právě proto, že takové napůl tajné a napůl veřejné zprávy jsou nesmysl a lze je různě vysvětlovat. Zpráva tajné služby nemůže říci vše, a proto jednotlivá sdělení nelze dokázat. Prezident tedy řekl něco, jakoby neznal utajenou část zprávy, kterou ale z hlediska své funkce znát musí. Na základě prohlášení vlády věřím, že BIS plní svoje zpravodajské povinnosti většinou dobře a svoje výhrady ke zprávě samotné sdělím níže. 


Rozhovor internetových novin Rukojmi.cz s bývalým diplomatem Jaroslavem Baštou

13.12. 2012   Rukojmí, posláno redakci NR

Jaroslav Bašta je český politik a diplomat, původním povoláním archeolog, za normalizace disident a signatář Charty 77, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ČSSD, v letech 1998–2000 ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, v letech 2000-2005 velvyslanec v Rusku, na Ukrajině a diplomat. Po sametové revoluci se zapojil do politického života. Brzy po revoluci vyhrál konkurs na ředitele Okresního muzea Plzeň-sever, ale pak nastoupil na Úřad na ochranu ústavy a demokracie na post ředitele odboru.

Dr. Edvard Beneš v Moskvě

Přemysl Votava
13. 12. 2018
Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice. Před měsícem jsme si připomenuli 80.výročí mnichovské zrady, na politicích i médiích bylo vidět křečovitou snahu nevířit tyto události. Tedy rychle nechat zapomenout a hledat jiné vhodné téma. Kdo hledá najde, proto dnes usilovně hledáme ruské špiony, přitvrzujeme v sankcích, přepisujeme historii, odstraňujeme pomníky….

Čistě ukrajinské paradigma. Zlodějský sjezd a rozkol v zákonu

Rostislav Iščenko
13. 12. 2018 ukraina.ru
Porošenko oznámil, že 15. prosince se uskuteční tzv. sjednocující koncil ukrajinské místní církve. Tento koncil je již nazýván "zlodějským sjezdem". Sjezdem proto, že koncil je církevní záležitost, ale společenské organizace, jakými jsou de facto sekty rozkolníků, se mohou v lepším případě shromažďovat na sjezdech. Zlodějským (воровской) může být tento sjezd nazván na základě starodávného významu tohoto slova, kdy se zlodějem nazýval zločinec, který konal proti státnímu a společenskému systému, na rozdíl od "tať" - kriminálního zločince. Takže, v překladu do současného jazyka jde o tlupu pučistů, kteří se pokoušejí provést církevní převrat, dokončit případ, který před 26 lety zahájil Michail Denisenko, který se nazývá " patriarchou Filaretem".

Ukrajinské události od nejstarší doby 1. část

Patrick Ungermann
13. 12. 2018
Ve třídě plné mládeže se přihlásí sedmnáctiletý zvědavec s dotazem: „Co vy si, pane učiteli, myslíte o tý válce na Ukrajině?“ Nejdřív ze všeho se rozhlédnu. To je reakce nacvičená před a dílem i po roce 89. Žádná inspekce, ani hospitace. Ve třetí lavici mi sedí mladý Ukrajinec z Ivanofrankivské oblasti. „Dobrá, hoši,“ začínám, „ale postavíme se k té otázce pořádně. Bude to trochu náročné studium. Zabere svůj čas, a vy si odnesete vědomí, že zas něco dalšího víte.“ Následoval výklad, co spolehlivě vykryl vyučovací hodinu. Jenže téma mě nepustilo. Nutilo mě dozvědět se něco víc a podělit se s vámi o události, které tesaly tvář tří východoslovanských národů – Ukrajinců, Rusů a Bělorusů:
Tento příběh začal šťastně jarem indoevropských národů.

středa 12. prosince 2018

Premiér Babiš, jehož politické preference jsou navzdory veřejnému lynči cca 30 %, tedy více jak ODS a Piráti dohromady, se po 27 letech vrátil do Maroka, kde se zrodila jeho údajná spolupráce s StB. Prý střet zájmů, a co kmotři ODS? Viz MUDr. Kuba?

Břetislav Olšer
12.12. 2018   Rukojmí
Když vládní speciál Andreje Babiše před týdnem přistál v hlavním městě Maroka Rabatu, byl dojatý. „Nikdy bych neřekl, že se do Maroka po 27 letech podívám jako premiér,“ řekl s leskem v očích. Vrátil se totiž do země, kde žil a pracoval v letech 1985 až 1991 jako československý obchodní delegát.

Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové

Tereza Spencerová
12. 12. 2018 iPrima a Facebook autorky
→ kanadský soud po 10 dnech propustil jednu z manažerek čínského koncernu Huawei na kauci ve výši 7,5 milionu dolarů… s monitorovacím náramkem a částečným domácím vězením… stále jí hrozí vydání do USA, kvůli údajnému porušení US sankcí vůči Íránu… Donald Trump je připravený zasáhnout u amerického ministerstva spravedlnosti, pokud by tím zajistil uzavření obchodní dohody s Čínou…
→ ve snaze určovat světu, jak se smí chovat, americký Kongrespřipravuje dalších asi deset zákonů směřujících proti ruskému energetickému sektoru a rusko-německému plynovodu Nord Stream II…

Vojensko-bezpečnostní komplex zlomil Trumpa

Paul Craig Roberts
12.12.2018  ICH překlad Zvědavec
Aby se prezident Trump ochránil před vojensko-bezpečnostním komplexem, opustil svůj záměr normalizovat vztahy s Ruskem. Stejně jako neokonzervativní ideologie potřebuje americkou hegemonii, vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje nepřítele, aby ospravedlnil každoroční rozpočet ve výši 1000 miliard dolarů. 

Smysl národa a lidská práva

12. 12. 2018
 Záznamy vystoupení: 

Tomio Okamura:
https://www.youtube.com/watch?v=p9aU0O-PpwM

Lenka Procházková:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=W2UOmqiQMA0

Petr Hampl:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=F9MXqyGpiIw

Ivan David:
https://www.youtube.com/watch?v=lKNCaS9Od_0&feature=player_embedded
dodatek: https://www.youtube.com/watch?v=i4ROftafOTE

Yekta Uzunoglu:
https://www.youtube.com/watch?v=tNbO9Rs81So

Jaroslav Bašta (text čte Ivan David):
https://www.youtube.com/watch?v=bQdaUwJzkMw

Aliance národních sil: Žluté vesty v ČR -Kdo - když ne my? Kdy - když ne teď!

Vladimíra Vítová
12. 12. 2018
Na českém facebooku spontánně vznikla stránka Žluté vesty v ČR. Obdobné stránky vznikly i na Slovensku a v mnoha dalších evropských zemích. Všichni se inspirovali událostmi ve Francii, protože Francouzi ve žlutých vestách – stejně jako většina obyvatel ČR a Evropy - chtějí, aby jejich vlastní země byla atraktivní pro jejich vlastní obyvatele a ne pro zahraniční investory, nadnárodní korporace a pro hrstku boháčů. Chtějí, aby stát, který si platí ze svých daní, také plnil jejich přání a poskytoval servis jim.

úterý 11. prosince 2018

Tajná zpráva: Albánci svědčí o obchodu s orgány

11.12.2018 B92MESSIN
Předseda Výboru pro Kosovo prezentoval tajnou, dosud nezveřejněnou zprávu, v níž osm Albánců svědčí o obchodu s lidskými orgány v Kosovu.

Příslušní Albánci byli členy tzv. UČK/KLA (Kosovské osvobozenecké armády), řekl veřejnoprávnímu vysílání RTS Milovan Drecun, člen Národního shromáždění Srbska z řad vládnoucí SNS.

Bezprostřední příčiny hněvu žlutých vest - DOPLNĚNO!

vlkp
11.11.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Scházely jen žluté vesty…. DOPLNĚNO!!!
byl opakovaným shrnutím toho co, proč a jak ve Francii s tím, že to bylo viditelné ba hmatatelné pro ty co jsou dnes v ulicích, už v době kdy nadšeně hlasovali pro Macrona, kdyby se před tím, než mu bezhlavě a s nadšením, odevzdávali své hlasy. Kdyby se byli zajímali o to, co jim říká, co dokazatelně dosud předváděl a pokusili se domyslet souvislosti. Nicméně, ve většině svých článků se snažím být precizní a většinou mi jde přesně o definovaní bodu zvratu a bezprostřední příčiny zvratu. Což v případě Francie je pro mne mimo dosah. Z jazykových důvodů. A české informační kanály jsou, jak víme, velmi povrchní. Řekl bych – až záměrně povrchní. Aby občana nepřetěžovaly informacemi.

Spící v adventním čase

Zdeněk Hrabica
11. 12. 2018
Obrázek, který ani v čase adventním už nikým ani nepohne. Děláme sport dostupnější. Pro všechny. Slevy, akce. Žijeme si  ještě jako nikdy. Špióny ze Západu i z Východu se to u nás jenom hemží. Ale ani jich si nikdo ani nepovšimne.  Stejně jako jednoho nahodilého spáče u pražské stanice metra Háje; - 8°C. V osmičkovém roce. 

Čertova hromada a požáry na Champs–Elysées

Mojmír Grygar
11. 12. 2018
1 V časopise The Economist z 1. prosince je na 9. stránce otištěna karikatura znázorňující váhy sociální nerovnosti. Na prvním obrázku vidíme na misce s nápisem „bohatí“ nakupený sloupec balíků, na něm vysoko nahoře sedí zazobanci, ta hrstka šťastných. Jeden z nich říká: „Není přijemné vidět, jak se nerovnost stupňuje, musíme sami dát najevo nesouhlas s touto nepříjemnou situací!“ 

Proč kapitalismus v Čechách


Jiří Vyleťal
11.12.2018 E-republika
Nadto jsme považovali za naprostou samozřejmost sociální jistoty, všeobecnou dostupnost zdravotní péče, bezplatné školství, jistotu zaměstnání a střechy nad hlavou? Cožpak by nás ve snu napadlo, že o to vše můžeme přijít? A tak jsme spadli do kapitalismu.“Integrácia nehrozí a ženy sú tam voľná zver”: Náborové letáky pre moslimských migrantov informujú o fantastickom živote v Nemecku

Vilibald Kičin
11. 12. 2018
Denník Yournalistenwatch.com informoval svojich čitateľov o letáku, ktorý slúži ako návod pre islamizáciu Nemecka a Európy a ktorý moslimským migrantom opisuje, aký fantastický život ich čaká v Nemecku


Mravní úroveň pořadu Newsroom ČT 24 určuje pornoherec

Lubomír Man
11. 12. 2018
Občas si na televizoru pustím i kanál ČT 24. Pochopitelně ne proto, abych se z něj cosi pravdivého dověděl (téhle naděje jsem se vzdal už před mnoha lety), ale proto, abych viděl a slyšel, jak dál a ještě hlouběji poklesla úroveń lidí, kteří pořady tohoto kanálu tvoří. A pokud se touto otázkou zaobíráte i vy a včera večer jste si dvacetčtyřku do bytu nepustili, pak mám pro vás novinu. Včerejší večerní vysílání pořadu Newsroom ČT 24 dosáhlo v tomto oboru naprosto jedinečného rekordu, čili absolutního dna podlosti a lži, jaké se mohou televizní tvůrci vůči svým posluchačům dopustit. 


V Německu zaznělo znepokojení Západu kvůli sblížení Turecka a Ruska

11. 12. 2018    zelv.ru/v-mire
Turecko se stále více sbližuje s Ruskou federací, což vyvolává neklid Západu. Přičemž čím horší jsou vztahy mezi západními zeměmi a Ankarou, tím blíže je Ankara Moskvě, píše německý list Deutschlandfunk. List poznamenává, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se s nikým ze světových vůdců nesetkává tak často, jako se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Nedávno společně otevřeli úsek plynovodu Turecký proud. 


Pod kouřovou clonou diskuse o "Globálním kompaktu pro bezpečnou, řízenou a legální migraci" má být přijat "Globální kompakt o uprchlících"


Tomáš Doležal
11. 12. 2018
V minulých dnech a týdnech deklarovala vláda premiéra Babiše odhodlání nepřipojit se ke Globálnímu kompaktu pro bezpečnou, řízenou a legální migraci. Tento dokument - Globální kompakt pro bezpečnou, řízenou a legální migraci, který bude finálně schvalován na speciálním migračním summitu OSN v Marrákeši ve dnech 10. – 11. 2018 - je však pouze jedním ze dvou dokumentů, k jejichž přípravě a přijetí vyzvala tzv. Newyorská deklarace OSN (Newyorská deklarace o migrantech a uprchlících), přijatá jednomyslně (tedy s aktivním souhlasem tehdejší české vlády ve složení ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL) na migračním summitu OSN 19. 9. 2016.

pondělí 10. prosince 2018

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro NTV (přepis rozhovoru) Visegrádská skupina má k migraci jasný postoj. Ten je v Rusku velmi pochopitelný. V Evropě nyní vidíme neuvěřitelnou krizi kvůli migrantům.

10.12. 2018   Hrad
Jak česká vláda, tak i já jsme už několikrát řekli, že základem řešení jsou, jednoduše řečeno, deportace. Je mi jasné, že to není korektní termín. Deportace však musejí být doplněny pomocí zdrojovým zemím, zejména na Blízkém Východě a v severní Africe, a to například výstavbou nových nemocnic, elektrifikace atd. Zkrátka pomáhat tomu, aby přísun migrantů nebyl tak intenzivní jako v poslední době. Ale opakuji, základem je fungující systém deportací.

Otevřený dopis poslanci Gazdíkovi

Jiří Baťa
10. 12. 2018
Dobrý den, pane poslanče Gazdíku,
dovoluji si zareagovat na Váš rozhovor, který jste poskytl Parlamentním Listům. cz, ve kterém jste se vyjádřil k některým současným politickým, resp. celospolečenským problémům. Nehodlám si kazit nedělní den analýzou všech otázek, resp. odpovědi, které Vám byly položeny a na které jste (podle mého soudu) ne vždy relevantně odpověděl. Nicméně, zaujaly mě dvě Vaše odpovědi a to na otázku „STAN má podle průzkumů necelých pět procent. Co je ještě třeba udělat lépe?“, na kterou jste „vyčůraně“ odpověděl tak, že negativní statistický výsledek jste přenesl na bedra starostů. Řekl jste, že je třeba „...Ukázat, v čem jsou naši starostové dobří, co umějí a jaké nabrali zkušenosti při řízení svých obcí“. Nebo si snad myslíte, že všechno je jen na vašich starostech?

Měsíc "nanebevzetí Václava Havla“ coby součást jeho „kim-ir-senizace" aneb Petr Štěpánek provokuje tím, že komentuje současné dění

Petr Štěpánek
- ps -
10. 12. 2018 PrvníZprávy
"Spíše náhodou jsem přepnul na ČT2, kde zrovna v rámci tradičního „měsíce nanebevzetí Václava Havla“ a coby součást jeho „kim-ir-senizace“, rozuměj budování jeho posmrtného kultu osobnosti, opakovali dokument Občan Havel," napsal na svém facebookovém profilu Petr Štěpánek.


Nedělní chvilka poezie: Emanuel a žluté vesty


Emanuel a žluté vesty 
Petr Štěpánek / facebook

Klidně teče voda v Seině,
daně rostou, peněz méně.
Obuškové prostocviky
převádějí poldů šiky.

Drzý hošík Eman Macron
vládne teď s pomocí patron.
S pohrdavým, pyšným klidem
dusí lidi slzným plynem.

Aby zahnal známky krize,
děla skrápí Champs Elysées.
Vesty mají zdarma plovku,
zavřel taky eifelovku.

Frantíci však v jasném gestu
navlékají žlutou vestu.
Když v Paříži hoří pneu,
kdo má mozek, chce pryč z EU.


Svět ruskýma očima 484

Zajoch
10. 12. 2018  Outsidermedia
„Věčná snaha ukrajinského lidu o nezávislost“ * * *   V mnoha zemích dávno existují tajné bakteriologické laboratoře USA * * *  Washington se snaží přesvědčit spojence z NATO o íránské hrozběneděle 9. prosince 2018

SZ: Zadržení „princezny" Huawei se rovná „vyhlášení války"!

Meng Wenžou, finanční ředitelka Huawei
- kou -
9. 12. 2018 SüddeutscheZeitung a PravníZprávy
Zadržení dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Meng Wanžou organizované Washingtonem je považováno prakticky za „vyhlášení války", napsal Süddeutsche Zeitung.

Bezpečnostní informační výklad dějin

Jan Palička
Jan Palička
10. 12. 2018  ZdrojCz
Tak jako každý rok vydala Bezpečnostní informační služba pravidelnou výroční zprávu, v níž shrnuje situaci za uplynulý rok a vyhodnocuje různá bezpečnostní rizika, která naší zemi hrozí. Na sociálních sítích se o výroční zprávě BIS živě diskutuje. Velký ohlas přitom vyvolala poměrně nenápadná poznámka pod čarou, v níž se konstatuje, že moderní dějiny a literatura jsou na českých školách vyučovány podle sovětského modelu. Je tomu skutečně tak?

O Babišově střetu zájmů jinak

Zdeněk Jemelík
9. 12. 2018      JemelikZdenek a chamurappi
Nebýt pohoršení nad frackovitým nakládáním Jakuba Železného s Jaroslavem Faltýnkem a Ivanem Bartošem v Událostech, komentářích ČT dne 3. prosince 2018 (neuctivě jim skákal do řeči, kdykoli hrozilo, že řeknou něco, co nechtěl slyšet), asi bych se po vydání článků „Úder na solár“ a „Úlety opozice“ už nikdy nevrátil k námětu údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Tato problematika není mou parketou. Ostatně po skvělém vystoupení poslankyně prof. Heleny Válkové v programu DVTV dne 4.prosince 2018 k té věci již není mnoho co říci.