Reklama

sobota 22. prosince 2018

Trumpův první státnický čin v úřadě

Václav Umlauf
22. 12. 2018  E-republika
Rusové už jasně řekli, že pokud se Američané stáhnou, pak je možné politické řešení krize. Asad vypráskaná ze země zbytek zahraničních teroristů (Idlíb a okolí, pásmo za Eufratem). Pak začnou delikátní jednání s Turky o odchodu vojsk z okupovaného pohraničí. Kurdové po jejich debaklu s CIA přiběhnou k Asadovi sami.


"Demokraté“ v parlamentu

vittta
22. 12. 2018 OstrovJaniky
Tak tohle je originální svou dokonalostí popisu lidské malosti tam, kde by měla být velikost – tedy v parlamentu.
https://www.novinky.cz/domaci/492715-omluvte-se-za-slova-o-havlovi-jako-vlastizradci-vyzval-petricek-poslance-spd-ten-odmita.html
Tak Luboš Volný, poslanec na SPD nazval Havla vlastizrádcem.
S tím tedy velice zásadně souhlasím, a k uvedeným argumentům poslance Volného bych ještě přidal evidentní kolaboraci se sudetskými Němci a aktivní účast na restitučních podvodech.

Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
22.12.2018  iPrima
→ po oznámení amerického odsunu ze Sýrie Turecko odkládá ofenzívu proti syrskokurdským YPG… zřejmě přinejmenším do 8. ledna, kdy bude turecká delegace jednat ve Washingtonu… o otázkách typu „Pokud se stáhnete, necháte Kurdům zbraně, které jste jim dodali, nebo je odzbrojíte?“… Kurdové z Hásaky prý na jednáních v Damašku užnepožadují federalizaci, spokojí se s centrální vládou, jako dřív… zatímco Írán odsun vítá, Izrael prý hodlá v syrském konfliktu převzít americkou roli, s plnou podporou USA… škatulata škatulata… mimochodem, Trump se prý o odsunu ze Sýrie rozhodl až během telefonátu s Erdoganem... fascinující... pokud je to pravda...


Stanovisko Institutu Václava Klause ke dni 19. 12. 2018: Soros „osobností roku 2018“ je signálem zkázy

Ivo Strejček
22. 12. 2018 

S každým končícím rokem jsou publikovány nejrůznější žebříčky (údajně) podstatných událostí uplynulého roku či (obvykle sporných) osobností roku. S jednou takovou „osobností“ přišel i deník Financial Times, když vyhlásil osobností roku 2018 George Sorose za to, že „reprezentuje hodnoty liberální demokracie a otevřené společnosti“ a že „denně čelí nacionalistickým a populistickým silám, které proti liberální demokracii otevřeně bojují“.

Larry Holmes: Systémová krize a dluhy systémové opozice

Larry Holmes
Larry Holmes
22.12.2018  StřípkyZeSvěta
Svět je v pohybu. Kácí jeden z domněle neotřesitelných pilířů za druhým. “Per partes” to komentuje kdekdo. Pohledů do hloubky je však jako šafránu. Světlou výjimkou je i Larry Holmes, předák americké World Workers Party. Strany nepříliš početné, o to však rozhleděnejší, hloubavější a bojovnější. 

Zájem i nezájem ve Sněmovně

Jiří Jírovec
22. 12. 2018
Markéta Adamová (Top 09) bojovala s velkou urputností proti obědům zadarmo všem dětem. Postavila to ideologicky: Komunisté chtějí dávát všem, kdežto oni (kapitalistická) pravice jen těm, kteří to opravdu potřebují. V druhém přiblížení jí šlo o to, že by se bohatší části společnosti mohlo dotknout, že děti budou jíst na úrovni socek. Kdoví jaký blaf za ty peníze v jídelnách bude.

pátek 21. prosince 2018

"Opatření budou mimořádně bolestivá": proč EU pohrozila, že zmrazí bezvízový režim s Ukrajinou


Svjatoslav Kňazev, Alevtina Pisarenková
21. 12. 2018      russian.rt
Ukrajina hrubě porušuje podmínky bezvízového režimu s Evropskou unií. Takový závěr je obsažen ve výroční zprávě Evropské komise. Brusel zdůraznil, že Kyjev ještě nesplnil podmínky stanovené EU - omezit tok nelegálních přistěhovalců a odstranit korupci. Evropská komise vyzvala Ukrajinu, aby okamžitě podnikla kroky, v opačném případě evropští úředníci pohrozili, že zmrazí bezvízový styk pro tuto zemi. Jak experti poznamenávají, tento krok způsobí extrémně bolestivé důsledky pro celou Ukrajinu, protože orgány státu nebudou schopny reagovat na požadavky EU.

Pozor: Američané to balí! Tereza Spencerová ví více k aktuálnímu vývoji. A přináší silnou předpověď budoucnosti


rozhovor  s Terezou Spencerovou
20.12.2018  ParlamentníListy
ParlamentníListy.cz plánovaly rozebrat s analytičkou Terezou Spencerovou rok 2018 a požádat jí o geopolitický výhled na rok 2019. To se podařilo, nicméně Spencerová hned na úvod nejnovějšího vydání své pravidelné rubriky čtenářům osvětluje zásadní aktualitu: Oficiální odchod USA ze Sýrie.

Podle STANu se nemáme dozvědět to, co zajímá celý svět

Lubomír Man
21. 12. 2018
ČT možná jen na okamžik pootočila kolo svých dějin – a Farský ze STANu ji za to sepsul
Stal se zázrak. ČT vyslyšela dlouholeté volání českých lidí po tom, abychom se o názorech ruských politiků a konkrétně pak o názorech prezidenta Putina nedovídali jen zprostředkovaně, tedy až poté, co jej k obrazu svému, resp. k obrazu nadřízených přežvýkají její redaktoři, a tak nám – možná už v zajetí blížící se vánoční štědrosti – přichystala na čtvrtek 20. prosince 2018 skutečně nečekané překvapení. Od šesti hodin ráno do devíti hodin dopoledne, to je celkem 181 minut, jsme na ČT 1 a ČT 24 měli spolu se 1760 zástupci ruských a zahraničních médií možnost sledovat průběh tradiční bilanční tiskové konference prezidenta Putina v Moskvě.

VIDEO: Hysterie kvůli Huawei byla odhalena! Za vším stojí špionážní aliance Five Eyes, která je zhrozena z toho, jak USA a západ zaostávají za Čínou v implementaci 5G sítí v rámci 4. průmyslové revoluce! Deloitte varuje, že USA zoufale zaostávají, uniklé memo poradce americké vlády dokonce mluví o tom, že USA prohrávají! V čem? V nasunování 5G sítí a internetu věcí!

Aliance Five Eyes
-VK-
21. 12. 2018 AENews
Americká pobočka ruské televize RT odpálila informační zpravodajskou bombu. Celá současná hysterie okolo čínské telekomunikační firmy Huawei v západních zemích vychází a je iniciována aliancí zpravodajských služeb 5 zemí, které uzavřely dohodu o sledování, sdílení a vyhodnocování telekomunikačních dat. Aliance se nazývá Five Eyes (pět očí) a tvoří ji USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland. Jedná se tedy o země britského Commonwealthu, s výjimkou USA, což je pro změnu bývalá kolonie Commonwealthu. 

Zbyněk Fiala: Není jenom rozpočet

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
20.12.2018 VašeVěc
Když se příliš zamotáme jen do sledování rozpočtových schodků, může se nám stát, že nám mosty začnou padat na hlavu.
Kdybychom dali na názor pravicové opozice, je to naprostá katastrofa. Rozpočtový schodek v době hospodářského růstu? Projídání budoucnosti. Kam ten svět spěje? Jenže věc se má jinak a docela přesně ji vystihla ministryně financí Schillerová: „Já si kladu otázku, není to spíš splacení starých dluhů?“


Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
21.12.2018  IPrima

→ krátce poté, co Donald Trump oznámil konec ilegální vojenské přítomnosti v Sýrii, oznámil demisi jeho ministr obrany James Mattis… prý že si má prezident vybrat do funkce někoho názorově bližšího, obzvláště v otázkách vztahu k NATO, spolupráce se spojenci a postojů vůči Rusku a Číně… o Mattisovi už dlouhé měsíce nebylo příliš „slyšet“, což nejspíš znamená, že ho Trump už dříve odstavil na vedlejší kolej…

Hlavné vyhlásenia V. Putina na veľkej tlačovej konferencii

21. 12. 2018     ZDE
O ekonomike a sankciách
Ruská ekonomika sa už prispôsobila vonkajším obmedzeniam, povedal V. Putin. Podľa neho obmedzujúce opatrenia voči Ruskej federácii ovplyvňujú aj tých, ktorí ich zavádzajú. Prezident poznamenal, že Západ by mal buď uznať hlasovanie obyvateľov Krymu o zjednotení s Ruskom, alebo neuvaľovať sankcie voči obyvateľom Krymu.

Výroba zločinů s.r.o.: Jak pracují američtí čučkaři? Metody civilního strážníka Bretschneidera. Něco se kecne a je z toho malér. Nebavte se s ruským velvyslancem! Ukázková demokracie vzorem pro nás

"I ty jsi můj hacker!" (grafika ProtiProud)
Mike Adams
21. 12. 2018 NaturalNewsProtiProud
Mike Adams sleduje další horor ze zámoří, tentokrát týkající se bývalého Trumpova poradce, a odhaluje, že pokud jde o svržení elitám nepohodlného, ač demokraticky zvoleného prezidenta, smí se v "právním státě" vše.


čtvrtek 20. prosince 2018

Kto hodnotami bojuje, ten hodnotami...

Mikuláš Kočan
20. 12. 2018 NovéSlovoSk
Ukazuje sa, že saudskoarabský novinár Džamál Chášukdží mal pech. Vrahovia jeho telo nerozpustili v sovietskom novičoku, len v obyčajnej kyseline. Alebo v ich rukách skonal v nesprávnej chvíli, keď sa politici a médiá ešte nezotavili po výkone, aký podali po otrave Skripaľovcov v anglickom mestečku Salisbury. Svojím nasadením a majstrovstvom nás dokonca presvedčili, že dôležitejšie ako dôkazy o ruskej stope je okamžité gesto solidárnosti so zasiahnutou Veľkou Britániou... 


Turčinov pohrozil, že vyhodí Krymský most


20. 12. 2018     mk.ru/politics
Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny se pochlubil bojovou silou země a překročil při tom všechny meze. Ukrajinský politik a šéf jednoho ze silových rezortů Alexandr Turčinov prohlásil, že rakety protiletadlových komplexů Ukrajiny jsou s to i zničit nepřátelské lodě, i zbourat "vychvalovaný most".

Pokleslé poselství z hory „SINAJ“ Letargie Stále komise pro BIS aneb kdo směruje BIS

Petr Sak
20. 12. 2018
V kybernetice a dalších disciplínách je znám pojem černá skříňka (black box). Tento pojem znamená, že známe produkt, ale neznáme jeho tvůrce a z tohoto produktu usuzujeme na tvůrce (černá skříňka). Dokonce i v zoologii je pro odborníky trus zvířete zdrojem velmi mnoha informací o původci tohoto trusu. Podobně běžný čtenář nezná BIS (černá skříňka), ale z jeho produktu – Výroční zprávy za rok 2017, může činit závěry o jejím tvůrci. A na tomto principu je postaven tento článek.

Kterak jsme se v Česku přiblížili ke konci světa?

Radim Hreha
20. 12. 2018
Podle serveru Parlamentní listy předseda poslaneckého klubu TOP 09 v rámci projednávání státního rozpočtu na příští rok prohlásil: „Byl by to dobrý rozpočet, kdyby za rok přišel konec světa. Pak bych ho chápal. Pak by to mělo svůj smysl. Ale předpokládám, že konec světa se nechystá, vláda přesto tak ten rozpočet koncipuje.“

Požadavky žlutých vest ve Francii

20. 12. 2018
Předáci Žlutých vest zveřejnili svůj manifest, ve kterém poprvé souhrnně sdělují, o co jim jde. Jde o mix levicových i pravicových požadavků se sentimentem obnovy národního státu a boje proti globalizaci a jejím elitám. Obsahuje požadavek na vystoupení z EU a NATO. Není pochyb, že naši i evropští fandové globalizace budou tvrdit, že tento manifest byl sepsán v Kremlu. Ale nic nebude vzdálenější realitě. Toto je revoluce. A nikdo nečekal, že začne právě ve Francii.
Toto je 25 bodů onoho manifestu:


ŽLUTÉ VESTY PROBOUZEJÍ EVROPU

Benjamin Kuras
20.12.2018 PravýProstor
Kam se hrabe pražská kavárna se svými pár tisícovkami demonstrantů v jednodenním protestu na francouzské žluté vesty s milionem demonstrantů řádících po celé Francii tři týdny. Kam se hrabe vyhazování kytek na rozžehávání pouličních požárů. Kam se hrabe pražské nulové zatýkání na tři sta zatčených v Paříži jen za jeden víkend. Kam se hrabe pár stovek pražských strážníků na 37 tisíc ozbrojenců střetávajících se s demonstranty tváří v tvář a pendrek s pendrekem. Kam se hrabe české nulové fyzické napadení na francouzské tři mrtvé a stovky raněných. 

"Nadměrné pití alkoholu způsobuje housera"

Radim Valenčík
20. 12. 2018 radimvalencik
Podnět k tomu dal samotný předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, viz následující zpráva z Blesku:
"Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se před slavnostním zahájením fóra Afrika–Evropa ve Vídni dostal do problémů. Politikovi se na schodech podlomily nohy a málem upadl, na pomoc mu okamžitě přiskočili jeho spolupracovníci. ZDE Není to poprvé, kdy se Junckerovi zamotaly nohy, na summitu NATO v červenci zavrávoral a vrazil do přítomných světových lídrů. Juncker už v minulosti uvedl, že má ischias, tedy že ho trápí "houser", v tisku se ale spekuluje o tom, že za jeho nehody může alkohol, uvedl deník Daily Mail.

Porošenkovský koncil v Kyjevě: nikdo nevyhrál a zdá se, že všichni prohráli

Rostislav Iščenko
20. 12. 2018     cont.ws/@politika-analitika
Že byla v důsledku rozkolnických aktivit proticírkevní skupiny Porošenko-Denisenko-Drabinko a Bartoloměj, který se k nim připojil, zasazena světovému pravoslaví obrovská rána, bylo řečeno prakticky ihned. Patriarcha moskevský a celého Ruska Kirill, další hierarchové Ruské pravoslavné církve a také zástupci jiných pravoslavných církví, když komentovali Bartolomějův nárok na primát moci (všepravoslavné papežství) a také jeho podporu tohoto nároku hierarchií konstantinopolského patriarchátu (KP), zdůrazňovali, že problém je v daném případě širší, než jsou vzájemné vztahy mezi Ruskou pravoslavnou církví a KP, že jde o rozkol světového pravoslaví, který je svým rozsahem a důsledky srovnatelný s velkým schizmatem z roku 1054, kdy se jednotná křesťanská církev rozdělila na pravoslavnou a katolickou.

Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

Prof. Jan Keller
20. 12.2018  ParlamentníListy
Otiskujeme starší rozhovor s profesorem Janem Kellerem, který vzšel na Parlamentních listech v červenci letošního roku:

„Jsme ekonomickou kolonií velkých nadnárodních společností a silných bankovních ústavů, které mají sídlo nejen v Německu, ale také v Nizozemsku, Francii a jinde. Řadoví zaměstnanci v těchto zemích doplácejí na poměry také, i když zatím ne tak drasticky jako u nás. Evropská unie nás proti těmto dravcům nechrání zdaleka tak, jak by měla. Bez Evropské unie nebudeme chráněni vůbec. To je naše svobodná volba,“ řekl profesor sociologie Jan Keller.

Země Východu odmítají multikulturní model

20. 12. 2018  LeFigaro a VšeVěc
Pád Berlínské zdi a vstup východoevropských států do Evropské unie je měl sblížit se zakládajícími, resp. dříve předchozími státy. Počítalo se s tím, že se nové státy Unie stmelí se státy, které do ní vstoupily dříve, a to bez ohledu na jejich politickou orientaci a jejich vizi moderní společnosti. Alespoň většina odpovědných politických činitelů v to věřila a doufala.


Není to tak trochu válka?

Miroslav Pavel
Miroslav Pavel
20. 12. 2018  Literárky
Když před nedávnem v Kanadě zadrželi na přání USA finanční ředitelku čínské firmy Huawei, v mnohých obchodních a politických kruzích světa zatajili dech. Údajně jedna z firem tohoto celosvětově působícího koncernu porušila americké sankce a dodávala Iránu zakázané zboží.

Mýtus západní demokracie

Paul Craig Roberts
20.12.2018 IHC překlad Zvědavec
Jak to může Západu procházet pod záminkou, že je spojenectvím velkých demokracií, ve kterých je vláda služebníkem lidu?

Nikde na Západě, s výjimkou snad jen Maďarska a Rakouska, vláda neslouží lidem.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: USA v Sýrii aneb když ve Washingtonu neznají Krkonošské pohádky

Rekonstrukce zničené Sýrie si podle odhadů
vyžádá až 400 miliard dolarů
Tereza Spencerová
20. 12. 2018  iPrima
Washington si nakonec bude muset vybrat, s kým půjde dál a s kým ne, protože se všemi, tedy jako dřív, to už asi nebude možné. Stažení vojáků ze Sýrie značí, že si vybírá Turky před Kurdy.

středa 19. prosince 2018

Na semináři Nové republiky na téma "SMYSL NÁRODA a LIDSKÁ PRÁVA" vystoupil i kurdský lékař Yekta Uzunoglu

19. 12. 2018


Trump velí

Erik Best 19. 12. 2018    EB 
Emmanuel Macron řekl 11. listopadu Fareedu Zakariovi na CNN, že by bylo velkou chybou, kdyby evropské země navyšovaly své rozpočty na obranu jen proto, aby mohly kupovat americké zbraně. Andrej Babiš se dva měsíce předtím vyjádřil podobně. Když Trump nepřímo nabádá Evropany, aby kupovali americké zbraně, čímž by vyřešil deficit obchodní bilance s Evropou, není na tom podle Babiše pro Českou republiku nic dobrého. 

Proti ruským raketám holýma rukama?

Vít Klíma
19. 12. 2018  Literárky
Na rusko-ukrajinských hranicích už je tolik zbraní, že by bylo s podivem, kdyby nedošlo mezi oběma protivníky k nějakému nechtěnému střetu. Jako viník bude okamžitě označen ruský prezident, Vladimír Putin a v souvislosti s tím se objeví se dvě výrazná pokušení. Pokušení první: slovanské vlády, kryté štítem NATO, budou chtít vyprovokovat Rusko k odvetě a tím i ke konfliktu s Američany. Pokušení druhé: Západ se pokusí využít Rusko – ukrajinskou válku k tomu, aby se Slované mezi sebou pozabíjeli navzájem a byl by už od nich konečně klid a pokoj.

Na semináři Nové republiky z. s. na téma "SMYSL NÁRODA a LIDSKÁ PRÁVA" vystoupil MUDr. Ivan David ještě s dodatkem, ke svému předchozímu vystoupení.

19. 12. 2018


VIDEO: Sergej Lavrov oznámil, že ruská rozvědka má informace, že Porošenko na Ukrajině chystá na konec roku ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem ve spolupráci se západními partnery! Odveta bude podle Lavrova tvrdá a Porošenko toho bude litovat, Rusko však do války s Ukrajinou nepůjde! Už je jasné, proč USA chtějí Kyjevu dodat šifrovací komunikační zařízení ještě před koncem roku! Bude se střílet na Ježíška nebo až na Silvestra? A proč zahodit iPhone a koupit Huawei?

-VK-
19. 12. 2018  AENews
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov před několika hodinami uvedl v rozhovoru [1] pro Komsomolskou pravdu a Radio Pravda informaci od ruských zpravodajských služeb, že ukrajinský prezident Petro Porošenko poté, co vyhlásil na Ukrajině stanné právo, chystá na poslední dekádu prosince, tzn. cca. od 20. prosince až do Silvestra, ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem, která bude konzultována a provedena ve spolupráci se západními partnery. Část videa s jeho výrokem a českými titulky, které zapnete tlačítkem “CC” v liště videa najdete na této adrese:

Seminář Nové republiky na téma "Smysl národa a lidská práva" - příspěvek Jaroslava Bašty čte Ivan David

19. 12. 2018Ukrajinské události od nejstarší doby (2. část)

Patrick Ungermann
19. 12. 2018
1. část ZDE
Co byla Oranžová revoluce: 22. listopadu 2004 došlo po druhém kole ukrajinských prezidentských voleb ke sčítání hlasů. O přízeň voličů se utkali dva Viktorové. Viktor, znamená vítěz. Ústřední volební komise ohlásila výsledky voleb 24. listopadu. Nejdřív zvítězil vládní kandidát Viktor Janukovič se 49, 46% hlasů. Opozice, která chtěla na post prezidenta dosadit prozápadního Viktora Juščenka, podala na průběh voleb řadu stížností, ale nezůstala u stížností. Kritici voleb uspořádali na západě Ukrajiny řadu demonstrací. Zvlášť silně protestovali ve Lvově i v samotném Kyjevu. V dalším sledu událostí prohlásila opozice v parlamentu za prezidenta Viktora Juščenka.

Paranoia: Porošenko začistí úředníky s ruskými příbuznými

Alexandr Koc 
19. 12. 2018   kp.ru/daily
Prezident Ukrajiny by měl začít sám u sebe - jeho snacha je z Petrohradu.
Na závěr svého funkčního období se, jak se zdá, Petr Porošenko rozhodl definitivně snížit svůj rating dokonce i u potenciálně věrné vrstvy byrokracie. Jinak je velmi obtížné vysvětlit jeho další sebevražednou iniciativu. Při projevu na tiskové konferenci poznamenal, že na Ukrajině je velké množství státních úředníků, kteří mají příbuzné v Rusku, včetně Krymu.

úterý 18. prosince 2018

Tymošenková varovala Porošenka před "epochální avantýrou"

18. 12. 2018     lenta
Poslankyně Nejvyšší rady a možná kandidátka na post prezidenta Julie Tymošenková obvinila prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka z pokusu provést "epochální avyntýru" - ukrást systém přepravy plynu země (GTS). Oznámila to na svém Facebooku. Podle jejích informací se hlava země a jeho společnosti přímo zabývají přivlastňováním státního majetku. Připomněla, že GTS každoročně přináší do rozpočtu 3 miliardy dolarů.

Jaromír Kohlíček a Josef Skála nejen o Krymu ve Štětí

18. 12. 2018


Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Břetislav Olšer
18.12. 2018   Rukojmí
Opět si nyní připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Co přinese Santa Mráz

Zbyněk Fiala
18. 12. 2018  VašeVěc
Pročítám si zprávy z USA z posledních hodin a napadá mne, že těžko mohlo Američany potkat něco horšího než tyhle vánoce. Dokonce i ten Santa už je ujetý. Sice stále nosí kokakolově červenou čepici, ale jak zjišťuje FBI, soby zapřahá po třech a houká na ně rusky. Prý mu to poradil někdo na facebooku.

Jak nám v Kosovu pravda s láskou zvítězily

Karel Wágner
Karel Wágner
18. 12. 2018 blog autora
Z našich sdělovacích prostředků se dozvídáme, že Kosovo bude mít pravidelnou armádu. A tak bych rád zopakoval povídání o Kosovu, které jsem zveřejnil ve čtvrtek 7.4.2016 na svém blogu.


Tehdy se totiž novou hlavou tohoto státu stal bývalý velitel povsta­lecké Kosovské osvobozenecké armády, exministr zahraničí a expremiér Hashim Thaçi. A i když se u nás o tom moc nepsalo, mnohé noviny a časopisy v zahraničí tehdy zavzpomínaly na to, jak tento po­litik nebyl zapleten jen do etnických čistek na území Kosova, ale i do obchodu s lidskými orgány.


Lavrov: Porošenko připravuje provokace na hranici s Ruskem!

- kou -
18. 12. 2018 RIA.ru a PrvníZprávy

Petro Porošenko připravuje provokaci na hranici s Ruskem, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rádiu „Komsomolskaja Pravda".
Podle získaných informací je ozbrojená provokace plánovaná na konec prosince, uvedl.

Naše válka v Afganistánu

Oskar Krejčí
18. 12. 2018 NovéSlovo
Poolitolog Oskar Krejčí se zamýšlí nad tím, jak se mění smysl války v Afganistánu a hledá její skutečné dnešní geopolitické pozadí.

Sluníčkařská demence ze slouhovství

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
18. 12. 2018 blog autora
Odborník na ústavní právo prof. JUDr. Jan Kysela, Ph.D., DrSc. poskytl 16. prosince Lidovkám rozhovor, který svědčí o tom, že se u nás šíří určitá psychická porucha, kterou nazývám demencí ze slouhovství. Pokusme se zamyslet nad tím, co vlastně ve svém rozhovoru říká.

Pakt o migraci aneb Smutná role ziskovek při organizaci právního Majdanu

Václav Umlauf 
18. 12. 2018   E-republika
Korporátní fašismus postupně ničí klasický liberálně demokratický stát. Nyní se našel nový způsob barevných revolucí a majdanů prováděných přes mezinárodní organizace. Ty jsou velmocensky manipulovány jako každý jiný spolek.


Shrňme nejprve fakta. Ve dnech 10 až 11. prosince 2018 se v Makkáreši (Maroko) sešlo ze 193 zemí OSN dohromady 164 zemí, které podepsaly Globální pakt o migraci. Podívejte se na českou stránku OSN o paktu vytvořenou v září, kde najdete hlavní důvody vzniku paktu. Prozatím 9 zemí řeklo, že pakt v této podobě nepodepíše a jsou to hlavně země střední Evropy (Maďarsko, Česko, Slovensko. Rakousko, Švýcarsko, Polsko). 

Knihovnička Nové republiky - inspirace vánočních dárků: Lenka Procházková, Karel Sýs (k dostání u dobrých knihkupců)

18. 12. 2018
Nová republika si dovoluje svým čtenářům doporučit zajímavou četbu z per, či spíš z klávesnic, našich autorů  - spisovatelky Lenky Procházkové a básníka Karla Sýse. 


pondělí 17. prosince 2018

Západobalkánské zápisky: V Evropě je další americký stát?

Mirko Raduševič
17 12. 2018 Literárky
Jestli nevíte, kde by se takové území mohlo nacházet, po nápovědě, že je to území proslulé pašováním nejen drog a druhou největší americkou základnou v Evropě Bondsteel, vám jistě dojde, že jde o Kosovo.

Štefan Harabin

Stanislav Novotný
Stanislav Novotný
17. 12. 2018
I přijel na oslavu 100. výročí vzniku Československa slovenský prezident Andrej Kiska. Zavítal na Vítkov, hradní dekorování ozdobil. A pak hurá do Lucerny, kde jej neodolatelný Michael Kocáb přivítal coby „našeho prezidenta“.

Manifestace muslimské v Londýně: "Náboženstvím k míru"

17. 12. 2018
Nabízíme čtenářům fotografie z pokojné demonstrace muslimské komunity, které nebyly zveřejněny v médiích hlavního proudu. Jasně dokazují, jak je to s tvrzeními o nebezpečnosti této komunity pro původní evropskou komunitu a vnášejí světlo mezi množící se nepodložená tvrzení o agresivních záměrek islámské komunity. 

Strach poháněný svou vlastní hloupostí je nejúčinnější strach

krakauer a -rp-
17. 12. 2018
Obserwator  a PrvníZprávy
Spustí Rusko třetí světovou válku? Posloucháte-li zástupce ukrajinské armády, nebo spíše to, co je něco jako ozbrojené síly, nemůžeme ani znát datum, kdy nebezpečné a strašné síly z Východu rozvinou své těžké obrněné divize na pláních střední Evropy.

Svět ruskýma očima 485

Zajoch
17. 12. 2018 Outsidermedia
V polském sejmu se objevila koalice s programem rozvratu EU  * * *  Autor kanálu Telegram „Myš v zelenině“ o novém kole protestů žlutých vest ve Francii  * * *   Turecko má v plánu využít Syrskou svobodnou armádu proti Kurdům a teroristům z radikálních skupin   * * *  Za několik let se Rusku podařilo v bitvě o Afriku USA dohnat a někde i předstihnout

Soudruh Si urážky neodpouští

Alexandr Rodgers
17.12. 2018   News Front, překlad Ousidermedia
Včera jsem psal o čínské odvetě za zatčení dcery zakladatele společnosti Huawei. Připomínám, že Číňané odvetou zadrželi bývalého kanadského diplomata Michaela Korviga, který je pracovníkem nevládní organizace „Mezinárodní krizová skupina“ (ICG). Kanadský soud operativně osvobodil zadrženou Meng Wan-čou na kauci 10 mil. dolarů s povinností nosit elektronický náramek, a zřejmě se domníval, že Číňané budou postupovat analogicky. Ale – kdepak?