Reklama

sobota 29. prosince 2018

Hlavy v pejru

Taras
29. 12. 2018   TarasovaTerasa
Prezident přednesl své (z jeho pohledu) umírněné, standardní vánoční poselství, přibližně ve stylu kvalitní kuchyně mé bývalé tchyně: zaplnilo žaludek, ale nejenže neuspokojilo, ale místy byla z talíře cítit jakási přiboudlina, jako kdyby zdrojem části ingrediencí jídla byla popelnice. Také to schytal ze všech kavárenských stran, viz ZDE nebo ZDE.


A teď to koupí i od Tarase.

Liberálové představili scénáře, které Čechy povedou do záhuby

Kateřina Surmanová
26.12.2018   ČeskáPozice
Skupina liberálních odborníků předestřela pět scénářů, co by se stalo, když by se Česko odklonilo od Západu. Tři z nich končí špatně, viděno optikou zachování unijního projektu.

O dvojím metru a pohledu na svět

Pavel B. Reichl
29. 12. 2018 PravýProstor
Je to pár let zpět, kdy jsem psal na blogu iDNES a velmi často jsem se dostával do sporu s diskutujícími a částí blogerů, protože jsem nebyl ochotný přijímat jednostrannou práci administrátorů.

Kanada těžce zaplatí za to, jakou roli sehrál Trudeau v banditismu USA proti Číně

Meng Wan-čou, finanční ředitelka Huawei
Finian Cunnigham
29. 12. 2018  ICH, překlad Zvědavec
Ať chcete nebo ne, musíte si klást otázku ohledně politického důvtipu kanadského premiéra Justina Trudeaua a jeho vlády. Zuřivá reakce Číny kvůli zatčení vyšší manažerky telekomunikační společnosti způsobí vážné škody kanadským národním zájmům.


pátek 28. prosince 2018

Krok ke stabilizaci: Kurdové předali kontrolu nad Manbidžem syrským vládním silám


Roman Šimajev, Anastázie Rumjancevová, Polina Poletajevová
29. 12. 2018     russian.rt (kráceno)
28. prosince vzaly syrské vládní síly pod kontrolu město Manbidž (
označeno červeně) na severu země. Moskva se domnívá, že obnovení kontroly syrské vlády nad městem je pozitivním krokem k stabilizaci situace v regionu. Dříve toto město opustily kurdské oddíly národní sebeobrany (YPG). Podle zástupců YPG byla cílem předání Manbidže ochrana před tureckou invazí. Experti se domnívají, že stažení amerických jednotek ovlivnilo rozhodnutí Kurdů, protože doufali, že budou podporováni Washingtonem.

Násilně useknutý rozhovor Soni Červené v interview ČT 24

Lubomír Man
28. 12. 2018
Proběhlo dnes 27. prosince od půl sedmé večer do sedmi a jako by charakterizovalo dvě epochy. Tu prvorepublikovou, kterou 92 letá pěvkyně Soňa Červená bere za vlastní a vzpomíná na ni jako na dobu našeho největšího duchovního vzepětí a slávy, a tu současnou, kdy povšechné poměry u nás klesly až tak, že nejčastěji pověřovaným moderátorem rozhovorů s našimi současnými veličinami se stal Daniel Takáč. 


NI: Studená válka proti Rusku a Číně - opětovná chyba Západu!

Anatol Lieven a -kou-
28. 12. 2018 TheNationalInterest a PrvníZprávy
Zabýváním se „novou studenou válkou" proti Rusku a Číně, západní politici opět riskují opakování chyb provedených v předvečer 1. světové války, varuje Anatol Lieven na stránkách TheNational Interest.

kutečná hrozba civilizace jak tehdy, tak i nyní není ve vnějších „nepřátelích", nýbrž v nenávisti a napjaté situaci v evropské společnosti kvůli nahromaděným problémům, je si jistý autor.

Jakov Kedmi o avizovanom odchode USA zo Sýrie. Američania už nič nekontrolujú

Jakov Kadmi
28. 12. 2018 HlavnéSprávy
Izraelský bezpečnostný analytik Jakov Kedmi na portáli politexpert komentuje avizovaný odchod Američanov zo Sýrie

Podľa Kedmiho rozhodnutie USA vyviesť svoje vojská zo Sýrie povedie k výrazným zmenám v geopolitickej situácii na Blízkom východe. Izrael sa tvári, že rátal aj s takýmto vývojom situácie, to však podľa Kedmiho nie je pravda.


Apple Made in China: Šokující video pro čučkaře i Andreje Babiše, americký iPhone i čínský Huawei vyrábí v Číně jedna a tatáž čínská firma!

-VK-
28. 12. 2018  AENews
Apple Made in China: Šokující video pro čučkaře i Andreje Babiše, americký iPhone i čínský Huawei vyrábí v Číně jedna a tatáž čínská firma! Foxconn vyrábí telefony Apple, Huawei, čipsety Intel, počítače DELL a produkty dalších stovek západních firem! Pokud Babišova vláda nařídila zahodit telefony Huawei, potom by měla zahodit i telefony iPhone, notebooky Apple, počítače DELL a počítače s INTEL obvody!

Volební preference - prosinec 2018 (publikováno 27.12.2018) - Hnutí ANO nadále posiluje a přebírá levicově orientované voliče. Piráti srovnávají krok s ODS, TOP 09 pod pěti procenty.

28. 12. 2018   SANEP
Mediální útoky na hnutí ANO respektive na jeho předsedu a premiéra Andreje Babiše v kombinaci se sociální politikou přinášejí hnutí ANO nové voliče, a to zejména z levicového politického spektra. Hnutí ANO se aktuálně těší přízni 31,2% voličů a je zjevné, že Andrej Babiš přebírá voliče KSČM, ČSSD, ale i SPD. Pokud Andrej Babiš ustojí všechny své kauzy může dojít i k situaci, kdy k hnutí ANO přejde nejmladší část voličského elektorátu KSČM, což by pro tuto stranu znamenalo odchod z Poslanecké sněmovny. Paradoxně tak tichá podpora menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD může být počátkem konce KSČM ve vrcholné politice. Nicméně je důležité zdůraznit, že veřejné mínění rozhodně nelze vnímat jako garantovanou jistotu. V tuto chvíli je však jisté, že Andrej Babiš činí kroky a rozhodnutí, s nimiž se značná část voličů ztotožňuje a kauzy a mediální či opoziční útoky nejsou prozatím natolik zásadní, aby to voliče hnutí ANO odradilo od podpory této straně a zejména jejímu předsedovi Andreji Babišovi.


čtvrtek 27. prosince 2018

Rakouské ministerstvo zahraničí odsoudilo útlak médií na Ukrajině. Zacharová navrhla rakouskému novináři, aby kontaktoval OBSE kvůli hrozbám na Ukrajině

27. 12. 2018   russian.rt a russian.rt
Ministryně zahraničí Rakouska Karin Kneisslová označila omezování svobody sdělovacích prostředků za nepřípustné. Informovala o tom tisková služba Ministerstva zahraničních věcí Rakouska. "Sílící útlak svobody tisku na Ukrajině je nepřijatelný. Poukazuji s vážným znepokojením na ty podmínky, v nichž jsou ukrajinská a mezinárodní média", řekl Kneisslová. Poznamenala také, že ti, kteří jsou vinni za použití síly a hrozeb vůči novinářům, musí být potrestáni.

Rok 2018 v pěti obrazech


Jiří Jírovec
27. 12. 2018
Rok Babiše
Babišův úspěch, matematicky vyjádřený jako 30% pokračujicích preferencí, vede zmatené politology k jednoduchému vysvětlení. Prý jde o marketing. Vysvětlení je daleko jednodušší: Babišovi spadla do klína spousta dlouho neřešených problémů. Kdo jiný než on a kdy jindy než teď zní mírně parafrázované heslo známé z ulice. Jeho vláda se opírá o dvě strany, z nichž KSČM dráždí "demokratickou" opozici do té míry, že paralyzuje její mozky. Proto Fiala (ODS) žvaní o komunistické vládě. Mohl vytvořit vládu s ANO, ale tuto možnost apriori odmítl a raději z opozičních lavic slibuje demontáž všeho, co za dobu, kdy je ODS v opozici, vzniklo.

Rusnokův rok

Erik Best 27. 12. 2018 EB
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok je pro nás osobností roku ne díky tomu, co udělal, ale díky tomu, co neudělal. Pokusil se hodnotu koruny revalvovat o 5 %, česká měna ale rok končí oproti jeho začátku o 1 % slabší. Rusnokova bankovní rada letos zvýšila úrokové sazby pětkrát o celkových 1,25 procentních bodů a pro konec roku 2018 předpovídala kurz 24,60 Kč za euro


středa 26. prosince 2018

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

26. 12. 2018
Dobrý den, vážení a milí spoluobčané,
setkáváme se již po šesté nad Vánočním poselstvím prezidenta republiky. Lidé se mě občas ptají, proč vánoční poselství místo novoročního projevu. Má to dva důvody.
Zaprvé, v době první republiky se nakonec ustálila prezidentská tradice vánočních poselství, a tuto tradici zastavil až Klement Gottwald, který pronesl 1. ledna 1949 právě novoroční projev.


USA přisunuly vysoce přesné zbraně na hranice Ruska


26. 12. 2018    lenta a mk.ru/politics
Spojené státy zvyšují přítomnost strategických nejaderných vysoce přesných zbraní v námořních oblastech přilehlých k Rusku. Admirál Vladimír Korolev, vrchní velitel ruského námořnictva to sdělil listu Krasnaja zvezda. Poznamenal, že v novém roce bude námořnictvo reagovat na prudký nárůst aktivit USA a NATO v blízkosti hranic Ruské federace, na nasazování v blízkosti hranic námořních protiraketových systémů, strategických systémů vysoce přesných zbraní a objektů vojenské infrastruktury. Je upřesněno, že v současné době realizuje námořní přítomnost Ruska asi 100 lodí.

Ministerstvo zahraničí Ruska nazvalo izraelské letecké údery porušením suverenity Sýrie

26. 12. 2018       russian.rt
Údery Izraele na oblast Damašku jsou hrubým porušením suverenity země a rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Bylo to uvedeno v tiskové službě ministerstva zahraničí Ruska. Diplomaté uvádějí, že večer 25. prosince zaútočilo z libanonského vzdušného prostoru šest izraelských letadel na okolí Damašku. Jak bylo poznamenáno, Sýrie utrpěla materiální škody, tři vojáci byli zraněni.

Skomírání „velké daňové kauzy“ II

Zdeněk Jemelík
26. 12. 2018    JemelikZdenek a chamurappi
Ačkoli jsem se v první části článku vyjádřil, že převážnou část poznatků z výslechů svědků, uskutečněných ve dnech 26.-28.listopadu a 3.-5. prosince 2018, považuji za informační balast, nepoužitelný k posouzení viny obžalovaných č.1-5, z nich zejména Shahrama Zadeha (dále jen SAZ) předkládám čtenářům jejich přehled. Defilují zde lidé, kteří v naději na snadný prospěch propůjčili svou právní subjektivitu jako zástěnu, za kterou se podvodným způsobem obohacovali jejich bossové. Některé z výpovědí odhalují úroveň myšlení „bílých koní“ i praktiky jejich bossů. Jsou plné rozporů a některé vzbuzují pochybnosti o pravdivosti.

DLR oznámila příjezd vojenského vlaku Ozbrojených sil Ukrajiny s jedovatou látkou na Donbas

26. 12. 2018    russian.rt
Vlak s toxickou látkou dorazil na území západně od Doněcku, které je kontrolované bezpečnostními silami Ukrajiny, oznámil zástupce velitele správy Lidové domobrany samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Eduard Basurin.

Sílící hněv Tomáše Halíka

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
26. 12. 2018
1. Od kněze a teologa, zamýšejícího se o Vánocích nad situací naší společnosti, bychom čekali laskavá slova povznesená ve sváteční atmosféře nad nenávist a hrubost české dreyfusiády, která postihla naši veřejnou sféru již od prvních přímých prezidentských voleb a dosud na své síle nic neztratila. Tomáš Halík se, bohužel, již od prvních slov své úvahy Stoleté dědictví nás všechny zavazuje (Lidové noviny 22.12.) nezdržel nenávistného tónu politické propagandy. Lži vrchního dezinformátora a pornoherce Jakuba Jandy jsou schvalování mezinárodního terorismu

Pornonácek Jakub Janda
Irina Vladivojna Zajceva 
26. 12. 2018 VlasteneckéNoviny
Vrchní roztleskávač ukrajinské nacistické propagandy v žoldu Bruselské říše, pornoherec pro devianty a ředitel dezinformačních Evropských hodnot si nedal ani ve sváteční čas klid a schvaloval ukrajinský mezinárodní terorismus a glorifikaci nacismu, jelikož právě podpora ukrajinských nacistů je glorifikace nacismu.


úterý 25. prosince 2018

Asymetrická odpověď Vladimíra Putina: média zaznamenala totální převahu Ruské federace v obranné sféře


Ilja Novický
25. 12. 2018    cont.ws
Západní média jako by na povel vydala celou řadu článků o převaze ruských zbraní. Tato informační erupce byla spojena s velkou tiskovou konferencí Vladimíra Putina. Americký televizní kanál CNBC byl například vážně znepokojen úspěšnými zkouškami hypersonické rakety Zirkon. V tomto okamžiku již bylo uskutečněno 5 plánovaných startů. Pentagon nemá systém PVO, schopný sestřelit ruskou hypersonickou raketu, která může dosáhnout rychlosti až 9,8 tisíce kilometrů za hodinu. Od nynějška je každá loď a ponorka NATO potenciální hromada šrotu.

Huawei: Kolaboranti s cizí mocí se obnažili

Radim Valenčík
25.12.2018  blog autora
Takovým trapasem to dopadne, když se bezpečností služby státu změní v lobbystické organizace zahraničních firem:

The National Interest: Kde by mohla začít světová válka?!

-kou-
25. 12. 2018   NationalInterest a PrvníZPrávy
Americká analytická publikace The National Interest označila regiony, kde by v roce 2019 mohla začít třetí světová válka. A pesimisticky dodává, že klidnější minulost už byla.


pondělí 24. prosince 2018

V Damašku rozsvítili největší vánoční strom a slavnosti jsou v plném proudu

-hoo- 
24. 12. 2018 VlasteneckéNoviny
Největší vánoční strom v Damašku se rozsvítil v sobotu v rámci vánočních a novoročních oslav, které jsou už v plném proudu v syrském hlavním městě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sýrske elitné jednotky sa preskupujú, obnovia sa boje na severe Sýrie, tentoraz s Turkami?

24. 12. 2018 HlavnéSprávy
Portál RusVesna venuje svoju pozornosť rastu napätia na severe Sýrie po americkom vyhlásení, že americkí vojaci opustia Sýriu približne do troch mesiacov
Turci sa nikdy netajili tým, že majú Kurdov plné zuby a sú pripravení ich likvidovať. Na reťazi však Turkov držali obavy z Američanov. Teraz, keď Američania avizovali svoj odchod zo Sýrie, Turci vycítili šancu a sú pripravení sa s Kurdmi východne od Eufratu vysporiadať.

Jak jsme před Štědrým dnem v Jihoafrické republice lovili kapry v sladkovodním jezeru u Botswany pro čtyřiadvacet českých rodin v Rustenburgu, aby je nemusely kupovat u německých osadníků v nedalekém Krondaalu

Břetislav Olšer
24.12. 2018   Rukojmí
Není ideálnější čas na vánoční vzpomínky než právě nyní, v tyto dny, kdy se v Česku kuchtí na plné pecky, od smažení kapřích řízků, pečení lineckého a vanilkových rohlíčků, až po plnění punčových košíčků, a konče přípravou bramborového slátu či balením dárků pod stromeček.

Syn Kaddáfího, ako budúcich líder, požiadal Moskvu o pomoc. Nie je však sám, čo tak urobil

Sajf Al -Islam Kaddáfí,
syn líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího
24. 12. 2018  HlavnéSprávy
Syn Muammara Kaddáfího sa obrátil na ruskú vládu sožiadosťou, aby podporila jeho prezidentské ambície v Líbyi. Portál Bloomberg však uviedol, že sa Moskva zatiaľnerozhodla, koho v tejto kampani podporí.

Svět ruskýma očima 486

Zajoch
24. 12. 2018 Outsidermedia
Rusové v Sýrii bojují jako kdyby bránili vlastní zemi * * * Nejbližší měsíce nebudou v životě Milorada Dodika lehké * * * Vojenský odborník Anton Lavrov o možných následcích ukončení vojenské přítomnosti USA v Sýrii

Staročeská štědrovečerní tabule

Zdeněk Ertl
24. 12. 2018  PrvníZprávy
Štědrý večer a vánoce vzbuzují slavnostní náladu, přinášejí veselé hody vánoční s koledou, ale zároveň jsou odedávna zastřené tajemnou rouškou.

Žádné svátky nejsou opředeny takovým kouzlem jako vánoce a zvláště tajemná štědrovečerní noc. Krásně to popisuje balada spisovatele a básníka Karla Jaromíra Erbena o štědrém večeru:

Veřejnoprávní (skrytý) styl dezinformace: ukázka, jak odklonila propouštění v Zetoru Česká televize na Rusko a Zemana!

24. 12. 2018 SkrytáPravda
Jak vás Česká televize donutí, co si máte myslet a ještě uvěříte, že jste na to přišli sami? Zatímco propaganda lepšolidí z kavárny v Čt útočí stylem, že oni jsou lilium kdežto my údajně tvrdíme, že se dá rakovina "vykadit", vše je úplně, ale úplně jinak. A my vám ukážeme na autentické zprávě, jak.

Vánoce v roce 2018

Jiří Vyleťal 
24. 12. 2018  E-republika
Od chvíle zrození Ježíše se my lidé ze zemí obeznámených s vánočním příběhem dělíme na dvě skupiny. Na ty, kteří Ježíšovo zrození i vše, co v Ježíšově životě následovalo, považují za pravdivé, a na ty, kteří poselství Vánoc a tím i vše ostatní pokládají za sice velmi poutavý, avšak vybájený příběh. Na tomto rozdělení je zvláštní, že jedni i druzí Vánoce slaví.

neděle 23. prosince 2018

Itálie uzavřela přístavy. Vetřelci ať se plaví třeba i do prdele

Matteo Salvini - italský vicepremiér a ministr vnitra
-vaz-
23. 12. 2018   VlasteneckéNoviny
Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini v sobotu oznámil, že italské přístavy jsou pro stovky migrantů zachráněných nedaleko pobřeží Libye zavřené. Informovala o tom agentura AFP. Ať si je dopraví do Libye nebo rovnou do prdele.

Jaroslav Bašta: Už šestnáct let

Jaroslav Bašta
- rp -
23. 12. 2018  PrvníZprávy
Vždy na jaře a ke konci roku pořádá prezident Ruské federace Vladimír Putin své velké tiskové konference, které se spíše podobají všelidovému diskusnímu fóru, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Dievčatá s vrkočmi a v sukniach, chlapci so svalnatou postavou: V Nemecku vyšla brožúrka o tom, ako spoznať deti extrémistov a ako ich prevychovať

Marína Kovačičová
23. 12. 2018
Podľa nemeckých liberálov poslušné, tiché a pasívne dieťa, ktoré nemá problémy s disciplínou a napĺňa tradičné “genderové roly”, je dôkazom toho, že ho vychovávajú krajne pravicoví a rastistickí rodičia a toto dieťa potrebuje prevýchovu. Názov Ene, mene, muh – und raus bist du, ako portál lidovky.cz naznačuje, možno preložiť ako “Ten, ten, alebo on – vyhoďme ho z kola von”

Gaza, krok od ráje: rozhovor se Zdeňkem Jehličkou, členem Mezinárodního hnutí solidarity

Pavel Letko 
23. 12. 2018   E-republika
Zdeněk Jehlička se angažuje za spravedlivý mír na Blízkém východě. Jeho články vycházejí v Deníku Referendum, na stránkách Mezinárodní hnutí solidarity či A2larm .

„Ježíšku usedni k našemu stolu…! “

Přemysl Votava
23. 12. 2018
Náš Ježíšek je bojovník, musí každý rok bojovat o své místo u našeho vánočního stolu. V minulosti nám ho zakazovali. Tak se i stalo, že místo Ježíška k nám na saních, přijížděl Děda Mráz se Sněhurkou až z daleké Čukotky. Děda Mráz se Sněhurkou u nás neuspěli. Pustili je do továren, do škol, ale za naše domovní dveře se nedostal, tam kraloval náš Ježíšek. Zpívali jsme mu naše české koledy a společně jsme udržovali staleté tradice….

Rozkol pravoslaví: Porošenko reanimoval a realizoval plány Hitlera, fakticky otevřeně přijímá metody Hitlerovy náboženské politiky


Rostislav Iščenko
23. 12. 2018 antifashist
Spojené státy neskrývají, že to nejsou náboženské autority, ale americké speciální služby, které přikrmují všechny aktivity Petra Porošenka v náboženské válce proti kanonickému pravoslaví na Ukrajině. Pokud Bartolomějem hýbou merkantilní zájmy, spojené s nárůstem počtu jemu podřízených farností a klášterů, pak speciální služby USA s jeho pomocí systematicky ničí hluboké historické kořeny východoslovanské pravoslavné civilizace. A USA, které po porážce fašismu poskytly útočiště ve své zemi mnohým nacistickým válečným zločincům, včetně banderovců, převzaly i nahromaděné zkušenosti Třetí říše při získávání kontroly nad církví na okupovaných územích.


Skomírání „velké daňové kauzy“ I

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
23. 12. 2018     JemelikZdenek a www.chamurappi.eu 

Pokračování „velké daňové kauzy“ u Krajského soudu v Brně proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) a spoluobžalovaným ve dnech 26.-28.listopadu 2018 a 4.-6. prosince 2018 působilo dojmem skomírání procesu, který pak ještě zesílilo ztroskotání plánovaného bloku jednání ve dnech 10.-12.prosince 2018. Zrušení jednání dne 10.prosince z důvodu nezajištění svědků oznámil předseda senátu Aleš Novotný již 4. prosince. 

Jak muslimská zvířata zavraždila dvě dánské studentky

PV
23.12.2018    PravýProstor
Následující příspěvek je tvrdšího rázu, čtěte dle uvážení. 18+
Je chladná noc a vítr v oblasti kolem Džabal Tubkal, nejvyšší hory Maroka a celé severní Afriky, je neúprosný. Moc zpočátku nevidíme, jen krátké záblesky světla z telefonu. Světlovlasá dívka leží na břiše, kalhoty má stažené dolů. Nad ní stojí dva Arabové, kteří se arabsky o něčem dohadují. Jeden nakonec zvolá “tohle je za naše bratry v Hajine” (oblasti pod kontrolou IS, kde se právě svádí tuhé boje). Druhý ji začne řezat krk dlouhým nožem. Slyšíme její bolestivé výkřiky, než nakonec z posledních sil opakovaně zkouší křičet “mor!” (dánsky “mami”).

Jak se nové Hedvábné stezky propojují s Velkou Eurasií

V. V. Putin na Valdajském fóru
Pepe Escobar
23. 12. 2018 ICH,  překlad Zvědavec
Rusko velmi usiluje o ekonomickou integraci v částech Asie, což zapadá do koncepce čínské iniciativy „Jedno pásmo, jedna cesta“.
Koncept Velké Eurasie se již nějakou dobu projednává na nejvyšších úrovních na půdě ruské akademie a politiky. V tomto týdnu byla tato politika předložena v Radě ministrů a zdá se, že bude zakotvena - bez jakýchkoliv fanfár - jako hlavní směrnice ruské zahraniční politiky v dohledné budoucnosti.