Reklama

čtvrtek 3. ledna 2019

5x porsche, 10x luxusní BMW, tolik peněz nalilo vnitro do Transparency International. Konečně máme seznam těch neskutečných částek

3. 1. 2019  PL
Zabývat se korupcí vypadá jako ten nejlepší počin v oblasti podnikání. Alespoň to lze konstatovat na základě sum, které ParlamentníListy.cz postupně vydávají v souvislosti s neziskovkou Transparency International. Naší redakci se konečně podařilo získat i data Ministerstva vnitra, která nyní vydáváme. Souhrnně se přitom bavíme o téměř 15 milionech korun z resortu, kam spadají například policisté nebo hasiči.


Jak ParlamentníListy.cz uvedly v minulosti, Transparency International brala, kde to šlo. Peníze zkasírovala i za kurzy občanské protikorupční sebeobrany. Ministerstvo školství jí za to zaplatilo přes tři miliony. A nebylo jediné. Téměř půl milionu odeslal do TI například Sociologický ústav AV ČR (nynějším ředitelem je Tomáš Kostelecký). Také v tomto případě nás zajímal důvod. „Společnost Transparency International zpracovávala analýzy pro projekt Snižování bezpečnostních rizik korupce a organizovaného zločinu v ČR, který byl realizován v letech 2010 až 2013 a jeho poskytovatelem bylo Ministerstvo vnitra.“

Z přesných podkladů, které máme k dispozici, vyplývá, že Transparency International v posledních letech na darech a příspěvcích získala astronomických 80 milionů korun. Na tuto sumu se složilo několik desítek firem, subjektů či státních institucí. Jmenujme České dráhy, v minulosti Český svaz ledního hokeje a řadu jiných.

Z těchto subjektů se zády k našim dotazům stavělo po dobu několika týdnů především Ministerstvo vnitra. To se zkrátka rozhodlo nesdělit, z jakých důvodů obrovské sumy (téměř 15 milionů korun) Transparency International kasírovala. Až po novém roce nastala změna a resort Jana Hamáčka (ČSSD) s námi začal komunikovat.

Z jeho odpovědí tak vidíme, jak závratné cifry neziskovka dostávala a jak plytké „plnění“ za to resort obdržel.  ... ... .... ... .... ...   Celý text najdete zde

16 komentářů :

 1. Ale má svědomí čisté... Není úplatný! A to je důležité...
  13:47 bych nechtěl nikdy potkat, bál bych se, že mi píchne kudlu do zad...!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zmetek 13:47 byl redakcí smazán. Dobře mu tak.

   Smazat
  2. 15:33 Takže asi někdo pravdomluvný, kdo je nutně trnem v oku provozovatelům NR, což je pouhý mizerně z ruštiny přeložený hoax, součást hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezanných kremlovorů! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 2. To je opravdu pozoruhodné! Na Klokánky jaksi nebylo oněch 10 milionů, ale na Transparency řízenou z ciziny se najde ročně pěkná sumička a nejen pro tyhle vyžírky. Věru pozoruhodné a že zrovna České dráhy, které jsou věčně bez peněz a věčně zdražují a lavírují před bankrotem mají na rozhazování. Školství brečí, že nemá na platy učitelů, ale platit parazity a vyžírky na to mají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to nejsou cizinci! to jsou naši národní hosté!!
   tak se jim věnujte a z plna hrdla shromažďujte vědomosti o této zločinecké smečce.

   Smazat
  2. 14:35 A kdo, prosím, vlastně řídí tuto organizaci?

   Smazat
 3. Přemýšlím, jak je to složité, obzvláště dnes. Není jednoduché rozhodnout co je + a co - . Je to ďůsledek chaosu uvnitř státu, nejsou stanoveny precizně jeho požadavky, z nich cíle které je nezbytné dosahnout, aby se stát rozvíjel. Krom materialních zdrojů, potřebujeme i informace. Tento systém včetně kontrolního (zpětné vazby) podle mne musí ovládat stát, má nato své volené zástupce. Pro specializované dílčí úkoly je prostor pro dip.znalce, právníky, soukromé firmy, neziskovky a různá sdružení. Ta nestátní a nevolená spolupráce si nesmí přivlastňovat vládu nad státem, při náleží ji poradní funkce. Zde mi vadí vazba mezi min.vnitra a TI, nezdá se mi korektní přidělování vozů, kontrola obrany musí být jen v rukou min.obrany, opakem je školení protikorupční sebeobrany. Udělat pořádek v těchto strukturách je nezbytné. Chaos, kde všichni se vrtájí ve všem vede k tomu, že nikdo není zodpovědný za nic.

  OdpovědětSmazat
 4. Této organizaci jsem už dříve napsal,aby začala dělat něco smysluplného,že jsou jen hloupí parazité.Reakce veškerá žádná a pořád stejný postup.Když občané mlčí,tak s TI souhlasí!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. TI musí ze zákona zveřejnit každý rok svou výroční zprávu.

  OdpovědětSmazat
 6. TI je pro českou vládu něco jako IS pro USA. Její nepravidelná armáda.

  OdpovědětSmazat
 7. Neuvěřitelné,
  tomu se říká prohnilí státní systém*

  OdpovědětSmazat
 8. Vlastovka mi dluzi za stokrdle do dneska a rika ze skripe .Bodejt by ne pouziva ho 24/7 a to by nevydrzel ani neegr

  OdpovědětSmazat
 9. Snažit se v kapitalismu vymýtat korupci je stejně pošetilé jako snažení Sysifovo.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 10. Tak naprosto vyhozené prachy na zbytečné lidi.

  OdpovědětSmazat
 11. Děti žebrají po ulicích v Tříkrálové sbírce, a "neziskovky" si hrabou milióny!!

  OdpovědětSmazat
 12. Ptejte se svých poslanců z vládních stran + z KSČM, proč opět v rozpočtu podporují ty zrádné zmetky z politických neziskovek. Přece dost dlouho nás oblbovali sliby, že tohle zarazí...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.