Reklama

sobota 5. ledna 2019

Alternativní matemetika... A nejen matematika... Slušný člověk vypadá jako blbec a blbci tvoří pravidla.

5. 1. 2018

36 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podíváte-li se do zrcadla, nepřipadáte si jak ten "přihlouplý" ředitel školy v USA ?

   Smazat
  2. 16:13
   Ne. Já opravdu nejsem alternativním vykladačem čehokoli, např historie, útoku 9/11 atd atd, tak jako vy, alternativci.

   Smazat
  3. 16:22!
   Je dobré, že nejste alternativním vykladačem čehokoliv, tedy krom vašich názorů.
   Ve videu jsou zobrazeny dva společenské problémy:
   1) autorita společenské usance vůči jedinci
   2) schopnost jedince usance pochopit či alespoň respektovat
   K té usanci alias zvyklosti respektovat všemi uznávaný obsah pojmu. Usance je základním předpokladem komunikace jedinců, umožňující pomocí dohodnutých signálů (posuňků, řeči, psaní, kreslení) vyjádřit, vnímat a chápat sdílenou informaci. Bez usance bude výsledkem komunikace známá fráze "my o voze a vy o koze" a nelze pak vúbec uvažovat o jakékoliv lidské (zvířecí) interakci a tím o nějakém společenství.

   Schopnost jedince pochopit význam informace je naprosto závislá na jeho schopnosti rozlišit a přiřadit jednotlivé signály informace jejich domluvenému obsahu (názvům objektů, vlastností, jevů, procesů, myšlenek). Pokud, kterýkoliv jedinec odmítá osvojení si usancemi zavedených obsahů pojmů, ztrácí tak schopnost přijmout informace od všech, kteří tyto usance respektují v jejich komunikaci. Co (a zda) si při tom jedinec myslí je naprosto irelevantní. Je společensky naprosto nepoužitelným idiotem, ikdyby měl svůj dokonalý a geniální komunikační systém, protože všichni ostatní by se s ním NIKDY nebyli schopni dorozumět. Jinak řečeno usance socializovala opici na člověka, ikdyž prozatím nemyslícího (protože ten usance respektuje jen když mu to vyhovuje). Chlapeček ve filmu je geniální opice, protože pro přiřazení těch dvojek k sobě použil grafickou podobnost nikoliv matematickou logiku. A úče nepomohl ani názorný příklad spojit dvě hrsti průpisek do jedné množiny, kterou již chlapeček určitě znal. Prostě odmítal matematickou logiku, když se nabízela jiná. Jeho škodou je, že nedokázal přesvědčit úču matematiky o správnosti jeho logiky.

   Celý problém tkví v boji protikladů životních skušeností a omylů získaných v defektní společnosti, která vytvořila rozpor mezi kooperací a konkurencí jedinců ve společnosti. Pokud vládne konkurence, pak každý jedinec má svoji pravdu a domluva není možná. Pokud vládne kooperace domluva je odpovídající intelektům komunikantů, ale žádný z nich nemůže vyniknout pouze silou vůle a vnutit ji ostatním (za předpokladu zhruba stejné inteligence a přítomnosti svědomí). A to se na západě nenosí. Chceš vládnout, musíš být podvodně kooperativní a osobně konkurenční vůči všem. Socializace západní společnosti je v podstatě neustálý boj zla, hlouposti a podlosti proti všemu co nelze ovládat. Je to projev šíleného strachu tupých bytostí (kovbojů), které se hříčkou osudu vyskytly mezi bytostmi tvůrčími a kooperujícími.
   Tím nechci popírat i opačnou alternativu, že genius, který naakumuloval poznatky celé společnosti a je nezatížený usancí atavismu či tabu, nedokáže vymyslet něco nového (viz Sokrates, Leonardo, Newton, Tesla - podvodníka ajštejna úmyslně neuvádím). V rozvoji jedince i společnosti jde vždy o kooperaci i o konkurenci, ale i o toleranci a to ve správném poměru, což se lehce napíše, ale těžko vtlouká do dementních ego. Rozhodujícím fenomenem se pak stává pravda a lež, protože tyto dva démoni ovládají účel komunikace (sdílení, mystifikace, manipulace, prefabrikace, utajování, ovládání). Jak s celým infosystémem naložit je věcí každého komunikanta (otroka i parazita).
   Přeji přesnou míru usance, výbornou logiku (nejlépe formální) a značnou kreativitu myšlení při čtení (desátém) výše uvedeného textu.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  4. Ďuro Trulo mě právě přesvědčil, že ví naprosto přesně, kolik andělů může tančit na špičce jehly.

   Film je skvělým podobenstvím, a je jasné, že ředitel se pouze tvářil, že neumí počítat a to z důvodu politické korektnosti. Oceňuji paní učitelku, že nepodlehla frustraci ze srážky s neprůstřelnou stěnou společenské idiocie a dokázala najít optimální východisko.
   Kdyby ale byla nekompromisní, mohla tvrdě požadovat přes dva melouny.
   Třeba by pak bankrotující škola ustoupila a uznala, že se žáček zmýlil.

   Všichni známe vtip:
   Pravidlo č.1/ Šéf má vždycky pravdu.
   Pravidlo č.2/ Nemá-li šéf pravdu, platí pravidlo č.1 .

   Nezapomeňme, že heslo: „Je lepší mýlit se s USA, než mít pravdu s Ruskem“, nevyvolalo bouřlivé salvy smíchu, a poklepávání na čelo, jak by se dalo očekávat, ale bylo opakováno některými „intelektuály“ jako krédo jistých kruhů, které bohužel naši společnost ovládají z rozhodujících funkcí, byť je jich nevelká menšina.
   Z tohoto hlediska nazíráno, není film satirou, ale dokumentárním filmem, který přináší návod, jak jednat v krizových situacích.

   A na závěr:
   Víte, jak se mohlo stát, že příslušníci tzv. pražské kavárny mají obsazeny skoro všechny dobře placené posty v ČR?
   No přece na základě tzv. pozitivní diskriminace menšin.
   (To ale bohužel není vtip)

   Komu se ještě nechce zvracet?
   PB

   Smazat
 2. Před 20 lety bych se u tohoto videa upřímně smál. Dnes už mi to k smíchu není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože jste se v něm poznal?

   Smazat
  2. 16:17 I u nás lze v současnosti něco podobného na vlastní kůži "zažít". A nejen ve školství.....

   Smazat
  3. 16:24

   Jo, jasně. Úplně vidím ty odulé, nasrané, "alternativní" rodiče jako jste vy, jak chodí učitelům do školy nadávat za to, že žákům cpou, že před listopadem 89 tu byla nesvoboda, totalita apod. a že to bylo ve skutečnosti úplně jinak.

   Smazat
  4. Kolik ti je Anonyme 16:35, že píšeš blbosti a ještě k tomu nenávistně podsouváš?! Kdybys minulý režim zažil, tak by ses v jeho hodnocení po 30 letech choval přece jen s větší rozvahou.
   Spíš si myslím, že české dějiny jednou odsoudí spíš Havla , jeho kamarilu a pražskou havléru, než ten "reálný socializmus".

   MM

   Smazat
  5. pro 16:51
   Pane, musím se zastat 16.24.
   Za 1) Je to jeho reakce na 16.24. Za 2) Jak se měla "drtivá většina" za totality, to se vlastně (my narození ještě před Gottwaldem) dovídáme až v dnešní době! A za 3) Dávám vám za pravdu o tom Havlovi a jeho "kompanii" včetně havlérky.
   Spíš se domnívám, že jste zcela nepochopil pana 16.25 přesto, že asi "jedete na stejné vlně!.

   Smazat
 3. Nejhorší nejsou ti blbci, ale ti, kteří jim ustupují a tím je posilují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jen praxe bývá dost drsná.
   Kolik lidí si asi dneska večer v hospodě zapálí cigaretu u piva ? *

   Smazat
 4. Jsem taky proto,že 2000 a k tomu 2000 dolarů je 22 000!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš to blbě. Podle logiky toho videa by to mělo být 20002000.
   To trochu nedomysleli. Nikdo tady už neumí přemýšlet.

   Smazat
  2. 16:25!
   Tak je zaplať pepku! A hlavně neměň názor, je přeci tvůj vlastní a možná jediný za život.

   Smazat
  3. 2 tisíce a 2 tisíce = 22 tácy

   Smazat
 5. Vítejte v liberalismu....ehm.... v západních hodnotách

  OdpovědětSmazat
 6. Pane doktore, poprvé s vámi bezezbytku souhlasím. Po dvou zkouškách z čisté matematiky na VŠ, musím přiznat, že na ni nedám dopustit. Tam platí prostá zásada, pochpíte-li princip, pak si ostatní odvodíte. Řada ostatních předmětů byla memorovací, narvávali jsme se je jen po kapitolách a nejhorší byly předměty okecávací s obsahem jen dočasným. Děkuji za zvolené téma okořeněné, skvělým videem. Bude sondou do šedé mozkové kůry spoluobčanů. Nedělám si iluzi a jak píše 16:17, bude mi asi smutno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co máš nadrcenýho ty modrej blbečku ( nebo zelenej, žlutej?) pochlub se. Sereš se do druhých, ale co takhle se pochlubit, co ty jsi zač? Že jsi blbej jak daleko vidíš, a ještě za roh, je sice evidentní, ale třeba máš taky nějakou dobrou vlastnost?

   Smazat
  2. Nic si z toho 17:46 nedělejte, to je mládežnický aktivista. To už tady bylo - v 50. letech svazácké úderky, v Číně za Maa Rudé brigády mládežníků. Ti vždycky věděli všechno nejlíp.

   Smazat
  3. Anonym 17:46 byl pro nadávky smazán redakcí.

   Smazat
  4. Václav Dvořák 6. května 2018 21:54

   Promiňte, že jsem nereagoval. Byl jsem v lese. Idiot 20:05 pokračuje ve své mantře zapouzdřeného člověka. Jeho osočování není založeno na argumentech, nepřemýšlím, jako poslušný slouha slouhů jen bezdůvodně napadá, podsouvá, tvrdí, dehonestuje. Co s ním? Věcnou diskuzi zavrhl. Asi nic. S idioty neradno se bavit.

   Odpovědět
   Odpovědi

   Anonymní 6. května 2018 21:29
   Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Anonymní 25. září 2015 7:50

   Nejste svobodní,pokud používáte cookis a info předáváte Googlo.


   Václav Dvořák 25. září 2015 19:49

   Ano, podle této logiky není na internetu svobodný nikdo. Pracujeme v systému, který provozuje Google, nikomu nic nepředáváme. Poraďte, prosím, lepší způsob či systém a my na něj rádi přejdeme. V současné době se dokončuje nový editační program pro Novou republiku, který by na Googlu nebyl závislý.

   Smazat
 7. Ano, je to sranda a navíc realita. Genderová indentita Ferdy Mravence se zkoumá na vědecké úrovni a další z témat bude zřejmě na popud "bejkem šoustlých" feministek genderově nevyvážený vztah mezi lopatou a krumpáčem, nebo mezi dírkou a knoflíkem...
  To bylo srandy a to se chytali lidi za hlavu, když v Sovětském svazu svého času akademik Lysenko rozdojil kozla a dnes už jsme zas ve stejné idiocii, kdy si chlapi nechávají nacpat pod kůži gumový kozy, ptáka obrátit naruby a dokonce si někteří přejí implantovat dělohu z nějaké oběti autonehody, ale naši akademici se při tom tváří, jako že je vše v pořádku...

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1748, to co píšete je zřejmě pro inteligenty jiného formátu, než jsem já. Mohl byste ty skvělé myšlenky poněkud rozšířit. Snad to pak pochopím. Předem děkuji, ST

   Smazat
  2. Přečti si pravidla diskuzí -anonymní sprostý hovado 17.48. Ta, je jasně napsáno, že sprostý a urážlivý výblitky zakomplexovaných psychopatů budou odstraňovány. Takže to není žádná cenzura, ale odstraňování sprostých a urážlivých výblitků zakomplexovanýho psychopata. Chápeš ten rozdíl?

   Smazat
  3. 17:03
   Rozdojit kozla je možné. Jsou čtyři živočichové, u kterých je to teoreticky možné. Dalším je netopýr. Zbylé dva si nepamatuji. Slyšel jsem to v televizi od nějakého zoologa. Ze sovětských vědců si není třeba dělat srandu.

   Smazat
  4. 22:01-výborná zpráva s tím kozlem, tak to naučíme ty pomatence s uřezanými ču.áky rodit děcka a zruší se Barnevernet, nebude už potřeba. Já si srandu z ruských a sovětských vědců nedělám, ale ten Lysenko byl zrovna takové angažované pako, jako jsou ti dnešní myslitelé a myslitelky z těch gender-studií a jak tu už někdo uvedl, jsou stejně přesvědčeni o svých pitomostech a neomylnosti, jako ti troubové, co v Číně při Velkém skoku za Kulturní revoluce lynčovali své vlastní rodiče a vrhli Čínu o nejmíň sto let dozadu. Obávám se, že to bude i případ té naší nové liberálně-sorosovské inteligence a naší země...

   Smazat
 9. Před třiceti lety by takové video bylo zcela absurdním nesmyslem, dnes se jedná o mírnou nadsázku, za dvacet let patrně každodenní realitou.

  OdpovědětSmazat
 10. A já si pořád lámu hlavu, kde si bereme vzor k reformám našeho školství. A víte, že naprosto stejné je to u nás i s alternativní medicínou? Takže se nedivme, že lidé věří, že se dá rakovina vyléčit zaříkáváním. To by nebylo nejhorší, ale věří tomu zřejmě ctění poslanci, kteří nedokáží alternativní matematiku i medicínu , která je jen a jen také matematikou, snad někdy s více neznámými, poslat k šípku - prý svoboda podnikání s lidmi a jejich životy! Zaručuje to EU a my musíme srazit paty a držet ústa. I proto by matematika a medicína měly patřit do rukou lidí se vzděláním. A někteří se pak diví z vlastní zkušenosti, jak se medicína mnohde přiblížila té alternativní. Proč ne, nic nestojí a hodně se na ní dá vydělat.

  OdpovědětSmazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=OOtdAQLYP4I

  OdpovědětSmazat
 12. Protože video skončilo velmi dobře, vesele, je tedy budoucnost dobrá.

  OdpovědětSmazat
 13. Velmi vtipné. Oceňuji inteligentní humor autorů i účínkujících.

  OdpovědětSmazat
 14. Bohužel nesouhlasím!
  Obě videa už dávno nejsou vtipnou nadsázkou, ale zcela agresivní realitou. Lidstvo se směje vlastnímu hnusu a opět se chystá pustit si v hromadných sprchách B CYKLON.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.