Reklama

čtvrtek 3. ledna 2019

Americký politolog: Jak Západ zničil vztahy s Ruskem!

-kou-
3. 1. 2019  TheAmericanConservtive a PrvníZprávy
Činy Spojených států a jejích spojenců vedly ke krizi ve vztazích mezi Západem a Ruskem, přičemž Moskva pouze reaguje na agresi vůči sobě.
Uvedl to Ted Carpenter, americký expert v oblasti bezpečnostní politiky ve svém článku v časopise American Conservative.


„Když historici studují první dekády tzv. éry po skončení studené války, jsou pravděpodobně překvapeni, že se dívají na absurdní a provokativní politiku Spojených států a jejich spojenců proti Rusku," napsal autor.

Podle jeho názoru četné špatně zvažované činy Západu vedly k počátku nové studené války, přičemž v poslední době vznikla hrozba, že se stane „horkou".

V současné době existuje příležitost vyhnout se takovému vývoji událostí, nicméně chování americké elity po nedávném „drobném incidentu" v Kerčské úžině naznačuje, že nevyvozuje žádné poučení se svých hrubých minulých chyb. A ještě horší je, že americká elita je zřejmě připravena posílit již kontraproduktivní a tvrdou politiku vůči Moskvě, poukázal Carpenter.

NI: Studená válka proti Rusku a Číně - opětovná chyba Západu!

Podle něj se politika tří amerických administrativ ve vztahu k novému demokratickému Rusku ukázala být strašně krátkozraká. Například země NATO „uspořádaly celou řadu provokací", ačkoli Moskva neprováděla agresivní politiku, kterou by mohl Západ vysvětlovat takové kroky, poznamenal autor.

Kromě toho se v průběhu času zintenzivnila snaha vyzvat Rusko, což se podle Carpenteru odráží v dnešním napětí, které souvisí s událostmi v Kerčském průlivu. „V tomto případě se Západ mylně líčí jako pasivní hráč, reagující pouze na vzniklé okolnosti - jako by iniciativy NATO nikdy nebyly špatně koncipované, provokativní nebo agresivní," uvedl v článku.

Ve skutečnosti je to ale pravý opak: jednalo se o akce Moskvy, které byly odpovědí na agresivní iniciativy Západu, zdůraznil Carpenter.

Podle jeho názoru je také nesprávné tvrzení, že odpovědnost za zhoršování vztahů mezi Východem a Západem spočívá na Rusku kvůli událostem v Gruzii v roce 2008 a na Ukrajině v roce 2014, k čemuž jsou nakloněni i američtí představitelé veřejných názorů. Problémy začaly mnohem dříve - rozšiřováním NATO a ignorováním zájmů Moskvy na Balkáně byly událostmi, které "torpédovaly" přátelské vztahy, podtrhl expert.

Členové NATO považují Rusko za nepřátele a v současné době existuje vážné nebezpečí, že se tato země takovou stane, uzavřel Ted Carpenter.

- - -

18 komentářů :

 1. Ani bych se nedivil trpělivost má svoje meze ty provokace jsou hnusné.

  OdpovědětSmazat
 2. Takovych expertu si vycucam z kazdeho prstu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že ano. Na to nemusím být žádný expert, to snad chápe každý s IQ nad 80 bodů.

   Smazat
 3. noviczech
  ...naprostý souhlas s článkem. Víte, někdy je velmi dobré, si takové pravdy připomenout, pro případ! Rád bych se ujistil, že válka nebude! Kdo dá záruku?, a co když nás očekává něco horšího? :-) , nemaluj čerta na zeď, se říkalo. No uvidíme....

  OdpovědětSmazat
 4. Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
  - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
  - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
  - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
  Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektně jsi popsal činnost USA+NATO,jen tak dál chlapče!

   Smazat
  2. kvôli podobnym xujovinam sa to tu neda citat...

   Smazat
  3. 8:33 nemáte smysl pro humor, vždyť je to jenom ironie z dílny agenta Radosty, který se na NR specializuje na Rusko :-)

   Smazat
  4. 16:17 Jako satira a nastavené zrcadlo všem těm makrélám, makarónům, trumpetám a jim podobným psychopatům z tzv. "usa", "eu" a "nato" je to dobré a k smíchu! :-D

   Už méně k smíchu a více k obavám z vypuknutí nového, už třetího světového konfliktu, je to, že ta výše uvedená psychopatologická sebranka je ve své nevypočítatelnosti (jako všichni těžce psychicky nemocní!)schopná zničit současnou civilizaci a uvrhnout svět o staletí zpět?!

   Doufám jen, že Ruská Federace společně s ČLR tuto velmi nebezpečnou situaci ukočíruje a nakonec nedojde k nejhoršímu?!?

   Smazat
  5. 12:42 Vás rudý xindl netřeba nikam "vrhat", dávno duševně v minulých staletích žijete! Vás je třeba jen vyhladit! Máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané výcchodní a negerský sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 5. Jsem jist, že autor z 16:17 ještě na spoustu hrubých prohřešků tzv. ruského národa úmyslně zapomněl a jeho likvidaci, likvidaci jeho státu, navrhuje řešit, pokrytecky a skrytě neškodně, když zcela úmyslně nedbá na skutečně spravedlivou a zaslouženou odměnu pro západní demokracie, které ta sběř, co se tituluje ruským národem, soustavně okrádala a okrádá, všemožně a bez přestání poškozuje. Bodejť ne, když jí, rádoby skrytě, pomáhají i vesmírné civilizace, všelijací Radostové, Forever Slavové, Vuk Blahové, Unknowni, Petrové, Václavové ... a k nim ještě i ti, co se raději ani nejmenují!

  OdpovědětSmazat
 6. 16.17 , to jako vazne myslis , ze Rusko bude spravovat nejaky vyspely zapadni protektor ? Nebud smesny ! Vladimir Vladimirovic Putin muz c.1 ve svete , podle us magazinu Forbes , tedy ne podle ruske propagandy ! A chces radit jak by se to melo udelat s Ruskem ? Dej se vysetrit u Chocholouska !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Realita je horší! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
  2. 10:49 Mohu se zeptat, z které psychiatrické léčebny jste utekl?! Už vás jistě hledají, ale Policie ČR už vás dopraví zpět tam, kam patříte! Jedna koňská injekce, pár tabletek pod dohledem sestry a zase bude dobře, že?! :-D

   Smazat
  3. 12:49 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého pána! Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?! :-D

   Smazat
 7. 20.33 , zda se kuci , ze to co tady blijete , je jenom vase zbozny prani a fantasmagorie ! Mate moznost se jako prvni ucastnit kolonizace a usporadani Ruska ! Necekejte , nik to za vas neudela , nenastrkujte vyspele staty za sebe ...pitomci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Psí hlas do nebe nevolá". Brzy už předá Putler Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!:))))

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.