Reklama

neděle 20. ledna 2019

Americký torpédoborec Donald Cook proplul 19. ledna úžinou Dardanely a vstoupil do Černého moře.

20. 1. 2019    První zprávy
„Úkolem torpédoborce jsou obranné námořní operace s cílem posílit stabilitu a spolupráci s našimi spojenci a partnery v regionu," píše se v tiskové zprávě velení amerického námořnictva. Torpédoborec USS Donald Cook byl spuštěn na vodu v roce 1998. V roce 2014 navštívil dvakrát Černé moře. 6. ledna bylo oznámeno, že hlídková vrtulníková loď USS Fort McHenry amerického námořnictva, která je součást 22.námořní expediční skupiny, projela úžinou Dardanely do Černého moře.


Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že strážní loď Černomořské flotily "Pytlivy" kontroluje akce americké námořní lodi USS Fort McHenry.

Torpédoborec USS Donald Cook s raketami Tomahawk je další lodí amerického námořnictva v Černém moři.

„Americké námořnictvo nadále podporuje své spojence a partnery v společných regionálních zájmech, aby zajistilo stabilitu na moři. Naše návštěva bude demonstrovat spolupráci námořnictva při dosahování společných bezpečnostních cílů v tomto regionu, "řekl velitel lodi Matthew Powell.

Rusko varovalo námořnictvo USA před provokacemi v Černém moři!
Konvence z Montreux je mezinárodní dohoda uzavřená 20. července 1936 ve Švýcarsku, byla uzavřena těmito státy Austrálie, Bulharsko, Francie, Německo, Řecko, Rumunsko, Japonsko, Sovětský svaz, Turecko, Spojené království a Jugoslávie a v platnost vstoupila 9. listopadu 1936. Úmluva či konvence stanovuje a upravuje režim proplouvání válečných lodí úžinami Bospor a Dardanely.

V době míru mohou Úžinami ve dne svobodně proplouvat lehké hladinové lodě, malé bojové lodě a pomocné lodě všech států světa. Článek 11 umožňuje proplouvání bitevních lodí libovolného výtlaku, avšak pouze pokud patří některému ze států přiléhajících k Černému moři. Článek 12 pak umožňuje proplouvání ponorek, avšak opět jen států přiléhajících k Černému moři. Proplouvání letadlových lodí tedy výslovně nepovoluje žádný článek Konvence.

68 komentářů :

 1. tak asi jsou Poseidony pár km od východního pobřeží naší"všemi milované USA".Karel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové ráno oznámili, že ke každé lodi amerického námořnictva poslali "stínovou" loď své černomořské floty. Pěkné manévry. Doufám, že Amíci na provokujících lodích budou mít v gatích bobky.

   Smazat
  2. 16:25, néé, fasovali Pampersky pro dospělé s přídavnou ochranou před průsakem řídkého materiálu, do gatí to nedojde.

   Smazat
  3. 16:25 Jejich plovoucí i létajcí šrot je pro smích i prakem vyzbrojenýmu Frantíkoj z Kotěhůlek! Proto na něj Rusáci nespoléhaj, soustředí se proto spíše na pozemní síly a takový vyšší level, přímo superzbraň, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a

   Ale když mu imperialisti splašej pravý sibířský "Bojaryšnik", do minuty bude na zádech kopat nožičkama a je hotovo! Jenže pak teprv přijde nejvyšší level - zbraň "posledního soudu"! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 2. Co kdyby US NAVY oprášila ze šrotrezerv bitevní lodě třídy IOWA a darovalo je, po modernizaci a dozbrojení, Bulharsku (Ukrajině by bylo moc okaté)... Pak by tam mohla být celá eskadra, jmenovitě bitevních lodí, patřících černomořskému státu. Současně by tím USA na"kakalo" Erdogana...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bitevní loď třídy IOWA - hm, v Černém moři slušný a velký cíl. Ten by šel ke dnu jako první. Tam se nemá bitevní loď kde schovat. Bulharsko by si to vzalo bez rozmýšlení. Už vícekrát zradili Rusko.Také je to umělá státnost a ne stát.

   Smazat
 3. Dobrý den.
  Konvence - nekonvence, kapitán zřejmě ještě neviděl SU-57 zblízka. Tak proč by se nemohl podívat, že? Co když si jeho posádka chtěla opět vyzkoušet jestli Černé moře je pořád černé.
  Hezký den.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud si vzpomínám, tak před několika roky ten samý Donald Cook už plaval po Černém moři, když mu najednou vysadila veškerá elektronika a musel se dekovat snad do rumunského přístavu, protože část posádky vypověděla službu. Možná plují s inovovanou elektronikou, která bude testovat odolnost proti ruským REB zbraním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to byl nádherný důkaz jakým neuvěřitelným pitominám jsou zdejší "alternativní" čtenáři a diskutéři ochotni věřit.

   Smazat
  2. 14:19: Lidé o nízkém sebevědomí, mají ve zvyku ponížovat druhé, aby získali takto pocit, že to s nimi není tak špatné. To je zřejmě Váš případ. Chcete říct, že to co říká 14:15 není pravda?

   Smazat
  3. 16:03
   :-D Samozřejmě že to není pravda, bambulo :-D
   Netvrdili to dokonce ani sami Rusové. Tuto směšnou pohádku si prostě vymysleli blbečci na konspiračních stránkách a ještě větší blbečci jim to s chutí zbaštili.
   Patříte mezi ně?

   Smazat
  4. Zbraně "elektronického oslepení" ale ruská armáda ve výzbroji má. Nasadila je i v Sýrii.
   Proč by je nemělo mít námořnictvo?
   Bambulo sem, bambulo tam, přemýšlej, bobku.

   Smazat
  5. 14:15
   Samozřejmně, je to testování radiolokačního zaměření. Prováděli podobné experimenty i v Syrii.

   Smazat
  6. 16:29
   Nemusíš hned někomu sdělovat, že je bambula.
   Dle mého názoru daleko produktivněji postupují Číňané. Ti jejich (US NAVY) elektronického špiona odchytili prozkoumaly a poté vrátili. Tomu říkám majstrštik.

   Smazat
  7. Takže supermani z NATO sice kvičí jako prasata že Rusáci ruší GPS
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cviceni-nato-finsko-signal-gps-trident-juncture-norsko-rusko.A181112_091058_zahranicni_baje
   ale podle zdejší galérky v žoldu USA/GB/Izrael jsou rusáci sto let za opicema a mají jen 50 let starý kalašnikovy a vodku.

   Smazat
  8. Však jen ať Amíci v Černém moři něco zkusí a budou se divit. Potom odtamtud odtáhnou se staženým ocasem, tak jako z Vietnamu.

   Smazat
  9. Co tak eskadru Poseidonu k Americkým břehům !

   Smazat
 5. To zase bude u pobřeží Rumunska nablito a nasr.no.

  OdpovědětSmazat
 6. řekl bych, že na férovku by měla Čína a Rusko umístit své balistické rakety opět na Kubu a platit by za to mohly např. zásobami zboží, kterého se Kubě nedostává...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se o tom jedná. Zatím jde o modernizaci letišť pro dálkové bombardovací nosiče jaderných křídlatých střel.

   Smazat
  2. Jsi si jistý, že to ještě neudělali????

   Smazat
 7. Američtí kovbojové na výletě. Vzhledem k jejich inteligenci možná ani netuší kde jsou.

  OdpovědětSmazat
 8. https://www.echo24.cz/a/SYZvX/rusti-zachranari-nasli-tretiho-letce-su-34-take-jiz-mrtveho

  Tak doufám, že se jim podobná "chyba pilota" nestane až budou zase vysírat americká, britská a jiná letadla a lodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z hlediska velikosti a důležitosti ČR můžeme jen doufat ve štěstí pilotů všech stran. Jen přidám:
   "Bombardéry nacvičovaly letové manévry, operace prováděly bez výzbroje. V době neštěstí byla v regionu silná bouře."

   Smazat
 9. Mohou tam pobývat 21 dnů..., takže vám něco z úmluvy vypadlo...

  OdpovědětSmazat
 10. Jenže USA to konvenci nepodepsalo, takže ji ani nemusí dodržovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však oni je Rusové donutí, aby ji plnili. Teď už si na přátele a partnery nehrají! Nemají co ztratit, ostatně dostat se k výzbroji a elektronice moderního amerického plavidla také není k zahození.

   Smazat
  2. Že by amíci rikovali zajetí jako ukrouši?

   Smazat
 11. „Síly Černomořské flotily RF zahájily sledování amerického torpédoborce Donald Cook ihned po jeho vplutí na Černé moře,"

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901198982154-ruske-lode-zahajily-sledovani-americkeho-torpedoborce/

  OdpovědětSmazat
 12. „Proplouvání letadlových lodí tedy výslovně nepovoluje žádný článek Konvence.“
  Ale mezi výše uvedenými signatáři konvence, nevidím USA. Takže pro ně nejspíš neplatí. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepovoluje a ani nezakazuje. A i kdyby Donald Cook není letadlová loď. Co tam máte dál???

   Smazat
  2. Anonymní20. ledna 2019 16:14
   Pořád totéž. Že tu konvenci USA nepodepsaly, takže pro ně neplatí. P.K.

   Smazat
  3. 16:14
   Možná prohlásí, že tuto loď chtěji věnovat Rumunsku. Co my víme. Amíci jsou známi tím, že rádi pomáhají chudýmn.

   Smazat
  4. 22:47 - Určitě ji budou chtít věnovat i s posádkou. V opačném případě je to k ničemu, Rumuni jejich techniku neovládají.

   Smazat
 13. Je to ten samý torpédoborec Donald Cook, nad kterým se prohnal v roce 2014 ruský SU-24 a jeho posádka z toho měla trauma? Předpokládám, že torpédoborec už bude mít jiné osazenstvo než před časem.

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:14
   Nebo byli přeprogramováni.

   Smazat
  2. Púvodní posádka je komplet v jednom sanatoriu pro duševně choré poblíž Aspenu v Coloradu. Prý už se jim daří lépe. Kapitán už se dokonce sám nají...

   Smazat
 14. Pjakin 14.1.2019:

  "Oni si neuvědomují, že je konec, že americkou státní elitu už nic nezachrání, protože jestliže americká státní elita porazí v tom boji globální elitu, v USA, tak se svět zhroutí do propasti globální ekologické, ekonomické a vojenskopolitické katastrofy, bude tu jaderná válka. A to prostě globální řízení nemůže připustit. A nemůže to připustit ani žádná národně orientovaná vláda, vedení žádného státu, žádná z těch národních elit to nemůže připustit."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:26
   Možná by západ mněl přitvrdit. Potom by možná i Putin přitvrdil a zbavil se toho šmejdu co se neustále snaží o přiklonění k západu. Asi by se mněl u nás poučit jak to končí.

   Smazat
 15. A černomořské prádelny se jistě těší. Budou mít opět boom.
  Až zas nad tou lodí přeletí ruský stíhač a obrazovky US radarů potemní, jó to bude prádla!
  Na vyprání ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, blbe, myslíš, že ti 4 ruští piloti co včera spadli při jejich hrátkách do Japonského moře jak hrušky a mrzli v něm mnoho hodin, měli hnědé trenky?
   A o ten Rusák který v té slavné Su-24 provokoval nad Tureckem a ti ho sejmuli jednou raketkou z obstarožní F-15 jsk hrušku, měl hnědé trenky, když se katapultován snášel k zemi a islamisti si z něj na padáku udělali hezký terč?

   Smazat
  2. 17:03 A vy tomu všemu věříte ? Byl jste u toho ?Hodnověrnost vašich tvrzení je stejná jako tvrzení 16:30 !

   Smazat
  3. 17:08
   Cože? Diskutuji se svéprávným nebo s debilem? Vždyť jsou toho plné ruské servery!

   Smazat
  4. 17:14 Když tomu někdo věří, jeho problém... "Maskirovku" ovládá Rusko dokonale...

   Smazat
  5. 17:19 Tvůj guláš v hlavě, nesmysl pro realitu, ti teda rozhodně nezávidím. Máš to tak od narození nebo jsi k tomu došel postupně? Jak se s tím žije?

   Smazat
  6. 17:14
   Ruské servery jsou přece plné výmyslů, moulo. Ty jim najednou věříš? :)

   Smazat
 16. pro juwenilla 16:07
  učit se, učit se, učit se . . neházej flintu do žita šohaji,zkuste doma s rodiči večerní doučování, pokud ani poté nepříjde zlepšení, nelámal bych budoucnost přes koleno, do Amazonu berou i mírně gramotné.
  . . apropos, kdyby jsi se chtěl vytáhnou přes spolužáky ve škole :
  https://www.ebay.com/itm/US-Army-US-Navy-USS-Donald-Cook-Russian-Air-Force-SU-24-Black-Sea-Challenge-Coin/132922864224?hash=item1ef2d1f260:g:7zgAAOSwxqpaNK2X

  OdpovědětSmazat
 17. jde jen o maličkost,jak to udělat,aby evropa opět zažila válečné peklo a usa byly opět v klidu a válečné prosperitě,ideální by bylo začít ten průser na území blba poroše

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On ani ten blb poroš není zase úplnej blb. Rychle by pochopil kde je jeho místo.

   Smazat
 18. Tak to maji Rusaci nasrano ve valenkach:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.44 Copak vám ty své válenky půjčili? Válenky jsou na nohy proti ruským mrazům... vy jste je zřejmě použil, jako jeden americký osvoboditel Plzně z jihu použil nalezený trombón...

   Smazat
  2. 19:44
   Zeptej se těch co pochodovali do Ruska, zda jejich blátošlapky byly to pravé ořechové. A jak jásali když mohli padlým ruským vojákům vyzout ty tebou opovrhované válenky a ohřát si své omrzlé tlapky.

   Smazat
  3. Na vas Rusakach je legracni, ze se porad divate jen max. k roku 45, protoze od te doby to s vami slo s kopce a proto jste dnes v takove hluboke riti:-)

   Smazat
  4. 21:24
   NO já osobně si myslím a to nejsem Rusák dokonce ani rusofil, že s kopce to snámi jde od r. 1989
   od takzvaného hadráku. Ale uznávám, že je to věc názoru a možná i nějakého sedmi nebo více pohlaví. Můžu se optat které pohlaví vy jste.
   Václav

   Smazat
 19. Americké letectvo přišlo už o třetí stroj během dvou dnů.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/468239-americke-letectvo-prislo-behem-dvou-dnu-o-vrtulnik-a-dve-stihacky.html
  Co může létat může i padat a to všem bez rozdílu národností.
  Gripen se zřítil na přehlídce pro děti. Pilot (†35) stíhačky nepřežil
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/443450/gripen-se-zritil-na-prehlidce-pro-deti-pilot-35-stihacky-neprezil.html
  A jedna nehodička v čechách . Havarovaný gripen neměl technické potíže, uvedl Stropnický
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/havarovany-gripen-nemel-technicke-potize-uvedl-stropnicky/r~6fae6572006911e590ae0025900fea04/

  Sice ti piloti neměly válenky ,ale gravitace fachčí pro všechny.

  OdpovědětSmazat
 20. No jo opět usa národní zájmy však si je Rusové ohlídají.

  OdpovědětSmazat
 21. Dobré by bylo, kdyby Rusové tuto vrtuníkovou loď zadrželi jako to udělali Japonci pro USA se stihačkou SSSR. Důkladně ji prostudovali a potom ji vrátii po kouscích do USA. Možná, že námořnici by se změnili jako Savčenková.

  OdpovědětSmazat
 22. Neblbněte vždyť je to jen komedie pro kretény.

  OdpovědětSmazat
 23. Musím se smát, jak několik proruských mrzáku tady věří, že ruská stihačka elektronicky neutralizovala loď USA. Nedávno se srazily dvě Ruská vojenská letadla a ani je nikdo nemusel elek. rušit. Je zde vidět, co se zde schází za hlupáky.To je výsada všech proruských vebu, že k nim inklinují lídé tak trochu více zaostalí. Své k svému.Je to jejich poslední berlička v jejich rudém zpackaném životě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. F15 je nejhorší "letadlo"který ty zámořský máme do stvořili a to.jejich NEviditelný éro sestřelili v Iráku stoletou ručnicí!!!!
   Kde soudruzi lháři a vrazí udělali chybu?☺

   Smazat
  2. Anonymní 10.20 Musím se smát,jak nějaký proamícký dement tomu nevěří!!Vždyt to bylo i ve zprávách,že VYKUK upaloval do rumunské Constanci a že potřebovala posádka psychologa-takže tady nelži!!!A mezi námi,co aMÍCI JAK SE SRAZILA LETADLA PŘI NÁCVIKU TANKOVÁNÍ?Takže trim hubu a přestan se sem srát hvězdně-pruhovaný HLUPÁKU!!!

   Smazat
  3. 12:34 Gratuluji, dnes máš první místo zlatého OSLA.Více blbosti už není! A ten "specialista" na letadla v 12:17 ti docela dobře sekunduje.

   Smazat
  4. 10;08
   Armádní zástupce pro vzducholodě a nelétající UASS vraky PROMLUVIL!!!!☺

   Smazat
  5. 12:03 Douč se radši azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy pravidelně prolítáváš, když se tvůj pán rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   P. S.: A není konstruován k lítání, tak jako Putler není Fantomas, i když by se jím rád stal ...

   Smazat
 24. Neuvěřitelné, kroutím hlavou , uvědomte si ,že budeme všichni chcípat ,to už vám sranda nebude !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáci zhebnou rádi, když budou i s rodinami a dětmi chcípat pro americkou věc... Pan farář Chicagu a Svatý otec v Římě se za ně pomodlí... a nevděčná Madla si přišpendlí novou nasírací brož.

   Smazat
 25. Elektromagnetické zbraně opět v akci a USA šrot půjde do přístavu. Provokace a pár lidí tady je totálně ale totálně zdegenerovanejch a IQ tykve, ty chtějí válku....blbci nevědí že by byla poslední analfabetismus!

  OdpovědětSmazat
 26. Co to je vstoupil, nemělo by lepší napsat vnikl nebo kontrolován Turky a Rusy s odjištěnými zbraněmi vplul?
  Na oplátku jsme zase přistáli s našimi bombardéry dalekého letu ve Venezuele a otevíráme základnu na Kubě. Lidí je na světě moc a chtějí mnoho a jsou líní a všechno sežerou, je potřeba pár miliard nechat odpařit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.