Reklama

úterý 8. ledna 2019

Appeasement selhává, bude válka

Erik Best
8. 1. 2019  EB
Na konci roku 1938 Dr. Charles K. Leith z Wisconsinské univerzity předpověděl, že politika ústupků selže, protože tehdy šlo Německu, Itálii a Japonsku převážně o přírodní zdroje. Německo sice získalo Rakousko a Sudety, ale ty téměř žádné přírodní zdroje neměly. Informovaly o tom New York Times 31. prosince 1938. Celý článek je k dispozici zde. Přeložili jsme pro Vás pár klíčových odstavců.


Dr. Charles K. Leith včera během posledního dne sjezdu Americké geologické společnosti prezentoval svou analýzu současné světové krize, kterou chápe jako souboj o světové přírodní zdroje mezi zeměmi, které jimi nedisponují (Německo, Itálie a Japonsko), a zeměmi, které zdroji oplývají (Anglie, Francie, Rusko a Spojené státy).

Doktor Leith vykonává funkci viceprezidenta Plánovací komise pro politiku nerostných surovin prezidenta Roosevelta. Ve své analýze předpověděl nezdar politiky appeasementu britského ministerského předsedy Chamberlaina.
***
Leith předpověděl vítězství zemí bohatých na přírodní zdroje a dodal, že „kontrola nad světovými zdroji zůstane ve stejných rukou jako doposud.“
***
„Zisk Habeše, Rakouska, Mančurie a velkých částí Číny a Československa velmi málo přispěl k naplnění poptávky po nerostných surovinách u zemí s nedostatečným přírodním bohatstvím,“ dodal.

12 komentářů :

 1. Tak,že co? Všichni politologové naznačují,že zákonitě a logicky musí přijít válka.Ale nikdo chytrý neříká jak se na ni připravit.K čemu válka jaderná když budou zamořeny zdroje surovin i síly,které by je mohli těžit.Mrví budou "otroci" a k čemu pak ty suroviny budou? K čemu budou virtuální peníze v zamořených bankách? Dovede si tu zkázu vůbec někdo představit? Já ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan EB překladem z NYT připomíná, proč se vedou války. Nejde o žádné ideologické souboje (já jsem si to do jistého věku myslel) ,ale že vždycky se válčí pro nějakou kořist. Od nepaměti- třeba o lepší samičku, o lepší jeskyni, loviště atd. Při vědomí, jakými zbraněmi lidstvo disponuje je jediná možnost válce zabránit. Eliminovat vliv psychopatů, těch všech Langšádlových a Štětinů na dění v zemi a na světě obecně. Q.

   Smazat
  2. To je přeci havlistům jedno, jen když ze světa zmizí Rusko to nechápete?

   Smazat
 2. Rockefellerové se nemají kam schovat a můžou být i kilometr pod zemí, Rus je tam najde, válka nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podzemní města pro bohaté "vedoucí zeměkoule" existují. Po případných jaderných otřesech země, budou na pořadu dne obrovská zemětřesení, která smetou povrchy zemí a přeformátují je a projeví se to i v hlubinách země. Smrt těm bohatcům není třeba závidět. Jejich problémy budou pekelnější než na povrchu !

   Smazat
  2. Přesně tak Rusové mají bombu která je schopna prorazit zemskou kůru a nepochybuji že by je poslali do pekla.

   Smazat
  3. Taková bomba naštěstí neexistuje ani na jedné straně budoucího konfliktu.

   Smazat
  4. 11:01 Máte pravdu četl jsem článek ale stejně Rusové vědí kde mají kryty a nenechají je přežít. Prý bomba Car to měla dokázat. Na ty kryty by určitě stačila.

   Smazat
  5. 13:05 Netřeba přehánět, ta je dávno nepoužitelná a na russáckej plovoucí i lítající šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a

   Ale když mu splašíte pravý sibířský "Bojaryšnik" za pár bezcennejch rubliků, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho bude muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 3. Francie a Anglie mají přírodní zdroje? jaké?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tehdy v koloniích.

   Smazat
  2. ...a dneska taky i v takových koloniích, jako je Česko...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.