Reklama

neděle 6. ledna 2019

Bandera? Nic nového!


Jan Campbell
6.1.2019 VašeVěc
Zákonem umožněná oslava 110. narozenin někdejšího nacionalistického vůdce Ukrajiny Stepana Bandery, reakce ministrů Petříčka a Hamáčka, německé vlády, EK a podobných institucí nepředstavují nic nového. Proč? 

Krátký příspěvek nabízí informaci ke studiu, dovolující zájemcům přiblížit se odpovědi na otázku, získat pochopení pro komplexní problematiku, kterou představuje tolerování zločinů a zločinců, pokus o přepsání historie, pohrávání si s nacismem, nacionalismem a tzv. populismem, vše ve jménu boje proti Rusku.


National Archives at College Park, Maryland, nabízí na svém speciálním terminálu, podobně jako e-knihovna CIA a německý Spiegel z roku 1959 ( http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-42623068.html ) , abych uvedl tři zdroje z mnoha jiných, kopie dokumentů potvrzující, že Bandera byl hodnocen předchůdkyněmi CIA, založena 18.9.1947 (CIC a OSS), jako terorista (dokument ze 4.2.1948), a že pracoval jako německý špión pod jménem Konsul-2 (CIA, 1951, 4 str.) v rámci struktury Fremde Heere Ost. Tu založil ve službách USA Reinhard Gehlen. Ve Fremde Heere Ost pracovalo bez vědomí veřejnosti více než 4 000 nacistů provádějících špionáž proti SSSR jako analytici, vědci nebo inženýři. Dokumenty nabízejí také odpověď na otázku, proč byl Bandera osvobozen vojenskou zpravodajskou službou OKW vedenou Wilhelmem Franzem Canarisem (1887 – 1945) z polské věznice, a proč bylo těžké i pro cizí zpravodajské služby zjistit Banderovo místo pobytu v Německu.

Komu nestačí tato nápověda, může hledat dál v archivu CIA. Ten nabízí spis o nacismu a osobě Bandera v obsahu 239 stran. Dokument 10 April 1947, Secret Internal Route Slip for CIC, European Theater // INSCOMDossier ZF010016WJ. P. 1919-1920 mluví sám za sebe. Článek ve Spiegel napsal, pokud mě paměť neklame, Jaroslav Stecko (1912 - 1986). Ten pochodoval do Lvova společně s Němci 30. června 1941. Již povrchní studium dokumentů indikuje, že od 50. let minulého století se pracovalo na oživení Bandery jako symbolu hnutí proti všemu, co je ruské, nebo spojené s Ruskem. Dokazují to nejenom ukrajinský časopis nacionalistů v USA pojmenovaný Svoboda, ale i příspěvky v NY Herald Tribune, práce historika Jeffry Burdshttps://www.livelib.ru/author/1082684-dzheffri-burds , j.burds@neu.edu, profesora (American University) Christopher Simpson, nazvaná Blowback, a dalších, včetně projevu Churchilla ve Fultonu (5.3.1946). Ten odpískal boj proti SSSR a umožnil využití Bandery a jeho stoupenců v poválečném boji proti SSSR, dnes RF.

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu, atd. Byl CIA zaregistrován pod EGMA 128250 15. ledna 1955. V roce 1957 přišla CIA a MI-6 k přesvědčení, že většina agentů Bandery se dostala pod kontrolu orgánů SSSR. Než Bandera mohl odletět do USA v říjnu 1959, zemřel. Jak? To je jiná historie.

Bandera se oficiálně zúčastnil dvou tajných operací CIA: Redwood a Aerodynamic. Dříve pod jménem Ukrainische - Gesellschaft für Auslandsstudien. Mohu si představit, že tajná operace pokračuje i dnes. Koho zajímá téma Bandera – USA – Ukrajina může si přečíst knihu Old Nazis, the New Right, and the Republican Party (South End Press, 1991) nebo si přečíst interview Paul H. Rosenberga s autorem Russ Bellant, nazvanémSeven Decades of Nazi Collaboration: America’s Dirty Little Ukraine Secret, z 28. Března 2014 v The Nation.coma Foreign Policy In Focus.

Kdo se diví zákonu Ukrajiny, oslavám 110. narozenin, reakcím EK a dalších, neví nic, nebo málo také o pozadí návštěv, dnes ex-šéfa CIA Brennana, více - prezidenta USA a šéfa NATO na Ukrajině v době státního převratu, ale i o manželce ex-prezidenta Juščenka, a o příčinách současné podpory Ukrajiny ze strany USA. Kdo si neumí představit, co nás ještě čeká po studiu uvedených referencí, tomu není pomoci. Proč?

Protože případ Bandera je jedním z klíčových kamenů více než 70 let trvajícího boje USA proti SSSR, dnes RF, oslabování Evropy, v daném případě EU jako takové, a jejího vztahu k RF. Vnější tlak na RF umožnil páru UK – USA nezákonný státní převrat na Ukrajině, zatažení EU do sporu, mimo jiné i s českými komparsisty (Štětinou, ex-ministrem Zaorálkem a dalšími), sjednocení RF a Krymu, a v neposlední řade aféra Skripal & Co. Podčiněním EU USA a UK se vnější tlak na RF dostal blíže ke kulminačnímu bodu. Hospodářské a diplomatické vztahy EU s RF se na dlouhou dobu oslabily. Další zvýšení tlaku na RF je prakticky nemožné (což dokazuje malá efektivita sankcí a strach NATO z velkého konfliktu), stejně jako je nemožné očekávat vzdání se Krymu Ruskou federací bez boje. Proto došlo k vytáhnutí jedné z posledních karet: Rozkol Pravoslaví s aktivní pomocí USA a kalkulovanou občanskou válkou mezi Slovany ve střední a východní Evropě, s možností jejího rozšíření na Balkán, s vedlejším efektem: dodatečným oslabením V4, potažmo i projektu 16+1.

Vytáhnutí jedné z posledních karet Anglosasů si vynutilo pravděpodobně uvědomění části vojenských, politických a propagandistických elit, které byly profesionálně klamány prezidentem Putinem, nejpozději od svého vystoupení v Mnichově v roce 2007. Jak? Tím, že prezident Putin věděl a ví, jak myslí a konají, instaloval mj. občanského ministra obrany (Serdjukova, neschopného vybudovat novou ruskou armádu), nechal zveřejňovat odstrašující případy korupce v RF na vysoké úrovni (podporující přesvědčení západních elit o korupci a bezvýchodnosti obrany RF a totálního rozpadu VPK) a v neposlední řadě, nikde nezveřejnil pověření o utajeném budování nové ruské armády dnešním ministrem obrany, Šojgu.

Že rozkol v Pravoslaví na Ukrajině má dokazatelné spojení s CIA, indikuje vyznamenání ex-spolupracovníka CIA, dosazení dvou amerických osob do vedení církve a nezákonné založení církve v součinnosti s vládou Ukrajiny, definující komplexní kontradikci.

Hodnotit vyjádření ministra Petříčka mi nepřísluší. Jako občan EU vnímám jeho prohlášení jako lehkomyslné, vzhledem k oficiální politice EU, ve vztahu k nacismu a v kontextu asociační smlouvy EU – Ukrajina. Částí české veřejnosti léta idealizovaná politika ČSSD, i vůči RF, umožňuje panu ministrovi zneuctívat instituci MZV a vědomě ignorovat nebezpečí pro ČR. Nebezpečí v kontextu zájmů USA ve spojení s glorifikací Bandery – rozkolu Pravoslaví – oslabení EU, včetně V4, by měli vysvětlit ministrovi jeho poradci. Následky nebezpečí se objeví v české kotlině ve své šíři a hloubce nejpozději během konečného rozpadu Ukrajiny. Ten se mi dnes jeví nevyhnutelným. 
Souhlasu netřeba.
- - -

71 komentářů :

 1. USSS a Česko podporují fašismus..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašismus v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Sociální republice Saló) je apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí*), usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podčlověk je podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije. Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" (1922) popisuje tehdy aktuální událost převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi co kdy chodili po Zemi!

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=gHvLHBzKtzk&t=196s

   Vymazat
 2. Petříček podporuje fašistu Banderu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prvním, kdo oficiálně za Českou republiku vyjadřoval podporu fašistickému režimu na Ukrajině, by ministr zahraničí naši vlády, Lubomír Zaorálek. Dalším ministrem zahraničí, který jménem vlády ČR vyjadřuje podporu fašistickému režimu na Ukrajině je ministr Petříček. Oba tito ministři vychází z líhně ČSSD. Na místě je třeba položit si otázku, zda se tak ČSSD stala novodobým propagátorem a podporovatelem fašizmu v Evropě. Činy jejich ministrů tomu nasvědčují.

   Vymazat
  2. Benito Mussolini vyšel také ze sociální demokracie. Ostatně i Hitler bral programové body od socanů. To jsou mi paradoxy!

   Vymazat
  3. Re (10:05):
   Pokud se týče ministra Petříčka, pak o něm (zatím) nelze říci, že by Banderu a pohrobky nacistické OUN podporoval. On to odmítá jasně a slyšitelně odsoudit. Řka, že otázka kyjevskě nacistické svoloči je vnitřní záležitostí banderistánu.
   Co však očekávat od proamerické loutky? ...
   ---
   Jiné kafe je ovšem postoj dalšího darebáka, jmenovitě Štětiny, který se docela nepokrytě hlásí k tamním náckům a rád se nechává fotografovat se zločinci nacistických "karatelských" praporů. Azov a pod.
   Pokud někdo, pak tento štětina splňuje podmínky pro trestní oznámení, viz např. § 404 (Trestního zákoníku) pojednávající Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Pro něj je relevantním i § 403 (TZ) stanovující, že kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, která prokazatelně směřují k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, se dopouští trestného činu.
   ---
   Zatím si však žádný z našich státních zástupců tohoto štětinova postoje nevšiml. Mají jistě spoustu jiných starostí ...

   Vymazat
  4. Ta třídní zášť je na tom nejzajímavější. Panující třída si zákonem pod trestem zakázala, by jí nevolníci nenáviděli. Ale pravdu nelze ani zakázat, ani odhlasovat. A ta příchylnost kapitálu k fašismu je pochopitelná - je to forma jeho pohybu v okamžiku, kdy jeho imanentní rozpory nelze řešit jinak, než tvrdými represemi.

   Vymazat
  5. 11:33
   Benito Mussolini je též autorem práce o reformátorovi Janu Husovi a byl vyznamenán Řádem bílého lva.

   Vymazat
  6. A co je nejzajimavejsi JAK JSOU VSICHI ANTISEMITI a zvlaste v Nemecku a v EU zticha!!!!
   Jo kdyz neco rekne obcan ,vypukne zbesilej rev, polici soudy , prokuratori , vezeni , vytahne se stopadesat zakonu ..Ale bestialni vrah zidu je oslavovan..
   To mluvi o dnesku jasnou reci..

   Vymazat
  7. 23.14 Prosím o zdroj... kde jste nalezl a studoval tu Mussoliniho práci?

   Vymazat
  8. 13:02 To je stará známá věc! -https://www.denik.cz/z_domova/jan-hus-byl-velkym-vzorem-mussoliniho.html

   - https://globe24.cz/revue/37044-kouzlo-osobnosti-mussoliniho-obdivoval-jana-husa-a-ziskal-prestizni-ceske-vyznamenani

   A z nemainstreamového zdroje - https://deliandiver.org/2007/10/duce-a-kacir-literarni-minulost-benita-mussoliniho-a-jeho-kniha-%E2%80%9Ejan-hus-muz-pravdy%E2%80%9C.html

   Vymazat
  9. Přirozeně! Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Vymazat
 3. Občan EU? Ono něco takového existuje?

  OdpovědětVymazat
 4. Nu což. Opět Západ, potažmo USA, ale nyní i my, děláme stejnou chybu jako ve 30. letech. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát Rusové už Západu nic neodpustí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smilování, Rusáku! Prosím! :-D

   Vymazat
  2. Uklidni se(10:40) a dojdi si vyčistit zuby, ať Ti nepáchne z úst. V.J.Horák

   Vymazat
 5. Podobná případ - přečtěte si osud Nestora Holejka - Ukrajince pracujícího pro gestapo nasazeného gestapem do českého odbojového hnutí za 2. sv. války, představoval se jako důstojník Rudé armády, kolik ten hajzl měl českých odbojářů na svědomí! USA mu pomohli utéct před spravedlností do USA a tam pracoval pod krytím CIA. Naše rozvědka ho odhalila v USA a v roce 1968 jsme požádali o jeho vydání, nevydali ho tihle američtí hajzlové. To jsou Zaorálkovi kamarádi. Já ted´ díky Zaorálkovi kolem svého baráku neslyším nic jiného než Ukrajinštinu, je tu velká ubytovna plná Ukrajinců, já už raději večer ani nevycházím z domu. Zaorálku, přej si, abys mě nikdy nepotkal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový Ukrajinec je potom hrdina, dobře posloužil, ačkoliv to ostatní jsou prašivá východní pakáž.

   Vymazat
 6. Ať si nacpou „občané" eu banderu do trenek nemají šanci zvítězit i když probudí fašismus.

  OdpovědětVymazat
 7. Na Slovensku právě probíhá hlasování, ve které lidé volí největšího Slováka všech dob.
  Do užšího výběru si Slováci zvolili klerofašistu Hlinku a Tiso musel být násilně vyřazen na nátlak sponzorů aby nevznikla ostuda. O nominaci vraha Jánošíka se ani nebudu zmiňovat.
  Na základě tohoto navrhuji okamžitě přerušit veškeré styky s fašistickým Slovenskem! A kdokoli z naší vlády od teď bude ve stycích se Slovenskem pokračovat, je sám fašista a vlastizrádce a podporuje 3. světovou válku!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Netapetuj tady!

   U nás podobnou anketu vyhrál neexistující avšak již legendární Jára Cimermen. Kdo s námi "okamžitě přerušit veškeré styky"?!

   Vymazat
  2. 11:36
   Možná to, ty hlupáku, bude pro tebe šok, ale Jára Cimrman je fiktivní postavou, navíc ve skrze KLADNOU.
   Na rozdíl od Tisa a Hlinky. Tito jsou reálné postavy a jsou neblahou součástí slovenské historie.
   A Slováci se k nim evidentně hojně hlásí. Důkazem jsou i volební úspěchy Kotleby a dalších podobných.

   Samozřejmě, pokud by jsi nebyl blb, tak bys pochopil, že můj příspěvek je parodií na ty blafy jakým je, zdaleka nejen tento, článek.

   Vymazat
  3. Článek je skvělý, neb "starej Polívka" není žákdej blbec na rozdíl od našich bafuňářů a bafuňáříčků, jako je Petříček a křivák Zaorálek...

   Vymazat
  4. Nejvetsi slovak byl Hitler s velkym naskokem.

   Vymazat
  5. 3:46 Nejen Slovák, vůbec Největší Árijec všech dob! Jak píše Ben Klassen ...

   Vymazat
  6. Zdaleko nejvetsi slovak byl Hitler ,to je jednoduchy a kterymu z lasky poridili dobrovolne fasistickou vladu , vlastne nadvladu.
   A aby dokazali Dolfovi zaroven jak strasne nenavidi Cechy.
   Hned za nim je Cachticka pani , ktera uspesne zavedla vysavani populace. Krev penize , zlato .Kazdej Parasit saje jako zbesilej..
   A nic ani zlocin parasity nezastavi.

   Vymazat
 8. Co sedivíte? Na sjezdu Sudeťáků(revanšistů) našich milých spoluobčanů byl odsouzen atentát na Heidricha jako hanebný teroristický čin našich západních parašutistů. A Schwarzenberg tam pokyvoval hlavou...Vše se tak nějak převrací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No on to pan prezident Beneš předpovídal, že tato doba přijde. Hup, a už je to tady v plné parádě a na tvrdo! I na Beneše a na náš zahraniční odboj přijde řada ale ne tak jak na Ukrajině. Dočkáme se toho, že naši vojáci byli zrádci národa a teroristé, kteří bojovali proti Němcům a nikoli jako Bandera na straně Němců proti spojeneckým vojskům, potažmo sovětským.

   Vymazat
  2. Čeští vrazi v uniformách na východní frontě jsou zrádci a jako takoví hy měli vejít do dějin. Pokud ještě některý z těch chcipáků žije - POPRAVIT!

   Vymazat
  3. 14:42 Bojíš se že židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven? Nemohl, ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Vymazat
 9. Článek je srozumitelný, podepřený fakty ... to tady zas kavárenská chátra nab*eje - nereagujte prosím na ni.

  OdpovědětVymazat
 10. Stěpan Bandera byl v r. 1959 popraven,zastřelen,zlikvidován...agentem sovětské GRU židovského původu v průjezdu domu, kde bydlel a to ze střelné zbraně zhotovené konstruktérem Stěčkinem. Ta několikaranná naprosto k tomuto účelu dokonalá zbraň měla podobu a velikost tabatěrky a velmi účinný tlumič. Popravčí Bandery bral vyplnění úkolu jako svůj osobní vklad pro učinění alespoň částečně za dost spravedlnosti s tím hromadným vrahem...
  Jinak, zrovna dnes navštívil místopředseda Evropského parlamentu Wieland památník zakladatele kosovské teroristické organizace UČK v Kosovu, aby si s místními fašouny uctil jeho památku...Takže "Na stráž"...budoucnost Evropy je jasná -Kříženec fašismu s islámem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila navzájem. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty z Afriky. Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Vymazat
  2. Ty holt jsi zdegenerovanej kterén anonyme 17.19 - to se musí nechat. Co ty jsi za pakáž - ty nejsi zdegenerovanej slovan? Pochlub se. Napravit tě bude snadné, stačí se postavit proti tobě a rozflákat ti tvoji sprostou, nenávistnou držku. A to se stane už brzo - ber to jako fakt.

   Vymazat
  3. 17:19
   debilní tapetáři

   Vymazat
  4. 20:34 Jsem potomkem Keltů a Ostrogórů jako tito zde! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Srovnej je s tvými slovanskými příbuznými tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Vymazat
 11. O banderovcích tady píši již několik let a uvedené dokumenty a celý článek mě jasně potvrzuje co jsem slyšel od svých předků. Přitom v diskuzích s okrajinci jasně poznáte že o zločinech bandery ví ale nechtějí to poslouchat. Tpický národní hrdina pokrytců z okrajiny. Ještě by měly oslavovat Chruščeva a Brežněva. Také dobří okrajinci.

  OdpovědětVymazat
 12. Jiří Jírovec6. ledna 2019 13:34

  Bandera je jen jednou z mnoha postav ukrajinské scény. Čtenáře by mohl zajímat článek, který jsem přeložil pro BL (http://www.britskelisty.cz/9805/19980519i.html#08).

  Posuzování zkurvysynů záleží na tom jsou-li "naši" nebo "jejich". Západ podporoval Ustašovce, protože se to hodilo proti Jugoslávii a nevydával únosce letadel.

  Za nějakých deset let bude atentát na Heidricha považován za brutální teroristický čin. Jeho aktéři neměli uniformy a zbaběle se schovávali mezi lidmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč ne, když komouši popravovali po válce naše válečné hrdiny

   Vymazat
  2. Zažil jste válku?

   Vymazat
  3. 14:05
   Kdo?

   Vymazat
  4. dodatek k panu Jírovci:
   V každém krajském městě má ve svém fondu městská knihovna ,,Můj život s Reinhardem" od Liny Heydrich v počtu minimálně deseti výtisků.

   Vymazat
  5. Zákeřná vražda Renharda Heidricha ještě stále nebyla odčiněna. Nemluvě o milionech nevinných Němců, jímž byla ukradená země, majetek, důstojnost i vlast. Byla ukradena brutálními, primitivnimi, agresivními kmeny, ktere ji dodnes okupují. Leč všeho do času.

   Vymazat
 13. Zadolárek se při prvním výročí majdanu moc snažil aby byl v záběru kamery hned vedle Porošenka. Moc se snažil opravdu. Musel přece světu ukázat že byl přitom...
  Jenom aby mu to někdo brzy nespočital. I tomu štětináčovi

  OdpovědětVymazat
 14. Naši přátelé na Ukrajině
  Na jaře roku 1943 na Volyni, obsazené německými vojsky začaly rozsáhlé etnické čistky. Tyto zločiny neprovedli nacisté, ale militantní ukrajinští nacionalisté, kteří chtěli "očistit" území Volyně od polského obyvatelstva. Ukrajinští nacionalisté obklíčili polské vesnice a kolonie a vraždili. Zabili každého - ženy, starce, děti, kojence. Oběti zastřelili, ubíjeli holemi, rozsekali sekyrami. Pak mrtvoly zavražděných pohřbili někde v poli, vyplenili jejich majetek, nakonec domy zapálili. Místo polských vesnic zbyly jen ohořelé ruiny. Zavraždili i ty Poláky, kteří žili ve stejných vesnicích s Ukrajinci. Bylo to ještě jednodušší - nebylo nutné shromáždit velké skupiny. Malé skupiny OUN napadly spící vesnice, vešli do domů a zabili všechny Poláky. Místní pak pohřbili mrtvé vesničany "špatné" národnosti... Jako Hitler s Židy po norimberských zákonech o německé krvi... Tak bylo vyvražděno několik desítek tisíc Poláků, jejichž jedinou chybou bylo jen to, že se nenarodili jako Ukrajinci a žili na ukrajinské půdě. Dne 9. února 1943 banderovská banda Petra Netoviče, vydávající se za sovětské partyzány, vstoupila do polské vesnice Parosle u Vladimirca v Rovenské oblasti. Rolníci již dříve partyzánům před tím poskytovali pomoc, vřele přivítali hosty. Když se dost nasytili, bandité začali znásilňovat ženy a dívky.
  Před zavražděním jim uřezali prsa, nos a uši. Mužům před smrtí uřezali pohlavní orgány. Dobíjeli je údery sekerou do hlavy. Dvěma výrostkům, bratrům Gorškevičovým, kteří se snažili zavolat na pomoc partyzány, rozpárali břicho, uřezali nohy a ruce, nasypali sůl na rány, a nechali je zemřít na poli. Celkem v této obci bylo brutálně umučeno 173 lidí, včetně 43 dětí. Když druhý den partyzáni vstoupili do vesnice, uviděli v domech vesničanů hromady zmrzačených těl ležících v kalužích krve. V jednom z domů na stole u zbytků z oběda a nedopité láhve samohonky leželo nahé, mrtvé, rok staré dítě, přibité k desce stolu bajonetem. V jeho ústech byla napůl snědená okurka. Vojvodství Lutske, Lipniki, kraj Kostopil, 26. března 1943. Obyvatel kolonie Lipniki - Jakub Varumzer bez hlavy, výsledek masakru spáchaného teroristy UPA (OUN-UPA) pod rouškou noci.

  Během masakru polské obce Lipniki zahynulo 179 lidí, včetně Poláků z okolí, kteří zde hledali útočiště. Byly to většinou ženy, starší osoby a 51 dětí ve věku 1 až 14 let, 4 ukrývající se Židé a jeden Rus; 22 lidí bylo zraněno. Identifikováno bylo 121 polských obětí, obyvatel Lipniku.
  Z vesnice Volkovyja jednu noc Banderovci odvedli do lesa celou rodinu. Dlouho se posmívali nešťastným lidem. Když viděli, že manželka je těhotná, rozpárali jí břicho, vytáhli z něj plod a do břicha jí natlačili králíka. Jednou v noci bandité vpadli do ukrajinské vesnice Lozovuju. Během 1,5 hodiny zabili více než 100 civilistů, rolníků. V chatě Nasti Djagun bandité sekerou zabili jejií tři syny. Nejmladšímu, čtyřletému Vladíkovi, odsekali ruce a nohy. Jednu ze dvou rodin v Kleščinských v Podjarkově umučila UPA 16. srpna 1943. Fotografie čtyřčlenné rodiny - muž, jeho manželka a dvě děti. Obětem vytrhali oči, udeřili do hlavy, spálili ruce, pokusili se odříznout horní a dolní končetiny, bodné rány na těle...
  V obci Zalesje Koropetsky (Ternopolska oblast) 7. února 1944 došlo k ještě hroznějšímu případu. Banda UPA napadla vesnici s cílem zmasakrovat polské občany. Asi 60 lidí, většinou ženy a děti, byli nahnáni do stodoly, kde byli upáleni zaživa. Jeden chlapec ze smíšené rodiny - napůl polské, napůl ukrajinské - měl od Banderovců na výběr - zachránit si život, když zabije svoji matku - Polku. Odmítl a byl zabit spolu se svou matkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je to pravda, tak se vůbec nezměnili! Jen místo kočky zahubili králíka. Jináč totéž dělali kozáci za povstání Chmelnického v 17. století i Železňaka - tzv. kolevština ve století 18. Takže Pepek má bohužel pravdu, když napsal:

   "Bylo by třeba jednu mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Nechal bych jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk."

   Vymazat
  2. Jen tak trochu dodám, že byli běžní ukrajinští občané požádáni zda by nenastoupili do popravčích čet, střílejících Poláky, Volyňské Čechy, Židy, Rusy a další nepohodlné. S tímto náborem nebyl sebemenší problém. Tak stáli vedle ševce kuchař, zedník, řezník, rolník, nezaměstnaní atd, atd,...sám si přidej. Stříleli do té doby své sousedy, kamarády, přátele, zaměstnavatele, nebo zaměstnance...No nevím co si mám pak myslet o všech Ukrajincích...Já nic já muzikant, to Bandera!?

   Vymazat
  3. 18:30 Však jak pravím výše, východní svoloč je furt stejná. Ale co je dovoleno Jovovi (např. proruský Bohdan Chmelnickij) není dovoleno volovi (antiruský Stěpan Bandera) - cituji:

   "Roku 1648, když zlosyn Chmelnický se svým vojskem obléhal město Zamošč a nemohl ho dobýt pro jeho pevné hradby, jimiž bylo obehnáno, dopustili se hajdamáci velkých hanebností v Tomašově, Bilgoraji, Krasniku, Turobinu, Frampolu a také v Goraji, zapadlém hnízdě, jež leží mezi kopci.

   Byly masakry, lidem stahovali zaživa kůži z těla, zabíjeli malé děti, ženy znásilňovali a pak jim rozparovali břicha a zašívali do nich kočky. Leckdo utekl do Lublina, mnozí se dali pokřtít nebo byli prodáni do otroctví."

   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sabtaj-cvi-sekty-kulty-mesiasi-serial.A160411_125919_zahranicni_aha

   Vymazat
  4. Vy ubozí kreténi! Tito stateční lidé zbavovali Evropu nečistoty, a kdyby se mělo verbovat v Česku za stejným úkolem na verbež jakou jste ve většině tady vy, věřím, že by se přihlásily statisíce nadšených likvidátorů. A nepochybuji, že by Banderovce ve fantasii trumfli.

   Vymazat
 15. Pokračování
  Odmítl a byl zabit spolu se svou matkou.
  Tarnopol, vojvodství tarnopolske, rok 1943. Jeden (!) ze stromů podél venkovské silnice, před níž teroristé UPA (OUN-UPA), pověsili transparent s nápisem v překladu do polštiny: "Cesta k nezávislé Ukrajině". A na každém stromě po obou stranách silnice vytvořili tzv. "věnce" ze zavražděných polských dětí.
  "Starší děti udusili a malé děti do jednoho roku vzali za nohy a udeřili hlavou o dveře - a hotovo, na vůz. Litovali jsme naše muže, že tak pracují celou noc, pak přes den do další vesnice a pak další noc do další vesnice, kde se lidé skrývali." (z výslechu banderovce)
  Inu, co dodat; snad jen to, že výše uvedené hrůzy a zvěrstva nejsou mládeži doporučena k vidění pro nelidskou brutalitu Banderovců, jejichž následovnice - nacionalistická strana Svoboda, je v současné koaliční vládě Ukrajiny... Viz. následující video: https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

  PS: Je tu ještě jedna možnost; že ta zvěrstva neudělali Banderovci, ale ruský hladomor, který nutil lidi se rozřezávat na kusy, vytrhávat si vnitřnosti, uřezávat si končetiny... A děti se z hladu samy vešely na stromy...

  Zdroj: https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=424033

  OdpovědětVymazat
 16. Je hanbou nás všech, že se proti tomuto křivení historie a pravdy nedokážeme postavit. Vrah zůstává vrahem a zločin zločinem, i kdyby byl ideologicky překrucován...

  OdpovědětVymazat
 17. Hovoří se o agentech různých mocností....
  Necháme si sem navézt několik dalších desetitisíců ukrajinců- potenciálních banderovců?
  Vždyť již nyní chodí po ukrajinských městech s pochodněmi...
  Kdo se ozval? Kdo byl proti? Přepíšeme dějiny?

  OdpovědětVymazat
 18. Bohužel, je to marné, některé modré oči mají šedý zákal a
  deficit svědomí lidskosti.V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 19. V tom případě se musí ozvat mlčící většina, alespoň s nějakým svědomím...
  Vždyť i ty modré oči po čase ztratí vše...
  Copak se nenajde nikdo, kdo tuto zem a tento národ miluje?

  OdpovědětVymazat
 20. Proč mlčí Židé?
  Proč neslyšíme odsouzení těchto pochodů a uctívání ze strany
  Izraele a Židů po celém světě? Vždyť hlavními obětmi těchto banderovských vrahů byli převážně Židé...
  Odsuzujeme a dáváme sankce k neprokázaným činům a v případě zjevných zvěrstvech zavíráme oči a překrucujeme fakta a historii?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Izrael i jeho velvyslanec v Kyjevu silně protestovali.

   Vymazat
  2. Proč neprotestují židé na Ukrajině? No, protože jim ti banderovci, jako klacek na Donbass a proti Rusku vyhovují a protože je udržují u moci a taky protože je židovské oligarchy, jako je Porošenko, nebo Timošenková, k moci dostali a taky z kriminálu a taky proto, že spolupracovali a spolupracují s us-sionisty, kteří je ženou do války s Ruskem, přeci tam nepůjdou bojovat sami vyvolení, když k tomu mají ty blbce, jako byl Napoleon, Hitler a dnes celá ta Evropa i s námi a naším gen.v.v. Pavlem a Němcovou, Černochovou a Langšádlovou!!

   Vymazat
  3. Stat Ukrajina vede zid a za nim je dalsi Soros. Protoze jako kazda neuveritelna zrudna a vrazedna bestie ma zaruceno Velke Pratelstvi USA a zapadu, tak je vse jak to bylo a bude...
   A pritel USA je tez pritel Izraele...
   Zapad se okamzite s rozvojem fasimsu a nacismu take ZFASIZOVAL. Bombardovani a velke masakry od 1942 zhruba to je potvrzuji...A take jejich obrovske TERORISTICKE VALKY JSOU DUKAZY.

   Vymazat
 21. Prohlídněme si zprávy, jak se chová Izrael k Palestincům. Je to terorismus? Kdy vznikl stát Izrael a měl vzniknout i stát Palestina a Palestina pořád ne a ne a ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při vzniku Izraele byly hlavní hnací silou židovské teroristické organizace, např. Hagana. Y jejich řad se rekrutovali i první ministerští předsedové a předsedkyně a ministři. Tak jaká asi může být izraelská politická a vojenská tradice?!

   Vymazat
 22. Současní banderovci pracují v zájmu těch co by měly křičet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně a stručně! (souhlas)
   ----

   ... v zájmu těch, kdo by měli křičet.

   Vymazat
 23. Tahle vec mela byt podepsana v dalekym 92.

  OdpovědětVymazat
 24. A vida - zase už se diskuze úplně zvrhla v líčení prasáren, zabíjení, mučení - zkrátka a dobře, smečka starců dřepících u počítačů bez toho nemůže žít. Tihle magoři už se nevzruší ničím jiným. Vyserte se na žvanění o zvěrstvech na počítači - pusťte si zvěrstva zprostředkovaná Hollywoodem, Hitcockem, a dalšími magory, kterých je v americké kulturní tvorbě hafo. Jedno zvěrstvo vedle druhého - a nechte už ˇBanděru" na pokoji vy zvrhlí magoři. Na NR by se měly psát jen články o tom, jak se komu podařilo vypěstovat růže, nebo o domácích zvířátkách, jak leporelo pro děti. Vsadím botky, že by k tomu nediskutoval ani jeden z těch zvrhlých nadržených poklopců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:42 "Řekni, kde ty kytky jsou...?"
   Znáte?
   Stařec u počítače Q.

   Vymazat
  2. Zločiny banderismu se musí popsat, aby bylo jasné, co je dnes na Ukrajině a proti čemu jsme.
   Když to "útlocitný" 20:42 nechápe, jeho chyba. Ale ať nás už neotravuje svou tapetou, kterou tu s velkou rozkoší jako správný troll pravidelně vystavuje.

   Vymazat
  3. 9:26 A taky "zločiny hejtmanštiny" (proruský kozák Chmelnickij) a "zločiny kolevštiny" (antipolský kozák Želizňak), a "zločiny Zelené armády" (antipolský kozík Grigorijev), a jejich protivníků jakbysmet - pánů Wisniowieckých, polské "Modré armády", Děnikinců, machnovců, Rudé armády atd. atd.

   Co se nás netýká, nehasme, máme špínu na vlastním prahu https://zpravy.aktualne.cz/domaci/hruza-povalecneho-krvaveho-leta-1945-nas-muze-opet-prekvapit/r~fb881ac89ecb11e6b635002590604f2e/?redirected=1546875950

   Vymazat
  4. Ad 16:52 odpúlata Čechů sudetským Němcům bzla věc spravedlivá a správná. Ty s těma svýma kecama o Ukrajině běž do řiti.

   Vymazat
  5. 23:52 Stejně jako odplata Litevců, Lotyšů, Bělorusů a Ukrajinců i kozáků židobolševickým podlidem! - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Vymazat
 25. Ad 11:33
  Má pravdu Benito Mussolini napsal publikaci o Janu Husovi, kterého si vysoce vážil, a dostal od T. G. Masaryka Řád bílého lva, je to málo známé, ale je to tak. Kdo hledá najde.
  Morave

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.