Reklama

neděle 20. ledna 2019

BIS po vzoru Gestapa

Stanislava Kučerová
20. 1. 2019
Dověděli jsme se, že ředitel BIS (Bezpečnostní informační služby) obdařil ministra školství novými směrnicemi pro výuku českých dějin. Užasli jsme. Naposled, to bylo za protektorátu (1939 – 1945), se Gestapo (německá tajná státní policie) rozhodlo usměrnit výuku českým dějinám na našich školách. Přirozeně v duchu německo-nacionalistické ideologie.


Výběr českých učitelů byl tehdy vysílán do kurzů výuky dějepisu ve vzdělávacích centrech v Říši. Vědělo se, že změnit výklad dějin ve vědomí učitelů není úloha krátkodobá. A tak na dobu, než si dostatečné množství učitelů nové pojetí osvojí, byla výuka dějepisu na školách zrušena. Mám o tom doklad, několik výročních vysvědčení z gymnázia v době protektorátu. V rubrice Geschichte /Dějepis/ se místo známky píše: Wurde nicht unterrichtet /Nevyučovalo se/.

Od té doby uběhlo 80 let. A je tu nová nespokojenost a nové směrnice k výuce dějepisu. Tentokrát od ředitele Bezpečnostní informační služby. A nelíbí se mu hned kapitoly o našich počátcích v nové době, o národním obrození, o panslavismu, o básníku Čelakovském. A my v těch nových směrnicích poznáváme onu starou protektorátní ideologii, která zbavovala náš národ identity a práva na samostatnost a svébytnost kulturní i politickou. Takže kam se podle BIS máme vracet? Před národní probuzení a obrození? Tedy k Bílé Hoře? Neměli jsme se podle ducha nových směrnic pobělohorskému „temnu“ vzpírat? Měli jsme se bez námitek odnárodnit a asimilovat s cizím jazykem a s cizí kulturou? Neměli jsme prožívat žádné probuzení a obrození? Nestalo se tak.

Takže? Zapomeňme na ně, přeje si BIS. A vlastně - neříká nic nového. Pravdy a lži českých dějin od zmařeného stavovského povstání v 17. stol. se opakovaně střetají po staletí. Střetají se i dnes, ve století 21. Čí zájmy chce svým „novým“ výkladem dějin hájit dnešní BIS?

Jaroslav Bašta: "Výběr „nevhodných“ období českých dějin a literatury se totiž s tím protektorátním pozoruhodně shoduje." ZDE

53 komentářů :

 1. MUsím konstatovat, že jaká je vláda takové jsou různé slotžky. Ryba vždy smrdí od hlavy. A protože hlava vlády je Babiš tak po kom asi smrdí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koudelka je dárečkem od jiného dárečka, od soudruha Sobotky :-)

   Smazat
  2. 12:32
   My tomu říkáme kukatčtí vejce.

   Smazat
  3. A co, jestli to je předvoj Islamské Šária? Přemýšlejte...do Evropy se tlačí fašizmus či Islám?

   Smazat
  4. Václav Babiš má plus že tu nepustí migranty ale v zahraniční politice se nic nemění.

   Smazat
  5. Podivejte se na to takhle. BIS strka a strka porad hlavu hluboko do Pisku/a rozpatlava problemy pedagogicke, za coz neni vubec ani trochu placeny a dela z nas idioty predstiranim neceho o cem nema/a tvrdohlave odmita/, ani minimum vedomosti, / z duvodu ABY NEVIDEL/ani nemohl tak/videt CO SE DEJE, ABY NEPOSKYTL OCHRANU Ceske republice...To je Bezpecnostni organizace velke tragicke NEBEZPECNOSTI spise Psychyatricke asylum a protoze mnoho obcanu JESTE veri ,ze parasiti delaji a konaji sve /nebo aspon trochu jejich povinnosti/, povinnosti a nepodvadeji tak netusi a jejich slusnost jim brani neuverit zlocincum , kteri v jednom kuse lzou.
   Vlady vladnou v zajmech jinych statu, urady , policie, armada tez, Centralni Banka , misto aby shromazdovala bohatstvi vytvarene lidmi CR , tak to bohatstvi v jednom kuse KRADE A DAVA germanum /Higledy Pigledy/ a jinym zlocincum..Vlada dodava CR sudetskym germanum a Vatikanu na rozkradeni, parlament /porad si ta smrduta zumpa rika parlament/je preochotna sluzticka ktera se necha ojebavat /vyraz spravny i kdyz vulgarni/ kazdou hyenou co pribehne ze zapadu..To je nevycerpatelne tema na mnoho tydnu ..
   Tomu vsemu pak vladne Opilec , bez zodpovednosti, demokracie EU je totalne zbavena volby lidmi a navic uz prekrocila hranice do totalniho represivniho nasilneho Fasismu...A germani to zase vedou , jako vzdy predtim..

   Smazat
 2. Historie se opakuje. I za války tu bylo dost kolaborantů. Ty dnešní to mají složitější, musí poslouchat nejenom Berlín, ale i Brusel a Washington (ten dokonce 2x - nový Trumpův a starý Clitonovic). Točí se jak korouhvičky ve větru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je asi otazka, za jak dlouho bude kolega Heydrich prohlasen ,cestnym predsedou BIS ?

   Smazat
 3. Přitom si to nesmí rozházet s nejstarší Levantskou "kulturou" s počátky a rozkvětem dávno před vznikem nějakého "křesťanství"...

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:52 Pepku, vyskoč!

   Smazat
  2. Povídáš ruské piče naříkají ... Připomínáš mě jednoho mého obchodního partnera. Když přišla řeč na politiku, tak já si postěžoval, že podle agentury BISNODE je asi 80 % naší ekonomiky majetkově v cizích prackách a že asi 9 % HDP odchází ve formě různých dividend pryž čili cca 900 miliard. A že to je špatně. A no na to, že to jsou komunistické názory. A já na to v čem konkrétně. A on nato, že neví, ale že to je bolševismus a že je prý nutné vrátit všechen majetek sudetákům a šlechtě. A já na to, že v takovém případě budeme totální kolonií, které pravidla hry budou psát cizí ruce. A on na to, že to je komunistický názor. Tož tak jsem asi komunista, když nechci být otrokem cizích pracek ve vlastní zemí, kde jsem se narodil. No a ty jsi stejný debil jako on.

   Smazat
  3. Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
  4. 8:29-K záchraně národa a státu to chce přesunout jen idioty tvého ražení tam, kam se tak vehementně cpou a strhávají sebou celou zemi... snad se to v přicházející "velké mele" podaří k oboustranné spokojenosti...

   Smazat
  5. 8.29 Ten pán má pravdu. Pro určitou skupinu " lidí " myslím tím devadesát procent mistnich mazalu by to byla dobrá volba a nemusí neustále brečet, jak je to v ČR špatné.

   Smazat
  6. 8:29 Vy jste obtížný jak zápach. Vaše příspěvky jsou na jedno brdo. Stejnými slovy plkáte o tom, jak se musí Čecháčci přestěhovat na Ural. (A vy jste co za národnost? Na cizince umíte docela slušně česky.)
   Víte, já už hodně pamatuji a tak vím, že život je přepestrý a nevypočitatelný. Abyste jednou před těma muslimama, které vítáte, třeba neutíkal o život, třeba někam, někam za Ural. Totiž nic jiného takové hlupáky nemůže potkat. A oni vás poženou zpět. :-)

   Smazat
  7. Anonymní 21. ledna 2019 10:41

   Jak kdo a kde v ČR?!

   HUAWEI®

   Smazat
  8. Takový trouba jako 8:29 se vidí jednou max. dvakrát za rok.

   Smazat
  9. 9:17 Tam je problém ten, že Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné!

   Smazat
  10. Vzdycky see to opakuje a lide naleti. Slibi se sliby /se slibuji a blazni se raduji/ jim,ze budou vladnout, ze mocipani nebudou krast , ty stary se odstrani a ti novi budou uslechtili nade vse , proto to povedou parasiti, jako Lenin a Stalin. A potom krveproliti , smrt ,terror a peklo vladne a daleko , daleko horsi nez predtim.
   Bolsevici, anti komunisti,demokrati , socialisti atd..Imperialisti a kapitalisti , ale slibovali o neco mene , tvrdili ,ze nikdo neni perfektni a tim nalakavali ,vetsiny.
   Ale to taky skoncilo . Ted jsou vsichni v jednom Gangu. Uz nemusi se ani obtezovat A ROVNOU DENNE VYHROZUJI /kupodivu taky terorem druhu , Usama Bin Laden/,kazdemu kdo by neco namital...

   Smazat
 5. Ten posranej kolaborant Koudelka je podřízený vládě a když ta je na něj krátká a nenajde se nikdo, kdo by mu dal po rypáku a vyrazil s ním dveře, tak je to buď důkazem faktu, že Babiš je ten samý kolaborant cizí moci anebo degradace naší státnosti už pokročila tak daleko, že vláda ani ten kašpar na Hradě nemají na nic vliv a pokud si zdejší obyvatelstvo bude chtít svůj vliv na své životy uchovat, musí přestat akceptovat tuhle šaškárnu s volbami a zastupitelskou demokracií a vzít si vládu do vlastních rukou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:07
   Silná slova prozrazují slabé argumenty.
   Victor Hugo

   Smazat
  3. 15:48 nereagujte, je to čučkař nasazenej na NR

   Smazat
  4. 12:53
   Moje řeč, a pokud s tím Babiš něco neudělá, tak už je naprosto jasné k čemu je.........

   Smazat
  5. Nečekejme, že vláda něco udělá. Mnoho lidí si myslí, že vláda, Parlament ČR, ministerstva, magistráty a jiné úřady a instituce řeší nějaké problémy, které naši zemi sužují. Pracuji ve státní správě, takže mohu zodpovědně říct, že podstatné problémy neřeší vůbec, ale vůbec nikdo. Nejdůležitější je, aby byla včas vyplněna hlášení a tabulky, z nichž mnohé jsou absurdní, idiotské a určené ke skartaci v okamžiku jejich vyplnění. Až půjde opravdu do tuhého, a ono půjde, lhostejno, zda za 5, 50 či 500 let, nikdo nebude schopen opravdu řídit tuto zem. Lidé se budou muset spolehnout jen a jen sami na sebe, takže musíme vzít i výuku našich dějin do svých rukou. Nečekejte od státu nic pozitivního. Je to otrokářské zřízení prahnoucí po ovládaní svých obyvatel.

   Smazat
  6. Administrátore nespi ! Vždyť tu nějací " poslťáci " urážejí naší vlast i nás. Jsme tu doma my,nebo oni?

   Smazat
 6. To, že Češi mají vylhanou historii je pravda, ale jak bude vylhaná ta nová historie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude tím, že Češi se učili jak se dělá historie a tvoří legendy u mistrů z Německa, a hlavně od velmistrů - Hebrejců a jejich katolického plagiátora.

   Smazat
  2. 13.45 - napsal jste to přesně

   Smazat
  3. Prostě se jen "vylhaně" opakuje česká historie.

   Smazat
 7. Čučkaři chytili kdysi Ruského šióna , bylo to v Jiných Čechách a ten špión se jmenoval Josef Švejk.
  Ministerstvo školství stojí za pendrek , hlavně že učitelé chteji každý rok přidat . Dostanou kulovỷ ,protože děti jsou z těch bojových videoher tak popletené že neví kdo je náš nepřítel . Zda je to Krakonoš , Lenin nebo Hitler, Putin nebo Obama , Proto musí nastoupit čučkaři a udělají z těchto dětí malé bonzáky , práskače . Za protektorátu to byly udavači. A tyto školáci budou donášet jako deti v Sovětském svazu na svoje rodiče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.14 Nebo budou udávat "kacíře" a kacířství (=považovat Rusy za normální lidi jako jsme my například, nevěřit v boží vyvolenost samovyvolených,...) jako ve Španělsku Svaté inkvizici. Její technologie studují pilně i v Quanticu... jako nesmírně podnětné, dodnes moderní a pro USA přínosné.

   Smazat
 8. Je jen dobre, ze ceske bezpecnostni slozky predali ruskeho hackera Nikulina do USA. Ukazali tak, ze spojenecke zavazky se musi dodrzovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:02 Bezpečnostní složky neměly s vydáním Nikulina nic společného. O jeho vydání do USA rozhodl tehdejší ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán z hnutí ANO 2011 !

   Smazat
  2. 16:32
   A komu byl ten "pán" podřízen? Jak říkám, ryba smrdí od hlavy.

   Smazat
  3. 18:26 Svému předsedovi Andreji Babišovi... Proč se s tím "tajit"....

   Smazat
  4. Ja bych v Rusku nespionoval ani za milion. Nedavno tam dokonce chytili spiona Sutr..
   Britove tam umistili v parku falesnej kamen, kterej predaval a spojoval informace a spiony atd.
   nenapadne ten sutr lezel v parku..
   A rusove ten kamen odhalili a chytili.
   A britove se dokonce dobrovolne priznali.
   Potom to kriceni okolo Skripala /dodnes nezvestnyho a nikdo nevi co se s nim stalo/, melo takovy akce zakamuflovat...

   Smazat
 9. Před pár týdny jsem na nějakém mainstreamovém médiu četl článek, že česká rozvědka plánuje přijmout do stavu další lidi. Bylo tam i napsáno, že vybraní uchazeči pojedou na stáž do USA. Otázkou je proč. Že by proto aby si v USA těm uchazečům vypláchli mozek a proklepli si je, jestli jsou ochotni sloužit proti zájmům vlastní země a národa? Již několikrát jsem na alternativách četl, že naše BIS od pádu Nečasovy vlády není pod kontrolou českého státu, ale je řízena americkými agenty z útrob US ambasády. Tak to totiž chodí u nesamostatných vazalských států, kde o všem rozhodují cizí zájmy a ty státy nemívají pod kontrolou svou rozvědku ani jiné instituce, třeba armádu, národní banku. A když se podíváte na fungování naší armády a ČNB......?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:32 Nedělal bych z toho "tragédii". Před rokem 1989 jezdili pracovníci našich ministerstev vnitra a obrany na "stáže" do SSSR a jak se řada z nich "osvědčila" i po sametové revoluci i ve strukturách NATO, apod. !

   Smazat
  2. 16:32-ten kretén Koudelka byl na stáži u CI6 a CIA, takže komu slouží je nasnadě...židovskému gestapu.

   Smazat
 10. Čestapo jen plní současnou historickou povinnost jako ji u nás plnilo Gestapo od 15.3.1939 do 9.5.1945.

  OdpovědětSmazat
 11. Tyto snahy české tajné policie jsou jistě pozoruhodné. Stejně tak mne ale překvapilo, že demonstrační sebevraždu Palacha si jako hrdinský čin připomíná i fašistická obec ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byli první, kteří byli důkladně připravení stejně jako dnes již na tomto základě děti od jeslí. Dostanou příkaz tak se upálí.
   Demostrativně. Nebo jsou na náměstí.

   Smazat
 12. Ředitel BIS Koudelka je obyčejný dementní debil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:57
   Nejen debil, ale s konečnou platností zdiskreditoval činnost tohoto společenství.

   Smazat
 13. Po změně dějepisu na dějeBIS se bude třeba podívat na přírodní vědy a matematiku. Rozloučíme se s pojmenováním Mendělejovy tabulky. Lobačevského geometrie, Pontrjaginův princip, Markovovy řetězce, Komogorovem, Ciolkovským, Kotelníkem, a další.

  OdpovědětSmazat
 14. ano,..
  dějeBIS .PP ,)

  https://www.facebook.com/hnuti.PRVNI.REPUBLIKA/photos/a.421925751472334/832728240392081/?type=3&theater

  OdpovědětSmazat
 15. A zase se musím smát. BISka nachytala rusáka a čiňana na švestkách a pár místních zoufalcu, včetně nějaké Kučerové má z toho amok. Budou se snažit vším možným, tak jak to dělá ten hradní ruskej poskok, každou lží pomluvit BISku.Hlavně co píší za lež pochybné veby, to se předkládá za pravdu. Opravdu k smíchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:39 Ha ha ha ha ha, he he he he he....hi hi hi hi hi,...ho ho ho ho ho…. No tak se musíte smát, no. A koho to zajímá?
   Jen pro zajímavost. Za zoufalce jste tu všeobecně pokládán vy.
   Předpokládám, že to neděláte zadarmo. To by bylo fakt šílené.

   Smazat
  2. 11:39 teda majore, ty za toho zaměstnavatele kopeš jak o život

   Smazat
  3. 15:56-za zaměstnavatele a za sebe.

   Smazat
 16. Koudelka, STS Chvojkovice Brod. No, jo, no, zřejmě nějakej lepší oddíl. Neměl by se pouštět do nějakých větších akcí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.