Reklama

pondělí 21. ledna 2019

Češi jdou ještě dál s #JusticniMeToo

Erik Best 21. 1. 2019     EB
Tento měsíc začal soudní proces s hercem (nebo spíše bývalým hercem?) Kevinem Spaceym, který je obviněn z toho, že osahával mladého muže. Mladík tvrdí, že byl vyveden z míry setkáním s hvězdou a chtěl pouze fotku na Instagram. S obviněním přišel až poté, co se rozšířila popularita hnutí #MeToo. Stejně tak si počkal i bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, který přišel se stížností na snahu o ovlivňování rozhodování soudu ze strany prezidenta Miloše Zemana až poté, co dal Zeman jasně najevo, že ho nemíní jmenovat předsedou Ústavního soudu. Během samotného svádění Baxa žádné obvinění nesdělil. V tomto směru se #JusticniMeToo podobá svému americkému předchůdci. Těžko prokazatelná obvinění jsou vznášena dlouhou dobu poté, co se inkriminované události odehrály, v rámci určité revoluce ve společnosti. Češi to posunuli na zcela novou úroveň, když do čela revoluce postavili vrcholné soudce.

42 komentářů :

 1. Soudci jsou také jenom lidé. Proto SPD odmítá současnou doživotní funkci soudce. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.26 - souhlasím, ať si také užijí být "trochu" obyčejný lidi a ne primadony, kterým se nic nestane a to platí i o senátorech či poslancích. Platy mají na výši nejraději vše za 1 Kč.

   Smazat
  2. Best by se měl jako Američan věnovat spíše americké politice, to by nestačil ani psát. Ale obviňovat všeobecně uznávaného dr.Baxu že s tímto tvrzením přišel až když ho Zeman nechtěl jmenovat ústavním soudcem hraničí s pomluvou

   Smazat
  3. Ad 17:32 - nevím, proč si myslíte, že byste měl radit E. Bestovi, který je také Čechem (kromě Američana), založil si zde rodinu, pracuje a žije zde hodně let! A s tím Baxou, víte, všeobecně uznávaných celebrit je tolik, že už jsou jenom všeobecné.

   Smazat
  4. Ad 17:32 : Když byl podobně kritizován před lety Solženicyn v Americe, odpověděl jednoznačně: "Platím tu daně, a to daně nemalé, proto budu mluvit do věcí veřejných, kdykoli to budu považovat za nutné."

   Smazat
  5. Tohle neni nic noveho pod sluncem nebo "slunickem,parasitickyKavarenskym..
   President /stezi bylo mozne tak nazvat toho uchylnyho parasita Clintona,/ ten dal urad Attorney General , nejvyssi urednik na dohlizeni zakonu v USA jiste Napolitano.
   Ta prosadila , ze napr. kdyz si zena stezovala na manzela , k soudu privlekli male dite poucene zeptali pred celym shromazdenym soudem ditete : A kdo je ten kdo znasilnuje, bije atd. Maminku? A dite /patricne zpracovane a vytrenovane/,ukazalo na tatinka a 10 let flastr nasledoval...To byly zacatky..

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není" drobný" rozdíl,to je zásadní rozdíl,protože u soudu se žalovaný může ubránit,ale proti pomluvě nebo proti mediální kampani se dá bránit jen velmi těžko.

   Smazat
  2. Proč hned ta ubohá nadávka, neměl by jsi se raději dloubat v nose, bylo by to pro Tebe užitečnější. V.J.Horák

   Smazat
  3. Titulovat nadávkou spolubesedníka je nejen nevychovanost, ale i krok vedoucí k vyloučení z diskuze na webu Nová republika. 12:34 se provinil, byl tedy redakcí smazán.

   Smazat
  4. 15:24
   V tom případě nechápu,proč není hned v zárodku mazán ten tapetářskej sliz????

   Smazat
  5. I já vidím, že pan Dvořák byl zřejmě "upozorněn".
   Navrhuji proto, aby se nezdvořáci i dvořáci titulovali.
   Pane vole, pane blbe, pane magore a pd.
   Co na to pane vrchní ?

   Smazat
  6. Václav Dvořák a administrace Nové Republiky:
   - Ani po letech pořád ještě nechápete, že jste tuto "diskusní" kulturu zavedli sami tím, že připouštíte anonymitu?
   Smutné ...

   Smazat
  7. 17:54
   No,tak jméno jste uvedl,jestli je pravé toť otázka!

   Smazat
  8. 18:33
   Tato otázka ve Vašem případě nepřichází v úvahu!

   Smazat
  9. 15:24 A jak se dá slušně nazvat banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík!

   Smazat
  10. 9:16 No Ty jsi užgryndači sám také moc slušnosti, natož rozumu nepobral.

   Smazat
  11. 20:36 Na putlerskej hoax typu NR sebou rozum neberu, jen bič!

   Smazat
 3. Ťulpas Baxa chtěl být předsedou Ústavního soudu? V ČR je snad už možné všechno!

  OdpovědětSmazat
 4. Ano,i pan Baxa je jen člověk-člověk,který mnoha slovy často říká NIC.Člověk po slávě toužící,člověk mstivý.Ano,i soudci měli by být odvolatelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baxa, Baxa - a je to vůbec Čech?

   Smazat
  2. Rodinka z Plzně. Příbuznej je tam primátorem

   Smazat
 5. To se taky chtěl stěžovat, že ho Zeman osahával?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moshovi jiz nepostava proto Baxu isr obcana neosahaval

   Smazat
 6. Nedivím se Bestovi, že žije v ČR, konečně trocha svobody, že pane Beste?V USA je totalita feministek, buzen a už to rvou i k nám.My nejsme pitomci a vypráskáme ty úchyly, kam patří!!

  OdpovědětSmazat
 7. Opět jedna sněhová koule, co víme ? Nic moc. Nakonec to celé proběhne někde za dveřmi parlamentu a my se dozvíme jen úsudky novinářů. Za sebe prozradím, že fandím spíše panu doktorovi Baxovi a pan Mlynář nepatří mezi mnou oblíbené osoby. Přesto mne zarazila časová souvislost mezi Baxovým nejmenováním (2019) a jeho tzv.ovlivňováním (2016). Bylo by fér objasnit nezkresleně obvinění Hradu. Nejsem právník, natož soudce, ale obvinění prezidenta není žádná soukromá pře a proto mám právo jako občan znát fakta. Vzhledem k závažnosti situace, neočekávám mlžení, či zametání pod koberec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:38 je trochu out, ale zkusím to. V r. 2019 se cítil být Baxa připraven vzít funkci náčelníka Ústavního soudu. Když zjistil, že mu ji Zeman nedá, náhle sivzpomněl, že ho v roce 2016 Zeman ovlivňoval. Brečí teď na mainstreamu. Toť vše. Svět to kupodivu vůbec nezaznamenal.

   Smazat
  2. Myslel jste Mynáře??? 15.38

   Smazat
 8. Úplně jednoduché, takové to pravé, české: když ty mě, tak já tobě... M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo naopak. "Nápodobně" - latrína obvykle vrátí jenom to, co do ní bylo předtím vloženo. Pane 15.52, Amíci se pořád chvástají, že kterýmkoliv slabším nakopou (_!_)(_!_) a drží si na to dokonce největší námezdnou vojenskou sílu na světě, žoldáky všech barev a pronárodů. Jsou tedy podle vás plagiátory Čechů? Nebo jenom jedou podle ZORAH = Starého zákona - oko za oko, zub za zub a když není oko ani zub, on to někdo vymyslí, proti Gójim dosvědčí - protože obelhat a podvést Góje přeci není hřích... jako třeba "britské" skřípání o Skřípalových a o superdoktorech a mázích rovnou od Merlina, kteří dokázali oživit novičokované - jako již vyléčili Sněhurku od sedmi trpaslíků a prince s trpasličím...;-).

   Smazat
  2. Zorah je samozřejmě šotkův hřích. Správně má být TORAH.

   Smazat
 9. Je vtipné, jak Zemana jeho kritici označují za "mstivého starce", přitom mstivost je možné jasně vidět u jeho odpůrců prakticky ve všech kauzách (nejen) z poslední doby.. viz kauzy okolo Bradyho a Hermana, nyní Baxy, věnce 17 listopadu, okolo Drahoše, novinářů za Zemanovy bohmoty, Pussynek a jejich obdivovatelů pornohodnot atd. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Ještě dvě komické perličky k blábolům topky, pirátů a potrefeného brouka Baxopytlíka:

  Zaprvé pan Baxa doporučoval Zemanovi, koho má jmenovat soudcem Ústavního soudu. Zajímavé, nebylo to náhodou také ovlivnění nezávislého úřadu prezidenta? :-)

  Zeman chce poslat Mynáře k soudu, aby se zeptal, proč dva roky na soudě leží nějaká Zemanova žaloba, aniž by se řešila. Aha, tak koukám, že Zeman ty soudy fakt hodně ovlivňoval... :-)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 11. Je tragédií, že porucha sexuální orientace je v soudobé generaci spojena u nemalého počtu s mentálním deficitem, který vede k útokům na normální občany. Prostě sexuální vada je doprovázena u některých s vadou duševní. Desetiletí žili lidé s jinou sexuální orientací mezi námi, normálně orientovaným to vůbec nevadilo, nevím zda došlo ke kombinaci s další vadou, se kterou se nedokáží vyrovnat a vylévají si svou bolest i zlost na populaci bez vady v sexuální orientaci, ale často s vadou opět jinou. Stěžujeme si na příkopy ve společnosti, kdo ale kope tento příkop? Dovedete si představit, když lidé s pestrou škálou a někdy pro život tíživějších postižení budou také jednat z pozice síly, nesnášenlivosti, "svého" rasismu, když udavačství se stane jejich životním cílem a demonstrací své "síly"?

  OdpovědětSmazat
 12. Zeman by mohl podat žalobu #MeeToo na tu cácorku opálenou z Femen, když na něj vytasila kozy během prezidentských voleb. :)

  OdpovědětSmazat
 13. Zeman už je stáry ale co by s tebou to udělalo ,kdyby ta na tebe vyjela ta Femen ? asi bys zapomněl vhodit lístek do urny , tobě stačilo za plentou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Femenky jsou všechno jiné, než pěkně udělané ženské. Možná proto běhají tak rychle a k tomu ještě ječí.

   Smazat
 14. Zeman to dělá dobře též řekl že ho mrzí že udělal putnu profesorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman že udělal z Katolické Buzny Putny profesora? Prověřte si prosím zdroje informací.

   Smazat
  2. 23:44 Tak pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

   Smazat
  3. S malým "p"! Zajmavý co - pyča Zeman s malým udělal z Putny profesora s malým!:)))

   Smazat
 15. Jedná pitomost za druhou, vraťte akademické tituly.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.