Reklama

pátek 25. ledna 2019

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty


25. 1. 2019
Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už vloni, postupně jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.  
 „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.
 


Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy„, kde rovněž označuje Česko za, nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu euro dotací a odlivu dividend.

„Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme mladším generacím a pracujícím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

44 komentářů :

 1. Přesně tak eu je nám normálním občanům na nic je dobrá pro „lepšolidi" kteří se bojí vlastních spoluobčanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PROZATIM ŽÁDNÝ POLITICKÝ SUBJEKT NEMÁ V PROGRAMU

   odstraněni chomoutu kapitalismu bez přivlastků,který způsobuje občanům shrbené hřbety brzy 100% cenzuru,nizké platy a vylupováni jejich kapes,přičemž odbory jim nechtěji pomoci,nebot jsou jen pátým kolem u káry zabořené v marasu a pro nečinost maji prý být úplně zrušeny,či co s nimi bude!
   Pokud voliči nebudou trvat na tom,že si jimi, volené strany a hnuti osvoji články Národniho programu voličů, kde už od prvniho článku je deklarováno řešeni, ničeho nového se nedočkaji.

   Drzi majitelé moci ukradené občanům zmanipulovaným lživým tiskem a tv, budou znova zajištěno ukradení hlasů a tedy i jejich moci, přitom jimi zvoleni poslanci jim budou donekonečna opakovat,že nic z programu voličů nesměji ve svých stranách prosazovat,neboť budou hned jejich verchuškou vyhozeni na dlažbu a tam zůstanou sedět opuštěni jen se svými hypotékami.

   ŘEŠENIM JE,

   ABY SI OBČANÉ VOLIČI OSVOJILI ČLÁNKY NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ,POCHOPILI CO VLASTNĚ OBSAHUJI A VYŽADOVALI JEJICH ZAŘAZENI DO PROGRAMU VŠECH POLIT.SUBJEKTŮ.

   Jinak je volit nemá žádný smysl a je třeba uvažovat o vzniku nových stran a hnuti,které by už pochopily o co se voličům opravdu a v jejich zájmu jedná!

   Článek č.1.NPV totiž odvážně dává návod jak se zbavit toho kapitalismu bez přivlastků,vycházejiciho z gangsterismu,č.2.má recept,jak zajistit opravdovou demokracii což je podle TGM svobodná kritika a veřejná kontrola politickýc subjektů,dalši článek odblokovává třicetileté embargo na použitelný zákon o referendu,kdy se směje občanům celá třida politických Šmejdů jejich bezmocnosti.
   Dalši článek žádá zajištěni Nepodminěného základniho přijmu ve výši 10 000korun,který vyplácel vycinkaný minulý režim všem občanům a je jím nyni ukraden a oni o tom prý nevědi,protože tisk a tv je nesmi informovat,
   Dalši článek dokazuje,že nemohla vzniknout žádná opravdová Středni vrstva A TA CO SE ZA NI POVAŽUJE BUDE VYKRADENA A ZDEMOLOVÁNA BRZY DO MRTĚ

   atd.Sami uvažte,že to je jen část článků Národniho programu a DŮVOD proč vlastně to nesmi být v mediich,které si platime uveřejněno.
   Dialog s občany v tomto směru je tak zlikvidován a má být nastolena dalši diktatura menšiny nad většinou!

   Smazat
  2. ROZBIJEČKA EU KANCLÉŘKA ORGANIZUJE JEJI ÚPLNÝ KRACH

   zajištuje strachy bez sebe,tim co natropila Evropu několikarychlosti,přičemž surově a sobecky mysli jen na sebe A MAKARONY.

   PO CÁCHÁCH RAZI HESLO ZACHRAŇ SE KDO MŮŽEŠ.

   Timto způsobem dává i ČR impuls,abychom se začali starat ihned o sebe a to ve vlastnim zájmu!.

   TO VŠAK NÁMI VOLENÁ ČR VERCHUŠKA ZDÁ SE NECHCE A PROTO TADY VZNIKÁ NĚCO NOVÉHO TJ NÁRODNI PROGRAM A KDYŽ JIM TO NEBUDEME VNUCOVAT BUDOU SE DÁLE DĚLAT BLBÍ!?

   Smazat
  3. Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé, neproduktivní avšak domýšlivé a drzé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
  4. No a ty jsi dobytek, kterýmu není rovno. Co si to tady dovoluješ? Komu tady nadáváš "čecháčků?" Co jsi ty - opičák? Jdi do prdele anonyme 17.47 a už se nikdy neobtěžuj lézt diskutovat s obyčejnými čecháčky. Najdi si k diskuzím opičáky. Nazdar kreténe sprostej.

   Smazat
  5. 17.47 uz jste se ze sve chorobne nenavisti aspon posral?

   Smazat
  6. 0:27 ááá, další z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 2. No tak, je naivní věřit tomu, že EU je tu od toho, aby se nám dařilo dobře. Ta je tu od toho, aby se dařilo dobře starým členûm. My a celý bývalý východní blok jsme jim úspěšně nahradili africké kolonie a ještě si u toho poprdáváme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Africké kolonie pro Francii nezanikly. Nedávno (snad 23,02,2019) píše v NR Vladimíra Vítová o postavení afrických zemí, které ukládají 85% devizových rezerv ve francouzských bankách a zároveň od francouzských bank si půjčují. Francie inkasuje z bývalých kolonií
   440 miliard eur ročně (raději se podívejte do článku).
   Tady jsme trestáni za produktivitu (malé dotace sem, velké dividendy jdou pryč)

   Smazat
  2. 14:42 jiné cesty, stejný výsledek, nemám náladu se handrkovat

   Smazat
 3. KDO
  se o toto téma zajímá od doby : "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají." až do dnešní reality,

  pro toho to není NIC nového.
  Jeden z dílků závislosti na EUrosojuzu byly mohutné
  investiční pobídky pro zahraniční firmy.

  Blbí voliči už dávno zapomněli,že hlavní "zásluhu" na tom měla tehdejší ČSSD, se svým premiérem M.Zemanem.
  Nikdo už si nevzpomene,
  jaký cirkus vznikl kolem prodeje pozemků v Hranicích na Moravě a kadeřnice,která nechtěla za nabídnutou cenu svůj pozemek prodat.
  A veliký Zeman tenkrát prohlásil : " Méně Regeců... "to bych si přál pro zahraniční investory..."

  A dnes samozřejmě ti samí socani pokrytecky hořekují nad tím, kolik miliard zisků odtéká každý rok do zahraničí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taková ODS byla mnohem lepší, tam kradli a tunelovali pro sebe a pro své české kamarády, protože se snažili rychle vybudovat vrstvu ryze českých oligarchů. Zato ČSSD většinou pomáhala zprovozňovat penězovody do ciziny a umožnit tunelování zejména cizákům na úkor Čechů. Do toho zapadá i jejich příznivec Bakala.

   Smazat
  2. 1119
   https://www.sedmagenerace.cz/lg-philips-hranice-investice-bez-hranic/

   Philips má obrat větší, než rozpočet ČR.Podrobná historie s obrázky.

   1157
   Zakázku série lokomotiv řady 163 (přezdívané Peršing) ponechal ministr Stráský (samozřejmě nevím, za jakou stranu) hnít ve Škodovce několik let a peníze použily dráhy na zvýšení platů (v té době ovšem z téhož důvodu
   zmizely pohyblivé složky mzdy ve Škodovce). Během let se lokomotivy
   podrobily ještě jednou odzkoušení a postupně rozprodaly. Část jich jezdila 20 let v Itálii a pak je v Česku koupila firma Regiojet.
   podrobněji
   www.atlaslokomotiv.net
   typ 163

   Smazat
 4. Tady je pěkný článek od pana Vicha pojďme všichni k eu volbám:

  http://svobodnenoviny.eu/smlouva-macron-merkelova-je-tristupnova-eu/

  OdpovědětSmazat
 5. No je zajímavé se zamyslet i nad tím, proč zrovna my jsme na tom úplně nejhůř. To o nás ledacos vypovídá. Jsme ušlápnutí a zakomplexovaní a jak se zdá, ví se to o nás. Takový subjekt si úplně koleduje o zneužívání všemi, a to i těmi méně zneužívanými... Jinak jsme moc šikovný národ, ale nechali jsme si zničit zdravé sebevědomí a od té doby se chováme poníženecky a předposraně. Raději špatná jistota, než chuť něco změnit k lepšímu, i za cenu problémů a chyb. Jenže tenhle postoj nám nic dobrého nepřinese, berou nám dál i poslední zbytky majetku a suverenity. A je jedno, za jaké je to vlády, jakého prezidenta. Bohužel, všichni nás jenom konejší, že je to výborné a my raději uvěříme jejich proklamacím, než tomu, co skutečně vidíme a cítíme zdravým rozumem. Hezká česká rohožka, můžeme si gratulovat. Teda pardon, i moravská a slezská a ta teda hodněěě. J.

  OdpovědětSmazat
 6. Konečně to někdo řekl na plnou hubu, ti naši současní troubové (naposledy varoval Waltr Komárek!) by toho nebyli schopní, naše loutky jenom pomáhají vyvádět každoročně více a více peněz, slouží v cizích službách o co nejrychlejší a nejvyšší zadlužení každého občana ČR! Místo podstaty a zlepšování ekonomického postavení Česka teď kreténští poslanci Pirátů řeší odvolání prezidenta na základě nenadálého navrácení paměti po několika letech nějakého zhrzeného Baxy. Piráti jsou opravdu k zulíbání :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo konkrétní tento stav z vládních hajzlů po roce 1989 zavinil,to v článku není. Proč ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spojenými silami ODS a ČSSD - viz 11:57

   Smazat
  2. A co výtečníci Lidovci? Ti byli u všech lumpáren a rozkrádaček!

   Smazat
  3. chudinko byli přece vždy jenom do počtu

   Smazat
 8. No a to ten pán ještě zapoměl na pařížskou dohodu, která je mimo jiné v překladu publikována i ve sbírce zákonů, podle které nám patří válečné reparace. Smlouva stále platí a není nijak promlčena. Jen ti kolaboranti ve vládě a parlamentu je jaksi hrdě nechtějí. Proč to nejmenovat, Kalousek, Bělohrádek, Hamáček vkládá hlavu do dlaní...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JE VELKÁ ŠKODA,ŽE SPD SI NECHCE DÁT DO PROGRAMU

   dosaženi většiny v Parlamentu s pomoci občanů voličů osvojenim si jejich Národniho programu!
   Je s podivem,že takový chytrý Samuraj chce rozbijet okovy otroků ČR sám a nechápe,že bez většiny ve Sněmovně bude jen na posměch a to i když přinese rozumný návrh ,bude odkopnut jako posledni kobzol ve sklepě tmy a to se stalo i u reparaci!

   Smazat
  2. To odkopnuti by šlo provést těžko v tom Prdlamentu, kdyby ten Samuraj uměl použit článek č.2.Národniho programu voličů.
   Ovšem ani on ani jeho kamarila prý nevi o co jde a tak se snad dělaji dále blbí,nebo jak to vlastně s nimi je?

   Smazat
  3. Je to záměr. Kouřová clona. Aby spolu s nimi vypadali jako blbci i ti co jsou schopni si argumenty, smlouvy dohody vyhledat.

   Smazat
 9. Jak dlouho si to ješťě necháme líbit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufejme,že to nebude tak dlouho až si budeme muset kupovat Žluté vesty na lizing!

   Smazat
 10. Jistě, kapitalisti k nám nešli zakládat dobročinné spolky a odbory do fabrik. Přišli vydělat. Problém je v tom, že jsme jim dovolili příliš. V žádném jiném státě jim nešli tak naruku. Respektive sami jsme vytvářeli podmínky, aby nás mohli podojit, jako nikoho jiného. Práva (nejen) zaměstnaných jsme sami sobě osekali na kost. Jsme v první řadě bezohledná verbež vůči sobě navzájem. To je podstata problému. Západ si jen vzal, co jsme mu naservírovali na zlatém podnose.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesypejme si popel na hlavu,ale hledejme přičiny

   Všeho schopni zmrdi zneužili naši důvěry a ukradli pro sebe tisk a tv a právě ty způsobuji ohlupováni občanů voličů a timi ukradeni jejich hlasů,potažmo jejich moci.

   PŘEMĚNME TZV ALTERNATIVU NA HLAVNI PROUD A ŽÁDEJME PENÍZE,KTERÉ SE VALI DNES VE PROSPĚCH ŠMEJDŮ PRO NÁS HLAVNI PROUD!

   Smazat
 11. To je snad logické, že tzv. investoři sem nešli rozdávat bohatství, ale naopak zavést proces jeho přesunu k sobě, nezřídka také jen sebrat a jít se poohlédnout po dalším dvorku rozdávajících blbečků. Jen nenapravitelní blbci mohli skutečně věřit takovým blábolům, jako že "není důležité komu patří firmy, ale to že lidé mají práci".
  Avšak pokud má národ takové ambice jako tzv. rozvojové země, pak je ten výrok do značné míry pravdivý.

  OdpovědětSmazat
 12. DALŠI BLÁBOL JE ŽE TELEVIZE PATŘI TĚM,KTEŘI V NI PRACUJI

  tak ať si taky plati koncesionářské poploatky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To prohlásil ten dementní nedoučený lesník s rakouským a švýcarským pasem v kapse, ten, co ve sněmovně neustále spí.

   Smazat
 13. Prostě jsme počínaje sametovým pšoukem, zasponzorovali spolu se státy Varšavské smlouvy, uvadající zápaďáky. Myslím, že jako kolonie jsme uspěly na výbornou, tak pro by to zápaďáci měli měnit? Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 14. Jaké si voliči volí,takové mají voly.Nikdo je přece nenutí,aby volili TOP09,KDU-ČSL,Gazdíka či ČSSD a kterpukoliv podobnou partaj.Jenže to dělají a potom umí pouze plácat hubou.Ale něco udělat už nechtějí.Vstup do EU si odhlasovali sami,když poslechli prolhané politiky s jejich hlásáním o nemožnosti zůstat mimo.Jim šlo o dotace(nic jiného už krást nešlo) a národ jim to bez přemýšlení odhlasoval.Tak teď trpte,když neumíte myslet před rozhodováním:V čí prospěch?
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MAJEVSKÝ,VY MUSITE VĚDĚT,ŽE VOLIČI JSOU ZMANIPULOVÁNI

   je jim ukraden hlas prolhaným a zdemolovaným tiskem.
   Koho podle vás maji konkrétně volit to nenapíšete,rovněž požadavky voličů a jejich Program asi neznáte,jinak by jste se na svoji stranu postavil a stal se i aktivistou špičky Společnosti voličů,když už jste jejim členem a prosazoval svoje tedy i naše společné požadavky zejména OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII á la NPV z článku č.2.!

   Smazat
 15. To, nad čím se zamýšlí Thomas Piketty není nic nového. EU nemáme být za co vděčny, protože se ČR stala kolonií starých států EU. Kromě vydrancované země máme v porovnání s dobou do roku 1989 katastrofální školství, lékaři vystudují za naše daně a pak vykonávají práci například ve SRN. A žádnému členu vlády to nevadí. Jen se pořád naříká, že chybí zdravotní personál.

  OdpovědětSmazat
 16. Jen hlupaák a slepý mohl věřit tomu,že jsou nám z EU poskytovány nějaké dotace. To mi pokaždé vytáčelo do běla,když opak byl a je od počtku pravdou. Skutečností co EU existuje vždy bylo,že jsme žádné dotace nečerpali ani za korunu,ale jen jsme odčerpávali nepatrnou část těch námi do EU nacpaných stovek miliard,aby EU vůbec mohla existovat.Tato skutečnost jim,díky hlouposti a lokajskému poklonkování našich absolutně neschopných politiků bez mozků , samozřejmě maximálně vyhovovala. A to si většina těch darmožroitů a zkorumpovaných reprezentantů našeho státu pořád myslí,že jsme jen stádo ovcí!! Ale všeho do času,jak to bylo v té pohácde? "A hnali jsme je s kosami,cepy a sudlicemi a už jsme je nikdy neviděli". Možná by také stačilo jich pár vykoupat ve Vltavě,co řikáte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dotace jsou vždy, jako půjčky, dary, závazky do budoucna, vhodné k vydírání!

   Smazat
  2. Tento narod-bohuzel-zene cepy a sudlicemi jen v pohadkach.

   Smazat
 17. Spoustu lidem stačí hrabat jen na vlastním písečku a mít se dobře a o ostatní věci co se kolem nich děje je nezajímá a tak to dopadá.Až padnou na hubu tak to už bude pozdě ,protože už budou pouze trochu lépe placení otroci.A nic víc nedostanou.Češi jsou neskuteční sobci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NAPÍŠTE K TOMU NÁVRH KDO A JAK TO MÁ NAPRAVIT

   a budete opravdový borec!

   Smazat
  2. Češi jsou BOHUŽEL,z více jak padesáti procent nejenom sobci a srabi,ale mají geneticky dáno,že vždy vědí komu sloužit.Vědomi si tohoto, pak ti co jsou náhodou přímo u koryta vymýšlejí hrdiny ze svých řad.Tak vzniká kult osobnosti Václava Havla,kult nešťastného sebevraha Palacha,kult vrahů úchyláku Mašínů,Barešů a dalšího množství zrůdiček......

   Smazat
 18. Revoluce v roce 89 nebyla revolucí, ale zradou. Pamatuji si to. O ten kapitál jsme z velké části přišli téměř ze dne na den. Bez svolení tehdejší vládnoucí garnitury by to nešlo. Zatímco my jsme zde oslavovali komedii Havla (hraná skromnost, krátké kalhoty atd.) supi už pnedočkavě přešlapovali za hranicemi. Za pár měsíců zde byla spálená země. Co nerozebrali Němci a Francouzi, to si přivlastnili mafiáni. Prostředníka u obou hráli politici, kteří jsou do dnes jejími hlídacími psi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jinak, a Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci.
   Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
 19. Otřesná diskuse, žádné fér jméno, jen Anonymové. To nemá smysl tady psát pro anonymy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.