Reklama

středa 30. ledna 2019

Čína roste ať se to ostatním líbí nebo ne...

Jaroslav Loudil
30. 1. 2019
Současnou kauzu Huawei považuji jen za další doklad neschopnosti Západu držet s Čínou tempo v rozvoji moderní vědy a techniky. Proto se Západ zahnaný Čínou do kouta, uchýlil k -  "podpásovému chování". Je to naprosto stejný případ, jako když fotbalový tým 20 minut před koncem zápasu prohrává na svém hřišti  0 : 3  a když už na to nemá "herně", tak začne alespoň tvrdě faulovat soupeře unfér zákroky. 
 
Západ tak nyní  nasadil ideologii a politiku do oblasti,kde má vládnout jen  věda, technika a obchod. Huawei má pokročilejší techniku v zaváděných 5 G sítích a navíc je i lacinější. Proto jsme nastoupili s fauly. Je to ubohé .

  Nedivím se, že jsou hlavně USA  vystrašeny  z čísel, která z Číny přicházejí. Čínská ekonomika stále šlape jako hodinky. A tak jen namátkou pár postřehů :

1. Roku 2018 bylo  v čínských docích postaveno a spuštěno na vodu 43 % ! všech nových námořních lodí světa
2. Roku 2018 Čína vyrobila 72 % ! světové produkce solárních panelů
3. Roku 2018 vyrobily čínské hutě 51 % ! světové produkce oceli
4. Roku 2018 Čína dokončila a připojila na síť  - 7 nových jaderných reaktorů
5. Roku 2018 dosáhla čínská vysokorychlostní železnice délky 29 000 km, což je 66 % !! celosvětové délky.
6. V listopadu 2018 měla Čína v provozu dvojnásobek počtu superpočítačů než USA
7. V roce 2019 předstihne Čína USA v celkovém objemu maloobchodních prodejů a bude tak první na světě.
8. Počet automobilů na čínských silnicích letos dosáhne zhruba 260 milionů a překoná tak počet aut v USA.
9. Čínské válečné námořnictvo zvýšilo počet svých lodí v období 2010 -17 z 210 na 320, tedy o polovinu za 7 let
10. Čína nedávno vysadila na odvrácenou stranu Měsíce své robotické vozítko, podobné vyšle  příští rok na Mars.
11. Do dvou let začne výstavba čínské vesmírné mezinárodní stanice.
12. Byl zahájen vývoj obří vesmírné rakety CZ - 9 s plánovaným prvním startem 2028. Roku 2030 má s její pomocí přistát první Číňan na Měsíci.

P.S. Západ by měl tuto  novou světovou realitu  přijmout  a přizpůsobit se jí. Bojovat proti realitě mohou jen lidé mdlého ducha. Čína si své vedoucí místo na této planetě plně zaslouží. Přichází po 40 letech neúnavné a těžké práce zdaleka  největšího  a nejstaršího národa světa. Čína se vrátila tam, kde byla naposledy před 200 lety. I samotný tento její návrat k minulé velikosti budí zasloužený obdiv.

https://www.youtube.com/watch?v=KVHt2m-5GcE

81 komentářů :

 1. Opravdu v ničem se necítím Čínou zahnán do kouta. Nevím vůbec o ničem co bych používal díky čínské vědě a technice.
  Dosud jen kopírovali Západ, kradli patenty a duševní vlastnictví. Až sami vyvinou něco co skutečně posune lidstvo vpřed tak mě vzbuďte a zatleskám jim.
  Do té doby tu nechte poskakovat s vlaječkami toho směšného roztleskávače, tajtrlíka Loudila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic Ti nerika, ze Cina pred 29 lety byla hluboko a daleko za CSSR a ted jsou tak daleko, ze jsou i pred USA? Samozrejme, ze jinak to nemohlo dopadnout, protoze tam je SOCIALISMUS. Ale i my jsme udelali pokrok: mame par supr bohatych lidi, 1.5 mil.na hranicich chudoby, 800 tis. pod exekucemi, 21% DPH, blbejsi skolstvi nez v USA a na co se sahne je horsi nez bylo, a to jen proto, ze nemame uz SOCIALISMUS. U nas bude jen hur, v Cine jen lepe. A hlavne - Cina nikomu neleze do zadku, my jsme se tam nedostali za 40 let vlady komunistu, ted nam z neho vykukuje snad jen Achilovka.

   Smazat
  2. 23:00
   Šmarjapano, raději zavři hubu. Važ si toho, že žiješ v naší krásné, svobodné a bohaté zemi, přestaň ji pomlouvat a špinit, ty "vlastenče" a buď rád že jsi rád. O Číně a životě v ní nevíš evidentně vůbec nic.

   Smazat
  3. Bože, ten pitoma 23:00 je tu zas!
   "Krásná, svobodná a bohatá" - to si děláš kozy?
   900.000 v exekuci. Bohatá. Ty jsi blb. Bohatá země může být jen když jsou bohatí lidé. Mz jsme bohatí na pitomce, jako jsi ty - 23:00!

   Smazat
  4. 23:47 Vůbec netušíte o čem tu melete. Ničeho si nevážíte, trpíte naprostou ztrátou soudnosti, jste rozežraný až to bolí.
   Zvedněte někdy váš líný zadek a vycestujte za hranice ať vidíte jak to vypadá ve světě. Můžete začít právě čínským vnitrozemím, pokračovat můžete přes Indii a Afriku až do jižní Ameriky.
   Máme to štěstí, že patříme, jistě ne zásluhou lidí jako jste vy, mezi pouhých cca 15% nejbohatších obyvatel této planety.
   Jsme podle HDI -indexu lidského rozvoje (kombinace HDP v paritě na obyvatele, dosahovaného věku a délky vzdělání) 27. nejvyspělejší země světa ze 190. Rusko je 49. a čína až 86.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

   Tak si toho važte.

   Smazat
  5. Ten tvůj západ si to zavinil sám a to svoji nenažraností.Kolik firem předalo výrobu do Číny a to kvůli zisku. No a tady je výsledek. Oni si dokázali s nabytými možnostmi poradit.

   Smazat
  6. "Vůbec netušíte o čem tu melete. Ničeho si nevážíte, trpíte naprostou ztrátou soudnosti, jste rozežraný až to bolí."

   Sakra, co mi to jen připomíná? Aha, už vím! Přesně takhle to říkali předplyšoví funkcionáři. Tenkrát lidé prakticky neznali existenční problémy a přesto nebyli moc proti, když někdo přišel s tím, že se bude deratizovat od parazitů. Jak by to asi dopadlo v dnešní době?

   Smazat
  7. 22:46
   Prosím nezlobte se, ale jste naprostý ignorant. Nemůžete srovnávat to co bylo. prostě to bylo. Dnes jde svět dál a pravdou je, že dnes je Čína na vzestupu a USA a EU na ústupu ze slávy. Víte když se někdo dostane na vrchol a tam si ustele a myslí že už nikkdo nemůže být lepší tak většinou se probudí až když už ho všichni předběhli.
   Je to můj názor a Vám Váš názor neberu. Ale nemusíte házet špínu na autora článku.
   Václav

   Smazat
  8. 22:46 Učte se! Třeba hledat ve světových databázích patentů. Aby tam bylo "něco" zapsáno, musí to "něco" splňovat a musíte "něco" zaplatit. Odkaz na databázi se slovy TRAIN a CN
   https://1url.cz/HMB4y

   Smazat
  9. odpovídám 0:09 - střihni to třeba přes nějakou vyloučenou lokalitu v USA nebo Francii pěšky.

   Smazat
  10. Stávající skandál s Huawei je jen jedna část světové skládačky. Přesto o něčem hovoří. Huawei se už dostalo ve svém oboru tak daleko, že někteří experti tvrdí, že v dohledné době ji nemá kdo dostihnout. Pokud zvolíme jiné telekomunikační společnosti, je to cesta k zaostávání a současně i dražší varianta. Protože už jsou v tomto oboru světová jednička, nemá smysl plácat něco o kopírování. Nepleťme si Čínu z roku 2019 s rozvojovou zemí z 50. let. Loudil má pravdu a nemám z toho bůhvíjakou radost, protože jsme zase na upadající straně.

   Smazat
  11. Zkušenosti našince z Číny:
   https://www.mall.tv/cinske-mobilni-aplikace-spoustu-let-pred-zapadem
   https://www.mall.tv/automobilovy-boom-v-cine

   Smazat
  12. česko je vazal usa a EU politici jsou američtí papoušci.Ještě že ta čina tady je!

   Smazat
  13. 20:06 Jasně! Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé! Už vidím zemanovské čecháčky, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky putovat do Číny. Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Pomůže jateční pistole?

   Smazat
 2. ...až se probudíte...tak se budete divit, v jakejch sračkách jste si ustlali...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak si kdo ustele tak si lehne.
   O mé probuzení nemějte péči, starejte se raději to vaše.

   Smazat
 3. Pěkný článek přesvědčivá čísla to jsou fakta. Tažení proti Huawei je též k smíchu jen jsou prostě 3 krát levnější než západní modely.

  OdpovědětSmazat
 4. ...my, kteří pamatujeme komunistickou propagandu a dělali jsme si z ní šprťouchlata ..zíráme na dnešní idiotpolitruky a nechceme věřit, jak se historie opakuje, dnes jako super tragikomedie a litujeme vás, naše potomky, do jakejch sraček jsme vás v 89 dostali..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jste jistě napsat "... DO roku 1989 dostali".

   Smazat
  2. Anonymní 0:11

   To jistě napsat nechtěl. Kdyby to napsat chtěl, tak by to asi napsal.
   Vy zjevně nebudete moc velký myslitel.

   Smazat
  3. Ano, bohužel. Připravili jsme nastupující generaci velmi blbou budoucnost. Jen pitomové si to dnes neuvědomují.
   kdo říká: "...bohatá, svobodná, prosperující...", tak je buď na hlavu nebo vědomě lže.

   K.

   Smazat
  4. 9:01
   Lžete vy. Netušíte kde je sever. Vaši prarodiče by vám za vaši neomalenou rozežranost a nesoudnost naplácali na holou.

   Smazat
  5. 23:57 taky nestačím zírat jak je to podobné. Staří propagandisti 70. a 80. let jsou přeci dávno mrtví. Režim je údajně jiný, ale rukopis jeho propagandy je stejný.
   Zdejší politprop komando zřejmě vyučili Husákovo kádry. To je tak, když se ze soudů i vedení vysokých škol nevykopou služebníci režimu se stranickou knížkou.
   Soudy jsou málo propustné a školství se zabetonovalo ve stavu po nešťastné "revoluční" školské zdeformě z roku 1976. To byl ekvivalent dnešní inkluze. Kantoři lapali po dechu stejně jako dneska jen měli za sebou strašáka prožitýho při prověrkách věrnosti okupačnímu režimu. Dneska jsou vystrašení programovou bídou.

   Smazat
  6. Nesvádějte to na "staré kádry". Dnešní propagandu dělají mladí, kteří totáč vůbec nezažili. Ale protože obhajují neobhajitelné, musí se zákonitě dopouštět opět směšných propagandistických kousků a tvrzení. Proto nám to připomíná ony Kojzary, Klimenty a smečku propagandistů z Československé televize.
   Anonym 9:01 je jen malou ukázkou velké hrozby nemyslících, zapouzdřených, přihlouplých propagandistů "našich dnešních světlých zítřků". Tady si jen štěknul, ale jindy nás tu zahlcuje delšími chvalozpěvy na dnešní režim korporátního fašizmu.

   Leo

   Smazat
  7. 10.45 Pane propagandisto jasné barevné Evropy a duhové morálky... SLUŽBU NÁRODU A OTČINĚ JE TŘEBA VYKONÁVAT ZA KAŽDÉHO REŽIMU. Ovšem vždy se po změně režimu vyvalí namyšlení povaleči, škodná a hamižní hlupáci, odnárodnění šizuňkové -z kanálů, z putyk, i z kaváren a jiných lenochzašíváren, kde se fasovaly peníze za kecy a za vlastizradu, "veleduchové" s plnými tlamami pseudomorálky řvoucí KDO, KDYŽ NE MY? KDY, KDYŽ NE TEĎ? A dopadne to zase jako po Bílé Hoře... Národu českému zbude jenom moře hoře...

   Smazat
 5. 0:11...do 89 jsme nadávali ale netušili, že to bylo 40 let relativního klidu...to vy už nezažijete...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0.22 - kdo nebyl ČLR ať raději nemluví. V Číně se pracuje a neměl jsem pocit, že je jim ubližováno. Ale všude se vyskytují "Kalousci, Němcové, Bělobrádkové", tito lidé nic neumí, tak jen škodí.

   Smazat
 6. Samozrejme berou co neni pribity,a co jiM zapad ochotne a dobrovolne dodava. ten by prodal nejen svoji dusi, kdyby z toho byl zisk , ale predevsim i ty Leninovy ,
  proslule provazy..
  Hloupej kdo nebere...
  Protoze se navic musi branit agresivnim neustalym utokum proti nim , ktere uz USA davno zacaly /kdyz nabyli nejakou prevahu v technickych vecech/, od Clintona 1993, a snazily se ukrast vse ,vyspehovat vsechna tajemstvi , vodposlouchavat vse i soukromy veci a coz delaji dodnes a horsi i sami sobe. Jini je napodobuji.
  Usa krici a pisti v panice skoro kazdej tejden a behaji jako bezhlavy kurata za tim je zamer , protoze musi mit kazdej tejden novyho "nepritele" za ucelem rozpoutavani dalsi nenavisti pomoci fake media, protoze ty stary se brzy omrzi a navic se ukaze ze je to podvod a ,ze jsou to vlastne uhlavni pratele, kteri nemaji zajem USA potopit.
  Cina by tak potopila sama sebe hospodarsky.
  Tedy vedi a navzdory jednaji v zajmu a zachovani USA , KDY USA SE SNAZI ZA KAZDOU CENU SE SEBEZNICIT...

  OdpovědětSmazat
 7. Kazdy rozumny, nezasazeny ideologii, musi Cinu obdivovat.Co oni dokazali za pouhych 30 let nedokazal snad nikdo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to za 40 let a dokázaly to (a ještě mnohem víc) všechny západní země po válce. A to bez kopírování a krádeží patentů a duševního vlastnictví. Vše si musely vyvinout sami od píky.

   Smazat
  2. Kdo podezřívá Čínu, by si měl odpovědět na otázku: Opravdu Čína? Pokud se "neumím" dostat do 5G, tak musím držet ústa... Zejména, pokud nemám ani 10% počtu přenosových stanic 5G Huawei v Číně. Jinak to nelze chápat jinak, než vměšování se do vnitřních záležitostí ČLR

   Smazat
  3. 1:03
   Opravdu byli Řecko, Turecko, Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Nizozemí, Dánsko, Brazílie, Bolívie, Paraguay, Uruguay, Kolumbie, Venezuela, Panama, Mwxiko, Guatemala apod., po válce všichni burácejícími zřídly vývoje nových technologií a vynálezů? To mi asi něco uniklo...

   Smazat
  4. 1:03 je zjevný hlupák. Evropa, ta její západní část a především Německo, dostaly hned po válce obrovskou investiční injekci (Marshalův plán). Ostatní svět nikoli. To se jim to obnovovalo, za cizí s výhodným úrokem!
   Socík, ať byl jakýkoli, si nepůjčoval nic, budovalo se z vlastních zdrojů (!) myslím že republika za našich dědů a otců ČSR/ČSSR dokázala mnoho, srovnatelně se Západní Evropou. ?ohli jsme dokázat víc, kdyby sem v roce 1968 nevtrhli východní Němci, Poláci, Bulhaři, Maďaři a SSSR! Tehdy jsme startovali "čínskou cestu".

   Smazat
  5. Pro protičínského propagandistu 1:03:

   Pamatuji si, když Honda vyráběl jen kola a Panasonic malé chraplavé tranzistoráky, které jsme nosili na plovárnu.
   Japonské zboží byl zpočátku také nekvalitní, poruchové, levné. Také kradli a kopírovali kde co.

   Čína i Japonsko mají vládnoucí elitu, která má cíl a činí vesměs správná strategická rozhodnutí. A co máme my? Kalousky, Štětiny, Drahoše, Bakaly, Němcové, presstituty v ČT a modlíme se k nímandovi Havlovi.

   Smazat
  6. 9:14
   Já si zase pamatuju, že Honda, Toyota, Sony... byly už před 40 lety etalonem kvality a pokroku a nedostižným snem který jsme okukovali za výlohou Tuzexu.
   Furt tady kňučíte jaké prej máme obrovské dluhy a najednou opěvujete úžasné japonské elity, které nasekaly největší dluh na světě - 250 % HDP. Měl byste se asi z vaší schizofrenie léčit.

   Smazat
  7. 9:08
   Číňani, hlupáku, dostávali obří investice z USA a záp. Evropy. Západ tam začal budovat fabriky a přesouval tam výrobu a technologie. Začal od Číňanů odebírat obrovské množství zboží. Povolil obrovskému množství nejnadanějších čínských studentů studovat zdarma na prestižních univerzitách.
   Bez Západu by Čína dnes byla stále zaostalým rudým světem plným hladomorů.

   Smazat
  8. Ad 10:25 - propagandistické Knedlo, kdyby v historii neplatí. Stalo se a Čínští komunisté se chopili příležitosti s přehledem a vervou nejlepších manažerů. Tihle lidé byli u nás během prověrek (1969-70) z partaje vykopáni, vývoj byl podvázán, kreativita v prdeli, úpadek a regrese...

   Ostatně k těm Hondám, Sony a Panasonicům - já jsem popisoval plovárny začátku konce 50. a začátku 60.let. A tehdy to japonské zboží bylo takové, jak jsme psal: levné, málo kvalitní, technicky nic moc. V těch letech japonské elity rozhodly jít na kvalitu. Co to má co společného se zadlužením? Jejich blbost, že zbrojili, i když jako okupovaná země nemuseli. měli přece zámořského ochránce "svobody a demokracie" na mnoha základnách po celém Japonsku. Zbrojili jako Řekové a výsledek - velký dluh.

   Smazat
  9. Čína a Japonsko mají polostátní banky, do nichž kdysi dovezli bankéře. My jsme dovezli bankéře a dolary, banky jsou zahraniční . To je rozdíl.

   Smazat
  10. 0:56
   No věděl bych o někom: Rusové!! Před 1.sv. válkou národ mužíků, za 23.let bojoval úspěšně proti největšímu zlu a porazil jej. Museli obnovit zničenou zemi válkou a dostali se první do vesmíru. Nebýt hlupých politiků Gorbačeva a Jelcina tak by dne Rusko vzkvétalo.

   Smazat
  11. 15:46 Inu nevzkvétalo. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! To americký program Půjčky a pronájmu umožnil Rusům mimo dodávek i se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  12. 15:46 A co se týká toho "největšího zla", tak ruský pravoslavný historik a publicista Prof. Vadimír Machnač napsal, že režim v stalinském SSSR byl mnohem horší než ten Hitlerův v Německu, tedy že ruský voják pomohl ve WWII. zvítězit většímu zlu. "Proč?" - ptá se profesor a současně odpovídá: "Rusko by prohrálo válku s libovolným Německem: monarchistickým, demokratickým či fašistickým. Nicméně ani jedno z toho Německo nebylo. Ono bylo nacistické a prohrát s ním si Rusko dovolit nemohlo, protože by přestalo existovat jako národ. Proto zvítězilo. A nezvítězili v ní mladí komunisté, Stalinovy děti, ale staří vojáci vychovaní ještě v tradičním duchu pravoslaví či islámu!" Tedy de facto bývalí vojáci z WWI. a jim patří všechen vděk! Za druhé vlastenecké války (1914-17) ruská armáda držela ohromnou frontu po dobu několika let! Čelila stovkám německých a rakousko-uherských divizí, přitom měla ještě otevřenou kavkazskou frontu, kde dávala záhul Turkům! Ruská armáda by nikdy neustila nepřítele ani do Rigy či Oděsy, natož pak do Kijeva, k Volze a na Kavkaz! Za celé 3,5 roku války ztratila navzdory počátečnímu nedostatku výzbroje 1,7 milionu padlých! Bolševik ztratil za 4,5 roku války 9 milionů padlých! Krom toho to byl tentýž bolševik, kdo v roce 1918 u stolu v Brestu-Litevském "prohrál" Rusku všecky ty země, který se mu už nikdy nevrátily, jako je Finsko, Polsko či právě Mandžusko s Port Arthurem!

   Smazat
 8. Každý rozumný člověk uzná, že ekonomický rozvoj Číny přesahuje veškeré chápání zažitých předpokladů Západu.
  Už je to v takovém stadiu, že kšeft jde stranou a převládá ideologie. Je to jako monopol na elektriku. Jakmile si už nemůžete svobodně zatopit, začnete zatápět výrobci.
  Už je pozdě, hošánci. Nahrabali jste si dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na čase se začít učit čínsky.

   Smazat
 9. Nebylo by dobré se spíš snažit, abysme se v pokroku a technologiích přiblížili a nebo vyrovnali? Jenže to je pro nás Sci.fi. Mimochodem .. pěkný titulní obrázek. Mě za zahradou každých 40 minut projíždí Hurvínek a vozí v průměru dva ... strojvedoucího a průvodčího

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je ten váš Hurvínek, to je vlak? Já znám totiž jenom dva Hurvínky, jednoho z divadla, druhý to je přezdívka ředitele knihovny V.Havla, kterou platí na vždy vděčný Bakala

   Smazat
  2. odkaz na wiki https://1url.cz/JMB46

   Smazat
  3. 10:00 díky, tak už znám tři Hurvínky :-)

   Smazat
  4. 8.53 Jste si jist, že jde opravdu o Hurvínka M.131.1? Dnes jsou v provozu Orchestriony, neboli Šukafony M.152...

   Smazat
  5. PS K 13.11 - teď se značí 810

   Smazat
 10. Učenie sa kopírovaním je úplne prirodzená metóda učenia sa - pozrite sa na svoje malé deti/vnúčatá. Je len otázka času, kedy Číňania začnú naučené používať svojim vlastným spôsobom a ďalej rozvíjať (podľa mňa to už v mnohých smeroch robia). Aktuálny bordel je ale o inom.
  Mobilná sieť 5G je sieť, ktorá vlezie doslova všade a umožňuje pripojiť doslova všetko. Predstavuje technologickú infraštruktúru, ktorá po technickej stránke umožňuje vybudovať elektronický koncentrák, o ktorom (zatiaľ iba) konšpirujú konšpirátori. Kto ovládne 5G sieť, ovládne koncentrák. Aktuálne má Čína náskok. Preto tie unfér fauly, ako to pomenoval ktosi vyššie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, svoje práce přece standardně kopírují i naši lidé, nejenom politici :-)

   Smazat
 11. Pro mě je daleko zajímavější parametr ta skutečnost, že v Číně ukončí VŠ každoročně více inženýrů než ve zbytku celého světa dohromady! Tento poměr přece neodpovídá poměru v počtu obyvatel, mělo by to být výrazně naopak v neprospěch Číny. Asi na rozdíl od ostatních se dodnes řídí heslem Lenina "učit se, učit se, učit se" :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co vy, Lenine? Vy jste inženýr?

   Smazat
  2. 9:32 Na Čínu platí matematická definice,čím větší základna,tím větší výška...

   Smazat
 12. 8:53...samozřejmě, že by jsme se měli snažit, aby jsme se v technologii přiblížili a překonali Čínu...ale zákazy jsou jednoduší..to zvládli už ve středověku,... že země je placatá a kdo bude tvrdit opak,..bude upálen !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to člověče melete za blbosti? Jak se může stát naší velikosti snažit v čemkoli překonat zemi která má 140 krát více obyvatel? Jinak jste zdráv?

   Ale i tak máme mnoho unikátních a špičkových technologií, problémem je, že Číňani je bezostyšně kradou. Např:
   https://www.denik.cz/ekonomika/cinane-se-pokusili-ovladnout-ceskeho-vyrobce-baterii-he3da-20181109.html

   A zdejší přiblbla, která si z neznámého důvodu říkají "vlastenci", tomu ještě nadšeně tleskají.

   Smazat
  2. 10:05
   Hmmm, normální sprostí zloději, nájezdníci. Jinak se to nazvat nedá. Tak roztleskávejte dál, Loudile, diskutéři jásejte a plivejte na ČR.

   Smazat
  3. Proč vy dva trapní kulturtrégři (10:05 a 10:36) podsouváte místním čtenářům nesmysly. Tady se neplive na republiku, ale na americké a Eu loutky, čípky, vlastizrádce, kteří nás zavedli nesmyslnou politikou do postavení vykořisťované kolonie.

   A nesvádějte čínský úspěch na ot, že kradou. Pak jste jako komoušové, kteří vám řeknou, že všichni dnešní úspěšní v Česku jsou úspěšní jen proto, že kradli a kradou.

   Smazat
  4. 10.05 Zapomínáte, kolik bylo Španělů a Angličanů - a jak obrovským koloniálním říším s "mračny" obyvatel šéfovaly... Ona se totiž za celá milenia Čína nezmohla včas na vlak, na parník, na obrněnou loď... stejně jako Japonci nakupovali v Evropě a naučili se je nejenom používat, ale i udržovat, opravovat, kopírovat/vyrábět a dále vyvíjet. Přírodní zákony platí pro všechny stejně.

   Smazat
 13. Nechápu dvě věci:
  1) Kde tedy udělal soudruh MaoCTung chybu?
  2) Proč tedy soudruha MaoCTunga Číňani dodnes uctívají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože pozvedl celou zemi na vyšší lavel a to i přesto, že páchal "kulturní revoluci" a jiné píčoviny. Kormidelník Mao dal Číně atomovku a uděla y ní samostatnou velmoc. Číňani stejně jako Rusové nejsou pitomci typu Gottwald nebo Havel a jejich kamarikly, které neuměli nic jiného než kácet sochy a strkat tam pak svoje.

   Smazat
 14. https://hlidacipes.org/cinska-spionaz-u-ceskeho-vyrobce-baterii-zapada-strategie-pekingu-stahovat-domu-nove-technologie/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německá špionáž u nás. Přesun výroby prezervativů Primeros po úspěšné privatizaci do Německa. Vyráběly se tu od 1905 do 2010 a že je to top náročná technologie. Když se platí daně tam, kde je výroba, pak vyleze výhoda privatizace a cizího kapitálu.

   Francouzská špionáž u nás. Kauza špičkového evropského cukrovaru Hrochův Týnec. Zprivatizovali, zrušili výrobu, inkasovali peníze od EU za snížení produkce na trhu (povolenky na cukr v EU), a továrnu prodali Ukrajině.

   Vodárny Veolia a další..

   A co na to hrdí Češi? Tak se dívejte pozorně do všech směrů, nejenom směrem na Čínu, kdo nám pomáhá od technologií, a co si za to vezme.

   Smazat
  2. Primeros byl řádně prodán německé firmě. O jaké špionáži to tu blekotáte?
   Zrušení cukrovaru je krádeží technologie?
   Lepší příklady tam skutečně nemáte?
   Víte vůbec o čem tu melete?

   Smazat
  3. 11:_36 má pravdu. Nejde o špionáž. Ta spíš proběhla v Poldi, ČKD, plzeňské Škodovce, v Meoptě či v Tatrovce.

   Likvidace českých firem je sabotáž a likvidace národního průmyslu a národního podnikání. A to zaslouží stejný trest!

   Smazat
  4. 11:36 Ok. Evropské firmy tu příkladně hospodaří a nemáme do toho co kecat. Nekradou technologie! Postupně tu budují banánovou republiku a odbytiště pro své výrobky. To co provádějí EU firmy je OK. To co dělá Čína ("stahuje technologie domu") je fuj a proto ji budeme embargovat.
   Konečný výsledek bude ten, že dalších 30 let tohoto postupu a máme tu příkladné ho.no.

   Smazat
 15. 10:O5...samozřejmě, že jsem měl na mysli nás, součástí bruselského protektorátu a Fašingtonu...ve světě technologie..je kopírování a zdokonalování již vynalezené je předpokladem dalšího vývoje...a naopak potlačováním a ideologizováním informací se vracíme
  nazpět...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V našem světě ctíme hodnoty jako právo, soukromé vlastnictví, duševní vlastnictví. A to z velmi dobrých a časem a zkušenostmi prověřených důvodů.

   Vaš žvásty, že krádeže našich patentů, nápadů, technologií, jsou čistě vlastizrádné. Nevím proč to lidé jako vy dělají. Pochybuji, že by vás za to číńani platili, asi budete jen jejich užitečný idiot.

   Smazat
  2. oprava:
   Vaše žvásty, že krádeže našich patentů, nápadů, technologií jsou OK a vlastně prospěšné, jsou čistě vlastizrádné.

   Smazat
  3. Oprava: moje žvásty jsou vlastizrádné, protože jsem nedoložil ani jeden příklad čínského špionování a kradení v Čechách, ale mám toho plnou klábosnici. Omlouvám se, všem čtenářům Nové republiky, že já 10:47 resp. 10:50 jsme idiot.

   Smazat
 16. 10:25
  "...Povolil obrovskému množství nejnadanějších čínských studentů studovat zdarma na prestižních univerzitách..."

  Byl by na toto sdělení nějaký odkaz? Nemyslím Novinky, Deník, Idnes, apod. Předem díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.49 Ten blbeček ani neví,co napsal,protože on západ zbožnuje.Chtěl bych vidět ty čínské studenty na prestižních -samozřejmě západních univerzitách ,jak studují ZADARMO!!!!Větší blbost jsem ještě nečetl!Na západě a zadarmo,tak ten má teda dost!!

   Smazat
  2. 12:29
   Zřejmě jsi ty nevzdělaný blbečku nikdy neslyšel o stipendiích. Díky kterým mimochodem v USA i Británii studuje zdarma mnoho českých nadaných studentů.
   V současnosti studuje na univerzitách v USA 350.000 čínských studentů a Američanům už to začína přerůstat přes hlavu a chtějí to začít omezovat. Dnes už jim samozřejmě studium sponzoruje čínská vláda.

   Smazat
  3. Čínské univerzity pro změnu vypisují stipendia na studium čínštiny i technických oborů. I normální studium je v Číně pro naše studenty levné a velmi levné je ubytování kolejích a strava v menzách.

   Smazat
  4. Většina vědců a vynálezců v JUSEJ se tam nenarodila a hodně z nich ani tam nestudovala. To nejsou krádeže?

   Smazat
  5. Jenom bych tak podotknul. Za socialismu u nás studovalo mnoho mladých z rozvojových států. Určitě to bylo lepší než sem zvát nezákonné migranty,kteří se nechtějí nic učit, nic dělat mimo bordelu, prodeje drog a ještě nás nenávidět.

   Smazat
 17. 10:25, 12:39
  "...Povolil obrovskému množství nejnadanějších čínských studentů studovat zdarma na prestižních univerzitách..."

  Pořád mi chybí odkaz, nikde jsem jej nenašel. Moc by mě ale zajímalo, proč si US vláda tímto vlastně kopala a kope vlastní hrob, když tyto možnosti poskytuje svému rudému nepříteli? Takže US takto kolaboruje s rudou Čínou??? (Ne zadarmo, pochopitelně, to nikdy tak nebylo, že?)

  Jo, a počet američanů studujících v cizině je zhruba stejný, nějakých 330000, fakt je ten, že jen část v Číně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co asi té americké vládě zbývá, když většina jejich obyvatel (která už ani nemluví anglicky) má tak ubohé základní vzdělání, že to na VŠ vůbec nikdy nedotáhne? A vedle toho lze absolventy převážné většiny amerických univerzit směle přirovnat znalostmi k našim středoškolákům. Měl jsem osobně tu čest :-)

   Smazat
  2. 13:50
   No naše školství je také v rozkladu. Vyhlášené univesity Karlova a jiné dnes produkují takové blbce že dříve by se nedostali ani na střední školu. A to je teprve počátek. Až doslouží ti kteří vystudovali do r. 1989 tak to teprve začne mazec.

   Smazat
  3. 16:02 jsou to sice blbci a jinak k ničemu, ale každou chvíli je některý z nich v ČT :-)

   Smazat
 18. Jenže podpásové chování je normou diktatury kapitálu. Kdyby kapitál nebyl podlý, zákeřný, zlodějský, gangsterský, tak by nebyl kapitalismem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.