Reklama

úterý 8. ledna 2019

Co týden dal a Hampl napsal: když silvestrovské fórky nejdou přes pysky

PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Petr Hampl
8. 1. 2018   PravýProstor
Sociolog Petr Hampl, velký kritik Evropské unie  a její migrační politiky zvlášť, glosuje týden od Silvestra minulého roku do neděle 6.1.2019
PONDĚLÍ 31. PROSINCE

Byly časy, kdy jsme mohli tvořit silvestrovské vtípky o tom, s jak absurdními návrhy evropská a naše byrokracie (ve skutečnosti to je jeden celek) přijde. Jenže nové absurdnosti jsou zaváděny tak rychle, že než se něčemu vychechtáme jako vtipu, už je to realita. Od registrovaného partnerství ke státem organizované změně pohlaví u dětí. Od zakřivení banánu k zákazu spalovacího motoru. Od výchovných řečí o obezitě k zákazu housky se šunkou a plnotučného jogurtu. Od řečí o diskriminaci žen k odebírání chlapečků z rodin za to, že mu rodiče nechají klukovskou hračku. Cokoliv je dnes černý humor, to může být za pár dnů realita. Ta rychlost je neuvěřitelná.

Proto je tak obtížné se bránit každému jednotlivému opatření, protože podobných aktivit chrlí státní a korporátní byrokracie tisíce a tisíce. I kdybychom jednu z nich zastavili, zničí nás ty ostatní. Proto nemá smysl usilovat o nic menšího než úplnou změnu politického a ekonomického režimu.


ÚTERÝ 1. LEDNA


Moc rád bych se mýlil, ale vypadá to, že pražská kavárna našla po debaklech se Schwarzenbergem a Drahošem skutečně silného prezidentského kandidáta – Jaroslava Kuberu.

Kubera neomarxistům nikdy nic neodepřel, až po islamizaci vlastního města, ale pro veřejnost má líbivé rebelské řeči. Přesně jako Andrej Babiš. K podpoře Kubery se mohou spojit Česká televize, bakalomédia i média ODS (Reflex, Echo24), navíc by jej podpořily osobnosti napříč spektrem, protože Kubera umí skvěle budovat vztahy (právě na základě toho, že každému říká, co chce slyšet).

To by otevřelo cestu ke katastrofickému scénáři s Kuberou na Hradě a vládou ODS, kde budou mít ministerstva spravedlnosti a školství Piráti. ANO by mohlo být třetí vládní stranou, která si bude jen hlídat finanční toky k Agrogertu.

V současné křehké situaci by mohly čtyři roky takové vlády stačit k úplné likvidaci státu i národa.

STŘEDA 2. LEDNA

Ministerstvo školství připravuje úpravu vzdělávací plánu, kde dojde k “redukci objemu látky”. Po inkluzi naprosto logický krok. Základní školy dorovnají na úroveň dřívějších pomocných.

ČTVRTEK 3. LEDNA

Nevím, co obsahuje kniha soudruha Grebeníčka (a ani mě to nezajímá), ale pokud s ní někdo nesouhlasí, nechť zveřejní protiargumenty. Pokud někdo nemá jiný protiargument než cenzuru (či vytlačení z veřejného prostoru), ať raději zmlkne. Je suis Grebeníček. Je suis Staněk.

PÁTEK 4. LEDNA

Na gymnáziu v Blansku se – v rámci výuky sociologie – kluci nosí učit sukně, aby si nepřipadali příliš jednoznačně klukovští.

Nevěřte, že je to jednorázový úlet. Je to součást dlouhodobého procesu, kdy je maskulinita vytlačována do dělnických vrstev. Na učňovských školách ani technických průmyslovkách kluci sukně nenosí. Za pár let bude jasné, že pokud někdo sedí v korporátním managementu, nosil na gymnáziu sukni a možná se učil malovat oční stíny. Jak budou takoví “hrdinové” reagovat na civilizační hrozbu? Ano, správně, zkontrolují lak na nehtech, aby jim to při jednání s džihádisty slušelo. Je to další oblast, kde dorovnáváme Západ.

SOBOTA 5. LEDNA

Po staletí fungoval docela jednoduchý morální princip. Každý si má dávat pozor, komu půjčuje. Když půjčím peníze někomu, o kom je zřejmé, že ty peníze nemůže vrátit, přijdu o peníze a dobře mi tak. Aspoň si budu příště dávat pozor. Že by se nějaký kníže nechal obtěžovat s tím, zda nějaký sedlák
Firmy, které půjčují chudým lidem peníze na dovolenou, ty si nezaslouží nic jiného než bankrot.
Celý problém s exekucemi by se dal vyřešit jednoduchým paragrafem (formuluji neobratně, právníci by to uměli lépe): Po žádném dlužníkovi nesmí být požadovány náklady na vymáhání větší než polovina dlužné částky.

Pokud někdo dluží tisícovku, nesmí stát vymáhání víc než dalších pět set. Jestli by některý věřitel chtěl zaplatit advokátovi či exekutorovi odměnu třeba deset tisíc, ať to klidně udělá, ale ze svého.
Do týdne by bylo po exekucích, a taky po nezodpovědném půjčování. Ale to se nestane, protože exekuce jsou jedna z těch oblastí, kde ztráty a zisky přesně kopírují sociální rozdělení. Příslušníci nižších tříd platí, blahobytní příslušníci vyšší třídy vydělávají, aniž by za to poskytli jakoukoliv protislužbu. Jen výjimečně se v dějinách stává, že by se bohatí takové příležitosti vzdali dříve, než se začnou chutí chovat tak násilně, že se jich bohatí začnou bát. A to už může být pozdě.

NEDĚLE 6. LEDNA

Zdá se, že prezidentská volba u nás funguje podobně jako v USA. Na začátek “primárek” máme proti každému kandidátovi tisíc výhrad, ale nakonec se vlastenecká i kolaborantská strana sjednotí každý za svým kandidátem. Včetně těch voličů, co teď mají pocit, že je ten který kandidát nepřijatelný.

23 komentářů :

 1. Gymnázium Blansko, který pomatenec tam řediteluje. Něco tak blbého jsem neviděl a nečetl dlouhou dobu. Tak bych to tipoval na piráty, TOP 09, anebo ODS?
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je bu°erant.

   Smazat
  2. On to nejspíš nebude nějaký šílený výstřelek, ale jakási prezentace probíhajícího vzdělávacího procesu. Ale ten bude jistě nenapadnutelný, neboť nejspíš probíhá dle zadavatelů grantů z EU, nebo norských fondů. A ti představují nekritizovatelnou autoritu. P.K.

   Smazat
  3. Takých gymnazií jako je v Blansku je v Česku hafo . A ty chrlí ze svých škamen do života tvory s vymytými mozky neznající historii vlastního národa . Komenský by se moc divil kam jsme to dopracovali . Tak nějak se chová národ před svým vlastním zánikem .

   Smazat
  4. Takhle si budou zpivat bohaci, politici a jejich posluhove, kteri vsemi jejich zlociny za kazdou cenu /nemuzou prestat/ pripravuji vyvoj do povstani za ucelem je svrhnout , protoze vse ostatni selhalo i nase dobra vule vse za ne napravovat !!
   ...STOJIM NA BEDNE VOD WHISKY...
   ...TAK KOPNI DO TY BEDNY AT PANSTVO NECEKA...
   NA KRKU MAM.. ...JAK STAJOVE PINCH...TU KRAVATU MI NAVLIK, SAM VELKEJ SOUDCE LYNCH...

   Smazat
  5. An 02:08
   Bedna vod whisky je na youtube

   Nazpívaly BAMBINI DI PRAGA

   přes 900 přehrátí( teď přibudou bohatci, politici a jejich sluhové, uvidíme, kolik jich je)

   Smazat
 2. Ja stujem v Blansku a je to dobrá skola,učí nás o demokraciji a europskich hodnotách.Jednou mi učitelka rekla ze mám na středoeuropsku univerzitu do Budapešti a tam pujdem studovat a bude se mně aktivista a politik EU,viď chodí nám přednášet pan Mitrofanov Mesežnikov a Fedor Gál s Jurajem Smatanom.Je to báječná škola a zde nemá přístup žádni prokremelski aktyvista a špion.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako sranda průměrný, chtělo by to možno více promyslet. Bohužel je to pravděpodobně proveditelné (mohlo by se to stát) i ve skutečném životě. Inu svět se v neslušnou část zád obrací. Ovšem věřím, že je spousta normálních rodin (otec, matka- muž a žena plus děti), které toto v reálném životě nedopustí.

   Smazat
  2. Na P.Radostu, ale nemáš! V.J.Horák

   Smazat
 3. To12.04
  Opravdu báječná škola,škoda že taky ještě neuči gramatiku,bez té je ti vše ostatní na hovno.

  OdpovědětSmazat
 4. Žijete v zastaralé době 19 století,gramatyka ve škole nenî podstatná,politika je trend a kolik sodruhú to dotáhlo do sněmovny a do europskeho parlamentu a do NATO.Učit se a brát si inkluzívni příklad,viď všechno je teď na hlavu a Bohnice se rozřířili na kilometry čtverečných o rozloze europoske unie a teď mi řeknite zda nemám pravdu,anebo mám?

  OdpovědětSmazat
 5. To je fakt nebo sranda, že se na blanenském gymnaziu učí kluci nosit sukně? To nepošlou učitelku do hajzlu? Nebo už to nejsou kluci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.protiproud.cz/politika/4203-bajecny-novy-svet-po-cesku-kluci-a-holky-vymente-se-vrcholek-ledovce-ve-zkazenych-vodach-reditel-se-citi-jako-vitez-civilizace-prohrava-rozruch-na-sitich-a-revolucni-gardy.htm

   Smazat
  2. Jestli vono nešlo vo nějakej týden (měsíc, rok ?) česko- skotskýho přátelství, pak bych tomu rozuměl. O loňských velikonocích přišli pomlázkou opravdoví Skoti v kiltech . Celá rodina i s dětmi, neb se jedno děvče ze sousedství provdalo za opravdickího Skota a žije tam. Návštěva byla perfektní, chutnala jim naše slivovice a nad jejich kostkovanýma sukněma nikoho nenapadlo se pohoršovat. Jestli to ovšem v tom Blansku bylo jinak, pak nevím, asi bych je označil za idio-ty.Q.

   Smazat
  3. překlep: opravdického

   Smazat
 6. Sklízíme plody hnijícího kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu! Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Zeman je bachratý jako Göring, ješitný jako Hitler a prolhaný jako Göbbels. Naštěstí je jeho lůzovitý, závistivý a švejkovitý pronárod natolik zbabělý a bordelářský, že žádnou válku nevyvolá a bude kolaborovat s každým, kdo přijde, třeba s přivandrovalečským estébákem Burešem. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku. Ohání se Masarykem, který by mu ruku nepodal. Přežije Milouš Zeman Milouše Jakeše a překoná ho ??? Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se rozdávalo z naloupených bilionů.

   Smazat
 7. Omlouvali to recesí. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 8. Protože havloidi jsou zalezlí všude,od ministerstev až po poslední stupeň,nelze se divit,co se ve školách dějě.Teď je vidět,kam spěje Havlův kult osobnosti.Hitler a Stalin jen mohou blednout závistí.Stejné je to s inkluzí.Tyto akce zpomalují normální vyučování,takže prospěch jednoho zpoždilejšího dítěte se raději vyrovnává zpožděním vývoje dětí bez hendikepu.Čili je zblbnout.A blanská škola to svými propagandami dokladuje.O nic jiného než gender propagandu se totiž nejedná.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Jaroslav Kubera - ukazte mi nejakeho pravicoveho politika, ktery byl lepsi? Nebo z ODS! Jednou byl v KSC, zustalo v nem jeste neco lidskeho.
  Exekuce - napad to neni spatny, jednoduse by odstranil aspon 80% ekekuci. Zpusob pujcovani penez, kdy za pujcku ruci treba manzel a nevi, ze si pujcku vzala manzelka, takze on nevi o tom, ze je rucitel, je zlocinecky, asi jako kdyz zapad dal CSR Hitlerovi. Za takove exekuce by meli byt zodpovedni ti, kdo je pravne schvalili, vlada a snemovny. Kazdy zodpovedny by je mel zaplatit.
  Tohle by se socialismu nemohlo stat, aby nekdo rucil a nebyl u sepsani pujcky. Hodne kapitalismu, demokracii, CZ. Daleko lepe to dela vlada, kdyz si stanovi DPH a tohle naposledy delala slechta, kdy uvalovala dane na poddane, jenze ta byla slechetna, ne na vsechno, ale jen na neco. O slechetnosti vlad demokracie made in CZ se nikdy nedalo mluvit.
  V USA je credit repot, na kterem jsou zapsani vsichni ti, co dluzi. Aby dostali dalsi pujcku (bydleni, ucet v bance, atd) si kazdy rozmysli a nadeje je mala. Sam jsem tam byl zapsan pro $156 za to, ze muj syn pri emergency pouzil jejich mistnost. Coz byla 8 denni prace u mne, u nich on nezpusoobil zandy naklad, mimo osvetleni. Rad jsem to zaplatil po 2 letech, protoze jsem potreboval uver na koupi condominim. Nikdy se dluzna castka nezvysi, ani o cent. Po 10 letech snazeni o ziskani platby je zbyla castka odepsana. Ucime se od USA vse, dokonce i okupovat cizi uzemi, ale tohle ne. Protoze by par lidi nemohlo okradat 800 tisic obcanu. V pripade DPH cely narod

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom asi něco bude! Tubera už svým zjevem přitahuje poválečné proletáře ze Sudet spolehlivěji, než tuční socani. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme i na Teplicku zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply!:)))

   Smazat
 10. Toho kuberu volit nebudu pokud bude kandidovat Klaus ml tak jeho.

  OdpovědětSmazat
 11. Jiří Jírovec9. ledna 2019 13:35

  Zadluženost má jednoduché řešení, stačí aby Zeman vyhlásil amnestii. Havel amnestoval kdekoho, Klaus řadu bohatých, tak co. Půjčování peněz je podnikání jako jakékoli jiné. Jestliže si lichváři nedokázali předem zjistit, komu půjčují peníze, tak je to jejich chyba.

  Před několika dny mi přistála na obrazovku reklama na půjčku přes sms, žádné zkoumání kreditu. Upíšete se dvacet tisíc. Dostanete 18000 a celkem zaplatíte 22000. Velká písmena zdůrazňují, že úrok je 0 %. No neberte to.

  Zadluženost a s ní spojená chodoba je obrovský problém, protože postihuje kolem 10% populace.

  Jak snadno se žvaní poslancům s naducanými peněženkami, že se dluhy musí platit. Bohužel se nedozvíte, kteří z nich se na obchodu s chudobou podílejí a blokují zákony, které by tuto činnost a lichvu potlačily.

  Občana nemusí zajímat kolik má ten či onen politik v Kampeličce a kolik originálů po stěnách. Jediný skutečně podstatný údaj se týká poslancova podnikání. Z majetku je zajímavá jen půda. Možná bychom se divili, kdo vlastní těch tisíc štráfků země, které musí ŘSD, jak neznámo prošlo medii, vykoupit aby mohlo postavit kousek dálnice.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.