Reklama

pondělí 21. ledna 2019

Co všechno ten Putin neukradne, tentokrát to bude severní pól!

21.1.2019  AllesSchallundRauch a PrvníZprávy

Jak jste si možná již přečetli, magnetický severní pól, bod, na která ukazuje jehla kompasu, se pohybuje rychleji a rychleji od Kanady směrem k Sibiři. Tento posun se zrychlil z 15 kilometrů ročně v 90. letech na 55 kilometrů.


„Vědci nemají ponětí, proč. Proto existuje předpoklad, že Rusko nebo Putin chce ukradnout magnetický severní pól a přesune ho neznámou metodou na území Ruska,“píše na svém blogu Schall und Rauch von Freeman.

Ve skutečnosti pohyb magnetického severního pólu postupuje stále blíže k zeměpisnému severnímu pólu. Viz mapa znázorňující posun od roku 1831 až do současnosti. Není to nic neobvyklého.


Magnetický severní pól se tak posunul za 180 let, asi o 1.100 kilometrů od kanadského poloostrova Boothia směrem na Sibiř. Při pohybu touto rychlostí bude magnetický severní pól v roce 2045 v Rusku.

„Pokud by západní podněcovatel války nevěděl jak zahájit válku, tak tady má důvod k zahájení války: Putin ukradne náš severní pól!!" pokračuje von Freeman.

„Rusové pravděpodobně vyvinuli techniku k manipulaci s tekutým železem, které tvoří jádro Země. Změna hustoty železného jádra rovněž posunuje magnetický severní pól,“ píše se dále na webu.

Putinova tajná zbraň srazila švédskou stíhačku k zemi

Zrychlený posun magnetického severního pólu znamená, že nové modely magnetického pole Země pro vojenskou a civilní navigaci po Arktidě musí být neustále upravovány.

Protože federální úřady USA nefungují, tak Pentagon si stěžuje, že nedostává žádné nové navigační údaje od vědců pro Arktidu, končí článek.


25 komentářů :

 1. Článek je jeden velký omyl. Severní pól směřuje nikoliv z Kanady do Ruska, ale z Kanady přes Rusko do Číny. To mají ti kanadští vlezdoprdelové za Huawey! Dobře jim tak!

  OdpovědětSmazat
 2. Omyl, nejedná se o severní, ale jižní magnetický pól. Severní mag. pól se nachází u jižního geografického pólu. Autore, nastuduj si fyziku základní školy - zemský magnetismus. Jelikož severka kompasu je přitahována OPAČNÝM pólem magnetu - tzn. k jižnímu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. ledna 2019 1:37
   Ať tak, či tak, nejspíš to bude brzy naopak. P.K.

   Smazat
  2. 22. ledna 2019 1:37
   Zajímavé,tak střelka kompasu ukazuje na jih ?
   Prosím o odkaz na tu vaší fyziku zš*

   Smazat
  3. Všude mají sever a jih! Jen Praha má severojižní magistrálu! Dva v jednom.

   Smazat
  4. Právilno, je potřeba přemístit mechy a lišejníky ze severních stran stromů o kousek doprava, aby byla zajištěná strava pro soby chystané na vojenské tažení na severní pól a těžbu nerostů ze dna okeánu.

   Smazat
 3. Co se týče vědeckých poznatků, jsem pane posemista. Sleduji jako amatér poznatky o vesmíru celý život a docházím k závěru, že stále platí : vím, že nic nevím. Když tady někdo napíše cosi, co se naučil ve školních škamnech, jen zobrazuje svoji nepříliš hlubokou osobnost, nikoliv vědění.
  Nejvíc mě serou populizátoři vědy na ZOOM, či Spektru, kteří hlavně popularizují svoji osobnost.
  Je lepší tvrdit, že Země je placatá a unáší ji velká korytnačka.

  OdpovědětSmazat
 4. Koukám, že někteří diskutéři nepochopili jádro článku. Jde o bohapustou ironii. Asi tak jako, když se cokoliv někde ve světě "zmehne" tak se z toho obviní Putin (mně třeba ztratil včera ponožku... :-) ).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako jsme rikali za totace:zatraceni komunisti,zase prsi !

   Smazat
  2. Z češtiny jsem mýval vetšinou dostatečnou.
   Ovšem pamatuji si, že ironie by měla být v uvozovkách..nebo se pletu ?*

   Smazat
  3. To víte, pane Strnade... Gójim...

   Smazat
  4. Unknown22. ledna 2019 12:39
   Teorii zvládáte, ještě by nevadilo, trochu pilovat praktické psaní. Ale teoretiky všeho, tu jsme všichni. P.K.

   Smazat
  5. Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku!

   Smazat
 5. No jo vše špatné je z Ruska a může za to bůh Putin co vše zařídí.

  OdpovědětSmazat
 6. 8:52 Musím s vámi souhlasit, opravdu vše co přijde z ruska tak je špatné,dnes třeba ten mráz, v68 roce vojáci ruští okupanti a hlavně v poslední době samá lež a krádeže cizích uzemí - RUSKÝ HNUS -

  OdpovědětSmazat
 7. 10;40
  Když jsi blbej a věčně vožralej NEPIŠ,projeví se to,NEčeská pyzdo!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. 11:31 ÁÁÁÁÁ zase tupé hovado HAVLOUSASMAJLÍK, nepoučitelnej magor, zase tě smáznou blbe.

  OdpovědětSmazat
 9. 14,41
  Tebe mazat netřeba,ty jsi tady pro pobavení, zdrápanino vygumovaná a portrétem chrchlovožrali na ptákovi!!!!!!!!.-)

  OdpovědětSmazat
 10. 7:48 Nepindej a uháněj, tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně cedulku na palci a to je důvod proč na tebe doktoři řvou "ty zdrápanino vygumovaná!!!!!!!".-)

  OdpovědětSmazat
 11. 7,57
  IQ menší než 30:HLUBOKÁ MENTÁLNÍ RETARDACE,to je tvoje diagnóza od nechtěnýho ubohýho výskytu,paukosračkotapeto bez mozkový buňky!!!!!!!!
  Ale jako se praví.....NEBERE SE Z JEDNOHO VOLA DVOU KOŽÍ!!!!!!!
  Ten,kdo to vyslovil tě zřejmě dobřel znal,tydýte z HANTECE-ŠALINGRADU!!!!!!!.-DDDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:29 vyskřekl dementní zřízenec z pitevny v Mostecký nemocnici, co každej den převáží do márnice mršiny zdechlejch komoušskejch gerontů, až se z čuchání jejich posmrtných prdů začal sám vznášet a stal se ubohým rudoprdem! A to měl našlápnutý na pěknou kariéru, což ho sere nejvíc, že jakýsi vandrák v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru udělal jemu a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány! Páč totiž jeho zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Vod tý doby je denodenně zlitej a často na sál doveze už odpitvanou mršinu a tak primář zařve "ty nechtěný ubohý výskyte bez mozkový buňky!!!" a to je jediný co mu utkvělo v tom jeho odulým mozolu!!!!!!.-DDDD

   Smazat
  2. Motherfucker,kterej je jak gramofon......Jen Most,Most a Most......A K TOMU HROMADA PAUKOSRAČEK!!!!!!☺

   Smazat
  3. 18:40 Nepindej a uháněj, tepl(ick)ej zřízenče, primář cink, že máš na příjmu další komoušskou zdechlinu! A moc nečuchej jejich posmrtný prdy, pak tě z toho šálí zrak a nepřečteš správně cedulku na palci a to je důvod proč na tebe doktoři řvou "ty motherfuckere co má hlavu jako gramofon!"☺

   Smazat
 12. Ve fyzice se to na ZŠ možná i dneska někde děcka dozvědí, ze zeměpisu si pamatuju na atlas s označením "severní" m p v Kanadě. Jo, jinak je to pravda, školní fyzikáři s tím rádi zaperlí, ale jde čistě o polaritu. Dole na jihu jdou indukční čáry pěkně ven a nahoře v Arktidě jdou do p- , no , dovnitř do pólu. Takže střelka kompasu by vám co ? Takže střelka kompasu by vám na "severním", fyzikálně jižním pólu ukazovala svisle dolů, kdyby volně plavala, a dole by naopak předvedla vzornou erekci. Ale záleží taky kde máte šipčičky. Ale milovníkovi eurohodnot stačí co ? Milovníkovi eurohodnot stačí naslinit prst a - a, no dobře, naslinit prst a vztýčit ruku.

  OdpovědětSmazat
 13. Orientace starých chrámů: staré póly, tektonické zlomy, nebo Hartmanova mřížka a putování Severního pólu . . . .


  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta.5/  https://www.youtube.com/watch?v=SLSLxAabbmM

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.