Reklama

neděle 20. ledna 2019

ČT upravuje historii k obrazu svému. Rozhlasový záznam z okupace v 68. v Událostech (tendenčně?) sestříhala

20. 1. 2019   iprima
Komentář Tomáše Vyorala: Česká televize v hlavních zpravodajských Událostech 9. 1. v reportáži o Janu Palachovi, troufám si tvrdit zcela neomluvitelně a tendenčně, sestříhala originální rozhlasový záznam informující o vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. ČT zmínila pouze „vojska Sovětského svazu“, přičemž ostatní armády vystřihla. To je ta objektivita a vyváženost? Přepsat historii tak, aby ladila s jedinou akceptovatelnou pravdou?
„Včera, dne 20. srpna 1968 překročila vojska Sovětského svazu státní hranice Československé socialistické republiky,“ vysílala ČT v hlavní zpravodajské relaci rozhlasový záznam z roku 1968 s dobovými záběry (lze zhlédnout zde).
Nehodící se ve jménu pravdy a lásky škrtněte/sestříhejte

Původní vysílání však znělo poněkud jinak: „Včera, dne 20. srpna 1968, kolem 23. hodiny překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé socialistické republiky…“ (lze poslechnout zde).
Chápu, že Česká televize má pro jednotlivé reportáže určitý časový prostor, takže se někdy střihu nevyhne. Nicméně když už pouští záznam takto důležitého historického okamžiku, neměla by - a nesmí - s pravdou tímto způsobem manipulovat. Tím spíš, když sama sebe alespoň navenek prezentuje málem jako etalon nezávislosti, vyváženosti a objektivity (sic sám divák může posoudit, jak je tomu ve skutečnosti).
Kdo lže, ten krade a může i...

Ostatně, když už bylo tak nezbytné ponechat pouze Sovětský svaz (což je dle mého spíše dílo propagandy a demagogie než čehokoliv jiného), mohla ČT uvést, že záběry byly sestříhány (z důvodu výsledného uměleckého dojmu a nutné dvouminutovky nenávisti k Rusku/Sovětskému svazu).

Co na to pan ředitel a těsně před revolucí (to je pech) člen (ač svými slovy jen „kandidát“) KSČ Petr Dvořák, který nám spolu s Martou Kubišovou v novoročním přípitku přál „abychom neztráceli důvěru v pravdu a lásku ke všemu živému“? Tohle je tedy ta pravda podle České televize?

Děkuji, už jsem zvracel.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Další majstrštyk ČT na dětech. Oslava islámského Svátku oběti v Kouzelné školce. Zazvonil půlměsíc a propagandy byl konec 

39 komentářů :

 1. Pánové né jenom stříhat , ale budou se i retušovat fotografie jak za Gotvalda.

  OdpovědětSmazat
 2. Jediné pravdivé zprávy jsou alespoň zprávy o Izrael? Už ani ty ne!

  OdpovědětSmazat
 3. Z Čt se stal nástroj pro propagaci a šíření politiky EU, která vychází z filosofie NWO. Rusko je největší překážkou a tak je třeba do hlav hlavně mladých lidí nalít upravenou historii. Čt se zprvu při začínající kritice bránila, ale nakonec začala národ ignorovat a jakákoliv kritika končí tím, že se sejde rada a výsledkem je zpráva o jejich vlastní bezchybnosti a profesionalitě - prostě se nám už teď jenom tlemí do ksichtu.

  https://www.facebook.com/hnuti.PRVNI.REPUBLIKA/photos/a.421925751472334/832728240392081/?type=3&theater

  OdpovědětSmazat
 4. ČT, jen tak dál, sledovanost klesá, poplatky budou muset stoupnout!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:18 ČT, ČT... furt se vo tom mluví, co to je?

   Smazat
  2. 15:14 ČT je přece nepohlavní orgán pražské kavárny, který tu zajišťuje šíření pravdy a lásky metodou lži a nenávisti

   Smazat
  3. Anonymní 20. ledna 2019 16:43

   1***

   HUAWEI®

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Čt to má ze svého dokumentu "Co dokáže lež". Autentický záznam je střihnutý hned na začátku v 10-14 sekundě dokumentu. Samotný název dokumentu je skutečně trefný...
  https://www.youtube.com/watch?v=geo9cbR6WpY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, ta reportaz je vylozene lziva. Pisou ze Cesi patrili k nejvetsim vazalum Moskvy az do r 89. To je nesmysl. Po sledovani Zemana,Nove republiky, Aeronetu a Svobodneho vysilace je jasne, ze jsme vazaly Moskvy dosud.

   Smazat
  2. 14:56, ale ale Venco, co tak zvostra? Ježíšek nedonesl tu správnou hračku? Dyk máte ouplně všechny roztubovadla pravdolásky v rukách vy, Venco. Co tam po nějakejch marginálních plátcích, které, jak říkáte, nikdo stejně nesleduje.

   A taky se douč abecedu, Venco. Kdybys uměl všechna písmenka, mohl by sis ve zprávě té vaší dějeBISové tajné služby přečíst, že žádná Moskva - opakuju - žádná Moskva tebou vyjmenované webovky neřídí.

   Smazat
  3. 14:56 Žádnej slušnej patriot nesleduje to, co jste tady vyjmenoval! Měl byste podporovat jedině ČT a ČRo a Soros-Bakalovy kanály. Pouze tam se dovíte pravdu, koho jsme vazalem - Berlína, Bruselu a Washingtonu!!!

   Smazat
  4. 14:56 To je snad vcelku logický, ne? Když uvážíme že český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se totiž potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu). Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie i ekonomické výkonnosti. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených válečných dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo z ruské Berjozky.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle a ješitně vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Děti se mu rovněž moc nevyvedly. Pravda vyděsí !!!

   Smazat
 7. Nevim zrovna komu by toto prospelo, kdyz to kazdy vi. Mozna vam ve vasich stvavych zajmech vyvolavat strach a nenavist. A btw Dvorak byl opravdu jen kandidat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:52 JEN? JEN, tak to znamená, že to nestihl. Pane, když už se někdo stal "kandidátem", tak z toho vážený už nešlo vycouvat. Je vidět, že NIC nepamatujete a vysvětlení pro sebe přijatelné vždycky najdete. Vyvlíknout se z kandidáta vám mohl pomoci jen smrt, Bohnice, nebo státní převrat. Nebo si myslíte, že jste přišel za "Stranou a vládou" a řekl jste: "Já jsem si to rozmyslel?" Víte, drtivá většina lidí, co v partaji nebyla, o tom ani nepřemýšlela. Kdo přemýšlel, tak na toho už pozor. A kdo podal přihlášku...! Tak se rozhodl!!!! :-)

   Smazat
 8. Sloužil jsem tu dobu ve vojenské posádce ve Vejprtech které sousedí těsně s vých. něm. Berenštajnem.Již týdem před v pádem do ČSSR měli DDERONI svoji vojenskou hlídku s kulometem našich hranicích ,tu tvořil potok se závorami.Hlavním iniciátorem vpádu byl totiž Waltr Ulbricht který naléhal na sovětské vedení.

  OdpovědětSmazat
 9. ČT zmůže hovno. Mladí to nesledují, ti mají jiné zájmy a ti co tu dobu zažili, tak v nich vzroste akorát větší odpor k tomuto prolhanému lživému monstru, vč. pofláknutých kolaborantských redaktorů. Konečný výsledek bude zcela opačný, což je nakonec dobře.

  OdpovědětSmazat
 10. Proč mi nešel uveřejnit můj příspěvek asi před deseti minutami, pane Dvořáku ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím. Restartujte počítač a zkuste znovu. Když to nepomůže, pošlete mi to mailem. Kdzž to nebude blbost nebo urážka, rád to dám na web vaším jménem.

   Smazat
  2. Asi se nelíbil tomuhle úchyloj - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   ... z jehož prdele lŽIDvořák vyskočil!:))

   Smazat
  3. 22:30 Nebyla to blbost ani urážka. Byla to jen poznámka
   k tak zvané okupaci od starého člověka, který zažil tu
   skutečnou okupaci ČSR v roce 1939.
   Jenže to asi bylo dost i na vás. Musíte si dávat také
   pozor.
   Jinak nemám co posílat na mail, když to bylo smazáno.

   Smazat
 11. Gorbačov nám přinesl svobodu !
  Žádný Havel, nebo Kocáb!!! Pokud by se nedohodl Gorbačov s Reganem především o sloučení Německa, protože to bylo hlavním předmětem jednání, tak jsme tady mohli mít "komunismus" ještě několik let a také mohlo dojít k zničující válce!!! Gorbačovovi vděčíme za "svobodu" , ale to je Rus a ještě k tomu komunista a to nejde, aby třeba po právu se po něm jmenovalo letiště v Ruzyni a nikoliv po ožralém Havlovi!!! A Kocáb mohl zařídit kulové, aby od nás odešli Rusové, to jsou neskutečné kecy!!! Kocáb se s Kratochvílem akorát "zařídili" v privatizaci, aby se napakovali!!! Havel možná zařídil "sametovost", aby zbytečně netekla krev!!! Já mám pro každého uznání, ale poslouchat lži, že u nás Havel zařídil "revoluci" a Kocáb odchod Sovětské armády je sprostá a drzá lež!!!! Gorbačov s Reganem se domlouvali více jak dva roky na konverzi vojsk v Evropě, sloučení německých států a najednou vylezou "čuráčkové" Havel s Kocábem a budou si přivlastňovat zásluhy, které nemají!!!! Ano, to je pravda, že 17. listopad 1989 je založen na moři lží!!! Nebo snad lidé zapomněli na "mrtvého" studenta Šmída, alias agenta STB Zifčáka!!! 17. listopad 1989 byla akce připravená a provedená tehdejší STB a částí ÚV KSČ vedená Hegenbartem!!!! Ale to se nesmí říkat, takže mladí lidé jsou stále obelháváni rolí Havla a Kocába a dalších prolhaných podvodníků!!!! My , co jsme to zažili, se obelhávat nenecháváme a to nejvíce "revolucionáře" štve, že nemohou lhát, jak chtějí!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:25 Lžete vy, pan Kocáb měl obrovskou zásluhu za odchod ruskejch okupantu. A nikdo netvrdí, že pan Havel zařídil REVOLUCI, on ji jen zdárně dokončil. Proto tady máte dnes demokracii a mužete čmárat ty vaše bláboly.

   Smazat
  2. Kocáb jen realizoval to, co bylo předem domluvené na vyšších místech, nic víc a nic méně. Později se projevil v kauze Trendy, jako vychcaný Pražák. To je vše.
   Morave

   Smazat
  3. Nebejt ajznboňáků a Gorbiho, tak Kocáb odvezl kulový.

   Smazat
 12. Komunismus versus kapitalismus

  Za mého mládí nám byl předkládán jako světový problém , který by mohl vést k válečnému konfliktu , boj “komunismu” s “kapitalismem”!! “Komunismus” se nám jaksi vytratil , protože dnešní nám předkládáný “nepřítel” , což je “zlé” Rusko , je také kapitalistický stát, takže proč máme jít zase do války a za čí zájmy!!! Kdo má opět vydělávat na válce a na životech opět do války nahnaných nevinných lidí!!! Já už nebudu v klidu poslouchat “ometálované” dobytky , kteří zase bubnují do války!!! Nikdo válku nechce, pouze ty dobytkové , co na ní a na zbrojení vydělávají!!! Pro mě není žádný prostý Rus, Američan, Číňan a další příslušník jiného národa , nepřítel!!! To jenom ta vrcholně špatná a “zaplacená” média opět “vyřvávají” a štvou lidi proti sobě , aby se zase zabíjeli!! Co je to za zvrhlost? Všichni, co dnes štvou lidi do války, jsou zločinci a budou po zásluze potrestáni a už to nebude dlouho trvat!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezdá se vám, že se nehraje Karel Kryl, asi zase rejem drážkou v zemi.

   Smazat
  2. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 13. ČéTé byla, je a bude čistokrevnou goebbelsovskou propagandistickou prolhanou stanicí, živenou občany, ale plně ve službách diktatury kapitálu. To je přece snadné k pochopení.

  OdpovědětSmazat
 14. No jo mít děti tak všechny programy čt rozladím.

  OdpovědětSmazat
 15. Prosíme, občany, kteří nerozumí našemu řemeslu, aby zanechali své plané kritiky, výkřiků a nadávek.

  Řídíme se mottem: "Jsme profesionálové a víme, co děláme."

  GOEBBELS TV
  česká veřejnoprávní televize
  Kavčí hory

  S pozdravem generální ředitel Petr Dvořák

  OdpovědětSmazat
 16. Lidé ! živíte tu prolhanou televizi a 3000 prý zaměstnanců ale zlodějů - pošlete je k čertu!

  OdpovědětSmazat
 17. Vše bylo tehdy v režii SSSR,tak proč rozepisovat kdo se učastnil, stejně to každý ví co nás za šmejdy včetně sssr napadlo. ČT dělá svoji práci výborně!!!!!!!!! a nepodléhá nějakým proruským tlakum. Jo soudruzi musíte se smířit, že už nebudou začínat zprávy jako před 89 rokem vždy SOVĚTSKÝ SVAZ.Tomu je už konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:28 tento blud bych tipnul tak na Tvarůžkovou, nebo Písařovicovou. Nebo snad Fridrichová ??

   Smazat
  2. 10:28 Pane, voni jsou blb. Ja, ja. Pan by radějc
   "deutschlandreich". Ale moc bych na to nespoléhal.
   Jste jen "čechišešvajn", a ti byli plánování na hnojivo. A z hnoje by se voni nenarodili, byť jsou
   dnes taky hnojem.

   Smazat
  3. Zveřejnit něco nesestříhaného a ještě historického = podlehnout proruským tlakům? Tak jo, jasně.

   proruskost = pravda, nezkreslená realita

   liberalismus, demokratičnost, prozápadnost, pro-US = pečlivě sestříhané a připravené materiály a manipulace

   Chápu a sedí to. Žijeme v té post-faktické době, že? :)

   Tidehunter

   Smazat
  4. 16:45 Máš pravdu, já z Liberce raději k NĚMCUM, než ten ruskej chudákov a blbákov.Co se týče toho hnojiva, tak rusák to hnojivo dělal dokonce ze svejch lidí.Tak drž hubu.

   Smazat
 18. Koukl jsem na "Blesk". Je to tištěná "Česká televize".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.