Reklama

středa 23. ledna 2019

V Kyjevě se přiznali k „hanebnému selhání" Ukrajiny!

Dmitrij Dobrodomov 
-kou-
23. 1. 2019 newsone a PrvníZprávy
Přeměna Ukrajiny na nejchudší zemi v Evropě byla hanebným selháním politiky Kyjeva, řekl zástupce Nejvyšší rady Dmitrij Dobrodomov ve vysílání televize NewsOne.
Podle poslance ukrajinské úřady po celou dobu nezávislosti země byly vedeny"hanebným pravidlem", podle něhož „peníze pracují pro politiku a politika funguje na peníze".


Poznamenal, že je to „cesta nikam".

„Došli jsme k závěru, že my, ze země, která začala v roce 1991 s poměrně modernizovanou, dostatečně výkonnou ekonomikou, se stala 27 let v nejchudší zemi v Evropě," konstatoval rozhořčeně.

Ukrajinská ekonomika po událostech roku 2014 padá dolů. Kyjev se pokouší provádět ekonomické reformy, přičemž čerpá půjčky od MMF, což ovlivňuje životní úroveň občanů: poplatky za veřejné služby se nadále zvyšují, zatímco mzdy a sociální dávky zůstávají nízké. Ovšem střízlivých hlasů, jako výše uvedeného poslance, je relativně málo, spíše lze slyšet permanentní ochraptělý válečný ryk nacionalistických hesel.

Rebelión: Příšerné plody ukrajinského Majdanu!

Mnozí ukrajinští politici a analytici poukazují rovněž na skutečnost, že se nelze jen vymlouvat na konflikt na východě země (který sám je důsledkem popřevratové politiky Kyjeva). Přiznávají, že podíl na strašidelné situaci – kdy klesá počet obyvatel a rodí se méně dětí, kdy korupce ovládá prakticky celou infrastrukturu (policii, justici, politiku i hospodářství), kdy ubohé platy a sociální dávky při zdražování základních potřeb dělají z Ukrajinců zahraniční gastarbeity, má na svědomí oligarchie, která se chopila moci právě po Majdanu.

Podíl na této situaci ovšem nese rovněž celá mezinárodní struktura sponzorů od MMF, USA až po Evropskou unii. Těm především vyhovuje ostrý protiruský kurz vlády v Kyjevě, a zavírá oči před jeho nestoudnou, polofašistickou, ultranacionalistickou a válečnou politikou. Tento fenomén pokrytectví a dvojího metru se zvýrazní při kritice Bruselu zemí EU, které například nesouhlasí s přílivem migrantů a následně jsou tvrdě kritizovány za nacionalismus a oslabení demokracie a hrozí jim sankcemi.

- - -

19 komentářů :

 1. Dobrá,dobrá a co my tady s tím máme jako dělat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co třeba přestat si o tzv. "Ukrajinském nadnárodu" jejich tvůrců dějin dělat iluze. Vyvolení z Deep State UA vykradli, vyloupili, zadlužili... a teď se čeká na blba který ten neskutečný binec zhltne jako třpytku... a bude platit, platit, a ještě stokrát platit těm prokletým vydřisvětům a přitom si do kožichu nasadí nacistické plémě... EU k tomu dostává navíc slavné "negrovany", převážně nejmladšího monoteismu levantinské triády monoteismu, proslulé pravěkým barbarstvím, agresivitou a pracovní nepoužitelností...

   Smazat
  2. Ad 10:44 - bezvadný komentář! Je třeba ještě si uvědomit, že ty "svoje" dluhy (výslužku západním financiérům) budou ukrajinští občané splácet mnoho, mnoho let!

   Smazat
  3. Nemůže nám pan ministr zahraniči z ČSSD tady napsat,že je to vnitřni záležitost UKRO STÁTU a přidat,že i my budeme svoje dluhy platit jako mourovati, když už máme ten námi zvolenou vládou dosažený standart toho rozvojového banánového státu

   Smazat
  4. 10.32 p. Poučit se!!!!

   https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

   Smazat
 2. 10:32 Co s tím máme dělat? To je přece jednoduché, pošleme jim ministra Petříčka s plnejma kuframa doláčů na údržbu fašistického režimu v Kyjevě. Vracet ho nemusejí, mohou si ho tam nechat třeba jako poradce pro mezinárodní vztahy :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý nápad! Zo slovenska tam napochodoval slovenský vajda Mikuláš Dzurinda a jeho podržtaška Mikloš. Posledne toho "blbca čo pôjde na východ" z toho vtipu o "zlatú mrežu socializmu" po otvorení výchdných hraníc zahral minister zahraničných vecíSR Miroslav Vajčák. Ale tuším že už aj on odtial vypadol. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 13:30 možná si to pletu s českým nádražákem Grosem, ale nebyl ten Dzurinda výpravčím ?

   Smazat
  3. V Ukrajině a v Povolží přišel na ně Petříček,za pomoci eskadrony rozšlapal jim košíček.

   Smazat
 3. Jo jo teď tak můžou řvát sláva banderovi a západní „demokracii".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prečo demokratizmus západni a prečo v úvodzovkách:-)? To mi pripomína toho vychcaného komúnistu zo Slovenska Šaňa Dubčekeka jeho vlhké sny o komúnizmu s ludským tvárom:-). Čoho sa bál po prevratu, keď miesto pokračovania v započatom diele po odchode "rusských okupantov" zahájil tu montovňu tej takzvanej západní "demokracie" v úvodzovkách. Však Havel vyhlasoval tiež že mu nejde o demontáž komúnizmu. Μôj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 13:38 Protože tam žádná demokracie neexistuje a na převratu se přímo podíleli včetně českých fašistů.

   Smazat
  3. 13:38 Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy po leta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomuniscí byli persekvováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory…
   Bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci.
   Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
 4. K Majdanu na Ukrajině se svou účastí přihlásil exministr Zaorálek z ČSSD a podporu stávajícímu fašistickému ukrajinskému režimu vyhlásil i stávající ministr zahraničí Petříček, opět z ČSSD. Představitelé ČSSD by měli zhodnotit výsledky podpory ČSSD ukrajinskému Majdanu a především nám občanům říci, zda bylo dosaženo cíle ČSSD - nastolení fašistického režimu na Ukrajině a hospodářské pozvednutí Ukrajiny nejzaostalejší zemi v Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ak nie sú u nás ochotní zo svojej činnosti skladať účty mali by za nimi presstitútky z novín a televízie zájsť a položiť im tieto otázky na telo. Avšak títo strážny psi demokratizmu sa spreneverili tým svojím velkohubým porevolučným heslám a plnia tu úlohu kontrolných orgánov správneho politického kurzu kolónií voči impériu. Kto by náhodou vybočoval snímu ho mediálnym lynčom zástupnými témami, aby to vypadalo demokraticky a nie totalitným spôsobom ako za bývalého režimu. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 5. 13:37 Celá ČSSD jde tak rychle ke dnu, že to ani nemá cenu komentovat. Asi to chtějí rozpustit ještě dříve, než jim přijde soudní obsílka, aby zaplatili 338 miliónů dědicům Altnera.

  OdpovědětSmazat
 6. Politika západu uvrhne Ukrajinu do náruče Ruska. Co k tomu více? Jen to, že je to dobře a už aby to bylo.

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím, že fašouni Kalousek a Schwarzenberk vám opět pomůžou a Štětina, to je expert!

  OdpovědětSmazat
 8. Nemám žádný pocit zadostiučinění, ani radosti. Žijí tam taky normální lidi, se kterými si opět jejich lepšolidi zahráli politickou ruletu. Jako vždy na účet chudých. V banku není jen chudoba, ale i válka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.