Reklama

čtvrtek 3. ledna 2019

Důsledky Macronova zhroucení

Peter Koenig
Peter Koenig
3. 1. 2019  ICH, překlad Zvědavec
Hnutí žlutých vest („Gilets Jaunes“) toho nenechá. Dokonce ani poté - nebo zvláště proto - co Macron učinil váhavé, spíše cynické a oslnivé ústupky („příliš málo a příliš pozdě“), které při podrobení analýze představují novou lež, zejména pokud jde o zvýšení minimální mzdy. To bylo jasné z jeho výrazu, že ústupky tohoto prezidenta, který vedl volební boj na základě hesla „žádné ústupky“, jsou falešné - stejně, jako jeho falešný postoj zastánce. Dokonce i bez naslouchání jeho slovům ho prozrazuje řeč těla, vyznačující se arogancí.


V sobotu 15. prosince vyšlo do ulic Paříže dalších 100 000 demonstrantů hnutí žlutých vest; po celé zemi to bylo asi 200 000 protestujících. Policie, která měla demonstrace potlačit, byla podle oficiálních zpráv ve stejném počtu, jako o víkendu předtím, to znamená 8 000 policistů v Paříži a téměř 90 000 po celé Francii. Nechyběla ani pomoc vojáků. Kromě toho, kdo by ve stavu ohrožení rozlišoval mezi policií a armádou?

Zajímavé je, že mezinárodní tisk - mainstreamová média - to bere vážně. Proč? Obávají se, že se toto neochabující hnutí může rozšířit i do dalších zemí, dokonce i do zemí mimo Evropu - například do „Trumpovy země“, Spojených států amerických. A proč ne? Stejné potíže s tím, že kapitál je přesouván směrem nahoru, na úkor chudých a středních vrstev, existují všude, možná nejvíce v USA, ale nikdo o tom nemluví a nevěnuje tomu pozornost, jinak by snad lidé začali vnímat tento narůstající nepoměr už dávno - a masivně by vyšli do ulic, a začali protestovat proti vnitřním kruhům Washingtonu a jeho kultuře.

Klobouk dolů před Francouzi! Ačkoli jejich předkové byli ti nejmizernější a nejbídnější vykořisťovatelé, zloději, zabijáci a násilníci v dějinách lidstva, když stovky let pustošili západní Afriku - a elita to dělá stále, aniž by o tom žluté vesty (většina z nich) něco věděli. Změní toto hnutí budoucnost - budoucnost Evropy, budoucnost hodnot západního světa, který byl tak neústupný v propagování neofašistických myšlenek, že se staly novým normálem pro většinu lidí? Existuje výrok: „Když se znovu objeví fašismus, nepřijde a neřekne: Já jsem nový fašismus; přijde a řekne: Já jsem antifašismus.“

Není to již pravda, když se podíváte na dnešní Evropu, která se nazývá EU - Evropská (ne) unie (jak ji říkám já)? A zahrnuje to dokonce i ty země - Švýcarsko a Norsko - které nejsou členy EU, ale které se rychle přesouvají k neoliberální pravici. Co teprve těch (stále) 28 zemí EU, jako například Itálie, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Německo a Holandsko, kde byly politické strany rozděleny, roztříštěny na kusy, aby musely vládnout ty nejpodivnější kombinace „koaličních“ vlád, a to většinou nekontrolovatelně. Je to úspěch pro zastřešující elitu, nazývejme ji temným a hlubokým stavem světa, která za tím stojí - s podporou nesmírně cenných lží v médiích, propagandy, sociálních médií, Cambridge Analytica, a tak podobně. Kdokoliv se zdravým rozumem k tomu nic neřekne - jednoduše proto, že peníze má ta druhá strana.

A tyto peníze jsou nekonečné, protože stále přicházejí z FED, nebo spíše ze soukromých bank, které je vyrábějí náhodně, jak je zapotřebí. Již ne moc. Hegemonie dolaru je v posledním tažení. Ano, nějakou dobu už tohle tvrdíme - ale co je „chvíle“ v geopolitice a v geo-časovém rozpětí? Několik let je pár vteřin. Alternativy - Východní blok, Šanghajská organizace pro spolupráci (ŠOS), Eurasijská ekonomická unie, nově vytvořená asociace Kaspického moře, sdružující pět pobřežních států Kaspického moře (Ázerbájdžán, Írán, Kazachstán, Rusko a Turkmenistán) - právě podepsaly důležitou dohodu, že budou sdílet obrovské bohatství pod mořem, tj. 50 miliard barelů ropy a téměř 300 bilionů krychlových stop zemního plynu.

Spojenci Východního bloku pracují na tom, aby společně sestavili solidní dohodu, založenou zejména na málo zmiňované (na Západě) iniciativě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga - nové Hedvábné stezce, neboli iniciativě „Jedno pásmo, jedna cesta“ (BRI), což je Čínou sponzorovaný ekonomický program, který obepne celý svět svou infrastrukturou, výzkumem, dopravními linkami, průmyslovým rozvojem, kulturní výměnou, vzděláváním a přátelským obchodem. Není to žádný útočný, válečný průmysl.

Pokroky iniciativy BRI jsou rychlé a solidní. Nelze je zastavit. Jakmile budou jednou dobře zavedeny - a mnoho západních zemí je více než ochotno se k této iniciativě připojit - západní ekonomika zazpívá svou labutí píseň.

Když se podíváme na Macrona z této perspektivy, je to jen malý chlapec, trochu domýšlivý, kterého dosadila rodina Rothschildů, nejpřednější bankovní klan na Západě, aby pomohl zachránit to, co může být zachráněno, tj. nastrkat si do kapes peníze Francouzů a asociace, Evropského sociálního systému, tedy co z něj zbylo. Řecko bylo testovacím případem. A podívejte se na Řecko - elita je stále tak chamtivá, že by raději zachránila své miliardy, ukryté ve švýcarských bankách, místo toho, aby projevila jistou integritu a ze solidarity poslala EU a její falešnou měnu euro k čertu. Ale ne, to neudělá. Řecko by mohlo být varovným příkladem pro zbytek Evropy.

Řecko samo o sobě se svou místní měnou drachma, lokálními veřejnými bankami, sloužícími rozvoji země, by dnes bylo na cestě k prosperitě. Většina obyvatel by měla zaměstnání, ekonomika by mohla všechny uživit, a zdravotní péče a vzdělávací systém by vychoval novou generaci řeckých politiků - řeckých politiků, kteří po 2. světové válce projevili solidaritu a stali se tak příkladem pro mnoho evropských zemí.

Jsou to jen lži, mizerné lživé evropské statistiky, že Řecko se nyní zotavuje a zlepšuje, a že se stává autonomní a může si znovu půjčovat přímo z kapitálových trhů. Vždyť lidé v Řecku stále umírají kvůli nedostatku léků, nedostatečné lékařské péči, hladomoru, bezdomovectví, zejména v zimě - a stále se zvyšuje míra sebevražd. To je Řecko, příklad „spásy“, jak jej prezentuje „Trojka“ (EU/ES; ECB, MMF).

Stane se Francie během prezidentství Macrona - Zhroucení 2 - kandidátem na stát, který opustí EU díky hnutí žlutých vest? - V sobotu nekonečný dav „gilets jaunes“ pochodoval po Champs Elysees, vpředu s ohromnou francouzskou standartou. Vlevo na modrém pruhu byla vlajka označena letopočtem „1789“, na středním bílém pruhu bylo napsáno „1968“, a na červeném pruhu napravo byl uveden rok „2018“. Zajímavý, a skutečně ambiciózní a odvážný údaj o legendárním a bouřlivém dobytí Bastily v roce 1789, které změnilo světové dějiny. Současná struktura EU rozhodně nepochází z ničeho takového, co by se dalo nazvat „revolucí“. Spíše musí být postupně odbourána pod tíhou revoluce.

V tyto dny také zároveň probíhají protesty v Maďarsku, kde je premiérem Viktor Orbán, a v Belgii, kde právě odstoupil předseda vlády Charles Michel, takže země je opět bez vlády. V Německu se Merkelová pomalu vytrácí - ale kdo nastoupí po ní? V Itálii premiér Salvini, zástupce menšinového společníka populární (nikoliv hanlivé „populistické“) koalice, krajní pravice Lega Norte, činí důležitá rozhodnutí, a ta jsou rozhodně proti EU. Sporné je především to, že Brusel se jednostranně vměšuje do rozpočtu Itálie, zatímco jiné země, jako například Francie, které po mnoho let vykazují rozpočtový schodek, z toho vždy vyváznou jen s mírným napomenutím (Macron je samozřejmě „svaté dítě“ Bruselu). - Podaří se Itálii přispět ke konci této zcela bezbožné ne-Unie?

Pak je tu BREXIT, kdy osud Theresy Mayové visí na vlásku - řekněme, co když se nevrátí? Možná, že to neustojí. Kdo nastoupí po ní? Ten šílenec Johnson? - Tlak ze strany jeho pravicových příznivců může být tak enormní, že nebude mít jinou možnost a bude muset být vyhlášeno další referendum. A můžeme jen hádat, jak to kvůli propagandě washingtonských obhájců a atlantistů skončí. Vyvolalo by nové hlasování o nevystoupení z EU, čímž by se zvrátila jednání za poslední dva roky, vnitrostátní revoluci? Došlo by k vnitřnímu kolapsu, který by nemohl dostát požadavkům Bruselu, a to ani s manipulovaným hlasováním ve prospěch „zůstat“?

Pravděpodobně dojde k tomu, že žluté vesty přivodí konec velmi krátké éry arogantního Macrona - a - kdo ho nahradí? Na to není nikdo připraven. Levicový Mélenchon? Má dobré nápady, ale vyjadřuje se roztrpčeně a nemá charisma. A pravicová Le Penová? Přestože se v krajních případech připojuje k levici, jejím cílem je vystoupit z EU a zbavit se eura, ale kromě toho jde o otevřený fašismus, připravený na alianci s Kyjevem. Takže kdo jiný? - Chaos v procesu tvorby, dobrý základ pro revoluci, která může přinést více, než jen to, co se rýsuje na povrchu - celoevropské dramatické změny, které vzkřísí lokální svrchované státy (ať už se to Řecku bude líbit nebo ne!) s místní měnou a lokálními veřejnými bankami, které budou pracovat spíše pro veřejnost a místní ekonomiku, než pro mezinárodní profit a chamtivé akcionáře.

Nebyla by to skutečná revoluce? Otevřelo by to bránu do Ruska, Eurasie, Číny a její nové Hedvábné stezky; otevřelo by to bránu k „novému údělu“ 21. století, novému jednání o inkluzi - od Evropy přes Asii až po Afriku. Přemýšlejte o tom - takováto mapa jistě ukáže super kontinent, který sotva potřebuje transatlantické vztahy, zvláště ne takové, které propagují páni ve Washingtonu - jejich pravidla, jejich zbraně, jejich diktát, jejich peněžní hegemonie. Ne, Západe, děkuji.


The Implications of Macron Implosion vyšel 23. prosince 2018 na ICH. Překlad v ceně 571 Kč Zvědavec.

61 komentářů :

 1. Chce to znova nabít Auroru!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije euromajdan, hurá na Rusa.

   Smazat
  2. 8:17 fašoun, sadista, idiot, provokatér!? Asi vše v jednom, takže debil. Takové šmejdy je třeba eliminovat, ať si to taky užijí :oD

   Smazat
  3. 8:17 Pepku, retardo, odpal!

   Smazat
  4. 8.17 - ono by se to s Rusem válčilo, ale musel by odpřisáhnout, že se nechá zmasakrovat. Němci tam už nikdy válčit nebudou a tak to zbývá jen na Poláky.

   Smazat
  5. Jsem autor příspěvku 8:17. Reagoval jsem na Auroru nicku "Unclown". Když chce někdo střílet z Aurory a dělat "revoluci", tak je jasné kam patří. Netušil jsem, že někteří lidé nejsou schopni pochopit ironickou poznámku. Barevná revoluce a střílení z Aurory je přesně ten postup, po kterém padne zvolená vláda a bude dosazen český Porošenko.

   Smazat
  6. Z Aurory se nestrilelo na zvolenou vladu jak znamo.Mate to drobet zmatene.

   Smazat
  7. 12.29 Myslíte třeba "potátu/potatoe" Dientsbiera? Nebo někoho jiného z "náboženských obcí"?

   Smazat
  8. 8:17 Bez toho evropskou Ideu k životu neprobudíme! Když totiž dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji.

   Smazat
  9. 16:19 vybráno z toho nejlepšího v protektorátním (Böhmen ud Mähren 1939 - 45) tisku. Zvláštní dík jeho znalci jak za výběr, tak za vytrvale opakovanou publikaci.

   Smazat
  10. Anonymní3. ledna 2019 16:19
   „Když totiž dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, ...“
   Jakpak by se ti Vaši „dobrovolníci“ dívali na dnešní muslimizaci Evropy? Jak by vnímali tuto jejich „společnou vlast“? Pokud by měli hlavu na krku, tak by dnes museli prosit Rusko o pomoc. P.K.

   Smazat
  11. AURORA koncert Praha 17.1.2019

   Smazat
  12. Židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Smazat
 2. Jsem pro Le Penovou a návrat k národním státům pryč s eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to přijde, už brzy, jen co vypukne krize. Pak se budeme divit.

   Smazat
  2. Nevím o tom, že by se Le Penova chtěla bratříčkovat s Kyjevem nějak víc než s kýmkoliv jiným, tady bych řekla, že se autor trochu nechal unést vlastní smyšlenkou, mimo fakta. Naopak vím, že jí bylo vyčítáno, že jí kampaň sponzorovala ruská banka...J.

   Smazat
  3. 12:48
   Naprostý souhlas. Autor ujel na čerstvě napadaném sněhu. Škoda, dál už jsem nečetl.

   Smazat
  4. Lepenka ve svý době bejvala dobrá, dokud držela se svým fotrem. Ale dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  5. Kluci, budu mít dnes zlej sen, jak to tady čtu, tak tandem Timošenkova s Lepenkou to je strašný.

   Smazat
  6. Bu bu bu, Evropa v náručí bab, přidejde si TerezuMájovku a MutiMerkel.

   Smazat
 3. Kapitalismus se hroutí. Z logiky věci by měla nastoupit demokracie. Takže demokratická revoluce. Na tu je potřeba se připravit - kdo ji má provést a nejen to, je potřeba vědět i kdo a jak má následně demokratizovat společnost.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štefane, žádná demokracie nenastoupí, vše pojede po staru "Kohouti jsou malý páni, Jitřenka řídí kokrhání"!
   Macrón ve svém projevu pochválil žluté vesty, jak ukázaly světu sounáležitost francouszkého lidu, jeho vzdor proti bezpráví a odhodlání, které je v dnešní době tak potřebné!
   Jinými slovy si s tou, pro něj bezvýznamnou žlutou lůzou, vytřel zádel. Kdo je velitel francouzské policie a armády Emanuel motýlek. Spadněme zpátky na zem a bojujme každý s klávesnici, máte nabito?
   Vaclav

   Smazat
  2. Anonymní3. ledna 2019 9:14
   Nevím co logika věcí, ale historická zkušenost říká, že demokracii hrozí přechod k fašismu. To se nám také dnes děje. Ta všemocnost korporací a posluhování jim „našimi“ zastupiteli, označovaná jako liberální demokracie, má nejblíže k fašismu. Ještě to není fašismus, ještě máme v ústavě zaručovanou demokracii. Ještě je možné vývoj zvrátit demokratickou cestou - to je třeba udělat. Volit strany, které chtějí omezit korporace a neziskovky a posílit demokratický stát. P.K.

   Smazat
  3. 14:24
   Hluboce se mýlíte. K fašizmu přechází kapitalismus. Demokracie je v tom nevinně, protože tu není.

   Štefan

   Smazat
  4. Anonymní3. ledna 2019 15:33
   Štefane, zde to vidím jinak. Před chvílí, v 15:35, jsem Vám to napsal do diskuze pod článkem „Pozitivní východiska z mezinárodní bezpečnostní situace“. P.K.

   Smazat
  5. Nesmysl! Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  6. Anonymní3. ledna 2019 16:22
   Ale hovno nesmysl, třídní boj je tu třeba, tvrdá revolta otrocky pracujícího lidu v Praze. Venkov se válí po kancelářích a Praha to sama se svými podlidmi manuelně, nemůže zvládnout. P.K.

   Smazat
  7. Anonymní3. ledna 2019 18:13
   Kolego, máte právo na svůj názor i na svoji značku. proč používáte moji značku? P.K.

   Smazat
  8. Anonymní3. ledna 2019 16:22
   Jak poznáme toho velkého muže?
   Byl AH také velký muž? P.K.

   Smazat
  9. 19:54 Asi vůbec Největší a mezi ženami prý to byla Isabella Kastilská, píše o tom podrobně Ben Klassen ZDE - https://aryanrebel.files.wordpress.com/2008/04/vecne-nabozenstvo-prirody.pdf

   Smazat
  10. 19:54
   Nebyl.
   Podívejte na fotku se Skorzenym.
   A ten je zkrácený.

   Smazat
  11. 14:52 Výška ani šířka s velikostí nesouvisí. To by pak kdejaká vyžraná vyžraná čechomžická atrapa mohla přesahovat muže jakými byli Caesar, Napoleon, Franco, Stalin, Mussolini nebo Churchill! Všichni menší než pan Hitler, jehož z velkých mužů přesahoval toliko Charles de Gaulle a Reagan ...

   Smazat
  12. Anonymní4. ledna 2019 8:07
   Takže velký muž AH se stal největší tím, že zničit svůj národ? To je opravdu pašák. Čeho dosáhnul? Zredukoval počet obyvatel Evropy. To na něm obdivujete? To dokáže i mor, na to není potřeba žádná inteligence. Ale možná považujete mor za ještě větší, než AH. P.K.

   Smazat
  13. 16:55 Ruku na srdce, ten počet obyvatel Evropy se nijak významně nezredukoval, obyčejná španělská chřipka po WWI. (vyvolané také Židovstvem jako tomu bylo u WWII.) způsobila mnohem větší ztráty. Nehovoře už vůbec o týmiž silami vyvolané Třicetileté válce, která byla opravdovou pohromou pro naši rasu! Páč zahubila téměř polovinu obyvatel některých zemí, kde tehdy žili krom hrstky Židů (navíc skrytých před válečnými hrůzami v městských ghetech neutrálních států) jen Němci a Češi. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali, když ji plánovali s přihlédntím ke skutečnosti že obětovali převážně jen míšený "póvl", ti čistokrevní se i po dohodě s Třetí říší přesunuli do bezpečí - http://jirisoler.wz.cz/sionismus.html#kap6

   Jenže to bylo mimo Evropu! A také sovětší zajatci v první vlně jevili masové znaky azijatství a téměř žádný z nich nepřežil. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měli naštěstí cizí rasy! Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Stačilo ještě pár let a mohli se bývali vyeliminovat navzájem! Afričtí černoši by pak pomřeli na banální nemoci či hladem, pochybuju že by pro ně Nová Evropa pořádala "humanitární sbírky" a posílala jim nejnovější léky!
   Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945! Hňupi ...

   Smazat
  14. Anonymní5. ledna 2019 8:13
   Stále mám dojem, že to máte pomotané. AH, nebo Třetí říše bojovali proti Řecku, Francii, Belgii, Holandsku, Anglii, nemluvě proti Rusku. To všechno jsou státy bílé rasy. Takže AH nebojoval za bílou rasu, ale pouze za Germány. To k té jeho „velikosti“. Navíc, jak uvádíte, nechal odejít bohaté židy, proti kterým „neúprosně“ vystupoval. Takže je to korupčník, jako mnoho trhovců. To je další rána té jeho „velikosti“. Takže už mi opravdu zbývá, jenom to jeho přirovnání ke španělské chřipce, když jste mi mor odmítnul.

   „Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945! Hňupi“
   Máte to pomotané i zde. Tady nikdo nefilosofuje, jako Vy, co by bylo kdyby bylo, ale vyjadřuje stanoviska k tomu co je. Protože, dokud žiju, tak bojuju. To Vaše fantazírování ukazuje, že jste odtržený od reality, stejně jako býval Váš velký idol. P.K.

   Smazat
  15. 13:09 Ta válčička, či spíše policejní akce proti bandě plutokratů hájících prohnilý versaillský systém nepřinesla např. ve srovnání s WWI. žádné významné ztráty naší rase, takže tu poznámku o údajné "válce" proti jmenovaným evropským často pseudostátům (viz Belgie) pominu. Tažení proti azijatskému bolšvismu se oproti tomu zúčastnili, krom zaostalého azbuckého Řecka, coby dobrovolníci příslušníci všech uváděných zemí! Jediné co lze panu Vůdci mít za zlé je tak spojení s Japončíky, ale on s tím nezačal. Když se zamyslíte nad dějinami 20. století a budete hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdete ke stejnému závěru jako já - pokud budete pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice bezesporu o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko se mělo stát řádnou kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bez britské podpory Japonska byla nemyslitelná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie! Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru stál Židé se svou finanční mocí, kterří z pozadí ovládali Britské Impérium a USA. Ovšem bez nástroje jaký se jim naskytnul v žlutém Impériu na Východě, by nedokázali Rusko oslabit, už předtím to zkoušeli s Osmány a výsledek byl chabý (v Krymské válce nezískali prakticky nic, ve válce 1878 měli pouze diplomatický úspěch rozvrácením Dreikaiserbudnu).

   Dnes jsem tak jako tak v prdeli a už to nespravíme, když jaxi žlutáci maj vodíkovky a kosmické technologie a černí mají penicíln a místo toho aby vychcípali na banální chřipku se budou valit do Evropy, kdyby se milion konvičků z toho mělo třebas posrat ....

   Smazat
  16. Jakožto Čech, nebudu želet té Vaší „západní, germánsko-románské civilizace“. Máme vlastní. P.K.

   Smazat
  17. 14:21 Víme! Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, které musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. Samotný Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení pro výše uvedené na konci příspěvku. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu ...

   Smazat
  18. Putleroffský parchanát za 20 let! Rusáci vymřou - https://www.lidovky.cz/svet/rusko-2050-zeme-duchodcu-bez-migrantu-tam-do-20-let-nebude-mozne-ani-stavet.A170531_161537_ln_zahranici_fas

   a nahradí je tihle! - https://www.e15.cz/zahranicni/rusko-trapi-radikalizace-mladych-muslimu-1349538

   Smazat
 4. "A pravicová Le Penová? ...... jde o otevřený fašismus, připravený na alianci s Kyjevem."
  POKUD SI AUTOR TOHLE MYSLÍ, TAK SE PROJEVIL ŽE PLÁCÁ NAPROSTÉ NESMYSLY:-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Le Penová není ani pravicová, ani levicová, je normální, ta by Kadáfího nebombardovala. Pozdravuj soudruha Soroše.

   Smazat
  2. Unknown3. ledna 2019 10:01
   Anonymní3. ledna 2019 11:04
   Naprostý souhlas. Autor se toho snažil do článku nacpat hodně a toto vyloženě nezvládnul. Le Pen je za demokracii, stejně jako naše SPD. Nikoliv za fašismus, jako liberalisté. P.K.

   Smazat
  3. Proč se nedoučíš politologickou terminologii, synku?! Le Penová je pravicová, dokonce občas i ultrapravicová... Ale nevzdělaný hlupák tohle nemůže pochopit....

   Smazat
  4. Anonymní4. ledna 2019 11:55
   Otěcko, zorientuj se o čem je řeč. Nebyla řeč o pravicovosti, ale přímo o fašismu. Na to jsem reagoval, že Le Penová není fašista, ale demokrat. Na Váš výpad bokem, že je pravicová a občas ultrapravicová, můžu namítnout, že jindy je zase levicová. A můžeme začít diskuzi o tom, co tato slova znamenají.
   Ale takové zbytečné diskuzi můžeme předejít, když uvedete, v čem je konkrétně ultrapravicová a jestli to chápete, jako fašistická, abychom se vrátili k tématu. P.K.

   Smazat
 5. Při tom bilancování EU v r. 2018 bychom neměli zapomenout na Katalánce a jejich referendum o odtržení od Španělska, zhacené frankistickou vládou v Madridu, s vydatnou podporou také neonaciBeruselbyrokracií. Obecně by se hodilo poučení, jak si Brusel představuje "demokracii". Také bychom neměli zapomínat - že vrána k vráně sedá a tedy náklonnost Bruselu k nacistické vládě v Kyjevě - vím, nic nového, docela hodně opakování dějin před Mnichovem 1938, kdy stejná galérka západních politiků pod kuratelou kapitálu posluhovala Adolfu Hitlerovi při rozpoutání 2. světové války, budování koncentráků - ostatně se Británie, Francie, Holandsko, Belgie.....chovali ve svých koloniích stejně jako Hitler pak v Evropě, zejména východní. A ostatně též kapitál USA vůči Afroameričanům, někdejším svým otrokům. A nyní by si totéž rády tytéž země zopakovali? Takže potřebují 3. světovou válku jako sůl!
  LePen - co je lepší? Otevřený fašismus LePen nebo špatně skrývaný, ale o to hrubší nacismus Macrona a EU?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní3. ledna 2019 11:16
   „.. co je lepší? Otevřený fašismus LePen nebo ..“
   V čem jste rozpoznal, ten otevřený fašismus Le Pen? P.K.

   Smazat
  2. 14:40-P.K. Než "vystartujete", dvakrát čtěte! S 11:16 velice souhlasím!

   Smazat
  3. Miroslav Povolny3. ledna 2019 20:23
   Nevyhrazuji se proti celému příspěvku, i když s těmi Katalánci si nejsem jistý, ale proti posledním větám. Z nich jsem pochopil, že autor považuje paní Le Penovou za otevřenou fašistku a na to jsem reagoval, protože s tím nesouhlasím. Pokud nesouhlasíte se mnou, tak prosím konkrétně upřesněte, v čem se mýlím, tak jako já konkrétně vysvětluji, s čím nesouhlasím. P.K.

   Smazat
  4. 21:26-P.K.-já jsem z textu pochopil, "kam se Le Penová hrabe na nacizmus Makrona a EU".

   Smazat
  5. Miroslav Povolny3. ledna 2019 23:26
   Pokud v textu přehlédnete pár písmenek, konkrétně „Otevřený fašismus“, potom by se to tak možná chápat dalo. Ale ta zmiňovaná písmenka tam jsou a Váš výklad zpochybňují. P.K.

   Smazat
  6. Odpověď autora 3.1.19,11:16. Použil jsem výše od mého příspěvku uvedenou kvalifikaci LePen, omlouvám se, měl jsem asi dát do uvozovek.

   Smazat
 6. ... nepríde k žiadnym zmenám, všetko pôjde po starom, autor článku je fantaz-magor .....

  OdpovědětSmazat
 7. No těbuch, vycouval Jan Kopecký /Kurz/, Světa znalý /Trump/ a máme tu dalšího fanatika a Le penovce /P.K./, který je schopen nám zde zabrat, nemalý kus diskuzního prostoru obhajobou francouzského fašismu?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:58 se podepsal, falešně, jako Štefan.

   Štefan

   Smazat
  2. Anonymní3. ledna 2019 18:58
   Štefane, stejně jako přispěvatel 11:16, jste neuvedl, proč považujete Le Penovou za fašistu. Mohl byste to vyjasnit? P.K.

   Smazat
  3. Anonymní3. ledna 2019 20:01
   Potom můj příspěvek 20:09 měním:
   Anonymní3. ledna 2019 18:58
   Stejně jako přispěvatel 11:16, jste neuvedl, proč považujete Le Penovou za fašistu. Mohl byste to vyjasnit? P.K.

   Smazat
  4. 20:12
   Příspěvek z 18:58 jsem nepsal já! Někdo tu kalí vodu.

   Štefan

   Smazat
  5. Anonymní4. ledna 2019 7:28
   Ano Štefane, pochopil jsem. Proto jsem svůj příspěvek 20:09 změnil na 20:112, kde vypouštím Vaše oslovení. Trolíkům vadí, když se věci vyjasňují a ozřejmují. P.K.

   Smazat
 8. Francie je v rozkladu. V sociálním - no-go zóny, teror, nepříspůsobiví migranti. Také je v ekonomickém rozkladu. Její socialistická ekonomika nefunguje a dřív nebo později skolabuje, protože jí nejde reformovat. Francie bude první země, kde začne občanská válka.
  http://www.epshark.cz/clanek/154/francouzska-islamska-svetova-valka

  OdpovědětSmazat
 9. Kam jsme se to dostali?
  V prvním levelu diskusí na NR se projevovaly emoce, vášně, vulgarita a naivita.
  To jsme společně nějak překonali a dostali se do druhého levelu, který byl ovládán negramotností (ach ten češtin a to slovenski), arogancí (můj názor je jediný, ostatní jsou žvásty) a intervencemi trolů (radosta a další). Druhý level jsme sice nepřekonali, ale spíše přeskočili (v počítačových hrách běžný švindl) a jsme tedy v levelu třetím, kde oponenti jsou vybavení argumenty (byť falešnými, ale i to zavádí a zdržuje) a metodikami (prefabrikace, manipulace, indoktrinace, okna overtona) a my opět máme problémy být názorově konzistentní, exaktní (pradiví, jednoznační a přesní) a hlavně tvůrčí.
  Pak stačí jeden příspěvek, v němž se objeví nečekaná fráze bez souvislostí a všichni zmateně a podrážděně reagujeme (jako nedávno na sprosťáky). A to jsem si naivně myslel, že první levely diskusních střetů o pravdu o tomto světě máme úspěšně za sebou. Omlouvám se nejenom za svoji naivitu, ale i za tento postřeh, který zajisté vyvolá mnoho povyku pro nic. Ikdyž není nic jako NIC. Tím podstatným výsledkem našich diskusí by mělo být vytříbení našich názorů a představ a sjednocení našich hlasů do silného sboru (troj, čtyř či vícehlasového chóru), který by měl jako chorál Husitů magicky upoutat všechny nezúčastněné a k smrti vyděsit všechny nepřátele (troly, voly, slouhy sionistů, otroky nacistů), tak jako slavný chorál "Kdož sú bóží bojovníci a zákona jeho" v bitvě u Domažlic. Asi je pravdivé pořekadlo "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", ale přesto bychom se o to měli pokusit (a když ji nejde přebrodit, tak ji přeplavat). Umíte všichni dobře plavat? I proti dravému produ monetárních sraček? Pokud ano máme sice malou a poslední, ale zato společnou a pozitivní šanci přestat být otroky!

  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  P.S: můj osobní boj je celý rok 2018 absence platby výpalného hajzlům z ČT a fašounům z ČRo. Čekám exekutory s vidlemi v rukou, staříček z Valašska Ďuro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi opravdu hrdina. Od toho je už jen krůček k ostentativnímu upálení vlajky EU. Gratuluji

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.