Reklama

úterý 29. ledna 2019

Evropská komise založí ministerstvo pravdy. Co je fakt a co fake news, rozhodne jí zřízená komise.


-smk-
29. 1. 2019   PravýProstor
Eurokomise dělá to, před čím jsme varovali. Před volbami do europarlamentu začne potírat opačné názory pod záminkou boje proti dezinformacím.Kde bereme jistotu, že bude potírat nevhodné názory a ne lži? Bude investovat do rozvoje investigativní žurnalistiky, neboli bude si platit své novináře, a vytvoří tým, který bude hodnotit, co je na internetu vhodné a co ne. Tým bude přímo pod komisí, čili bude zastávat především její politické cíle.

„Je důležité, aby celá Evropa spolupracovala a promptně analyzovala snahy o ovlivňování voleb a pokusy o dezinformační kampaně,“ řekl serveru Lidovky.cz předseda senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer. Lidovky píší dále: Vedle toho vzniká jednotná mezinárodní síť ověřovatelů faktů, jejímž cílem je propojit dosud existující skupiny s tímto posláním. Jednou z nich je například síť IFCN, ta dosud působí jen ve dvanácti členských státech. Komise hodlá jednotnému projektu poskytnout potřebnou IT infrastrukturu.

Brusel sice tvrdí, že do práce nebude zasahovat, ale těžko předpokládat, že nebude ovlivňovat něco, co platí a co může ovlivnit volby tím “jediným správným směrem,” tedy k výhře stran, které podporují ještě větší fanatismus směrem k EU.

Ke kampani za jediný správný názor se připojily velké internetové platformy, jako například Facebook či YouTube.
 Již nyní z obou sítí mizí všechny vlivnější profily, které kritizují EU a její migrační politiku. A sítě k jejich smazání nepotřebují ani jednu lež. Jde o mazání čistě za názory.

18 komentářů :

 1. To jsou ti nadlidé,lepšolidé?A kdo bude hodnotit tu jejich pravdu?Co je to za myšlenkové pochody?Je to myšlení nemocných mocných,proto se musí normální lidé bránit,jinak budeme rukojmími zla!Ubohý Fischer a já ho volil jako menší zlo v druhém kole!Do EP POUZE SPD!

  OdpovědětSmazat
 2. I zde platí, že jsou průhlední jako plankton. Nás ale neoblafnou.
  V nebezpečí jsou však naše děti. Zde musíme napnout všechny síly!!! Pohodlí jde stranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda. Ovšem to také otvírá obrovskou možnost pro našeho specialistu na vnitru. Mohl by dělat šéfa v Bruseli.

   Smazat
 3. A neurčí nám nové europosrance raději Trump a jeho parta ? Protože to by podle venezuelského scénáře prý nebylo vměšování a USA jako jediní majitelé správného názoru by nás nasměrovaly vpřed ke světlým zítřkům . Bredy

  OdpovědětSmazat
 4. Senátor Pavel Fischer se vyjadřuje celkem často a vždy sladce evrouniotvorně, multikulturně a jazykem spisovným. Stručně řečeno, nedá se mu věřit ani slovo, protože vždy obhajuje všechny křivárny, které si na nás v Bruselu připravili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fišer je z havloidní líhně podrazáků a lehkoživkových hochštaplerů. Inu Pražáci si ho zvolili. Jim a jen jim neutuchající dík.

   Smazat
  2. Nejdrive museji zalozit ministerstvo STRACHU A TERORU.

   Smazat
  3. Fischer je zdatný profesionální lhář. Mnohem lepší než Klvaňa. Ačkoliv oba melou hovadiny.

   V podstatě je to vylepšený naklonovaný Klvaňa. :-)

   Smazat
  4. Predbihaj udalosti. Jeste se zdaleka k pravde NEPROLHALI.

   Smazat
 5. Bolševici a jejich Úřad pro informace byli naprostí amatéři a diletanti proti těmto kulturtrégrům. Jak psal svého času Jopseph Goebbels: "V Německu neexistuje levicový nebo pravicový tisk.V Německu existuje pouze německý tisk!". Sem to chce tzv. Evropská komise dotáhnout. A dotáhne. Budou pouze "Evropská média"!Už chybí pouze všudypřítomné upozornění: "Pamatuj, že za poslech cizího rozhlsu je trest vězení nebo i smrti!", které muselo být za Protektorátu na každém rozhlasovém přijímači. Teď by to mohlo blikat z každé obrazovky, když už máme ten pokrok. Teď ještě zařídit jednotnou kandidátku Demokratického bloku a nebo rovnou zrušit volby a dmokracie bude dokonalá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tonoucí se stébla chytá nebo o té zoufale kopající kobyle, mám radost.

   Smazat
  2. 20:58 Bolševici byli amatéři, proto prohráli informační válaku a dostali nás do sraček.

   Smazat
 6. Nic nevyresi.Kazdy neni uplne blby.Takze ty myslici si tim proti sobe postvou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Založení tohoto úřadu lidmi daného myšlení bude dalším hřebíkem do jejich politické rakve.
   Neměl bych vůbec nic proti vzniku takové instituce, která by nestranně, objektivně pátrala po skutečném obrazu některých informací nebo by doplňovala chybějící/vynechaný kontext řady informací. Takže v případě, že někdo kritizuje subjekt či stát "A" kvůli jevu "x" a neporovná to s jinými relevantními subjekty/státy, by tato organizace doplnila statistiku jevu "x" o státy "B, C, D,..." Hned by tak bylo jasno, zda autor napsal seriózní text, který není třeba doplnit nebo o co jej třeba doplnit. Stejně by ale takováto organizace nezvládla vše a už jen pátrání na místě by spotřebovalo spoustu času, energie, peněz, takže by efekt nebyl zase až tak silný. Dřív toto do nemalé míry zastávaly tiskové agentury, ale i ony podlehly tlaku peněz (soukromé), chtění politiků (státní) a blbosti vlastních novinářů (všechny). Ani Timesy, BBC, ČTK už nejsou to, co bývaly....
   Eurozaslepenci, kteří takovou instituci chtějí zřídit, doufají, že díky formální autoritě získají v informační válce navrch. Jedno klopýtnutí a důvěryhodnost tohoto spolku a jeho tvrzení půjde do kytek. Bude to jen další důvod ke zásadní přestavbě nebo zrušení celé EU, či k odchodu z ní. Ti debilové ve své zaslepenosti si neuvědomují, že (místní) lidé zúčastnění na prověřované události o ni vědí více než kterýkoli zpravodajec a že mediální odborníci zhodnotí způsob podání informací - zda byl objektivní, zda je tam kontext atp., takže cinknutou či chybně napsanou zprávu obě tyto skupiny strhají a s ní i "ověřovatele".
   Je to jen další důkaz hlouposti a namyšlenosti těchto pitomců. Jen ať už pracují, protože o to dříve se znemožní a nebo znemožní své chlebodárce. Jen víc takových nápadů a opatření - nemohou to totiž vyhrát, protože jsou hloupější a nemorálnější než ti, které chtějí ovládnout.
   P. S.
   Copak nám poví NÚKIB a ti, kteří v ČT žvanili o kybernetickém bezpečnosti a ošklivém Huawei, k dnešní aféře Apple s možností odposlechu? V tomto případě nejde o servery kdesi v síti, jak se snažili potom zamést problém, když zjistili, že přestřelili, ale o koncové přístroje, které lidé nosí stále sebou. Takže v tomto případě by skutečně mělo význam přestat používat applovské mobily na státních úřadech.
   Apple nechtěně připravil lakmusový papírek serióznosti pro NÚKIB, ČT a třeba pro toho bambulu, který včera žvanil v ČT....
   KR

   Smazat
 7. Již teď je jasné, že co ministerstvo pravdy bude specifikovat jako pravdu, bude ve skutečnosti lež jako věž. Prostě opak jejich tvrzení bude pravdou. Bude to spolehlivý kompas s obráceným pólem. Jak jednoduché, Watsone.

  OdpovědětSmazat
 8. v kolonicich to jinak nechodi vždycky se musi počkat až mistodržici dostane befel alois jirasek blahe paměti by mohl povypravět kdyby nebyl zakazany třeba zas přijede hodna kněžna anžela na kontrolu a dato všechno do latě

  OdpovědětSmazat
 9. To si ty hajzlící můžou mektat co chtěj pravdu znám a do eu volím SPD.

  OdpovědětSmazat
 10. To by tak hrálo, aby si tu každý říkal co chce. Průkopníci boje proti fake news rušili Svobodnou Evropu, tihle dovedové ruší každého jednotlivce a nikomu to nevadí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.