Reklama

úterý 8. ledna 2019

Hackeři odtajnili evropský útvar pro dezinformace


Alexej Sacharov
8. 1. 2019   360tv.ru
Skupina hackerů Anonymous odtajnila dokument britského státního informačního projektu Integrity Initiative. Je v něm otevřeně uvedeno, že v EU existuje útvar pro dezinformace, informovala agentura RIA Novosti. Podle zveřejněných údajů analyzuje Integrity Initiative za peníze britských daňových poplatníků činnost labouristické strany, televizního kanálu RT a práci Londýna v zemích sousedících s Ruskem. Konkrétně jde o vysvětlování situace v zemích bývalého SSSR, otravy v Salisbury a situace na Blízkém východě, včetně Sýrie.


Britské ministerstvo zahraničí již dříve přiznalo autentickými dokumenty, které vydal Anonymous o vměšování se Londýna do záležitostí zemí EU a o vedení cílené informační války proti Rusku. V budoucnu chce útvar Integrity Initiative vytvořit síť poboček v bývalých sovětských republikách a evropských zemích a také pobočky v USA.

Podobné struktury již byly vytvořeny v zemích jako Španělsko, Francie, Německo, Řecko, Nizozemsko, Litva, Norsko, Srbsko a Itálie. Otevírání nových klastrů je naplánováno v Arménii, Moldávii, Gruzii, Švédsku, Černé Hoře, Maltě, Kanadě, Estonsku, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku, Rakousku, Portugalsku, Švýcarsku a Lotyšsku. Na Ukrajině, jak vyplývá z dokumentů, již působí některé "výzkumné klastry".

Jedním z hlavních úkolů klastrů je "vzdělávání veřejnosti a politických elit" v těchto zemích prostřednictvím politiků, vědců, novinářů a dalších odborníků. Jejich úkolem je aktivně vysvětlovat, včetně sociálních sítí, "nepřátelské působení Ruska". Například v Moldávii se navrhuje šířit názor, že vnitropolitická situace v zemi "se používá k vytvoření ruského a rusky mluvícího vlivu v zemích EU". Současně se navrhuje, aby byl všemožně podporován moldavský televizní kanál TV8, který, jak je vysvětleno v textu, pracuje s přispěním zahraničních velvyslanectví.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Akce novičok byla jasná propaganda i pro laika. Jenom Čt to žrala anglanum z ruky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT je totéž jako moldavský kanál TV8 podporovaný a ovlivňovaný ze zahraničí, také má šířit propagandu a bojovat za cizí zájmy proti zájmům ČR

   Smazat
 2. Propagandu v ČT nikdo nežral, protože oni sami patří do protiruské a protilidového systému americké propagandy !! Buržoazní politruci v médiích a zkorumpovaní novináři jsou součástí podvodu vládnoucí buržoazie nad národem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého pána! Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?!

   Smazat
  2. To máš takhle od narození, nebo jsi na tu makovičku upadl v pozdějším věku? Nechápu, proč tě v tom blázinci pouštějí ke kompu.

   Smazat
 3. To je pěkné svinstvo normální lidi jim propagandu a lži nevezmou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak to bych si nebyla tak jistá. Mladí jsou převážně rusofobní, ani neví proč.. Oni v tom už vyrůstají a znáte to, stokrát opakovaná lež..J.

   Smazat
  2. 11:29
   Pamatuji, jak jsem začal bejt prudce rusofobní, když jsem se musel učit azbuku.
   Hned jsem přiměl rodiče zaplatit mi nepovinnou angličtinu.
   Přemlouvat syna nebo snad nedejbože dcéru (ta je neobyčejně paličatá už od kolébky), že by se měli učit nějaké baňaté malůvky, nemyslitelné.

   Smazat
 4. Ono je někdy velice těžké skutečnou pravdu identifikovat a tak se jí dávají různé, libovolné tvary. Uvedu příklad jeden za všechny. Mnichov 1938 je dnes srovnáván se situací na Ukrajině - naposledy ústy ukrajinského velvyslance v ČR. Je to údajně stejná situace, menšina podporovaná silným sousedem se chce oddtrhnout od státního celku a země je na pokraji rozpadu, destrukce a války. Je tu ale přeci jedna drobnost, která obě situace velmi zásadně odlišuje, a tou je příklon k nacionalismu a díky legalizaci Bandery nyní i k fašismu. Čechoslováci v roce 1938 šli cesou demokracie a ti, kteří se tehdy fašismem zaštiťovali, ti byli na rozdíl od dnešní situace na opačné straně. Navíc i přes puč na Majdanu měly být tehdy okamžitě vyhlášené nové svobodné volby a lidem měla být dána do rukou svoboda a demokracie s tím, že se bude jejich výsledek respektovat a složení nové vlády bude vycházet z nich. Namísto toho Kyjev poslal na nespokojený východ okamžitě armádu a exoti jako Jaceňuk a Porošenko se ujali taktovky. No a další srovnání je to, že v parlamentu ČSSR měli i národnostní menšiny jako Němci své zastoupení - oproti Ukrajině a pomajdanovských událostí. Přirozeně tam propaganda a ruská TV svoji roli taky sehrála a dodnes hraje, což situaci dostáva do patu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu zmatené, když si uvědomíte, že většina Ukrajinců hovoří rusky! Ukrajinci jsou nacistická menšina, která chce ruské většina na Ukrajině vnucovat svou ideologii a jazyk.
   MM

   Smazat
  2. Snažím se jen upozornit na podstatný rozdíl, kdy zatímco v roce 1938 byl v ČSR fašismus na straně trpící menšiny, tak dnes je na Ukrajině na straně trpící vládnoucí většiny - už jenom s ohledem na Banderu a jeho oslavování po vzoru našich Mašínů. Kupodivu vše jako by náhodou ve stejnou dobu.

   Smazat
  3. To tvrdí jen rudí podlidé! Jejich vzpoura proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země, je podstatou existence tzv. Nové republiky! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podčlověk je podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije. Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" (1922) popisuje tehdy aktuální událost převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi co kdy chodili po Zemi!

   Fašismus v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Sociální republice Saló) je apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí oněch výše definovaných podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 5. Co vysílají české TV je úděsné, jak řekl soused, když hlásí, že je 19 hodin, raději se podívám na hodinky. Já zase když hlásí na ČT24 že Slunce vychází 7.57 a na Nově v 8.00. Jak vypadají jejich zprávy? To jsou jen drobnosti a už jen čekám, kdy prohlásí Banderu, že osvobodil Česko. A česká vláda dělá že nic nevidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: v ČR už ten klastr otevírat nemusejí, dávno pracuje na Kavčích horách :-)

   Smazat
 6. My Češi to máme už od dob Rakousko-Uherska, protektorátu i socialismu jednoduché. Jestli nám oficiální propaganda tvrdí, že je něco bílé, víme že je tomu přesně naopak. A čím víc se nám něco vnucuje či podsouvá, tím větší k tomu máme odpor. Takže činnost nějakých Integriti Initiative, ČT, pornoherce Jandy a dalších je naprosto kontraproduktivní. Jen si nenechat zblbnout naše děti.

  OdpovědětSmazat
 7. Úryvek z rozhovoru s Lukášem Visingrem. Otázka: "Nejde v podstatě o to, že vlády všech mocností mají otevřenou cestu do velkých technologických firem a my jen vybíráme, zda chceme, aby nás raději odposlouchávali Američané, nebo Číňané?"

  "Myslím, že tohle je velmi výstižné. Zpravodajské služby si vždycky najdou nějakou cestu, jak se dostat do soukromí těm, o které mají zájem, ale to ještě neznamená, že bychom jim to měli usnadňovat. Obtížně bych vymyslel něco potenciálně více děravého, než je čínský mobil se systémem Android, ovšem Huawei a Google pochopitelně nemají na sběr informací monopol. Apple, Facebook a další firmy toho sbírají přinejmenším stejně tolik, a co je zkrátka kouzelné, činí tak s plným souhlasem uživatelů, kteří jim ochotně sdělují mnohem více, než by kdy řekli nějakému vládnímu úředníkovi.

  Pokud se někdo diví, že Google nebo Facebook znají mimo jiné jeho zdravotní stav, peněžní příjem, politické názory či umělecký vkus, měl by se nejdřív zamyslet nad tím, proč jim to sám sdělil. To, že vyhledávače či sociální sítě sbírají data o uživatelích, je integrální součást jejich funkce, otázkou je jen to, k čemu ta data poté použijí. Lidé se ochotně vzdávají svého soukromí, což samozřejmě velmi pomáhá těm, kdo jimi chtějí manipulovat při volebních a komerčních kampaních. Já osobně nemám ani Facebook, ani telefon se systémem Android či iOS – naštěstí totiž existují i jiné smartphony. Ale pokud bez toho někdo neumí žít, pak je to jeho svobodná volba a musí počítat s následky."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký chytrý tlf, tzn.tlf s plnohodnotným operačním systémem existuje s jiným OS než je právě Android nebo iOS? Díky.

   Smazat
 8. Vtip dne: "Aktivisté hackerské skupiny Anonymous zveřejnili balík dokumentů, podle nichž britská rozvědka krátce před incidentem v Salisbury najala odborníka pro chemické zbraně Marka Lavericka z vojenské laboratoře v Porton Downu. Kromě toho, že najala britská rozvědka odborníka pro chemické zbraně, stýkali se také její příslušníci s verbířem a se sousedem Sergeje Skripala." P.S.: v ČT to asi nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak nas ve skole ucili je Anonimus prokremelski weeb a mame se mu vyhibat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale naučili vás jenom se vyhýbat českému jazyku, dokonce skvěle :-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.