Reklama

úterý 22. ledna 2019

Handelsblatt: Konec trpělivosti Berlína s útoky na „Nord Stream - 2“!

Kladení potrubí Nord Stream 2 z ptačí perspektivy
- kou -
22. 1. 2019  Handelsblatt a PrvníZprávy
Berlín po dlouhou dobu reagoval „velmi zdrženlivě" na tvrdou kritiku Washingtonu ohledně ruského plynovodu „Nord Stream-2“. Jenže „klidná trpělivost" německé vlády, zdá se, skončila, napsal Handelsblatt.

Německá vláda se postavila na obranu plynovodu „Nord Stream – 2“ před „masivní kritikou" ze Spojených států, informoval německý deník Handelsblatt.

Již několik měsíců „útoky" Spojených států na „Nord Stream - 2“ zatěžovaly německo-americké vztahy. Celou dobu na tvrdou kritiku z Washingtonu reagoval Berlín „velmi zdrženlivě". Jenže „klidná trpělivost" německé vlády se zdá skončila, uvedl autor článku Klaus Stratman.

„Z „Nord Streamu - 2" nebude klacek k bití," prohlásil německý ministr hospodářství Altermeier v rozhovoru pro Handelsblatt.

Heiko Maas: Nikdo nezastaví projekt "Nord Stream – 2"!

Podle Altmayera stavba plynovodu "již daleko pokročila a kilometry potrubí byly položeny do moře".

„Federální vláda nebude do tohoto procesu zasahovat, jelikož pro to neexistují žádné právní důvody," uvedl šéf německého federálního ministerstva hospodářství.

S pozicí Petra Altmeiera, pokračoval autor článku, také souhlasí německý ministr zahraničíHeiko Maas, který nedávno navštívil Rusko a Ukrajinu.

Jak novinář Handelsblattu poznamenal, těsně předtím, než letěl do Moskvy, německý ministr zahraničí jasně uvedl, že výstavba paralely „Nord Stream - 2“ nezastaví ani hrozby Spojených států, že uvalí sankce na německé společnosti účastnící se projektu.

17 komentářů :

 1. Američani naplňují ve svém vyhrožování to co hlásají na. Když nestačíš na trhu na lepšího soupeře, který prodává levněji a lépe, použiješ sílu, sankce, vyhrožování a nakonec bombardování a dosáhneš výsledku, kdy je zákazník donucen kupovat dražší, horší výrobek, ale z USA. Je to vše v duchu kapitalismu, že voda se káže, ale víno se pije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně o tom je i kauza Huawei !!!

   Smazat
 2. Američané nikomu nevyhrožují, oni pouze přátelsky radí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zpočátku ano a kdo rady neposlouchá, může si za to sám.))

   Smazat
  2. Za přátelskou radu považovat návrh kupovat dražší a méně kvalitní zboží než nabízí konkurence ? Takového přítele nikomu nepřeji.

   Smazat
 3. Škoda, že nebyli takto rozhodní Bulhaři, v případě Jižního proudu. Ale tenkrát se ještě Německo domnívalo, že to není v souladu se zásadami EU. Jo, mocnosti si svoje, vždy ohlídají. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenkrát se Německo domnívalo, že ze Southstreamu by měli tranzitní poplatky Bulhaři, Maďaři (My ne, my nikdy) a Rakušáci.
   Co by z toho měli Němci?
   Prd.

   Takhle od nás budou mít tranzit za 560 kilometrů.
   Prže ho Poláci z ideovejch důvodů nechtěli, z Gdaňska a Ukradinci se na pokyn Merkle zapikolovali v situaci, kdy přes ně tranzytovat nelze, neb jsou kradači plynu s vánočkama na hlavě.
   A ani Bojko Borisov, kterej má černej pásek v karate s tím nepořídí.
   Natož Sxalbotka s rovnátkama.

   Smazat
  2. Anonymní22. ledna 2019 21:11
   Máte pravdu, že bychom za tranzit nic neměli, ale mohli jsme si zvolit, zda brát z Německa, nebo z Maďarska. Takto budou mít na ruský plyn Němci monopol. Abychom ještě rádi, nebrali americký. P.K.

   Smazat
  3. TRumpovi musi byt , to je vseobecny rozkaz odporovano , spilano atd. vsude na svete a za kazdych okolnosti , zvlaste kdyz se snazi uskutecnit vskutku pro svet debre a prospesne ciny...Kazda vlada musi jemu delat naschvaly a protivit se , uz z principu toho neb je to zavily nepritel Clintofeminismu..

   Smazat
  4. 19:02 na Bulhary tehdy osobně zatlačil jistý americký senátor (t.č. již v pekle), ti poslechli a hořce splakali nad výdělkem

   Smazat
 4. Co takle humanitarni bombardovani? to amici umi

  OdpovědětSmazat
 5. Život občas přináší komické situace.

  Když Zeman říká svůj názor soudu, tak všichni Pospíšilové, topkaři, piráti, presstituti řvou a brečí, jak strašně oblivňuje nezávislé soudy.
  Když USSA jiným zemím dokonce vyhrožují odvetou, pokud své nezávislé rozhodnutí nepodřídí USSA, tak ti samí piráti, Pospíšilové, topkaři, Bělobrádkové a spol. mlčí se staženým ohonem, dokonce v případě čučkařů BIS navedených americkou ambasádou ještě trapně slouhovsky ohýbají hřbet, že máme poslušně držet hubu a dělat to, co BISka řekne. Ne, to není výmysl, to nedávno řekl na Barandově FIALA z ODS. Podle předsedy ODS se o nařízení BIS nepochybuje, nediskutuje, nežádají se důkazy, jenom se drží huba a krok. Většího sraba a moulu bys ve sněmovně hledal mikroskopem. :)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak "nezávislý rozhodnutí" jednotlivé země? V době globalizace je to jen prázdný canc! Svět je propojen a nic jako "nezávislý rozhodnutí" v něm nemá místo! I Trumpův izolacionismus či pokusy o něj jsou z historický perspektivy odsouzený k zániku! Ale i v globalizovaným světě bude rozhodovat vyspělejší civilizace! Nemůže platit to co v rámci voleb- tedy že i blb s neúplným základním vzděláním má stejný hlas jako kandidát věd ....

   Smazat
 6. Jo politika a ekonomika nejde do sebe peníze jsou až na prvním místě.

  OdpovědětSmazat
 7. Prohlášení Heiko Maase nemají vůbec žádnou váhu. Krásný příklad z minulého týdne, v pátek na tiskovce s Lavrovem v Moskvě prohlásil, že proplouvání lodí Kerčským průlivem je zcela svobodné. Téhož dne večer u Klimkina v Kyjevě požadoval po Rusku zajištění volné platby Kerčským průlivem. Je to loutka a šašek, hodil by se do ČT :-)

  OdpovědětSmazat
 8. Nordstream 2 je dokladem vazalské podřízenosti zemí EU komandatuře USA. Proč vadí? Čím vadí? Komu vadí? Nám, lidem Země vadí třeba války, které vedou USA proti jiným národům a do kterých jsme také nakomandovaní, ale co zmůžeme? Proč Nordstream 2 třeba vadí Polsku? Vždyť nechtějí mít s Ruskem nic společného, tak mohou být rádi, že takovou "zátěž" na svém území nemají. Totéž tíží Ukrajinu, snad i Slovensko. Jde jen o to, že to teče z východu na západ? Nebo snad ten Ruský plyn z Německa bude vnucován i do jiných zemí? Přece máme "svobodu" a můžeme plyn "odebírat" z naftových polí jižní Moravy a trestat Rusy, ke kterým pěstujeme státní politiku nenávisti horší než byl antisemitismus nacistů! Proč ta bída českých politruků? Ale proč jsme je volili? Jen aby pokračovali v historicky nejzběsilejším a pobělohorskou dobu překonávajícím rozkrádáním republiky a její devastaci? V prospěch koho nás politruci dovedli k propadu ekonomiky, školství, zdravotnictví. V zájmu koho politruci z malé strany vypěstovali u nás 200 tisíc práceschopných do nezaměstnatelnosti. Proč nám politruci vyrobili přes 7O tisíc bezdomovců. Proč politruci dnes hledají za bordel na dálnicích vinu v ministru dopravy, když ten bordel v celé zemí pěstují 30 roků? Proč nás politruci, které volíme, zadlužili 7 biliony Kč? Proč už Cibulka nesepsal seznam politických gaunerů v ČR, aby občané věděli, které nemají napříště volit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA potřebují za každou cenu vrazit klín mezi Rusko a Evropu a donutit Evropu, aby se více podílela na záchraně ekonomiky USA i za cenu vyšších (dokonce násobných) výdajů nejenom za plyn, ale i ostatní komodity, zbraněmi počínaje!!! V Evropě se mezitím dokáže vypěstovat dostatek mladých, budoucích vojáků pro tažení na Rusa. Rozklad EU počínaje anglickým vazalem USA, do toho také zapadá. Rozděl a panuj, rozděl a panuj!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.