Reklama

úterý 22. ledna 2019

Hlavní nepřátelé Česka aneb Jak se kompostuje dolar

Václav Umlauf 
21. 1. 2019  E-republika
Nakradené peníze odejdou do daňových rájů, tam se kompostují skrze dluhový dolar. Po kompostaci dolaru a jeho devaluaci v daňových rájích zbudou nějaké drobné, čili finanční humus. Tím se vydatně pohnojí domácí políčko, které jako obvykle patří internacionálnímu jednomu procentu, které klidně může mluvit česky nebo slovensky.


Česká alternativní politika připomíná pískoviště pro děti. To udělalo jedno procento ze Sorošovic rodiny ve svém volném čase a z nakradených peněz pro potěchu infantilních skupin tzv. "nezávislých". Těm se nelíbí, že toto hřiště není větší, krásnější a více medializované. Od sametového rána si zde v poklidu hrají levičácké skupinky. Ty se sice nesnášejí co do pravidel hry na státní poklad, ale jinak používají stejný neoliberály kontrolovaný ideologický slovník a hlavně jedním procentem dotované formičky. Proto se tito infantilní liberálové mohou s jedním procentem v pohodě domluvit na dotacích pro pískoviště. A jako každé jiné děti je nezajímá nic jiného, než pískoviště a jejich bezbřehé ideologické hrátky. Ale odpoledne se do jednoho rohu už nasoukala parta tzv. “populistů” a „nacionalistů“. Jejich infantilní vidění světa používá jiný slovník, pročež ho levice nesnáší a pravice hlídající pískovitě je v tom živě podporuje. Populisté jsou oškliví a mají nemyté ruce. Ale hrají na stejném hřišti nalajnovaném jednoprocentní pravicí a pod jejich blahovolným dohledem. Takže se zase nic neděje a vše zůstává při starém. Velký bratr to v klidu pohlídá. Kromě rozbitých ideologických formiček zatím na pískovišti k větším škodám nedošlo.

Jedno procento krade zcela internacionálně


Disent nikdy není a ani nebyl infantilní a celá desetiletí se dělal až do pádu komunismu mimo pískoviště. Ale vykládejte takové sci-fi dnešním generacím s neoliberálně vymytým mozkem, které musí kapitalisticky makat na jedno nenažrané procento. A že to dá zabrat, to dnes ví každý, a vůbec nemusí být infantil. Pohled z lavičky na druhé straně pískoviště hlídaného jedním procentem se nutně musí podívat na pátou kolonu, která v zemi působí skrze zavedené jedno procento klasických otrokářů. Začněme slavným videem Františka Ringo Čecha a příslušnou punkovou kulturou.


Až to Youtube zase vymaže, nahrajte si to zde (28 MB). Článek Vstali noví punkoví bojovníci, konečně! ukazuje opoziční kulturu mimo pískoviště a 30 let po sametu. Je mi líto republiky stejně jako autorům a interpretům této pravdivé písně. Ale na pískovišti se osud země neřeší a je dobré vědět proč. Klausovština a ruské mafiánské praktiky mají společný základ, tak se podívejme na osud Ruska. Putin ani dnes nemůže zastavit činnost neoliberální západní kolony. Přitom z Ruska udělal opět nezávislou zemi, která si určuje vlastní osud mimo destruktivní vliv neoliberální kliky Západu. Této destruktivní partě se sice podařilo zničit Ukrajinu, ale Rusko už nikoliv.

Jak se kompostují dolary a komu pšenka kvete


Začněme pokračováním článku Jak se krade přes petrodolar. Klesající vliv petrodolaru a nižší cena ropy donutila multinacionální společnosti vlastněné jedním procentem, aby nezdaněné (a proto nakradené) peníze nevázaly na cenu ropy. Jedno procento převedlo naloupený kapitál do daňových rájů. Postup této velké globální loupeže na 99 procentech světové populace ukazuje tento graf z USA.Průměr křivky v neoliberální epoše posledních deseti let jasně ukazuje, že jedno procento krade pořád stejně pilně, ale lépe, jednodušeji a radostněji. Viz článek Horká obchodní válka, kde najdete strukturu dluhového portfolia USA. Dluh USA patří hlavně cizím zemím. Zajímavé jsou Kajmanské ostrovy, kde pár tisíc domorodců v člunech vlastní přes dvě stě miliard US-dluhu. Další důležitý graf ukazuje, komu formálně patří daňové ráje ve smyslu státní jurisdikce.Jak vidíte, tak se zásadně potvrzuje téma našeho staršího článku, že Miliardáři všech zemí jsou už spojeni, to jen chudí jsou rozděleni. Graf jasně ukazuje, že ve všech zemích světa, kde vznikla silná garnitura jednoho procenta, vznikly také daňové ráje a tím i systém, kterému dávám odborný název „kompostace dluhového dolaru“. Nakradené peníze v daňových rájích jsou konvertovány na dluhové dolary buď přímo, nebo prostřednictvím investic skrze portfolia. Dále se podíváme, co na dolarovém kompostu roste a proč. Další grafický přehled ukazuje, jaké gigantické ztráty vznikají národním ekonomikám.A nyní se vraťme na pískoviště, kde populisté a nacionalisté hájí v radostném dětském koutku náš národní zájem. Jestli Česko za banksterů Klause, Kalouska a celého vedení ČNB v něčem opravdu vynikalo, tak to bylo kradení přes off-shore. Například skrze listinné akcie na majitele, lidově zvané anonymní. Ty byly zákonem zrušeny v lednu 2014. Opravdu? Asi 9 tisíc firem tohoto druhu se skrytou vlastnickou strukturou vesele krade dál. Podle této studie hoši, co spolu mluví a hrají golf, dostávají skrze firmy se skrytou vlastnickou strukturou v průměru o 30-70 % zakázek více než „obyčejné“ firmy. A nikomu to nevadí, jedno procento totiž tvoří pátou kolonu v Česku stejně jako všude jinde na světě.

Česko anonymní akcie formálně zrušilo až na přímý nátlak Bruselu, samo by to asi neudělalo nikdy. K přehledu českých zlodějen si klikněte na heslo "daňové ráje" a "Miroslav Kalousek". Za čtení také stojí článek z roku 2013 pod názvem Přísně utajená témata voleb I: Z čeho budeme žít? A situace se od roku 2013 rozhodně nezlepšila, jen přibylo exekucí, chudých a montoven. V tabulce článku Banksterské praktiky současné ČNB najdete příklad poslední velké banksterské loupeže za dva bilióny a odkaz na předešlý článek s pořadím bankovních zlodějen Česka v rámci EU, kde figurujeme hned po bankovních velmocích. A nyní se podívejte na vrcholný výkon banksterů kolem Klause, jejichž spásonosné role se dnes dovolávají infantilní populisté a nacionalisté. Citujme z tohoto článku psaného v roce 2012.

Objem registrovaného kapitálu tuzemských firem, který je ovládán z daňových rájů v letošním roce, vzrostl o 11,7 %, zatímco celkový objem zahraničního kapitálu v tuzemských společnostech poklesl o 1,93 procenta. Objem českého kapitálu vzrostl o 3,47 procenta. Tuzemské subjekty aktuálně ovládají 59 % z celkového registrovaného kapitálu (1 310 z 2 227 miliard korun) a mají majetkový podíl v 76 % (297 274) českých firem. Největšími zahraničními vlastníky, z pohledu ovládaného registrovaného kapitálu, jsou Nizozemci, Rakušané a Němci. Nejvíce českých firem je ze zahraničí kontrolováno majiteli z Ruska, Německa a Ukrajiny. Informace vyplývají z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou dnes (19.1. - pozn.red.NR) zveřejnila Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA).

Takže nakradené peníze odejdou do daňových rájů, tam se kompostují skrze dluhový dolar a tím mu pomáhají přežít těžké časy během současného postupného pádu anglo-amerického impéria. Po kompostaci dolaru a jeho devaluaci v daňových rájích zbudou nějaké drobné, čili finanční humus. Tím se vydatně pohnojí domácí políčko, které jako obvykle patří internacionálnímu jednomu procentu, které klidně může mluvit česky nebo slovensky. Investice dojdou z daňových rájů (viz citované Nizozemsko například) a nezdaněný zisk je opět vyvezen ve formě off-shore zlodějny ze země. Tím je dán ideální a proto hermeticky uzavřený cyklus kompostace dolaru. Protože tento cyklus tvoří podstatu současného neoliberálního kapitalismu jednoho procenta, jeho pátá kolona působí ve všech zemích.


Ruská pátá kolona a daňové úniky


Podívejme se na příklad Ruska okolo citovaného roku 2012, které lze porovnat z českou realitou. V době působení prosovětského "činovníka" (latinsky agens) Klause vynikalo Rusko naprosto globálně v plundrování země. Nejprve se podívejme na normální neoliberální off-shore zlodějnu ve stejné době na Západě, kterou ukazuje tento graf.Zvýrazněná část Lucemburska je věnována činnosti jednoho evropského bankstera, který dnes šéfuje EU. Graf je udělán vzhledem k off-shore ziskům US-multinacionál. Ale ty jsou naprosto dominantní, protože většina akcií daných mimo dluhové dolary jde právě do nich. Další graf ukazuje přehled daňových úniků vzhledem ke světovému HDP celé zeměkoule.Z grafu vidíte, že jde o ohromný typ nepotrestaných zlodějen, které ničí sociální strukturu národních států a jejich ekonomiku. Nyní je jasné, proč už v roce 2013 Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvětový kartel. Kompostace dluhových dolarů v daňových rájích měla po pádu východního bloku téměř zázračnou konjunkturu a tamější pátá kolona neoliberálů ničila celé státy. Proto se málem nestačily tisknout dluhové dolary, taková po nich byla poptávka. Za ten papírek se rozkradlo všechno, viz F. R. Čech. A nyní se podívejte na seznam zemí s největšími daňovými úniky v roce 2012. Rusko ve zlodějnách kralovalo, přitom byla tato země na pokraji rozvratu a na prahu občanské války.Takže ruští vlastenci utíkali do Izraele, lidé doma chovali prasata ve vaně a domácí jedno procento si z Ruska udělalo neoliberální Las Vegas. Putin s těmito kapitálovými úniky udělal jen velice málo. K tomu si přečtěte přeložený článek I boháči občas spláčí nad výdělkem o tzv. „starých“ a „nových“ penězích v Rusku. Následující obrázek ukazuje schéma ruské pračky na peníze, která běžela v letech 2010–14 skrze Moldavsko.Celkem 20 miliard dolarů není v Rusku málo, a to se pralo i přes různé jiné banky. Současný příklad poskytuje oficiálně rusofobní Estonsko. Estonská pobočka Danske Bank provedla masivní praní peněz a podle předběžného odhadu se v letech 2007-2015 jeho celkový objem pohybuje okolo 234 miliard dolarů. Skandál je takového rozsahu, že se týká bankovnictví celé EU, ale vůbec se o něm nemluví. Stejně tak utichly všechny aféry kolem úniku peněz do daňových rájů, o kterých jsme postupně psali. Korporátní presstituti pochopili, že mají na vybranou: Buď své zaměstnání, nebo pravdu. Tak se napsaly účelové články o Putinovi a jeho okolí, a tím byla vyřízena celá věc ohledně daňových úniků. A nyní se podívejme na únik soukromého kapitálu z Ruska za Putina.Tabulka ukazuje kapitálové úniky ze země v roce 2014-18. Dolní pole je v miliardách dolarů. A horní příčka ukazuje, že do země plyne minimálně investic. Tolik k vychvalované spolupráci Číny a Ruska. V roce 2018 se únik kapitálu dokonce zrychlil (19,2 miliard dolarů), ale nepřekonal období v roce 2014-15. Reakce centrální banky je jasná. Musela zvednout úrokovou míru, aby se střadatelům vyplatilo nechat peníze doma. Ale tím zásadně snížila možnost podnikatelům, aby sáhli na rublové úvěry. Pátá kolona jednoho procenta pracuje v Rusku stejně pilně jako v Česku. Proto Putin tak podporuje střední a malé podnikatele, protože ti platí daně a stát je může kontrolovat. A nyní se podívejte na proces kompostace dolaru. Graf ukazuje výslednou fázi hnojení jednoho procenta v Rusku, aneb odkud se do Ruska investovalo v roce 2015.Sečtete daňové ráje pod kontrolou USA a dostanete 70 % zahraničních investic v Rusku. Například ruským oligarchům na Kypru ukradlo západní jedno promile nakradené peníze dokonce dvakrát za sebou. Nyní jim totéž hrozí v Londýně a v USA. Takže je jasné, jak pracuje jedno procento v zemi, která dnes představuje předvoj nacionální ideologie a prakticky je vyvázaná z vojenského područí Západu. Česko není Rusko a zdejší situace je mnohonásobně horší. Takže je dobré přejít z pískoviště do reality a podívat se na osud nacionalismu očima jednoho procenta. To spravuje zdejší pískoviště politických infantilů zleva i zprava a přitom si hnojí zahrádku zvanou "Česko" kompostovanými dolary. Ty nám nejprve ukradli, pak je nechali znehodnotit v daňových rájích a pak tento svatý zbytek neoliberálních zlodějen zase investovali pod ochranou českých mafiánů, kterým slouží prodejní politikové. Známé americké úsloví „Je to o ekonomii, blbe!“ (It's economy, stupid!), u nás platí dvojnásob a starý Marx o tom něco věděl. Smutné je, že zdejší levicoví a pravicoví populisté na pískovišti jsou hloupí jako ta Babišova telata.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 


Související články:


14 komentářů :

 1. JE VÁM ASPOŇ TROCHU JASNÉ,JAK ZUŘIVĚ SE BUDOU BRÁNIT

  naši politici,když jim budeme strkat pod nos náš Národni program voličů,kde hned v prvnim článku je návod jak se zbavit jejich kapitalismu bez přivlastků, vycházejiciho z gangsterismu?
  Je vá jasné,že vás budou dále okrádat o Nepodminěný základni přijem ve výši MINIMÁLNĚ 10 000 korun když ty gangstery nikdo nezačne zdaňovat?

  NU COŽ, ASPON TO VÍTE I VY JAK SI ŽIJÍ A KRADOU MAJITELÉ VELKÝCH PENĚZ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Vám ještě nedošlo, že jste jak to babišovo tele na pískovišti? P.K.

   Smazat
 2. „Smutné je, že zdejší levicoví a pravicoví populisté na pískovišti jsou hloupí jako ta Babišova telata.“
  V takto fundovaném článku mi chybí, že neformuluje řešení, což je podle mého názoru, ještě smutnější. Obsah sdělení se příliš neliší od toho videa s F.R.Čechem, pouze je bohatší o detaily toho procesu. Jediná ponaučení, která nabízí: poslouchejte Svoloč a važte si Bruselu, že Vás dotlačil k zákazu anonymních akcií, který Vy stejně nedodržujete. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To prostě nemá rozumné řešení, 15:20. Až se vřed provalí, poteče krev. Většinou těch malých ryb...

   Smazat
  2. Anonymní22. ledna 2019 15:46
   Za vřed bych považoval současný hyperliberalismus, kdy se státy vzdávají svých kompetencí a politiku určují nadnárodní korporace, nikoliv občané toho státu. Hnisem, bych v tomto příměru, nazval soukromé tiskaře peněz, ten musí být odstraněn. P.K.

   Smazat
  3. Vybornej claneka prehlednej a srozumitelnej I kdyz delsi. Cte se dobre ...
   Ovsem s tim Klausem to neni uplne neco noveho . Kde vzal , obalamutil a co slibil Klaus mocnym soudruhum, aby souhlasili s jeho Ustavem 'BABA VANGA a Prognosticky Ustav",co vedi vse co bude Zitra za tyden za rok a zna celou budoucnost /nebo tak mozny nazvat ,jedna drbna z pavlace povidala......
   Pak uz nasledovaly cesty do USA a vsude , s velmi prijemnymi a stedrymi platy ,cesty vsude kde BABA Vanga nikdy nebyla.
   Jenom nektery slavny Ekonomove ve sluzbach Neviditelneho Sparu vsech TRHU...
   A na ekonomice zbohatlych nade vse ocekavani, jako Klaus.
   Pak se ovsem nezodpovedne a bez predpovedi Prognostiku privalila krize neviditelnyho, ale vsemocnyho trhu jako hrom.
   Dluzno dodat ,ze baba Vanga mela dost velky uspechy jako jasnovidka a casto budoucnost uhodla. Na rozdil od renomovanych , zbohatlych trhovitych a samozrejme potrhlych Prognostiku...
   System podvodu se nazyva vselijak ale je to stale to same Ponzi Scheme , nedavno tim proslul zase Madoff./50 milliard/. Ten ovsem okradl bohace a zidy a to je absolutne nejhorsi hrich vubec. Vezeni tak mel zajisteno ,na rozdil od mnozstvi jinych a "rozumnych ' Lupicu I prognostiku ,co vedi kde se krast nesmi !!
   Asi se nezeptal Klause...

   Smazat
  4. Zakladem absolutnim takoveho podnikani I bez BABY Vangy je se patricne podelit. Vedet s kym, taky. .Je to velmi zdrave pro vasi karieru a predevsim pro vase zdravi!! Je to takovy zakladni nepsany a prisne dodrzovany zakon v nejvyssich spolecnostech a I v podsveti. Najdou se takovi co nedodrzuji a pak na to doplaci svym zdravim I zivotem , protoze se nachazeji se bez hlav v pangejtech, v brichach zraloku, v zaletovanych sudech, padaji z vysokych mrakodrapu , kde se okna nedaji otevrit a dokonce nekdy I u soudu, s patricne informovanymi , zasvecenymi do veci soudci , svedky, porotami atd...

   Smazat
 3. Dobrý článek, ale dá se něco napracvovat, když vládne diktatura kapitálu, které jsme "pro srandu králíků". A kdo zná to soudobé gangsterství, vůbec se nediví tomu, jak lid naložil po únoru 1948 s předky těch dnešních! Ta příští revoluce nebude vůbec procházkou očistcem, ale určitě peklem pro všechny ty bankstery/gangstery/ zločince formátu, jaký Svět ještě ve své historii nenosil.

  OdpovědětSmazat
 4. Čtu článek a popis zlodějin perfektní. Tak si říkám, že by se pan Umlauf obešel bez "kritiky" Babiše? A ejhle, na konci Babišova telata, tak že opět Babiš. Takhle se správně vymývá nozek, jenom je potřeba správně nastavit podvědomí voliče, s čím si má co spojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem zastánce p. Umlaufa, ale proč hned "vymívání mozků"? Máte pocit, že Babiš jako jedna z figur polistopadových struktur napojených na vrcholnou politiku je pro nás výhra v loterii? Obávám se, že rozhodně ne. Jeho zájem je ryze ekonomický a jako "dobrý" obchodník v příhodnou chvíli hodí svého spojence "přes palubu". Jeho podnikání rozhodně nebylo čisté a ani moc prospěšné pro společnost ... viz znehodnocení spodních vod, na polích pěstujeme paliva namísto potravin atd.
   ABC

   Smazat
  2. Já jsem naopak velkým zastáncem p. Umlaufa. Jasně a zdůrazňovaně píše o vinících. Proč se politické strany nezajímají o to 1% a nepersonifikují je? Ze strachu, politické korektnosti k politickým sluhům 1% nebo pro ohlodané kosti v hrátkách na pískovišti? Co na to PK a jiní aktivní lidé z politických stran? Není čas přitvrdit a nebát se "řevu" médií řízených 1%?

   Smazat
  3. Pane Povolný přeci si nevypustí vlastní rybník všechny strany koupou za kapitalismus i KSČM.

   Smazat
  4. To mne zaráží, když všichni dobře vědí, že Babišova telata jsou daleko inteligentnější než soudobí politruci, zejména z Malé Strany. Babiš? Co vlastně lze o něm špatného a přitom pravdivého říci? Z těch 7 tisíc miliard, které byly rozkradeny, pokud se ukáže ale pravda, představuje těch padesát již Babišem vrácených milionů pakatýlek. Ale pravda bude taková, že Babiš jen využil díry v českých zákonech, které tam vyrábí poslanci, aby bylo možné rozkrást těch 7 bilonů, po kterých nikdo v parlamentě ani neškytne!!! Jistě si člověk klade otázku, proč šel Babiš do nepohodlí a na oči občanům vstupem do politiky, když mohl řídit ten houfec politruků z Malé strany z pohodlí třeba Panenských ostrovů, ke svému dobru a jak to činí ostatní naši diktátoři v zastoupení politruky. Mohl množit majetek, vysmívat se blbosti českých politiků, užívat si rodiny, pohody a určitě i obdivu našich poskoků kapitálu v mediích. Proč se Babiš vydal v šanc těm daleko větším zlodějům, než jakým kdy sám by mohl vůbec být. Takže co je paradox: ti největší gauneři a zloději řvou ze všech sil a plných plic chyťte Babiše, on by nás, zloděje chtěl snad okrást a vrátit nakradené občanům a státu! A to je ten horor, který obchází ODS, TOP 09, lidovce, Piráty a tako mnohé soc.dem. On Rath správně říkal, že naše soudy pro oko soudí jen mřenky, aby, nedej bože, dopadla ruka spravedlnosti na velezloděje!!! Ti jsou prostě chráněni všemi sloupy republiky!!!

   Smazat
 5. Zavolejte Vencu Tuzku poradi pomuze ,vi jak na to

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.