Reklama

sobota 12. ledna 2019

Hon na čínské čarodejnice?

Petr Vavruška
12. 1. 2018
Ve vyjádření NÚKIB k hrozbě používání výrobků Huawei a ZTE jde doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií. Ty prý mohou u nás být aplikovány Číňany, k čemuž ale nebyl předložen jediný důkaz. Přesto existuje spousta faktů, které jsou vážným varováním pro ochranu státní svrchovanosti. Jde o naprosté převracení všech faktických hrozeb, které se nikdo z vrcholových politiků neodváží ani vyslovit. Už v analýze Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síť ZDE, jsem konstatoval, že pokud je sněmovna nevezme v úvahu, odstartuje drahý a to bezvýslednější hon na čarodejnice. A nemýlil jsem se. Posuďte sami.


Čeští kybernečtí experti totiž v případě Huawei a ZTE varují, že se „hrozba může prý vyskytnout přímo v telekomunikačních komponentech. Mohou zaznamenat hovory, kontrolovat přenášená data, či lokalizaci uživatele. Na úrovni serverových řešení a infrastruktury hrozí přístup k veškerým datům, či možnost odepření služby. U koncových zařízení jde podle NÚKIB o hrozbu přístupu k uloženým datům, pořizování např. videí či podvrhnutí identity. Úřady mají podle metodiky prověřit, jestli zařízení používají v rámci jejich IS, pak zohlednit nové hrozby, před kterými NUKIB varoval. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí prý instituce zavést patřičná opatření a technologie postupně nahradit“.

V tomto vyjádření jde totiž doslova o objevování Ameriky a jejich odposlechových technologií popsaných v západních i našich médiích už více než před dvěma lety Snowdenem. Navíc potvrzených bezostyšným chlubením se exagentů amerických tajných služeb. A co celou tu dobu dělaly naše tajné služby? Co se zjistilo o špiclování tehdejšího premiéra Sobotky? Kdo za tím stál, jakými kanály odposlechy odtékaly. Jaké vznikly škody? Jaká ochranná opatření služby vymyslely?

A nemáme obavy z kontroly celé naší infrastruktury jako v Japonsku? "Napíchli jsme celou zemi říká, Snowden. A šli jsme dál. Jakmile nám patřil jejich komunikační systém, zaměřili jsme se na reálnou infrastrukturu. Nainstalovali jsme malé spící programy do rozvodných sítí, přehrad, dopravních systémů, do nemocnic. V případě, že by Japonci přestali být našimi spojenci, všechno by zhaslo. A nešlo jen o Japonsko. Pronikli jsme např. i do Mexika, Německa, Brazílie, Rakouska. Tedy v Číně, Rusku, Iránu ve Venezuele to lze pochopit. Ale v Rakousku? Sledovat jsme měli i hlavy států i významné průmyslnílky, mapovat obchodní dohody, sexuální skandály, diplomatické depeše". A ptejme se - my v ČR jsme jediná vyjímka? Nebo nám vůbec nevadí, když nás naši „přátelé – ochránci“ špehují v našem zájmu v naší ložnici?

Klíčem k napíchnutí celé infrastruktury zemí je, jak lze vyčíst z uvedeného, ovládnutí jejích telekomunikací. Koncová elektronická zařízení bez komunikace nemají smysl. A systémové kobercové odposlechy provozované britským výzvědným střediskem GCHQ, trvale nabouraným do stovek páteřních světových kabelů z nichž monitoruje, kopíruje a ukládá obrovské toky citlivých osobních, strategických, vojenských či ekonomických informací. Ty sdílí pomocí programu Tempera, analyzující obsah a metadata s americkým partnerem – NSA. A české toky dat lze snadno kopírovat napíchnutím v mnoha místech ČR. Jsou totiž závislé prakticky celé na globálních optických i radiových sítích nadnárodních vlastníků, s velkou pravděpodobností donucených ke spolupráci s americkými tajnými službami. My nemáme vůbec možnost jejich průběh ovlivňovat, a nemáme ani jiný způsob jak naši infrastrukturu komunikovat. Na to bezvýsledně upozorňuji už od r. 2006. Jak lze páteřní datové toky rozbočit, koncentrovat a přesměrovat do kobercových odposlechových center umístěných kdekoliv v zahraničí a jak tomu zabránit, popisuje analýza Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síť ZDE.

Úřady mají, podle dosud nezveřejněné, metodiky, schválené vládou, která bude univerzální pro ministerstva, úřady firmy i běžné uživatele, prověřit jestli jsou čínská zařízení součástí jejich IS, a pak „podle zjištění NÚKIB“ zohlednit nové?? hrozby“. V případě, že riziko překročí stanovenou mez, musí nejméně 160 institucí a firem zavést, bez ohledu na vlastní ztráty, patřičná opatření, např. daně, a technologie postupně nahradit. A hlavně čínské společnosti už do soutěží nepouštět! Zvláště, když je mohou za jiné ceny nahradit firmy jako Juniper, Cisco, Lucent, ATT… USA tak určitě ocení nezištnou pomoc ČR v EU (nejhorlivější země, při zlepšování americké obchodní bilance), která má 2,4 bilionu importu ale jen 1,4 bilionu exportu. Nepřipomíná vám to obdobný postup vnucující dovoz břidlicového plynu z USA do Evropy?

Firma Huawei kategoricky odmítla tvrzení, že představuje riziko pro národní bezpečnost. Vyzvala NÚKIB, aby místo špinění její reputace předložil fakta. Ten ale prý nemá důvod to nějak komentovat. I vzhledem k tomu, že dost argumentů, je neveřejných, o kterých bychom neměli nic vědět. Přesto ale jen obecná doporučení NÚKIB u myslící veřejnosti generuje desítky otázek. Zde jsou jen některé:

- Může NÚKIB zodpovědět, nebyla-li česká infrastruktura napadena, podobně jako japonská nebo rakouská, už v minulých letech? Kdo ji napadl? Jak dlouho to trvá a jaké závěry z toho vyplynuly?

- Chápe NÚKIB, že hlavní nebezpečí hrozí z globální infrastruktury páteřních sítí, na jejichž sítích nelze napíchnutí a přesměrování komunikace nijak zjistit?

- Jak se NÚKIB staví k tomu, že většina globálních operátorů působících v ČR používá již nejméně 10 let přenosové technologie Huawei? Budeme od nich také požadovat jejich výměnu? Proč to do této doby to nikomu nevadilo?

- Umí NÚKIB popsat cestu, kterou je např. rizikový odposlech českého nemocničního personálu z mobilu Huawei, směrován do čínských odposlechových center a kde taková centra sídlí? V Číně, nebo jsou i někde v Evropě? Co u nás asi tak mohou sledovat?

- Nepřipomíná vám to nedávné tvrzení, že radar v Brdech bude sloužit k ochraně proti iránským a severokorejským raketám?

- Zamezíme těmto odposlechům např. výměnou mobilu Huawei za Apple, který je podobně jako komponenty přenosových systémů vyráběn v Číně? Budeme se zbavovat i těchto telefonů? A jak poznáme, které neobsahují čínské komponenty a budou bezpečné?

- Najde se v ČR dostatek nekompromisních odborníků typu Kalouska, Štětiny Jandy, Langšádlové, k identifikaci „nových hrozeb“ objevených NÚKIB, až ve 160 organizacích, kteří se dokáží orientovat v celé problematice? Kdo je bude platit? Jen v USA se tím zabývá přes 100 000 specialistů s náklady vyššími než české HDP.

- Je-li česká infrastruktura již napíchnuta americkými nebo německými tajnými službami, podobně jako v Japonsku, tak nám žádná směrnice nepomůže a nedá se s tím už nic dělat, ať zavedeme jakákoliv opatření. Masivní odposlechy budou pokračovat a my to můžeme jen tušit. V případě Číny a Ruska musíme nejprve objevit páteřní cesty do jejich odposlechových center, existují-li. Chápe to vůbec někdo z bezpečnostních služeb a z politiků?

- Chceme-li si zachovat alespoň zbytky státní svrchovanosti, není jiné cesty, než za každou cenu neprodleně vybudovat Národní páteřní telekomunikační síť, vylučující z veřejného kyberprostoru utajovanou infrastrukturní komunikaci. Výstavba, které musí předcházet zevrubná studie, může trvat cca 2-3 roky. Její parametry a přísnou organizační strukturu popisuje: http://www.novarepublika.cz/2019/01/statni-svrchovanost-narodni.html

- Zabývá se vůbec někdo touto myšlenkou? Je možné o tomto tématu vůbec diskutovat.,

- Umí někdo ze zodpovědných politiků vůbec odpovědět alespoň na těchto několik otázek? Obávám se, že všichni budou jako obvykle jen trpně mlčet.

Když jsem viděl v televizi téměř aklamační hlasování všestranického Výboru pro bezpečnost o údajně tajných důkazech proti Huawei, které proto nelze prezentovat, vybavila se mi hláška mého bývalého spolupracovníka, komunistického poslance z osmdesátých let. „volové makejte, já jdu vládnout“!

57 komentářů :

 1. Máte naprostou pravdu a skutečností je,že na to dojede i Babiš,...ani si nedovede představit,jakého hopa to vezme.......

  OdpovědětSmazat
 2. Huawei už se v ČR brání a chce je dát k soudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v naší zemi jsou velmi ohebné paragrafy, pochybuji, že u soudu něco zmohou

   Smazat
  2. 14:11
   Myslíte jako ty soudy se Šťávou(kamarádem Kalouska a jiné které jsme prohráli a budeme dále prohrávat?
   Uvědomte si že nejde o soud o Čapí hnízdo a v mezinárodní politice nulu Babiše.   Smazat
 3. Že nás odposlouchává USA,nic se neděje,nikdo neprotestuje.
  Může jít o jinou věc,aby někdo jiný nevěděl co se u nás děje a možná by se Číňané mohli dostat ke zdrojům,které tady mají USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: "lidské zdroje" se už před Číňany demaskovaly :-)

   Smazat
 4. Tak tohle je skutečná totalita. Ale nic se neděje, otroci jsou zkroceni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otrok může na smrt demokraticky bojovat s ostatními otroky, ve kterém rohu klece bude sedět a spát... a kdo ho bude vykořisťovat, špiclovat a obelhávat.

   Hlavně ať to není Číňan, nebo, nedej Alláh, Rus! K tomu nám dopomáhá CIA, Bundesnachrichtendienst, MOSSAD, NÚKIB, BIS... a pan farář.

   Smazat
  2. 14:17 To je zásadní rozdíl! Zatímco ruští "bílí negři" (Bronstein) coby de facto vječně zlití divoši jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žlutej xindl nám může sloužit tradičně v roli kuliů a kulijan s touhle slušivou dřevěnou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 5. Jiří Jírovec12. ledna 2019 13:58

  Gubernie, která nese debily, tvrdící, že se raději budou mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem, nebo ty, jimž vadí Čína nebo Rusko, ale nevadí, když je budou odposlouchávat Američani, je odsouzena k zániku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka na Lukáše Visingra: „Nejde v podstatě o to, že vlády všech mocností mají otevřenou cestu do velkých technologických firem a my jen vybíráme, zda chceme, aby nás raději odposlouchávali Američané, nebo Číňané?“
   Odpověď: „Myslím, že tohle je velmi výstižné. Zpravodajské služby si vždycky najdou nějakou cestu, jak se dostat do soukromí těm, o které mají zájem, ale to ještě neznamená, že bychom jim to měli usnadňovat. Obtížně bych vymyslel něco potenciálně více děravého, než je čínský mobil se systémem Android, ovšem Huawei a Google pochopitelně nemají na sběr informací monopol. Apple, Facebook a další firmy toho sbírají přinejmenším stejně tolik, a co je zkrátka kouzelné, činí tak s plným souhlasem uživatelů, kteří jim ochotně sdělují mnohem více, než by kdy řekli nějakému vládnímu úředníkovi.
   Pokud se někdo diví, že Google nebo Facebook znají mimo jiné jeho zdravotní stav, peněžní příjem, politické názory či umělecký vkus, měl by se nejdřív zamyslet nad tím, proč jim to sám sdělil. To, že vyhledávače či sociální sítě sbírají data o uživatelích, je integrální součást jejich funkce, otázkou je jen to, k čemu ta data poté použijí. Lidé se ochotně vzdávají svého soukromí, což samozřejmě velmi pomáhá těm, kdo jimi chtějí manipulovat při volebních a komerčních kampaních. Já osobně nemám ani Facebook, ani telefon se systémem Android či iOS – naštěstí totiž existují i jiné smartphony. Ale pokud bez toho někdo neumí žít, pak je to jeho svobodná volba a musí počítat s následky.“

   Smazat
  2. 13:58 Existuje jediná cesta - rozebrat telefon do šroubku a prozkoumat jak součástky, tak software. Protože tohoto nejsme schopni, musíme se přidržet nějaké propagandy, protože ten, kdo by mlčel, je za nekňubu.

   Smazat
 6. V článcích na "aeronet" je o Huawei snad vše - viz poslední z nich: https://aeronet.cz/news/valka-proti-huawei-polsko-zatklo-cinskeho-sefa-huawei-proti-cinske-firme-se-postavila-i-ceska-spd-a-pouze-kscm-na-bezpecnostnim-vyboru-snemovny-odmitla-stvanici-proti-cinskemu-kolosu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:07 Nevím jak myslíte odkaz na jednu z nejhorších ruských posluhovaču jako je aeronet. Pokud jako srandu, tak s vámi souhlasím.Aeronet, par listy, sputnik atd dokonalá ruská smradlavá žumpa.Pouze lidé hloupí, proruští soudruzi a podobná chátra věří těmto blábolum!

   Smazat
  2. 15:25 obávám se, že dnes je pravda právě jenom v těch vašich "žumpách", ale sračky na nás padají z oficiálních masmediálních sračkometů v čele s ČT :-)

   Smazat
  3. 15:25
   ČT, lžiDnes, Bakalovy tiskoviny, Hidacipes, Neovlivni, Echo24, Deník N atd dokonalá USS smradlavá žumpa. Pouze lidé hloupí, proami soudruzi a podobná chátra věří těmto blábolum!

   Smazat
  4. 15:25 ono to vypadá, že hloupý jste právě vy sám. Tak takhle tu konkurenci svým hloupým sprosťáctvím nepřebiješ, Pepku. No, teď vyskoč!

   Smazat
  5. 15:25 To jste mě fakt pobavil, aeronet jako reprezentat ruských zájmů. Co vás v těch neziskovkách učej ? Možná jste někdy slyšel, že zákazané ovoce nejlíp chutná. Na tomto principu funguje aeronet, tím že je na špici zákazaných webů si globalisté zajišťují vysokou sledovanost, je to něco jako byla Svobodná Evropa, za okupace Volá Londýn. S tak hloupými lidmi se daleko nedostanem.

   Smazat
  6. pro 15:25 - posílám vám kontakt na AE New - určitě je svým názorem potěšíte - American European News, LLC
   40 Wall Street, 28th floor, New York City, NY 10005
   United States, Phone: +1 (646) 213 2843
   Fax: +1 (646) 403 4701 - není to náhodou Trump Tower?
   Objevil jste spojení Trumpa s Putinem! Blahopřeji!

   Smazat
 7. Nej je na tom fakt, když to dělají USA je to super O.K., když to dělá Rusko či ČLR je to špatné. Zažil jsem to za starého režimu, byl to stejný humus. Měli jsme v roce 1993 nový IBM a firma jako "obvykle" včas nezaplatila splátku. A ráno IBM nešel rozjet, až po zaplacení další den počítač běžel. Když to dělá Západ je to demo a když Východ je to totalitní. Musím napsat to správné slovo, je to bordel. Naučme se jedno, co je výhodné pro ČR je správné a mělo by to být realizováno a ne za stejný systém, který je ze Západu, zaplatíme 4x více. To je to O.K. a BIS, když dává svá hodnocení do veřejnosti, tak to není bezpečnostní služba, ale obyčejná strana a hlavně nic pořádně neumí Má dost akcí, které "zmastili". A budu mít problémy, asi jo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:07
   Ryba smrdí o hlavy. BIS od svého vedení. Pokud máš vzdělání a nemůžeš se uplatnit BIS je tvoje záhrana.

   Smazat
 8. Stačí si zodpovědět otázku - komu pomůže "vyšachování" Huawei ???? a už víme, kdo za touto aférou stojí !!!!!!! Stejný dobroděj, co chce do Evropy vozit břidlicový plyn, dodávat palivo do jaderných elektráren v ČR, prodávat zastaralý vojenský šrot atd. Žádné ohrožení bezpečnosti ze strany Huawei, ale čistě sobecké ekonomické zájmy, vystižně řečeno heslem "Amerika na prvním místě"....Neměli bychom jednat podle zájmů své země ??? Americký odér z toho táhne na sto honů.....

  OdpovědětSmazat
 9. Veškerá svinstva a lumpárny Ruska nebo Číny ( a že jich je ) se bagatelizují jako lež a pomluva. Ale pokud se nějaká lež napíše směrem na Západ nebo USA, tak to je svatá pravda, děte se vy zastánci ruských a činských asiatu bodnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důkaz?! Kde jsou důkazy k vašim fantaziím? Kde jsou ta svinstva a lumpárny moderního Ruska a Číny. A kde jsou ty lži o Západu, které prý nejsou svatá pravda.

   Žádám důkazy!!!

   Smazat
  2. 15:17 Myslící člověk již dávno spolehlivě identifikoval západ jako zdroj všech lží. To však neznamená, že po výměně vedení nemůže to samé dělat východ.

   Smazat
  3. 16:38 Chytrému napověz, hloupého nakopni- Rusko- sestřelení letadla, doping sportovcu,vražda Litviněnka, spackaný pokus zabít Skripala a tak mohu pokračovat celé hodiny. Rus je profík ve lhaní. Vy jste asi dost zaostalej co.

   Smazat
 10. Osobně nevím, co by ještě nového u nás mohli cizí mocnosti zjistit, když je u nás hodně politiků, kteří nás ochotně prodají komukoliv. Je to bouře ve sklenici vody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Aféra Huawei jen maskuje hromadný nákup místních politiků. Podobný smysl měla Clintonova aféra s Lewinskou, tupcům se dostala informace ke slintání a Clinton v klidu podepsal řadu nedemokratických zákonů, protože každého zajímal jen doutník Monica.

   Smazat
  2. 19:46
   Hlavně větší vydání za horší výrobky. Už jednu jsme přezbbrojovali posrance novými nooteboky..

   Smazat
  3. a pravděpodobně i mobilními telofony. Někteří jako tř. Bursik a další nezvládli jejich chytré funkce.

   Smazat
 11. 15:17 Všichni by měli spojit své síly a pomoci Trumpovi zachránit americkou ekonomiku z obludného stisku čínského prezidenta Si! Pro ty, podle kterých slunce vychází ve Washingtonu, pro ty by to měla být prvořadá povinnost a naprostá priorita! Ode dneška by se mělo nakupovat jenom to, co schválí Říše dobra. A je úplně jedno, jestli se bude jednat o ponorky, letadla, lodě, rakety, tanky a vůbec výzbroj všeho druhu nebo o jaderné reaktory, ropu a plyn apod. Dnes může zachraňovat nejenom jakákoliv poslušná a oddaná vláda, ale doslova každý z nás, kdo dá přednost americkým výrobkům, byť jsou třeba vyráběny v Číně, důležité kam z takového obchodu poputují zisky a to jsou USA a nikoliv Čína. Ale amerických cenných papírů a akcií se to netýká, jejich koupí dnes pomůžete nejvíce a může si je dovolit každá česká domácnost. Lidé bděte, lidé k veslům, lidé pomáhejte jsou tu přece časy neklidu a války!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: po přepólování Země bude Slunce skutečně vycházet na západě a zapadat na východě :-)

   Smazat
  2. 16.03
   Ale týká.
   Pokud se musí USA zbavit dluhu, který má ve výši 21,7 trilionů dolaru a ke kterému se president vyjádřil: 1) Odpouštím všem, komu jsem dlužen 2)Sbohem dolaru 3) Zapomenout a nevzpomínat.
   Protože již nemá mnoho přírodních zdrojů, rabuje co se dá ve světě. Proč by měl v 70 zemích světa 800 vojenských základen? Určitě tam nejsou pro posílení míru ve světě. Dluh pořád narůstá. "Hodní" v USA mají rozpočet na zbrojení ve výši 640,0 bilionů dolaru a zlořečené Rzsko už 87,8 bilionů dolarů.
   Dluh se má splatit, proto se USA tlačí se svými výrobky do Evropy a pomlouvá jiné dodavatele (plyn). A také nabízí dluhopisy - čím jsou podloženy?

   Smazat
 12. Já jen nechápu, když máme samé odborníky na kyber, dokonce
  to umí i ti stréjci z toho "nuklidu", či jak se to zove, tak
  proč už nenašli ty "vrátka", co vedou rovnou do říše středu.
  Myslím, že budou podobné těm vratům co mají amíci v tom jabku.
  Zvláště když se to dělá všecko v Číně.
  Číňan by se měl na ami vysrat a nechat je vyrábět ty jejich
  padavky v americe. Zajímalo by mně, kolik doláčů by pak stály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:25 Vzhledem k tomu, že se koncentrace řízení přesouvá z SSA do Číny a Iránu, tak je celkem pravděpodobné, že se všechny telefony vyráběji v Číně, možná dokonce v jedné fabrice. Tyhlety hrátky kolem Huawei slouží jen k tomu, aby se blbci mezi sebou tloukli a nepochopili, co se děje.

   Smazat
 13. Skutečnost je zatím taková,že reálně žijeme v protektorátu Čechy a Morava. Protektorem je opět Dojčland a díky Háchlovi též USA. A situace je horší nežli za Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to ještě horší, i SRN je obsazeným protektorátem, není vrcholem pyramidy, každopádně máme skvělou elitu, ta dokáže najednou panáčkovat před Berlínem, před Bruselem a před Washingtonem :-)

   Smazat
  2. Ano, ale ten protektorát je náš a máme ho rádi :-)

   Smazat
  3. 19:54 A především se Adolf měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše slovanský póvl. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Smazat
 14. "situace je horší nežli za Hitlera."
  ======================
  Raději mlč, ty blbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, Pepku, ještě se nepopravuje. A teď vyskoč!

   Smazat
  2. 16:40 To ty radši neskákej, ať nám tu nenacákáš všude ty putleroffský lejna, ve kterejch vězíš až po tvou třetí bradu, odulý čechomužiku!:)))

   Smazat
 15. Huawei se na posledni chvili snazi zbavit podezreni ze spionaze, ale uz to nebude mit ve svete tak jednoduche!
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/firma-huawei-propustila-zamestnance-ktereho-v-polsku-zadrzel/r~b7e4432c167a11e992d50cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
 16. Proboha, co je to za tupana v ruske cepici?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:03 Pepku, tak koukej konečně vyskočit!

   Smazat
  2. 17:11 To ty radši neskákej, ať nám tu nenacákáš všude ty putleroffský lejna, ve kterejch vězíš až po tvou třetí bradu, odulý čechomužiku!:)))

   Smazat
  3. 8:29 Pepku, vyskoč! Vachmajstr si lepšího agenta nezaplatil, tak koukej vyskočit!

   Smazat
  4. 9:19 ááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?! Jen tam se můžete přidat k dalším podobným užgryndaným podlidem!:)) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 17. Stačí se podívat na americký film Nepřítel státu, aby si člověk uvědomil, že obchodní válka zuří nepřetržitě a neustále. A jak byla Merkelová překvapená, že ji odposlouchává kamarád Obama.

  2010
  Merkelová: Multikulturalismus naprosto selhal
  https://zahranicni.ihned.cz/c1-47229300-merkelova-integrace-cizincu-selhala

  2013
  Odposlechy Merkelové
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/odposlechy-merkelove-a-predvolani-americkeho-velvyslance.A131024_124356_zahranicni_ert

  19. října 2015
  Merkelová:Přijmeme všechny syrské uprchlíky
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383771-kanclercino-zvladneme-to-uz-nezabira.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:20 Kámo Obama nechtěl Angelu otravovat s každou kravinou, nechtěl ji okrádat o čas strávený v rodinném kruhu. Tak s ní řešil jen podstatné věci, všechno ostatní měl nastudované. Z Obamy by si měl každý vzít příklad, je to vzor gentlemana o kterém bílé ženy sní.

   Smazat
  2. Němci přijímají neevropské uprchlíky možná navíc i pokáním za rasisticky zahubené a vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili. Také proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!!

   Smazat
  3. 8:30-Vaše zastávání se krajanů je chválihodné, jen neurážejte ostatní. V současnosti "ředění" germánské rasy vlivy "podlidí" dosáhlo nadkritické hodnoty, přesahující možnost návratu. Historie Říma se opakuje v úpadku vaší rasy! PS. I "vaši" byli v očích Římanů "Švejky" s klacky proti elitě.

   Smazat
  4. 14:35 Nejde o mé krajany. Nastínil jsem vysvětlení v minulé diskusi u interpretace Nietzcheho!:))

   Smazat
 18. Kdyby šlo jen o zadní vrátka v čínské elektronice, bylo by to prima. Jenže CIA nebude moci strkat čumák kam ji napadne! Co když nepůjde přivést k výbuchu Temelín? Navíc to vypadá, že US není v G5 schopné těm hnusným Číňanům konkurovat.

  OdpovědětSmazat
 19. Opravdu jim nevadi,ze ze se sebe pred lidem delaji kaspary?

  OdpovědětSmazat
 20. Skoro celé jsem pročetl,snažil se to pochopit a zajímá mě jediné-co se může na mém životě,na životě našeho nesuverénního státu změnit,pokud kdokoliv,USA,Čína,Rusko u nás něco zjistí.Lze u nás vůbec něco nového a důležitého zjistit?Mě to přijde směšné a nevěřím tomu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.