Reklama

pondělí 28. ledna 2019

Jak se dělají prezidenti ve Venezuele

Václav Umlauf 
28.1.2019  E-republika
Venezuela má celkem 20 % světových zásob ropy a za předešlých proamerických diktátorů ji plundrovali úplně zadarmo a dokonce na dluh. Tento skvělý koloniální model made in USA ukončil parašutista Chávez. Ale země je v krizi a přišel čas k odplatě.Krize ve Venezuele přinesla další barevnou revoluci, ale opakovaný krvavý vtip přestává být vtipem. Naši presstituti nasedli do transatlantického sborového zpěvu sirén a kolektivně-globálně pláčí, že zemi došla coca-cola, cukr a další artikly nezbytně nutné k životu. A takzvané nezávislé weby v Česku bezmyšlenkovitě papouškují tuto korporátní propagandu a tvrdí, že země má dva prezidenty. Venezuela má jednoho řádně zvoleného prezidenta (Nicolás Maduro) a jednoho pučistu (Juan Gerardo Guaidó), což není úplně totéž. Maduro vyhrál volby po zemřelém socialistickém vůdci Hugo Chávesovi celkem těsně v roce 2013 (50,66 %) a jeho první mandát skočil během politické a ekonomické krize v roce 2018. Pak byly druhé volby, které vyhrál v květnu 2018. Opozice vyzvala k bojkotu, volební účast byla velice nízká, z 80 % registrovaných voličů se voleb zúčastnilo pouze 46.1 %. Ale opozice volby drtivě prohrála a přitom šlo o veřejné referendum o socialistickém směřování země: Maduro 68 %, Henri Falcón 21 %, Javier Bertucci 11 %. A vidíte tam nějakého prezidentského kandidáta jménem Juan Gerardo Guaidó? Já ne. Zajímavé, že tyto výsledky odrážejí poslední výsledky průzkumů veřejného mínění konané před volbami v květnu 2018, viz anglickou Wiki zde. Českou wiki k této věci nemá cenu číst, tu psali korporátní presstituti. Maduro má funkci až do roku 2025, a to je pro USA moc dlouhá doba. Proto americké komentáře v nezávislém tisku v USA mluví jednohlasně o puči USA ve Venezuele.


Jak USA jmenuje prezidenty ve Venezuele

Tak se podívejme, jak se jmenují prezidenti a la USA. Protože ve Venezuele nejde o nic jiného než o ropu, tak cituji ctěný korporátní deník Wall Street Journal, článek zde. V noci 22. ledna zvedl americký viceprezident Mike Pence červený telefon a zavolal svému poskokovi, že to může spustit. Diplomaticky řečeno to znamená, že Pence ho ujistil, že má plnou podporu USA, pokud se pokusí převzít moc. A pučista Guaidó na tento pokyn spustil cirkus s prozatím asi 30 mrtvými hned ráno 23. ledna, kdy se prohlásil prozatímním prezidentem. Tento demokrat vzdělaný v USA pochopitelně ví, že na americké telefonáty se musí reagovat okamžitě. I u nás existují podobné kreatury a v EU samozřejmě také, takže dali Madurovi ultimátum 8 dní na konání dalších voleb. Pochopitelně prezidentských, protože pučista provádějící státní převrat je přece OK. Zajímavá metoda demokracie, ty telefony a výkřiky EU-politruků do novin. U nás nemáme socialismus, ale korporátní fašismus, takže telefony zvedat netřeba. A křičet se také nemusí, miliardáři dobře vědí, co je třeba zařídit pro blaho zdejšího lidu.

Puč je zajímavý tím, že jeho hlavní aktér je demokraticky zvolený stejně jako Maduro. Guaidó byl zvolen prezidentem parlamentu v prosinci 2018 a přísahu složil v lednu 2019. Maduro byl zvolen stejně platně, ale přísahu pod tímto parlamentem nemohl složit, protože ten ji odmítl přijmout. Tím vznikla v zemi zásadní politická krize, která doplnila již běžící krizi ekonomickou. Maduro marně pár měsíců čekal a pak složil přísahu před Nejvyšším soudem 10. ledna 2018, což mu umožnil tímto soudem potvrzený výklad ústavy, kde je tato verze jako náhradní možnost. Tak kdo je ve Venezuele vlastně demokrat a kdo pučista? Opět zajímavá otázka. Ale o demokracii nejde, jde o ty petrodolary.


O co jde doopravdy

Venezuela má celkem 20 % světových zásob ropy. Za předešlých proamerických diktátorů ji plundrovali úplně zadarmo a dokonce na dluh. Tento skvělý koloniální model made in USA ukončil parašutista Chávez. Tak se podívejme, jak se v kolonii krade ve velkém. Následný graf velmi přehledně ukazuje důležité historické události ve Venezuele napojené na těžbu ropy a ceny ropy.


Takže je to jasné, viz modrá a červená. Export rostl (červená) a po privatizaci se začalo plundrovat bez zábran. Ale cena za vyváženou ropu do USA byla hluboko pod světovým průměrem. Přišel Chávez, zastavil zlodějnu (propad červené), pak on i Maduro stabilizovali produkci a hlavně začali prodávat ropu za světovou cenu (skok v modré). Dlouhodobé porovnání cen ropy Venezuely a světových cen ukazuje tento graf.

Něco takového v modré v letech 2011-14 si žádná ropná US-kolonie nesmí dovolit, to je přece jasné. Růst cen daný výkyvy cen ropy nebyl zaplacen vyšší těžbou, a tedy plundrováním země. Socialismus srovnal ceny venezuelské ropy se světovými. Ale pak přišlo ropné embargo USA a pokles cen ropy, který znamenal celosvětově omezení produkce. A zdejší ropa má těžké frakce, na které jsou nastaveny rafinerie v USA. Proto se těžko vyvážela jinam, zvláště za ropné krize. A nyní se podívejme, proč jsou Čína a Rusko zapojeny do konfliktu. Začněme produkcí ropy vázanou na cenu, což je pro zemi nejdůležitější ukazatel.


Jak vidíte, Venezuela jako stát dostala za epochy socialismu maximální zisky z ropy a přitom netěžila více, než za plundrovací neoliberální epochy. Takže grafy ukazující dramatický pokles produkce jsou propagandistický fake, protože neukazují dosažené zisky z ropy. Proto ta nenávist jednoho procenta, že ano, neb nezaslouženě zchudlo. A růst produkce jim pomohli zajistit Rusové a Číňané, ale nemohl jsem najít grafy investic do země. Čína do zdejšího ropného průmyslu investovala asi 20 miliard dolarů a Rusové zhruba podobně. Pro Čínu jsem našel jen celkový růst investic do Jižní Ameriky.


Ve Venezuele to bude mnohem víc. Proto si oba státy ve zdejší zemi chrání své investice a nenechají si je ukrást Američany. Pro srovnání obchodu Venezuely s USA a Ruskem jsem našel zajímavý graf, který je zde. Jak je vidět, USA bylo do 2015 v obchodě s Venezuelou hodně pragmatické. Mediální cirkus a sankce pro jiné země platit musí, ale pro vlastní je třeba udělat výjimku.


Skokový nárůst obchodu s Ruskem je důvod, proč padne dolar. Od roku 2010 začaly obě země obchodovat v národních měnách a obešly se bez dolaru. Graf vysvětluje, proč zlaté doby neoliberálního zlatokopství z 90. let jsou už dávno pryč. Ale v zemi je zásadní ekonomická krize. Venezuela se vázala na US-dolar, který ji totálně ničí dvojím systémem státního obchodu za regulované ceny v bolívarech a obchodu za dolar za tržní ceny na černém trhu. K tomu viz náš starší článek z roku 2014 Situace ve Venezuele, doopravdy. Maduro měl a má pořád slušné příjmy z ropy. A v socialismu nenecháte chudé lidi umřít hlady, protože zisky státu přerozdělujete socialisticky směrem dolů, a ne neoliberálně nahoru. Proto také Maduro vyhrál volby, neb chudých je vždy více než bohatých. Ale střední třída je na tom bita, protože za luxus se platí dolary. A vyvážená ropa se obchoduje v místních měnách. Maduro založil vlastní kryptoměnu, aby v zemi zrušil monopol dolaru.


A to všechno jsou věci, které petrodolaru nedělají žádnou radost (viz článek Jak se krade přes petrodolar). A nyní se podívejme, kam šly peníze z ropy a venezuelského HDP. Abych nebyl obviněn z fejku, hned jsem přidal srovnání s USA. Jsou to demokratický gigant, viz naši krátkou zprávu, že USA už nejsou vyspělou demokracií. V analýze Democracy index 2018 každoročně prováděné korporátním deníkem The Economist se Spojené státy umístily až na 25. místě. Analýza úrovně demokracie v dané zemi vyhodnocuje asi 60 ukazatelů. Tak se podívejme na ty lekce z demokracie. Začněme srovnáním podílu státního dluhu na HDP, protože tam vidíte jasně krizi chávismu po šoku ropných cen. Graf ukazuje ekonomické důvody dnešní krize.Ale na USA rozhodně Venezuela v dělání dluhu nemá, to je jasné. A hlavně se podívejte, jak dobře hospodařili po nástupu socialismu, než začalo plošné embargo ze strany USA. Další graf ukazuje růst rozpočtových výdajů na vzdělaní z procent HDP.Tady je jasně vidět zásadní změna po nástupu chávismu, kdy stát dal až 20 % HDP do vzdělání. Stejně tak rostly sociální výdaje. To je socialistické přerozdělení zisků z ropy.


To předtím kolonizátoři pochopitelně nedělali, nebyl důvod. Chudoba a nevzdělanost jsou ideální pomocníci každého klasického kolonizátora. U neokolonizace typu českých montoven a inženýrských ručiček je to už jinak, tam se chce práce, a ne suroviny. A poslední graf ukazuje porovnání zbrojních nákladů v přepočtu na jednoho obyvatele, protože obě země jsou v horké proxy-válce.Jestli jde o zbrojní náklady na obyvatele, tak USA jsou proti Venezuele maximálně demokratická země. Pokud vás zajímá kompletní rozbor, stáhněte si tuto odbornou studii Torontské univerzity o ekonomice Venezuely (zde), kterou komentoval Aeronet (zde). Schválně jsme použil jiné grafy než ve studii, abyste to s nimi mohli porovnat.


Závěr

Krize ve Venezuele opakuje typický scénář, který známe už deset let. Nejprve se dané zemi otcovsky domlouvá přes místního bosse-velvyslance z USA. Viz poslední intervence amerického velvyslance u německých podniků, kterým přímo poslal dopis, s kým nemají obchodovat. V kolonii pak pokračujete dále a pokud se krize zhorší, tak se pokusíte zabít nepohodlného premiéra přes nastrčené opoziční strany nebo guerillové skupiny. Viz nepovedený puč k zavraždění Erdogana v Turecku a stejně nepovedený puč ve Venezuele. Obě vlády (za pomoci Rusů) zmobilizovaly armádu a rozstřílely vojenské pučisty. Ve Venezuele armáda řekla, že zůstane věrná prezidentovi. Venezuela je od Rusů výborně vyzbrojená, PVO je z ruských S-300 a země má stíhačky SU-27. Proto nelze tuto zemi humanitárně bombardovat za naše daně do doby kamenné a pak jí poskytnout rozvojovou pomoc, opět za naše daně. Pak má velký demokratický bratr opravdu big problem, jak dále s pokrokem demokracie v této zemi. Proto je třeba v zemi najít politického spojence jako je Porošenko nebo Guaidó a připravit barevnou revoluci. Tu pak 24 hodin po vypuknutí okamžitě podpoří loutkové vlády po světě včetně EU. A jsme doma. Pučista Guaidó uvedl, že první krok po převzetí vlády bude privatizace ropného průmyslu, pochopitelně do USA.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:


Přečtěte si:


59 komentářů :

 1. To je nápad!
  Tohle asi okopírují budaníři ve spolupráci s Kalouskem, Gazdíkem a podobnými mršinami. USA potom jmenuje asi Pochvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem země je v krizi a jaksi tam chybí ruské a čínské tankery, které by od Venezuely kupovaly ropu. A ti už by si svejma křižníkama bezpečnost dokázali ubránit....

   Smazat
  2. 11,58 z článku vyplývá, proč tam chybí ruské a čínské tankery. Rafinerie na typ ropy z Venzuely jsou nastavené jen v severní Americe, takže prodávat, ale za světové ceny bez kradení.

   Smazat
 2. Ve Venezuele to dopadne dobře pro obyčejné lidi. Jak jsou někde ohrožována lidská práva a demokracie, tak tam je dostatek peněz na vojenská dobrodružství v jiných zemích. Ve vlastní zemi padají mosty, nejsou lékaři apod. ale je dostatek peněz pro neziskovky. Ministr Petříček jede na Ukrajinu řešit demokracii, ale Ukrajinci už nemají peníze na otop, to mu ale nevadí. On je Evropan a možná neví, kdo to Jan Žižka. Co na to Marek Benda, student práv v Plzni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petříček jede na Ukrajinu podpořit ukrajinský fašizmus a znovuzvolení banderovce Porošenka. Žádný slušný politik ze západu do Banderostánu nejede. Mně z toho vychází, že Petříček není slušný politik a že ČSSD není slušná strana!

   Smazat
  2. Podobně, jako 9:15. To je ta politická korektnost. Co řeknou USA, papouškuje EU a tak i u nás vezdoprdelkové do jejich útrob. Pak se korektně mlčí o fašistech na Ukrajině, Rus to zločinec, SS pochody v Pobaltí , přepisování historie až po hanšní mobilů HUAWEI.Vždy se u nás najdou svině, které jsou ochotné udělat cokoliv.

   Smazat
  3. 9:40 Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ..

   Smazat
 3. Jo přesně tak jde o Ropu a doufám že se us zlodějům puč nepovede.

  OdpovědětSmazat
 4. Česko je naprosto stejná kolonie. Naštěstí bez ropy. Vše ostatní a podstatné již dávno rozkradeno za pomoci a spolupráce místních loutek, které jenom dohlížejí na penězovod do ciziny a na zdárné zadlužování země a chudnutí obyvatelstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je třeba omezit porodnost Čechů (bytová situace třeba v Praze tomu velmi nahrává - viz meziroční zdražení bytů o 20%), původní obyvatelstvo bude nahrazeno "dovozem"

   Smazat
  2. Říkám si proč je na školách všech typů,těmi MŠ počínaje,tak mizerná a slabá výuka anglického jazyka a cizích jazyků vůbec.Stále se do dětí rve matematika a politika,stejně tak je to ze zánikem učňovského školství......patrně jde o to vychovat pokorného,pracovitého,nenáročného pracanta.Ten,kdo se domluví
   a k tomu něco umí a není mu víc jak třicet,tak by ze současných Čech bral kramle.
   Pečení ptáci nelítají do huby nikde,ale národní obrození je daleko a jest-li to bude podle Jiráska tak 270 let ještě trvat tak ten svrab není ani zdaleka za půlkou a současné populace si tady chrochtaj a celkem se i množej.Migrace do čech...toho bych se tedy nebál.

   Smazat
 5. Američani vykořisťovali Venezuelu obrovským způsobem, což je otevřeně napsáno a potvrzeno v článku. Chavez a Maduro s podporou většiny obyvatelstva tomu zabránili a proto Američani zorganizovali ve Venezuele barevnou revoluci, která je podobná všem těm barevným revolucím, které Američani provedli všude tam, kde neuposlechli příkazu Ameriky, aby okamžitě odevzdal každý stát na který Američani ukážou, odevzdal všechno co má Američanům. Například v Evropě se v současné době jedná o to, že Američani řekli Evropským státům, že mají kupovat plyn z Ameriky i když je několikanásobně dražší než ten Ruský. Evropě se to nechce kupovat za takovou cenu a proto Američani řekli, že ten Ruský plyn je nebezpečný a ten Americký plyn je demokratický a bezpečný a kdo to nechce pochopit na toho Američani uvalí sankce, uvalí humanitární bombardování. Kdo tomu všemu ještě nerozumí, že Amerika pokračuje tam kde Hitler skončil, ten určitě je ovlivněn tím jak Amerika do světa hlásá jeký je to ten ráj v Americe. Určitě je, pokud hledíme na jedno procento nejbohatších lidí v USA a ti ostatní chudnou a chudnou, města jako Chikego hoří a hoří a Ditroid jak by smet. Amerika je v koncích a proto bude čím dál víc barevných revolucí. U nás byla 17. listopadu 1989 jedna z prvních a dnes nás ždímají a ždímají tak, že oni nám dají 100 miliard dotací a vezmou si 400 miliard nezdaněných zisků, které z nás vyždímali a my tomu tleskáme a říkáme, jak doháníme západní Evropu, která se nám ekonomicky vzdaluje. Kdyby jsme neuposlechli, tak tady máme barevnou revoluci novou a je u nás Venezuela. Ale je nutné si všimnout jedné věci, Američani mají největší starost o demokracii tam, kde se nacházejí zásoby ropy a ostatních nerostů. Takže největší starost o demokracii měli Američani v Iráku, v Sýrii a aby znemožnili Evropanům přístup k levnému plynu z Ruska, mají největší starost o demokracii na Ukrajině, kde demokracii pod vedením fašistů jenom kvete. V Panamě měli také velkou starost o demokracii protože potřebují vydírat všechny ostatní státy světa a uvalovat na ně sankce. Hitler by se musel tetelit štěstím, kdyby viděl jak jeho fašistická ideologie ovládá dnešní svět a vše pod názvem demokracie, tedy Americká demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aktuálně je největším nepřítelem USA stát Venezuela, stát s největšími prozkoumanými zásobami ropy na celém světě: 1. Venezuela, 2. Saudská Arábie, 3. Kanada, 4. Irán, 5. Irák, 6. Kuvajt, 7. SAE, 8. Rusko, 9. Libye, a 10. Nigerie. Jaksi v tom pořadí zcela chybí zásoby americké ropy z břidlic. Asi to ve skutečnosti bude ta z Venezuely, dříve dodávky ropy z břidlic zajišťoval Islámský stát z území Sýrie :-)

   Smazat
  2. Je to zvláštní, když Američani vykořisťují celý svět a přesto Američané z 90% jsou v dluzích a žijí z ruky do huby a bída je v Americe neskutečná. Tady je vidět ty kecy kterými nás po 17. listopadu 1989 oblbovali Klaus a spol, jak to všechno trh vyřeší, jak kapitalismus je ten ráj na zemi a přitom všude ve světě Američani v méně demokracie vraždí a vraždí, provádějí puče, vraždí prezidenty, vyvolávají války, humanitárně bombardují a naší politici jim lezou do zad.u. Jeto hnus velebnosti!

   Smazat
  3. Před rokem a půl byla největší nepřítel KLDR, ale ty měli jaderné zbraně a při napadení by je použili, tak hledali až našli Venezuelu, ale mladíček, který se prohlásil "presidentem" asi moc velkou důvěru nemá. Měl už "demokraticky sedět" a tam se může prohlásit, že je jejich"spasitel".

   Smazat
  4. 16:45
   ZA POKUS O VLASTIZRADU BY MĚL DEMOKRATICKY VISET,PANCHART ZKURVENEJ!!!!!

   Smazat
  5. Hlavni problem je myslim v tom, ze tezeni bridlicove ropy se chyli v USA ke konci. Znicili si Usaci vellkou cast sve zeme metodou Fracking, nacpavani hodne vody a toxickych chemikalii pod velkym tlakem do zeme /tisic let tam trava nevyroste/.
   Ropa Od Saudu neni uplne jista ,protoze Iran sedi na ty uzine a staci potopit 2-3 lodicky a je smytec.
   Kde vzit a nekrast, kdyz nic jineho nez Ukrast nezbyva..Pac chteji vsecko zadarmo jako obvykle...
   Jako obvykle..
   Nejdriv tu ropu plundrovali rychle aby poskodili Rusko, snizenim cen ropy a ted ..jsou zplundrovany.
   Za vsecko muze Putin...
   Maduro president stoji tomu v ceste a tak drony , agenti CIA, vrahove najmuty, Lzi Presidenti,se tam na nej mnozi a utoci..Teroristi ,Usamisti ,osvedceny , pak nejsou po ruce, pac je to trochu z ruky. !!

   Smazat
  6. 16:57 Přesně jako tenhleten! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 6. Prostě Orbán je nejlepší politik v Evropě:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201901289053400-orban-rusko-usa/

  K článku:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901289045361-expert-USA-se-nedokazi-bezbolestne-vzdat-venezuelske-ropy/

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901289053131-media-Trump-nastolil-otazku-o-pouziti-vojenske-sily-ve-Venezuele/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citát z článku: "Maďarský premiér Viktor Orbán americkým diplomatům oznámil, že hodlá provádět neutrální zahraniční politiku a nikoli plnit požadavky USA, píše The Wall Street Journal. V článku se praví, že Orbán dostal nařízení, aby čelil „čínské kybernetické špionáži“ a podpořil Ukrajinu proti Rusku." P.S.: mně z toho vychází, že naše politické loutky dostaly naprosto stejné nařízení jako Orbán a zachovaly se zcela opačně. Proto ta česká "kauza Huawei" a proto jede soudruh Petříček podpořit banderovce v Kyjěvě proti Rusku. Česko má Amerikou řízenou administrativu!

   Smazat
  2. 10:34 Ano pane přesně tak máme sluhy u vesel.

   Smazat
  3. No jistě, vždyť Kobliha začal ihned jančit a svolávat na Čínu hromy a blesky. Petříček ze sebe dostal dokonce i několik souvislých, byť velmi jednoduchých vět.

   Smazat
 7. já se jen obávám že ty svině chystaj něco podobného i u nás - útoky na Miloše se stupňujou - a nahradit ho "drahouškem" no to by byla "psina"

  OdpovědětSmazat
 8. Omlouvám se, mimo téma, ale zcela aktuální... !

  "...při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnami objevila známá jména."

  "Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu."

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Alena-Vitaskova-Kdo-nas-to-vlastne-soudi-Soudce-Baxa-soudce-Elischer-568331

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak už je mně jasné, proč je jejich obětí Alena Vitásková. V ČR je ještě větší bordel na všech úrovních než jsem doposud předpokládal !!!

   Smazat
  2. Soudruh Baxa se musel před někým očistit nájezdem na Zemana poté, co se mu náhle po letech vrátila paměť. Tak už jsem doma, proč tak najednou se z Baxy stal "angažovaný nestraník" :-)

   Smazat
  3. Dotace na solární elektrárny jsou jedním z mnoha penězovodů, kterým se vyvádí peníze z Česka do zahraničí. Ano českým občanům také něco ukápne z těch malých instalací, ale všechny velké fotovoltaické elektrárny jsou už dávno v cizích pařátech! České loutky musejí zajistit bezpečné vyvádění zisků ven, proto topí Vitáskovou, která to sabotovala.

   Smazat
  4. Baxa měl elektrárnu na své jméno, kolik z nich to má na anonymní firmu někde na Kypru? Asi by se všichni divili.

   Smazat
  5. No, ona ta Baxova "elektrárna" FVE Rozkvetlá 12 má výkon 5 kW, ale nějakou dotaci to hodí.

   Smazat
 9. Zajímavé, USA chce napadnout Venezuelu,( ani jede voják tam není),ale fašounské Rusko s putlerem už tam má 400 RUSKEJCH ŽOLDÁKU. TAK KDO JE AGRESOR? Vy prokremelští troubové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, vyměň si konečně tu svou svou obehranou gramodesku. Cituješ "fake-news" jednoho ruského debila. Co také chtít, když seš sám debil, že?

   Smazat
  2. 10:54 Pepek Vyskoč se nějak opozdil do služby :-)

   Smazat
  3. Vy dva retardi, chudí duchem, ty vaše argumenty se opravdu nedají přejít. CHCICHCI. 11:54 Ty snad chceš zpochybnit níže napsaný článek Ruského "GENERÁLA"? Pochyby o ruském článku soudruhu je velká drzost, tobě to politicky špatně myslí , asi GULAG.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. https://cz.sputniknews.com/politika/201901279047751-moskva-peskov-vyslani-zoldaku-do-venezuely-odpoved/

   Smazat
  6. 10.52 Běž se vysrat,mameluku!!!Kdyby jsi si sem-tam něco přečetl,tak by jsi zjistil,že na Venezuelu se amíci už chystají.Tak drž mordu a neotravuj tady-bezmozku a proamerický vlezdoprdelko!!!

   Smazat
  7. K 10:52. Nu, pokud je v ohrožení prezidentův život, tak si přivolá k ochraně profesionály, že? A to ty nejlepší, že? To ale nějak nesouvisí s odvelením několika tisíc vojáků USA z bojišť v Asii, že ne!

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. 9:59 Přesně, vedle Orbána vypadají ti naši politici jako úplní břídilové a poddajná želé (verze drahouš). Zřejmě jsou řízeni přímo z americké ambasády ("osvědčilo" se i na Ukrajině). Huawei proaktivně spustili jako na povel. Bylo to až trochu směšné, co tak najednou, po tolika letech budování komunikační infrastruktury v celém Česku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě vadí Zeman, proto příští článek by mohl mít nadpis "Jak se dělají prezidenti v Česku", nepochybuji, že nám Jiřího Kontejnera Drahoše bude proamerická pražská kavárna strkat na Pražský hrad i na druhý pokus

   Smazat
 12. Tedy cesta Pátříčka k nacisatické vládě v Kyjevě je jistě velkou ostudou českého státu a našich politických loutek - ostatně pan min. zahradničí je jedním z nejohebnějších maňasů (možná i mamlasů), ale co by jeden za korupné pro diktaturu kapitálu neudělal. Vidíte a i ten ukrajinský prezidentský nácek byl dosazen USA, Yenkyové si dosazují své poskoky za prezidenty leckde, v Sýrii se jim to ale nepovedlo, ve Venezuele? Co kdyby tak Kreml nám jmenoval vládu, bylo by to totéž! Ale nezdá se vám to milí Češi divné, že naši politici fandí nacismu, jako bychom neměli s touto ideologií Adolfa Hitlera a spol. špatné zkušenosti. Proto i ta vřelá objetí třeba, ale nejen lidovců se sudetoněmeckými nacisty. Ty vřelé polibky a podlézavé pohledy zpráskaných psů - pane HerrManne a spol. Milí voliči, sledujte pečlivě, která partaj vás prodává jako dobytek postnacistickému a neonacistickému Německu, zrádcovské Francii, americké diktatuře kapitálu - ABYSTE VĚDĚLI, KOHO NEMÁTE VOLIT!!! JSOU TO LUĎÁCI, TOPáci, odesáci. Ale také PIRáti, kteří jsou ve vleku zahraničních agentur a na jejich líbivou politiku se sekerou za zády nesmíte zapomenout! STANíci jsou také partou pohůnků za peníze, dělají pod sebe a jen pro sebe. Ti všichni jsou pod kuratelou diktatury kapitálu!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny vámi jmenované strany se zároveň spoluodílejí na tom, aby byla z Česka vyvedena co možná nejvyšší část HDP, sami se na tom přiživují a osud obyčejných Čechů je jim zcela ukradený. A když se náhodou najde někdo, kdo jim ty odvody ven nabourá, tak se mohou pominout - viz zdanění církevních náhrad, ale třeba i zvýšení důchodů (to jsou asi jediné peníze, u kterých je jistota, že zůstanou v Česku) po mnoha letech, kdy to ty samé strany blokovaly.

   Smazat
  2. 13:39 nejnebezpečnější pro zemi jsou političtí turisté. Všimněte si, jak se zase v médiích aktivovali před volbami Pospíšil, Štětina a Telička, ti "velikáni Europarlamentu"

   Smazat
 13. Rusko by mělo otevřít svou vojenskou základnu na Kubě, odkud by mohlo podporovat Venezuelu proti americké agresi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem vsemi deseti pro, kdyz budou Rusaci pristavat jako zde:

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-nehoda-murmansk-bombarder-tri-mrtvi.A190128_140938_zahranicni_zaz

   Smazat
 14. Je třeba postavit ruskou a čínskou základnu na Kubě a ve Venezuele, a pak uvidíte tu hysterii ušáku

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Dvořák. Je ta "rekapča" mimo provoz jen v mém případě,
  nebo obecně ?

  OdpovědětSmazat
 16. Přečtu si to pořádně,než se ptám...

  OdpovědětSmazat
 17. Je videt, ze ty rude pice z NR maji najete grafy. Podobne umeli planovat a kdyz se petiletka s petiletkou sesly, tak nevericne kroutili hlavou, ze jsou obchody prazdne jako v predchazejicich petiletkach a nikdo je nema rad. Dokonce soudruzi mohli byt radi, ze si nevyzkouseli kandelabry ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19;42
   POŘIĎ SI KLÁVESNICI S ČESKÝM JAZYKEM TY HAVLOPUSSYNKO JEDNOBUNĚČNÁ!!!!!☺
   A HOĎ SEBOU,KANDELÁBR NEPOČKÁ!!!!!

   Smazat
  2. 19:42. A právě ti soudruzi, zcela nepříčetní se veřejně vyjadřují tak jako vy.
   - (pice).

   Smazat
  3. Soudruh emigrant 19:42 si pamatuje socík velmi špatně. Ale svoji nenávist živil opravdu vydatně celou tu dobu. A nakonec si říká o kandelábr. Fakt fór.

   K.

   Smazat
  4. 19:46 Co to tu zas kapitálkama skřekáš, ty putlerpšouku smrdutej? Sám jsi vnukem zkurvenejch komoušskejch xindlů z Volyně, který jednou za války navštívili ukrajinští vlastenci! Tvý komoušský bábě uřezali kozy, dědkovi hnáty a pracky a ještě živý je hodili do škarpy kam chodila celá vesnice srát a tvýho nezletilýho strejce pak obalili slámou, zapálili ho a zahráli si s ním pak kopanou!!! Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel vošukat a vylíhl si se ty ... Chtěl si se pomstít, ale jsi jsi moc zbabělý a tak se mstíš se jen hubou a ... KAPITÁLKAMA!!

   Smazat
 18. Je to přesně tak vážení přátelé - spoluobčané. Jak v článku, tak ve většině komentářů. Jestě že rozum v této zemi zcela nezdegeneroval.
  Honza.

  OdpovědětSmazat
 19. Autor článku zaměnil spravedlnost, za skutečnost. Ani S-300, ani Su-27 nezabrání případnému "humanitárnímu" bombardování, pokud se k němu U.S. odhodlají. Dokonce ani těch 400 "Kozáků" nezabrání pádu Madurova režimu. Důvod je jednoduchý, navzdory ochraně vlastních zájmů, to má jak Rusko, tak Čína, velmi daleko, do Venezuely. U.S. mají letadlové lodě včetně podpory, v počtu, tuším 11 "kusů" (včetně veškeré logistické podpory, což je na jednu letadlovou loď dalších nejméně 40 plavidel, včetně ozbrojené ochrany, tedy i ponorek). Stačí si jen uvědomit, že Rusko nemá loďstvo na stejné úrovni, stejně jako Čína. Venezuela se tedy řítí do větší záhuby, než Sýrie a to nemusí začít ani válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po zkušenostech z Vietnamu víme, že stačí pořádně Ameriku kousnout a Američani sami si už doma udělají pořádek. Na to "pořádné kousnutí" venezuelská armáda a domobrana má.

   Smazat
  2. Američani už potvrdili porážku v Afganistanu a táhnou do prd.le. Jednou budou muset odtáhnout ze všech států, kde provádí humanitární politiku.

   Smazat
 20. Bezohledný, údajně "boj" západního světa za tzv. "Demokratické hodnoty" s jeho násilím a porušováním všech mezinárodních norem a pravidel, které ohrožovaly celý svět, dosáhly vrcholu tolerance normální globální komunity.

  Je načase jmenovat zločinecké akce Spojených států, aby postavili před soud "bojovníky-teroristy" za devastaci a hladomor způsobený lidem na světě, za miliony vražd, zničení celých zemí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.