Reklama

pátek 25. ledna 2019

Jan Schneider: Chvályhodná BIS

Jan Schneider
Jan Schneider
25. 1. 2019  ČeskáPozice
Dle BIS je ve školních osnovách cítit silný vliv Ruska a výklad dějin je poplatný sovětskému vzoru. Jan Schneider sdělení BIS odmítá a poukazuje na jednostrannost výuky moderních dějin – jenže naopak, než tvrdí ve své zprávě zpravodajci.


Mnozí dnes mluví o Bezpečnostní informační službě (BIS) a o její amatérské mentorské činnosti v oblasti vzdělávání. Odborníci ji většinou kritizují, až na ty předpojaté nebo ty, kteří si kvůli máslu na hlavě (politicky korektní výraz pro špínu v osobní historii) přímý střet s BIS nemohou dovolit. Co když je to však trošičku jinak?

BIS otevřela palčivou otázku o historii. Vzletně bychom mohli říci, že navázala na masarykovské téma stát udržujících hodnot a havlovské téma života ve lži. Otevřela toto téma tak rázně, že už o něm nelze mlčet. Otevřela ho pro zpravodajce typickým nepřímým způsobem.

BIS totiž mohla, alespoň si to myslím, chytře využít ve společnosti uměle přiživovaný až resuscitovaný protisovětský a posléze protiruský resentiment. K současné výuce dějin pejorativně přiřadila atribut „sovětská“, čímž nalákala temné síly, aby s jásotem padly do pasti. A udělala to proto, že BIS nesmí svou produkci kontaminovat ideologicky. Zpravodajci naopak zachycují a ověřují fakta a z nich vyvozují závěry – padni komu padni. Jinak by se zpronevěřili přísaze a museli by být pranýřováni coby škůdci, ideologicky penetrující zpravodajskou službu. A tak nedá mnoho práce rozklíčovat onu léčku, spočívající v oné „protisovětské“ vábničce.

Zpravodajci svou kombinaci zpopularizovali tím, že chytře vlákali do pasti i ministerstvo školství, ministrem počínaje. Ten prokázal svou ministerskou nekompetenci, byť by jako odborník mohl být dobrý – BIS totiž skutečně podle kompetenčního zákona nemá působnost v oblasti vzdělávání, ani kdyby to sama jakkoliv hybridně zdůvodňovala.

Ministr jel na BIS konzultovat na první pohled primitivně ideologické připomínky buď z totální neznalosti, nebo ze strachu, že by na něj BIS mohla něco vyštrachat. Třeba měl obavu, že BIS vadí činnost některých neziskových operací, které se souhlasem ministerstva na školách indoktrinují mládež údajnou snahou zvýšit jejich informační gramotnost, což ovšem činí jednostranně a tudíž protiprávně.

Těžko najít jiné důvody, proč tam ministr jel. Kdyby si myslel, že na těch připomínkách může být něco rozumného, nebo úplně jen pro pořádek, aby „vypořádal připomínky“, mohl na BIS poslat experty. Ti by onu léčku hned prohlédli. Zjistili by, že se například o dvacátém století rozhodně nevyučuje podle sovětských not.

Co v osnovách doopravdy chybí

Kdyby tomu tak bylo, jistě by páteř historické osnovy tvořilo vyučování o tvrdých ekonomických a zahraničněpolitických faktech, například o tom, kdo investoval do německého průmyslu tolik, že během necelých deseti let povstal z ruin poválečné krize a vyzbrojil nacistickou smrtící mašinérii. To by totiž vyvolávalo velmi zajímavé otázky.

Učilo by se třeba také o tom, kdo všechno měl s Německem mírové a další smlouvy, a to ještě daleko před smlouvou Molotov-Ribbentrop, jedinou, o níž je zřejmě povoleno učit. Učilo by se zejména o polsko-německém paktu (Piłsudski-Hitler) z roku 1934, o němž se ostýchají psát i údajně renomovaní historici. To by též vybudilo mnoho dotazů.

Učilo by se i o tom, že zrovna 15. března 1939, v den, kdy nacistické Německo napadlo zbytek Československa, prodlévala v Düsseldorfu delegace britského průmyslového svazu, která tam dojednávala uzavření smlouvy s německým velkoprůmyslem. I nad tím by mnozí užasli a ptali by se.

A učilo by se rovněž o tom, jakou úlohu měla basilejská Banka pro mezinárodní vyrovnávací platby, shodou okolností zvaná též „BIS“ (Bank for International Settlements), společné dítko osmi centrálních bank (Spojených států, Velké Británie, Francie, Belgie, Švýcarska, Německa, Itálie a Japonska), přes níž šly investorům dividendy z německého průmyslu – včetně zbrojního – v průběhu celé druhé světové války, a která se podílela na krádeži československého zlatého pokladu v březnu 1939. To už by asi zavládlo všeobecné divení a otázky by nebraly konce.


Zpravodajci a politruci

Zpravodajci se poznají od politruků a ideologů tak, že nejprve sledují stopu peněz, teprve potom další „tvrdé evidence“, které vyhodnocují i co do úplnosti, tedy všímají si i těch, které chybí. Prostým nahlédnutím do osnov by tedy ministerští experti zjistili, že ono nařčení ze sovětsky zabarvených osnov byla pěkná „fligna“, jejímž jediným korektním výsledkem je konstatování naprostého opaku. Možná to souvisí s celoevropským hnědnutím, že nacismus začíná být vyviňován a hledají se cesty, jak jeho dědictví (včetně toho největšího lupu v historii) legalizovat.

Například český ministr zahraničí Petříček ostudně přešel (poukazem na to, že to je „ukrajinská vnitřní záležitost“) ukrajinské prohlášení banderovců za hrdiny, přestože se dopustili zločinů proti lidskosti i proti Čechoslovákům. Zcela ignoroval rozhořčenou rezoluci Evropského parlamentu z 25. února 2010, odsuzující Juščenkovo prohlášení Stepana Bandery za hrdinu. Nepřidal se ani k současnému protestu izraelského velvyslance na Ukrajině, jakkoliv filosemitsky se česká vláda jinak snaží působit. Ale v nouzi poznáš přítele, to Izraelci vědí, a tady ho nenašli. O takovýchto pózujících filosemitech pak říkají, že to jsou „antisemiti, kteří mají rádi židy“.

V osnovách i různých vzdělávacích aktivitách lze čím dál více zaznamenat informace, vyznívající negativně pro Sovětský svaz, potažmo pro Rusko. V tom není chyba – ta je v tom, že to jsou informace naprosto jednostranné, zcela ignorující srovnatelné události, které se netýkají „východu“. Jako by tázání a srovnávání už zase bylo zakázanou disciplínou…

Právě na to BIS, aniž by chtěla, upozornila. Ti hloupí sedli na lep sovětské orientace školských osnov, ti chytří pochopili, o co jde (a co je z této situace nutno vyvodit). Sotva jsme se totiž zbavili ideologického vlivu na školství z jedné strany, už se – k uzoufání podobnými metodami – o něco podobného někdo snaží z druhé strany. Druhou normalizaci však nedopustíme, to si slibme!

41 komentářů :

 1. Státní bezpečnost(-ní informační služba) začíná připomínat svou totalitní předchůdkyni. Prostě čučkař zůstane čučkařem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čučkaři USA jsou na tom stejně..

   http://www.protiproud.cz/politika/4234-muzi-druh-urceny-k-likvidaci-psychologove-radi-vzdat-se-muznosti-skodi-zdravi-a-slunickovemu-svetu-jen-agresivita-a-nespravedlnost-budou-chlapi-plakat-u-nohou-mocnych-lesbicek-a-co-na-to-normalni-zeny.htm

   Smazat
  2. Ondřej Tupý, Daniel Líbezný, Hugo Rozmanitý a na magisrátě to pokryje Filip Tulák.
   Houba to neproroste.

   Čučkaři se vrátí učit občanskou výchovu do 3. tříd, což je jejich skutečná atestace.
   Od Strachoty, opravdu hororového vládce idejí.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. ŽÁDNEJ BANDEROUNTERMENSCH NÁROD NEEXISTUJE,MOŽNÁ NA PAPÍŘE,TEN SNESE VŠECHNO!!!!!!!!!!☺

   Smazat
  5. 9:00, debilní tapetář IQ=74 zase řádí

   Smazat
  6. Autor 9,00 by mohl doložit, že staří Ukrové vykopali Černé moře a nahrnuli Kavkaz a Karpaty. Sláva Kovton v jednom pořadu ruské televize potvrdil, že Kristus byl Ukrajinec. Na jednom ukrajinském televizním kanálu poslanec věrchovné rady tvrdil, že Ukrajina sahá až na Kavkaz.

   Smazat
  7. 9:00
   Si pletete s Praslovákma a Beňovským.
   Góti si řikali anglicky cossacks a byli to ve skutečnosti bulhaři-chachaři, obyvatelé Krymě a Charkova. Později jako chazaři obsadili Litvu a Kazimíř.
   Když jejich řádění bylo moc nápadné, vytvořili Einsatzgruppe Nachtigall pod vedením pozdějšího bundesáckého ministra profesora Oberländera a pomohli mu vypracovat Generalplan Ost, dodnes ukrývaný na berlínském AA.
   Až se góti vrátí do Gothenhafenu, bude nejlepší být v Austrálii, kde nebude takové záření.
   Z blbých ukropských lebek.

   Smazat
  8. 9:00
   Rodový původ si poopravte, vaše (:pra:)babička byla černoška z Afriky. A jen tak mimochodem kdo,nebo co je "putlerčík".

   Smazat
  9. 9:07 Přesněji NEEXISTOVAL! Dříve než Stepan Bandera stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  10. PODLE TEBE TEN BANDEROKSINDL ŽIL UŽ V DOBĚ DINOSAUŘŮ TY GRABIT!!!!!!!
   TO SICE ANI NÁHODOU,ALE PODLE JEJICH VZHLEDU A CHOVÁNÍ JSIU STEJNĚ DEMENTNÍ A ZAOSTALÝ JAKO TY!!!!!!!!☺

   Smazat
  11. GRANIT blbe! Pevní jako grait, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   Smazat
  12. 18:43 Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
 2. Cele BIS i s tupym vedenim bych komplet zrusil (jako se rusili okresy) a zridil bych od zakladu novou organizaci a komlet nove zamestnance (jako kraje) !!! BIS nic nedela, nic neumi a pouze opakuje co ji americky poradci z CIA a FBI reknou. Maji pracoviste v Praze-co tam asi delaji !?
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 3. 19;30
  Co by dělali drahý pane,ZALOŽILI SPOLEČNOST """KULEVÁLOŠ""" a my ten ksindl platíme z NAŠICH DANÍ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč sem pletete SENÁT (=KULEVÁLOŠ... poslední pracující senátor se jmenoval INCITATUS)? Také proto si ten gang válí pohlaví (je to dost gender, gender tetky?) v bývalé konírně.

   Smazat
  2. 20;28
   Ten bláznivé římské císař si takhle NECHAL ZNIČIT KONĚ????
   Vidíte,to jsme se z Tajné zprávy pro OSNOVY dějeBUSu nedozvěděli!!!!☺

   Smazat
  3. Kdyby se ty okresy rušily - pak zařadit BIS pod MŠ.

   Smazat
 4. Ruska PVO byla v Syrii kompletne znicena. Rusak je vsem pro smich!

  https://www.info.cz/svet/opevovany-rusky-protiletadlovy-system-pancir-neobstal-izraelci-jej-nicili-jako-na-strelnici-39779.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ti, tupá hlavo, bylo tady vysvětleno, jak to ve skutečnosti bylo a jak Izraelci vtipně pořídili své fotografie. To ti nestačilo? Chceš přídavek?

   Smazat
  2. 19:39
   Asi jsi nemocný. V článku se píše o BIS. Ale zdá se že tobě je jedno o čem se píše jenom že natřeseš peřím. No prostě slepice.

   Smazat
  3. 19:39 Modrý blbečku, to info si určitě vymyslel ty.
   Na Blesku je originál. A co je blesk ? Hnůj jako ty.

   Smazat
  4. 19:39 Váše vyjádření o "kompletním zničení ruské PVO v Sýrii" jste vzal kde? Neříká to dokonce ani titulek článku, na který odkazujete. Více jste zřejmě nedokázal přečíst. Titulek nelže, když uvádí, "že Izraelci ničili Pancíře jako na střelnici". Jenže, pokud si článek přečtete tak zjistíte, že šlo o Pancíře skladované nebo převážené v kolonách. Nikoliv ty, které byly aktivovány.

   Děkuji vám za hezkou ukázku, jak demagogický titulek dokáže působit na slabomyslné jedince.

   Smazat
  5. Dementij dvořak už zas šahá na klávesy.
   Za russke PVO nedám zlomený halíř.
   Je to jen prodaná hra, připravující sýřany o prachy.
   Až sestřelí první židovskou efšestnáctku zavřou Netanjáhu i s manželkou, možná obrátím pozornosť.

   Smazat
 5. 19;39
  Vysílá RÁDIO FUCKINGTOWN!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to mělo být,ZVRACENÍ MENTÁLNĚ ZAOSTALÝHO GRABITA V POSLEDNÍM STADIU SYFILIS???!!!!!☺

   Smazat
  2. 9:05 Spíš prdění, ne! Tady je ten postižený tou A56 - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Fotka je vzácný dokument, zachycuje okamžik tvého zrodu, putlerprde!!!☺

   Smazat
  3. ZAMĚŇOVAT LÉKAŘSKOU DIAGNÓZU A NĚJAKÝM VOBRÁZKEM MŮŽE JEN HOLUBOCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRK SE SYFILIDOU V POSLEDNÍM STADIU,KTEREJ NEUMÍ ANI V DOBĚ POČÍTAČŮ NIC NAJÍT!!!!!!!!!
   POTRAT KAMENE A CIHLY,GRABIT ZAJEBANY!!!!!!☺

   Smazat
  4. GRANIT blbe! Pevní jako grait, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   Smazat
  5. P.S.: Tvá přechodná existence, putlerprde, neumožňuje dělit ji na stádia, je jedním krátkým smrdutým stadiem, ttrvajícím od vypuštění z lejnolíhně tohodle hnusáka - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   až po rozplynutí v tlakové výši nad Chujlostanem!!!!!!!☺

   Smazat
  6. GRABIT,TY KOKOT ZAJEBANY,GRABIT.....KDYŽ NEVÍŠ,CO TO TY POSRANINO ZNAMENÁ,TAK DRŽ HUBU TYDÝTE!!!!!!☺

   Smazat
  7. 16:13 GRANIT blbe! Pevní jako granit, jsou ukrajinští vlastenci, hubící zaslouženě krutým způsobem rudej komoušskej xindl, ze kterýho rudoprdi tývho typu vzlínaj jak smrad hniloby! A ani zbytek tvý holověty či spíše skřeku nedává moc smysl!!!!!!☺

   Smazat
  8. 7,21
   TA BANDEROSVOLOČ JE LEDA GRAFIT,PANIMAJEŠ GRABIT???!!!!!!!!!

   Smazat
  9. 7:48 Po tom ti je hovno, putlerprde, starej se radši o Marfušu svýho ugrofinskýho škaredýho vypouštěče tu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 6. Tak tak žádné nové dějiny skopčáci chtěli Slovany vyhladit byly jsme druzí na řadě po židech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naauc se dejepis antifasisto ,kecas kraviny co te naucili

   Smazat
  2. Ad 2:49 nato, že jsme měli jít po Židech jako druzí je mnoho dokladů a zaznamenaných svědectví. Nevím, proč popíráš ověřenou skutečnost.

   Smazat
  3. 2:49 Běž do háje je na to moc důkazů pravdu nelze umlčet ani ukřičet. Mě nic nikdo učit nemusí já čtu a vím.

   Smazat
 7. Všechno už tady bylo. Naivní hlupáci se smáli tvrzení jiných naivních hlupáků, že kybernetika a genetika jsou buržoazní pavědy. Život šel svým způsobem dál.

  Útok na národní obrození je naproti tomu velmi zákeřný. Znamená vykořenit lidi a přinutit je přijmout postavení podlidi, kteří se nehodí na nic jiného než být otroky.

  OdpovědětSmazat
 8. Autor článku patří k nejcennějším mozkům současné publicistiky, byť se možná osobně řadí do úplně jiné oblasti. Dobře informovaný, má svůj styl, je vtipný, charakterní a moudrý. S naprostou většinou jeho názorů souhlasím a nemyslím jen ty, které obsahuje výše uvedený článek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.