Reklama

sobota 5. ledna 2019

Jaroslav Bašta: Ukrajinský vstup do roku 2019

-rp-
5.1.2019  PrvníZprávy
Blížící se termín prezidentských voleb na Ukrajině představuje záruku, že nejbližší tři měsíce budeme slyšet o této rozlehlé zemi prakticky každý den, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Zatím to platí v míře vrchovaté. Ještě před koncem roku prezident Porošenko podepsal zákon, který všem bývalým bojovníkům UPA (Ukrajinské povstalecké armády) přiznává statut válečných veteránů. Doposud se to týkalo jen těch, kteří bojovali nejen proti Rudé armádě (což byli všichni z UPA), ale také proti německým okupantům.

Podle nového zákona tedy válečnými veterány a bojovníky za svobodu Ukrajiny budou také ti, kdož zůstali věrnými spojenci Wehrmachtu a jednotek SS až do konce války. Ukrajinské příslušníky divize SS Galizien zákon výslovně nezmiňuje, avšak uvidíme jaká bude praxe. Proti zákonu protestovala Ruská federace, Izrael a Polsko, Západ jako takový mlčí ve všech řečech, jen český ministr zahraničí Petříček prohlásil, že jde o ukrajinskou vnitřní záležitost.

Nejde, jedná se o první pokus zásadně revidovat výsledky II. světové války, změnit pohled na dějiny. Čiré zlo již není nacismus a Hitlerovo Německo, ale bývalý Sovětský svaz a dnešní Ruská federace. Dobří hoši přece bojovali proti SSSR, a to, že byli spojenci, případně příslušníci jednotek SS a pachateli těch nejstrašnějších válečných zločinů, „demokratický“ Západ a zejména Evropská unie považuje jen za drobnou vadu, o které se nemluví. My přece potřebujeme spojence ochotné bojovat proti Rusku dnes, což ukrajinští (neo)nacisté alespoň verbálně slibují.

Jejich pochodňový průvod v Kyjevě při oslavě narozenin Stefana Bandery byl připomínkou toho, že historie se občas pohybuje v bludném kruhu kvůli politice dvojího metru a dvojích standardů. Pro Brusel je protiruská orientace Ukrajiny zárukou demokracie. Pro pana ministra Petříčka také.

Na Nový rok bude Ukrajina slavit Banderovy narozeniny - oficiálně!

Ledva uhasly pochodně z banderovské oslavy, Kyjev znovu připomenul, že má válečné loďstvo, které bude plout z Černého do Azovského moře Kerčským průlivem, „Ať se to Rusům líbí, nebo ne.“ Ministr obrany Poltorak poznamenal, že lodě pojedou dvacetkrát, třicetkrát a třeba i stokrát. Nevím, pokud by zopakovaly trasu těch zadržených v listopadu, asi by těch proplutí tolik nebylo.

Poslední zajímavá zpráva z Ukrajiny se objevila v pátek. Zaujala mě, protože se přímo týká České republiky. Ukrajinská tajná služba SBU začala vyšetřovat pokus o státní převrat v Kyjevě, ke kterému došlo v květnu loňského roku v Čechách. Na blíže neurčeném místě u nás se sešel První národní ukrajinský kongres (PNUK), který označil Vrchní radu, Generální prokuraturu a ministerstvo vnitra Ukrajiny za nezákonné a zločinecké organizace.

Proto se rozhodl vytvořit vlastní soud „Ukrajinský lidový tribunál“, jehož rozsudky bude realizovat zvláštní zpravodajská služba nazvaná „Tajné exekuce“. Kongres vyzval k vytvoření „Ukrajinské lidové armády“ sestávající z pěti legií, která provede státní převrat a bude bojovat proti policii a Národní gardě. Vybrali také svého prezidentského kandidáta Ivana Bubenčíka.

Toho krátce předtím podmínečně propustili z vězení. Bubenčík byl známá postava Majdanu v roce 2014 a je důvodně podezřelý z toho, že zastřelil dva velitele policejního útvaru Berkut, a patřil k osobám, které rozpoutali masakr, jež vedl k pádu prezidenta Janukovyče.

Kongres organizoval jistý Rustam Tašbajev, jehož v roce 2015 SBU vyhostila z Ukrajiny, kvůli akci Majdan 3. 0. Takže nejenom Nadija Savčenková se snažila o státní převrat. SBU považuje zasedání Prvního národního ukrajinského kongresu za pokus o založení teroristické organizace (jimi se Ukrajina kdysi přímo hemžila, ostatně sám Bandera byl v Polsku odsouzen k smrti za atentát na ministra vnitra). Docela by mě zajímalo, zda si naše tajné služby ve své zběsilé honbě za ruskými a čínskými špiony všímají i podobných rizikových jevů.

- - -

28 komentářů :

 1. No a kdypak asi policie začne ukrum kontrolovat papíry?
  Nebo tady chceme ty tajné exekuce zažít?
  Jistě se po nich doma herojum stýská, nejvyšší čas repatriovat.

  OdpovědětSmazat
 2. Válečné loďstvo, které bude plout z Černého do Azovského moře Kerčským průlivem pokud jim to Rusové povolí.

  OdpovědětSmazat
 3. Nedávno zazněla informace, že se snad bude korigovat a teď nevím jestli metr, nebo kilogram. Že už tam jsou nějaké rozdíly. Myslím, že by se mělo uvažovat také o jednotkách nových, například by nebylo od věci zavést třeba jednotku blbosti a nazvat jí třeba jeden ukr. To by potom ty některé státy, které by jimi oplývaly, je třeba také mohly vyvážet, když už nic jiného nemají. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 4. Zdánlivě odtržitě: Narcistická, egoistická postava znamená neuspěch v životě jedince i národa. V krajním případě u jedince se projevuje jako duševní nemoc, u národa je to třeba v podobě, jakou jsme viděli v nacistickém Německu. Již podezřelá je postava, kterou hlásal Trump: America first /Amerika na prvním místě/. Totéž by mohl prohlásit i jedinec - pokud to bude tvrdit bezpodminečně, zavřou ho v psychiatrickém ústavu. Podezřelé z psychopatologické postavy je mi jeví i nynější zdůrazňování prav jednotlivce - ta gender idea apod. Všimněme si, že všeliká psychopatologie bují ještě více než za komunismu, kdy se o právech jednotlivce nemluvilo vůbec. Proč k tomu dochází? No protože zde máme kapitalismus a v kapitalismu záleží vladnoucí elitě na tom, aby se kradlo a lhalo, pokud to lze /pokud nás zákon nepřistihne a nedá za mříže, každá krádež a lež je povolena/. Proto ono zdůraňování prý prav jedince /samozřejmě bez ohledu na práva většiny - ta musí poslouchat co vrchnost nařídí/.
  A teď trochu k věci. Ukrajina připomíná fašistické Německo. Jen připomíná, protože za fašistického Německa, Němci byli tak šílení, to jest narcističtí, že skutečně bez přemýšlení věřili, že jsou Bohem vyvoleným národem /stejná šilenost je i u Židů - viz Starý Zákon/. Na opascích němečtí vojáci měli napsano Got mit uns /Bůh s námi/ a s tímto přesvědčním na rozhlehlých pláních Ruska stříleli ve jménu odplaty za zabití německého vojáka i nemluvňata. Existuje tu takový blb co napíše, že Němci zachraňovali Evropu. Všimněte si, že nyní všude bují národní šílenství /nemyslím tím národní ve smyslu Národního obrození/ - Ukrajina, pobaltské státy, Izrael, Polsko /tam téměř všichni by táhli na Rusa/. Všude tam jsou pravicové režimy /u nás ČSSD, kdyby byla u moci, je pravicová partaj/, pravicové tedy kapitalistické. Situace ne nepodobající se situaci před druhou světovou válkou. Pokud uděláte smyslem života jmění, pak nezbývá než vytáhnout proti celému světu ve jménu jeho dobytí /náboženství nic nezmůže, nakonec faráží budou žehnat zbraním, tak to vždy dělají/. Kdybychom na první místo postavili lidi, kteří něco umějí, ne ty co něco mají, snad by to ve společnosti vypadalo jinak. Ale to je asi zbožné přání. V každém případě, pokud nebyl dobrý komunismus, a on vskutku dobrý nebyl, pokud není bezpochyby dobrý kapitalismus, potom je třeba vymyslet a do praxe uvést něco, co by bylo lepší - lepší než vládnoucí nyní kapitalistický režim. Jinak to tu bude na té Nové republice furt stejné, stále bude psát Craig Roberts o nebezpečí propuknutí jaderného holokaustu, stále zde budeme slychávat o šílenstvích takových lidí jako Porošenko. A koukněte nahoru na tu fotku - to již tu bylo, nic nového, jak kdosi kdysi řekl - pod sluncem - pochody s pochodněmi již tu byly od roku 1933 v nacistickém Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já s Vámi zcela souhlasím, problém je ale vždy dole, nikoliv nahoře, ačkoliv populisté tvrdí opak. Společnost je rozdělena kastami (penězi) a nějaký sociální program nic nevyřeší. Je to jako "lékaři bez hranic" - opatrují černoušky, ale ti nikdy k moci nevzchopí, budou stále očekávat, že jim někdo pomůže.
   Naše společnost je opojená oním růstem HDP 2-3 %, ovšem ani ti dole, ani ti nahoře netuší, že podstata problému je změna těžiště celých kontinentů.
   Svět se mění a v Česku už nechce například nikdo makat rukama, protože na to jsou přece přivandrovalci. Co ovšem budou ti všichni manažeři a obchodníci, když vlasně neumí nic vytvořit, při ekonomické krizi, která zcela zjevné plíživě přichází, dělat, neumím si představit.
   Je to takové čekání na smrt, jenže ti čekající nejsou přece ovce, ale myslící lidé.

   Smazat
  2. 3,32
   Ano, principiálně je "svobodné podnikání" velmi často zákonem povolené okrádání. Příkladů by jsme našli kolem sebe bezpočet. Lichvou počínaje a samotným chováním politiků a státních zaměstnanců konče. Je to stav, kdy slabí, chudí, nebo méně inteligentní jsou ve zjevné nevýhodě proti silným, chytrým (nebo spíš vychytralým) a mocným. Když se té druhé skupině zdá, že ta první skupina moc odolává a málo platí, nařídí se to zákonem. Pokud chci mít doma televizi, musím platit výpalné České televizi. Pokud nechci zmrznout, musím platit revize komínů a kotlů. Pokud chci jezdit vlastním autem, musím kupovat auta stále nová, nebo platit vysoké ekologické poplatky. Prostě systematické okrádání "těch dole" těmi "nahoře". Vše zabaleno, pro lepší stravitelnost, do našeho "dobra". Kdy jsme se dostali do pozice, že o tom, zda je to, či ono pro nás skutečně dobré, nerozhodujeme my sami, ale námi volení zástupci a jejich poskokové.

   Smazat
  3. Oni nezachraňovali Evropu, na tu see pes (je to jen azijský poloostrov), ale především její civilizovaný, bílý charakter! Dá se dnes prohlásit při zpětném pohledu, že WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Slované by sice bývali byli z velké části odsunuti za Ural, ale tím by toto území osídlili naší rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav který tu máme dnes, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 5. Kuci , koho by dnes zajimala nejaka Ukrajina s Kyjevskou bandou ? Mame svich starosti dostatek !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezavírej oči před skutečností, že nám sem lezou desetitisíce Ukrajinců nakažených nacistickou ideologií!!! V sousedním Polsku jej jich přes 3 miliony! Ukrajina je náš problém, stejně jako "politici" , kteří Majdan a náckovské běsnění podporují.

   Smazat
  2. 8:20 Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
 6. Tak ukrajinská vnitřní záležitost?
  Na základě Norimberského soudního procesu byl fašismus, jeho podpora a otevřená propagace kodifikován i do českého trestního práva, jako zvrácená a zakázaná ideologie. Pan Petříček by si měl přečíst trestní zákoník a zamyslet se, zda tolerancí zjevně fašistického vedení současné Ukrajiny nepřestupuje české zákony. Já totiž přestávám vidět rozdíl mezi hajlujícími skupinami českých neonacistů a skrytou podporou zjevně fašistické vládě kdekoliv ve světě.
  Bohužel, kde není žalobce, nemůže být ani soudce a jasně to dokládá rozval českého právního systému. Jinak by byli pánové Schwarcenberg a Zaorálek již ve výkonu trestu za otevřenou podporu fašismu a Petříček by si právě vyzvedával trestní oznámení z rukou policie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:40: Výborný věcný příspěvek, díky.
   a/ kdo to prosím Vás ví, co uvádite v prvních větách o té propagaci fašistické ideologie a našem trestním zákoníku? Bohužel celkem nikdo. Já to třeba nevím.
   b/ takový příspěvek jako ten Váš to je důkaz na to, že komentáře se oplatí číst.

   Smazat
  2. Vůbec se nedivte podpoře fašistického režimu na Ukrajině ze strany Evropské Unie. Celá Evropa má fašistické kořeny. Jen si spočítejte, kolik států za 2.světové války bylo spojenci nacistického Německy či fašistické Itálie. Dále si k nim přiřaďte státy, které přímo vojenskými jednotkami podporovali bojové činnosti nacistického Německa a to především na východní frontě (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Finsko, Francie, Belgie, Litva, Lotyšsko, Estonsko atd.) Dostanete se k tomu, že snad jen protektorát Čechy a Moravy a Velká Británie nepodporovaly vojensky evropský fašismus a nacismus. Nedivme se pak podpoře fašizmu na Ukrajině ze strany převážné většiny evropských států a bohužel i v to České republiky.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 16,51
   Tak ty jsi tedy dobrá guma. Budete všichni demokraty, i kdyby jsme vás měli všechny pozabíjet. My se tady nebavíme o tom, jaký byl komunismus v Rusku, ale jaké byly etnické čistky na Ukrajině.
   Ta místa, rovenská, lvovská, volyňská a mnohé další oblasti na západě Ukrajiny, kdy byly páchány ty nejhorší zvěrstva, se staly sovětskými teprve v roce 1939. Tam neprobíhaly boje mezi komunisty a kapitalisty, ale mezi Ukrajinci a Poláky, židy a volyňskými čechy. Navíc takovou brutalitou, že to předčilo i brutalitu německých SS.
   Moji prarodiče byli volyňskými čechy. Moc si toho z jejich vyprávění už nepamatuji. Ale to, co mi v hlavě zůstalo se naprosto shoduje s tím, co uvádějí běžně dostupné prameny. Zabíjení žen, dětí a starců, navíc tak bestiálními způsoby, že to překonalo i ty nejbujnější a nejperverznější představy.
   Banderovci mají na rukou krev nejméně 35 tisíc nevinných Poláků, židů a Čechů v průběhu etnických čistek v roce 1943. A víc než vydatně pomáhali, mimo jiné, při vraždě 30 tisíc židů v Babim jaru.
   Každý, kdo zdvihne pravici k portrétu Bandery má bez otálení viset.

   Smazat
  5. 19:00 Ale hovno "banderovci", někdy si počti příběh toho pomatenýho rabína - židovskýho "mesiáše" Šabtaje Cviho - https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sabtaj-cvi-sekty-kulty-mesiasi-serial.A160411_125919_zahranicni_aha

   Smazat
  6. 8:47 a 16:51: Bohužel tu smolíš stále stejné příspěvky a pán Dvořák by ty tvoje komentáře měl likvidovat, jelikož propagace fašismu je trestná. To co předvádíš je propagace fašismu. To by sis opravdu přál - Slovany za Ural? Pokud by A. Hitler a jeho hrdlořezi - jmenujme Goebels, Himmler, Goering a jim podobní - dodrželi slovo a neusmysleli si, že lepší v rámci vypěstování superlidí je je poslat do plynu tak jak Židy. Podle tebe ten nacistický Drang nach Osten se zabíjením nepřátelských nemluvňat to byl ten způsob na záchranu evropské civilizace? Jestli tak má vypadat civilizace, jak nacistické způsoby během Fall Barbarossa, za učelem jejího udržení, ať taková civilizace jde do háje. A ještě to zdůvodnění vyhlazení celých etnik, prý v rámci polepšení lidské rasy - tak jak říkaš ty - v rámci udržení evropské civilizace. Ty jsi psychopat - běž se léčit. Psychopat musí být každý, kdo přes znalost toho co vyváděli nacisté v Rusku a jinde, bude trvat na tom, že nacismus byl žádoucí, ba šlechetné hnutí a bude zde básnit o azijském nebezpečí. Nic nevím o čínském nebo jiném azijském nebezpečí. V Čině jsem nikdy nebyl, o mentalitě Čiňanů nevím nic. Vím, že není radno zde pustit islamisty, protože Evropa by se změnila v něco zcela jiného než je dnes. Pokud by činské nebezpečí znamenalo totéž - tedy hrozbu se změnit v něco vzdáleného důstojnému životu, podrhují slovo důstojnému - tehdy bude se tomu nebezpečí třeba postavit, tak jak dnes je třeba se postavit islamskému nebezpečí. Islam totiž znamená nedůstojný život, to jest život nedůstojný člověka. Stejně tak nedůstojný život znamenal nacismus. Jen jeden obraz: norimberský stadion zaplněný do posledního místa, všichni jak jeden muž /a žena/ se zvednutými nahoru rukama v arijském pozdravu Heil Hitler, otrockém pozdravu /takhle zotročit davy nedokazal snad žádný stát v lidských dějinách/. Tohle bys chtěl, takovou civilizaci? Několik let jsem pobýval v Anglii. Byl jsem pár krát v jednom kostele. Jednou hudba během bohuslužby, strojené veselí. Připadal jsem si jako někdo kdo musí z titulu onoho veselí zpívat a veselit se jako ostatní. Byla to moje poslední návštěva v tomto kostele. Blíže již to nekomentuji. Mám ale dojem, že jsem již psal něco v podobném duchu na tvůj příspěvek a efekt utekl - sebereflexe se nedostavila. Psychopat totiž necítí, pouze myslí. K tomu aby člověk zaujal v životě patřičný postoj /tedy postoj důstojný člověka/ potřebuje obojí - myslet i cítit. Na tebe škoda mého času.

   Smazat
  7. 19:58 Chce to víc číst nezávislou historii místo papouškování rudosraček co ti v tý tvý dutoškebli uvízly z dob pravidelných brainwashingů známých jako VUML či PŠM .... jako např. knihu Hitlerovy Ćeši - http://guidemedia.cz/item/hitlerovi-cesi/

   kde se uvádí že Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Opak je pravda! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou.

   Smazat
  8. 19:58 A o Barbarosse víš leda hovno, tak nelži, rudohlave! My nečtem bolševické slátaniny, ani nechodíme brát moudra od flanďáků do kostela, nám stačí slova nezávislého amerického historika! - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Smazat
  9. A k tomu rudocancu o fašismu - ten je v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Sociální republice Saló, na kterej se komouši marně pokoušeli dohrabat co do reálné moci dělnické třídy!) je apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí Stoddardem definovaných podlidí*), usilujících o její zničení násilnou revolucí a taková společnost se proti jejich snahám vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém žije je Podčlověk. Stoddardova kniha ve kterém pojem poprvé formuloval - "Revolta proti civilizaci" (1922) popisuje tehdy aktuální událost převzetím moci v Rusku bolševiky. Dokazuje, že byla země spravována nejvíce degenerovanými lidmi co kdy chodili po Zemi!

   Smazat
  10. Oprava k 7:36 - jedná se o dílo ruského (sic!) historika, Alexeje Širopajeva! Popletl jsem jeho původ s tím Stoddardem sorry ...

   Smazat
 7. v každom prípade sa zdá, že je po rokoch znova na pretrase Drag Nach Osten -a v Nemecku sa zdvíha snaha odplatiť porážku v druhej svetovej, recept je ten istý ktorý použili na nás - odčerpať peniaze, t.j. sprivatizovať menu, výška zlatých zásob v Rusku nedá spať - komu asi - že terajší mladí nemajú tušenia o čo ide ? - a smejú sa tomu ? zradikalizované davy na námestiach, Slušné Slovensko - dosaď iné z V4 - a sme doma - s celou slávou, čaká sa len na krízu .... a v rámci hesla - za krajec chleba aj do pekla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:35: Máte pravdu. Zbývá přepsat dějiny, což dosud nebylo možné. Něco se ale mění, protože Němci se dožadují vyplacení od Ruska reparací - viz článek zde Berlin chce od Moskvy "reparace". Nevím, ale mám ten dojem, že dnešní Rusko je bohužel slabší než bývalý Sovětský svaz. Kde by si to někdo dovolil tohleto vůči Rusům před rokem 1991 nebo řekněme spíše před rokem 1989. Ale přiznejme si, že i za totality jsme hleděli na Rusy jako na lidi druhé kategorie asi v duchu Rusko je přece kolos na hliněných nohou, což myslím nevymyslel Adolf Hitler ale dřívější superlidé, to jest Britové. Oni jsou vlastně ti Anglosasové všichni stejní - všichni si myslí, že jsou čnějící nad zbytek světa. Jeden po druhém ale dostávají na frak. Zbývá ještě to USSA - ale to myslím je jen otázka času, že se tak stane.

   Smazat
  2. 7:57 Pokud jste na Rusy hleděl jako lidi druhé kategorie, bylo to proto, že tady bylo pěstováno takové informační pole. V Rusku jsou lidé, kteří strčí do kapsy naše "špičky" ve většině oborů.

   Smazat
 8. I podle toho,koho podporuje režim,poznáme o jaký režim se jedná.Co v ČR trvalo dvacet let,to se událo na Ukrajině během několika let.Ukrajina zprivatizována,rozkradena,ve válečném stavu ze svými občany.Proto si myslím,kdyby volby měli něco změnit,Porošenko vyhlásí válečný stav,proto si oceňuje Banderovce,aby ho udrželi při moci.

  OdpovědětSmazat
 9. Pro člověka, který žije, byť už závěr života, jen díky
  sovětské rudé armádě, je to bolestný pohled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš živoří jako bolševická onuce zaslouženě zdegenerovaná vnucenou mu morálkou otroků ...

   Smazat
  2. Podobně už velice dávno dopadli i ti Rusové! Jejich fatalistická "slovanská duše" , jak napsal výše uvedený publicista Alexej Širopajev, je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.