Reklama

čtvrtek 17. ledna 2019

Karel Schwarzenberg má pravdu

Ivan David
17. 1. 2019
Podle Parlamentních listů čestný předseda TOP 09, poslanec a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg pravil: „Je správné, že BIS upozorňuje na nebezpečí. Nové osnovy by ovšem mělo vypracovat s mladými historiky Ministerstvo školství. Nutné to je, pamatuji, že v Rakousku se ve výuce dějepisu drželo hnědé myšlení ještě 25 po válce. U nás to bude obdobné.“ Má pravdu na zavádění hnědého myšlení se "u nás" pracuje. Sám Karel Schwarzenberg osobně byl na Majdanu, aby podpořil fašistický převrat. Nelze se tedy divit, že mu vadí, že "nové myšlení" nebylo dosud zakomponováno do učebnic.


Nelze se divit ani tomu, že spoléhá na "mladé" historiky. Ano, mládí je kvalifikace, protože mnozí mladí, kteří chtějí dosáhnout kariéry, jsou proto ke všemu ochotní. Bylo tomu tak za všech režimů. A tak se můžeme v učebnicích těšit na nové hrdiny, jako jsou bratří Mašínové, Vlasovci nebo Američtí osvoboditelé u nichž hledali záštitu ti, kteří byli ještě včera váleční zločinci. Bombardování Plzně, Prahy, chemičky v Záluží u Mostu a plzeňské Škodovky se vynechá. Zdůrazní se zvěrstva Rudé armády, počty padlých se porovnávat nebudou. Chce to politickou vůli, pravdu a lásku. Mladí historici se najdou. Našli se vždycky.

43 komentářů :

 1. No tak, pan Karel nemá žádný zájem o to, aby zdejší historie vykládala pravdu. Nakonec by se někde mohlo objevit, kdo, mimo jiných, stál u zrodu tábora v Letech. Taky by se mohlo někde objevit, že jeho tehdejší velitel dostal po válce DVA MĚSÍCE, což je pro velitele koncetračního tábora velice neobvyklé, že. No a tak tu bádáme v té histerii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesahej mi na Havlicka a taky na Kaju
   Je to chlouba naroda

   Smazat
  2. Na toho ubožáka von Navestusislinta, spáče v práci z povolání, nemá cenu reagovat. Ze soucitu...

   Smazat
  3. Pan Schwarzenberg by si měl udělat v hlavě pořádek, jen "blábolí" a radí. Co on dokázal, na co sáhl to zmastil a to píšu jemně. Proto si ho vybral V.Havel jako kancléře, určitě při blbé náladě Havla, mu neškodil.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 09.29 proboha! Co ti to ten asistent zase nakukal.

   Smazat
  6. 09.29 - hloupost kvete v každém věku a lezeni do … to je úděsné. Škoda že zde nevládnou Číňani už by jste měl šikmé oči.

   Smazat
  7. pro 19:50
   pri zrizeni Tabora pro lidi prace se stitici v Letech, bylo malemu Kajovi pet let. A kdyz otec naseho maleho Kaji zacal vyuzivat cikany z tohoto tabora pro praci na polomech, to uz nas maly Kaja, od narozeni stizen lehkou idiocii (moderni lekarska veda to dnes nazyva "noblesa", nekdy "knizeci noblesa") tak to uz nas Kaja zapasil s ucenim v obecne. Dotahl to az do ctvrte, kde se rok zdrzel a vsem doslo, ze dal to proste s klukem nepujde. Po te, uz jako junak v Rakousku navstevoval lesnickou skolu. Dnes si vsak zaboha nedovede vzpomenout kde. Je tedy lesnik ! Hojne navstevoval i hospody, je tedy samozrejme i hospodsky (jak sam uvadi obe sve profese) Parkrat v zivote navstil i nemocnici. Tady naopak, asi ze skromnosti, uz nikde neuvadi, ze je doktor mediciny. No a po techto svych studiich uz se pleskal sem tam po Evrope. Je zajimave, ze v Cechach se navstevy strednich a vysokych skol, a nasledne vydavani maturit a diplomu, az na nekolik vyjimek, moc neujalo. Skoda take jsem s anginou parkrat navstivil lekare. Mohl jsem mit na vizitce jeste MUDr. Mozna mi k tomu titulu chybela pouze ta diagnoza - "noblesa" ?

   Smazat
  8. 11:12 Na to tu je ale jinej expert, že? Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!!
   Už vidím zemanovské čecháčky, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky putovat do Číny. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, který jen nestíhal lézt navíc ještě do čínskýho zadku!

   Smazat
 2. Velitel sovětských vojsk v dobytém Německu pod přísnými tresty zákazal znaásilňování Němek. Velitelé amerických a britských vojsk v dobytém Německu to neudělali. Hlavně se píše nesmysl o znásilňování Němek sovětskými vojáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On to zakázal až nějaký čas po dobytí! Ostatně Němky si to zasloužily za bezmeznou fanatickou podporu Hitlera!

   Smazat
  2. Já si spíš myslím, že ty němkyně byly ještě nadrženější než ti Sověti. Helmutové jim někde zmrzli u Stalingradu....

   Smazat
  3. Němky hlásaly "radši rus ve mně, než američan nade mnou", divný co

   Smazat
  4. Uz jsem o tom psal , ze napr. znasilnovani rudoarmejcu na nemkach bylo trestano prisne , ale VE SROVNANI !!!!! S HRUZNYMI , BESTIALNIMI CINY NACISTU V RUSKU A VSUDE, BYL TO TEMER HUMANNI AKT.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 09.30 však ona panská rasa věděla proč tak pospíchá do jejich zajetí, svůj k svému

   Smazat
  7. Bolševický zvěrstva zmínil ve svých zápiscích i náš skutečný osvoboditel Patton, když po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli.

   Smazat
 3. Němky šli s američany za krabičku cigaret , čokoládu nebo silonky . Sovětští vojáci nic neměli ,zato nesli největší tíhu druhé světové války . Tyto ženy fanatiky podporujíci Hitlera a Geblse si podle mě nezaslouží ani cíga , čokinu a silonky vubec . Takže jsem s váma mojí osvoboditelé .marko čučkař.

  OdpovědětSmazat
 4. Poslední záchrana pro dlouhé bydlo Kalouska , jsou piráti .

  OdpovědětSmazat
 5. Přečtěte si tohle.
  Z toho přímo trčí charakter pana "knížete".
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

  OdpovědětSmazat
 6. Hovado které sem instaloval opilec Havel by mnělo být vykázáno z republiky.
  Václav Vodrážka Plzeň

  OdpovědětSmazat
 7. Knížátku došli plínky, vypadnul dudlík a kecá z hladu.........

  OdpovědětSmazat
 8. U pana knizete je tohle vsechno v poradku, prece nikdo nemohl cekat neco jineho. Jako citankovy priklad prazske kavarny jsou jeho nazory vlastne logicke. Dodnes nechapu lidi, kteri obhajuji euromajdan. Jak se v dnesnim svete tolik oblibene demokracii dokaze obhajovat nasilne svrzeni legitimniho prezidenta, masakr na Majdanu a v Odese a to vse za podpory neonacku navic vyhroceno 5-ti letou obcanskou valkou a likvidaci vlastniho naroda, to je nepochopitelne a neodpustitelne. Mit toho pana za prezidenta by byla narodni tragedie. A vzpomenme si, ze zas tak moc nechybelo.

  OdpovědětSmazat
 9. Jak to vypadá, osnovy výuky dějepisu připraví ÚSTR a učebnice připraví Člověk v plísní. Kdo jiný je k tomu lépe v rozvinuté kapitalistické společnosti předurčen?

  OdpovědětSmazat
 10. Nejnovější neověřená zpráva z osobního jednání pana plukovníka Koudelky s ministrem školství. Pan ministr školství ocenil bystrost a erudici našich BISONů a na důkaz jeho nejhlubší úcty ke starosti pana Koudelky o české školské osnovy dojde i k úpravě českého pravopisu. Slovo "bystrý" se prý bude po novu psát jako "BIStrý".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď pozor, ještě novější a ještě neověřenější zpráva. Pan president hodlá zřídit nové státní vyznamenání, které se bude udělovat za dlouholetý zápal v práci a bude se jmenovat ŘÁD ZAPÁLENÉ KOUDELKY!

   Smazat
  2. Pozor,na základě zprávy z 23,04 hrozí mezinárodní konflikt s německou politickou scénou. Jeden z funkcionářů německé AfD,původně Čech, který se podle nových pravidel českého pravopisu bude psát jako BIStroň, s tím prý zásadně nesouhlasí!!!

   Smazat
  3. Zpráva pro ministerstvo pravdy MV ČR. Pravdivost shora uvedených zpráv byla ověřována siderickým kyvadélkem. Siderické kyvadélko se zmatečně točí!! Pro ověřenį pravdivisti zpráv prosím kontaktujte urychleně pana Cibulku, autora Cibulkových seznamů. Jeho siderické kyvadélko bude určitě přesnější!

   Smazat
 11. Naprosto chápu blbečku, že poslední odstavec ač míněn jako rádoby vtipný ti musel přinest téměř opruzení. Ale je to naprostá pravda. Jen jsme to pochopili až dnes.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Radosta - rozbor osobnosti: V mládí zapálený a vůči kapitalismu a vnitřním nepřátelům nesmiřitelný soudruh (tvůj radostný a hluboce zažitý slohový styl Tě usvědčuje) nyní vyhořelý a zneuznaný liberální impotent, který se alespoň formálně vrací k politickému slohu svého mládí, kdy mu ještě stál.
   Tipoval bych ho na jednoho z vyhořelých politických poradců vyhořelého Bohouše Sobotky. Hádejte kterého??
   Když už není v tak atraktivnį pozici, aby mohl lízat pí,,, své obdivovatelky,tak alespoň líže prd.. svých chlebodárců.

   Smazat
  2. Radosta jako vždy smazán redakcí. Netřeba na něj plýtvat písmenky.

   Smazat
  3. Ty havlistický lepšolide z pražské kavárny, „Václave Dvořáku“, jak se OPOVAŽUJEŠ otírat se o naše drahé soudruhy a soukmenovce z redakce NR ?!

   Cožpak naši drazí soudruzi a soukmenovci z redakce naší milované Nové Republiky, s s.s. Davidem v čele, mažou příspěvky?!?!
   I když jsi příslovečně pitomý pravičák, tak bys měl vědět, že cenzura je „výsadou“ ABSOLUTNĚ JINÝCH masmédií – masmédií pravicových, proevropských, protisocialistických, antiruských, antiputinských, antizemanských, antibabišovských!

   Prostě: Zde na sajtách Nové Republiky, webu, kde zítra již znamená včera, panuje taková svoboda, svoboda Leninsko-putinská, jako na stránkách ruských putinských webů! Či na stránkách webů čínských, tradičně moudře obhospodařovaných KSČ!!!

   Chápeš, kavárníku?
   No jo, ty vlastně ani pochopit nemůžeš, jako Pražák, jako lepšolid-buržuj, že?
   Takže až po našem opětovném vítězství, až budeš řádně pracovat v našich tradičních nápravně-výchovných zařízeních, tak pochopíš.

   Pochopíš, protože budeš mít dost času, po práci, v osvětové místnosti. A soudruzi a soukmenovci ze Sboru nápravné výchovy budou mít v rukou POŘÁDNÉ nástroje, jimiž ti v té tvé makovici rozsvítí.
   Ano, po každém povedeném úderu služebním obuškem se ti v té tvé zatemněné škatuli TAK NÁDHERNĚ rozsvítí ohňostroj jisker, že …
   Že z výkonu trestu vyjdeš jako ÚPLNĚ JINÝ člověk. Na to klidně vezmi jed, nejlépe HNED TEĎ.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 12. Jak tenhle starej nacista může mít Českou občanku snad stop09 vypadne u voleb a nebudeme se muset na ten xicht dívat.

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Radost a je placený provokatér, což je horší než udavac,spolupracovník ci kolaborant.

  OdpovědětSmazat
 14. pan zdegenerovaný rakušák osobně posvětil a podepsal "historickou" knihu, která tvrdí, že bitva u vesnice Sokolovo vůbec neproběhla a je to výmysl východní propagandy. Zjistili to prý tím že německá vojenská nemocnice nemá z této oblasti v evidenci žádné raněné a mrtvé. A jeho soukmenovci v tom přeci měli pořádek. A tenhle slintající adept na kafilérku nám chce předělávat dějiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš naprostou, přímo Leninsko-putinskou pravdu, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče.

   Jen maličkosti Ti unikly:
   Píšeš o ODPORNÉ knize „Sokolovo 1943“, kterou napsal lepšolid-kavárník PhDr. Jiří Fidler, Ph.D., zjevně na objednávku západních ideo-diversních centrál.

   Ovšem tuto knihu - ani žádnou jinou – feudál Schwarzenberg posvětit nemohl.
   Nemohl, neboť jako zarytý papeženec dobře ví, co je to „posvěcení“ a kdo něco takového může vykonávat.

   Každopádně: V této knize - pro nás horšolidi zcela děsivé - se píše o naší POSVÁTNÉ bitvě u Sokolova zcela jinak, než nás učili v ZDŠ, PŠM, na VUMLu, na hodinách marxismu-leninismu-stalinismu atd.
   Ano, ten převzdělaný lepšolid-havlista Fidler nám chce brát naše SVATÉ komunistické bitvy, nám, potomkům husitů a Gottwaldovým vnukům!!
   Prostě: Po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace toho vědátora chytneme.
   A pak si ho TAK PĚKNĚ podáme, my horšolidí, že bude jedním z nás – jestli tedy tu domluvu služebními obušky do té své přechytralé hlavy přežije, že.

   Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


   P. Radosta

   -----------------------------------------------------------------------------------------
   Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

   Smazat
 15. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 17. ledna 23:39.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. S.s. David se těžce mýlí, lepšolid Schwarzenberg sprostě vítězí!

  Co se to stalo s naším drahým soudruhem a soukmenovcem Davidem?
  Ztratil snad ostražitost a proletářskou moudrost, tuto BEZPODMÍNEČNĚ NUTNOU výbavu každého pořádného horšolida?!

  Zřejmě ztratil, jinak by přece pochopil ZÁKEŘNOU PODLOST odpovědi lepšolida-kavárníka Schwarzenberga!
  Ano, eurohujer Schwarzenberg dal do PŘÍMÉ ÚMĚRY:
  1. dobrovolné začlenění Rakouska do Třetí říše (1938), s naším českým dobrovolným vykročením na cestu k socialismu a nerozbornému spojení se Sovětským svazem (1946)
  2. doznívání fašismu v Rakousku po 2. sv. válce s naší českou pokračující láskou k socialismu a Velikému Rusku

  Prostě: Zuřivý obránce evropských hodnot Schwarzenberg SPROSTĚ přirovnal naše nezničitelné rudo-ruské smýšlení ke smýšlení fašistickému!!!

  Takže: Správný titulek výše uvedeného článečku má být „Karel Schwarzenberg NEMÁ pravdu“.
  Chápeš, drahý soudruhu a soukmenovče Davide?!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 17. Schwarzenberg není slovan .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče.

   Schwarzenbergové si na Slovany jen hrají, už asi 500 let.
   Hrají si tak úspěšně, že ani náš první socialistický president Beneš jim nemohl zabavit majetek svými Dekrety – tak jsme na ně museli ušít speciální zákon: Lex Schwarzenberg.

   Musím Tě navíc pochválit za toho „slovana“. Dokázal jsi onou chybou, že jsi HODNĚ špatný horšolid; gratuluji.

   Ale zpět k Neslovanovi Schwarzenbergovi. Co všechno ten nepřítel míru a pokroku NENÍ:
   • Slovan
   • horšolid
   • zloser
   • lžinenávistník
   • komunista
   • putinista
   • zemanista
   • babišista
   • ateista
   • alkoholik

   Prostě: Není našinec ANI TROŠIČKU.

   Proto ho nenávidíme zdravou slovanskou nenávistí.
   Proto s ním zatočíme typicky rusko-česky humánně, husitsko-putinsky, pokud se nám ho podaří chytit, po osvobození ČR Armádou Ruské federace.

   „Není člověk, není problém!“ (J. V. Stalin)


   P. Radosta

   Smazat
 18. Pan kníže je okrasou našeho Parlamentu, zrovna tak jako Mirda. Koho tam postrádám je doktor Rath. Bez nich pořad ze sněmovny ztrácí úroveň, kam se na ně hrabe Jílková s Moravcem.

  OdpovědětSmazat
 19. Navýročí Palacha se Schlafenberg pokusil upálit, usnul, pocmrndal se panákem kořalky a fajfka mu spadla za vestu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.