Reklama

středa 9. ledna 2019

Komentář Terezy Spencerové: Když tak posloucháte toho Junckera…

Tereza Spencerová
9. 1. 2019 iPrima
Koho by napadlo, že po třech dekádách skončíme hodně blízko tomu, odkud jsme vycházeli, tedy s vedením, které je mimo a neví, kudy dál. A tak jde prostě zaslepeně dál, očividně v marné naději na zázrak.


Euro "po dvacet let přináší prosperitu a ochranu našim občanům. Stalo se symbolem jednoty, svrchovanosti a stability,“ prohlásil na Nový rok šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Ta slova mi stále nejdou z hlavy. Komu asi byla určena? A o jaké jednotě vlastně mluví, když Evropskou unií prochází hned několik tektonických zlomů a o eurozóně jako takové to platí rovněž. A na zmíněnou svrchovanost by bylo dobré zeptat se třeba Řeků, Francouzů či Italů, jejichž ekonomické politiky řídí Brusel. A ta stabilita? Ekonomická jakžtakž, politická v žádném případě – naposledy to byl Řím, který tvrdě napadl své unijní „eurobratry“ z Paříže. „Žluté vesty, neochabujte,“ vzkázal lídr Hnutí 5 hvězd a vicepremiér Luigi Di Maio. „Podporuji čestné občany protestující proti prezidentovi, který vládne proti svému národu,“ dodal ministr vnitra a šéf Ligy Matteo Salvini…

„Jak nudný, prázdný, ploský, nicotný se zdá mi všechen toho světa běh!“ prohlásil na přelomu 16. a 17. století Shakespearův Hamlet, jako kdyby Junckera znal už tenkrát. Oč jsou ale slova vycházející z Bruselu bezobsažnější, o to víc jsou jejich kritici vykreslováni jako jakási reinkarnace temných 30. let minulého století. Jako kdyby ony temné doby stále existovaly. Je přitom jasné, že jakékoli srovnávání současnosti s minulostí musí nutně kulhat. Když ne na obě, tak alespoň na jednu nohu. Pokud už ale přesto srovnáváme, tak co když současné „vření“ v Evropě není návratem do temných 30. let minulého století, ale spíš třeba do dekád před revolučním rokem 1848, kdy takřka celá Evropa povstala proti stávajícímu řádu. I tehdejší vládnoucí feudálové, stejně jako současní lídři EU, nejspíš žili s přesvědčením, že „žádná alternativa neexistuje“. Existovala.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Komik je na scéně, Porošenko potřebuje kouzelníka


Rok 2019 je často považován za čas, kdy se něco „rozhodne“, přičemž se vesměs odkazuje na květnové volby do Evropského parlamentu, v nichž mají velkou šanci posílit (pokud ne rovnou zvítězit) odpůrci stávajícího centralistického „Bruselu“. Není ale pravděpodobné, že by z těchto voleb okamžitě vzešel nějaký jednotný proud „nového evropského myšlení“ – motivy protestů „žlutých vest“ se až příliš liší od motivů těch, kdo hlasovali pro Brexit, a nespokojená italská mládež vynesla k moci protestní strany také z jiných důvodů. A prostý nesouhlas s Bruselem je z hlediska programu zoufale málo. Svým způsobem ale vzniká jakási platforma, na níž bude možné stavět do budoucna. A „černých“ nálepek tím bude jen přibývat, neboť evropská levice až příliš prorostla s vládnoucími, ale odumírajícími technokraty a nic než nadávky jí v záloze nezbývají. Její revoltující podstata se protáčí v multikulturaslimu, který zhusta běží jen na prázdných frázích plných idealismu a občas i v sociální rovině. Obecně je ale tatam.

Prázdné fráze Jean-Clauda Junckera a jeho kolegů z „unijní špičky“ dokládají, že si „Brusel“ -- už jen z pouhé setrvačnosti - žije vlastním životem, který se s každodenní realitou snad ani nemá šanci potkat. Pamětníkům to nemůže nepřipomenout poslední roky nejvyšších představitelů zdejší KSČ. Ty paralely bolí. Koho by totiž napadlo, že po třech dekádách skončíme hodně blízko tomu, odkud jsme vycházeli, tedy s vedením, které je mimo a neví, kudy dál. A tak jde prostě zaslepeně dál, očividně v marné naději na zázrak.

Lidé v jednotlivých členských zemích Evropské unie mezitím budou nepochybně dál hledat svůj autentický hlas. Možná nás v roce 2019 čeká jakési „jaro“ evropských národů.

31 komentářů :

 1. Juncker je nevolený lucemburský politruk dosazený shora euroelitou:
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Jean-Claude_Juncker
  • https://cz.sputniknews.com/svet/201705055236113-juncker-summit-zeneva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jean Claude je dosazený někým úplně jiným.
   Býval hlavou Gladia v Beneluxu a ustál asi dvacetileté vyšetřování řádění tohoto tajného chapadla NATO, to jest, parlamentní komise po dvaceti letech zbytečných zasedání spráskla bezmocně ruce a Jean Claude byl vykopnut nahoru, do EU. Součástí jeho éry byly tzv. brabantské vraždy, bezcílné střelby v hypermarketech, zjevně časově a místně zkoordinované s policií.
   Která vždycky přijela pozdě.

   Mimojiné, starý smíšek Nigel Farage, který po fyzických útocích šturmbanfýry Schulze musel poslouchat ještě Jean Claudeovy výpady, proč že vlastně do Bruselu furt jezdí a tam vede řeči, když si prosadil Brexit a může v klidu být v Británii.
   Odpověděl velmi mírně a pěkně tím, že Junckera má rád pro jeho veselou (smích v sále) povahu a mimořádný smysl pro humor, jaký se jinak v přiboudlém tělese EP vůbec nenajde.
   Rozesmátý Juncker vstal a podal mu přes uličku srdečně pravici, jako by snad věděl, která bije.

   Smazat
  2. Svet v troskach je vzdy ukolem tech parasitu , kteri nic jineho neumi. Lenin, Trockij, Hitler atd . vsichni delali vsechno mozne aby se vyhnuli poctive praci.
   Mocni si vybiraji vzdy individua , nejak postizena .
   U nas to byl Havel, v Rusku to byl Jelcin a v EU Juncker , nebo Merkel , postizena nenormalnim zivotem bez rodiny a deti..

   Smazat
  3. 1.46
   Pokud budete mít zájem se o Leninovi dozvědět pravdu, přečtěte si knihu od Václava Junka "Velké zrady světa" na str. 136 - 144, kde se dozvíte, že Lenin si žil v luxusním exilu v Bernu, kde ho získali Němci, vyškolili, převezli do Švédska, Finska a do Petrohradu, kde měl za úkol uskutečnit VŘSR a zlikvidovat cara, protože Němci a Angličané z Ruska měli strach, co bude, až skončí 1. SV. Proto byla revoluce před koncem války. Po revoluci byl oslavován proto, že se k vládě dostali ti, co byli proti carovi.
   Poznámka: U nás to samé proběhlo v roce 1989.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Takovou snůšku nesmyslů mohl napsat jen neadekvát,ignorant a bezmozek, který kromě blábolů rusofóbů v životě nic jiného nečetl..

   Smazat
  6. oprava: rusofilů ... jako např. tady ten sádelnatej buzik Terez Spencer!

   Smazat
 2. Přesně tak duté fráze takových hlupáků snad se to povede u eu voleb zlomit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste neviděl jména našich nominovaných:-(

   Smazat
  2. 13:08 Pane osobně budu volit někoho z SPD ale o naši zem vůbec nejde lidi na západě jsou naštvaný a ti nám pomohou.

   Smazat
 3. Jednotné jen zadlužení Evropských států,místo toho,aby se řešilo,tak ECB ještě více zadlužila EU.Vůbec se nemluví o tom.kolik se vlastně natisklo navíc EURO.Tady bych viděl ten nákup cizí měny za 2 bil ČNB,prý na udržení kurzy koruny kolem 27 kč za EURO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenatlacilo sa nic! To su len "uctovnicke" peniaze. Napise sa jedno (dlhe) cislo a to sa potom posuva sem a tam.
   Skoda papieru a farby na taky cirkus.

   Smazat
 4. S Terezou by se hezky povídalo u kávy...o nehezkých věcech, bohužel. Ale je pejskařka, tak by se třeba našlo i veselejší téma:-). Škoda, že málo vystupuje veřejně, zatím se mi ji nikde nepodařilo potkat, jednou už to vypadalo, ale nakonec se omluvila. J.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemalujte čerta na zeď...

   Smazat
  2. Na decimálce vážení lichváři, nestojíte-li o holokaust, vraťte se rychle do svých synagog a táhněte "lovit" mimo Evropu. Své exekutorské nenažrance a bílé kolaboranty si laskavě vezměte s sebou - na Prima ZOOM zrovna každý čtvrtek dávají seriál o Adolfu Hitlerovi, abychom na něho a na jeho myšlenky náhodou nestačili zapomanout... a on likvidoval napříč národy... jako když urození katolíci splatili dluhy Templářům - inkvizicí a konfiskací.

   Smazat
  3. Babiš má obří problém? Piráti zveřejnili analýzu ke střetu zájmů členů vlády
   htps://globe24.cz/domov/65481-babis-ma-obri-problem-pirati-zverejnili-analyzu-ke-stretu-zajmu-clenu-vlady

   Opět kvalita ve jménu e-goverment, ještě nic nedokázali, ale umí vše. Je pravda prozatím nic nezkazili. Brzy bude vše jasné, jen sledovat co se děje na magistrátu v Praze.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:55
   Slušně prosím,vypláchněte si ústa, zasmrdíte téměř celou síť. Redaktora prosím o desinfekci rubrik. Začínají se podobat veřejným záchodkům. Děkuji.

   Smazat
  6. 16:12
   Nic proti Vám, ale pokud věříte Pirátům nechte se vyšetřit na psychiatrii.
   To že je Babiš hajzl ví snad každý kdo používá mozek. Ale věřit někomu tak debilnímu jako jsou Piráti na to musí být člověk opravdu na dně.   Smazat
  7. Zatimco miliony okupacnich afroarabu, slavi sve svatky diky evropanum v klidu a miru , Evropane v mistech kde se schazi na Vanoce vice lidi musi mit vsude Obrovske betonove Zatarasy a barikady. Pres obrovske miliardove statni bezpecnosti a vlastne nebezpecnosti , kdy se na ne nekdo spoleha afroarabove vrazdi dal..
   Pres lziva tvrzeni je tohle jen dalsi dukaz o valcevsude v Evrope , ktery na nas fanaticky islam vyhlasil.

   Smazat
  8. 0:17 Přesně! Nevolnická lumpenproletářská čecholůza, která si dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku! Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu?

   Smazat
 6. „A prostý nesouhlas s Bruselem je z hlediska programu zoufale málo. Svým způsobem ale vzniká jakási platforma, na níž bude možné stavět do budoucna.“

  Co je tou platformou, která vidí dále, než k rozpadu EU? Může jí být frakce Evropa národů a svobod, neboť v ní jsou ta evropská hnutí, která se otevřeně hlásí k nesouhlasu s vedením EU a prosazují společenství evropských svrchovaných národů, před společenstvím rozbitých národů a islamizovaných občanů. Z tohoto hlediska to jsou již známá jména: Le Pen z Francie, Gert Wilders z Holandska, Heinz Strache z Rakouska (člen koaliční vlády), Matteo Salvini z Itálie (člen koaliční vlády), Tomio Okamura (místopředseda parlamentu).
  Geert Wilders: „Budeme hlasem evropského odporu, neboť tato nová skupina bude obhajovat národní identitu, prosperitu a svrchovanost.“
  P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Děláte si zbytečné naděje.Všechno půjde stejným způsobem,jako dosud.Volby do EP jsou jen divadlem pro občany,aby si mysleli,že mohou něco ovlivnit.Na názor občanů všechny vlády a komise EU z vysoka kálí.Je to stejné,jako volby do našeho parlamentu.Nelze sice tak jednoznačně ovlivnit výsledek,ale ovlivní se,jací lidé z té které partaje usednou v parlamentu.Zářným příkladem je Marek Benda z ODS.A stejným způsobem se dá prosadit i členství v EP.Stačí sledovat,jak kteří čeští poslanci v EU hlasují.Ti klidně zvednou ruku i pro sankce proti ČR.Co si volíte,to máte.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se,že se lidé k volbám do EU nepoženou. Což je chyba.

   Smazat
 8. Jednotná Evropa byla ohromná příležitost, žel byla. Zašlapali ji "velcí" svou malosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:23
   No ano dalo by se s tím souhlasit. Ale jenom tak říci jednotná už to zavání něčím co dle mého názoru není proveditelné. Uvědomte si, že jednota se v dějinnách opravdu nevyskytovala. Vždyť každý člověk se (jak říkají filosofové) unikát.

   Smazat
 9. Dodávám :Juncker je nevolený lucemburský politruk dosazený shora euroelitou s prochlastaným mozkem,kterého řídí nadnárodní hajzlové-bankéři nejen v Evropě,ale z celého světa.
  Je to prostě hajzl.

  OdpovědětSmazat
 10. Když tak poslouchám tu krávu, ...
  Přejí si socani opravdu politickou sebevraždu v přímém přenosu???
  První místopředsedkyní poslaneckého klubu ČSSD se stala Kateřina Valachová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvrzení ,,co jste si zvolili, to máte" je samozřejmě demagogie. Abyste někoho zvolili, musí napřed kandidovat. Ale když byl někdo jednou zvolen, je prakticky neodvolatelný.

   Smazat
  2. Jak by to mohla být demagogie? Pokud volič umí číst, tak na kandidátní listině jsou jmenovití kandidáti uvedeni, za jakou partaj kandidují a každá partaj předkládá svůj program. Volba je pak vědomá a volič "má co chtěl". Pokud volič neví jaký má strana program a jaké lidi deleguje, a přesto jde volit, pak je to bezmozek, který si zaslouží nesvéprávnost.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.