Reklama

pondělí 28. ledna 2019

Komisařka Jourová: Do předvolebního boje s ještě tvrdší cenzurou! Terčem je i Protiproud. Svazáci z Facebooku chystají želízka. Očekávaná porážka v Bruselu je žene do otáček. Jsou mrtví, a ještě o tom nevědí

Ivan Poledník
28. 1. 2019 ProtiProud
Ivan Poledník pozoruje, jak na sociálních sítích létá jeden "banán" za druhým, a současně si všiml, co proti našim zájmům kuje slovutná Babišova eurokomisařka před klíčovými volbami do Evropského parlamentu.


Cenzura na sociálních sítích je stále na vzestupu. Kdo se někdy v poslední době jakkoli kriticky vyjádřil na adresu pilířů NWO (imigrace, gender, homosexualismus apod.) a má více přátel či odběratelů, tudíž jeho příspěvek má potenciálně širší dosah, ví moc dobře, o čem je řeč. Příspěvek je vždy označen za „nenávistný“ či že se neshoduje s pravidly Facebooku – a nejen, že je smazán, sám přispěvatel je následně zablokován. Nejprve na 4 dny, potom tresty rostou.

To i v případech, že se inkriminovaný příspěvek tématu jen dotkne, případně jej rozebírá s odstupem, bez jakýchkoli náznaků oné údajné nenávisti. Trest přichází i ve chvíli, kdy dotyčný nejedná za sebe, nýbrž je administrátorem stránek jiného subjektu. Nevyhýbá se to ani respektovaným veřejně známým osobnostem. 

Grafika ProtiProud

Řada uživatelů to řeší tak, že si založí více identit (ty jsou mnohdy posléze zablokovány také), případně zcela opustí Facebook a přejdou na alternativní sociální síť, jakou je například ruská Vkontakte. To však za cenu ztráty celé řady vazeb a vůbec dosahu své komunikace. Tedy velmi účinné omezení vlivu, neboť řada čtenářů je na Facebook zvyklá, stále ještě plně nechápe, že s někdejší názorovou pluralitou na této síti je amen, a přijímá ve výsledku pouze proprané informace, aby „moc nepřemýšlela“.

Právě tak je samozřejmě již delší dobu na mušce i Protiproud. Stalo se tak mnohokrát v minulosti. Nejnověji dostal jeden z administrátorů „banán“ (IT hantýrka; „ban“ = vyhoštění, zákaz) na měsíc (!) za publikování článku o globálním útoku na muže. 


Jourová to má pod kontrolou


Facebook nelení a přitvrzuje. Blíží se totiž evropské volby. Proto vše probíhá v koordinaci s Evropskou komisí, jmenovitě s – kým jiným, než – eurokomisařkou pro „spravedlnost“ Věrou Jourovou. S ní se před několika dny setkal viceprezident společnosti Facebook pro globální záležitosti Nick Clegg, načež si vzájemně pochválili nové cenzorní nástroje a metody pro „boj proti politickým on-line zásahům do volebních procesů v Evropě.“

„Tyto metody budou k dispozici koncem března a pomohou zvýšit transparentnost politické reklamy na Facebooku,“ uvedl Clegg. Je bývalým místopředsedou britské vlády a v letech 1999 - 2004 byl i poslancem Evropského parlamentu. Pro společnost Facebook pracuje od října 2018. Podle jeho slov nová pravidla pro politickou reklamu související s eurovolbami 23. - 26. května 2019 budou vyžadovat širokou škálu opatření. Politická reklama bude muset být schválena a s jasným označením, kdo je její plátcem a kdo nese zodpovědnost.

Clegg zdůraznil, že nové nástroje budou pokrývat i tzv. „vydavatelské“ reklamy, které neposkytují explicitně podporu žádnému kandidátovi nebo politické straně, ale které se zaměřují na silně politizovaná témata, jako je migrace. Tyto reklamy budou uloženy na serverech sítě Facebook po dobu sedmi let, spolu s podrobnostmi o jejich dosahu a údajích o kupci politické reklamy.

Teď je důvod


Nová opatření přicházejí oficiálně poté, co Facebook v roce 2018 zažil sérii skandálů spojených s ochranou údajů a soukromí svých klientů, ale především po fámách, že nejpoužívanější sociální síť byla zmanipulována „zahraničními zájmy“ na konkrétní politické účely.

Evropská komise se koncem května 2016 spolu se společnostmi Facebook, Twitter, Google a Microsoft dohodla na přijetí takzvaného Kodexu chování, který obsahuje sérii závazků v boji proti šíření nezákonných nenávistných projevů na internetu v Evropě. Objektivitu tohoto kodexu pociťujeme způsobem popsaným výše. Netřeba zdůrazňovat, že „nenávistníci“ z opačné strany barikády (liberálové, devianti, krajně levicoví aktivisté) jsou naopak na výsluní přízně.

Exekutiva EU v poslední době podobným způsobem tlačí i na další velké on-line platformy a provozovatele sociálních sítí, aby účinněji bojovaly proti „šíření dezinformací a falešných zpráv“, které mají „přímý vliv na volební procesy v členských zemích EU“.

Takže jsme doma. Evropská komise spolu s provozovatelem globální sociální sítě s nejvyšším nasazením pracuje na ovlivnění voleb do Europarlamentu, které mohou na základě současný tektonických posunů na politické scéně a mezi občany evropských zemí významně otřást s dosavadním politickým kurzem Evropské unie a změnit směr vývoje v Evropě.

Ve své mocenské nadutosti jsou naštěstí tak hloupí, že opravdu věří, že lze čas zastavit cenzurou. Pořád ještě nepochopili, že ten jejich už vypršel.


Související:


18 komentářů :

 1. Kdo vlastně pustil Jourovou z kriminálu?
  Kradla na ministerstvu líh?
  Mělo by se napsat, jak to vlastně s tím Petříkem (hojně se vyskytující jméno, ne, u Paroubkoj svačinářů?) bylo, všechno to nějak zmizelo v mlze?

  Kdo má dneska ještě f-book, bude prostší mysli.
  Nebo chce koupit jednu dronou do kebule?
  Žánklód je bývalý šéf gladia, pořád nezapaluje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Cílem projektu mediální gramotnosti, je poskytnout široké veřejnosti jednoduchý nástroj a klíč k tomu, aby dokázala sama vyhodnocovat informace.

   https://aeronet.cz/news/clovek-v-tisni-najal-nejznamejsiho-ceskeho-youtubera-aby-detem-a-mladezi-na-skolach-vysvetloval-ze-maji-verit-jen-velkym-mediim-s-oligarchy-za-zady-ucitele-pry-maji-verit-agenturam/

   Smazat
  3. Líh krade v práci putlerprd! Chlastá ho v laboratoři přímo z nádob s naloženými potraty! A pak sem chodí skřekat kapitálkama!☺☺☺

   Smazat
 2. 20:36
  Čekal jsem Dr. Mengele, vědec evropského významu.
  Ale jak chceš.
  Hezky se v jandově konečníku ohřej, nekrofile.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdrive Merkele Evropy Mengele ted Zkurvjourova samy nestesti ,svrab a Juncko-Bukvice..

   Smazat
 3. Chceš-li poznati člověka, dej mu moc. Jourová si myslí, že má moc a peníze. Bere kolem 35 000 euro. Chápete?

  OdpovědětSmazat
 4. 22:10
  OBHAJUJE SNAD ZÁJMY ČESKÉ REPUBLIKY????
  ANI NÁHODOU!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Joura stale knoura
   nikdo ji tu nema rad
   jenom Venca kamarad
   brani ji tu velice
   je to jeho opice
   vice pice republice
   ji do pyce lopatu

   Smazat
 5. Joura ďoura proti nám
  na jaře ji odvolám.
  Trpět jí tam nebudu
  dělá jenom ostudu. (volič)

  OdpovědětSmazat
 6. Joura je zidovina

  OdpovědětSmazat
 7. I kdybychom měli všechny euro komisaře skeptiky,
  nic bychom nezmohli.*

  OdpovědětSmazat
 8. 2:21
  Septiky.
  Potřeba ovšem kaaždého zvlášť umlejt a zasypat startovací kulturou.

  Tahleta komissarževskaja je ovšem už nastartovaná.
  Stačí ji pustit z vodítka a jede jak fretka.

  OdpovědětSmazat
 9. Už se jim to krátí už prohráli a ty 2 měsíce ať se třeba staví na zadní.

  OdpovědětSmazat
 10. Feně se krátí čas u koryta a zájem získat doživotní rentu je u Jourové obrovský.

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem nenávistný - nenávidím lež. Samozřejmě i tu svou.

  OdpovědětSmazat
 12. Jak je to s pravdou? Je pravda v našem současném světě diktatury kapitálu zboží? Tedy vyrábí se a prodává. A jak je to se lží? Stejné? Tedy kšefty se hýbou, ať mluvíte pravdu nebo lžete, jako když tiskne. Navíc pravda bolí daleko častěji než lež! Aspoň ten kapitál určitě. No a protože my žijeme v kapitalismu, tak pravda prohrává, ona nemá media, ten má kapitál a ten žije a vzkvétá ze lži. Takže kdo hledá pravdu to zas nemá tak složité: co je zplozeno - smyšleno kapitálem, je zplozeno ďáblem. Tomu nevěř, pravý opak toho, co píší či žvaní kapitalistická - tedy i veřejnoprávní media - bude pravdou. Možná, že jednou kapitalismus bude chtít spáchat sebevraždu a pak bude psát pravdu, ta ho spolehlivě zabije!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.