Reklama

neděle 27. ledna 2019

Kundera a Rushdie - planý nářek

David Rath
David Rath
27.1.2019 VašeVěc

Salman Rushdie vedle Milana Kundery a dalších začali bít na poplach. Podle médií mají obavu z Brexitu, nárůstu populismu v Evropě, který s sebou má přinést xenofobii a antisemitismus a způsobit rozklad současné Evropy, přinese omezení našich svobod. Proč alarmují tak pozdě a vlastně i zmateně?Fatva a Rushdie

Podstata naší kultury a svobod už byla pošlapána okamžikem, kdy Salman Rushdie publikoval Satanské verše a stal se pro fundamentální muslimy lovnou zvěří určenou k likvidaci. Británie se zmohla tak akorát na to ho různě skrývat a policejně chránit. V Británii, ale už i ve Francii, Nizozemí... už dávno nemáte svobodu vyjadřovat své názory. Pokud jste kritičtí k fanatickému islámu, nelíbí se vám podřadné postavení žen, odmítáte ženskou obřízku či máte pocit, že islám je dost nesnášenlivý a rozpínavý, pak máte smůlu. Když to budete říkat příliš nahlas a zřetelně, tak vám některý z vašich muslimských spoluobčanů uřízne hlavu nebo pokud už nasákl evropským humanismem, jen vás probodne, zastřelí nebo přejede.


Svoboda pohybu - jen pro migranty

Se zlou se potážete i v okamžiku, kdy si dovolíte nesouhlasit s tím, že za vaše stále rostoucí daně se živí čím dál tím více migrantů takřka volně proudících ze všech chatrčí světa přímo na bulváry evropských měst. Bohužel vy a vaše děti, zvláště dcery už na tyto ulice vyjít nemohou. Dávno ztratili pocit bezpečí a svobody volného pohybu ve vlastním městě - u sebe doma. Pokud se vám nelíbí, že vy si to ještě platíte nebo dokonce byste proti tomu chtěl i něco dělat, třeba ty všudypřítomná a obtěžující individua z vašeho města vyhodit, pak budete perzekuován vlastními úředníky a politiky, kteří opět žijí z vašich daní.


Kdo je antisemitou

Ano, v některých Evropských zemích raketově narůstá antisemitismus. Zkuste se s jarmulkou projít v tureckých částech německých měst nebo v Marseilles. Hned pochopíte proč odtud ročně emigrují stovky židovských rodin. Za této situace vlády Francie, Německa, ale i Švédska blábolí o tom, jak islám k Evropě patří. Jak se mírumilovní evropští muslimové zbaví židů, pustí se s ještě větší vehemencí do ateistů a křesťanů.


Populismus je jen reakcí


Hrozí nám populismus? Jistě, jako reakce na aroganci byrokratické moci Bruselu a stupiditě politických špiček v Paříži a Berlíně. Budou debatovat o zákazu silnějších vysavačů a ochraně osobních dat, ale to, že nemůžete bez strachu vyjít na vlastní ulici, je nezajímá. Za takové situace se lidem nelze divit, že hledají zastání u takzvaných populistů a už vůbec se nelze divit těm, kteří jim ochranu nabízejí,když je vlastní vlády nechávají napospas. Pánové spisovatelé by měli přiložit ruku k dílu a začít řešit příčiny, snad ještě není pozdě. Plané nářky jsou na nic.

- - -

100 komentářů :

 1. Jak to , ze tenhle previt jeste nesedi v kriminale? To plati jenom pro chude cechy ? Jo Ceska spravedlnost , kdepak jsi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak ti uniklo, že on o voze a ty o koze ! Nechápeš, nerozumíš nekomentuj. Rath má plnou pravdu a jde o to, že tihle intelektuálové nechápou probíhající procesy. stejně jako je nepochopili při nástupu Hitlera. Hitler byl uveden do hry bankéři, islám je do Evropy uváděn bankéři. Jinak by těm různým pašerákům již dávno došly prachy. Je vlemi podivné, že ti vadí Rath a nevadí ti diktát Bruselu !

   Smazat
  2. 7:43
   U některých idividuí převažuje nenávist k tomu co vůbec neznají jinak než z podání "našich" veleduchů z parlamentu a pisálků, kteří nebých neziskovek tak by chcípli hlady. Vyjadřuj se k článku na ne ke své blbosti.
   Václav

   Smazat
  3. Jestli že někdo chce někoho o něčem poučovat měl by k tomu mít morální kredit a být bezúhoný(to poslední je v současné době věru těžké). Bohužel Rath nesplňuje ani to, že by byl dnes nějakou osobností či respektovanou autoritou. Zatím není ani v pozici Kajínka, který alespoň dostal milost. Opravdu zde má důvěru některých lidí, že zase nekecá a nedělá si z nich rpdel? Myslí to co píše upřímně? Já mu nevěřím a věřit nemohu...No tento zneuznaný genius napíše o sobě knihu, natočí se o něm film a bude opět za vodou...

   Smazat
  4. Vyjádřete se k článku a ne k osobě. Zatčení Ratha je nějaký divný a soud ještě divnějšī.

   Smazat
  5. Souhlas. Bylo nutno zastavit jeho moc a popularitu.

   Smazat
  6. Po tolika letech soudních pří samozřejmě vznikají pochybnosti. Mého známého zaligrovali okamžitě za daleko menší částku, kterou u něho našli. A nebyla v krabici od vína. A ani se blbě a primitivně nevymlouval.

   Smazat
  7. Účelově napsaný článek pana doktora. Já mám i jiné kvality! Že? Nejsem jen podvodník! A ono to funguje!

   Smazat
  8. Úplně naopak - pan Rath splňuje naprosto všechno,aby mohl být zdatným a funkčním politikem v téhle zemi - a zvlášť v téhle zemi. Samozřejmě, má určité nedostatky, nerozkradl a nerozprodal státní podniky, a dokonce ten trouba nedovedl prodat ani naši vodu. Ale dovedl se hrdinsky vypořádat se zhovadilou vazbou, která trvala celé dva roky,( déle než jsou ve vazbě úchylové a vrazi) aniž k ní byl adekvátní důvod, a reakce takzvaných občanů, kteří dřepí (mají tu možnost) u počítače celé dny a nadávají na toho, koho jim mediální svoloč předloží k lynči. Vysvětluji si to dokonale vymytým mozkem toho kterého diskutujícího, a jářku, jestliže může být starostou pražských Kobylis takové hnusné hovado, jako je Pavel Novotný, bulvární šmejd, který zničil beztrestně spoustu lidí a pásl se na tom jak červ na hovně, a nikomu- ale vůbec nikomu - to nevadí, ani mediím a tak dále. Jak se může někdo proboha rochnit v tak odporném pokrytectví? To se ti čtenáři Blesků, Prásků a internetové publicistiky tak rádi procházejí v hnoji? Pan Rath je proti ostatním politikům v téhle zemi svatý muž, a určitě je rád, že se toho politického hnoje zbavil. Díky vazbě a tomu celému přiblblému divadlu, neboť v téhle zemi jakákoliv činnost, která nějak souvisí se "státotvorností" a dokonce se svobodou a demokracií, je vždycky jen cirkus a přitroublé divadlo pro hodně pokleslé diváky.

   Smazat
  9. Souhlas, jenom malá oprava: Genius P. Novotný je starostou nebohých Ŕeporyj. V.J.Horák

   Smazat
  10. Pan Rath svoji funkci opozičního politika a potom také krátce ministerské křeslo plnil výborně. Tak výborně, že bylo nutné se ho exemplárně zbavit. Dnes si nejspíš, jako jeden z mála, odsedí tehdejší běžnou stranickou praktiku odklánění peněz z veřejných zakázek ve prospěch stranických kas a to nejspíš všech... Naopak, on byl ve všem, co dělal, tak horlivý a zanícený, že nasazoval i vlastní krk a kredit, aby své straně pomohl. Že je dnes frustrovaný a zůstal v tom sám, se není čemu divit. Je to odborník a dobrý politik, mnohem horší nám běhají po svobodě a nejen Rathovi, ale i nám se smějí do ksichtu. J.

   Smazat
  11. No jasně pan Rath běžel s krabicí od bot se sedmi miliony právě do stranické pokladny a při tom byl zadržen. No jestli budeme brát nečestné obohacování jako zaběhlou normu, tak pozdrav pánbůh. No je to ten Rath ale chudák. A teď nás tu svým článkem oblbuje jaký on je vlastně chrabrý zneuznaný genius. Takový začínající Kalousek.

   Smazat
  12. G.B.Shaw: Moudrý napadne článek protiargumenty, hlupák autora článku.

   Smazat
  13. Jádro pudla je v tomto:
   Schylovalo se k situaci, kdy měla být zahájena PRIVATIZACE celého zdravotnictví. Pak se do toho vloží nějaký doktůrek (jakže se to on jmenoval?) jo, Mudr Ráth. A to kluci s miliardama nenechali jenom tak, protože "okrádat někoho o těžce vydělané" peníze oni NETOLERUJÍ.

   Velmi zkráceně jsem popsal vznik kauzy Ráth.

   A ještě krátký dovětek:
   NE VŠE JE TAK, JAK TO VYPADÁ.

   Smazat
  14. ANTISEMITISMUS by se mel po celem svete rozsirovat u vsech normalnich lidi rychleji nez goniometrickou radou. Jak muze nekdo zavirat oci pred tim, ze Zidi si mohou okupovat co chteji, zabijet v Syrii koho chteji a napadnout kohokoliv ze sousedu. Kdyz ja nekomu v zurivosti reknu, ze ho zabiji, neznamena to, ze on muze zabit mne ihned. A tohle udelal Izrael v r. 67. Trump uz nekolikrat zlikvidoval Severni Koreu a ta ho stale jeste nenapadla. Tohle nedela nikdo, jen Zide. Vsichni normalni lidi, i p. Rath, by meli byt antiseministe. Protoze Zidum nestaci, ze ovladaji USA, Ukrajinu = chteji bez ohledu na ostatni svet ovladat i ten zbytek sveta.

   Smazat
  15. 11:28
   Neznám Vás takže o sobě můžete tvrdit že jste třeba anděl. A házet špínu na všechny protože jste jenom ňouma.

   Smazat
  16. 11.22
   To mne zaligrovali na základě udání bez důvodu , druhý den mne pustili a já se svobodně a demokraticky mohl vrátit do svého domu. Teď si svobodně a demokraticky kupuji nový počítač, nový foťák, elektrické i ruční nářadí a prádlo, protože to se za mojí nepřítomnosti vypařilo. Když vidím někoho sledovat detektivku, musím se řehtat nad tou infantilitou. Jak napsal Kundera: ŽIVOT JE JINDE.

   Smazat
  17. Pan Rath nemůže být antisemita, to by musel nenávidět sám sebe. A tak jako my jsme neměli na výběr, ani on si svůj původ vybrat nemohl. Ale je občanem ČR, chová se tak a nikdy se svým původem nikoho neobtěžoval, jen když mu někdo kdysi na nějaké fotce přimaloval hitlerovský knírek, zmínil příbuzné zavražděné během holocaustu.(reakce na 27.1. 18:42)

   Smazat
 2. Jeden aspekt není v článku zmíněn a to pohled z východních kolonií. Jaká je třeba tady v čr alternativa k tzv. populistům. Kromě ČSSD /s přivřením obou očí/ absolutně žádná. TOP, ODS, Lidovci, piráti, bukanýři, Sandokani? To snad proboha ne....Ani mne neudivuje, že tzv. svědomí Evropy nemá ze svých haciend tuchy o tom, jak žije většina lidí, tudíž není divu, že se zmůže tak akorát na hraběcí rady a plané výzvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:53 Prosím nepřivírejte oči nad ČSSD. Je na výplatní listině Sorose. Samozřejmě ne přímo, ale přes jeho Nadaci otevřené společnosti. Stejně jako Piráti. Proto říkají o imigrantech to, co říkají. Nemohou jinak. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

   Smazat
  2. PAN RATH DOBŘE VÍ,ŽE NENI KOHO VOLIT NYNĚJŠI STRANY

   jsou stiženy panikou a zoufalstvim a odmitaji svižný Národni progtam občanů voličů ,prostě "ZAPOMINAJI" kdo je plati a kde má hrát tim pádem muzika.

   OSVOJI SI TEN RATH TO NPV DŘIVE NEŽ HO ZSE ZAVŘOU?

   On totiž nemá co ztratit,když ho stejně šoupnou do basy,tak kdyby z ničeho nic začal rozebirat jednotlivé články Národniho programu tak by aspon uplatnil i za sebe svoje dělo pravdy a všichni by viděli,že je to stále KANON!!

   Smazat
 3. Tito spisovatele kupodivu mlci ke strileni v Gaze,nevadilo jim zniceni Lybie ,Syrie,Iraku,Afghanistanu,stale hrozby valky proti Iranu.Genocida Palestincu je nechava chladnymi.Divi se vzrustu antisemitizmu.Pokrytectvi a lhostejnost si zasluhuje odplatu ,pani spisovatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si opravdu myslíš,že Arabové jsou v Palestině utlačovaní ? Tak potom toho moc nevíš!

   Smazat
  2. Žádná Palestina snad v současné době neexistuje, pouze pásmo Gazy a pro její obyvatele, to určitě žádný ráj není. V.J.Horák

   Smazat
  3. Palestinu Židé Arabům ukradli a kradou. Odtud pramení muslimský terorizmus. Ostatně stačí si přečíst knihy pana doktora Nidala Saleha "Zlomená křídla věčného cizince" nebo "Nedotknutelní" (vyšly česky a slovensky) a bude vám jasno.

   K.

   Smazat
 4. jak to řikal hus kažou vodu a chlastaji vodku viz posranecka kantina halt kapitalismus je pěkna svina ne tak jak ho adoruji na čete ačro ti kteři stale žiji a žit budou v jimy v proklinanem komunismu na krkavčich horach ale to soudruch lenin nemohl vědět přestože byl jasnovidec jako soudruch kapitalista marx či engls

  OdpovědětSmazat
 5. Každá společnost v určitém stupni svého vývoje začne degenerovat. Příznakem degenerace je, že elity společnosti se postaví proti svým občanům a začnou upřednostňovat v méně jakési humanity muslimy a jejich víru, která ve svém koránu má zakotveno vraždit bezvěrce, tedy křesťany. Dobře je to vidět u naších sousedu v Německu, kde denně dochází k napadání místních obyvatel obcí a měst ze strany muslimů, imigrantů, kteří můžou všechno, tedy krást, fyzicky napadat místní obyvatele. V novinách ani v televizi o tom neuslyšíte, ale dovíte se to jenom, když vám to řeknou mezi čtyřma očima, protože se o tom bojí mluvit. Každý, kdo o tom promluví veřejně je okamžitě obžalován z rasizmu, fašismu. Nezbývá, aby se Němci nechali ve své zemi utlačovat. Ale to není vše. Brusel vidí, že východní země Evropy žijí ještě v relativním klidu a patří mezi bezpečné a to Bruselským úředníkům vadí a dělají vše proto, aby se tato situace změnila, aby už konečně i v Čechách muslimové vraždili místní obyvatelstvo v Čechách a aby Brusel mohl napadat Česko, že pokud k tomu dochází je to jenom proto, že Češi nejsou dost vstřícní muslimům. A to vše je ta degenerace Evropské civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte někdo proč židovské organizace vítají příchod muslimů do evropských zemí ,když jsou muslimové od kolébky vychováváni k nenávisti k Židům.Prý je budou vozit do Osvětimi prý se tam mají naučit jak likvidovat Židy ve velkém

   Smazat
  2. Ad 12:02 - Co to píšeš za blbost? Arabizací Francie vznikla nová vlna emigrace do Izraele. Ty píšeš blbiny.

   Smazat
  3. Jaké blbiny?Židovské organizace i ta u nás v čele s p.Krausem vítá invazi muslimů do Evropy Židé musí samozřejmě utíkat.Tady je ten rozpor který nechápu

   Smazat
  4. Kokotina? Klaus mladší udeřil proti Nové republice a koluje: Ten plán má skrytý účel

   27.01.2019 20:51
   Skupina poslanců v čele s Václavem Klausem mladším (ODS) chce trestat omezování svobody projevu na veřejných sociálních sítích. Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům těchto internetových platforem hrozilo podle navrhované novely trestního zákoníku až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Předlohu podepsaly tři desítky poslanců z ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN...

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kokotina-Klaus-mladsi-uderil-proti-Nove republice-a-koluje-Ten-plan-ma-skryty-ucel-568356

   Smazat
  5. Václav Klaus mladší vyjadřuje jen názor Nové republiky.

   Smazat
 6. 7:43,8:30
  Nevím, ale zdá se mi že tyto komentáře jsou od jednoho a téhož. Pokud jsou to dva tak už máme dva voly do zápřahu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dyk mají pravdu! Vůl jste sám. Navíc, bezcharakterní kamarád a obhájce zlodějíčků.
   Nevadí že krade když je náš! Tedy aspoň se tak tváří, že.
   Ve skutečnosti takovými užitečnými voly jakým je Václav Rathové pohrdají.

   Smazat
  2. 9;56
   A JAK NAZVAT HOVADO S IQ DNEŠNÍHO DATUMU,KTEREJ TADY ČÍHÁ NA KAZDOU ODPOVĚĎ,KTERÁ SE MU NAZAMLOUVÁ,ALE MUSÍ JÍ BLBĚ KOMENTOVAT????!!!!!
   GRABIT ZAJEBANY S F73!!!!!!

   Smazat
  3. 9:56 Tak proč se sem proboha pořád sáčkujete? Jděte jinam, kde vás budou žrát! Tady vás mají ZCELA NEOPRÁVNĚNĚ za vola. Jděte na své spřátelené weby. TAM okouzlíte! Tam vás budou číst! Vy na to máte! Vy to dáte! Každá minuta zde je ztracená. Nezdržujte se už ani chviličku. Krásné a úspěšné dny!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Ke 12:40:
   Tady řádí mládežnický aktivista, který neumí nic jiného než urážet každý svobodný názor a nenávistně vyhrožovat. To je ta generace žižkovské Kliniky.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. P.S.: Jen technická: nikdy bezprostředně za číslo diagnozy nedávej žádný další znaky!! Google to pak nepřečte, blbe! Piš to takto: F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
 7. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/maduro-americke-velvyslanectvi-nevyklidil-chce-jednat-o-zriz/r~4c9b8fdc21f911e9b869ac1f6b220ee8/

  Venezuelský vojenský atašé ve Spojených státech José Luis Silva navíc oznámil, že ani on již neuznává Nicoláse Madura jako hlavu státu a podporuje opozičního vůdce Juana Guaidóa. Silva zároveň vyzval členy venezuelských ozbrojených sil, aby se zachovali stejně. Informovala o tom v neděli agentura Reuters.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... podplacené krysy utíkají k těm pravým demokratů USA ...

   Smazat
  2. 8:55 víte, co to jsou volby a proč se konají?

   Smazat
 8. Ať jdou k šípku rádoby chytráci je načase odstavit šílence z eu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:53 Jděte už do prdele...

   Smazat
  2. Souhlasím 11.31 -proč sem ten páchnoucí škvor 9.53 pořád leze, ačkoliv zdejší diskutující evidentně nenávidí a jenom přiblble nadává? I když si dovedu představit ubožáka, který nemá v životě jinou radost, než je dřepět u počítače a konečně smět sprostě nadávat lidem, které nezná. Takové duševní blaho! To mu holt minulý režim nedopřál, a i kdyby dnes vlezl do nějaké knajpy s tak sprostými žvásty,dostal by po tlamě. Ale anonymně - dnes a denně smět sprostě nadávat a urážet? Pro takového blba je to obrovskej rajc. Kdyby mu někdo ukradl počítač, hodil by si mašli - bez nadávek a urážek totiž už nedovede žít. A jít do prdele? To teda ne, to on nepůjde.

   Smazat
  3. Asi tak nějak. Ještě že tady máme lidumily, který naň reagujou. Gdyby ho ignorovali, hodï si mašli hned u počítače. To si ho tady nemůžem vzít na svědomí.

   Smazat
 10. Rath má v obecné rovině pravdu, problém jde ale více do hloubky.
  Nicméně ani této úrovně popisu současné situace současní politici/paraziti nejsou schopni. Tudíž panu Rathovi se musí poděkovat že jde se svojí kůží na trh.

  Zda pan Rath bral peníze.. - asi ano jako každý v té době a většina z nich i dnes. Ale na rozdíl od ostatních se i snažil něco udělat pro lidi - a to mu ostatní paraziti nemohou zapomenout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jooo, pro lidi. Když se mu to hodilo tak byl tento slizký úhoř ODSák a propagoval poplatky. A když se mu hodilo pro jeho zlodějiny tak byl vmžiku zase socialistou, který proti poplatkům bojoval.
   Jak hloupí a nepoučitelní musí být lidé, kteří mu ještě děkují.

   Smazat
  2. 10:15
   byl proti privatizaci zdravotnictví, omezení vlivu farmaceutických firem na cenu a výběr léků

   zpočátku byl za poplatky, ale po té zcela proti. Ve svém kraji je zrušil. Poplatky zavedla ODS co vím.

   Je malá možnost že to je trockista - tj. udělá vše pro svoji výhodu
   Ale jeho chování tomu odporuje. Řekněme, že se ze svého dřívějšího debilismu probudil.

   Smazat
  3. 10:38
   Hodně štěstí s takovými relativizujícími názory na lidi a čuchem na ně. Pak se ale nedivte, až vám u dveří bude zvonit exekutor.

   Smazat
  4. 7.48 Rath jiz dnes neni zadnou autoritou , je to souzeny sprofanovany politik , ktery se dal chytit s uplatkem....ale nik ti nebrani mu spilet ody na pravdu !

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01 Váš slovník je neuvěřitelně chudý. Nahraďte konečně termín "proprděné kanape", které v reálu zřejmě máte doma jako inspiraci, něčím jiným. I když na druhou stranu stačí letmý pohled na váš příspěvek a člověk má jistotu, že to už ani není třeba číst.

   Smazat
  2. Proč se divit jeho slovníku? Je to odporná svině, která se vyžívá ve svých nadávkách, a není ani možné stihnout tu svini z diskuzí odstranit.Kdokoliv jiný už by se cítil být zahanben kdyby byl odstraňován a přestal by s tím, ale tahle svině leze nadávat pořád, ačkoliv je mu naprosto jasné, že ostatní diskutující s ním nesympatizují - nenašel druhou takovou spřízněnou svini. Proč teda neleze diskutovat mezi spřízněné svině? Protože mezi nimi by se jeho sprosté nadávky vytratily, tam jsou sprostí všichni, a to ho nebaví. Typická štěnice.

   Smazat
 12. Souhlasím s panem Rathem. Když jsem četl ty jejich žalozpěvy, tak mě napadlo to samé. Tady vidíme, jak jsou tito lidé omezení. Obrazně řečeno, přikládají do kamen a pak se diví, že se voda vaří.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co ty si děláš z lidí? Prostřednictvím diskuzí jenom sprostě nadáváš a urážíš, články k nimž se má diskutovat, ani nečteš. Jsi nejodpornější hnus ze všeho, co je nějakým způsobem hnusné, odpornější než hovno na ulici. To taky úchylové dělají - když ví, že to kolemjdoucím vadí, číhá, a vysere se znovu a znovu, tak to samé ty děláš na diskuzích. Až tě někdo trhne mezi dveřmi jako vzteklého kocoura, nebude muset být odstraňováno nic - druhé takové hovno na diskuzích není.

   Smazat
 14. Kunderovi podobně jako Ludvíku Vaculíkovi před smrtí zřejmě zamrznul mozek, tak jako to bylo před 50 lety.

  Anebo Kundera si nedovolil odmítnout sionistické "veličiny" ve Francii, měl jisté problémy tam kvůli našim "badatelům", jak by se na něj teď tam dívali?

  I Kundera se obává o ruské "meddling", které ohrožuje Evropu? Přečtěte si, o co tam v tom prohlášení evropských "myslitelů" šlo. A Kundera jenž na čelním místě světových "myslitelů", jak před pár lety byl umístěn, přece nemůže kolegy "myslitele" nechat ve štychu, že...

  Nemaj snad jiné problémy ve Francii než "antisionismus"? Co o tom pan Rath ví? Že v Marseille nevidět jarmulky? A tolik židů tam žije, i těch co přišli co z Alžíru...

  OdpovědětSmazat
 15. Já tak jisto bojujem proti islamizaci a bojujem urputne a statečne.Jím vepřové jeternice a chlastám kořalku a pivo,a že nejsou Pražáci vlastenci.

  OdpovědětSmazat
 16. Škoda, že se reakčním živlům podařilo Ratha odstavit - ten vždy uměl jasně a přímo vyjádřit podstatu věci (a proto musel z kola ven).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12 Soudruhu, ty jsi si spletl asi rok. O " REAKČNÍCH ŽIVLECH " se psalo před rokem 89. Ty jseš asi stejnej mega zloděj, tak jako Ráth, pokud obhajuješ jeho zlodějny.

   Smazat
  2. 11:43
   Ne, 11:12 je jen malej čučkař který se drží hesla "nevadí, že krade, ale je náš!"
   Přitom psychopati jako Rath takovými pohrdají a slouží jim jen jako užiteční idioti.

   Smazat
 17. Pan Rath se vyjadruje k popularnim vecem cechu , co chteji slyset , jen nemluvi o tom jak bral uplatky a dodnes neni v kriminale ,takze mlzi a chce zustat viden na verejnosti .Je to pruhledne a v jeho postaveni by mel chodit kanalama .

  OdpovědětSmazat
 18. ...pane Dvořáku, děláte to dobře a děkuji..Rath má samozřejmě pravdu...jeho osobní problémy s tím nemají nic společného..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rath byl a chce být politik a ten nemá osobní problémy. Všechny(!!!) jejich problémy se veřejně propírají. Já nosím nakradené miliony v igelitce. No jo ale já nejsem politik. P.S. Tuhle jsem jeden milion zapoměl na benzínce, tak jsem se k němu ani nehlásil. Meloun sem, meloun tam...to je můj osobní problém.

   Smazat
 19. Kradli jenom komunisti,to nás učili ve škole a demokraté nekradou jak komunisti a soudruzi.Demokracie a otevření se západu skvéta,to mám také ze školi viď nás to učili.

  OdpovědětSmazat
 20. ......řada moralizátorů se tady vyjadřuje k osobě pana Ratha, ale uniká jim absurdnost memoranda pana Kundery. Spisovatel Kundera jen potvrdil svým memorandem, že ve své podstatě zůstal "zastylým osmašedesátníkem", na úrovni Pitharta, Šiklové, klanu Šabata a dalších. Nebezpečí vidí v Brexitu, ve slovně se bránících Evropanech, tak zvaných populistech. Nebezpečí nevidí v islamizaci, která je plánovaná a organizovaná vůdci EU a OSN. Důsledky islamizace musí vidět ve Francii na každém kroku. V šedesátých letech byly Kunderovi knížky pro nás mladé, naprostým zjevením. Říkalo se jim "poezie všedního dne". Tehdy byl pro mne Kundera pan NĚKDO, dnes je pro mne pan NIKDO. Jeho memorandum je pro mne jen potvrzením, že neomarxistický virus je neléčitelný a vysoce nebezpečný, i když se jeho nositel tváří, že se uzdravil.....

  OdpovědětSmazat
 21. Prdím na všechny apoštoly lásky, míru a pravdy.Pro mne je důležité, že vnučka postoupila do svého dalšího tenisového finála. Píšu ze svého proprděného kanape a jako každý dědeček jsem si utřel poprskaná ústa od radosti. I vám všem hezký den. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědečku, děláte velkou chybu, když prdíte na všechny "apoštoly lásky, míru a pravdy". Pokud se tito apoštolové dostanou ve velkém k moci, tak Pán Bůh s vámi i s vaší nadějnou vnučkou. Spokojenost ve stáří vám z duše přeji, ale rezignovat člověk nemá , už z odpovědnosti k našim dětem a vnukům, kterým hrozí fatální nebezpečí ,právě od lidí typu signatářů "memoranda". Když je vám problém |"Evropa" úplně u zádele, tak nechápu, proč čtete Novou republiku, proč nesledujete ze svého proprděného kanape raději probruselskou ČT u té nemusíte ani myslet.

   Smazat
  2. 13:26 Ty primitive, co je Ti do toho kolik je mé vnučce a proč do toho taháš penisy, koukej se na svůj at se uklidníš. Neprdím na islámské nebezpečí, ale na vykladače těch "správných" názorů, které nabudil "humanista" V.Havel a spol.Na bojiště už bohužel asi nedorazím, vzhledem k věku a tělesnému stavu. Jinak s článkem P. Rátha souhlasím a mrzí mne, že odlehčení diskuze nebylo z Vaší strany pochopeno (týká se 14"39). Abych tomu nasadil korunu, tak má 11-ti letá vnučka postoupila do finále i v deblu, no kdo by se tím nechtěl pochlubit.Hezký zbytek dne přeje V.J.Horák

   Smazat
  3. Horáku, ty jeden senile, doufám, že sis stihl přečíst tu mojí reakci na toho primitiva dřív, než to tady nějaký administrátorský šulda vymazal...

   Smazat
  4. Vážený pane 18:2O, Vy mi můžete.. ,pardon zapoměl jsem co. To je ta senilita . Starý poprděný děděk, který nestačil přečíst Vaše moudra V.J.Horák

   Smazat
 22. Neměli bychom ale věci vidět jen z pohledu jedné strany. Křesťané a především katolíci se do nedávna chovali podobně, jako dnes muslimové. A ani nevím, zda se za ty hříchy omluvili. Hnusný není jen antisemitismus, ale i jiná anti - také antirusismus. Říkáme tomu nevím proč rusofobie a pak tedy semitofobie a ne antisemitismus? Obecně Západní "civilizaci" zase zachvátila nová podoba nacismu - jsme totiž - my v EU elitou - a ostatní - nakonec i středoevropané a východoevropané ať chcípnou. S naší formou nacismu se i událo to, že válka je nám bližší a milejší, než mír a rovné vztahy mezi národy. Libujeme si v převratech, které provádíme ve státech, které nám nevoní, neb mají nebezpečné myšlenky třeba sociální spravedlnosti, která je v zemích diktatury kapitálu zakázána - tedy u nás.
  A co bych já zakázal: říkat něčemu, co nemá s marxismem nic společného "neomarxismus". To je stejné, jako nazvat současný islám "neokřesťanství"!

  OdpovědětSmazat
 23. Ten trouba Kundera a ti jeho "intelektuálští" kolegové jen dostali strach z reakce prostých lidi na to, kam oni tou svojí pseudohumánní a pseudosociální a pseudohumanitní a pseudolevicovou multikulturní filosofií ve spolupráci s nadnárodními korporacemi a majiteli sv.finanč. systému dostali svět a hlavně národy Evropy...Už brzy za to ponesou následky a schytají to z obou stran, od těch imigrantských poloopic z buše a středověku a také od původních obyvatel Evropy. A židi, jako je Soros & Comp., kteří na "velké výměně" participují a organizují ji, budou mít problémy na každém kroku a zas důvod ke řvaní, že je nikdo nemá rád...Oni to ti tzv.intelektuálové jsou ve skutečnosti částečně tzv. užiteční idioti a částečně idioti bez přívlastků a určitě mi dá pan doktor David za pravdu...

  OdpovědětSmazat
 24. Pan doktor má 100% pravdu, je to s těmi spisovateli děs běs. Kde byli, když agresoři z NATO bombardovali Bělehrad? A teď ten populismus.... Divím se, že mnohem víc lidí nevolí vlastenecké populistické strany. Coopak socani nebo modří ptáci něco zařídí?

  OdpovědětSmazat
 25. ....je vidět, že virus "kavárna" , je celosvětový problém. Z které laboratoře světa pochází nemusím ani říkat. Myslící člověk ten odér cítí na dálku....

  OdpovědětSmazat
 26. Jiří Jírovec27. ledna 2019 15:10

  Pokud David Rath protestuje proti tomu, že se nesmí něco říct (proti islamu) měl by si přečíst pozoruhodnou definici antisemitismu, kterou přijala Sněmovna:

  "Antisemitismus je určitý způsob vnímání Židů, který lze popsat jako nenávist vůči Židům. Slovní a fyzické projevy antisemitismu směřují proti židovským i nežidovským osobám anebo jejich majetku, proti institucím a bohoslužebným místům židovských obcí."

  Nevím, kdo do ní vpravil názor, že antisemitismem jsou i "slovní a fyzické projevy směřující i proti nežidovským osobám a jejich majetku."

  Nenávist je kategorie subjektivní. Věta "Rath si pěkně nakradl" neposkytuje žádné vodítko. Může jít o citování medií, vyjádření antipatie k tomuto člověku a způsobu nabytí jeho majetku. Arijec, nearijec pořád to bude antisemitismus. Nedej bože, aby byl Rath žid, to by ta větička zaváněla kriminálem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí si nalistovat, kdo je Bernard-Henri Lévy (který to vše spunktoval) a za co se on zasazuje. Např. se vyznamenal propagací bombardování Srbů, podporou Sarkozyho na zničení libyjského Kaddáfiho a potom syrského Assáda, podpora Majdánu v Kyjevě a jiné podobné akce podporované Israelem.

   Smazat
  2. Pan Rath je původem žid, minimálně po otci, ne-li po matce.

   Smazat
 27. ...někteří lidé stářím zmoudří...o Kunderovi se to říct nedá...K.Čapek jako naivní pravicový liberál napsal v r. 1924 "Proč nejsem komunistou " a v r.1939 jako radikální levicový antifašista divadelní hru "Matka"..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Levicový antifašista se nerovná komunista, tupče.

   Smazat
  2. 16:39-zajímavé, tedy neokomunistům?

   Smazat
  3. Omlouvám se, není to zcela k věci: Byl zmíněn Čapek a jeho Matka. Kdypak bylo filmové zpracování uvedeno v televizi? Stejné je to se sociálně laděnými filmy Voskovce a Wericha. A stejné i s filmy Ch. Chaplina. Všechny jsou v trezoru! Naopak jsme zásobeni nejen na přiblblé ČÉTÉ vcelku slaboduchými filmy ze života honorace 1. republiky a nakonec i Vlasta Burian - je to trapné, ale dnes jsou tyto filmy stejně přihlouplé, jako současných tvůrců. Kdypak jste viděli slušnou domácí či zahraniční komedii? Ne, jen vraždy, sadismus, perverze, porno, války, násilí, potoky krve - tedy "výchova" národa kapitalismem. A pak se divíme, že realita dneška je kopií takové antihumanistické ideologie a praxe!

   Smazat
  4. 18:36-ale je to k věci. Problém je v nejednotnosti výkladu a chápání základních pojmů, někdy přímo snahy o jejich přepólování. Proto se tak často užívá hanlivá předpona neo-. Ke všemu se vyjadřují politici, nikoliv odborníci z oboru. Slabá jsou média veřejnoprávní a novou tvorbu se sociální tématikou ani neznám. Smutná doba vítězů bez sebekontroly, čas jim také už plyne ke konci.

   Smazat
  5. ...každá hovadina... je dehonestována označením neomarxismus...i když Marx s tím neměl nic společného...a nedej bože aby jsme se nechali politicky ovlivnit fimy Hej-Rup, Pekařův císař,...atd..ty už jsou na indexu...

   Smazat
 28. ...oprava "Matka" rok 1938...

  OdpovědětSmazat
 29. Vždyť má Rath pravdu. Vlivem šoubyznisu, televize a profesionálního sportu se tu vytvořila elita, která na společnosti parazituje. Jsou to liberálové, kteří upřednostňují peníze a podporují kapitál, který podporuje je.
  Kdysi spisovatelé i umělci, lékaři i učitelé inklinovali k levicovým postojům, protože měli kontakt s obyčejnými lidmi a věděli, že krom těchto lidí, s kterými se stýkají, je tu i velká skupina, která žije na okraji společnosti, tedy chudina. Dnes to všechno zastřešuje banda novinářů, jako V. Moravec, který hovoří o morálních zásadách a sám bere neskutečné peníze od poplatníků ČT, kteří povětšinou mají jiný názor na vysílání televize. Není z toho cesta ven normální demokratickou cestou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tu lidskou blbost a zhovadilost trvající už 2 tisíce let je jen jediný lék a to středověká medicína a to přiložení pijavic, což už snášíme těch 2 tisíce let a teď, když to k procitnutí nepomáhá, musí zákonitě přijít pouštění žilou...

   Smazat
  2. Rudo souhlasím, jen dozaz, již se někdo prokousal k jejich příjmům od lidu, který je zřejmě tak závratný, že RRTV i soud deklaroval, že vyvolení své příjmy z Veřejnoprávních médií, zveřejňovat nemusí? Soudy, poslanci senátoři si je upravují, směrem na horu, kdy je napadne, stejná sorta darmožroutů bez hmatatelných výsledků.

   Pouze vím, když RRTV okupovala finančně paní Gomba a zároveň ředitelka UNICEFu cz, byla honorována 70.000,-Kč měsíčně jen u RRTV! V tu dobu byla zatížena hypotékou 15.000.000,-Kč?

   Tento dlužník nás dnes masíruje: "Pošlete mi měsíčně 350,-Kč do Afriky na malou Malaki a jejich dalších dvanáct potomků"? A hned má Gomba z čeho splácet, svůj pro nás závratný dluh. Všechny prachy na úmor svého dluhu má od lidu! Neuživíš - nep.cej.

   HUAWEI®

   Smazat
  3. a je to jeste k tomu prdelaty buzerant

   Smazat
  4. ANTISEMITISMUS by se mel po celem svete rozsirovat u vsech normalnich lidi rychleji nez goniometrickou radou. Jak muze nekdo zavirat oci pred tim, ze Zidi si mohou okupovat co chteji, zabijet v Syrii koho chteji a napadnout kohokoliv ze sousedu. Kdyz ja nekomu v zurivosti reknu, ze ho zabiji, neznamena to, ze on muze zabit mne ihned. A tohle udelal Izrael v r. 67. Trump uz nekolikrat zlikvidoval Severni Koreu a ta ho stale jeste nenapadla. Tohle nedela nikdo, jen Zide. Vsichni normalni lidi, i p. Rath, by meli byt antiseministe. Protoze Zidum nestaci, ze ovladaji USA, Ukrajinu = chteji bez ohledu na ostatni svet ovladat i ten zbytek sveta.

   Smazat
 30. Už je dost hodin, tak abychom to ukončili. Doktor Rath se vždycky vyjadřoval jasně, srozumitelně, k věci a hlavně slušně. Pokud ho někdo sprostě napadl, a v tom mi připomíná Zemana, neváhal mu to vrchovatě oplatit. Docela mě mrzí, že se k němu Zeman nezná. Odstřelili ho proto, pokud vím, že plánovali privatizaci zdravotnictví a od byl dosti velkej kámen v jejich plánech, no a dál to znáte. Tímto způsobem by odrovnali kohokoli stačilo by jen ukázat prstem. Z privatizace pak sešlo takže akce byla zbytečná. Velký problém byl ale ten, že by se chtěl rehabilitovat a ještě je hnát k zodpovědnosti, tak ho musej dusit aby se nemohl těm prasatům revanšovat. Takhle by dopadlo, když odpočítám Zemana 90 % posranců, jenže ještě není všem dnům konec. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 31. Vyzva :Vaclave obrance nasi ciste rasy zidovske ,te vyzyvame abys vymazal vsechny tyto antisemi komentare to znammena celou diskusi neb jsou zde vsichni nenavistnici nas co chleba a vodu davame radime a pomahame.
  Kleberstein Moshe Levenstein

  OdpovědětSmazat
 32. ...dnešní doba je podobná fašizací, rusofobií a přípravou na válku, situaci ve světě a u nás v období 2.republiky...moc by mě zajímalo..jak by to asi viděl K.Čapek...

  OdpovědětSmazat
 33. Pan Rath si už své za své chyby užil a ještě bohužel užije. Myslím, že moc dobře ví, že těch pár miliónů nestálo za nic z toho co už vytrpěl. Na druhou stranu tady jiní vlastizradou rozdělili republiku bez referenda (co to bylo jiného), rozkradli doslova bilion Kč státního majetku, rozfofrovali státní zlato, znehodnotili měnu, zadlužili nesplatitelně republiku, zdevastovali zemědělství, zdevastovali do té doby zdravé lesy (Šumava, Čsekomoravská vrchovina)prý kůrovec, nakupují na dluh bezcenné státní dluhopisy, zapříčinili morální úpadek společnosti a mladé generace, udělali z republiky gubernii cizí moci. A tito se nám dnes smějí a hrají si na elitu národa a tváří se jako budoucí spasitelé nebo se válí v exotických zemích a hrají si na úspěšné podnikatele. Bez soudu, bez alespoň morálního odsouzení.

  OdpovědětSmazat
 34. ...16:04...absolutní souhlas..stálé omílání problémů Ratha je odvádění pozornosti ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.