Reklama

čtvrtek 31. ledna 2019

Kurgiňan: Dekomunizace nevyhnutelně ospravedlní nacismus a zničí Rusko

31. 1. 2019      rossaprimavera
O nevyhnutelné přeměně dekomunizace v ospravedlňování nacismu (odsouzení komunismu k renacifikaci), v důsledku porovnávání těchto dvou diametrálně protichůdných ideologií, mluvil politolog, vůdce hnutí Podstata času Sergej Kurgiňan 28. ledna ve vysílání pořadu Večer s Vladimírem Solovjovem na televizním kanálu Rossija 1. Politolog srovnal probíhající proces "masivní dekomunizace" se spojenými nádobami: čím ostřejší je proces dekomunizace, tím rychleji probíhá protikladný proces - ospravedlňování vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera, protože "bojoval s komunisty".


"Bylo mi naprosto jasné, že od toho okamžiku, kdy začala tato masivní dekomunizace, se dříve nebo později změní na renacifikaci", poznamenal analytik a zdůraznil, že v Německu se už říká, že nastal čas, aby se kálo i Rusko.

Současně dekomunizace podle politologa znamená nejen vštípení komplexu viny ruské společnosti, ale i nevyhnutelné důsledky v zahraniční a domácí politice.

"Jedná se o vnucený komplex viny: čiňte pokání a pokud budete muset činit pokání, pak musíte za všechno platit", pokračoval Kurgiňan.

"Náš stát a naši lidé si uvědomují, že sotva začneme činit pokání za komunismus, tak tím to všechno neskončí. Bude řečeno, že jsme to snášeli více než 70 let", poznamenal. "Jste neplnohodnotný národ, nyní budete pod vnější správou po dobu dalších 140 let a postupně se napravovat".

Nezapomínejme, poukazuje Kurgiňan, že po pokání bude zapomenuto i na hrdinství sovětského národa během Velké vlastenecké války.

"A v rámci celé této záležitosti se dříve či později prostě nedá zapomenout na hrdinství sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce," upozorňuje politolog.

Kromě toho jsou tyto procesy specifické. Vždyť denacifikace, která se odehrávala ve Spolkové republice Německo po druhé světové válce, z nějakého důvodu zahrnovala nejen nacistické ideology, ale i představitele velké německé kultury, včetně Friedricha Schillera a Johanna Wolfganga von Goethe.

Když politolog poukazoval na absurditu pokusů přirovnávání "jedné z nejhumanističtějších ideologií (komunismu) k zuřivému antihumanismu (nacismu)", upozornil, že způsob, jak toho dosáhnout, byl nalezen zejména v pracích filozofa Karla Poppera, který zformoval koncepci otevřené společnosti, která nemůže existovat bez nepřátel. A nepřáteli této společnosti byli podle vyjádření Kurgiňana prohlášeni nejen ideolog levicového hnutí Karel Marx, ale i starořecký filozof Platon, stejně jako nejvýznamnější představitel německé klasické filozofie Georg Wilhelm Friedrich Hegel.

Tato ideologie srovnala poprvé nacismus a komunismus a v tomto smyslu se od toho okamžiku začal děsivý proces, v němž samozřejmě bude dříve či později zapomenut holokaust", upozornil politolog.

"Protože bude nutné ospravedlnit Hitlera a ten nemůže být ospravedlněný, aniž by se neřeklo, že Židé si jsou sami na vině", uzavřel.

Připomeňme si, že od 21. do 28. ledna se v Rusku konal Týden památky, který byl věnován 74. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim sovětskými vojáky. V něm během Velké vlastenecké války nacisté zlikvidovali asi 2 miliony lidí. V rámci Týdne památky se uskutečnilo množství pamětních a vzdělávacích akcí, které osvětlují ten nejzrůdnější zločin v dějinách lidstva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

110 komentářů :

 1. Soucasna spolecnost se tedy vzhlizi v tom horsim...Ze by ze strachu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To tedy znamena,ze je kapitalismus ekonomicky neuspesny

   Smazat
  2. Friedrych Hegel byl pouze sarlatan a to rekl sam veliky Arthur Shopenhauer a my Arthurovi verime.
   zarathustra

   Smazat
  3. 23:05-Kapitalizmus je velice úspěšný ekonomicky a velice žravý. Aby v krizi nezačal žrát svůj ocas, potřebuje války, tedy ničení a obnovu, oběh peněz kapitálu. Ležící peníze nevydělávají! Proto nemohou připustit necyklický, udržitelný, pomalý vývoj Světa. V tom je "gro" stvořitelů úroku!

   Smazat
  4. PS.-věřím, že i krize si vyrábí na objednávku. A když nepomohou, viz výše.

   Smazat
  5. Procez se drive na free Marketu svindlovalo hlavne /jinde se nevodvazili/ v konskym Handlu. nevynaselo to moc , anzto se konik musel omladit, prebarvit , nakrmit aby vypadal blahobytne aspon na moment,nablejskat a taky nadopovat aby obziv.
   Tedy namaha vetsinou neumerna vynosum ze svindlu.
   Je zajimavy ,ze dnes /doktor vo tom nic nevi/,se totez a nemlich totez delaji se zenskejma. Takova vosumdestaka POTOM a pred handlem vypada na patnacku / radsi se zhasne/, ale kdyz s tim prijdete domu...
   Sem tak rad jako treba venclovskej co preplaval ten kanal ze sem starej. Mohl bych bejt pronasledovanej jako nejakej disident , kdybych si narazil zenskou a utek pryc kdyz by se vono ukazalo ,ze je to tajnej chlap. To se dneska uz vubec nesmi...Taky se drive za komunistu potkaval ty doktory, ale zadnej z nch nebyl tak uplne blbej jako ty dneska, a ten kterej byl /a debil v rodine nebyl ani automobil ?/ , ten to jasne vo sobe vedel a jeste se s tim vytahoval, ze na nej komunisti nemuzou....
   Jiste kazdej i ten nedoktorovanej ctenar jiste slysel , ze v Brazilii sou ty rybicky, ktery z vas rychle udelaji Kostlivce.
   Akorat ctenej ctenar a nezdoktorvanej si to nedal dohromady se /zralokama/, pardon ekonomickyma doktorama Free Marketu.
   Jsou asi Jako model a priklad.
   Presne tak se organizuje vsechno podle nich.
   Vyhoda pak marketu vseho druhu je jedna : Ze dete domu s prazdnou nezatizenej ani nakupem a ani zbytecnejma penezma. A to i z navstev uradu atd.Vsjo rovno. Lehkost pak vas vznese do nebeskych vysin snadno a rychle z DEJ-VIC a nic..

   Smazat
  6. Pane Povolný velmi efektivní popis zdegenerovaného zvrhlého parazitického systému zvaný kapitalizmus. Od Vašeho článku až sem je nádherným skoro uměleckým způsobem popsán současný život normálního člověka. Staré přísloví říká: Běda mužům kterým žena vládne.

   Smazat
  7. Konec putlerizmu se blíží! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496157-rusove-zacinaji-byt-nespokojeni.html

   Smazat
  8. Západ má poprvé od dob Ronalda Reagana skutečného Vůdce! - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/496236-usa-odstupuji-od-raketove-smlouvy-s-ruskem-z-roku-1987.html

   Smazat
  9. 15:15 resp. 16:00 - duševně omezený roztleskávač pražské kavárny. Jak hlavou cuká, rolničky zvoní.

   Smazat
  10. 8:40 ááá, další z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Makovicí to nehne, páč t nemá krk, jen trojitý vole a navíc odulej xicht, jak blízko strká tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 2. No to je teda dobrý blábol.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maxi, blábolíš ničím nepodložené nesmysly. Pokračuj a smažou tě, jako ostatní imbecily.

   Smazat
 4. Oproti článku si myslím, že adorace Hitlera není boj proti komunizmu (kde je?) ale zastřeně proti sionistům. A zde je zmatek, které síly koho podporují. Podobnost 30tých let čistě náhodná?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, článek je dost pravdivý. Začalo to podporou Chorvatska v 90.letech, a pokračuje vlastně dodnes, viz adorace banderovců na Ukrajině. Nikdo neprotestuje, údajně je to jen vnitřní záležitost samotné Ukrajiny. Půjde-li to tak dál, bude Adolf prohlášen za prvního sjednotitele celé Evropy.
   Kdo by si dovolil v dnešní době bojovat proti sionistům? Kdo má v masmédiích a v bankách nejsilnější slovo?

   Smazat
  2. 0:02-"jsme teprve na počátku 30. let". Nemyslím, že jsme v protikladu.

   Smazat
 5. Ten pán má pravdu takové bláboly jsem už četl když si přečtete degrelleho Tažení v Rusku tak jeho myšlenky jsou propagovány dnes.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je slabota, nějak ti dochází dech, šaškku.

   Smazat
  2. 5:54 No ty jsi tady chyběl, kašpare. Ale že jsi si přivstal, ten Janda se s vámi nemaže. Nástup jak do kolbenky….:))

   Smazat
 7. Vtip týdne : Ruská stîhačka ohrozila nad Černým mořem Americkou stíhačku. Od kdy má USA hranici nad Černým mořem?
  Držte si klobouky ,dnes bude fičák a držte palce Rusákum při obklíčování jejich vlasti. Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko prí se posunulo k hranicím NATO a rozšiŕujese až po za Ural na Americki Sibýř,viď anektovalo Americkou Kamčatku a polostrov Kola s Americkimi nerostními surovinami.

   Smazat
  2. ...poloostrov Kola, původní rodiště americké Koka Koly....

   Smazat
 8. Vyslovil to,co je delsi dobu evidentni:tenhle naš svet jde do pekel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to říkám pořád a platí to všeobecně: svět se v řiť obrací...

   Smazat
 9. Ukázku toho, kam vede dekomunizace společnosti, vidíme na Ukrajině. Bandera sice bojoval s komunisty, ale na jednoho komunistu zlikvidoval deset Poláků a dvacet židů. Američané si tomu zvykli říkat "kolaterální" ztráty, kdy třeba na jednoho teroristu vymažou ze světa jednu nemocnici, nebo dvě svatby.

  OdpovědětSmazat
 10. Nám paní učítelka říkala na dejepysu že komunisti nám v temném roce 1968 přivolali Ruské okupačí vrahy a Havel je s Kocábem zahnal spátki do zemľanek za Donbas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My generace nar. 1968 jsme si mysleli že Havel je chartista a velký budoucí politik.Časem jsme zjistili že je loutka západu . Mám výhrady proti Zemanovi,ale on jediný má vlastní názor na politiku a svět,život atd. atd.

   Smazat
  2. 7:43
   Tenkrát Havel napsal text v ruštině a Kocáb to zazpíval na vlastní melodii. Rusáky už tu nikdo neudržel...

   Smazat
  3. Šmídl.Šmídl, co's o napsal?

   Smazat
 11. Mezi komunistickou a fašistickou ideologií (ideologiemi, je nekonečně variant) je jediný principielní rozdíl.
  Zatímco komunismus se pokouší (zatím velmi velmi neuměle) proti korporacím (a 1. jejich nepřiměřeným ziskům a 2. jejich politické moci) bojovat,
  tak fašismus je naopak výsledkem moci korporací.

  Proto samozřejmě pro současné vládnoucí fašistické korporátní mocenské struktury severozápadní čtvrtkoule je komunismus úhlavním nepřítelem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Haha. Za komunismu je právě stát jedna velká megakorporace ze které není úniku, před kterou se není kam schovat, která má prsty všude a kontroluje každého, každý se musí řídit přesně podle jejího mustru.
   "Demokrat" Vláďa jako obvykle mimo.

   Smazat
  2. Ad 8:42
   a) netvrdím, že komunismus je řešením;
   b) napsal jsem "komunismus se pokuší";
   c) oba tyto systémy jsou totalitní.

   Pravdou ale bohužel je, že v demokratických (často však spíš kvazidemokratických až polofašistických) systémech "populus" proti korporacím v souboji o spravedlivější rozdělení jejich zisků a kontrolu jejich politické moci zatím tahá za tragicky kratičký koneček.

   Buď se s tím něco udělá, nebo bude přerod v globální korporátní fašismus dokonán.

   Smazat
  3. Stát nikdy nemůže být megakorporace. To je hloupost a je vidět, že o korporacích nic nevíte.
   RVHP byl pokus, jak státní hospodářství různých zemí synchronizovat a na základě výroby velkých sérií zajisti láci výrobků. V kapitalizmu se může dojít k témuž, tj. ovládnout trh a dát na něj velké série levnějšího zboží, ale cesta k tomu je lemována troskami jiných firem, vyhozených a zničených lidských životů atd. atd.

   Smazat
  4. Megakorporace (běžně) disponuje majetkem větším, než malý stát. Ale stát je (jakožto vlastník) omezen státní hranicí a tak například nikoho nenapadlo zbourat modernizovaný cukrovar Hrochův Týnec a peníze poslat do Francie.Lidé, kteří to po zániku státu (jakožto vlastníka) provedli, přitom dávno existovali.

   Smazat
 12. Ve skutečné demokracii mají své místo komunismus i fašismus. Problém netkví v jejich přítomnosti, ale v množství lidí, kteří se k nim hlásí.
  Nikdy se nikomu nepodaří vytěsnit tyto myšlenky z hlav lidí násilím. Právě naopak. Pokud lidem nenabídnu přijatelnou alternativu, budou se k nim hlásit ve stále větším počtu.
  Já jsem nikdy nebyl zarytým nepřítelem homosexuálů a jiných etnik. S jejich zvyšující se "ochranou" mi začínají stále víc vadit. A podobné je to i s komunismem. Za socíku jsem nebyl zrovna fanda režimu. Ale po sametu, kdy mi kapitalismus předvádí se zvyšující se intenzitou svou skutečnou podobu, jsem na komunismus, myslím ten skutečný komunismus, začal měnit názor. A nic na tom nezmění ani jeho démonizace v médiích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže chcete znásilnit většinu občanů, kteří o komunismus zbla nestojí a komunismus jim vnutit, třeba i násilím. Protože to je komunismu vlastní, to je jeho základní pracovní metoda.
   Tak to gratuluju, Hricáku. Konečně jste se stal morálním gigantem, můžete na sebe být hrdý.

   Smazat
  2. 8:42,9:06 Je vidět, že jsi toho o komunismu a utopickém socialismu moc nenastudoval. Revoluce, které nastolovaly tyto trendy byly vždy s podporou většiny, jinak by nebyly úspěšné. Nebyly to armádní puče. Takže jste se zde projevil jen jako ignorant a trouba na rozdíl od Hričáka. :)))

   Smazat
  3. 9,06
   Já jsem třeba nestál o vládu ODS a ptal se mne někdo? Většina si jí ve své době přála, tak si jí zvolila. a pokud se většina rozhodne pro komunismus? Co s tím naděláte? To je věcí demokratů, aby většině dokázala vytvořit takové podmínky, aby po komunismu nezatoužila. Žij, ale nechej žít
   Můžete komunismus postavit mimo zákon. Můžete komunisty zavírat a třeba i střílet. Přesto nezabráníte tomu, aby o něm lidé nepřemýšleli, pokud z nich uděláte žebráky, třeba jako se to povedlo demokratům za velké krize po roce 1929. Hladovějícím je totiž zpravidla jedno, kdo a jak je nakrmí. A pokud k tomu bude zapotřebí zabavit majetky bankéřů a fabrikantů, rozhodně je bránit nepůjdou. Pamatujte si, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

   Smazat
  4. Pane Hricák, s Vámi se nedá než souhlasit. Samet nám skoro nic nepřinesl, jen jedna "ptákovina" se vyměnila za jinou. Nikdo ve světe nemůže za každou cenu uplatňovat heslo "Amerika první", co budou Američani dělat za pár let, až Indie nabyde plnou ekonomickou sílu a USA budou třetí. A přemýšlím o tom co je to za sílu ČLR, RF a Indie, ti budou diktovat. V ČR je úpadek školství a vzdělanosti, kdo si dělá legrácky z Leninovo "Učit se, učit se, učit se", ten je mimo mísu.

   Smazat
  5. Hricáku,
   ano, ptal se vás. A ptá se vás na pravidelně váš názor už 30 let skoro každý rok ve všemožných volbách. Parlamentních, prezidentských, krajských, obecních...
   Tak si nevymýšlejte hlouposti.
   Samotné rozhodnutí většiny pro komunismus by bylo teoreticky v pořádku. Kdyby ovšem mohla přijít za další 4 roky změna, pokud by s ním lidé nebyli spokojeni. Problémem je, že jak se jednou komouši zmocní moci, už se jí nikdy dobrovolně nevzdají. Konec svobodným volbám, začátek perzekuce odpůrců.
   Slušný člověk může být levičák, ale nikdy ne komunista. Popřemýšlejte o tom.

   Smazat
  6. 11:46Ty popremýšľaj o tom, ako sa pri moci držia tí kapitalistickí zmetkovia, blbček. Voľby pro forma, prevraty, falšovanie volieb... To sú ich pracovné metódy. A slušný človek je slušný človek, či komunista, ľavičiar alebo pravičiar. Ale rozhodne nimi nie sú tí, čo zatvárajú huby ostatným.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Proč toho nenávistného idiota, nesmažete? V.J.Horák

   Smazat
  9. Americký čípek 11:46 opakuje nesmyslné "argumenty" dnešní české zdivočilé vekslácké pravice. Volby dnes vyhrává ten, kdo má média, nikoli ten, který má pravdu nebo dobrý program pro lidi. Jen vlastníci médií diktují, kdo může kandidovat a kdo ne, o kom se píše pozitivně a koho jen pomlouvat a zatracovat. A podle toho, jak média píší a vysílají, lidé hlasují.

   Další lží se usvědčuje sám: ..."Problémem je, že jak se jednou komouši zmocní moci, už se jí nikdy dobrovolně nevzdají...."

   Ten pablb snad neví, co se stalo v listopadu 1989.
   Co to bzlo jiného, než dobrovolné se vydání moci. Komunisitcký parlament odhlasoval 99% hlasů volbu Havla prezidentem.

   Takže milí čtenáři Nové republiky, anonym 11:46, co tu napadá celkem rozumné úvahy pana Hricáka, je pouhý propagandistický trouba, duševně tak na úrovni přiblblých redaktorů Rozhlasu Plus či Zpravodajství ČT.

   Smazat
  10. 15:49- jste-li přepracován, požádejte zaměstnavatele o zdravotní dovolenou!

   Smazat
  11. 11,46
   A jak dlouho se nás ještě budou ptát? Za poslední roky vidím několikrát ročně, jakou demokracii nám nová doba přinesla. Zeman i Babiš byli zvoleni demokratickou většinou. Přesto několikrát ročně vidím snahu o jejich nedemokratické svržení. Stejné snahy, jaké svrhly na Ukrajině demokraticky zvoleného Janukoviče, nebo demokraticky zvoleného Madura ve Venezuele.
   Jdi do prdele s takovou demokracií. O co jste lepší, než ti komunisté? Ti dali lidem alespoň práci a většině důstojné podmínky pro život.

   Smazat
  12. Vzpomínám si, že byl jednou jeden architekt, dožil se 104 let. Celkem toho moc nepostavil, vzpomínám si jen na město Brasília ( se skupinou dalších architektů) a pár dalších staveb.Obrázky jsou na wikipedii. Když jej navštívili reportéři z časopisu Respekt, řekl jim, že jediné společenské uspořádání, které vyřeší sociální problémy, je komunismus.Jmenoval se Oscar Niemeyer.

   Smazat
  13. 16:48
   Mám jít do prdele s demokracií? Protože protože někteří lidé u nás využívají svého práva a protestují proti Zemanovi nebo Babišovi? Máte to v hlavě v pořádku?
   Nebyli jste to právě vy, odulí rudí dědci a odboráři na náměstích, kdo svrhl Nečase?

   https://www.denik.cz/z_domova/praha-dnes-zazila-zrejme-nejvetsi-demonstraci-od-roku-1989-20120421.html

   Nejste to vy a tenhle plátek, kdo blahořečí snahu "žlutých vest" svrhnout Macrona a vyzývají k stejnému po celé Evropě články "Kdo když ne my, kdy když ne teď?"
   Já do prdele teda určitě nepůjdu, stejně jako drtivá většina občanů, kteří si naší demokracie a svobody váží. O "jití do prdele" byste měl pouvažovat vy.
   Práci a důstojné podmínky pro život dali svým lidem i nacisté, vole!

   Smazat
  14. 17:44
   Nějaký starý Brazilec řekl svůj názor. No a? Ani své spoluobčany zřejmě nedokázal přesvědčit, když si teď zvolili za prezidenta ultrapravičáka Bolsonara.

   Smazat
  15. 15:59
   Melete úplné hovadiny. Viz vzestup SPD, viz Piráti atd atd.
   Zřejmě jste pár let zaspal a nevíte, že dnešní média nikdo nevlastní. "Médium" si může založit každý ihned a zadarmo. Viz tyhle stránky. A pak už je jen na něm jakou si získá čtenost a dosah.

   Kandidovat můžete klidně i vy a hned. Problém je, že jste na jednu stranu naprosto neschopný a na druho vaše přihlouplé myšlenky dnes nikoho neoskovují.

   Smazat
  16. 17,53
   Nejde o to, že někdo demonstruje. Jde o to, že se někdo neustále pokouší násilně změnit výsledky regulérních voleb. Jak u nás, tak ve světě. A právě ti, kteří se o to pokoušejí u nás, nadšeně tleskají a podporují násilné převraty ve světě. Sami se nazývají demokraty a takovým to převratům říkají demokracie.
   Tak s takovou demokracií jděte do té prdele.

   Smazat
  17. PS Ke žlutým vestám jsem se vyjádřil, pokud vím, jenom jednou. A to ve smyslu, že je dost dobře nechápu, protože si Macrona jenom o několik měsíců před tím sami zvolili, a že samotný Macron dnes nedělá v zásadě nic jiného, než před svým zvolením sliboval.
   Toť vše.

   Smazat
  18. 18:16
   Hmmm, takže výsledky žádných voleb, a že jich za těch 30 let už bylo, sice nikdo nezměnil, ale vy si furt melete svou.
   V tom případě vám jenom zopakuji, že my, demokrati, do prdele nepůjdeme. Běžte do ní vy sám. A hlavně nechoďte k volbám ,když už tedy demokracii tak nenávidíte a neuznáváte.

   Smazat
  19. 18:19
   Myslel jsem sice, že je to zřejmé, ale vysvětlím vám to tedy. Žluté vesty nejsou a nebyli voliči Macrona. Tak jako proti Babišovi neprotestují voliči Babiše. Je to dost logické a srozumitelné?

   Smazat
  20. 18,24
   Co si mám myslet o opakované podpoře kyjevské junty snad všemi českými vládami od násilného převratu? A nejvíc je slyšet právě demoblok, který se nazývá těmi pravými demokraty. S nadsázkou, v pondělí podpoří Kyjev a ve středu jdou demonstrovat proti Zemanovi. Mám čekat, až ty jejich demokratické metody dorazí i k nám?
   Ke žlutým vestám jsem se snad vyjádřil dostatečně. I kdyby to nebyli Macronovo voliči, neustále nás školí o principech demokracie. O nás z východu jsou přesvědčení, že jsme teprve včera slezli ze stromu a dneska začali chodit po dvou. Ale to, že se menšina musí podřídit většině asi ještě neslyšeli.

   Smazat
 13. ...Vláďo z Brna...dobře napsaný...

  OdpovědětSmazat
 14. Odpovědi
  1. Co sem pleteš nějakého zatrpklého Francouze ze začátku 19. století, který ještě vzpomíná, jak Napoleonova Velká armáda zmrzla na ruských pláních. V roce 1866 naproti tomu Rusko a cara chválil Mark Twain, možno si přečíst v češtině v cestopisu "našinci na cestách".

   Proč vůbec s tím tady otravuješ. Najdi si něco podstatného od dnešní ruské protiputinovské opozici, ať se máme o něčem smysluplně bavit.

   K.

   Smazat
  2. Ať si rusové v Rusku žijí jak chtějí a dělají co chtějí. Nikdo jim nemůže diktovat demokracii západního kapitalistického typu. Jak se mají Francouzi když musí chodit od rána do večeta v zelených vestách? Naší Němečtí sousedé demonstrují aby jim prestali uprchlíci znásilňovat a vraždit mládež.Zavedení demokracie států EU na Ukrajině skončilo občanskou válkou,bratr zabíjí bratra. Většina Ukrajincu odešla do Polska a Ruska. Já děkuji Rudé armádě za osvobození od fašismu a vždy budu připraven zaplatit svuj dluh.M.

   Smazat
  3. A tak jako byl Ivan IV. po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie sama jen ulusem oné říše Mongolů! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Rudožvásty místních užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Smazat
  4. Co se dělo za Ivana IV v Americe, kdo je zastaví dnes.

   Smazat
  5. Pepek Vyskoč 17:23 po matce a otci potomek mongolů. Teď tady kňučí a vzývá velikou zlatou hordu ale né z východu ale ze západu a její agresivní nežranou vojenskou složku NATO. Evropské hovnoty a jistoty, které po rezignaci E.Beneše beznadějně v Práglu ztratily, získaly zpět až zamatovým převratem. TeĐ se třese jeho zasraná prdel, žeby někoho napadlo ty jeho hovnoty a jistoty zajištěné Bruselštími bolševiky a jejich zlatou hordou NATO zpochybnit. Tak tady užgryndanej čechobolševik Pepek Vyskoč žgryndá ty svoje zatuchlé hnědožvásty třesoucí se o své Bruselské, Washingtonské koryto, plné demokratickej sraček. Spokojne si chrochtej Pepku ve svém Schengenském chlívku.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 20:15 Na Západě nemohlo vzniknout nidky nic jako horda, to leda v tvý odulý kebuli od toho jak blízko ji strkáš k pšoukolíhni svého škaredého ugrofinskýho fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Zato tam odkud pochází je mongolců habaděj!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  8. P.S.: Náš skutečný osvoboditel Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů!

   Smazat
  9. 12:30 Není vůbec zač! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale samotní Rusové byli v ní poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Posloužili jen jako "užiteční idioti", protože skutečným vítězem WWII. se tak stal tenhleten! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat

  10. Doporučuju ještě vymazat ty tři nacistické zvratky nademnou.

   Smazat
 15. Socialismus byl pokus o lepší a spravedlivější společnost. Také jsem nevěřil "frázím" o zlém kapitalismu. Nyní můžeme každý den vidět destruktivní formu konkurence až do válečného konce. Banky, politici atd. bojují o co nejlepší pro sebe a zbytek je nezajímá. I ti lidé na Ukrajině věřili v tu pohádku o lepším v EU. A za to podobně jako my si připravili otrockou budoucnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vidím prosperující, bohatou, svobodnou, demokratickou společnost. Vidím bezpečnou zemi s rozvinutým sociálním systémem, se skvělým zdravotnictvím a dobrým školstvím. Zemi na kterou můžeme být právem hrdí.
   Pak je tu samozřejmě malé procento občanů které pálí dobré bydlo a svoji neschopnost, neúspěch, následky svých chybných rozhodnutí svádí na kapitalismus a demokracii.

   Smazat
  2. 08:59 komik a jeho svět

   Smazat
  3. 8,59
   Tak si projeď český venkov. Ten se totiž dost lišší od toho, který nám předvádí televize. Velmi často podprůměrné platy, nedostupná zdravotnická péče a rozpadající se infrastruktura. Často zděděná po vládě bolševíků.

   Smazat
  4. 08:59 prý v této bohaté zemi odmítá zdravotní pojišťovna platit dětem oční operace v řádů pár tisíc korun. Kde ty děti udělaly chybné rozhodnutí? Svobodná země? Jako, že teď si můžem říkat co chcem, ano a stejně jako tehdy, je nám to lejno platný.

   Smazat
  5. Jak jsem měl možnost poznat Volyň od roku 1972 do 2012 mohu říci že tam většina lidí jsou neskutečný lenoši a od vstupu do EU očekávaly ty létající pečené holuby.

   Smazat
  6. To je právě problém propagandy a Ukrajiny. Amíci a fašouni z EU "přesvědčili" za pomoci silné mediální masáže a posléze i střílením do vlastních lidí, že vstupem do EU si Ukrajinci hodně pomohou a budou válet těžký blahouš. A hle, země zputošená, rozkradená, občanská válka už 5.rokem. mnoho milionů Ukrajinců za prací v zahraničí...

   Mimochodem, nám také slibovali a já tu , na rozdíl propagandistického čípka-blbečka nevidím "Zemi na kterou můžeme být právem hrdí." - spíš opak a navíc, zemi s temnou budoucností.

   MM   Smazat
  7. 8:59 se určitě chcechtá. Byla to ironie.

   Smazat
 16. 8:59
  Zemi svobodnou....zemi s dobrým školstvím. O té svobodě by se dalo mluvit, že? Ale o tom dobrém školství to je dobrý vtip. Dobré školství tu už bylo za komunistů (říkám to jako antikomunista), školství na světové úrovni. To co je tady teď je systém "demokratického", inkluzivního a multikulturního školství prosáklého propagandou sexuální úchylnosti a boje proti vlasti a rodině, který produkuje z 80 % nepoužitelnou generaci, která je fyzicky i morálně slabá, technicky neznalá, zdrogovaná, nemá žádnou motivaci a většina z nich pomalu neumí číst, zato umí místo logického myšlení pouze šmrdlat po tabletu. Likvidace národa vždy začíná likvidací školství. Můžete se o tom přesvědčit na vlastní oči na dnešní mladé generaci vymaštěných "ajfounových idiotů", "inluencerů" a "youtooberů".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 09:12 stačí, když jdou ze "školy", počínaje 3 třídou neskutečný slovník. Pochybuji, že si to ve škole, nebo před ní, odpustí, ale nikdo nic neví, neslyší.

   Smazat
 17. máte to pomýlené - Slovensko bol jediný štát ktorý sa vojensky postavil nacistickému Nemecku, v Nemecku nebol fašizmus, ten je vynálezom Vatikánu a Svetovbého židovského kongresu, komunizmus nebol nikde na svete, nikdy, slová nenahrádzajú skutky, Stalin nepotlačil súkromné vlastníctvo, to až Chruščov nebol schopný reštartovať vojnový priemysel na mierové podmienky, jeho posadnutosť "úspechmi" a Brežnevové vojenské maniere nás dostali tam kde sme, podmanenou kolóniou, a tak budem rád čítať vaše príspevky v dobe krízy, schopný všetkého, no začíname ísť zjavne z kopca, a ako vždy, doplatia na to "Ost"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 09:16 ale, no tak! Slovensko bylo v první řadě spojencem třetí říše. Slovensko jako jediné dobrovolně vydalo své židy do plynu a ještě požadovalo záruky, že se nikdy nevrátí. Jinak těch států, co se vojensky postavily třetí říši byla celá řada, proto se ta válka jmenuje druhá SVĚTOVÁ.

   Smazat
  2. Slováci měli velké štěstí. Jejich rychlá divize se přesouvala tak pomalu, že nedorazila do stalingradského kotle včas.

   Smazat
  3. Slováci působili jen na Ukrajině.Měl jsem tam dědu.

   Smazat
  4. Nebyly náhodou ty slovenské divize na východě dvě?

   Zbraně proti Hitlerovi, svému bývalému spojenci, neobrátili jen Slováci, ale i Rumuni, Bulhaři, Italové...

   Smazat
  5. 15:49, kecy. Otec mého tchána byl zraněn na Donu a pár jeho sousedů se dostali až ke Kursku. Mimochodem tam s jimi bylo hodně Čechů, dobrovolníků, řádově tisícky. Češi i Slováci působili i v některých Einsatzgruppe SS a nebylo jich málo. Desetitisíce Slováků se vraceli ze zajetí několik let po válce.

   Smazat
  6. 9:16, vy jste tedy popleta. V Německu byl fašismus říznutý radikálním nacionalismem, tzv. nacismus. Klasický fašismus byl ve Španělsku, Itálii, později Argentině, Řecku a dalších zemích. Korporáty ve vládním svazku nebyly jen židovské. Nebo myslíte, že Krupp byl Žid?

   Bolševici samozřejmě soukromé vlastnictví potlačili a někde se šlo do úplného extrému, takže bídná ekonomika zasažena válkou a destrukcí revoluce a kriminality šla úplně k šípku. S vydatným přispěním hlavně Británie nastal dokonce i hladomor. Takže polytbyro pod Stalinovým vedením bylo donuceno k částečnému návratu zpět a nazvali to NEP.

   Neschopnost restartu na mírové podmínky je pro komunisty příznačné. Ovšem co se týká vojenské síly a tom pádem i světového významu, tam měli úspěch. Zrodila se světová velmoc.

   Smazat
 18. Všechno současné dění na světě má jediný cíl, radikálně snížit počet obyvatel planety Země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosimvás, a nač tak složitě? Vždyť jedna lahvička látky A234, zvaná kdovíproč Nováček, zabalená stále v originálním obalu, vyhladila dle MI5 skoro půlku Británie. Nebylo by snazší vyhladit lidstvo podobným levným způsobem?

   Smazat
 19. Platoškin zakládá v Rusku novou levicovou stranu, což by nemělo ujít pozornosti NR
  https://www.youtube.com/watch?v=Hjq0f35a8iY

  Doporučuji vyslechnout!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další blecha v psím kožichu kdoví v čím žoldu. A že prý levičák. To už tady bylo, jmenovalo se to Grudinin.

   Smazat
 20. Antikomunismus zákonitě vede k rehabilitaci a oslavě nacismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není nová myšlenka, setkal jsem se s tím už v 90.letech. Tehdy toho bylo hodně.

   Smazat
 21. Ne nadarmo je dnes běžně a často používán termín korporátní fašizmus. Není proto divu, že se dnes v celé Evropě zase - někde potichu (na západě), někde hlasitě (Pobaltí, Ukrajina) - opět dostává fašizmus na výsluní a jako hnědý mor postupně obsazuje celý kontinent. Asi je to zákonité, když dávno kvete i v USA, což je náš vzor, či ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nastudujte si základní pojmy a neplácejte blbosti. Až potom se účastněte diskuse. Začněte tím "fašismem".

   Smazat
  2. Ale Anonym 15:29 i bez "nastudování" velmi přesně popsal, co se dnes v Evropě děje.
   Chorvati oslavují ustaše
   Slovinci oslavují Bílé gardy
   Albánci UČK a balisty
   Rumuni oslavují své divize (které mimochodem zmizely u Stalingradu,
   v Pobaltí své "hrdinné" SS,
   na Ukrajině Banderu a Sucheviče,
   EU je budována podle přestav vůdců 3 říše (viz kniha "Znečištěný pramen"
   Podívejte se, jak zametají s Katalánci, s jejich zvolenými zástupci začíná v Madridu proces!

   Smazat
  3. 15:29, korporátní fašismus jest fašismus. Tak byl už na svém počátku koncipován. Jako dohoda - svazek (fasces) mezi vládní mocí, korporáty a lidem.

   Smazat
  4. 12:04 Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
  5. 12:04 Ano, je tomu tak, ale proč existuje? Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  6. 7:33-35

   Nejen nácek, ale ještě k tomu idiotská kopírka. Většinou to tak bývá. Debil a zuřivec k tomu. Pak se z toho vylíhne nácek. Jdi ke svým černým bratrům, co se modlí pětkrát denně hlavou k východu a jedenkrát týdně dopřejí sex s kozou, aby snížili to pnutí, co jim tlačí na mozek, a ještě více ho deformuje. Vůbec se nelišíte.

   Smazat
 22. To snad není pravda, co tady vytvořili za názory dospélí lidé. Prosím vás, přečtěte si to znovu sami a přemýšlejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obdivovatelé fašizmu byli smazáni. Nemají tu co dělat.

   Smazat
  2. Ty si dovoluješ nazývat náš milovaný putinismus-babišismus „fašismem“, ty hovado jedno cenzorské, havlistické, kavárenské?!

   Ano, mizejí odsud NAŠE příspěvky – dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů, babišistů a zemanistů!!
   A kdo je asi maže, když ne nějaké zákeřné hovado cenzorské prozápadní, havlistické, kavárenské?!
   Naši drazí soudruzi a soukmenovci z redakce naší milované Nové Republiky přece neustále + jasně deklarují svůj NESMIŘITELNĚ ANTAGONISTICKÝ vztah k cenzuře, tomu podlému nástroji NATO a EU!

   Takže tedy, ty hovado smradlavé cenzorské, pachateli nechutného žvástu z 2. února 8:49: Koukej odtud vypadnout!
   Tady nemáš co dělat – tady bojujeme za návrat našich osvědčených šťastných zítřků!!
   Běž si hájit poslední žalostné zbytečky kapitalismu a demokracie někam jinam, třeba na stránky tzv. Přítomnosti či jiného odporně pravicového, primitivně antikomunistického a antiputinského webu!!!

   Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


   P. Radosta

   Smazat
 23. 21:15 Jediný moudrý, spravedlivý a všeznalý se ozval. Stará moudrost praví: "Chybu hledej nejdříve u sebe". Tak než začnete někoho poučovat a moralizovat, tak přemýšlejte sám.

  OdpovědětSmazat
 24. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 1. února 5:54.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 25. Ano, Rusko = komunismus = putinismus!

  Náš drahý soudruh a soukmenovec Сергей Ервандович Кургинян je NESMÍRNĚ moudrý komunista-putinista: Jeho Leninsko-putinsky pravdivé teze o přímé+neměnné spojitosti
  1. Ruska s komunismem-putinismem
  2. Západu s liberalismem-fašismem
  je třeba do kamene tesat a do dubových hlav vtloukat.

  Jak známo nám komunistům, putinistům, zemanistům a babišistům: Teorie se potvrzuje praxí.
  A všechny teorie s.s. Кургиняна jsou praxí potvrzovány STOPROCENTNĚ:
  • Veliký Putin, BJJP, je pořád DOKONALÝM komunistou
  • Veliké Rusko se neustále chová jako DOKONALÝ komunistický stát, na věčné časy a nikdy jinak!
  • liberální Západ se vůči Velikému Rusku a Velikému Putinu, BJJP, chová fašisticky


  Jaké z toho plyne poučení, pro nás Čechy?
  Prosté: Utečme ze Západu, z Evropy, z NATO, z EU, zpět na Východ, do otcovské náruče Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Utečme CO NEJDŘÍV, než se báťuška Veliký Putin, BJJP, na nás rozzlobí, a rozbije nám řitě knutou, jaksepatří.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 26. To nadšení pro nacismus německého střihu 1933-1945 je u nás zarážející. Je spojeno nejen s desocializací společnosti, ale znovu s antisemitismem v nové podobě - orientovaného na ruskou, ale i čínskou populaci. V tomto směru je pak zarážející to usilovné zatlačování islámu do dob Koniášů, upalování čarodějnic a knih, doby u nás Temné běsnící rekatolizace a souběžná propagace "ideálního" spojení křesťanské a muslimské víry v zemích EU. Trochu to nehraje s euronacismem, který přece jenom bude časem žádat rasovou čistotu!
  Jinak panem Blbostou citovaná slova Putina jsou více než pravdivá. Ale diktatura kapitálu vždy pracovala podle hesla rozděl a panuj! Jinak by kapitalismus padl!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také nevím, proč a k čemu Blbosta-Radosta užívá svůj literární styl. Myslím, že prudí komunisty i nekomunisty levicové. Antikomunisty asi také, pro pravdy, v textu definované, akceptované, některé již většinovou společností. Nechal bych jej prověřit BIS, Mossadem nebo aspoň naším ministerstvem Pravdy, neb mi dělá v hlavě "guláš" a to se přece v demokracii nesmí!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.