Reklama

čtvrtek 10. ledna 2019

Lenka Procházková: Slunce v úplňku

10. 1. 2019

47 komentářů :

 1. Česká televize a ostatní havloidní média, spolky se snaží, seč můžou, dát smrt Palacha, jako příklad boje proti komunismu. Skutečnost je neúprosná v tom, že to byla úplně zbytečná sebevražda, dnes zneužívaná těmi, kteří nikdy proti komunismu nebojovali a k boji se probudili až tehdy, kdy komunismus sám a dobrovolně odešel. Kdyby všechny ty kreatury měl možnost Palach vidět, sám by svého činu musel litovat. Je zvláštní, že nikdo dnes neprotestuje žádnou formou proti zabíjení civilistů, které provedlo NATO v Srbsku, Iráku, Afganistanu, Libyi a Sýrii pod heslem rozsévaní demokracie. Ti co kolem Palacha byli a na jeho smrti se podíleli, když to věděli a asistovali mu v tom, mají určitě do konce života černé svědomí. Byla to zbytečná sebevražda zdravého mladého člověka, která nic nevyřešila a dnes je zneužívaná lidmi, kteří nemají čisté svědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si Palacha vůbec neber do huby a nezneužívej jeho památku k obhajobě tvých protidemokratických blábolů, které s činem Palacha nemají nic společného.

   Smazat
  2. Naopak,mate pravdu.Nejvetsi srabi dnes "statecne"bojuji s minulosti a nechteji videt soucasnost.Ohaneji se demokracii a jinym nazorum zaviraji ,demokrati,usta.

   Smazat
  3. 0:59
   Můžeš si žvanit co chceš, volit koho chceš. O jakém zavírání úst tu teda blekotáš?

   Smazat
  4. 1:03- to platilo i za komančů, dalo se stěžovat na "lampárně", nevolit koho nechci a "nedobytnost"do médií. Jen ten NET nebyl, jen šeptanda, současný ekvivalent nesprávných teorií a falešných zpráv znovu evidovaných včetně šiřitelů MV a BIS! Tak co se změnilo?

   Smazat
  5. 0:17-Vy si neberte Palacha do huby! Byl jste ve Všetatech v té době? Možná jako fízl, který mi vytáhl negativ z foťáku. Půlnoční anonym má pravdu a nejen v zneužití Palacha, 17. 11. a jiných výročí potomky Ukomunistů!

   Smazat
  6. 1:43 -pane, když tady vládli fízlové, tak ženské chodily v 55 do důchodu, po ulicích se neváleli desítky tisíc bezdomovců a feťáků a co je to exekutor a bezdomovec tušil málokdo. Co je to za blbost, jak může žít člověk na ulici? Může, ale demokraticky zmrzne.

   Smazat
  7. Pan z @2:32
   ma velkou pravdu. Tak, nebo tak, proste tak.

   Blizi se skutecne, obr krize, ktera se dotkne kazdeho. Toto neni na nasich rozhodnutich...

   Drzte sve blizke, Opravdvu kazdou korunku chrante, a jak se rika v SK:
   "V zdravi ostavajte, mamickine prachy".

   Tak, nebo ne???
   Tak se trochu, malinko, podivejete na inv. mapy.

   Smazat
 2. At zije Fucik alias Horak na Opratce Nezradil a pistole odhodil a nic nevyzradil

  Moshe

  OdpovědětSmazat
 3. Půlnoční anonym to napsal velmi správně. Ti, kteří jsou schopni vnímat plně současnost a mají povědomí o minulosti před třiceti lety a navíc vědí, co znamená sebeobětování, byť v mladické nerozvážnosti, tak by měli tomu z času 0:00, také poděkovat za správný názor. Ještě lze ho mít. Snad jen už na diskuzi zde v NR.

  OdpovědětSmazat
 4. Největší tragédie je v tom, že sebevražda Palacha byla úplně zbytečná a posloužila šaškům k jejich zviditelnění. Souhlasím s 0.00.

  OdpovědětSmazat
 5. Jane Palachu, zatím co vy jste pro svoji víru v lepší společnost dobrovolně, neskutečně trpěl, pomatená autorka, bere od zástupců devastujících naši zem, metál.
  Však kdyby jste v dnešních poměrech žil,
  přiznal by jste svůj omyl, jenž jste si životem zaplatil.
  Hrdino západní propagandy studené války a všech hlupáků jenž svým přičiněním uvedli naší zemi na pokraj války*

  OdpovědětSmazat
 6. Smrt Palacha byla i z dnešního pohledu zbytečná. Ale ON tu událost nějak cítil a tak zareagoval způsobem, který si zvolil.

  Nyní je na místě uvést HLAVNÍ DŮVOD jeho činu. Tím byl

  VSTUP VOJSK VARŠAVSKÉHO PAKTU DO NAŠÍ ZEMĚ!!!

  Schválně nepíšu Sovětských, i když po "akci" zde zůstala jen armáda sovětská (ale to už je samostatná kapitola).

  Protoe s klidným svědomím mohu říci, že heho (zbytečná smrt) je v historii ZEUŽÍVÁNA všemi, kteří se dnes prohlašují za demokraty a jsou vlastně jeho vrstevníky. Ač znají, jak ty události proběhly, tak TI DNEŠNÍ DEMOKRATÉ, lžou a podílejí se na falšování a překrucování dějin.

  Palach totiž NIKDY NEVYSTUPOVAL (ani pasivně, NATOŽ AKTIVNĚ) PROTI REŽIMU který zde byl. Tak byl na škole jako aktivní svazák a byl dokonce i členem svazáckého výboru.

  Jaký charakter může mít člověk, který zneužije smrti jiného člověka?
  Jeho smrt vlastně pro mnohé nebyla zbytečná, protože odhalila charakter lidí, kteří si dnes říkají DEMOKRATÉ, ale v tehdejší době se chovali jako členové "stáda", zbaběle a pokrytecky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte plnou pravdu. Kdo zná sociální poměry Palachovy rodiny ví, že byl zneužit. Národní komunisté opustili stranu dobrovolně na protest, váhajícím pomohli vyloučením. Staří, prvorepublikoví zůstali z nostalgie, bez vlivu. Tehdy se stvořil "technický" socializmus s ukomunisty bez ideí neschopný čelit pozlátku Západu. Naopak pátou kolonou známého etnika vědomou debilizací státní správy vytvořit situaci pro změnu. Ta se stala již v jejich plné režii v 89. za přispění většiny. Protože tito psychopaté jsou nepoučitelní, docílili po 30ti letech opět stav obratu svojí debilitou, hnanou hamižností. Tak kdy již dokážeme určit příčinu a tím i výsledek naší nespokojenosti?

   Smazat
 7. No jo chudáčci Český rádoby demokrati nemají žádný proti komunistický odboj tak se snaží o Palacha, mašíny atd.

  OdpovědětSmazat
 8. Měli jsme vás v 89, vy rudé, vlastizrádné svině, za vaše zločiny rozvěsit na kandelábrech.
  Jenomže to jste byli táááákhle malincí a ani jste nedutali. Dnes zase, vy odporná špíno, drze vylézáte z děr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co do toho pleteš komunisty!? Já je nemám rád také, ale to co nastoupilo po nich, je mnohem horší. Ti nezrazují vlast, ti ji rovnou rozprodají a rozkradou. Cizokrajní šmejdi prostě mají občanství, ale ČR není jejich vlast, tak to vlastně nejsou vlastizrádci.

   Smazat
  2. 8:46 Pepku, vyskoč :-)

   Smazat
  3. Ubožáku v 8:46 ty rudý svině nám od 90 roku vládnou a kdyby jste je vyvěšely tak snad tady budeme mít normální režim. Takhle jste vy zdegenerovaný zvrhlí parazité u lizu ale nic netrvá věčně, dojde na vás.

   Smazat
  4. 8:46 Ty „rudý svině" ti nakopou tvou nacistickou držku.

   Smazat
  5. 8:46 V čase hadráku, jsi zrovna pobýval v kulách tvého
   fotra, okresního tajemníka KSČ.
   Fotr je teď v ODS a ty jsi sotva vyrostl z puberty.
   Zatím tlač beďáry a uhry, šoupej nohama a drž hubu.

   Smazat
  6. 11:40 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého pána! Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?! :-D

   Smazat
  7. 16:31 Jo, ODS je prý alternativou pro ANO! Kdypak dojde ke slučovacímu sjezdu ??? Elita StB spolu s vypěstovanými "disidenty" připravovala trpělivě přechod k oligarchickému komunizmu. Klauzemanobabiš je geniální, rafinované řešení v zájmu Ruska a bolševické lůzy. Největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz zdešjí "diskuze").

   Smazat
 9. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipnost, narcisismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. To jsi perfektně popsal "morálku pánů", která je zásadní charakteristikou Nadčlověka a je také pravým opakem "morálky otroků", podlidí, jichž je tento projekt zvaný Nová republika vzpourou proti osudu, neb "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy!" (Fridrich Nietzche).

   Ale nač vést zbytečné proslovy! Stačí srovnat nás zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   .... s vámi tu!:))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 10. Jsem přesvědčen, že paní Procházková popíše pravdivě život Jana Palacha a nebude se snažit z tohoto autentického levičáka dělat antikomunistu.

  OdpovědětSmazat
 11. Palachův extrémní čin, bych hodnotil podle kritéria: Mělo by být jeho jednání vzorem, pro další nespokojené s režimem? Za sebe si odpovídám: Nikoliv. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych Vaši myšlenku rozvedl. Jestliže přijmeme za fakt to, že jeho čin by neměl být vzorem pro nespokojené s režimem, můžeme vyvodit, že by měl být vzorem pro spokojené s režimem. Já bych jim i přispěl na benzín, dnes to přecijen není taková láce. A to už se vyplatí a pokud by to třeba nabralo masových rozměrů, vyšlo by to dle ekonomických zákonitostí ještě levněji. Ekonomika především. Nuže, neváhejte a hlaste se darmošlapové, darmojedi, kavárenští povaleči, věční lezdoprdelisté, škůdci všeho druhu a úchylové, aby na vás také zbylo. Akce je časově omezená.

   Smazat
 12. Kdyby se ten Palach k vůli té holce oběsil, tak chápu.
  Ale plýtvat benzinem ?
  Ještě že byl tenkrát za 2,10 Kčs

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, Palach, který byl z chudých poměrů si studoval na vysoké škole, což by na západ od našich hranic nebylo možné se stal obětí podvodu, kdy mu byl místo tekutiny používané v divadlech na zobrazení ohně, podstrčen benzín a Palach, který měl svým činem jenom probudit zájem, doplatil na odvod a ze všeho vyšel z popáleninami, které mu přivodily smrt. Nebylo jeho úmyslem umírat, ale jenom probudit lidi od nezájmu k událostem. Jenomže lidé, pokud nemají zaplaceno, nejeví zájem. Po smrti Placha nastupuje nejmenované velvyslanectví západního demokratického státu a organizuje tryzny, shromáždění, seskupení plaček a z člena vedení Svazu socialistické mládeže proměňují v bojovníka za západní krachující demokracii. Palach před smrti litovat svého činu, spáchat sebevraždu v méně kapitalistické společnosti, která ožebračuje nás všech. Díky Palachu. Sice si zemřel strašnou smrti zbytečně a na tvé smrti tyjí darmožrouti.

  OdpovědětSmazat
 14. Poslední výzkumy zjistily, že měl v úmyslu střílet z pistole u českého rozhlasu. Mašíni chtěli spáchat atentát na Gottwalda. Nakonec ta historie bude připomínat Staré pověsti české.

  OdpovědětSmazat
 15. Povídalo se, že po roce 1989 se také někdo upálil na protest proti restauraci kapitalismu. Nevím to jistě, ale nikdo mi to nevyvrátí, protože sdělovacím prostředkům nelze věřit a ani není vlastně nikdo s morální autoritou, komu bych uvěřil. Stává se dost tragédií z důvodu exekucí nebo ztráty zaměstnání, které se cenzurují. Proč by nezatajili takovou událost?

  Když už se někdo tohoto tématu ujímá, měl by popsat všechny případy sebeobětování, jinak se stane nedůvěryhodný. Pochybnosti byly zasety a už se toho nezbavíme. Šuškanda přebije cokoliv, co uslyšíme v televizi a rádiu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oběti "demokracie" se většinou neupalují. Mají většinou
   jen na provaz, který si ale nemohou koupit.
   Stačí i tkanička od bot nebo prádelní šňůra.
   Po takových ani pes neštěkne.

   Smazat
  2. Máte pravdu. Byl to nějaký 16-ti letý kluk. O něm se ale nepsalo, jen malá zmínka.

   Smazat
 16. Že všech vašich nenávistných výkřiků je mi zle, ten kluk byl starý jako já a mravně byl nad námi všemi. Styďte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žvatláš kraviny. Proč by se kdokoliv měl stydět? Od roku 1990 se postupně upálilo asi 13 lidí - viz TV zprávy. Jen stručně - že to byli psychopati a blázni. Takže oni všichni byli psychopati - jen Jan Palach byl hrdina. Takové žvásty můžou vzniknout jen v režimu hnusu, který dělí vraždy na špatné a správné,stejně tak války a zabíjení. Humanitární nebo teroristické a špatné. Systém hnus. A ty se nezastávej systému hnus. Je to pokryteckej hnus.Jako ty, ať jsi jakkoliv starej. Proč ses neupálil ty? Tobě se "okupace" líbila?

   Smazat
  2. On se Palach upálil, aby Viktor Kožený mohl zašantročit československé nákladní loďstvo. Doufám, že Kožený přispěl na opravu Palachova obyčejného venkovského domu a nebude potřeba přispět z veřejných peněz těch, kteří na převratu prodělali.

   Smazat
 17. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 11. ledna 9:57.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 18. J. Palach – nevinná oběť pražské kavárny

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  V těchto dnech vzpomínáme na J. Palacha, poslední oběť brutální kontrarevoluce z roku 1968. Nejdříve si zopakujme známá fakta:

  J. Palach byl zanícený socialista, budoucí věrný člen Strany. Jeho zkušenosti z Francie, z krátkého trpkého pobytu mezi tamním zbídačeným proletariátem, Palachovu lásku k našemu zřízení ještě utvrdily.
  Byl proto na nejlepší cestě k začlenění do naší společnosti, normalizující se po tragickém období kontrarevoluce.

  Leč havlisti-pravičáci, pražští kavárníci, krátce LEPŠOLIDI, sprostě a promyšleně zneužili zapálenost mladého, nezkušeného svazáka: Přemluvili J. Palacha, aby na sobě vyzkoušel tzv. studený oheň, v rámci burcování pracujících vrstev z kontrarevoluční letargie. Ve skutečnosti své oběti do lahvičky – místo přípravku na studený oheň – nalili běžnou hořlavinu.

  Tuto hroznou pravdu v plné nahotě odhalil poslanec a člen ÚV KSČ soudruh a soukmenovec Vilém Nový. Díky tomuto šokujícímu odhalení se našim a sovětským orgánům podařilo zamezit dalším tragédiím.
  Ještě jména oněch kavárníků-zákeřníků: Spisovatelé Vladimír Škutina a Pavel Kohout, tzv. studentský představitel Lubomír Holeček, sportovec Emil Zátopek a šachista Luděk Pachman.

  Jaké z toho plyne poučení?
  Že lepšolidi se nezastaví před ničím, v honbě za bezpracným ziskem.
  Mějme to na paměti!

  Vbrzku, nejpozději za několik let, nám Veliké Rusko poskytne bratrskou pomoc – NAPROSTO STEJNOU bratrskou pomoc, jakou nám poskytl Sovětský svaz v roce 1968.
  A vše se bude opakovat: Část lepšolidí prchne do Evropy, ve zbabělém strachu před dopadem tvrdé pěsti dělnické třídy na svoje kavárnické tlamy.
  Zbytek kavárníků se bude pokoušet o brzdění normalizace naší společnosti, třeba i přemlouváním naší mládeže k demonstrativnímu použití studeného ohně.
  Buďme proto na stráži, na stráži míru a socialismu-putinismu-babišismu, ať zabráníme zbytečným tragédiím.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Dnes byl odvysílán film Palach, ubohost nad ubohost. Film, který ke skutečnosti má strašně daleko. Film, který vůbec není o pravdě, ale o propagandě. Film na úrovni filmu Václava Havla, Odcházení. Film, který tvůrci nedali ani do kin, jak je to běžně zvykem, protože by ta kina zela prázdnotou, jedině že by na něj šel závozník z filmu Vesničko má středisková, kterému by museli říct, aby zůstal do konce, protože ten konec je nejzajímavější. Prostě ubohost. Chudák Palach.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na film se bude chodit povinně místo vyučování. Doufám, že na konci je aspoň jedna erotická scéna.

   Smazat
 20. Je mi to líto, že se pravděpodobně vymykám většinovému "vidění" oběti Jana Palacha. Z mého pohledu se jedná nešťastnou událost mladého chlapce, který neměl poblíž sebe někoho, kdo by mu celou situaci dokázal vysvětlit. Byla to zbytečná oběť. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 21. Dnes jsem si přečetl rozhovor s paní Procházkovou, na Nové
  republice.
  A zjistil jsem, že ten můj úvodní příspěvek v diskusi ve
  formě ???????????????????..., byl na místě.
  Z kraje mi její zpověď nijak nevadila, i když si o t.zv.
  disidentech myslím své.
  Pak se ale její disidenství ukázalo v plné nahotě. Pochopení
  Palachova činu, proměněného v pravičácký festival nenávisti
  ke každému, kdo nesdílel jejich politický pohled.
  Ohlupování hlavně mladých lidí, kteří se narodili buď v závěru války, či až po ní, dosáhlo obludných rozměrů.
  Vrcholem pak její slepá ulička, co by důvěra v "socialismus s lidskou tváří", což máme nakonec i dnes. Přitom se ji to dnes moc nelíbí.
  Také povržení pro KSČM, kteří podle ni zradili své lidi a spojili se s kapitalistickým oligarchou Babišem, smrdí účelovostí.
  Pro mně to byl pragmatismus, sice na hraně možnosti jak uplést z hovna bič, ale pragmatismus to byl.
  Raději komunisty s Babišem, než nějaký demoblok "lepšolidí".
  Prostě paní Procházkové moc nerozumím, o co ji vlastně jde.
  Jít s vlky a nebo jít, ale s odstupem.

  a ukázkou kde se paní Procházková nachází.

  OdpovědětSmazat
 22. Současný režim zneužívá smrti Palacha k rozdmýchaní nenávisti mezi lidmi, protože ti, kdo žili v době, kdy Palach spáchal sebevraždu z důvodů, které do dnes nejsou dostatečně objasněny, vědí o tom, že to byla zbytečná smrt a způsobila jenom velké hoře jeho rodičům a posloužila všem komediantům, kteří se na tom živí a nemají žádný charakter.

  OdpovědětSmazat
 23. Procházková - to je tá čečenská nevesta, či sa jedná o inú???

  OdpovědětSmazat
 24. Jedná se o jinou. "Čečenská nevěsta" se jmenuje Petra Procházková, mj. kamarádka Štětiny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.