Reklama

pátek 25. ledna 2019

Ľuboš Blaha: Dnes berú Američania suverenitu Venezuele, zajtra ju zoberú nám

Ľuboš Blaha
25.1.2019 facebook
Spojené štáty americké sa vo Venezuele pokúsili o štátny prevrat. To je čisté barbarstvo, ktorým USA vrhajú svet späť do čias studenej vojny, kedy zbesilo zvrhávali suverénne vlády v latinsko-amerických krajinách a financovali krvavé režimy.USA FLAGRANTNE PORUŠILI SUVERENITU VENEZUELY

Ide o flagrantné porušenie medzinárodného práva, hrubý zásah do suverenity inej krajiny a nebezpečný precedens, ktorý musí odsúdiť celé svetové spoločenstvo, ak má ešte národná suverenita akýkoľvek zmysel.

Ak to prejde vo Venezuele, ani my na Slovensku sa nemôžeme cítiť bezpečne. Tu ide o všetko - ide o budúcnosť, o mier, o záchranu princípu národnej suverenity.

VYHLÁSME SANDERSA ZA PREZIDENTA USA - ČO POVIETE?

Som zvedavý, ako by sa cítil Trump, ak by sa dnes Bernie Sanders vyhlásil sám za prezidenta USA a iné štáty by ho veselo uznávali ako hlavu štátu. Lebo toto urobili Američania Venezuele. Zachovali sa ako medzinárodno-právni sedláci.

Teraz nejde o to, čo si myslíte o režime vo Venezuele. Ani ja nie som fanúšik prezidenta Madura, ktorý urobil príliš veľa chýb na to, aby som ho obhajoval. Vždy som sa hrdo hlásil k Hugovi Chávezovi, ale Maduro je úplne niečo iné.

NEMUSÍTE MILOVAŤ MADURA, ALE VENEZUELA JE SUVERÉNNY ŠTÁT!

Napriek tomu - Venezuela je suverénny štát. A akékoľvek pokusy o prevrat za pomoci USA či inej veľmoci sú absolútne neprijateľné.

Tu nejde len o Venezuelu, tu ide o to, či ešte platí medzinárodné právo, alebo USA práve začali obsadzovať štáty, ktoré sa im nepáčia.

RUSKO NA STRANE VENEZUELY, FAŠISTI NA STRANE PREVRATU

Na stranu Venezuely sa postavili všetky ľavicové režimy v Latinskej Amerike, vrátane Mexika, Kuby či Bolívie. Za Venezuelu sa postavilo aj Rusko, ktoré obvinilo USA z pokusu o prevrat.

Proti suverenite Venezuely sa postavil fašistický režim v Brazílii, neoliberálny režim v Argentíne, autoritársko-oligarchický režim v Paraguaji a gangsterské štáty Honduras a Guatemala - všetko bábkové vlády USA.

Svet musí vyjadriť solidaritu s Venezuelou. Pretože dnes berú Američania suverenitu Venezuele, zajtra ju zoberú nám.

SME S TEBOU, VENEZUELA!

YANKEE, GO HOME!


Ľuboš Blaha

(Autor je poslancem Národní rady SR, publikováno na Facebooku)

33 komentářů :

 1. USA potřebují zrekvírovat venezuelskou ropu pro svou potřebu! USA došly ve své aroganci tak daleko, že si volí venezuelského prezidenta na dálku! Je to hnus pruhovanej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.32 Píšete hlouposti, USA má své ropy dost a nepotřebuje mizernou ropu Madurovu.

   Smazat
  2. 13:46 USA potřebují ropu z Venezuely, je to blízko a budou ji do světa prodávat jako ropu z břidlic. USA nejsou ani v první desítce prozkoumaných ložisek se zásobami ropy. Těžba ropy z břidlic je neekonomická a neekologická.

   Smazat
  3. Rusko vytěží denně ca 10 milionů barelů ropy.
   Z toho spotřebuje 3 miliony.
   Takže 7 milionů prodá nebo uskladní do rezerv.


   USA vytěží denně 8 milionů barelu ropy.
   Z toho spotřebuje 19 milionů.
   Takže jm ještě 11 milionů chybí.

   Už chápete proč USA terorizuje celý ropný svět?
   Už chápete proč USA vraždí nejvíc tam kde je ropa?

   Protože dolar je bezcenný papírek a proto vznikly takzvané petrodolary které
   nejsou kryté ničím jiným jen krví a slzami milionů nevinných lidí
   povražděných v zájmu USA.
   A právě proto se snaží dovést tu jejich zvrácenou demokracii do Ruska.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 13:48 Asi takto usáci nepotrebujú venezuelskú ropu?
   https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/
   Nauč sa inteligentnejšie trollovať. Hmmm....ale to by si potom nemohol troloobať, že? Inteligencia by ti to nedovolila.

   Smazat
  5. Drzost Made in USA opět v praxi!Sloužit a hájit zájmy této imperiální,neokonsko-fašistické zadlužené a demokracií pohrdající země, jako je hnUSÁcko,a hájit zájmy jejich miliardářských neokonských klanů, může jen zaslepený blb,který neví nic, co se kolem něj děje, nebo podplacený, a po rádoby falešné kariéře bažící vlastizrádce, který by měl být v každé takové zemi co nejrychleji vsazen za mříže. Ať už se jedná o Venezuelu, Brazilíi, Argentinu, nebo i EU a ČR! Kdo slouží americkým neofašistickým zájmům, ten slouží ďáblu a peklu. Kdyby nebylo rozpínavosti USA ve světě, tak bychom měli ve 21.století podstatně více klidu.Ti lotři z Fašinktonu neustále škodí světu, lidstvu i planetě Zemi, a proto jsou velmi NEBEZPEČNÍ všem!!!Jsem zvědav, kdy všechny ty proamerické loutky pochopí, že hrát si na věrného kamaráda USA, je pro každého smrtící záležitost!Platí to nejen pro Guaidóa, ale i pro všechny ty poskoky typu Junckera, Merkelové, Mogheriniové, Mayové,Porošenka, Kalouska,Langšádlové,Štětiny,pospíšila,Gazdíka, Farského, Rakušana, Bělobrádka, Bartoška,a mnoha dalších..... No, nevím, ale bez zásadních změn v uvažování obyčejných lidí o tom, kdo je kdo, se k lepší budoucnosti nedopracujeme. Ani ve světě, ani doma.

   Smazat
 2. Tak pěkný článek též s vámi souhlasím snad se ten převrat us zlodějům nepovede.

  OdpovědětSmazat
 3. Vám Slovákům Američané žádnú suverenitu nezoberú, lebo žádnou nemáte.
  Totéž platí samozřejmě i pro Česko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 13:03 - samozřejmě, jenom se divím, že tak základní poznatek Blahovi zcela uniká! Ale nemusíme smutit, ani Němci na tom nejsou lépe.

   Smazat
 4. Tomu už chybí jenom někdo, kdo schválí "humanitárně vybombardovat"

  OdpovědětSmazat
 5. Bláho, kdo ti bere tu vaši demokraciju, to jsi se spletl s rokem 48, kdy nám rus demokracii sebral na 40let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potom ju zobral niekto iný.A zas sme všetci v rici.Tak nepíš magor.

   Smazat
  2. Ve 48' tu žádný Rus nebyl, neměl co sebrat. Ale to vás asi ve škole neučili, viď?! 48. byl rozhodnut ve svobodných demokratických volbách v roce 1946 bez asistence cizích velmocí!!!
   Stejně bz to dopadlo ve Francii a v Itálii, ale tam už zaúřadovala CIA a ami-ambasáda.

   A teď, Pepku, zameč a vyskoč!

   Smazat
  3. 13:26 Rus nám žádnou demokracií v roce 1948 nevzal. O státní suverenitu ČR přišla po roce 1989. V současnosti ČR je kolonií Západu. Je nejvyšší čas opustit a NATO a co nejrychleji navázat úzkou spolupráci s Euro-asijskou unií. Je nutné se co nejrychleji přidat na stranu Ruska, protože pouze Rusko je v současnosti zárukou míru a bezpečnosti. Občané ČR a SR by měli jezdit na dovolenou do Ruska, nejlépe na krásný ruský Krym.

   Smazat
  4. 17:18 V roce 45, troubo! - https://c1.staticflickr.com/4/3882/14519719586_16eb59ab04_h.jpg

   V tom roce 48 to už bylo jen divadýlko pro hlupce!

   Smazat
  5. Pro nevzdělané blbečka 17:59:

   Poválečné volby v ČR se konaly v roce 1946! Ne v roce 1945 jak mylně uvádíte.
   Zbytky Sověské armáda odešly z ČR v září 1945.
   Dávat nám sem protektorátní protisovětský plakát (jak to udělal idiot 17:59) při vědomí, že právě náckové nás chtěli vyhubit v pořadí jako druhé po Židech, je vlastizrádná nechutnost, zasluhující velkou přesdržku.

   Smazat
  6. 19;03
   Vážený pane,kdyby jste toho slabomyslnýho jedince rovnou smazali nebo blokovali jako mu to udělali jinde,BYL BY KLID!

   Smazat
  7. 19:03 Tak si tupé komoušské hovado přečti pana Cibulku! Ten to jasně říká! Od roku 1945 jsme přímo řízeni a ovládáni KGB a GRU! - https://eurozpravy.cz/domaci/politika/87505-ohrozuji-nas-satanske-sily-kgb-a-gru-tvrdi-politik/

   Smazat
  8. 8:33
   STRČ SI UDAVAČE A DEMENTA CIBULKU I SE SIDERICKÝM KYVADLEM DO PRDELE,GRABIT ZAJEBANY!!!!!!!!

   Smazat
  9. 8:47 Áááá zase ten dementní zřízenec z pitevny v Mostecký nemocnici, co každej den převáží do márnice mršiny zdechlejch komoušskejch gerontů, až se z čuchání jejich posmrtných prdů začal sám vznášet až stal se tímhle ubohým rudoprdem!:)) A to měl našlápnutý na pěknou kariéru, zmrd jeden! Toho sere nejvíc, že ten zrzek v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru udělal jemu a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány! Páč totiž jeho zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Vod tý doby je denodenně zlitej a často na sál doveze už odpitvanou mršinu a tak primář - Ukrainec na něj zařve "ty GRABIT ZAJEBANY!!!!!!" a to je jediný co mu utkvělo v tom jeho odulým mozolu ...

   Smazat
 6. Ten doposud neznámý , co se sám prohlásil za prezidenta Venezuely to jistě neprovedl sám od sebe .Je jasné i snad Pepku Vyskočovi kdo k tomu popostrčil a proč . A co u nás ? Kchárl ho už taky uznal ?,A co na to lokajové USA Petříček a spol ? Ti se ještě nevyjádřili ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika je nepoučitelná aneb vtip dne: Bílý dům si na dálku zvolil za "dočasného" venezuelského prezidenta nějakého Juana Guaidu. Asi má připravit prezidentské křeslo pro Michaila Saakašviliho. Oba tito "prezidenti", Guaida a Saakašvili, byli spolužáky na Univerzitě George Washingtona, kde dostali tu nejlepší možnou prezidentskou přípravu! P.S.: ještě před dvěma roky byl Saakašvili připravován Amerikou na prezidenta Ukrajiny :-)

   Smazat
 7. Pan Blaha má samozřejmě pravdu a ten chudák z 13:26 by nutně potřeboval morální podporu od pana Radosty. |Nevím kde se zase fláká, má toho asi moc a nebo mu už skončily vycházky. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, jako obvykle má pan Blaha pravdu. A já ho Slovákům docela závidím. Není mnoho politiků, kteří dovedou pro věc tak zapálit, jako to umí on. Je přesvědčivý a pravdivý.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Bláho, máte plnou pravdu,držím Madurovi palce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně u nohou, až bude houpat vede toho svýho kmotra! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  2. 8:39
   S TEBOU TY RETARDE SE SRÁT NEBUDEM,DOSTANEŠ VÝBĚH MEZI HLADOVÝ SVINĚ,JENŽE HNÁTY TI PŘED TIM PŘERAZÍME,PAK UŽ SE BUDEM JEN BAVIT!☺

   Smazat
  3. 8:49 Kdo? Jsi sám, páč tvý parťáci skinheadský cos dřív s nima chodíval do Chánova na cikány a hajlovat, tě vyloučili! Vím proč. Jsi totiž vnukem zkurvenejch komoušskejch xindlů z Volyně! A jednou je navštívili ukrajinští vlastenci! Tvý komoušský bábě uřezali kozy, dědkovi hnáty a pracky a ještě živý je hodili do škarpy a tvýho nezletilýho strejce pak obalili slámou, zapálili ho a zahráli si s ním pak kopanou!:)) No a proto chováš k těm vlastencům zášť - tajnou! Tedy až do památné revoluce proti janukovštině v Kyjevě! Tehdy jsi odmítl jít s kamarády hajlovat jako obvykle, ale tentokrát na oslavu vítězství bílé rasy nad russáckou komoušskou slotou! A oni ti proto rozkopali tlamu a hodili tě do škarpy, taky, abys pozdravoval v pekle svou bábu s dědkem! A tak jsi zradil ideály a nechal si narůst těch pár škaredejch chlupů na tý oslizlý makovici a teď tu opěvuješ Putlera! Chtěl by si se pomstít, ale jsi jen malá bezcenná veš, mstíš se jen hubou a ... KAPITÁLKAMA!☺
   KOMUNYSAKU? NA GULJAKU!!!!!

   Smazat
 10. Ať jim tam bouchne Yellowstone !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bys nepřežil! Oni jo. Oni mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké, africké, čínské a jiné sloty ...

   Smazat
 11. Skvěly! 20 let ! do té doby ,do země vpáli asteroid !

  OdpovědětSmazat
 12. Pokud si kdo bere za vzor politiku USA, souhlasí a podporuje porušování zásad mezinárodního práva, válečného prána a nakonec, co do častých důsledků i lidských práv vůbec. Jednání USA jako státu je nemravné, je ukázkovým imperialismem. Obdobně všech jeho nohsledů. Každému odporu takové politice vzdávám úctu a doslova trpím tím, že nenacházím prostředky na její účinnou podporu.

  OdpovědětSmazat
 13. Vasila Bilaka nahradil Luboš Blaha.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.