Reklama

neděle 6. ledna 2019

Máme na víc

Zbyněk Fiala
6.1.2019  VašeVěc
Chvíle zásadních změn přijde, ale bude přát jen připraveným.

Samozřejmě, že by se dalo nad uplynulým rokem fňukat, zvlášť, kdybychom se nechali strhnout bojovníky proti neexistujícím migrantům ze Severní Afriky a Blízkého východu. Není divu, že tu nejsou. Války, které je vyhánějí z domovů, neutichly, dokonce je pomáhají udržovat i naši žoldnéři, ale to není důvod, proč jít k nám. Všichni vidí, jak snadné je u nás propadnout na úroveň, na které by nechtěli žít ani oni. Národní vizitkou jsou bezdomovci a lidé na okraji, stejně jako legální i nelegální nádeníci z Ukrajiny, Balkánu, Mongolska a bůhvíodkud ještě. Kolik jich je? Kdo všechno si tyká s hranicí bídy? Kdybychom použili dovezená měřítka třeba z Rakouska nebo Německa, jen každý pátý nemusí jít žebrat o nějaké dávky sociální podpory.

Že bychom byli takoví lemplové? To určitě ne. Jen jsme tak propadli nezřízenému požívání demokracie a svobod, až jsme si opatřili pár zhoubných chorob, které způsobují dušnost našich peněženek i myšlení. Podlehli jsme demagogii těch, kdo vnímají demokracii jako diktát silnějšího a svobodu jako záruky volného působení upírů.

Proto lze chvíli fňukat nad tím, že trvá koloniální podmanění české ekonomiky. Začíná u toho, že dodáváme díly vyráběné na dovezených linkách, které vystačí jen s malým příspěvkem laciné lidské práce. A z toho nám pak ještě strhnou. Už i statistici si zvykli upozorňovat, že ročně odevzdáváme do zahraničí 300 miliard korun na dividendách. Rozdíl mezi hrubým domácím produktem (tím, co se u nás vyrobilo) a hrubým národním důchodem (tím, co lze u nás spotřebovat) činí kolem 7 procent, samozřejmě v náš neprospěch. Zhruba stejně ztrácíme na skrytém vývozu zisku prostřednictvím nerovnoprávných vnitropodnikových poměrů ve vztahu k zahraničním matkám. Když k tomu přistoupíme hodně konzervativně, v důsledku nerovnoprávného postavení naší republiky odevzdáváme do zahraničí desátek.

Ale to je jen menší část účtu. Obyčejnému občanu, který nejede v žádné levárně, se točí před očima obrovitý vír peněz, bohužel ve výlevce, která vede jinam. V té relativně legální oblasti je to parazitní systém podpor a dotací, co pečuje o odklon peněz z našeho dohledu. Nikoliv, nejedná se o almužny ze sociálního systému, ale o třeba o zemědělské dotace na ničení půdy nebo stamiliardový zlatý déšť, označený magickým slovem „investice“, za kterým se skrývá desetileté překopávání dálnice pět metrů hluboko, místo aby se rychle potáhla pár centimetry asfaltu za desetinu ceny. Patří tam, nejen všechny zbytečné, a ještě předražené, veřejné zakázky, ale taky nejrůznější poskytovatelé předstíraných veřejných služeb, včetně subvencovaných výdejem bezpracných vysokoškolských diplomů a výzkumu v oblasti vrhání stínu. Kolik dělá tohle? Pět procent HDP? Víc?

A jedeme dál, teď už močálem zcela černým. Připočtěme odírání dlužníků lichváři, rozvaliny ubytoven s cenami jako v Hiltonu nebo výnos z podvodných exekučních dražeb. Připsat můžeme mafiánské zločiny jako je průmysl kradených aut nebo svět bordelů, kasín a zastaváren, který dnes reprezentuje významný segment městských služeb. Dalších pět procent?

Na pomezí zločinu, jehož měřítka si lze těžko představit, byla také devalvace koruny, o kterou se postaralo předchozí vedení extrémně nezávislé České národní banky. Tady se pouští žilou každému a pořád, protože s podceněnou korunou odevzdáváme část vyvážené práce úplně zadarmo a při nákupech dováženého zboží zase musíme strpět tučný příplatek za blbost. Kolik? Roku 2008 se koruna poprvé dostala pod 24 korun za euro, roku 2011 krátce podruhé. I kdyby tohle byl teď strop našich možností, momentálně platíme o 7 procent víc. Letošní mocný přírůstek průměrných mezd tak v podstatě jen dorovnal to, o co nás připravila ČNB.

A kdoví, jestli nám to nezavařila na celou generaci. Se slabou měnou se dá těžko něco dělat, když se topí ve dvou bilionech korun nesmyslně navýšených devizových rezerv. Rusnokova centrální banka disponuje dvakrát větším objemem peněz, než má k dispozici Babišova vláda ve státním rozpočtu. Co na to parlament? Ať si trhne nohou. Paradoxní je, že Babiš, který má zdroje zmnožovat, to může zvládnout snáz než Rusnok, který se jich musí zbavit. Je to, jako když je v rodině osm dcer a ve vesnici jeden ženich – to se těžko dělají drahoty.

V mezinárodním srovnání, které bere do úvahy i rozdílné cenové hladiny v jednotlivých zemích mělo Česko v loňském roce 89 procent úrovně průměru EU, tedy včetně Balkánu. Kdybychom se chtěli porovnávat s eurozónou, která je na 106 procentech unijního průměru, máme jen 84 procent jejich úrovně – ale před odvody do zahraničí. Další úpravu vyžaduje výše uvedený přepočet, o co byl občan připraven podvody a triky.

Víme, kde jsme, vidíme, co bychom měli chtít. Ale jak toho dosáhnout?

Samozřejmě, že se dá fňukat i nad tím, že z televize se to člověk nedozví, a když, tak jen v časech, u kterých je jistota, že se na to nikdo nedíval. Máme svobodu, můžete si říkat co chcete, ale podmínkou je naprostá bezvýznamnost. Sranda končí ve chvíli podezření, že vaše slova dostanou vliv. Na druhou stranu, a to už se dostáváme k pozitivům, Česká televize nabízí obrovskou službu lidstvu v oblasti boje proti klimatickým změnám. Stačí třeba zařadit do debaty poslankyni Langšádlovou, a spotřeba elektřiny rázem klesá o mnoho megawattů.

I to naše fňukání a rozčílení má svou národohospodářskou váhu, protože zahřeje i bez přítomností vnějších zdrojů, jako jsou kamna nebo kořalka. Byť někdy u kořalky končí. Ale dosti vzdechů, jděmež za lepším příštím, ve světě se děly i věci radostnější, ale bylo by chybou jen čekat, až to lepší přijde samo.

Ve světě jsme viděli propad tradičních stran ve volbách, neděje se to jen u nás. V Itálii občanské strany vládnou, ve Španělsku vládu konstruktivně tolerují. Rodí se nová levice, která bude obsluhovat jiný elektorát, než byli zaměstnanečtí proletáři vzešlí z bojů ve století páry. Lidé se začínají sdružovat i na jiných principech, nejen v sousedství velkých strojů nebo výrobní linky. Zlom nejspíš přišel s chytrými telefony, které nás udržují v trvalém spojení s osobami podle vlastního výběru. Je to zároveň příslib zcela nové civilizace, ve které musíme držet krok s věcmi, spojujícími se po internetu na podobném principu.

Zvyšuje se nezávislost a sdílení, oslabuje podřízenost a výhradní vlastnictví. Lidé se mohou snáze dohodnout, že zvednou hlavu. Netřeba k tomu vždycky pálit pneumatiky. Participační rozpočty se stávají normou komunální politiky. Sílí volání po přímé demokracii. Žluté vesty ve Francii už si prosadily, že ve Francii začnou přípravy zákona o referendu z občanské iniciativy.

Prostor získává družstevnictví spolu s konceptem solidární ekonomiky. Zužuje se prostor pro globalizaci a prosazuje se decentralizace, od energetiky k potravinářské výrobě. Lidé si začínají ujasňovat přednosti rozvoje obcí a regionů na principech lokálního ekonomického cyklu. Když nakupují zboží vyrobené v místě, peníze neodtékají do velkoměstských center a dál do zahraničí.

To jsou ty alternativy zdola, které je třeba popadnout a vypiplat. Fňukání by bylo málo. Ani pouhý řev na náměstích nezvládne všechno. Je třeba číst, ne všichni už to zapomněli, a sbírat poznatky od těch, kdo v tom pokročili. Potřeba je angličtina, francouzština, němčina, nemluvě o italštině a španělštině, tam je hodně zdrojů. Každý nemůže umět všechno, tak ať to aspoň někdo přeloží. V každé obci je spousta studentů, stačí jim rozdat práci, a pak si je poslechnout v sobotu večer v hospodě, aby bylo zbytek týdne o čem mluvit. Zkuste třeba zdroj www.socioeco.org .

Víc bude také potřeba matematická logika, znalost algoritmů, programování s využitím umělé inteligence. Ale to přece taky někdo z mladých dělá. Dejte dohromady pár korun, kupte si robotickou stavebnici, nad kterou můžete začít prakticky uvažovat o tom, co by to umělo, kdyby to bylo potřeba doopravdy. Kluky to chytne jako fotbal, a možná se jim přitom podaří i snáz přilákat samičku.

Bitcoin se hroutí, facebook je děravý, každý nás tam rentgenuje, ale obě technologie dohromady jsou živé a velice praktické pro seriózní vedení debat o budoucnosti. Jen se musí trochu přizpůsobit. Technologie pod Bitcoinem, onen slavný blockchain, je využitelná pro ochranu identity, zvenčí tam nikdo nevleze. A když se jednou zvládne, lze ji použít i na zavedení doplňkové místní měny. Ale to se taky nejde bez kvalifikace. Nevyhodili někde nějakého bankéře? Všechny banky propouštěly. Nevypad někde nadbytečný manažer, který by pomohl uvažovat, jak propojovat místní obchodní toky? Software netřeba vymýšlet, jen upravit z toho, co je na https://tools.dcentproject.eu/

Péče o budoucnost je kvalifikovaná práce, něco víc než vzdechy, co by se mělo. To je možná nejdůležitější zkušenost z toho, co jsme prožili opíjeni rohlíkem. Jenom kvalifikovaní lidé, kteří už něco prakticky zkusili, ať se hrnou do politiky. Rozcvičovat se můžete kontrolou a povzbuzováním dnešních nekvalifikovaných. Ale doba, která nás čeká opravdu za pár let, bude jiná než ta dnešní, a vaše chvíle přijde taky. Nenechte ji zvadnout tím, že ztratíte čas bez přípravy.

(zf)

88 komentářů :

 1. AUTOR SE ŘADI DO MNOŽSTVI AUTORŮ POPISUJICICH jen SITUACI

  a jako obvykle nedává žádný návrch řešeni.
  To je vlastnost prý všech stávajicich českých tzv elit.
  Zdá se,že je jeden z těch,kteři inoruji kde hraje opravdová hudba pod tony a notami Národniho programu voličů .

  NPV A DISKUSE K JEHO ČLÁNKŮM SE TU ŽÁDÁ CO PĚT MINUT A VIDIME TU POUHÉ POPISY SITUACE ČR AUTORŮ A TO JE VŠECKO,

  Bude muset vstát zase pan Švejk,aby to těm prý našim elitám začal snad tlouct do už zdřevěnělých kedluben majzlíkem, nebo jsou ty elity tak dostrašené,že už neni šance,aby se vzpamatovaly,nebo jak to vlastně je, vi to někdo?

  Existuji sily které začnou táhnout káru ČR nořici se stále vice do bažiny liberálni prý demokracie,kde tento adjektiv znamená DIKTATURU menšiny nad většinou brzy s pomoci teroru ideologie kakarámu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyt ty naše kreatury prý elity, nechtěji ani vysvětlit těm diktátorům v čela stran,že čim vice se budou bránit otevřeni diskuznich rubrik na webech politických stran a hnuti čili

   Naši opravdové občanské přimá demokracii tím více nás budou nasirat?

   Kde je ta OKAMŮRA,KTERÁ SE PRÝ TÉTO NAŠI OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACII BRÁNI,KDY ONA OTEVŘE SVŮJ WEB DISKUSI VOLIČŮ NAD TIM JAK SVĚŽE PŘIPOJIL KE SVÉMU PROGRAMU NPV?

   Proč se schovává a neobjevi se tu mezi námi ,když už tu diskusi blokuje a posilá voliče jen na FB toho obrcenzora?

   Smazat
  2. 10:32 Pane Okamura nemůže na svých stránkách otevřít diskuzi. Psali by tam naštvaní lidé a rádoby demokraté by ho obvinili z extrémismu. A SPD by zakázali.

   Smazat
  3. Musím se zastat autora pana Zbyňka Fialy. Popisuje a analyzuje situaci velmi dobře a plasticky.

   Ukázat jak z toho marazmu ven není jeho práce. Od toho jsou politici, vůdci stran.

   Zatím tu nemáme stranu, která by svým programem ukázala jak z dnešního marazmu ven. Proto ta bída.

   Ani od Okamury nehledejte spasení. Dělá co může, ale má i své stranické i osobní hranice a omezení.

   Leo

   Smazat
  4. To Ivo Vašíčkovi (Piráti) je vše jasné. Babiš nemá podporu většiny národa, ale on zapomněl na to, že Piráti také nemají podporu většiny národa a ještě nic nepředvedli, kromě toho, že před pár léty stáli na střechách a hulili "marjánku" a nyní abstinují a zavádí e-goverment.

   Smazat
  5. 10:10 autor že nedává žádný návrh na řešení? Celý ten článek není nic jiného, než ten požadovaný návod jak na to! Nechápete?

   Smazat
  6. LEO,TŘICET LET VIDIME,ŽE POLITICI NIC NECHTĚJI ŘEŠIT

   je na čase,aby se s něčim pohlo.Na co vlastně ještě chcete čekat když vidite že maji misto krve brzdovou kapalinu co?
   11.02
   že se NÁM pan Okamůra boji či co?
   Jakpak potom chce řidit ČR.Vždyt si nedal do programu ani to,že si bude zajištovat většinu v Parlamentu a prý mu stači %.

   KDYŽ MÁ ZÁBRANY NA SVÉM WEBU , TAK AT SE TU OBJEVI MEZI NÁMI A VYSVĚTLI VŠE NAŠI OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII TADY A HNED!

   A ať se tu tedy objevi VŠICHNI PŘECEDOVÉ,když maji strach že to nezvládnou.Jsme tu připraveni vysvětlit co je vláda většiny nad menšinou a ne naopak nebo ne?

   KDO JE JINÉHO NÁZORU AT TO TU NAPÍŠE A ZDŮVODNI!

   Smazat
  7. 12.03
   TVRDITE,ŽE JE TO NÁVRH NA ŘEŠENI? VIDITE TAM KDESI

   jakým mechanismem odstranit z našich hřbetů kapitalismus bez přivlastků který vycházi z gangsterismu ,jak zajistit téměř okamžitě naši občanskou přimou demokracii dále zákon o refrerendu,NZP a dalši věci?

   KDE TO V ČLÁNKU JE PANE?

   Smazat
  8. Anonymní6. ledna 2019 12:11
   Skoro mi to přijde, že pan Fiala píše o Vás. Je třeba být aktivní a připravovat podmínky pro národní decentralizovanou ekonomiku. Nemusíte stát za zadkem pana Okamury a stěžovat si, že se na Vás neusmál. Známe jeho program (SPD je snad jediná strana v parlamentu, která upřednostňuje národní zájmy, před slepou poslušností Bruselu), ten se snaží prosazovat do vládních rozhodnutí. To je jeho současné úloha, proto tam je.
   Ti, kteří souhlasí s programem SPD demokratizace společnosti a vrácení kompetencí státu z nadnárodní úrovně zpět (podmínka pro rozvoj decentralizované ekonomiky, o které píše pan Fiala), si najdou způsob, jak ho podpořit. Jeho kritiku, přenechejte jeho odpůrcům, poskokům Bruselu. A nějaké úvahy Lea, že má své hranice a omezení, přijímám. A jelikož souhlasím s programem SPD, tak bych rád věřil, že se ty jeho hranice posunou - lepším volebním výsledkem. P.K.

   Smazat
  9. PANE PK,PÍŠETE OKAMURA SE SNAŽI SEČ MU SILY STAČI

   když však dá návrh tak se mu v Parlamentu směji a ví všicni proč,že schválenim bude problém.-
   Za žádným zadkem OSV aktiviosté stát nebudou,to se PK mýlite,známe ho dobře a víme,že se podobá tetřevu hlušci slyši jenom SVŮJ hlas,který jasně nestači k zajištěni toho co je potřeba a to,že ignoruje a nechce voliče a zvláště se vzpírá naši občanské přimé demokracii,je plně jeho věc.
   Už tu někdo napsal,že jako ten pták může zpívat tak dlouho až mu jeho kamarádi z parlamentu nasypou broky do zadku a půjde na pekáč!

   ŘEKNĚTE PK PROČ SI NEDAL DO PROGRAMU DOSÁHNOUT S POMOCI VOLIČŮ VĚTŠINU V PARLAMENTU,

   Že on nad tim vůbec neuvažuje,JINAK BY SI PŘIDAL KE SVÉMU SLABÉMU ČAJI náš Národni program občanů a nepište tady nesmysly,že to je kritika,pak by mohla vyplynout otázka,za koho a proč se vlastně stará,když ne pro nás voliče

   Smazat
  10. Anonymní6. ledna 2019 14:15
   „PÍŠETE OKAMURA SE SNAŽI SEČ MU SILY STAČI“
   Ano, to si myslím, ale jeho síla je dána voličskými preferencemi. Snaží se je zhodnotit a neuhnout ze svého programu. Ještě různí chytráci ho zpochybňují ze všech stran. Víte snad o lepším zástupci?

   „PROČ SI NEDAL DO PROGRAMU DOSÁHNOUT S POMOCI VOLIČŮ VĚTŠINU V PARLAMENTU,“
   On si dal do programu body, čeho by chtěl ve správě země dosáhnout. Kdo s tím souhlasí, měl by ho volit.

   „JINAK BY SI PŘIDAL KE SVÉMU SLABÉMU ČAJI náš Národni program občanů a nepište tady nesmysly,že to je kritika,pak by mohla vyplynout otázka,za koho a proč se vlastně stará,když ne pro nás voliče“
   Nepište nesmysly, že jste voliči. Pokud máte program, jste strana, nebo hnutí a usilujete o své zvolení, abyste ho mohli prosadit. Chápu, že zde může být pro Vás SPD překážkou. P.K.

   Smazat
  11. PANE PK.JSME ŠPIČKA NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮ

   OPAKUJEME NEPOLITICKÁ ŠPIČKA,žádná strana ani hnuti.To tady všude stoji napsáno co pět minut a připomináme ze i vy jste náš člen a to dokonce AKTIVN

   Politické hnuti by bylo,kdyby občané chtěli ve volbách zvitězit a uskutečnit potřebné změny.
   Už tu deklarovali jak jste si mohl všimnout rodici se HNUTI TŘI HVĚZD.

   Špička Společnosti voličů vytvořila články NÁVRHu národniho programu voličů,které by si měly osvojit ve vlastnim zájmu VŠECHNY politická uskupeni,které by chtěly vyhrát volby ,což bylo nazváno hledáni sil k uskutečněni Národniho programu.TO JE TO MÁME NA VÍC Z NADPISU ČLÁNKU!

   Doposud nikdy voliči neřekli co je třeba a CHTĚJI nyní je jasné,že politici nejsou schopni sami pochopit co je konečně uz nezbytně potřeba a hodlaji dále snad odsouhlašovat vadné zákony typu exekučniho..
   TAKŽE PANE PK PŘIDEJTE SE OPRAVDU TAM KAM PATŘITE TJ k OSV NEBO SE NIKDY ŽÁDNÉ NÁPRAVY NEDOČKÁTE A DOPORUČTE TO VŠEM, NEBO SI DĚLEJTE CO CHCETE!

   Smazat
  12. Anonymní6. ledna 2019 16:29
   Vaše zmatení nemá konce. Neexistují nějací nekonkrétní voliči. Existují jednotliví občané, kteří mají nějaký konkrétní názor na vedení, či řízení země. Těch názorů je více, nikoliv jeden, jak Vy se snažíte vsugerovat nevinným čtenářům svých příspěvků. Také proto je více stran, každá se v něčem názorově liší a občané si mezi nimi, dle svého naturelu, vybírají. Aktivní občané, kteří nenajdou zástupce svého názoru, založí vlastní stranu, viz Okamura. Je umanuté se domnívat, že nějakou stranu zlomí, aby prosazovala jeho názor. P.K.

   Smazat
  13. Jak "máme navíc"? Kecy! Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté. Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí. Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy!

   Smazat
  14. 17:52 Jsme teda v prdeli. Ale proč tomu tak je? Je to tím, že teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda!

   Smazat
  15. Anonymní6. ledna 2019 17:52
   Anonymní6. ledna 2019 18:08
   Vy nabubřelá hovada, proč nepíšete svým rodným jazykem? Proč se „snižujete“ k češtině?
   Jistě je hezčí, než Váš rodný jazyk. P.K.

   Smazat
  16. Člověče 16:29, víte vy vůbec jaký význam má slovo politika? Jak chcete bez politiky dosáhnout politických cílů? Nepolitickou politiku, jako nóvum, prosazoval Václav Havel. Málo kdo ví a těžko kdo chápe jak to vlastně myslel. Vidíme ale, jak to dopadlo.

   Smazat
  17. Jste 18:08 člověk neschopný precizně formulovat jakoukoli věcně a logicky podloženou myšlenku. Žádný komunismus jako společensko politický systém nikde neexistoval, ani neexistuje. Ani o kapitalistické přežitky nešlo, takový termín by mohl platit pokud by se jednalo o jev v samotném hospodářství. Pod kritikou byly „buržoasní přežitky“ z nichž kritika některých jevů platí i v dnešní společnosti.
   Biliony naloupeny nebyly, protože cokoli bylo znárodněno, nestalo se soukromým majetkem, ale majetkem všech, se kterým se hospodařilo tak, že stát nebyl zadlužen a nesplatitelně zadluženi nebyli ani jedinci. Zato dnes se máme nejlíp v historii, kdy národní majetek za biliony byl rozprodán převážně do ciziny a stát i lidé se navíc v bilionech zadlužili.
   Komunistický materialismus, nevzdělanče, není úsilím o růst materiální spotřeby, dobývání osobního materiálního bohatství, ale filosofickým výkladem světa – tvrzením, že vše je odvozeno z hmoty, nikoli z jakéhosi duchovna. No a samozřejmě, odposlechnuté čecháčkovství, aniž byste mohl vědět o vnitřních poměrech a vztazích jiných národů, socky a příživníci. Jako by nebyli příživníky ti, kteří spotřebovávají víc, než užitečného vytvořili. Vlastníci obřích majetků, jejich dědici ... například Paris Hilton? Pokud ráčíte vědět co to je za celebritu. Račte se dovzdělat a pak se projevujte.

   Smazat
  18. 16:03 Jééé, to nesmíš tak žrát! To píše Bořík Pauků a ten je furt pořádně nasranej! On má rád starej pořádek, je to bigotní katolík a monarchista, odpůrce jak "zneuznaného univerzitního Profesora TGM, který upletl svou jepičí pidiříši z dezertérského lejna" tak "huhňavého křiváčka Beneše" ale i "disidenta Havla", přičmež "disident je ten kdo směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém"!:))) Je to borec, umí věci tak ňák stručně a jasně pojmenovat a neláme si hlavu volovinami jako ty - co kde kdo jak správně definoval či nenadefinoval apod. Jasněpíše - čecháčkovská lůza patří za Ural! Tady to mělo ostat německy hovořícím katolíkům, tedy jak píše též "civilizovanému Rakousko-Uhersku", za jehož nástupnickou říši považuje EU, které čecháčkové stále svým remcáním jen škodí ....

   Smazat
 2. noviczech
  ...pane Dvořák, velmi hezky a moudře napsané. V šedesátých letech udělali v Sovětském svazu pokus, ve dvou menších městech dávali chléb zdarma. Dopadlo to tak, že lidé s ním krmili i dobytek a co se dalo! Tehdy od jejich vlády vyšlo: Lidé nejsou ještě připraveni na komumismus! V Izraeli je skupina Židů, kteří chodí do práce, berou si peníze jen na denní spotřebu, ostatní jde do obcí. (Vlastně komuninismus, ale jsou silně věřící) KSČ Československa vedla náš stát ve skromnosti, ale nepotřebovali jsme přebytek, přebytek je odpad a zátěž pro přírodu. Silně bojovala proti korupci a rozkrádání! Ale nakonec vidíte, že z jejich řad vystoupili Jidášové a rozkradli, co se dalo! Moc hezký článek jste napsal, ale to oblastní jsme tu měli a zničili, ...a teď to znovu budovat, když na to nejsou prostředky finanční a ani právní podložení?
  ...můj názor: víte asi sám, moc pěkné, ale utopie.Normální právní cestou se to určitě neodehraje!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prý se budou izraelité učit os nás gojimů v ČR nebot tady kdosi z té Společnosti voličů káže ráj na územi státu Čeeská republika tak proč se nepřidat,podpořme ty mizery stejně nikdo nedává žádné jiné návrhy a my nemáme co ztratit nebot už nás 843 000 je v exekuci a okradla nás vláda,kterou jsme si zvolili vadným zákonem o exekucich a fašistickými banksterz!

   Smazat
  2. Chtěl bych jen zdůraznit, že autorem textu je pan Zbyněk Fiala. Já jen považoval za užitečné jeho text vystavit i na stránkách Nové republiky.

   Smazat
  3. Pan Dvořák by tu měl dostat pochvalu,že uveřejnuje odvážné články a diskuse,které nesměji snad nikde jinde být tak skvělé!
   Je na nás a všech lidových komentátorech ,aby to přispěvky k věci ocenili,to by mělo být ono pravo!

   Smazat
  4. noviczech
   ...ano, pane Dvořák, omlouvám se, mělo to být určeno autoru článku, panu Fialovi.
   ...příště si dám větší pozor. :-)

   Smazat
  5. V roce 1990 tu návštěvníci z Rakouska kupovali mléko po dvou korunách litr a přikrmovali s ním doma prase. Byli podle vás vyspělí , nebo nevyspělí?

   Smazat
 3. Sídlo skutečné demokracie - vlády lidu = diktatury lidu nemůže být nikde jinde než na komunální úrovni. Jen z ní je schopen lid vládnout. Uchopení moci a demokratizace v obcích a městech jejich občany je prvotní podmínkou demokratizace větších územních celků. K tomu je nutno směřovat - připravovat se, tam (v obcích a městech) přebírat moc a začít vládnout. Jiná cesta ke skutečné demokracii neexistuje.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PODIVEJTE SE VY ELITY, UŽ I VESNIČANI DÁVAJI NÁVRHY

   no máme to ,ale vzdělance ,kteři se tvrdošijně bráni,že jenom Sociálni stát do prvniho článku naši Ústavy,nám přinese ráj, nebot dnes plati tam kde je DĚLNIKŮM A ROLNIKŮM MINIMUM 10 EUR za hodinu robotováni.

   Kandidáti na otroky. žádejte nápravu jinak nebudete mit penize ani na slušivé žluté vestičky a musite si je brzy kupovat na lizing!

   Smazat
 4. Na Slovensku právě probíhá hlasování, ve které lidé volí největšího Slováka všech dob.
  Do užšího výběru si Slováci zvolili klerofašistu Hlinku a Tiso musel být násilně vyřazen na nátlak sponzorů aby nevznikla ostuda. O nominaci vraha Jánošíka se ani nebudu zmiňovat.
  Na základě tohoto navrhuji okamžitě přerušit veškeré styky s fašistickým Slovenskem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás podobnou anketu vyhrál Jára Da Cimerman. Navrhuji "okamžitě přerušit veškeré styky". Ale s kým? No touž je jedno....

   Smazat
  2. Nevím o tom, že by byl Jára fašista, válečný nebo jakýkoli jiný zločinec.
   Možná to pro tebe bude zdrcující novinka, ale Tiso a Hlinka opravdu existovali a jsou součástí slovenských dějin.

   Smazat
 5. Za největší ekonomický problém současnosti a zároveň i vzdálené budoucnosti lze považovat dopady poslední devalvace koruny. Z vývoje na Slovensku a v Pobaltí je už naprosto zřejmé, že bez přijetí eura se nepohneme z místa, naopak budeme stále více ztrácet. Příště nám dají na frak Bulharsko s Rumunskem, které už také nezadržitelně směřují své země do eurozóny. Bohužel u nás nemůže nikdo z kompetentních o přijetí eura ani pípnout ( po dvoubilionovém mejdanu ČNB), jelikož jen náznak, kdy by se mohlo euro přijmout by mohl mít naprosto nepředvídatelné následky. Pak by totiž (velmi pravděpodobně) šlo už jen o to, zbavit se korun s co nejmenší ztrátou ( i s přepálenými úroky od ČNB). Stali jsme se rukojmí naší (ne)vlastní měny. Opravdu úžasné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. ledna 2019 12:46
   Problémy Řecka s upadající ekonomikou, se připisují právě Euru, tj. nemožnosti zeslabit vlastní měnu a tím zvýšit svou konkurenceschopnost. Také jako nápravu jejich stavu, vidí mnoho ekonomů, v opuštění eurozóny. P.K.

   Smazat
  2. Za problémy Řecka "může" euro ( dost obehraná písnička) a přitom Řeci sami nechtějí o návratu k drachmě ani slyšet. Vlastně nejen Řeci. Nepřeje si to nikdo, tedy kromě "mnoha" ""ekonomů"". Všichni náhodou pochází z Česka. My známe "recept" na ekonomické potíže. Místo inovace a zavádění nových technologií se osvědčila práce zdarma. Samozřejmě, že né pro všechny.

   Smazat
  3. Anonymní6. ledna 2019 13:44
   Známe i jiné obehrané písničky, pro změnu příznivců Eura. Omezení sociálních výdajů, odprodej státního majetku, který vynášel peníze (letiště, přístavy, celé ostrovy) zahraničnímu kapitálu a další zadlužování. Inovace a zavádění nových technologií v jejich „balíčcích“ nejsou. P.K.

   Smazat
  4. Sociální politika, dáli se v našem případě o této otázce vůbec takto hovořit je výhradně v naší kompetenci. Opravdu nemá euro nic společného s tím, že naše životní minimum je nepřijatelné i pro lidi prchající před válkou. O státní majetek jsme přišli dávno před zrodem eura. Pro inovace a nové technologie se musí vytvářet podmínky, to za nás opět nikdo neudělá. Naši "národohospodáři" ovšem razí cestu levné a ještě levnější pracovní síly. Koruna (devalvovaná dvojnásob) v tomto procesu udržování superlevné práce hraje hlavní roli.

   Smazat
  5. Kdyby Řekové měli svoji původní drachmu, nemuseli sleťet do řiti, ale v klidu devalvovat, klidně několikrát za sebou. S eurem to nejde.

   A teď na splacení řeckého dluhu se musí skládat celá euroEvropa, včetně bratrů Slováků.

   Odmítnout euro je naší vlasteneckou povinností! I bez eura jsme dost v řiti, s ním by to bylo horší a žádný manévrovací prostor.

   Leo

   Smazat
  6. Anonymní6. ledna 2019 14:59
   Na řeckém příkladu jsem Vám uvedl, že Vaše naděje, že naše problémy odstraní Euro, jsou nesmyslné.
   „Naši "národohospodáři" ovšem razí cestu levné a ještě levnější pracovní síly. Koruna (devalvovaná dvojnásob) v tomto procesu udržování superlevné práce hraje hlavní roli.“
   To s Vámi souhlasím, zde se domnívám, že hlavním viníkem je ČNB a její nečeská politika. Ale opět, Euro to nespraví, nýbrž zafixuje. P.K.

   Smazat
  7. Znovu nemohu souhlasit. Devalvace, dokonce opakovaná ještě nikomu nic pozitivního nepřinesla. Pouze se země propadá do stále většího marasmu. Nakonec to končí, že jediná konkurenceschopná pracovní síla jsou kopáči. Pro příklad se podívejte na africký kontinent. Devalvace (opakované často rychleji, než střídaní ročních období) zhola nic neřešily. Pouze narůstala chudoba a beznaděj. Prvním krokem na cestě ven bylo svázání jejich měn s nějakou valutou, nebo dokonce přímo přechod na nějakou rezervní měnu. Samozřejmě není to samospása, následovat musí další kroky. Ale je to základ. Bez stabilní měny si můžete prst v ....zalomit a nepohnete se z místa. Země bude vnímána výhradně, jako prostor pro spekulace. Nic víc nemůžete očekávat.

   Smazat
  8. Anonymní6. ledna 2019 20:10
   Nejspíš se s Vámi shodnu, že svázání měny s valutou není samospása. Také připustím, že Vámi uváděné „Devalvace (opakované často rychleji, než střídaní ročních období)“ nejsou všelékem. Ale vhodné nastavení kurzu měny, je předpokladem zdravé ekonomiky. A to zavedení Eura neřeší. Aby nebylo Euro odmítáno, tak v Eurozóně fungují penězovody ze zemí, kterýmž ekonomikám Euro vyhovuje (Německo), do zemí, kterých ekonomika by vyžadovala jiné nastavení (ostatní). Takové společenství je odsouzené k zaostávání za ostatním světem. P.K.

   Smazat
 6. Vážení anonymové z tzv. OSV: běžte už s vašimi kecy do zádelě. Umíte jen kritizovat, ale nic konkrétního z vás nikdy nevypadlo. jen OSV, OSV. OSV, program, program, program,. Kde jste byli před parlamentními volbami? Kde byl váš "program"? Kdo jsou vaše kádry na ministry, poslance, hejtmany, zastupitele, vysoké státní a reginální úředníky??? Jen žvásty a žvásty. Pan Fiala podal dobrý návod, podobně jako doc. Švihlíková, ing. Tichý i vámi osočovaný p. Okamura. Tak přestaňte žvanit a předveďte v praxi. co umíte. Zatím tobyla velká NULA. Neboť jak pravil J.W. Goethe: každá teorie je šedivá, jen strom života se zelená. Tak se snažte zazelenat... Vlastimil Národník

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebudte sprostý Vlastimile,určitě vám odpovi,že přeci do zádele kde máte kuchyn nepůjdou smrdi to tam!

   Smazat
  2. Po parlamentnich volbách je vlastně před parlamentnimi volbami a já ten proram viděl,je fakt dobrý!

   Smazat
  3. Pane Národnik proč lžete,neni to spíše naopak a ty kecy tu vypouštite záměrně vy?

   Smazat
  4. Národniku jste ubohá obět ohlupováni režimu,který taky lže a krade,kde je jaká kritika na koho nemáte náhodou vlči mlhu?

   Smazat
  5. 17:25 : Link nebo něco konkrétního z toho programu by nebylo?

   Smazat
  6. Ten Nrodnik je fakt jak Brettschnajder ze Švejka prý ti lidé z OSV tu maji dát seznam pro jeho antony!
   To jsi Vastimile překombinoval!

   Smazat
  7. 17.47

   Zapsal jsem si pár bodů TOHO NPV

   ANO.SOCIÁLNIMU STÁTU DO PRVNIHO BODU ÚSTAVY,KDE CHYBI
   to maji prý v Ústavě pokročilé státy a je to podminka vzniku středni třidy jinak ji korporatni fašiSTIi oberou daněmi a různými podvody o penize a nevznikne.
   Prý kdyby to tam bylo nemohl by Parlament ani odsouhlasit tak sprostě vadný exekučni zákon.

   Dám tu ted zkusmo jen ten prvni článek nebot sám nevim jestli by cenzura všechno pustila.
   Tím by prý skoénčila i éra kapitalismu bez přivlastků přineseném na hřbetě presidenta ODS!

   Smazat
  8. S panem Vlastimilem souhlasím.

   Obracím se tímto na redakci Nové republiky: copak nevidíte, že ten žvástal, co tu tapetuje s "NPV", je jen druh nepřátelského trolla?

   Proč ho nemažete?

   Smazat
  9. Z návrhu nové Ústavy z dílny Aliance národních sil:
   Hlava první
   Základní ustanovení
   Článek 1

   (1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický stát – parlamentní republika. (2) Česká republika je právní stát, založený na úctě k přirozeným svobodám, právům a povinnostem a na odpovědnosti člověka a občana za své konání. Neváže se na žádné náboženství ani ideologii. (3) Česká republika je sociální stát založený na principech občanské a společenské solidarity.
   (4) Území České republiky tvoří nedílný celek, jehož státní hranice mohou být měněny jen ústavním zákonem.
   (5) Občané mohou všelidovým hlasováním upravit nebo změnit formu, politický systém nebo uspořádání státu.
   Nové znění. Lid je zdrojem i vykonavatelem moci a vůle lidu je nejvyšším zákonem.

   Článek 2
   (1) Státními symboly České republiky jsou státní barvy, státní vlajka, velký a malý státní znak, státní pečeť, státní hymna a vlajka prezidenta republiky.
   (2) Podobu státních symbolů a způsob jejich používání upravuje ústavní zákon.
   Článek 3

   Česká republika se člení na obce, které jsou základními územními samosprávnými celky, a kraje, které jsou vyššími územními samosprávnými celky.

   Článek 4

   Hlavním městem České republiky je Praha.

   Článek 5

   (1) Státním jazykem v České republice je čeština.
   (2) Podmínky používání jiného jazyka než češtiny v úředním styku upravuje zákon.
   Převzato z ústavy Slovenské republiky. V současné ústavě tento článek chybí.

   Článek 6

   (1) Občané jsou zdrojem, nositelem a vykonavatelem veškeré státní moci, kterou vykonávají prostřednictvím státních orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
   (2) Ústava a ústavní zákon stanoví, kdy občané vykonávají státní moc přímo, tj. všelidovým hlasováním občanů.
   (3) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví, přičemž ustanovení zákona nesmí být v rozporu s přirozeným právem, Ústavou a Listinou svobod, práv a povinností.

   Článek 7

   (1) Svobody, práva, povinnosti a odpovědnost občanů jsou nezpochybnitelné a nezcizitelné a jejich naplnění je pod ochranou Ústavy a soudní moci.
   (2) Svobody a práva každého občana jsou omezeny svobodami a právy jiného občana.
   (3) Každý, kdo žije nebo pobývá na území České republiky, je povinen při svém konání dodržovat lidské svobody, práva a povinnosti, přirozené právo, Ústavu a zákony a nést za své konání odpovědnost.
   K odst. (2) a (3): Jedná se o přirozené a základní principy fungování společnosti, které v současné ústavě chybí.
   Článek 8

   (1) Česká republika je stát postavený na principu zastupitelské demokracie s prvky přímé demokracie.
   (2) Politický systém je založen
   a) na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran prosazujících názory a potřeby občanů, respektujících veškeré demokratické principy a náležitosti právního státu a odmítajících lež, podvod, korupci, násilí a jakékoliv další nezákonné jednání při své činnosti;
   b) na všelidovém hlasování občanů při řešení otázek existence, fungování a směřování státu a společnosti a na přímé volbě a odvolání svých zástupců, kteří tato řešení realizují.
   (3) Politická rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním. Rozhodování většiny vždy dbá ochrany menšin.
   Nové znění. Politické strany vznikají pro prosazování zájmů a potřeb občanů stejného či podobného názoru, nikoliv svého vedení a vybraných členů, jak je nyní v politické praxi obvyklé. Prvky přímé demokracie zvyšují spoluúčast občanů na řízení společnosti.

   Článek 9

   (1) Nedílnou součástí ústavního pořádku České republiky je Listina svobod, práv a povinností. (2) Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony přijatými všelidovým hlasováním.

   Smazat
  10. pokračování:

   Článek 10

   (1) Zákony České republiy jsou vždy nadřazeny všem mezinárodním a mezistátním dohodám, úmluvám a smlouvám, jakož i smlouvám mezi Českou republikou a jakýmkoliv nestátním subjektem.
   (2) Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu. Stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon či Ústava, je nutno ji uvést do souladu se zákonem a s Ústavou. Není-li to možné, mezinárodní smlouvu nelze ratifikovat ani použít.
   Nové znění je ochranou české státnosti a ústavního pořádku před nadvládou cizí moci.
   Článek 11

   (1) Mezinárodní smlouvou nesmějí být pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní organizaci nebo instituci.
   (2) K ratifikaci mezinárodní smlouvy je třeba souhlasu obou komor Parlamentu, nestanoví-li ústavní zákon, že k ratifikaci je třeba souhlasu daného v referendu. (3) Česká republika dodržuje závazky, které přijala z mezinárodního práva.
   Nové znění je ochranou české státnosti a ústavního pořádku před nadvládou cizí moci.
   Článek 12

   (1) Vláda pravidelně a předem informuje Parlament a občany o otázkách souvisejících se závazky vyplývajícími z členství České republiky v mezinárodní organizaci nebo instituci podle čl. 11, odst. (3).
   (2) Komory Parlamentu se vyjadřují k připravovaným rozhodnutím takové mezinárodní organizace nebo instituce způsobem, který stanoví jejich jednací řády.
   (3) Zákon o zásadách jednání a styku obou komor mezi sebou, jakož i navenek, může svěřit výkon působnosti komor podle odstavce 2 společnému orgánu komor.


   Článek 14

   (1) Každý člověk, který se narodí na území České republiky, se stává jejím občanem.
   (2) Způsob a podmínky nabývání občanství v jiných případech a pozbývání státního občanství České republiky stanoví zákon.
   (3) Dvojí nebo vícenásobné občanství je nepřípustné.
   Nové a rozšířené znění článku.

   Článek 15

   (1) Manželství je zákonný svazek muže a ženy, jehož účelem je zplodit a vychovat děti. Uzavřením manželství vzniká rodina. (2) Rodinu tvoří muž, žena a děti v jejich společné péči. Postavení rodiny ve společnosti, práva, povinnosti a odpovědnost jejích členů stanoví zákon. (3) Zákonný svazek osob stejného pohlaví se nepřipouští.
   Převzato z ústavy Slovenské republiky. V současné ústavě tento článek chybí.

   Článek 16

   (1) Veškeré přírodní zdroje a přírodní bohatství, včetně vodních zdrojů, toků a nádrží, půdy, lesů, včetně pozemků, které nevlastní občané pro své bydlení nebo obživu, a veškeré kulturní a historické dědictví všech forem, nacházející se na území České republiky, jsou nezpochybnitelným a nezcizitelným národním majetkem, který mohou jiné subjekty využívat jen dočasně a za podmínek stanovených zákonem. (2) Stát vždy dbá na šetrné využívání přírodních zdrojů a ochranu přírodního bohatství.
   K odst. (1): Převzato z ústavy Slovenské republiky. V současné ústavě tento článek chybí. Tato definice znamená národní vlastnictví většiny pozemků, lesů, kulturních a historických objektů a památek a podstatně zjednoduší pozemkovou agendu. Stát by pozemky např. na výstavbu průmyslových zón jen pronajímal a odpadnou tak dohady o vlastnictví pod různými nemovitostmi atd. Zásady a podrobnosti upraví nový pozemkový zákon.

   Smazat
  11. A nšco z návrhu nové Listiny svobod, práv a povinností:
   Hlava první
   Základní ustanovení


   Článek 1

   Lidé se rodí jako svobodní, sobě rovní v postavení ve společnosti, v důstojnosti, v právech, povinnostech a odpovědnosti za své konání (dále jen odpovědnost). Přirozené svobody, práva, povinnosti a odpovědnost jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.

   Článek 2

   (1) Přirozené svobody, práva, povinnosti a odpovědnost se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu, společenského nebo jiného postavení.
   (2) Nikomu nesmí být způsobena újma pro uplatňování jeho přirozených svobod a práv, pro plnění jeho povinností a dodržování odpovědnosti.
   Nové doplněné znění.
   Článek 3

   (1) Je přirozenou povinností každého respektovat svobody a práva jiného a nebránit mu v plnění jeho povinností a dodržování odpovědnosti. (2) Je přirozenou povinností každého omezit svá práva, je-li nutno ochránit život nebo zdraví jiných osob, ochránit svobody a práva druhých anebo odvrátit závažné ohrožení vnější nebo vnitřní bezpečnosti a pořádku.
   (3) Je přirozenou povinností každého dodržovat při svém konání Ústavu a zákony. Obcházení, zneužívání a porušování Ústavy, zákonů, vyhlášek a jiných předpisů je trestné.
   (4) Je přirozenou povinností a věcí cti každého vykonat vojenskou službu nebo výcvik a bránit svou vlast a svou rodinu. (5) Je přirozenou povinností každého pomoci jinému v nouzi.
   Nové doplněné znění.

   Článek 4

   (1) Meze přirozených svobod, práv, povinností a odpovědnosti mohou být upraveny pouze zákonem a jen za podmínek stanovených Ústavou a touto Listinou svobod, práv a povinností (dále jen "Listina")
   (2) Povinnosti a odpovědnosti neuvedené v Ústavě a v této Listině mohou být ukládány jen na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování přirozených svobod a práv.
   (3) Zákonná omezení přirozených svobod, práv, povinností a odpovědnosti musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.
   (4) Při používání ustanovení o mezích přirozených svobod, práv, povinností a odpovědnosti musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být obcházena nebo zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.
   Článek 5

   Každý je způsobilý být svobodný, mít práva, znát své povinnosti a nést odpovědnost za své konání. O omezení nebo porušení svobody, práva, povinnosti nebo odpovědnosti, o důsledcích omezení nebo porušení svobody, práva, povinnosti nebo odpovědnosti a o porušení zákonnosti rozhoduje soud podle zákona.
   Nové doplněné znění.

   Článek 6

   (1) Každý má právo na život. Lidský život je chráněn již před narozením. Podmínky přerušení těhotenství stanoví zákon.
   (2) Nikdo nesmí být svévolně zbaven života.
   (3) Trest smrti se připouští v případech závažných trestných činů a za podmínek vyjmenovaných zákonem.
   (4) Porušením práv podle tohoto článku není, jestliže byl někdo zbaven života v souvislosti s jednáním, které podle zákona není trestné.
   Nové upravené a doplněné znění.

   Článek 25
   (1) Občané mají právo a současně povinnost postavit se na odpor proti každému, kdo by omezoval, potlačoval nebo odstraňoval svobody a práva občanů, měnil nebo rušil ústavní pořádek proti vůli občanů, omezoval nebo znemožnil činnost ústavních orgánů a orgánů státní správy a územní samosprávy nebo jejich činnost namířil proti občanům a státu.
   (2) Podmínky a podrobnosti k držení, nošení a použití zbraní upravuje zákon.
   Nové rozšířené a upravené znění pro posílení ochrany demokracie.

   Smazat
  12. A něco příznivce referend:
   Článek 18

   (1) Celostátní všelidové hlasování občanů (referendum) se vyhlašuje: a) o přijetí Ústavy a Listiny svobod, práv a povinností a o jejich změnách, b) o vstupu ČR do mezinárodní struktury či organizace nebo vystoupení z nich, c) o odvolání prezidenta republiky na základě petice občanů, d) o odvolání vlády a rozpuštění Parlamentu na základě petice občanů, e) o odvolání člena vlády na základě petice občanů, f) o jiné záležitosti, rozhodne-li tak vláda nebo Parlament, g) o jiné záležitosti na základě petice občanů.
   (2) Petice pro vyhlášení referenda podle čl. (1), písmeno c) a d), musí obsahovat nejméně 500 000 podpisů, petice pro vyhlášení referenda podle čl. (1), písmeno e) a g), musí obsahovat nejméně 350 000 podpisů,
   (3) Celostátní referendum občanů vyhlašuje prezident republiky, referendum o odvolání prezidenta vyhlašuje předseda Sněmovny regionů. (4) Místní referendum občanů se vyhlašuje na území kraje nebo na území obce nebo na území volebního obvodu poslance.
   (5) Místní referendum se vyhlašuje : a) o odvolání poslance na základě petice občanů, b) o řešení obecních nebo krajských záležitostí a to buď na základě petice občanů nebo z rozhodnutí obecního nebo krajského zastupitelstva. (6) Místní referendum o odvolání poslance vyhlašuje prezident republiky do 60 dnů od doručení petice.
   (7) Místní referendum o řešení obecních nebo krajských záležitostí vyhlašuje obecní nebo krajské zastupitelstvo do 30 dnů od doručení petice nebo do 30 dnů od přijetí rozhodnutí zastupitelstva. (8) Právo hlasovat v referendu má každý občan, který v den hlasování dosáhl věku 18 let. (9) Výsledek celostátního referenda konaného podle čl. (1), písm. b), f) a g) má sílu ústavního zákona, který lze změnit nebo zrušit nejdříve dva roky po nabytí účinnosti. (10) Referendum konané podle čl. (1), písm. b), f) a g) lze v téže záležitosti znovu vyhlásit nejdříve za dva roky po předchozím hlasování.
   (11) Další podmínky a podrobnosti o vyhlášení a provedení referenda stanoví ústavní zákon.
   Nový článek. Posílení přímé demokracie. V současné ústavě chybí.

   Smazat
  13. PAN VLASTIMIL NÁRODNIK JE OČIVIDNĚ VYMYŠLENMÉ JMÉNO

   a očividně se něčeho šileně boji,neboť všichni vidite,že žádá poté co mu došly argumenty zcenzurovat OSV a dokonce rukou NR.
   Je ten člověk při smyslech on nařizuje cenzuru tam,kde se domnivá,že jsou bezmozci jako on.

   Ten PODIVIN se presentuje NE jako člen OSV ale jako ze Společnosti voličů VYVRHEL A SOUČASNĚ JEJI DIVERSANT!

   On vidi,že tu dokonce ANS presentuje svůj návrh Ústavy,kde už je zanesen i SOCIÁLNI STÁT,který chybi.
   To mu je jedno,hlavně,aby nastoupila cenzura za každou cenu.
   Dále by rád sám se svými diversanty rajtoval na mrtvých oslech a tuto variantu vnucuje celé NOVÉ REPUBLICE.

   Kdyby radši ten očividný senochrup a vyvrhel

   ZE SPOLEČNOSTI VOLIČŮ NAPSAL,ŽE NAŠE úSTAVA NEBYLA SCHVÁLENA V REFERENDU A PROTO JE MOŽNÉ,ŽE VŮBEC NEPLATI,

   Tak to by bylo mu možné věřit!

   Smazat
  14. 21:41 Strašná komoušská sračka! Složitý a nesmyslný, kopírující masonský cancy z 18. století, kdy začala vzpoura podlidí proti Věčnému řádu nabírat na síle! Jednoduchá a srozumitelná ústava Říše se nabízí ZDE! - http://www.vontartarus.cz/rise

   Smazat
  15. Mýlíte se anonyme z 22:08. Ta ústava byla sepsána už v r. 2013, kdy ANS ani to vaše společenství voličů ještě neexistovaly. Její text pochází výlučně z mé hlavy (a z textů několika evropských ústav). Autor.

   Smazat
  16. 20.15

   OSV AKTIVISTÉ NEVI KDO JSTE.VŠIMLI SI POUZE,ŽE OBSAHUJE

   Sociálni stát,který prosazují i oni do stávajici Ústavy.Víc jsme nestudovali,protože jste váš návrh Ústavy nikde nedostal.
   To,že jste dal váš návrh znovu dnes k dispozici je od vás pěkné,ale dnes se jevi jak jistě víte majitelům moci ZBYTEČNý.
   Neptali jsme se ani ANS,ale prostě jen střelili domněnku AUTORE.

   PŘIDEJTE SE K AKTIVISTŮM ŠPIČKY OSV A ZKUSTE ZACHRÁNIT ALESPON JEDNU DŮLEŽITOU VĚTU Z VAŠEHO NÁVRHU.....

   Smazat
  17. Ústava musí být stručná a jasná, žádný masonský cancy! - http://www.vontartarus.cz/Content/Leges/Risska_ustava.pdf

   Smazat
 7. CR , je pripravena na kazdu vlkotinu , prichazejici z EU , jako poslusny skolak !

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Vlastimil děkuji za komentář který jsem v podobném duch již mnoho kát chtěl napsat. Skutky hovoří, ostatní jsou jen kecy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt sranda,kde se množi ti podpindostnici,kterí sami dřistaji a všechno převraceji, jen chtěji slušným lidem z toho OSV házet klacky pod nohy.
   Nejsou to náhodou zloději z minula a teď si zoufaji,že by taky mohli za ty podvody jit do basy?

   Smazat
 9. Každý, kdo chce začít dělat nějakou smysluplnou práci, musí si nejdříve zjednat pořádek a uklidit na pracovišti, bez toho to nejde.
  Učit se, učit se, učit se ... třeba ad Josifa Visarionoviče a Klémy, udělali nejdříve pořádek a potom dokázali něco vybudovat.
  Když budou házet lepšolidní blbci (kteří se znovu přemnožili po zjednání pořádku v dřívější době) házet pořád klacky pod nohy těm, kteří by mohli něco smysluplného udělat, tak se nikam nepohneme.

  OdpovědětSmazat
 10. Komentátorů je vždy násobně více než tvůrčích analytiků. Přitom projekt ekonomickareforma.cz je tu již několik let a stačil oslovit i řadu jasnozřivějších ekonomů. Takže tento člínek je pouze nepřesnou inventurou a nulovou vizí či koncepcí změny.

  OdpovědětSmazat
 11. NÁRODNIK, DALI JSME TU ODPOVĚD,ALE I KDYŽ SE OBJEVILO

  váš komentář byl přidán ,nikde jsme ho prozatim nenašli.
  Program visi nepřetržitě vlevo mezi plakáty BUDOUCNOST ČR VIZE v diskusi
  VŠICHNI VÁMI JENOVANI VI DOBŘE O CO JDE A TAK SI TO ZKUSTE TAKY NASTUDOVAT!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POTVRZUJEME ODPOVĚĎ PANA 18 11 A JSME PŘEKVAPENI

   že si dokonce poznaznačil hned prvni a nejzajimavějši článek,kterým by se republika zbavila kapitalismu bez přivlastků,vycházejiciho z gangsterismu a instalovaného presidentem ODS!

   Smazat
  2. Tomu NÁRODNIKOVI podvodnikovi, musel zaskočit ohryzek když viděl prvni článek NPV a neni on nějaký ten korporátni fašista a boji se,že by musel platit daně?
   Kdo jste národniku podvodniku a kdy tu odpovíte

   diskusi na tento prvni článek.
   Nelze se divit,že takovi zmetci chtěji za každou cenu udržet korporátni oligarchickou tyranii otrocky nizkých platů a zavřit pusu těm,kteři ho rozhodně nejen nechtěji,ale nakonec i změni tak aby menšina nevládla většine s brzy diktaturou falešného humanismu liberárni prý demokracie,kdy opravdová demokracie adjektiva nepotřebuje.

   No ještě štěsti,že kandidáti na otroky začinaji pomalu ,ale jistě zvedat hlavy a deklaruji,že dovedou více!

   Smazat
  3. Ad 22:30 - už nechte těch litanií o jakémsi NVP, které jen omíláte, nic konkrétního nejste schopen předvést, prostě trolíte, znehodnocujete místní debaty.
   Žádám redakci NR, aby vaše exhibiční kecy důsledně eliminovala!

   MM

   Smazat
  4. 9.22
   Pane,nemůžeme tu za to,že nechápete obsah psaného slova,ignorujete důležté články Národniho programu a děláte tady advokáta politické třidě,která by se ráda držela u vesla svou ukradenou moci, právě pomoci takových ignorantů jako vy.
   Jen tu žádejte dál cenzuru,to hned každý normálni člověk pozná co to tu píše za špína!

   Smazat
  5. Pan MM bude jakýsi pomocnik fašistů a bude brzy popírat i holokaust a aby zavřel pusu budoucim otrokům navrhne přiště koncentračni tábory!
   To si neumite přečist vy MM co obsahuje NPV a vést diskusi k jeho jednotlivým článkům a ne tu dělat ze sebe zločinného hlupáka a podřezávat si pod sebou větev na které sedite a i všem dalšim občanům?

   Smazat
  6. Souhlasím s MM a žádám, aby vaše kecy jako trolling redakce Nové republiky mazala!

   Smazat
  7. 23.54
   To se to tu objevuje misto diskutováni k věci jako zapáchajici smrad?
   Stydte se kdo jste ,zas nějaký liberálni prý demokrad ,neomarxista?
   Takových komunistů s jejich diktaturou už bylo dost!

   Smazat
  8. Proč nám chce ta lidská ponrava 23.54 s pomoci cenzury zatajovat,že žádná Středni třida jako opora státu nemůže vzniknout bez Sociálniho státu uvedeného přimo v Ústavě,abychom se mohli na něho odvolat,to takovému odpadu nestači přes 800 000 exekuci?
   At maže pryc ta ponrava sama a i o to požádá zdejšiho admina.
   Chová se jako by ji patřilo celé ČR namisto,aby žádal zařazeni do programů všech stran jedno jediné slovo SOCIÁLNI STÁT!

   Smazat
  9. 10:51 Co tu žvatláš debile obřezanej zjevně nejen dole, šoabajky dávno vyvrátil náš skutečný osvoboditel, pan generál George Patton tu! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Smazat
 12. Vidíte, koruna je vert ani ne co dříve desetník a přesto Klaus by chtěl zase prezidentovat, neb Babiš:
  1. přidává chudším - tedy důchodcům a pracujícím
  2. a tím okrádá největší zloděje, které tady Klaus co by premiant vlády i Hradu tak pracně vypěstoval.
  A tomu musí tedy on , jako Klaus, coby "zase" prezident, udělat přítrž.
  Jinak ovšem snad už všichni vědí, včetně důchodců, že přidáno nedostali oni, ale kapitál, který si k 1. lednu 2019 zvýšil ceny všeho možného tak o těch 10 %. Tedy - důchodci a spol. jsou jen pošťáky převodu "přidaných" peněz do rukou kapitálu, nikoliv jejich majiteli. Tak přece jen diktatura kapitálu hravě přečurala záměry Babiše! A občané zase utřeli ústa. Jo tak to chodí v tzv. kapitalistické demokracii, tedy diktatuře.

  OdpovědětSmazat
 13. Podpora místního průmyslu probíhá takto:
  Piliny ze zpracování dřeva (pro export) se slisují do briket někde na Moravě.
  Brikety si koupím u místních stavebnin, ale musím si je odnosit domů, nemají auto na odvoz.
  Na internetu zjistím, že Hornbach z Ostravy mi brikety přiveze až domů a že sortiment stavebnin má širší!
  Tedˇuž je jasné kam bude směřovat tržba z příštího nákupu a kdo kandiduje na krach.
  Lemply nebudu podporovat.

  OdpovědětSmazat
 14. DOMNÍVÁME SE ŽE PAN PK CHCE DISKUTOVAT O VIZI REPUBLIKY

  bez invektiv.16.29 píše a vysvětluje,že Společnost voličů prý neexistuje.
  Dobrá dobrá a kdo je tedy těch 8 395 132 dušiček,které jsou mordovány a okrádány ze všech stran v domnění,že si plati zástupce,kteři jim maji zajistit ten blahobyt!

  Tito prý zástupci nebyli schopni ani ZA TŘICET LET zajistit jeden použitelný zákon o referendu.
  Píšete pane PK,že ten maras má pokračovat dále a nenašel se snad nikdo, kdo by to chtěl změnit přičemz celá politická třida nevi co má prý správně dělat

  A TO JSOU NAŠI tzv ZÁSTUPCI! NENI OD NÁS OBČANŮ PĚKNÉ,ŽE JIM TO DÁME,KDYŽ ONI SE DĚLAJI HLOUPÍ A SNAD HODLAJI VE VÝROBĚ VADNÝCH ZÁKONŮ POKRAČOVAT TVRDOHLAVĚ DÁLE?.

  Aktivni občané se proto rozhodli jim to naznačit v NÁRODNIM PROGRAMU o který vypukl boj a mocni se začali strachem otřásat A NAMISTO DIALOGU S VOLIČI je chtěji snad pozabijet a zcenzurovat!!.
  Nastupuje ne demokracie ale diktatura,vzteklý boj o udrženi podvody ziskané moci.

  Správně píšete,že budeme jako občané nuceni nakonec vytvořit celou paletu přislušných hnuti,abychom pokryli zájmy všech členů Společnosti voličů tedy občanů.

  JEN občanům pane PK KLIDNĚ DOVOLTE NAPSAT CO CHTĚJI A SÁM DEJTE DO NPV svoje návrhy,pokud to ovšem dokážete!

  To může nastat deklarovaným lidovým HNUTIM TŘI HVĚZD,tak jak to správně vidite,pokud námi placeni zástupci z nás občanů hned po volbách udělaji bezmosnou a naštvanou hmotu,sloužici ne našim,ale jejich křivým zájmům!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. ledna 2019 23:34
   „ a kdo je tedy těch 8 395 132 dušiček, ..“
   500.000 z nich jsou voliči SPD
   1.500.000 jsou voliči ANO, atd.
   Každá z těch skupin má jinou představu, kam by se měl vývoj ubírat. Podle Vašich návrhů, máte zájem o zavedení referenda, v tom jste si blízcí s SPD. Volte SPD, to je to nejlepší, co pro to můžete udělat. P.K.

   Smazat
  2. Anonymní6. ledna 2019 23:34
   „Tito prý zástupci nebyli schopni ani ZA TŘICET LET zajistit jeden použitelný zákon o referendu.“
   To je opravdu mrzuté, také se mi to nelíbí. Ale jsem přesvědčen, že schůdnější cestou k jeho zavedení, je voličská podpora SPD, než nějaké od Šumavy k Tatrám společenství, které se neshodne na ničem. P.K.

   Smazat
  3. PANE PK NEPOLITICKÁ OSV MÁ ZÁJEM, ABY VŠECHNY POLIT. SUBJEKTY

   kolik jich jenom je ZVITĚZILY MONUMENTÁLNĚ ve volbách.
   To znamená CHCEME TO I PRO SPD.
   V tomto smyslu,tedy opakujeme s cilem drtivého vítězstvi i SPD a všech ostatnich stran jim doporučujeme,aby ve vlastnim zájmu zařadily do svých programů na prvni místo NPV-skvělé články a hned okamžitě si je i osvojilii.
   V tomto smyslu opakujeme ZNOVU jsme už SPD 5 členné komisi,která schvaluje body jejich programu doporučili,aby NPV do svého programu schválili a zařadili.
   Čekáme v tomto okamžiku na odpověd!

   CO VY NA TO JAKO FANDA A VOLIČ SPD?

   Smazat
  4. Anonymní7. ledna 2019 11:06
   Já jsem SPD volil takovou, jaká je. Pro sebe nevidím volitelnější subjekt. P.K.

   Smazat
  5. PANE PK SPD JAKÁ JE NEDOSÁHNE NIČEHO PŘEVRATNÉHO

   ale když chcete být zacofaný a nechcete,aby se ta vaše SPD stála významnějši,pak si nestěžujte,na voliče. že pan OKAMURA nemá a nebude mit v Parlamentu většinu o kterou ani nemá zájem!

   Smazat
  6. No 11,06 to si snad děláte legraci: NEPOLITICKÁ OSV MÁ ZÁJEM ABY VŠECHNY POLITICKÉ SUBJEKTY ZVÍTĚZILY MONUMENTÁLNĚ. To už OSV je víc jak napůl včela napůl pes ČSSD a KDU dohromady.

   Smazat
  7. 19.10

   OSV ,JE OPAKUJEME SPOLEČNOST VOLIČŮ,TA STRANY VOLI

   tudíž nemůže být ani ČSSD,KDU,ANO,ODS...a nemá s nimi nic společného!
   To však nastane HNED když si ti naši zástupci osvoji návrh NPV a začnou spolu s naši špíčkou VOLIČŮ přimou demokracii našeho občanského typu tvorbu dalšich článků NPV!

   DOUFÁME,ŽE JSME SE ZNOVU VYJÁDŘILI PRECIZNĚ A SROZUMITELNĚ.

   Pokud nechápete,klidně se znovu ozvěte.Víme,že z té prima novoty se může komukoli zatočit hlava z proto jsme trpělivi a mírumilovni!

   Smazat
 15. DISKUSE JE DEMOKRACIE A TAK JI MY OPRAVDOVI MUŽI A ŽENY

  z avantgardy OSV a dalši,budeme vést při každé přiležitosti, která nastane v i v přištích vhodných článcich pane PK,
  Prvni článek NPV řeši jak všichni voliči už poznali odstraněni kapitalismu bez přivlastků

  Druhý článek je ještě zajimavějši-řeši aktivni opravdovou a permanentni účast na vládě a to VŠECH voličů,která naprosto chybi.
  Namísto toho jsou voličům ukradeny hlasy lživým a zmanipulovaným tiskem a tv,které se přitom nestydi porušovat zákony a občané začinaji pochybovat,že takto zmanipulované volby vůbec plati.

  ČLÁNEK Č.2.NPV TEDY MŮŽE ZAJISTIT PERMANENTNI KONTROLU NAD NAŠIMI ZÁSTUPCI kterým se zdá,že se prodrali k moci A POTÉ POHRDAVĚ POHLÍŽEJI NA BEZMOCNÉ VOLIČE.
  MŮŽE ZABRÁNIT VZNIKU VADNÝCH ZÁKONŮ!

  To jsou už prvni pádné důvody proč tu posilá politická třida své emisary,kteří by rádi nastolili 100% cenzuru Šmejdů s cilem zotročit nejen nás občany,ale i sami sebe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. ledna 2019 10:28
   „DISKUSE JE DEMOKRACIE A TAK JI MY OPRAVDOVI MUŽI A ŽENY z avantgardy OSV a dalši,budeme vést při každé přiležitosti, která nastane“
   To Vám nikdo nemůže upírat, ale doporučil bych Vám, abyste si ujasnili co vlastně chcete a jaké máte šance to prosadit. Bylo tu již dost jiných opravdových mužů a žen, namátkou pan Pavel Matějka, Zdeněk Ponert, Jiří Černohorský a když byla řeč o ženách, častou účastnicí demonstrací, byla milá paní England Hrušková.
   Kde jsou tito lidé? Když o tom trochu popřemýšlíte, tak Vám snad dojde, jaký fenomén je SPD – Tomio Okamura, který dokázal tyto myšlenky přinést až do Sněmovny. Takže podpora SPD, je to nejlepší, co lze udělat, aby se dostaly až do vlády. P.K.

   Smazat
  2. VÁMI JMENOVANÍ OBČANÉ NEMĚLI ŽÁDNÝ NPV,

   kdoví,zda proto nehavarovali!
   Rovněž se mýlite,že prý chceme něco prosazovat.

   TO JE A BUDE U NÁS v osv VĚCI VOLIČŮ!

   Pokud nepodpoři naši skvělou avantgardu a HLAVNĚ jeji návrh NPV budou muset kvačit dále do své BUDOUCI otrokárny a klidně ji mohou přitom dále TLESKAT, včetně SPD pana OKAMURY.

   Korporátni fašisté jim mohou dokonce i rozdat pochodně pro pochodňový průvod!

   Smazat
 16. NEZKUŠENÍ OBČANÉ BYLI NAPADENI PŘESILOU MENŠINY KORPORACI

  kteři dobře saturováni nám ukradenými penězi vedou bezohledný boj o moc a naše dalši penize.
  Protože BUDOU vždy NENAŽRANI půjdou opravdu po dalšich našich penězich a my holubičči povahy se jednoho dne musime začit vzpírat a chtit se stát opravdovými českými lvy.
  Je třeba pochopit,že ty chamtivce spojuje boj za peníze,které jsou u nich na prvnim místě a nás však rozděluji naše ostré myšlenky.
  Ještě nikdy se nestalo,že by něco darovali beztoho,že by si to občané sami nevybojovali.
  Jednoduše řečeno lid se bude mezi sebou prát ostrými myšlenkami a když přijde domů,zjisti,že jim kdosi kolosálnimi podvody vykradl kapsy!

  PROTO TĚM DAREBÁKŮM POSTAVME VČAS DO CESTY PŘEHRADU NPV


  Co vy na to přátelé a nepřátelé osvojite si obsah článků Národniho programu a ta válka nebude?

  OdpovědětSmazat
 17. Můžete tady konečně ten svůj program zveřejnit?

  OdpovědětSmazat
 18. PRVNI ČLÁNKY NPV JSOU PÁR CENTIMETRŮ VLEVO A KLIKNĚTE SI

  visi tam malý plakátek BUDOUCNOST ČESKA VIZE,kde je prvni diskuse nad prvnimi body NPV.
  Zvolili jsme neobvyklou formu skoro hesel a pokuD chcete o nich blíže diskutovat můžete bud tady hned,anebo počkat na dalši vhodný článek.
  Domniváme se,že vaše budoucnost za to stoji,ale můžeme se i mýlit?

  http://www.novarepublika.cz/2018/09/panelova-diskuse-budoucnost-ceske.html

  Samozřejmě velice litujeme,že náš tisk a tv naš NPV dnem i noci nepropaguje a tak občany obírá o diskusi,která je vlastně tou demokracii ,neinformuje je,ale neni to poprvé a naposled že ANO?.
  Pokud se ještě ozvete dáme tu zkratku NPV klidně znova a můžete jednotlivé body zkusit roznést na kopytech,nebo možná ani ne!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.