Reklama

sobota 26. ledna 2019

Ministerstvo zahraničí USA jmenovalo toho nejdůležitějšího na Venezuelu

26. 1. 2019      lenta
Ministerstvo zahraničí USA zřídilo funkci zvláštního zástupce pro Venezuelu. Jak oznámil ministr zahraničí USA Mike Pompeo, byl jí poveřen Elliot Abrams* (na obrázku), informuje agentura RIA Novosti. Podle šéfa americké diplomacie bude úkolem Abramse "pomoc venezuelskému lidu plně obnovit demokracii a prosperitu ve své zemi".


Pompeo také vyjádřil postoj Washingtonu k tomu, že Juan Guaidó, jenž se prohlásil dočasným prezidentem Venezuely, "vyzval americké oficiální činitele, aby zůstali". Podle vyjádření ministra Spojené státy udělají vše potřebné k ochraně svých diplomatů v Caracasu.

25. ledna americká vláda vyzvala americké občany ve Venezuele, aby vážně přemýšleli o opuštění země. Je také známo, že Spojené státy stáhly část diplomatů z Venezuely - s výjimkou těch, kteří se zabývají obzvláště důležitými záležitostmi.

Dříve 24. ledna prezident Venezuely Nicolas Maduro oznámil rozhodnutí uzavřít velvyslanectví a všechny konzuláty země ve Spojených státech. Předtím obvinil Washington z pokusu o převrat, zrušil všechny diplomatické vztahy s vládou USA a dal zástupcům země 72 hodin na opuštění Bolivarské republiky. USA odmítly přerušit vztahy a prohlásily, že Madurův režim neuznávají za legitimní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 
* Veterán republikánské zahraniční politiky Abrams měl na starost Latinskou Ameriku za vlády Reagana

39 komentářů :

 1. Ten zástupce je opravdový krasavec!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netušil jsem, že voličům Zemana a potenciálním voličům Klause mladšího jde o krásu :-D

   Smazat
  2. Ti američtí gauneři jsou šprýmaři k nezaplacení : prý pomoc venezuelskému lidu "obnovit demokracii" a prosperitu !! Přitom nasadili proti Venezuele embargo a CIA !
   Neskutečná nabubřelost světových gangsterů - vlády |USA vyplývá z toho, že bez ohledu na zrušení ambasády prohlásili, že diplomaty nestáhnou!!

   Smazat
  3. Krok za krokom sa ukazuje hlúposť a obmedzenosť figúr ktorým národ zveri do rúk osudy svojej krajiny.Kto dbá na bezpečnosť nezávislosť a vlastnú slobodu nesmie sa dať balamútiť,že keď si dá za opasok miesto zbrane "olivovú ratolesť" nebude hrozbou pre suseda a nebude ho nikto ohrozovať.Ako vidieť o slobode a demokracii sa rozhoduje inak. Nie som si istý či to neplatí aj pre nás. Vodcu stáda začína vyberať tank a rekety.Vazal a otrok musel vždy "držať hubu a krok".Najmarkantnejším dôkazom boli Irak,Lýbia,Juhoslávia,Ukrajina a teraz sa začína "rysovať" Venezuela.

   Smazat
  4. 18.10 USA tím obnovením demokraci NEJSPÍŠ MYSLÍ NAPLNĚNÍ KONTEJNEROVÝCH KRMELCŮ NĚJAKÝM ODPADEM, Z NĚHOŽ sejmou embargo. Britská banka dál legální vládě presidenta Madura BANDITSKY BLOKUJE PROSTŘEDKY A ZLATO...

   Smazat
  5. Drzost Made in USA opět v praxi!Sloužit a hájit zájmy této imperiální,neokonsko-fašistické zadlužené a demokracií pohrdající země, jako je hnUSÁcko,a jejich nenasytných miliardářských zločinných klanů, může jen zaslepený blb,který neví nic, co se kolem něj děje, nebo podplacený, a po rádoby falešné kariéře bažící vlastizrádce, který by měl být v každé takové zemi co nejrychleji vsazen za mříže. Ať už se jedná o Venezuelu, Brazilíi, Argentinu, nebo i EU a ČR! Kdo slouží americkým neofašistickým zájmům, ten slouží ďáblu a peklu. Kdyby nebylo rozpínavosti USA ve světě, tak bychom měli ve 21.století podstatně více klidu.Ti lotři z Fašinktonu neustále škodí světu, lidstvu i planetě Zemi, a proto jsou velmi NEBEZPEČNÍ všem!!!Jsem zvědav, kdy všechny ty proamerické loutky pochopí, že hrát si na věrného kamaráda USA, je pro každého smrtící záležitost!Platí to nejen pro Guaidóa, ale i pro všechny ty poskoky typu Junckera, Merkelové, Mogheriniové, Mayové,Porošenka, Kalouska,Langšádlové, Štětiny, pospíšila, Gazdíka, Farského, Rakušana, Bělobrádka, Bartoška,a mnoha dalších..... No, nevím, ale bez zásadních změn v uvažování obyčejných lidí o tom, kdo je kdo, se k lepší budoucnosti nedopracujeme. Ani ve světě, ani doma.

   Smazat
  6. Je to krasny clovek a ma zkusenosti ,dle zprav na RT figuroval temer ve vsech prevratech co jich bylo

   Smazat
 2. https://www.info.cz/svet/venezuela-ukazuje-ze-socialismus-a-rozdavani-statnich-penez-nefunguje-a-bude-hur-39878.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor zase zapomíná, že to byl západní kapitál ,který měl zájem jen o suroviny a aby tyto státy zase za obdrženou platbu odebíraly jejich zboží. Nebyl zájem budovat průmysl, pokročilé zemědělství, protože by vznikala konkurence a nemuseli by odebírat zboží od těch co nyní zase chtějí prosadit to čemu se říká demokracie. Tedy přímou trvalou závislost na USA a spol. Pokoušejí se vyvolat občanskou válku, aby alespoň navenek měli čisté ruce. A Evropa přitákává. Naše media podlézavě plní své.

   Smazat
  2. 17:15
   Jak moc se člověk musí nudit, aby chodil číst papouškující mainstreamové bláboly z blogísku od tuneláře Křetínského? :)

   Smazat
  3. Křetínský? Není to ten hrobař českého fotbalu?

   Smazat
  4. 17:56
   Ano, je.

   18:11
   Na rozdíl od tebe Aeronet nesleduju a čtu (např. knihy).

   Smazat
 3. tY KRÁVO!!!:ooo
  "pomoc venezuelskému lidu plně obnovit demokracii a prosperitu ve své zemi"

  Myslím, že světové národy by se měly konečně spojit, zpacifikovat americkou říši zla a zbavit planetu tohoto hrozného jha!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:30 Pepku, vyskoč!

   Smazat
  3. 17:28 Kéž by už chtěli zbankrotovat to by se světu ulevilo.

   Smazat
  4. Pribuznej Satana specha a pomoc jako vzdy se sestava z masakru populace.Hladomoru, bidy a zotroceni.

   Smazat
 4. https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/svetova-ekonomika/inflace-ve-venezuele-v-listopadu-presahla-milion-procent/r~53e42e3cfc9e11e898daac1f6b220ee8/

  OdpovědětSmazat
 5. Tady je třeba říct, že Venezuela je jednou z nejstrašnějších obětí amerického imperialismu. Američani tam praktikují ty nejbrutálnější metody, které si v jiných částech světa nedovolí použít.
  Jde hlavně o otravu Cháveze, který byl na několik hodin unesen na vojenskou základnu, kde dostal buď silnou dávku radioaktivního záření, nebo mu podali toxickou látku, načež onemocněl rakovinou a zemřel.
  Stejný scénář použili Izraelci k likvidaci Arafata.

  OdpovědětSmazat
 6. Amerika (jako v případě Libye) organizuje převrat za venezuelské prachy (na západě má Venezuela asi 8 miliard dolarů), které zrekvírovala a bude z nich platit tisíce žoldáků, kteří budou jádrem opozice v občanské válce. USA chtějí financovat válku proti Madurovi za Madurovy dolary. Venezuelci nakonec dopadnou přesně jako okradení Libyjci! Moc pěkné, to může vymyslet jenom Říše dobra :-)

  OdpovědětSmazat
 7. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Smrt-kapitalismu-Yankee-ruce-pryc-od-Venezuely-Mladi-komuniste-svolali-na-Vaclavak-demonstraci-proti-drahote-Pak-se-ale-objevila-americka-vlajka-a-568234

  Kurva, kde jste byli??? Vy jste tak líní, že i tu revoluci za vás budou muset dělat živnostníci a kapitalisti!

  OdpovědětSmazat
 8. (cit.) »USA odmítly přerušit (diplomatické) vztahy…«
  Vztah je vždy záležitost DOHODY (nejméně) dvou stran.
  Protože uznání diplomatické imunity i uznání sídla vyslanectví za „území smluvního státu“, je na straně hostitelského státu, je vypovězení diplomatů, zrušení vyslanectví výsostným právem Venezuely a názor USA je irrelevantní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musí udržet své diplomaty, pardon, své špióny v zemi, aby mohli dál rozvracet a platit pátou kolonu.

   Smazat
  2. Kolik mas fotru?

   Smazat
  3. 4:06 Ty máš jen jednoho, putlerprde, a tady je zachycený okamžik, kdy tě zrovna porodil!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 9. Největší oxymoron za poslední rok:

  USSA chce "pomoci venezuelskému lidu plně obnovit demokracii a prosperitu ve své zemi" :-))

  To byla typická pokrytecká lež pro média a teď po úpravě do normální řeči:

  USSA chce "pomoci venezuelské pro-USS opozici plně obnovit diktaturu a prosperitu USS korporací ve své zemi"

  A jméno toho zmocněnce je taky dokonalé. Trochu zavtipkuju, ono je to ve výsledku jedno:

  zvláštním zástupcem USSA pro Venezuelu se stává:
  M1 ABRAMS :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdy jsem ve Venezuele nebyl, nikdy se tam nedostanu, ale názor snad mohu mít. Pokud něco, nedej bože, nevyjde demokratům podle jejich představ, tak následují sankce s cílem vyvolat ekonomický kolaps. Pak se ukradou všechny finanční rezervy uložené v zahraničí a začne se kritizovat neschopnost vlády postarat se o svůj lid. \pak se z ukradených peněz zaplatí žoldáci, místní i zahraniční a demokraticky se těm co nám nejdou na ruku zakroutí krkem. A tak Venezuela bude mít smůlu, ledaže by tam Čína nebo Rusko poslalo milion dobrovolníků jako do Koree. Takže budiž sláva všem demokratům, hlavně těm americkým.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to napsal jinými slovy: Amerika (jako v případě Libye) organizuje převrat za venezuelské prachy (na západě má Venezuela asi 8 miliard dolarů), které Amerika právě zrekvírovala a bude z nich platit tisíce žoldáků, kteří budou jádrem opozice v občanské válce ve Venezuele. USA chtějí financovat válku proti Madurovi za Madurovy dolary. Venezuelci nakonec dopadnou přesně jako okradení Libyjci! Cílem je vítězství pravdy a lásky v další zemi. Vzorem je ta lybijská pravda a láska podle :-)

   Smazat
 11. Severní amerika žije v blahobytu a jižní amerika ve sračkách. To je dobře že USA se podělí s těma aztékama.
  M.

  OdpovědětSmazat
 12. Venezuelská ropa a hlavně ruský satelitní systém GLONAS, a jeho pozemní stanice, ve Venezuele a její spolupráce s Rusy je hlavní důvod americké intervence ve Venezuele. Demokracii mají Ušáci jaksi kdesi u p...

  OdpovědětSmazat
 13. Kde Amerika ,,pomáhá"
  tam se jen svrab rozmáhá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam, kde Amerika pomáhá, tam se pravda a láska rozkládá - viz Libye

   Smazat
 14. Proč ti zastánci demokracie, mají vždycky misto nosu choboty?:))) Zase nějaký brácha Hermana a Fuckefellera:) Ten už se postará, aby se domorodci přestali rozmnožovat.

  OdpovědětSmazat
 15. Plně obnovit hospodářství a demokracii ve Venezuele ,dodáním 400 Ruských žoldáku. Tak k tomu není co dodat. Tak jako u nás v 68 a v 2 014 na Krymu.Ruský fašouny nemuže nikdo dohnat. Děkuji za NATO a přátelum v USA!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, dyť jsi jako flašinet nebo obehraná deska. Dej tam nějakou novou skladbu :-)

   Smazat
  2. 12:28 heleď, nám američanům neděkuj, neděláme to pro vás, nebo pro tebe, ale pro sebe. Z toho, co se děje ve Venezuele budete mít bobek, ty dokonce absolutní

   Smazat
  3. Ty šuldo (hodně slušně napsáno)7:58 přesně jsi popsal "zahraniční politiku faš.unů z ssUSA" Ty máš asi od někoho "noty", ale jelikož tvým vymrdlím mozkem nechápeš souvislosti, tak píšeš sračky, aniž jsi si toho vědom! Tak si vem prášek v těch Bohnicích a hupzpět do klece! Bude se zavírat! Co je kokino ochotno nasrat na internet za pár natištěných zelených papírků značky "sraldar usa" :-)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.