Reklama

pátek 4. ledna 2019

Můj Krym - desáté pokračování

4. 1. 2019 - Ďouba


Zpráva z cesty na Krym v červenci 2018


Den jedenáctý: Alupka - Vlaštovčí hnízdo (Ласточкино гнездо) - Livadijskij palác - park Ajvazovského - Alupka (kemp)
Být na Krymu a nenavštívit jeho asi nejznámější symbol - Vlaštovčí hnízdo, to by nešlo. Jedeme tam hned ráno.
Povedlo se mi mazaně zaparkovat v místě, kam si jiná auta netroufla, a tak to máme na romantickou stavbičku na skalním ostrohu blízko a zadarmiko.
Připravuji výpravu na to, aby nebyli zklamaní, že Vlaštovčí hnízdo je sice symbolem Krymu, ale jinak je to prostě jen domeček s věžičkou. A tak se stalo, že nikdo zklamaný nebyl. Dovnitř jsme nešli. Kochali jsme se tím, že jsme tu. Přece jen - je to hlavní symbol Krymu!


Vlaštovčí hnízdo má své kouzlo, kdyby stálo někde na poli, asi by to nebylo ono

To si koupíte mašličku a tady ji uvážete a ono se vám splní tajné přání. Tak nějak je asi vymyšlen tento byznys. My ctíme názor, vyřčený v pohádce krymského spisovatele Alexandra Grina (Nachové plachty): "Štěstí se nejlépe uskutečňuje vlastníma rukama", proto jsme si místo pentličky koupili takové zelené a červené želé s oříšky, které tady všude prodávají trhovci.
Tady jsem si koupil tričko (futbolku) s obrázky Krymu. Projevil jsem se jako naprostý hlupec, nezkušený cestovatel, protože tady bylo samozřejmě nejdražší (o 100 rublů víc než jinde).
Lastočkino gnězdo v celé své kráse. Kdo se chce podívat dovnitř, tomu dám na konec příspěvku video.

Tyto pány jsme také museli vidět. Tak dlouho už tam sedí a my pořád nikde. Jedeme do Livadijského paláce. Tam se konala v únoru 1945 známá Jaltská konference.
Parkování opět zcela chaotické, ale neplacené. Cpal jsem se do škvíry mezi auta, kterou tam z nějakého důvodu řidiči nechali a pak najednou "Brzdííí!!!" Ještě centimetr a spadli bychom do moře. Přes keřík nějak nebylo vidět, že je tam skála a sešup dolů. Proto tam nikdo neparkoval. Při odjezdu se nám protočila odlehčená přední kola na asfaltu tak, že z nás stoupal smrdutý černý dým a všichni zírali. 
únor 1945

červenec 2018

Na Krymu jsme zažili 3 krátké deštíky, jeden byl tady.

Livadijský palác

 Zbytek dne jsme jeli strávit do Parku Ajvazovského. Byla to chyba. Je krásný a drahý - jeďte tam nejlépe na celý den. Jednotné vstupné bylo pro každého za 600 rublů. Žádné slevy po 17 hodině, na studentské průkazy, rodinné vstupné, nic takového. 6 x 600 rublů!
Když jsme odlétali ze Simferopolu, povídal jsem si se slečnou v "íčku" v aeroportu. Vyptávala se na všechno možné a zapisovala si. Když jsem si posteskl, že vstupné do Parku Ajvazovského je docela vysoké a není sleva ani na zkrácenou dobu, ani pro studenty, slečna si to zapsala s velkými vykřičníky. Tak to třeba budete mít levnější. No, nevím, ukazuje se, že v parku jsou sanatoria, která asi nemají zájem o hromady ukřičených turistů, mají tam své klienty a o ně je dokonale postaráno. I my jsme se díky tomu stali součástí parádního koncertu na břehu moře.
Cestou do parku (do městečka Partenit, parku se také říká "Paradiz") jsme jeli kolem kostela, ze kterého se linula nádherná hudba. Jdeme tam!

Uvnitř to bylo krásné, ale hudba byla reprodukovaná, nevadí. Před kostelem je vydatný pramen dobré vody (se zázračnými účinky).

Poblíž vstupu do parku jsme dali pozdní oběd v restauraci, která se ukázala býti arménskou. Vše tam bylo zajímavé, i pan vedoucí, hodně se chválil, ale bylo to drahé a já byl maličko zklamán. Ale jen maličko.
Vstup do Parku Ajvazovského, stíny prozrazují, že jsme přijeli pozdě.

Byla by radost procházet se tady celý den a koupat se na oblázkových plážích. My jsme park víceméně proběhli, protože přicházela tma. Ale vykoupat jsme se stihli.

Mistr štětců Ivan Ajvazovskij (1817 - 1900) postává hned u vstupu do parku. Musím přidat i nějaké jeho plátno, aby byla informace úplnější...

"Devátá vlna (Девятый вал)" je jeden z jeho nejznámějších obrazů

Zde je malé vysvětlení pojmu "Devátá vlna" a zde je Devátá vlna i na "futbolce":

Obraz I. Ajvazovského jako potisk trička.
 Nedávno psali o tom, že obraz Ajvazovského "Východ slunce na Krymském pobřeží" byl vystaven na Pražském hradě. A já tvrdím, že na obrazu slunce nevychází, nýbrž zapadá. Vzhledem k položení Krymu vůči světovým stranám není takové místo na Krymu, kde by takto mohlo slunce vycházet. Jedině zapadat. Promiňte, že obtěžuji takovými detaily, člověk rád dělá chytrého.

I. Ajvazovskij, prý Východ slunce na Krymském pobřeží

Když se obraz stranově převrátí, pak by slunce vycházet mohlo

Sestup parkem k moři

Už se šeří, škoda

Kdopak asi je ten pán s kocourem? Tipněte si, na konci najdete odpověď.Vykoupali jsme se a popošli po nábřeží za zvukem hudby. Tady vyhrává Orchestr vojenského černomořského loďstva 

Námořnický orchestr hrál dobře a ještě stihli pochodovat a roztodivné kousky provádětKdyž sem přišla jedna maminka s dětmi, z legrace jsem se zeptal kluků, co je to za pána, ta socha? Oni si ťukali na čelo, i maminka se na mě podívala dost pohrdavě: "No přece Alexandr Sergejevič, to ví každý, ne?!" Vysvětlil jsem, že to byla legrace, že Puškina opravdu zná každý, dokonce i já, oni se smáli a pak jsme si dlouho moc příjemně povídali. Jsou z Moskvy, manžel je teď někde v Evropě a projektuje atomové elektrárny, oni si užívají prázdniny na Krymu. Vypadalo to, že jsou hodně "za vodou". A co se Puškina týká, v Rusku říkají: "Nikdo není dokonalý, snad jedině Puškin"
Když jsme zatleskali tancujícímu orchestru, prošli jsme ještě kousek parku, ale už se opravdu stmívalo, a tak jsme, ač neradi, vystoupali dlouhým schodištěm k východu a jeli domů, do kempu v Alupce. Zítra kemp opouštíme a jedeme dál, poznávat JuBK.

Rozšiřující učivo a řešení hádanky:
-tipovali jste správně, je to Nikita Sergejevič Chruščov

-tady je video, kde jsou pěkně paláce (od 20:50), Livadijský (od 23:23), Voroncovský (od 24:50) a od 29:55 Centrální tržiště Jalty:
-tady video, kde je od 11:00 Vlaštovčí hnízdo:

-zde je pěkně vidět, jak to vypadá v Parku Ajvazovského (doporučuji pustit třeba 1,5x rychleji, jestli nemáte tolik času):


37 komentářů :

 1. Chruščova jsem uhádl...
  :-)
  Nemáte prosím též foto vodopádu a té "krajinářské kompozice Antické usedlosti" z Parku Ajvazovského?
  Ten park je určitě snad i na více dní...
  A k tomu předraženému tričku: dal jste za ně co jste chtěl, holt na dovolené není možno pořád jen šetřit, člověk si ji má hlavně prožít.
  NR teď denně otevírám mj. pro radost z každého nového dílu Vašeho "fotocestopisku"...
  :-)
  Děkuji za pěkné, zajímavé povídání i fotografie.
  Martin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martine díky, už se cesta blíží ke konci. Fotek z parku mám hodně, ale to, co píšete, na nich není. Zdravím, Ď.

   Vymazat
 2. Muze nam Douba sepsat detailne, kdy, kdo a s kym se tam vysral?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to jezevčík Kikina, v Praze v parku u Hlavního nádraží, dneska v poledne, a měl jsi to k obědu. Detaily vynechám, jelikož po osmi hodinách jsi sedl k PC a napsal svůj debilní komentář.

   Vymazat
 3. Podívej se doma do mísy po použití, to by Ti mohlo stačit k uspokojení. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to tam skoro stejně jako před anexí, když jsem tam byl. Tehdá to tam ale žilo, teď podle fotek to vypadá, že tam chcíp pes. Nebylo to tam špatné, ale už bych se tam neharcoval. Minimálně proto, že středomoří a Jadran jsou blíž a nabízejí mnohem více. Ironií je, že sami Rusové pokud k moři tak cestují raději do Turecka, prostě služby tam jsou na úrovni. A i počasí je v Turecku jistější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusak to tam pouze obesere vojenskyma zakladnama a kdo cekne, bude se stehovat na Sibir.

   Vymazat
  2. 19:53, vy jste ty články nečetl, co? A kromě jiného jste nezaregistroval, že je už v provozu polovina infrastrukturního projektu Tavrida, nemluvě o mostu v Kerči, mají nové letiště v Simferopolu, jsou zbourány stovky černých staveb, hlavně v blízkosti pláží, Massandra se konečně otevřela veřejnosti a už nepatří kurtizáně šéfa policie, zrekonstruovala se značná část pěších zón ve městech, postavilo cca 70 nových hotelů, to vše za pouhé 4 roky, a především, podařilo se zrekonstruovat Artěk. A nejen to, Artěk zůstal státním projektem a slouží svému původnímu účelu, což je v současném Rusku téměř unikátní. Tím má 40 tisíc dětí celoročně možnost aktivní rekreace. Tady nic takového není, a pokud ano, potom to je na komerční bázi, čili musíte pro své děcko sáhnout řádně do kapsy.

   20:14, brouku, ale tu základnu tam mají už od poloviny 18.století. Zas jsi nedával pozor ve škole.

   Vymazat
  3. 22:44 Realita je mnohem horší! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Vymazat
 5. Opakuji jsem konsternován, to jsem netušil...? Vy opravdu nechápete, že jste nám celou svou rodinu totálně zprotivil. Koho takto chcete získat ke koupi vaší avizované knihy "Kdo nezná Krym"! Víte jak je neskutečně otravné a neslušné, příjdeteli k někomu na návštěvu a ten vám pustí tři tisíce fotek ze své letní dovolené, hned máme po náladě a po hodině trápení odcházíme.

  Vás zajímá moje dovolená. Jedu na hory a pošlu vám klidně fotky z Janských lázní uvidíte tu nádheru. Vy se klidně jeďte opalovat na Krym...Omlouvám se, že jsem tu obtěžoval. Láskou k Rusku neoplývám ale nepovažuji ho za svého nepřítele. Proto mu nikam nepolezu. Doufám, že jedete příští rok obohacený o další příbuzné do KLDR a jeho hlavního města Pchjongjangu, protože tam se nesmí jen tak něco fotit. Měli bychom klid od dalšího tisíce fotek Ďoubovo rodiny ze předu, ze zadu, ze shora, ze spoda, v předklonu, v záklonu, z výšky ze dronu, ze schodů, do schodů, na špičkách, na patách, v sedě, v leže, na bobku, na čtyřech, na břichu, na boku, na zádech, v davu ................., ještě to není konec?

  Samozřejmě uvítám informace o Krymu, ale tolik pozornosti mě už unavuje! Ve vší slušnosti mi už s Krymem, ale už konečně polibte rpdel. I s to vaší reklamou na svou knihu i na avizovaný Pchjongjang.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:14 To byste se člověče divil jaké je Pchjongjang moderní město.

   Vymazat
  2. 21:14, trochu jste to s tím Pchjongjangem přehnal, nemyslíte?

   20:14, pokud vás otravuje Ďoubalíkův seriál z rodinné dovolené, tak ho nečtěte. Kdo vás k tomu nutí? Vůbec sem nechoďte. Pusťte si ČT24 nebo klikněte na Reflex.cz a budete plně spokojen. Nás zas nezajímají vaše trapné stížnosti na Ďoubalíka.

   Vymazat
  3. 20:14 Až se bude v ČT tak lhát o našich horách a Jánských lázních, jako se lže o Krymu, tak nás jistě budou zajímat vaše fotky. Jestli vás pravda "už unavuje", tak se zachovejte jako na té vaší návštěvě a prostě odejděte. Nikdo vám v tom nebrání. Proč si myslíte, že když něco unavuje vás, tak že to nebaví i ostatní? Vy jste snad nějakým etalonem, který je pro ostatní závazný? To si dost fandíte. A nic ve zlém, obvykle je takováto namyšlenost příznakem hlouposti.

   Vymazat
  4. 4. ledna 2019 21:14 výborně, jeden z mála nezaujatých příspěvkářů, jasný, pravdivý a stručný 22:29 nesaháte mu rozhledem po kotníky! Zde jsou fotky na hoře měňte zadání "pchjongjang obrázky" a zbledne závistí dychtivče!

   Vy etylene 4. ledna 2019 22:54, fotky z Jánských lázní, nebyly určený vám vy elfe, nýbrž reklamnímu a marketingovému oddělení rodiny Ď. Co máte s tím "váš, náš, nám", vy jste příbuzný z jejich nekonečných rodinných snímků, psal jsem vzkaz autorovi! Vy ho nějak blíže než blíže obdivujete? V tom případě je cítící etylen z vašich úst pochopitelný? Již mě nečtěte stačí přeskočit drnožroute.

   Vymazat
  5. 22:29 Nepřehnal jsem nic viděl jsem video o Pchjongjangu na youtube.

   Vymazat
  6. 2:03, poslyšte, já jsem ta videa a fotky viděl taky. Vím, že tam mají dokonce i nějaké mrakodrapy, že je tam poměrně čisto, ale to skutečně platí jen pro to centrum. Auta spočítáte na prstech. Vidíte tam velmi malé množství obchodů, kaváren, hospod atd., něčeho, kde lidé běžně tráví svůj volný čas. KLDR je chudá země, jinak by to vypadalo jinak. Pokud se otevřou, velmi rychle se to změní. Jen je otázkou, jak moc na to otevření doplatí obyčejný Korejec.

   Vymazat
  7. 7:54 Já viděl reportáž od obyčejného člověka a ten mluvil o tamních lidech ukazoval jak lidé chodí za zábavou. Žijí tam normální lidé jako u nás.

   Vymazat
  8. Jánské Lázně jsou psychiatrická léčebna,od kdy?Měl jsem za to,že cvoci se rekreují v Bohnicích!

   Vymazat
  9. 8:06, já přece vím, že tam žijí normální Korejci tak jako u jejich jižních sousedů. Pár těch severních jsem znal od nás, a nijak zvlášť se nelišili od Vietnamců. Všichni Korejci u nás byli pečlivě vybráni. Jediným rozdílem byla podnikavost. Vietnamčíci už tehdy kšeftovali, Korejci ne. Jejich přechod bude podobný jako u nás, a pokud se to neustráží, bude mnohem bolestnější.

   Pokud někdo dělal nějakou reportáž z KLDR, měl k tomu povolení a dostal se jen někam. Země potřebuje velké investice, je chudá, silně podkapitalizovaná. Vyjedete mimo povolenou zónu a uvidíte jiný svět. To se ovšem nevylučuje s tím, že v Pchjongjangu může reportér narazit i na opulentní plesy.

   KLDR má slušně vzdělané, organizované a pracovité obyvatelstvo, to je její síla.

   Vymazat
 6. Trollové se nám přejmenovali na elfy, ale jejich vzteklé pseudodiskuzní výdechy smrdí stále stejně. Musí to pro ně být frustrující čtení. Pane Ďoubalíku je to skvělý seriál, moc díky za něj. Virtuální Karasova realita se sype jako domek z karet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4. ledna 2019 20:36, moje slova trolle, skvělý etalon, ale už jen dva díly bylo moc. A ten smrad, co vypustil vzteklý etylen 22:54, ten věrný plátce koncesionářských poplatků a na ČT se nemrkne, zásadový drnožrout, jako Vy.

   Drnožrout to není vulgární výraz, jde o postavičku z animované pohádky "Pračlověk"! Koukali jsme na ní v Jánských lázních, pošlu vám fotky, mám jich tisíce a foceno v České republice, zadejte adresu - drnožrout@

   Vymazat
 7. Krucifix, já myslel že nápad s Havlovou lavičkou je světový unikát, který lze spatřit jen u nás. A oni ti Rusové mají Chruščovovu. I s Chruščovem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je socha, ty primitive. Podobných najdeš po celém světě kvanta. Ty jsi ještě nic podobné neviděl?

   Vymazat
  2. 22:06 Chruščovovu lavičku postavili Ukrajinci. Jako poděkování za to, že pro ně ukradl Rusku Krym. Havel by jako poděkování za vyrabování republiky zasloužil omlátit mu tu jeho lavičku o palici.

   Vymazat
  3. 22:21
   Opravdu je to socha? Takže plastika, čili umělecké dílo, narozdíl od lavičky Václava Havla. No to se mi ulevilo.

   Vymazat
  4. 22:41 Havel, havel ... to mi něco řiká! Hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu .. :D:D:D

   Vymazat
 8. I když se Alfové snaží znechutit ostatním seriál o Krymu, viděl jsem všechny díly. Myslím, že v dnešní době masových dezinformací je to záslužná práce a Ďoubovi za to děkuji. Člověk tak vidí, že Rusové si žijí na Krymu bez války, v dostatku zábavy i potravin, rozvíjí svou zem a jsou asi vcelku spokojení, i když naše média dělají co mohou, aby ukázala něco negativního. Ještě jednou díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadají spokojeně, ale určitě je ve skrytu duše mrzí, že tam nestačila včas vtrhnout kyjevská chunta a zavést tam své pořádky. Mohli se mít také tak dobře a mít takovou perspektivu, jako občané na zbývající Ukrajině.

   Vymazat
  2. 10:09, taky si myslím, že je to moc mrzí a už dávno to olitovali. Ještě raději by byli, kdyby kromě Pravého sektoru tam zakotvili NATO a celou mužskou populaci by odvedli do války s Ruskem. Tehdy by byli na vrcholu blaha podobně jako jejich dědkové za války, když na Krymu působily jednotky Werwolf SS a Wehrmacht. To byly pro Krymčany krásné časy.

   Vymazat
  3. ... a Tisovy slovenské rychlé divízie.

   Vymazat
  4. Tisovy slovenské rychlé divize, stejně jako italské nebo maďarské toho moc nevybojovaly, zato uměly r y ch l e utíkat.

   Vymazat
  5. 10:24 Je to tak, bohužel, jedině my jsme mohli bývali mor židobolševismu zastavit! Ránu důvěře Evropy v nás bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor našich dobrovolníků, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, mohla být před mongolskými divochy uhájena alespoň Praha, stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Vymazat
 9. Všimněte si všem .. Potřebujete financování? Potřebujete půjčku pro vaše podnikání nebo osobní potřeby? Nabízíme všechny druhy půjček jednotlivcům nebo firmě bez ohledu na vaše stávající kreditní skóre. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat pro další informace zkusit a váš život nezůstane finančně stejný :: kontaktujte nás emailem: georgekennethloaninvestment@gmail.com

  Nabízíme také následující druhy úvěrů Osobní půjčky (garantované a nezajištěné) Komerční úvěry (pojištění a nezajištěné) Úvěry pro velké společnosti. Konsolidační úvěr - program financování s nízkou nebo nulovou měnou k dispozici ve výši 3%.

  POŽADOVANÉ PRVNÍ INFORMACE:

  Kompletní jména:
  Země:
  Stát:
  Umístění:
  Stáří:
  Sex:
  Kontaktní telefonní čísla:
  Požadovaná částka:
  Doba trvání úvěru:
  Obsazení:
  Stav:
  Účel úvěru:

  Děkuji vám a Bůh vám žehná.
  kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: georgekennethloaninvestment@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Potřebujete naléhavou půjčku?
  Nabízíme širokou škálu finančních služeb na 3%, které zahrnují: obchodní plánování, finance v oblasti obchodu a rozvoje, nemovitosti a hypotéky, konsolidace dluhů, hotovost, obchodní hotovost, soukromá hotovost, auto Cash, Hotel hotovost, student hotovost, osobní půjčky, dluh konsolidační úvěry, příležitosti, podnikatelské úvěry, vzdělávací úvěry, hypotéka, refinancování, půjčky, půjčky na bydlení, zajištěné půjčky, nezajištěné půjčky atd. email: duniafinance90@gmail.com
  Finanční ústředí Dunia
  WhatsApp: + 1 516-596-5806
  7501 Wisconsin Avenue, Suite 1200E
  Bethesda, Maryland 20814
  Těšíme se na slyšení od brzy

  OdpovědětVymazat
 11. Attenzione:
  Stai cercando una REAL FINANCIAL LOAN COMPANY per concederti un prestito tra 5.000 Euro e 5.000.000 Euro (per un prestito aziendale o aziendale, prestito personale, mutuo per la casa, prestito auto, prestiti per il consolidamento del debito, capitale di rischio, mutuo per l'assistenza sanitaria, ecc.)
  O ti è stato negato un prestito da una banca o da un istituto finanziario per una ragione o l'altra?
  Fai domanda ora e ricevi un vero prestito finanziario elaborato e approvato entro 3 giorni.
  METHODIST LIMELIGHT COOPERATIVA DI PRESTITO COMMERCIALE, siamo un "prestatore di prestiti accreditati a livello internazionale" che forniscono FINANZIARI FINANZIARI VERI a privati ​​e aziende con un tasso di interesse basso del 2% con la carta di identità valida o il passaporto internazionale del paese per la verifica.
  Il rimborso del prestito inizia 1 (uno) anno dopo aver ricevuto il prestito e la durata del rimborso varia da 3 a 35 anni.

  PER RISPOSTA IMMEDIATA ED ELABORAZIONE DELLA RICHIESTA DI PRESTITO ENTRO 2 GIORNI LAVORATIVI,
  Contattaci direttamente tramite questa email: methodistcooperativeloan@gmail.com


  Contattaci con le seguenti informazioni:

  Nome e cognome:____________________________
  Importo necessario come prestito: ________________
  Durata del prestito: _________________________
  Scopo del prestito: ______________________
  Data di nascita:___________________________
  Genere:_______________________________
  Stato civile:__________________________
  Indirizzo di contatto: _______________________
  Città / CAP: __________________________
  Nazione:_______________________________
  Occupazione:____________________________
  Cellulare:__________________________

  Invia la tua richiesta di risposta immediata a: methodistcooperativeloan@gmail.com

  Grazie.
  Signora KATHY HALL
  Direttore.
  SOCIETÀ DI PRESTITO COOPERATIVA DI METHODIST LIMELIGHT
  E-mail: methodistcooperativeloan@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Vítejte dobré zprávy o půjčkách!
  První poradce pro úvěrová družstva je zde, aby zajistil, že získáte nejlepší půjčku pro své podnikání nebo zaplatíte účty. Stačí odpovědět na několik jednoduchých otázek a splnit podmínky. Kontaktujte nás pro 2% půjčku na všechny půjčky, je to snadné, rychlé a bezpečné. Oficiální EMAIL: 1stms.creditunion@gmail.com
  Whatsapp: +1(760)699-2666
  https://twitter.com/1st_loans
  Okamžité půjčky, kterým můžete věřit.

  OdpovědětVymazat
 13. ZMĚNA ŽIVÝCH NOVINEK !!!!
  Toto je proměna života! Jmenuji se paní Angelová, jsem z Ruska. Z důvodu konkrétní finanční analýzy smlouva, kterou jsem minulý měsíc zpracovával, nešla podle plánu. Takže jsem se rozhodl získat půjčku, ale nikdy nebyla schválena kvůli mému špatnému úvěrovému skóre. Před několika dny mi přišla dáma z mé organizace a vyprávěla mi o DIVINE MOON CO-OPERATIVE LOAN COMPANY online s nízkou úrokovou sazbou 2% a lepším splátkovým kalendářem. A řekla mi, že byla několikrát podváděna, dokud nebyla předána DIVINE MOON CO-OPERATIVE LOAN COMPANY. Pak jsem je kontaktoval na divinemooncooperativeloan@gmail.com a oni mi dali půjčku jsem velmi šťastný.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.