Reklama

čtvrtek 3. ledna 2019

Můj Krym - deváté pokračování

2. 1. 2019 - Ďouba


Zpráva z cesty na Krym v červenci 2018


Den desátý: Alupka - Voroncovský palác (Воронцовский дворец) - Jalta (finále fotbalového MS) - Alupka (kemp)Jsem si vědom, že mé příspěvky vypadají jako sebeprezentace, protože na fotkách jsou téměř vždy zachyceni členové výpravy. Omlouvám se, když jsem fotil, ještě jsem nevěděl, že se odhodlám zprávu z naší cesty publikovat na NR (odhodlávání trvalo půl roku). A teď prostě fotky bez lidí nemám a přesto vám chci Krym přiblížit. Komu to vadí, ať si to ustřihne a hodí psovi (tak nějak jsme to říkávali, když jsme byli mrňaví).

Pan recepční v kempu, důchodce, mi sám od sebe vytiskl plánky a poradil, kudy jet chytře k místním turistickým zajímavostem, aby to bylo nejlepší. Také mi radil, kde zaparkovat a že mám vyžadovat od "parkovačů" doklad, protože je mnoho falešných a mohl bych se dostat do problémů. Řekl doslova: "Nenechte si zkazit dovolenou odtažením auta, pro ně je to byznys a jsou rychlí!" Snad cenná rada i pro naše následníky i když my jsme se do problémů nedostali.
Za parkovné jsme zaplatili 300 rublů, prý na celý den, kratší nelze. Asi by se to dalo rozporovat, ale neměl jsem na to náladu.
Kemp v Alupce, součástí je i myčka aut.

Parkování, jak jsme ho na Krymu poznali. V místech vysokého turistického ruchu je to chaos. Parkuje se doslova všude, po stranách silnice, zůstává sotva ulička pro projetí jednoho auta, potkávají se v ní ale proudy aut z obou stran a tak se to ucpe, lidé vzadu nevědí co se děje, a tak troubí. Pak se ti ucpaní dohodnou, couvají, chvíli to jde a zase se to ucpe. Už jsem psal, že jsme za 2 týdny na Krymu potkali jen 2 policisty. Nezlobil bych se, kdyby jich bylo víc a pár jich organizovalo parkování.

Prohlédli jsme Voroncovský palác, za prohlídku jsme platili 350 rublů za dospělého.
Voroncovský palác (Alupkinskij dvorcovo-parkovyj muzej-zapovednik)

Pohled z Voroncovského paláce na Aj-Petri
Z terasy Voroncovského paláce
Nafasovali jsme audioprůvodce, mládež poslouchala v angličtině, Verča v němčině

Na Voroncovský palác by to chtělo celý den, protože kolem je nádherný park včetně romanticky položených pláží a plážiček

Děvčata si na pláži pořídila černou zmrzlinu

Okolí Voroncovského paláce

Pohled z parku do hor

Voroncovským palácem, jeho velkým parkem a hlavně úmorným vedrem zmožená výprava vyhledala stín, podobně jako dva raťafáci z Alupky

Skáčeme do auta a před námi je další velké lákadlo: Jalta. Abychom tam nemuseli složitě hledat parkování, našel jsem v mapě "PUD" a zaparkovali tam. PUD je zkratka "Produkty U Doma", což je obdoba našich Lidlů, Kauflandů, Tern, Globusů, Pennymarketů apod. Velká krabice s velkým parkovištěm. A to potřebujeme. 

Od PUDu naviguji bezva zkratkami podle mapy města, ale pořád končíme u plotů a ve slepých uličkách (v "tupiku"). Hodně se tu staví a přestavuje, co bylo kdysi zkratkou, je dnes soukromý pozemek. Nás ale nic nezastaví a za chvíli jsme na nábřeží. Ptám se prvního borce, který vypadá, že by to mohl vědět, jestli je někde na pláži Jalty instalována velká obrazovka s fotbalem. Ochotně mi vysvětluje, kde je lepší a horší koupání, kde je obrazovka a nakonec nás tam dovede. 

Hraje se finále fotbalového mistrovství světa a nadpoloviční většina výpravy se shodla na tom, že ho chce vidět. Byli jsme nadšeni z Moskvy, kde na Vrabčích horách byla atmosféra ve fandící zóně nezapomenutelným zážitkem. Další zápas jsme viděli v Simferopolu na letišti, to bylo také krásné a teď tedy Jalta. Radek s Áňou se nechali zlákat obrazovkou v restauraci, představou: fotbal + večeře. Varoval jsem je, že pokud nebudou dostatečně konzumovat, nebudou vítanými hosty. Má předtucha se vyplnila, po prvním poločasu přišli za námi na pláž a vyptávali se mě, co znamená věta "Idi na chuj!!!" Zjevně málo konzumovali.

Ve finále hrálo Chorvatsko s Francií. Bylo zajímavé sledovat, komu fandí místní obecenstvo. Mám pocit, že převaha fandila Francii, ale chvílemi se zdálo, že se fandí hlavně dobrému fotbalu, tedy všem. Chorvaté si to u Rusů rozlili nějakými zbytečnými politickými hláškami, jestli si dobře vzpomínám, tak chtěli věnovat případné vítězství symbolicky Ukrajině, což bylo samozřejmě vyhodnoceno jako jasně protiruský postoj. 

Napadlo mě, že by se dalo spojit fandění s plaváním v moři a hned jsem to zrealizoval. No to byla paráda! Vznášel jsem se na vlnách a přitom sledoval fotbal na velké obrazovce, kolem se postupně rozsvěcovala Jalta a na nebi hvězdy.Těmto zvláštním chvílím v životě říkám "chvíle jásavého štěstí". Mám pocit, že jsem toto označení převzal z knížky "S Matyldou po Indu", kterou jsem v mládí četl (několikrát), miloval a obdivoval jejího autora Jaromíra Štětinu. A dnes ho nechápu... 

Restaurace Apelsin a tyto lucerny, neklamné znamení, že jste v Jaltě

Náberežnaja v Jaltě, jdeme na fotbal

Dlouhé stíny prozrazují podvečer, v Jaltě se ještě koupe dost lidí a ostatní šli fandit
Restaurace, kde naši mladí sledovali jen první poločas

Obrazovka na pláži v Jaltě

Je dohráno, fotbalové MS v Rusku skončilo, myslím, že se opravdu povedlo. A vyhrála Francie...

Jdeme se toulat noční Jaltou

Jalta


Verča našla svůj butik


Večeře v Jaltě
Ve zprávách jsem se později dověděl, že v moři blízko břehu, v místě, kde byla velkoplošná obrazovka, našli asi za týden minu z 2. světové války. Viděl jsem i její zneškodnění. Hmmm... Jedna válka ještě neskončila a už chystá se nová...

Vystoupali jsme noční Jaltou k PUDu, kde stojí naše auto. Pod záminkou "jen si něco malého koupíme" jsme vlezli do PUDu. Sortiment zboží velmi podobný českému, pestrý, všeho dostatek. Absolutní převaha ruských výrobků! Koupil jsem si pětilitrovku "Kvasu", abych mohl doplňovat pitný režim. Máme plné igelitky "něčeho malého" a jedeme to slupnout do kempu do Alupky (20 km). Další den na Krymu končí.

Rozšiřující učivo:
zde je video z 18. 7. o nálezu miny na pláži, kde jsme se 15. 7. koupali a fandili fotbalistům, v čase 1:34 stojí bloger přímo u velkoplošné obrazovky:
jestli se někdo chce projít po jaltských tržnicích, podaří se mu to třeba díky tomuto videu. Přeskočte si na čas 3:57, tam začíná návštěva hlavního masného trhu v Jaltě a pak pokračuje procházka po dalších tržnicích do minuty 15:
procházka po jaltské "náberežné", 30. dubna 2017, podobná té naší:

Voroncovský palác a tržnice Jalty jsou pěkně na tomto videu v čase 24:30 - 30:00 (Voroncovský palác a pak do 33:00 tržnice Jalty, doporučuji:

80 komentářů :

 1. Pane Ďoubalíku, neomlouvejte se, každému je jasné, že jste z dovolené chtěli mít fotky pro sebe a nápad na jejich prezentování přišel později. Mimochodem, máte moc pěknou rodinu. Je na ně hezký pohled. Kdyby nám takovouto cestopisnou reportáž zprostředkovala media, nemusel byste nás s Krymem seznamovat touto cestou. Marie Karlická

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážená paní Marie, děkuji za uklidnění od Vás. Máte pravdu, kdybych na Krymu potkával stovky dalších Čechů a v naší televizi by pracovali slušní lidé, byl by můj "cestopis" pověstným nošením dříví do lesa. Snad to tak vnímá většina návštěvníků NR.

   Smazat
  2. Dobrej, jasně že to tak vnímá každý slušný člověk. Informujete nás o skutečném světě, o tom vylhaném nás dezinformuje mejstrým, kavárenští a "nezávislá veřejnoprávní" ČT. díky, ty fotky jsou skvělé.

   Smazat
  3. Seznam exekucí podle jména - Vyhledání osoby v Centrální evidenci exekucí
   https://madluhy.cz › Karlický
   Má Marie Karlická exekuce? Je Petr Karlický neplatičem?

   Základní informace. Marie Karlická se narodila 26. ledna 1946 a žije v obci Praha 3. Celkem dosud působila v jedné FIRMĚ
   Společnost
   Schott Music Panton s.r.o. , v likvidaci
   náměstí Jiřího z Poděbrad 112/19, Vinohrady (Praha 3), 130 00 Praha

   Smazat
  4. 23:23 Móóc zajímavé. A teď nám prosím povězte něco hezkého o sobě. Ať víme něco víc, než jen to, že jste potomek Bretschneidera nebo Čurdy.

   Smazat
  5. http://tn.nova.cz/clanek/muz-odmitl-oralni-sex-zena-ho-zmlatila-a-sedla-mu-na-hlavu.html?ref=str

   Smazat
  6. Pane prezidente 3:28

   Pane prezidente, ústavní činiteli,
   píšu vám dopis, že moje děti na mě zapomněly.
   Jde o syna Karla a mladší dceru Evu,
   rok už nenapsali, rok už nepřijeli, na návštěvu.

   Vy to pochopíte, Vy přece všechno víte,
   Vy se poradíte, Vy to vyřešíte, Vy mě zachráníte.
   Pane prezidente, já chci jen kousek štěstí,
   pro co jiného jsme přeci zvonili klíčema na náměstí.

   Pane prezidente a ještě stěžuju si,
   že mi podražili pivo, jugurty, párky i trolejbusy
   i poštovní známky i bločky na poznámky
   i telecí plecko, Řecko i Německo, no prostě všecko.

   Vy to pochopíte, Vy přece všechno víte,
   Vy se poradíte, Vy to vyřešíte, Vy mě zachráníte
   Pane prezidente, já chci jen kousek štěstí,
   pro co jiného jsme přeci zvonili klíčema na náměstí.

   Pane prezidente, mé České republiky,
   oni mě propustili na hodinu z mý fabriky.
   Celých 30 roků všecko bylo v cajku,
   teď přišli nový mladí a ti tu řádí, jak na klondajku.

   Vy to pochopíte, Vy se mnou soucítíte,
   Vy se poradíte, Vy to vyřešíte, Vy mě zachráníte.
   Pane prezidente, já chci jen kousek štěstí,
   pro co jiného jsme přeci zvonili klíčema na náměstí.

   Pane prezidente, moje Anežka kdyby žila,
   ta by mě za ten dopis, co tu teď píšu, patrně přizabila. Řekla by: "Jaromíre, chováš se jak malé děcko,
   víš co on má starostí s celů tu Evropů, s vesmírem a vůbec všecko."

   Ale Vy mě pochopíte, Vy přece všechno víte,
   Vy se poradíte, Vy to vyřešíte, Vy mě zachráníte.
   Pane prezidente, já chci jen kousek štěstí,
   pro co jiného jsme přeci zvonili klíčema na náměstí.

   Pane prezidente...

   J.N.

   Smazat
 2. Pane Ďoubalíku, vaše popisy jsou sice osobní, ale dávají více informací než od oficiálního místního průvodce, který nebude mluvit o všem, co cizince zajímá. Díky za odvedenou práci pro čtenáře NR.

  Jestliže se vám bude chtít, prosím pokuste se vysvětlit náhlý příklon k pravoslaví. Mám dojem, že se to stalo povinností ukazovat křížek na krku. Společnost v SSSR byla dříve prezentována jako s církvi kompletně vyrovnána a plně oddána vědeckému světovému názoru. Možná, že jste si to nechal vysvětlit. Já sice potkávám studenty z Východu, ale pečlivě se vyhýbám rozhovoru o politice. Lidi z Východu nepotkávám ani soukromě a ani služebně. Vloni mi vybyl na konci přednášek čas a v malé skupině našich studentů s jedním Bělorusem jsem poznamenal, že Rusové zprovoznili Krymský most. Ten Bělorus okamžitě reagoval, že most určitě spadne. Překvapilo mne, jak mají mládež zpracovanou a přitom jeho otec toho studenta pravidelně poslouchá Solovjeva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávno to někdo u Solovjova pěkně popisoval. Rusové (obyvatelé SSSR) ztratili v devadesátých letech cíl, ke kterému za pomoci ideologie několik generací směřovalo. Někdo více, někdo méně. Najednou nebylo kam "jít", nic, co by spojovalo, nastavovalo morální principy. Prázdnotu vždy brzy zaplní něco nového, v tomto případě to bylo pravoslaví. Pro mnoho lidí je to vlastně náhrada za "mokobuko" (morální princip budovatele komunismu), ač se to zdá sebevíc padlé na hlavu.
   Co se Krymského mostu týká, propaganda proti němu byla kolosální. Mám mnoho dokumentů, v nichž všelijací experti říkají, že jeho postavení je absolutně nemožné. Navíc most, který tam byl v minulosti postaven snesly kry putující na jaře z Azovského moře. Geologické podloží je extrémně komplikované. Tedy obavy expertů byly víceméně opodstatněné. Tvrdilo se, že RF nemá technologie, které by tyto obtíže překonaly. Most stojí, i já jsem po něm jel tam a zpět, ale samozřejmě až čas ukáže, zda to stavitelé RF zmákli na výbornou. Já doufám, že ano. A když uvážíme rychlost stavby, od projektu po zprovoznění, je to skutečně obdivuhodné. Dokončování železniční části mostu jde v souladu s harmonogramem a tedy příští rok pojedou vlaky. A na most navazuje 280 kilometrová silnice Tavrida, která už je z víc jak půlky hotova.
   Je u nás neskutečně zažraných stereotypů o Rusku, ale tam se mnoho věcí opravdu změnilo. S určitou nadsázkou řeknu, že jim ten kapitalismus docela prospěl. Jde o to, aby ho udrželi na uzdě.
   A závěrem napíšu něco neuvěřitelného, v předstihu, co zazní až v závěru "cestopisu": za 3 týdny v Moskvě a na Krymu jsem neviděl ani jednoho opilého člověka! Moje dcery tvrdí, že viděly asi 2. Částečně náhoda, ale...
   Vše dobré v novém roce, Ď.

   Smazat
  2. Díky za názor. Mám ještě jednu věc. Poslouchat ruštinu jsem si oživil po Majdanu. Teď sleduji ruské diskuze. Všiml jsem si Nikolaje Platoškina. Např.

   https://www.youtube.com/watch?v=p1pxK8KN11Y

   Najde se toho však více. On kritizuje Putina zleva. Nepatří k páté koloně a stranám jako je třeba Jabloko. Odhaluje toho velmi mnoho špatného o řízení státu. Například, že Gasprom daní zisky v Holandsku. V Rusku chybí podle něho peníze, protože oligarchové všechno vyvezou. Penzijní reforma je nastavena tak, že si důchodu užijí penzisté v průměru 1 rok než zemřou a pokud se vůbec dožijí. Jsou to strašné věci.

   Smazat
  3. Platoškin je i můj oblíbenec. Kdo sleduje diskusní ruské pořady, má možnost objevit řadu velmi zajímavých osobností (Afonin, Adamič, Kot, Nikonov, Kalašnikov, Zeleznjak, Kasačjov, Volga, Chištejn, Korotčenko, Kedmi, Šargunov, Starikov...)které třeba i kritizují vládu a některé kroky Putina, ale je to snaha o konstruktivní kritiku, prostě mám pocit, že jim všem jde opravdu o blaho státu, jen hledají různé cesty a občas se rozejdou v názoru. U nás ten pocit nemám. Je dobré vědět, co vzniklo v šílených devadesátých v Rusku, do čeho vstoupil Putin a jaké jsou jeho možnosti. V rámci možného dělá zázrak. RF má mnoho problémů (ale kdo je nemá) a ani já nemám v úmyslu ho vykreslovat v růžových barvách. Ale současně se mi dělá zle z jednostranné každodenní protiruské masáže, kterou tady jsme krmeni. A když si ještě představím, že ji dělají různí dávní uvědomělí svazáci, kteří nás vedli ke "světlým zítřkům", je mi smutno. Nic, bude líp, Ď.

   Smazat
  4. Opravuji "mokobuko" je legrační zkratka pro morální kodex budovatele komunismu, ne princip, Ď.

   Smazat
  5. Zapomněl jste Norkina a jeho vtipy. Vůbec, moderátoři se Ruska zastávají na rozdíl od našich.

   Smazat
  6. V Rusku to dělají chytře. Nechají vystupovat i opozici a tím ji vyrábějí nepřátele. Z některých opozičníků se musí dělat špatně. Jejich dojemná starost o lidi je v příkrém rozporu s tím, kam Rusko dovedli.

   Smazat
  7. Andrej Norkin a "Mjesto vstreči" (Místo setkání) jsou skutečně dobří, ze zahraničí vystupuje řada zajímavých lidí (Itálie, Německo, někdy i Francie, atp.
   Na moderátorovi velmi oceňuji, že dovede i ostré konflikty převést do veselé, někdy i žertovné polohy, ale zároveň je evidentně mužem pevných zásad, a "přes" některé věci u něj zcela správně "nejede vlak..." jak se u nás říká.
   To u nás v ČR je bohužel možné v "mééédiích" skoro všechno, a bohužel snad nic není HANBA...
   Zakomplexované útoky na RF odsuzuji, ČR i Slovensko mají potenciál RF a Rusům zejména porozumět.
   Mám k této zemi, jejím obyvatelům a jejich historii velký respekt a úctu. Mají budoucnost. A my bychom měli chápat, že Evropa bude mít budoucnost jen spolu s RF /Ruskem - a nikdy ne proti němu.
   Martin

   Smazat
 3. Pane Ďoubalíku, byli jste se taky podívat v Perdelji?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až ho pozveš k sobě domů, určitě o Prdelsku reportáž napíše. Jen nevím, kdo to bude číst.

   Smazat
 4. Běžný život v americkém vazalistánu jménem Velká Británie. Děkuji opravdu nechci!

  https://www.youtube.com/watch?v=il3r48A699c

  Přednosti multikulturalismu jsou zřejmé!

  https://www.youtube.com/watch?v=b2nlIfn8tNA

  A tavýhle debilové, co si domrvili svojí zemi, mají tu drzost srát se do života lidí na Krymu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá vláda musí být zodpovědná jen a pouze národu z kterého vzešla. To je absolutní svatý zákon!
   Všechno ostatní má národ právo zlikvidovat!

   Smazat
  2. http://www.zkouknito.cz/fotogalerie_89488_silena-nemocnice-v-rusku

   Smazat
  3. 22:07 - co to má být za "fakt". Tři neustlané železné postele, bůh ví kde a bůh ví kdy. No a co? Proč to sem dáváš?

   Smazat
  4. 0:01

   Možná odsud:
   http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/health/2001/nhs_performance_2001/1562247.stm
   https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/04/1409825046746_wps_15_Picture_Mark_Davis_Guzeli.jpg
   https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/04/1409836971989_wps_43_Picture_Mark_Davis_Guzeli.jpg

   Ovšem to je z Británie

   Smazat
 5. Děkuji autorovi za pěknou reportáž s hromadou hezkých fotek.
  Ještě hodně pěkných cest přeji.
  Věřit našim merdiím znamená věřit lži,
  to já raději něco pravdivějšího.
  Ještě jednou velké díky.

  OdpovědětSmazat
 6. Opravdu pekne.Diky

  OdpovědětSmazat
 7. Já si říkám, jestli to není výhoda, že na západě líčí Rusko jako temný Mordor, kde slunce nevychází. Protože kdyby ti zoufalci viděli, jak je v Rusku krásně a v jakých sračkách musí žít na západě, určitě by McCainové získali pro přepadení Ruska masovou podporu.

  OdpovědětSmazat
 8. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Voroncovský_palác

  Jen tak pro pořádek, palác, rusky "dvarjec" se jmenuje podle knížete Voroncova. "Varancovskij" je rovněž pouze ruská výslovnost foneticky. Neškodilo by to z úcty k onomu knížeti opravit :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, díky za upozornění. Sám teď přemýšlím, proč jsem to tak napsal, Ď.

   Smazat
 9. Jakej Obrovskej rozdil mezi CT a fake media /vseho druhu/, a timhle clankem s obrazky a s UPLNE NORMALNIM TEXTEM. Higledy Pigledy.
  Uz tim je vse v clanku velice Osvezujici ,skutecne , uprimne /autenticke, jako ziva vcoda/, a diky...

  OdpovědětSmazat
 10. A v krčské nemocnici v práglu makají sestry na aru co na okrajině maximalně pracovaly na patologii...???česko snese všecko???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom tvém práglu, se nikdy neošidí, toho bych se vůbec nebál, pokud mají "alespoň" to aro !!!

   Smazat
 11. Tak to je vše zdokumentované ten palác je pěkný a restaurace Apelsin asi bude drahá.

  OdpovědětSmazat
 12. Děkuji, mohl jsem tak porovnat změny na tom poloostrově. Byl jsem tam před dvaapadesáti lety. Takže změny k lepšímu, i když i tehdy spokojenost. U teplého moře je vždy dobře. Turisté, coby přínos pro provozovatele, jsou všude vítáni.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turisté jo. Ale ne čeští paštikáři. Viz vyhození dvojce mladých z hospody.

   Smazat
  2. 11:54 To se mají pracující lidé v Česku tak skvěle jak tvrdí kapitalisté a proto paštikáři.

   Smazat
  3. 12:05
   Češi se mají skvěle. Důkazem je 4.9 milionu turistů z ČR, kteří vycestovali na dovolenou do zahraničí, z toho 850.000 do Chorvatska. Pověst paštikářů jsme naštěstí, díky rychle rostoucí životní úrovni dávno ztratili.

   Smazat
  4. 13:10
   Důkazem vysoké životní úrovně a zažehnání termínu "paštikáři" je hlavně to, že Češi létají na dovolenou letadlem téměř nejméně z celé Evropské unie. Méně využívají leteckou dopravu pouze Rumuni. Letadlo preferuje 9,9 procenta Čechů, naopak autem cestuje 73,8 procenta, což je zase téměř nejvíce v EU. Také hovoří jasnou řečí fakt, že 10% Čechů žije pod hranicí chudoby, 10% Čechů mad 15 let má nejméně jednu exekuci, nebo to, že zadlužení domácností přesahuje 2 biliony, což je ještě více než činí státní dluh.

   Smazat
  5. 14:32

   Letadlo bylo u delších zahraničních cest užito jako dopravního prostředku v 37% případů.

   https://www.czso.cz/csu/xc/kde-cesi-travili-v-roce-2017-dovolenou

   Je jasné, že na Slovensko nebo do Rakouska letadlem nikdo cestovat nebude.

   10% obyvatel pod hranicí chudoby je nejnižší číslo z celé EU.

   https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/People_at_risk_of_poverty_or_social_exclusion

   Je vidět, že o těch údajích a jejich konstrukci nevíte zhola nic.

   Tady chudoba vašeho obdivovaného Ruska.

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-chudoba-prezident-vladimir-putin-obliba-finance.A181122_144432_zahranicni_dtt

   Raději mlčte a už se neztrapňujete.

   Smazat
  6. Pepo Statistiku, buď od té dobroty a poreferuj, kolik lidí žilo za socíku pod hranicí chudoby.

   Smazat
  7. Za socíku, pouze ty lemro líná a žil si v krabici od gumáků, po dědkovi, které měl od dědy mráze Masaryka.

   Smazat
  8. 14:59

   Češi létají na dovolenou letadlem téměř nejméně z celé Evropské unie. Méně využívají leteckou dopravu pouze Rumuni. To bude asi tím, že jakožto země s vysokou životní úrovní občané ČR a Rumunska jezdí převážně za humna. Na druhou stranu světa ať si jezdí chudáci ze západní Evropy. Ale na druhou stranu je hezké, že těch několik lidí, kteří tráví dovolenou třeba v Thajsku, tam nejezdí autem, ani na kole.

   Myslíte že je důvod k radosti, když v jiných státech EU je lidí ohrožených chudobou více než u nás(13,3%)? Já se z toho radovat moc nedokážu, spíše přemýšlím, kam to vše může zajít a jak to může dopadnout.

   Co s tím vším má společného Rusko??? A z čeho usuzujete, že "o těchto údajích nic nevím"? Můžete vyvrátit to co jsem uvedl? Nebo si ve vaší omezenosti vystačíte být spokojen i jen s tím, když sousedovi hoří barák, zatímco vám "jen" stodola?

   Hlavně nemlčte a pište dál, jistě to bude ještě náramně veselá debata.

   Smazat
 13. To vypada, ze plaze nestoji za nic, turistu je tam pomalu a pocasi asi taky za moc nestoji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slunce tam vůbec nevychází, vzduch je nedýchatelný, řádí hladomor a úplavice. :-)

   Smazat
  2. ... a žerou tam malé děti!
   .

   Smazat
 14. Proboha, proc si v Rusku kupovali pizzu? To je neucta k tradicni ruske gastronomii.

  OdpovědětSmazat
 15. Státní dluh USA zvýšil o dva biliony dolarů:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201901048863258-statni-dluh-usa-maximum/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty tupane, billion v anglictine znamena miliarda.

   Smazat
  2. 11:06 Hele debílku když neumíš číst tak nečti možná bys měl svým idolům pomoc splácet.

   Smazat
  3. http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/577-ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu

   Smazat
  4. 11:45

   A není to "ve skutečnosti" 100 bilionů dolarů? Nebo raději 1000 bilionů, soudruhu?
   Přihodí někdo víc?

   Smazat
  5. Anonymní 12:44 Umíte si vůbec představit, kolik to číslo znamená?

   Smazat
  6. 13:21
   Které číslo? Tady si tahá každý ze zadku číslo jaké ho napadne.

   Smazat
  7. Anonymní 13:44

   Číslo v řádu bilionů.

   Smazat
  8. 14:14
   No a? Američanů je 330 milionů a HDP vytvořený každým z nich je 60.000 dolarů každý rok.
   Umíte si vůbec představit kolik ta čísla znamenají?

   Smazat
  9. 14:19
   No a??? USA mají oficiálně 22 bilionů dluhů a jen za loňský rok se jejich dluh zvýšil o 1,4 bilionu(1 400 000 000 000,-USD), což znamená že dluh každého američana, včetně nemluvňat a starců, se zvýšil o 4300 dolarů. Přitom je to setrvalý vývoj už spousty let. Chápete vůbec co se tam děje?
   http://theeconomiccollapseblog.com/wp-content/uploads/2014/09/National-Debt-2014.png

   Smazat
  10. 14:41

   Je mi úplně u zadku jaký mají Spojené státy dluh. Mě nedluží a já mám jiné, daleko důležitější věci k řešení.

   Jinak, neustálé předpovědi krachu USA, dolaru atp, čtu pravidelně na podobných stránkách cca 15 let co mám internet. A furt ani náznak ničeho.

   Že třeba Japonsko má dluh na obyvatele 250 % HDP, tudíž 2.5x větší než USA, tušíte?

   Smazat
  11. 15:43
   Skoro by jeden z dosavadního průběhu debaty řekl, že nic jiného vám na srdci neleží, než jsou biliony dluhů USA. Asi se mi to jen zdálo.

   Úpadek USA je znatelný podstatně déle než 15 let. Dnes už je to regulerní bankrot, který ovšem nemusí nést související konsekvence dokud USA udrží jakous takous moc ve světě. Čili dokud budou schopné vnutit svou vůli jiným státům. Jak je však patrné, jejich autorita strmě padá a není to jen vzestupem Ruska a Číny, na něž USA vojensky nemají. Už nemají ani na to "zkroutit ruce"(jak říkal Obama) ani zemím jako je Sýrie nebo Irán. Vlastně už i "spojenec" Turecko si dělá co chce. Naposledy si ještě dokázali "udělat pořádek" v Iráku a Libyi. Ale dnes už je jiná doba a možná kdyby Saddám s Kaddáfím chvíli počkali s tím zrušením prodeje ropy za dolary do dnešních dnů, vůbec nemuseli tak špatně skončit. Ostatně ani u vazalských států Evropy už USA nemají všude tak oddané nohsledy, jako tomu bylo dříve.

   Však také Japonsko je rovněž zajímavý případ, o němž pochopitelně dávno vím. I když mají přecijen odlišnou strukturu dluhu než USA.

   Smazat
  12. "Dnes už je to regulerní bankrot"

   Prosím vás, neplácejte hlouposti. Nad takovými blafy se nadá vést seriozní diskuse.

   Jinak 13 let starý článek předvídajcí krach dolaru a USA pootevření iránské ropné burzy obchodované v eurech:
   http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi

   Burza byla otevřena v roce 2008 a... no jak se dalo čekat, "překvapivě" se nestalo vůbec nic.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%8Dr%C3%A1nsk%C3%A1_ropn%C3%A1_burza

   Tož tak.

   Smazat
  13. Anonymní4. ledna 2019 16:06

   ***

   Usa svůj dluh nesplatí nikdy, zmizí započetím 3. světové války, právě rozpoutané USA. Bohužel kolem nás, tím pádem i u nás!

   Smazat
  14. 16:06 Nestraš! Oni mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Máme právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  15. 16:21

   Jak byste nazval vy téměř čtyřicetiletý, stále se zrychlující, růst dluhu? Pochlubte se a rozviňte prosím své teorie ohledně možnosti směřování takového vývoje. Jistě to bude velice poučné.

   Co jste chtěl přesně sdělit 13 let starým článkem a co jste jím hlavně chtěl popřít? Vám se opravdu nepodařilo vůbec pochopit co jsem ve svém předešlém komentáři napsal?

   Smazat
  16. 16:41
   Podařilo se mi to pochopit velmi dobře. Za 10 let budete psát to samé znovu. A znovu. Jednou to přece musí vyjít!

   Smazat
  17. 16:59

   Bohužel o vašem pochopení moc přesvědčen nejsem. Ale to je u současných mládežníků zcela běžné, že nechápou kam mohou dojít trendy, třeba i jejich osobních financí. Žijí, jako by čas neplynul, jako by existoval jen dnešek a co bude zítra je nezajímá.

   Možná za 10 let budu psát totéž. Ale takový optimista už nejsem. Jednou to musí dorazit na hranu, to je naprosto jisté. Ovšem s ohledem na vývoj ve světě by bylo optimistické věřit, že to přijde až za 10 let.

   Mimochodem, víte kolik činil dluh SSSR, o němž se hovoří jako o zbankrotovaném státu, v roce 1991? A kolik to bylo v poměru k HDP?

   Smazat
 16. https://aeronet.cz/news/holandska-kuryrni-spolecnost-cenzuruje-postovni-znamky-s-libusi-safrankovou-v-roli-popelky-vyobrazeni-ceske-herecky-na-znamce-s-odhalenym-krkem-by-mohlo-pobourit-muslimske-postovni-dorucovatele/

  OdpovědětSmazat
 17. Pane Ďoubalíku, proboha už dost!!! S několika přáteli tu diskutujete o Krymu. Mě zajímá jaká bude naše nová republika podle představ NR. Víte, jak je dnes na našich horách? Samozřejmě uvítám informace o Krymu, ale tolik pozornosti mě už unavuje! Ve vší slušnosti mi už s Krymem konečně polibte rpdel. U nás, v naší republice je stejně lépe než tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:10 Nutí vás někdo ty články pana Doubalika o Krymu číst ? Pokud ne, užívejte si hor...

   Smazat
  2. 13:13
   Seriál Ďoubalíka je dobrý, ovšem, že tu je silně přeukrajinováno a přerusováno je taky fakt.

   Smazat
  3. ty jsi ale vůl....

   Smazat
  4. L.S. Nenutí. Opravdu mě nezajímá něčí dovolená na Krymu. Jedu na hory a pošlu vám klidně fotky z Janských lázní uvidíte tu nádheru. Vy se klidně jeďte opalovat na Krym...Omlouvám se, že jsem tu obtěžoval. Láskou k Rusku neoplývám ale nepovažuji ho za svého nepřítele. Proto mu nikam nepolezu.

   Smazat
 18. Ruske zdravotnictvi:

  http://www.zkouknito.cz/fotogalerie_89488_silena-nemocnice-v-rusku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britské zdravotnictví:

   http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/health/2001/nhs_performance_2001/1562247.stm
   https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/04/1409825046746_wps_15_Picture_Mark_Davis_Guzeli.jpg
   https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/04/1409836971989_wps_43_Picture_Mark_Davis_Guzeli.jpg

   Ještě přidejte to prázdné řeznictví "v ČSSR" s váhou, kterou jsem zde nikdy neviděl. To je také dobrý evergreen mladých blbečků.

   Smazat
  2. 13:16

   Ahoj, blbe. Vysvětli mi toto:

   https://bit.ly/2GUzrv0

   Jak to, že se Britové dožívají o 9.4 let déle než Rusové a Češi o 6.7 let déle. Schválně, jestli na to přijdeš.

   Smazat
  3. 13:36
   Ahoj mongoloide, nemám tušení proč se Rusové dožívají nižšího věku. Každopádně je od vás hezké, že vám to nedá spát a pro blaho Rusů byste cedil krev. Nicméně zajímalo by mě, jakou to má souvislost s těmi podivnými obrázky? Můžete to prosím rozvést?
   Jak si vysvětlujete, že Kubánci se dožívají vyššího věku než Češi nebo američané?

   Smazat
  4. 14:03
   Tak já vám to tedy vysvětlím, když jste až takový blb, že na zcela zřejmé nepřijdete sám:
   1) Ruské zdravotnictví stojí za h...
   2) Kvalita ruských potravin stojí za h...
   3) Životní styl Rusů stojí za h...
   4) Rusové chlastají jako duhy.

   Smazat
  5. Anonymní 14:11

   Také zajímavá hypotéza. Tak nějak očekávatelná po vaší mentální exhibici.

   Smazat
  6. Anonymní 14:15

   Viz výše. To platí i pro vás.

   Smazat
  7. 14:18
   Tak určitě sem přispějete s vlastní hypotézou vysvětlení těch faktů. Od duševního giganta vaší úrovně očekávám očekávám něco jako, že za to mohou "chemtrails" :-D

   Smazat
  8. Anonymní 14:18
   Se svými moudry jste se vytasil první vy. Proto jste zde za mudrlanta a vysvětlování vašich hypotéz je samozřejmě na vás.

   Smazat
  9. 14:33
   Vy reagujete sám na sebe (14:18)? No vždyť píšu, duševní gigant.

   Smazat
  10. Anonymní 14:41

   Jak málo vás dokáže učinit šťastným. Skutečně velemozek :-)

   Se svými moudry jste se vytasil první vy. Proto jste zde za mudrlanta a vysvětlování vašich hypotéz je samozřejmě na vás.

   Smazat
  11. 14:03 To je samou radostí z toho že zdechnul starej kastrol a spojenou s nadějným očekáváním připojení k Jůesesej jako druhý Portorico! Ale až zistěj co za kokota je ten novej, co má kastráty nahradit, tak se z toho zvencnou a naděje na dožití jim zas rychle klesne na úrověň z roku 1850:)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.