Reklama

středa 2. ledna 2019

Můj Krym - osmé pokračování

2. 1. 2019 - Ďouba


Zpráva o cestě na Krym v červenci 2018


Den devátý: Ljubimovka - Eski-Kermen - Aj-Petri - Alupka (kemp)

Ráno balíme. Od auta přibíhají dcerky a překotně oznamují, že na ně nějaká "bába" křičí, že tomu sice nerozumí, ale že asi naše auto překáží v průjezdu. Že je strašně rozčílená. Na parkování si dávám vždy pozor, nenávidím, když jeden řidič zablokuje druhého. Jdu řešit situaci. Není to "bába", ale dáma středního věku a nekřičí, pouze mi důrazně vysvětluje, že toto místo je vyhrazeno pro hasiče a že to oznamuje tato, ukazuje, cedulka. Měla pravdu, i když cedulka byla dost nečitelná, při parkování neviditelná. Omluvil jsem se, vysvětlil, že už odjíždíme a tudíž se nestane, že plameny zachvátí celý chatičkový tábor "Nostalgie", což by byla opravdu škoda. Paní se smála a začali jsme klábostit. Došlo až na sušené ryby z Balaklavy, ona se smála ještě víc a já jí tedy daroval celou tu naši hromadu, kterou bychom jinak vyhodili. Byla ráda a chtěla za ně zaplatit, což mi přišlo legrační, a tak jsme se smáli oba a pak ještě druhá dáma, která přišla "pobaltat", pak přišli i chlapi a nebýt toho, že za pět minut usednu za volant Ladičky, asi by mě smetla jejich přípitková smršť. Mrzelo mě, že odjíždím, s těmi lidmi by byl pěkný den u moře. Byli takoví - normální!
(snad jim naše sušené ryby chutnaly, snad věděli, jak je konzumovat, my na to nepřišli dodnes)
Loučím se s mými novými kamarádkami. Asi se už nikdy nepotkáme, ale setkání s nimi bylo příjemné, spontánní, nezapomenutelné.

Hned po ránu šílené vedro, bylo by rozumnější zůstat na pláži, ale my musíme dál, vpřed, za dobrodružstvím!
Rychle zavřít, pustit klimošku a hurá do jeskynního sídliště Eski-Kermen. Nejprve směr Bachčisaraj...
Nejprve dobrou silnicí podél říčky Belbek směrem na Bachčisaraj, ale brzy odbočujeme vpravo a cesta se horší a horší, až nakonec je lepší jet raději po polňačce než kličkovat po zbytcích asfaltu. Opatrně jsme se dokodrcali až na parkoviště pod skalním útesem Eski-Kermen. Venku je nechutné vedro, nikomu se z auta nechce.
Eski-Kermen, to jsou pozůstatky dávného skalního osídlení. Platí se rozumné vstupné, za příplatek vás dovezou legendárním "gazíkem" na konec skalního masívu a vy pak jdete jen jednu cestu. My se ale chceme hýbat a také šetříme, tak půjdeme tam vrchem a zpět spodem. Návštěvu Eski-Kermen lze určitě doporučit, pohleďte:
Sice screen z nekvalitního videa, zato pohled na Eski-Kermen v celku. Vlevo dole je parkoviště, kasa a začátek prohlídky, v pravém údolí je možnost ubytování v komfortních chatkách a také jeskyních, viz dále

Vystoupali jsme na hřbet skalního masívu

Z fotky vůbec není cítit to vedro, kvůli kterému se sotva vlečeme

Pohled do "pravého" údolí, kde jsou vidět přístřešky, patřící k chatovému táboru a pěšinky v protější stráni vedou do jeskyní, které jsou  dokonale a originálně zařízeny pro bydlení. Kdo chce vědět více, najde na: эски-кермен.рф

Nedalo mi to, abych vám neukázal ty jeskyně. Jsou dvě, jedna menší pro 2 osoby, druhá pro 4. Cena za ubytování s veškerým komfortem je 1 500 rublů za osobu a den
Pokračujeme v prohlídce jeskynního města. Hodně mi to tu připomíná mé milované Drábské světničky v Českém ráji, jen materiál skály je jiný. Není to pískovec, ale kámen tvrdý jak "kermen"

V jeskynním bytě, ze kterého vykukuje Verča, jsme provedli akustickou zkoušku a sice vícehlasým zpěvem písně "Červená se line záře, óhéééň!" Znělo to krásně, zachytil jsem na kameru, ale zatím nevím, jak video dostat na stránku NR. Až na to přijdu, udělám to.

Nikde žádné zábradlí, ale nikdo nepadá. Možná je to bezpečnější, pud sebezáchovy funguje.

Tady jsem si uvědomil, že krymské hory jsou stejným lákadlem, jako moře. To jsem dřív netušil a nikdo mi to neřekl. Tak já vám to tedy říkám: zkombinujte na Krymu moře + hory + městečka!
Eski-Kermen

Stropní otvory snad sloužily jako větráky sýpky (překryté stříškou).

Sýpka. Tyto otvory si zahrály v jednom akčním filmu ("Devátá rota"), ukázka z něho je ve videu o Eski-Kermen od blogerů Olega a Olega na youtube kanálu "Krym udivljajet", doporučuji a přidávám odkaz. Tam se také kluci spouštějí do místní studny, my jsme si to bez lana netroufli. Jsem s nimi v kontaktu, poslal jsem jim naše video "Červená se line záře", moc se jim líbilo.
Video:

Verča v sýpce


Duchovní centrum Eski-Kermenu, oltáříček, křtitelnice...
Tady prohlídka končí, sejde se na dolní cestu a po ní pohodlně zpátky. K objevování by tu ale bylo daleko víc!

Teď nás čeká návrat po zoufalé silničce a pak, snad po velké silnici do sedla pod kultovní krymskou horu, korunu Jalty a Alupky, Aj-Petri (1234 m). To jsem ještě nevěděl, že tato silnice sloužila jako test odolnosti sovětských automobilů a od té doby ji asi nikdo nespravoval...

Až k úpatí hor jsme docela frčeli, pak začalo stoupání, první serpentiny a první pasti na mamuta. Když jsme si pomysleli, že tudy nikdo nemůže jezdit, přiblížili jsme se k parkovišti - východisku do "Velkého kaňonu Krymu", které bylo plné a auta stála i v dlouhých řadách při silnici. Krymčané si na rozbité silnice zvykli, zvykáme si i my. Věřím, že za pět let to bude jiné a věří tomu i oni. Začalo se mostem přes moře, hlavní silniční tepnou přes celý Krym Tavridou, elektrárnami, aeroportem, mešitou, Artekem... bude se pokračovat a dojde i na "alpskou" silničku Bachčisaraj - Aj-Petri - Jalta.
"Bolšoj kaňon Kryma" jsme vynechali, teď mě to mrzí, ale tlačil nás čas. Je to další perla poloostrova!

Naše Lada Largus a její sqělý řidič se statečně poprali s dalšími serpentinami a pastmi na mamuty. V jedné zatáčce jsme pili ledovou vodu z vydatného pramene, výbornou, doporučuji, pramen se nedá přehlédnout. Pak se les rozestoupil a my jeli slunečnou planinou, vpravo se nazývá "Petrinské plato", vlevo "Jaltinské plato".
Ladička odpočívá v serpentině u pramene

Později jsem viděl video RT právě o tom, jak se tady testovala sovětská auta a radoval jsem se, když jsem zahlédl náš pramen

Vyjeli jsme z lesních serpentin na "Petrinsko-Jalinské plato"


doplněno 2.1.2019 v 16:55
V diskusi jsem našel dotaz na ty bílé polokouličky na kopci, tedy dodatečně přidávám informaci:
Je to "Perepelinaja gora" (Křepelčí hora), 1301 m, které se také přezdívá "Kupola Aj-Petri" nebo "Vejce dinosaurů". Na mapách bývá napsáno "Observatoř", ve skutečnosti se jedná o vojenský objekt, oči protivzdušné obrany - radar, samostatnou radiolokační stanici. Počátek stavby v dobách Studené války, kolem 1951. Měly by tam být především komplexy ze sovětské epochy "Oborona", "Altaj", "Granica M" a novější ukrajinská "Dášeňka (36DS-6)", pokud je tam něco ještě novějšího, asi to nebude běžně ke zjištění na internetu. Zdroj info.
konec doplnění

Blížíme se k nejznámější (nikoliv nejvyšší) hoře Aj-Petri (1 234 m)
Vyhlídka v sedle pod Aj-Petri. Najednou je vedro pryč a hodně funí. Holky se dívají, kam uletěla kšiltovka Lence. Zachytila se na skalním výstupku a Verča ji neohroženě zachránila.

Na více místech jsem viděl nějaký nový (zlo)zvyk a sice omotávat větvičky či zábradlí různými pásky, fangličkami. Lidé se dělí na dvě skupiny, jedni to dělají a jiným to vadí. Za námi je skalní koruna Krymu, vrchol Aj-Petri. To modré vlevo je moře, jen to tak nevypadá.

Pohled na druhou stranu - na Jaltu.

V sedle pod Aj-Petri je asi 13 malých restaurací, prý každou provozuje jiná národnost. Všichni nás lákali na pozdní oběd, my jsme to ale neměli v plánu. Pak mě ale nesměle oslovil sympatický borec a já podlehl. Teď jsme všichni rádi, že jsme k nim šli. "Kafe-bar Jyldyz - Na návštěvě u Arsena" nás nadchl. Patří rodině Krymských Tatarů, neobyčejně milých lidí. Sestra sympaťáka nás obsluhovala, u stolu se sedělo v tureckém sedu bez bot, najedli jsme se výborně a do sytosti. 

Krymský horský bylinkový čaj, "kompót", šašliky a další speciality, kopr v sladkokyselých omáčkách... Přišla řeč, s naší milou servírkou Tatarkou, i na okupaci Krymu, ona se usmála, řekla, že je v pohodě a o politiku se nezajímá. Poprosil jsem ji, aby nám k jídlu nám pustila tradiční krymskotatarskou muziku, a tak jsme to měli opravdu stylové.
Nakoupili jsme u nich ještě hodně sklenic pověstného ruského (tatarského) "vareňje". Tady jsem poprvé v životě jedl borovicovou šišku! Vareňje se dělá snad ze všeho (uvařeno v cukru), my pořídili Řecký ořech, Jalovec se šípkem, Levanduli, Jahody, Borovicovou šišku... Na výběr bylo snad 30 druhů, všechny jsme dostali k ochutnání. Když píšu tato písmena, jím předposlední šišku (existují ještě chutě, které možná neznáte).

Kafe-Bar "Jyldyz", Na návštěvě u Arsena

Naši milí hostitelé

Tatarin

Ze stránky mého sympaťáka Taljata: "Přísahám Aláhovi, neviděl jsem nic překrásnějšího než je úsměv mojí Matky"

Teď ještě vsuvka, rozšiřující učivo:
Jak se dělá "vareňje" nejlépe ukáže Máša a medvěd (víte, že díl "Máša vaří kaši" už má přes 3 miliardy shlédnutí?):
Nebo je Vareňje na wikipedii.

Se značením zjevně pomáhal Klub českých turistů

Závěrečný výstup na Aj-Petri

Aj-Petri s dobře zapamatovatelnou nadmořskou výškou 1 234 m. Tady je ta výška víc než jinde "nadmořská", každý si to pohledem na moře může zkontrolovat. Budova se šikmou střechou je horní stanice lanovky, která sem jezdí z Alupky. Má prý i světové "nej" v nejdelším lanovém úseku bez opory. Dole u moře Jalta.

Pro polechtání nervů jsou tu lanové lávky mezi skalními trojzubci hory.


Video o Aj-Petri (i lanovce) od profíků je zde od 1:00 do 6:45

Z Aj-Petri do Jalty už sjíždíme za tmy. Silnička je trochu lepší. Klesáme nekonečnými serpentinami a předjíždějí nás velké dodávky šílenou rychlostí. Vždy jen někdo pronese "To snad nemyslí vážně, to je sebevrah!" Ale nikoho v příkopu jsme nepotkali, asi padají až do moře.
U cedule "Jalta" nás zastavuje policejní hlídka. Je to vůbec první setkání s policií na Krymu, později jsem ještě viděl jednoho policistu a víc nic (!!!).
Vystoupil jsem z auta, zeptali se mě odkud kam jedeme, mávli rukou a jeli jsme dál.

Alenka s Vasilijem nám doporučili další levný kemp - v Alupce. Najít ho v noci bylo velmi dobrodružné. Když jsem si myslel, že jsme ztraceni na nějakém staveništi zjevně nedostavěného hotelu a zdálo se, že kemp nemůže být ani v okruhu mnoha kilometrů, projel jsem tmavou uličkou a tam bylo náměstíčko a zaparkovaná auta. Za chvíli se potvrdilo, že jsme v kempu. Ubytování je v jakýchsi "unimobuňkách", prosté, ale s ledničkou, teplými sprchami, slušnou kuchyňkou a - jak jinak: tureckými záchody. Až se rozední, tak se tu porozhlédneme.

Rozšiřující učivo:
Aj-Petri


39 komentářů :

 1. Ha, rusobijci, kde jste? Vylezte ze svých zatuchlých brlohů! Do práce za jidašskỳ groš!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč zbytečně provokuješ? To je to proč sem chodíš?

   Smazat
  2. Krymané se rozhodli tak jak se rozhodli. Jsou u Rusů. My jsme se zase rozhodli, hlavně Slováci, že se rozdělíme. Proboha co je mi na Nové Republice do toho, co je na Krymu? NR bude asi podezřívána z toho, že straní Rusku a je ruský šváb. A zřejmě oprávněně. Mě zde opravdu zajímají diskuse k vnitronárodním, našim(!) problémům. M.R.

   Smazat
  3. Naše vnitronárodní problémy souvisí (stejně tak jako všechno se vším) i s tím co se děje na Krymu. Například naše vrcholné demokraty v parlamentu velmi zajímalo co dělal na Krymu nemocný Babišův syn a ČT24 nám situaci kolem Krymu neustále vnucuje jako jeden z našich velkých problémů.

   Smazat
 2. Nejhezčí na tom je, jak jsem pochopil, že tam nikde skoro nikdo není a člověk tak má klid a nemusí se nikde tlačit. Taky je tam zřejmě relativně levno. Infrastruktura sice bídná, ale něco za něco.

  OdpovědětSmazat
 3. O jakém vedru to píšete? Předevčírem tady nějaký zasvěcený anonym všem oznámil, že na Krymu je v červenci jako na Baltu v říjnu. Sice tam nikdy nebyl, ale věděl to naprosto přesně, on by určitě nelhal.

  Co je to tam za bílé koule na kopci na fotce s popiskem "Vyjeli jsme z lesních serpentin na "Petrinsko-Jalinské plato"? Hvězdárna?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem to já a o žádném Baltu v říjnu jsem nic nepsal. Opět lžete, vymýšlíte si. Proč to děláte? Ano, nikdy jsem tam nebyl, což v době google není argument.

   Ostatně, přesvědčte se sami. Sevastopol - červenec 2018

   https://weather.com/weather/monthly/l/UPSA0045:1:UP

   Jen 8 dní zcela jasno, teploty 21 až 28 stupňů. Na letovisko nic moc.

   Smazat
  2. Pro srovnání:
   Praha - v červenci 10 dní zcela jasno, teplota 17 až 33.

   Smazat
  3. Měl jsem tušit, že to bude někoho zajímat, doplním do článku, díky za upozornění. Je to "Perepelinaja gora" (Křepelčí hora), 1301 m, které se také přezdívá "Kupola Aj-Petri" nebo "Vejce dinosaurů". Na mapách bývá napsáno "Observatoř", ve skutečnosti se jedná o vojenský objekt, oči protivzdušné obrany - samostatnou radiolokační jednotku.Počátek stavby v dobách Studené války, 1951. Měly by tam být především komplexy ze sovětské epochy "Oborona", "Altaj", "Granica M" a novější ukrajinská "Dášeňka (36DS-6)", pokud je tam něco nového, asi to nebude běžně ke zjištění na internetu. Dám do článku odkaz na zdroj info, Ď.

   Smazat
  4. Zahlédl jsem diskutujícího, kterého trápí počasí a vznáší pochybnosti, zda na Krymu může být opravdu "vedro". Možná by mi mohl prostě věřit, že po dobu našeho pobytu bylo, že se nám zcela zkazily čokolády, které jsme vezli jako dárky, ač jsme je všemožně chránili, že jsem ani jednou v noci nevlezl do spacáku... Ale já mu současně říkám, že jsem nikdy netvrdil o Krymu nic v souvislosti s průměrnou teplotou, pouze jsem si dovolil konstatovat, že v těch našich dnech bylo "vedro". Jestli jste hračička, pak vám doporučuji moje oblíbené "Ventusky", tento odkaz vás hodí na správné datum, Ď.
   https://www.ventusky.com/?p=44.91;33.75;6&l=temperature-2m&t=20180713/1500

   Smazat
  5. Petr Ďoubalík
   Děkuji za informaci.


   16:30
   To jste nebyl vy, kdo psal o Baltu? A že jste se v tom tak poznal?
   V červenci 21-28°C, průměr 24,4°C. To mi přijde jako dost příjemná teplota. 9 dnů jasná obloha. No jo, zjevně ani na Krymu ještě nemají ovládání počasí tak zmáklé, ale je naprosto jisté, že kdyby to tam měli na povel dobrodinci z AZOVu, bylo by horko a jasno i o půlnoci v únoru. Zpropadený Putin.... Kdo toužil po vyšší teplotě a více jasných dní, měl vyrazit na Krym v srpnu. Nebo spíše zavřít se do obrněné pevnosti v potěmkinově vesnici v Egyptě a rozvíjet tam svůj vztah k aktivitě. Holt každému co jeho jest. Třeba já jsem byl v srpnu v Norsku a teploty do 20°C mi přišly akorát. Když jsem se vrátil do ČR, horka byly na chcípnutí a kdyby byla možnost, hned bych vyrazil na sever. Jak říkám, každému co jeho jest, já také když si chci vylézt nějaký kopec, tak nejedu do Nizozemí.

   Smazat
  6. Milý Ňoumo 16:48 - 17:19, krajina pěkná, ale koho jste tam vlastně reprezentoval Vy Vlastenče z Nové Republiky, zemi Česko, Pražsko nebo Brooklyn, New York, atd. tudíž USA?

   Když chci něco hezkého předložit obecenstvu, vyfotím prostředí, bez své americké sebepresentace rodiny! Zde na NR poté změňte zaměřění svých článků k obhajobě ČT nebo USA! To jste fotograf, jak všude uvádíte? Snad jen na té fotce s tím vaším kloboukem od loupežníka Sarka Farky. Vypadáte tam, jak pěst na oko, jak na Krymu, tak v Dalskabátech.
   Václav

   Smazat
  7. Vaše články o Krymu nám všem dělají radost a všichni vidíme, kolik jste tomu věnoval času a práce - napsat zajímavosti, vložit fotky krásných míst, vložit videa. Díky.

   Smazat
  8. 16:48 ale pane Ďoubalíku, ono to v textu je, ten tazatel před tím buď neumí číst, nebo buzeruje. To nejspíš proto, aby poukázal, že si někdo dovolí na svém území mít radar. Jako by totéž nestrašilo na druhé straně. Nakonec i u nás. Dřív na západ, teď naopak. Kdo by to čekal, že?

   Smazat
 4. Zaujaly mne Petře ty lanové lávky na Aj-Petri. Určitě adrenalinový zážitek a impozantní výhled. Zajímavá to myšlenka...
  Otázkou je, zda by se "líbily" našim ochranářům v Adršpašsko-teplických nebo Prachovských skalách ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj L., po celém světě se množí jištěné cesty (via ferrata, klettersteig) a součástí jsou i nejrůznější lanovky (kladky) a přemostění, přelanění. Hodně záleží na materiálu skal a na množství "hor". V Alpách se mezi tisíci kopci jištěné cesty ztratí, v našich maličkých pískovcových oblastech by to nebylo dobré. Přesto se i u nás začínají tréninkové ferraty objevovat. Před 2 lety jsem přelézal ferráty v německém Kurort Jonsdorfu (severně Krompachu), tedy na pískovcích, včetně lanové lávky, podobné té na Aj-Petri.

   Smazat
 5. Podobně bílé koule můžete vidět téměř po celém světě,také í u nás na Moravě,v Polsku, Švýcarsku, jsou to telekomunikační odposlech.

  OdpovědětSmazat
 6. Pěkný cestopis z dovolené,Černé moře je krásné!

  OdpovědětSmazat
 7. Petr Ďoubalík...jen pište o tom Rusku dál, tady se dozvídáme jen o samých katastrofách v Rusku a tak je dobré mít takto podrobné informace, jak je dáváte. Já tam (v bývalém SSSR) byl naposledy po rozpadu, ale i předtím a jsem rád, že se Rusko mění k lepšímu a lidem se tam daří lépe, než téměř před třiceti lety. Jistě ne všude, ale přece jen to Rusko vypadá dnes o poznání jiné a lepší, než tehdy.

  OdpovědětSmazat
 8. Jen doplnim, ze v jeskyni, kde je i toaletni misa, je vedle ni odpadkovy kos. V Rusku totiz lide nehazou toaletni papir do misy, ale do kose vedle misy. Ten je tam i nekolik dni, dokud ho nejaka dezurna Masa smradlavy nevynese. Ano, je to kultura Asiatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je výjimečně a najdeš to i v Chorvatsku.

   Smazat
  2. 20:30

   V centrálním Londýně taktéž.

   Smazat
  3. 20:36
   Ani v Turecku ne

   Smazat
  4. Pokud je nekdo zebrak a musi bydlet v Londyne v 6.cenove s mucholapkama a vyxlajvantovym ubrusem u Arabacu, tak se tomu ani nedivim:-) Potom si takovy "vykuk" zchladi zahu na vyletu do Ruska a bude si tam hrat na kinga:-)

   Smazat
  5. 20:42, asi Turecko moc neznáš, buddy.

   Smazat
  6. Na stejnou "asiatskou kulturu" narazíte v Bulharsku, Rumunsku, Albánii, italskou Kalábrii atd. atd. - nejde o "kulturu" ale o nedostatek odpadních trubek většího průměru. Tak se staví z toho, co je.

   Smazat
  7. To tam ten sajrajt nechala ta Bachyně ne? Jak tam píšou že je to Bachčísajrajt ....

   Smazat
 9. Pane Ďoubalíku, byli jste se také podívat v Perdelji?

  OdpovědětSmazat
 10. Ty jo, ten lanový most je pěkně vysoko. Bych si připadal jako Indiana Jones.

  OdpovědětSmazat
 11. Господин Жубалик, привет из России и спасибо за распространение честного образа России в вашей прекрасной стране. Маша

  OdpovědětSmazat
 12. Parádní reportáž, přiznám se, že o výletu na Krym už nějakou dobu přemýšlím. Z relativně dostupných zemí (bezpečnost/jazyková bariéra) jsem byl už skoro všude, z Ruska mám jen Moskvu a Petrohrad (ten teda z doby, kdy to ještě byl Leningrad).

  OdpovědětSmazat
 13. Moc pěkné ale vedro opravdu nemusím to léto minulý rok stačilo.

  OdpovědětSmazat
 14. Autorovi reportáží z cest po Krymu vřelý dík! Podařilo se mi najít na YT jedno video - asi hodinové snímání dronem překrásné různorodé krymské přírody. Dech se tajil ze záběrů a doprovodné muziky. Doporučuji!
  zde: https://www.youtube.com/watch?v=CzlBkaGdIkM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám velice děkuji 23:12, poslal jste svůj odkaz ze své dobré vůle, zdarma. Děkuji

   Howgh

   Smazat
 15. Jiří Jírovec2. ledna 2019 23:15

  Zde jsou dva odkazy na cestu profesora Lambla na Krym z roku 1875. Je to zajímavý doplněk k seriálu pana Ďoubalíka. Jiná doba, jiný jazyk.

  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2018/08/15/letni-projizdka-po-krymu/

  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2018/08/22/letni-projizdka-po-krymu-pokracovani/

  OdpovědětSmazat
 16. Američtí vlezdoprdelisté!Ano, vše na západě je super a na Krymu hnus?debilové!Tak se podívejte, rozum a lidství je na východě!Západ je sodoma gomora a kdo to nevidí, bude podříznutej!!

  OdpovědětSmazat
 17. Péťo celkově bezvadná a po cenzurní úpravě dokonalá diskuze i ty bejsbolky s NY, mikyny s nápisem Brooklyn vše USA, rychle odstraněny.

  Vy se pouze vracíte na místa v dětství a mládí, vaše Artěky (pionýrský tábor) na poloostrově Krym, potřebujete ukázat svým poameričtělým dětem.

  Řekl jste jim také, že na tyto tábory měli přístup jen děti, těch "nejzapálenějších" komunistů, hlavně z Prahy? A vy jste tam nyní dorazili, jako američané, jak směšné, vy chodící outdorová reklamo.

  Kdo napohled poznal, že jste turisté z České republiky? Toto doufám rovněž smažete, no to by bylo, aby jste to nesmáznul, víte jak? Dříve jste se tím chlubil, né! See you later Václav

  OdpovědětSmazat
 18. Jo, Václave 0:22. Když už nemáš lepší argumenty než čísi oblečení, nevím proč by měl kdo stál o to, setkat se s tebou kdykoli. Zvlášť, když máš potřebu předvádět se angličtinou. Šašku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapče 17:38 ty máš těžký život píšeš Václave čas dáš svůj 0:22!!!a podepíšeš se Šašku!!!tobě jebne Humberto...když ne ruští špióni,tak po nás jde Čína !!!kam se hrabou 50. léta...konsomolče !!!ty jsi mimoň !!na tohle musí normalizační komunisti jen zírat !!tohodle fakt nedosáhli !!to je už fakt na léčení vrozená debilita kombinovaná se schizfrenií ??? to už je hodně za hranou...myslím....pomůže,vezmeme kameny a budeme házet na Čínu !!!vyřešíme problém !!!!to účinkuje !

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.