Reklama

neděle 6. ledna 2019

Nebojme se Czexitu: Trestání Británie má ostatní odradit. Chceme být jen gubernií vydanou napospas Bruselu? Dnes ještě trochu cukru. Pak už jen bič. Opustíme-li tyranii, nezahyneme. Drak má zkažené a vypadané zuby

Jiří Kobza
6. 1. 2019  ProtiProud
JIŘÍ KOBZA při začátku roku připomíná, co nás čeká, pokud se včas nevysmekneme z nového "sovětského" žaláře národů a vybízí k rázným krokům, navzdory snaze Bruselu adepty dalších "exitů" zastrašit

V souvislosti s blížícím se Brexitem - dle všech indicií takzvaně divokým (tedy bez dohody, přesněji bez trestajícího diktátu EU vydávaného za dohodu a kompromis) se v mainstreamových médií nápadně zvyšuje frekvence výhrůžných a katastrofických prognóz na jediné téma a s jediným přípustným závěrem: "Opustíš-li mne (rozuměj EU), zahyneš!"

Smysl těchto strašení je jediný - masivní (dez)informační masáži všemožně odradit občany (a jejich volené reprezentanty) napříč Evropou od legitimního prosazování myšlenky vystoupení z Evropské unie do vnitrostátních politických agend.

Zůstaneme-li tam, kde nám to přísluší, tedy doma, v České republice, je třeba naopak říci jasně: Nebojme se CZEXITu! Protože, opustíme-li EU, rozhodně nezahyneme, ba právě naopak. Co se stane?


Přemýšlejme spolu:


Na rozdíl od nejrůznějších mystifikačních spekulací o tom, co bude s ČR, když opustí EU, tak už můžeme odhadnout docela přesně, co z nás zbude, když zůstaneme: bezprávný euroregion nakonec přes všechen odpor stejně zaplavený převážně muslimskými imigranty, zmítaný konfliktem mezi islámskými nájezdníky a posledními obránci našich tradic a demokracie. Budou zde fakticky vládnout všemocné neodvolatelné (protože nevolené) politické neziskovky coby prodloužené paže bruselských samovládců a nadnárodní korporace budou vysávat naše kvalifikované pracovní kapacity i přírodní a nerostné zdroje.

Co nastane, když z EU odejdeme? Jakéže škody bychom utrpěli jako stát a národ? O co bychom přišli? O své mozoly či okovy (jak už kdosi v minulosti celkem výstižně řekl)? O mizerně placená pracovní místa dovezených "agenturních" dělníků? Nebo snad západní „investoři“ zde zavřou své montovny a odvezou je i s imigrantskými zaměstnanci/otroky někam jinam? Zisky (a další benefity) z těchto montoven přece stejně dosud plynuly do zahraničí, a to za využití našeho životního prostředí, infrastruktury a „investičních pobídek“.

To jsou „škody“, které naše vybrakovaná ekonomika bezpochyby snadno unese. Poškozené životní prostředí a zemědělská půda zastavěná halami montoven a logistických center, to jsou „vymoženosti zahraničních investic“, které opravdu nemusíme mít. Tyto škody nám „investoři“ rádi často nechají na krku.

Odbyt našich výrobků do Německa? Inu prodávat do eurociziny za mizerné ceny je snadné, ale hledat staronové trhy, které naše firmy pod tlakem nejrůznějších sankcí a embarg opustily, je náročné a drahé. Návrat na zahraniční trhy, tak tradiční pro české zboží, na trhy, které jsme pod různými sankcemi byli nuceni opustit, bude bezesporu obtížný. Nebude snadný i z toho důvodu, že většina tradičních, například strojírenských, firem je již dávno v troskách anebo prodaná do zahraničí. Takže budeme muset současně hledat také nové výrobce a nové obory.

Cukr a bič


Jenže když přidaná hodnota vyrobená v ČR je každoročně vyváděna do zahraničí (jde až o 460 miliard korun ročně!), potom zde opravdu moc na další rozvoj nezbývá (což je jeden z účelů). To málo, co zde ve formě mezd zbyde, je dále extrahováno formou masivního dovozu - zejména nekvalitních potravin - do řetězců, kde jejich dotované ceny znemožňují našim výrobcům konkurova. Stejně jako mizerné mzdy zabraňují většině národa nakupovat podle výběru zboží na základě jeho původu a kvality. Namísto toho jsou naši občané často nuceni (odsouzeni) kupovat to levnější, co si mohou na "trhu" dovolit.

Mimo to často opakovaná teze a představa, že firmy jako např. VW zastaví výrobu v ČR a odejdou, je též poměrně naivní až hloupá. Kde jinde v Evropě by totiž mohli takto koloniálně vysávat zdroje, kvalitní a dostupné pracovní síly i infrastrukturu, a to navíc kousek od hranic svých mateřských zemí?

Také energie masivně zdražují kvůli (Evropskou unií) předepsanému podílu obnovitelných zdrojů (viz 40 miliard, které každoročně platíme za nic solárním baronům) a nehoráznému projektu tzv. emisních povolenek - vše na základě tlaku eurohujerů (a zahraničních korporací) - a dle prognóz odborníků a ekonomů budou zdražovat i nadále.

EU úspěšně zbavuje členské státy motivace k rozvoji svou ultrasocialistickou (pseudo)ekonomikou či ekonomickou politikou založenou na odsávání peněz z národních států a jejich milostivém přerozdělování těm, co poslouchají a neremcají, Je to logické, pokud politika cukru (tedy dotací) a biče (výhrůžek, vydírání, pokut a sankcí) je uplatněna v plném rozsahu, každý ví, že "dotace" dostanou ti, kteří poslušně žmoulají čepici v hlubokém předklonu a jsou dostatečně eurofilní, korektní, multikulturní a ultrasocialističtí. Dotace nejenže totálně křiví trh, ale jsou především nástrojem moci a ovládání členských států.

Hlasování kvalifikovanou většinou v klíčovém (nadřazeném českému národnímu právu) orgánu EU, Radě EU, je také dalším zajímavým příkladem „nástrojů liberální demokracie“. Protože do toho, co si upečou Němci s Francouzi, menší státy už fakticky nemají šanci zasáhnout. Podle stávajících pravidel (Lisabonská smlouva) je nepřehlasují a pouze teoreticky jsou schopny dosáhnout tzv. blokační menšiny.

Cesta


Kvůli zmíněné Lisabonské smlouvě, kterou přes dramatický odpor prezidenta Klause naše předchozí parlamentní politické reprezentace servilně předaly značnou část naší samostatnosti a suverenity právě do nekompetentních rukou europapalášů je jasné: Bez fundamentální transformace EU (kterou Brusel nikdy nepřipustí) nemá Česká republika (a ani český národ) v tomto svazku šanci přežít. Jak z toho?

Zbavme se nekompetentního diktátu EU, zbavme se závislosti na milosti eurovrchnosti a jejích dotacích. Můžeme přijít jen o svá europouta, protože Českou republiku potřebuje ve skutečnosti EU víc než Česká republika Brusel. Jak se osvoboďit z této ničivé a ponižující koloniální pozice? Vrátit se do relativně svobodných časů - tedy nejen před Lisabonskou smlouvu, ale i před Maastricht a Schengen. Vrátit se k systému partnerství na principech EHS, spolupráce samostatných států v obchodní a ekonomické oblasti na základě vzájemné výhodných vztahů a zachování čtyř základních svobod pohybu: osob, zboží, služeb a kapitálu.

Nemusíme znovu objevit Ameriku. Máme v dosahu řadu existujících struktur, které je možné využít. Je zde V4, EFTA (Evropské sdružení volného obchodu), je zde Evropský hospodářský prostor (ekonomická aliance EU+EFTA) a především je zde možnost doladit dvoustranné vztahy hrstí bilaterálních smluv, namísto stovek tisíc stran evropské legislativy, která je záměrně neprůhledná a nepoužitelná, protože není nikoho, kdo by se v ní vyznal jako v celku.

Ono totiž jde o to nejzákladnější v historii národů: o svobodu, o skutečnou lidovládu (demokracii bez přívlastků liberální a pod.), o svébytnost. To vše nám dnes a denně berou za pomoci nevolených organizací, systémem nazývaným výsměšně „občanskou společností“. Výsměšně, neboť právě občan je v ní stavěn do pozice nesvéprávného hlupáka za kterého rozhodují samozvaní ideologové o tom, co je pro něj správné a co je „populismus“!

Pokud neodejdeme, je jistotou nevratný přesun moci a vlivu na tyto nevolené organizace, placené bůhví kým a bůhví odkud. Americký zákon FARA, stejně tak jako obdobný soubor maďarských zákonů, přezdívaný „Stop Soros“ totiž nejsou samoúčelnými umělými výtvory, nespadly z nebe, ale jsou výrazem vůle národů řídit si svoje věci podle výsledků demokratických voleb. To je pro EU momentálně ten největší problém a nebezpečí.

Strašidlo Czexitu (a jeho údajných "nedozírných důsledků") je tedy jenom papírový drak se zuby již dávno zkaženými a vypadanými. A prodanými.

Pojďme do toho. Jak, když nám naši "demokraté" nechtějí povolit lidové hlasování k této životně důležité věci? Zbavit se jich. Nevolit je. Kteří to jsou, víme.

- - -

76 komentářů :

 1. Evropská unie se ukázala ještě horší než bývalá Rada vzájemné hospodářské pomoci, protože v té jsme byli na špici a rozhodovali jsme sami za sebe. V EU rozhodují za nás ti co ovládají Brusel a to my nejsme a ani do budoucna nebudeme. Existuje pořad v naší ČT s nazvem zašlapané projekty, který jakoby dokazuje kolik u nás bylo projektů, které jako komunisti zašlapali. Tento pořad nepokračuje do dnešních dnů protože by musel konstatovat, že na rozdíl od komunistů, kteří zašlapali některé projekty, Evropská unie nás zašlapala jako celek a to tak, že žádné naše projekty už ani nevzniknou protože vše musíme nakupovat jenom ze západu a to hlavně to co se jim už nehodí a hlavně nesmíme nic vymýšlet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní (evropské) hodnoty7. ledna 2019 1:27

   • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po převratu 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to takto. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR, za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá, že nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule, jak to postavila EU. Ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu úmyslně znehodnotí, aby to, co dovážíme, bylo pro nás vícenásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo vícenásobně levnější. A rozdíl jde do bilionů korun, o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIKDO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO, NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. TYTO ZÁPADNÍ HODNOTY NEJSOU BEZBRANNÉ, ALE JSOU CHRÁNĚNY STOVKAMI AMERICKÝCH ZÁKLADEN PO SVĚTĚ. Mimochodem Západ vyloupil Afriku, Latinskou Ameriku a Asii. A teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
   KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku? Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.
   Pokud se mluví o západních (evropských) hodnotách a o cestě do Evropy, patří k tomu i no-go zóny, nezákonní emigrace vetřelců, jejich terorismus a kriminalita. Bez toho už dnes Evropa nemůže být. Nejdeme přece do staré dobré Evropy, ale do té nové dnešní.

   Smazat
  2. Předpřevratová ekonomika dokázala čelit embargu na některé materiály (germanium, paměti CMOS a další),které organizovaly USA (COCOM) se zjevným cílem škodit. Přesto byla vyvinuta výroba polovodičového křemíku (v kooperaci s NDR) a výroba integrovaných obvodů a tranzistorů , zejména pro investiční elektroniku.Vzhledem k uzavřenosti trhů nebylo možné zvýšit počet kusů v sérii, takže součástky vycházely draho. Přesto byly tyto elementy předmětem exportu v rámci investičních celků (Abu Dhabi, Sýrie, Írán,Dánsko) i vnitrostátních dodávek (Temelín, Dukovany, Mochovce, Jaslovské Bohunice, elektrické lokomotivy). Státní podniky zaměstnávaly tuzemce a exekutoři strašili jen v meziválečné literatuře.

   Smazat
  3. 6:23
   Ano je to tak. I dnes můžeme vidět, že když suverenému státu nedodají v rámci emgarga jedni druzi velice rádi dodají něco podobného někdy i lepšího a levnějšího. Dne se např. velmi zajímavé pozorovat jak lidé začínají ignorovat předražené farmaceutické přípravky a dávají přednost přírodním a léty ověřeným přípravkům.

   Smazat
  4. Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé, neproduktivní avšak domýšlivé a drzé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
  5. 9.05 - změř si teplotu!!!!!

   Smazat
  6. Pane doktore (Davide), anonymní 9:05 je Vaším pacientem? Pokud ne, měl by jste se ho ujmout!

   Smazat
  7. voni cikáni uměj taky psát? fakt dobrý, teda spíš: úžasný, cigorko. ;o))

   Smazat
  8. 7. ledna 2019 9:05 - Vám povídám, na vašii horečku omladnic a prohulenou hlavu či co - nejlépe bráti mokrý ručník na hlavu a vytáhnouti ruku z vámi naplněného nočníku !

   Smazat
  9. Halíku, už nehul.

   Smazat
  10. 13:45 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého pána! Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?! :-D

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.38 jděte si vyměnit plenky. Podceňujete Česky národ.

   Smazat
  2. 20.38 za poslech to stojí...

   Žena volá, kde jsou muži!!!!!!!

   https://youtu.be/FSjpuPmbssU

   Smazat
  3. Hnusak.
   Prasak.
   Guma dvořak.

   Smazat
 3. Je smutný, že právě levicový voliči odcházejí k Babišovi, který se jako tváří, že nám to tam v tom Bruseli zařídí.. Prdlačku, na nás tam je tak někdo zvědavej. Věřím, že on si plní svůj sen, setkává se s lídry celého světa, promrská jazyky a pak zase jede spokojeně domů, jak si ten svět hezky užil...J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže ten článek není o Babišovi -je úplně o něčem jiném. To zas jen nějaký nenávistný pitomec a vohrndíra ( asi podnikatýlek, kterýho sere EET? Nojo -to placení daní! Ať si platí jen ti troubové z fabrik - ne my zbohatlíčkové - není to tak?) si musí prostě přisadit na Babiše, plivnout. Mně Babiš vůbec nic neudělal, je mi úplně ukradenej -co bych na něj vřískal, nadával a zabýval se jím? Tahle idiotská nenávist se šíří mediální stokou jak tichá pošta. Ano, ta politická verbež, který on už nedovolí dál šmejdit, podvádět a krást, má všechny důvody mu házet klacky pod nohy, zaplatili si k tomu štvaní i mediální verbež ( a nedalo to ani moc práce) ale proč se to prokrista pána šíří i občanskýma diskuzema těch malých trubek, které dřepí denně u PC, stejně už nikde nepracují, důchod jim Babiš zvyšuje - tak proč zrovna tihle vřískají? Ti by měli mít už jakéhokoliv premiéra na háku - ne?

   Smazat
  2. 20:39
   Jak říkám, lidé si dodnes představují, že levice je levice a pravice je pravice. Dnešní komunisté a socialisté (tedy jejich vedení) jsou horší než Babiš. Alespoň Babiš to tak vsugeroval blbcům.
   Je to zkrátka tím, že u nás a nejen u nás ukradli levicový politici symboly levice

   Smazat
  3. 6:52 Nevolnická lumpenproletářská čecholůza, která si dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku a nakonec na oba ty lotry postačila parta anglickejch děcek! - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
 4. Vydávat naši vlastní kolosální neschopnost vytěžit ze
  členství v EU mnohonásobně více benefitů (na slušné úrovni jsme zvládli pouze rozkrádání eurofondů), doprovázenou navíc na evropské (nejen) poměry "příkladnou" sociální bezohledností Čechů k Čechům za zločinné dílo Bruselu je v podstatě drzost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, i to je pravda anonyme 20.53. Bezohlednost a nepřejícnost Čechů k Čechům, která jde pomalu až za hrob, závist, faleš, pomlouvačnost, ješitnost, radost z cizího neštěstí - to už jsme jako národ prokázali mnohokráte, bez ohledu na vládnoucí režimy. Tohle skutečně žádná EU nevyřeší, a vůbec nikdo. Snad by to vyřešil jen jakýsi místní krutý diktátor, dlouhý bič a krátký dvůr. I ten nenáviděný "kníše" často opakoval, že Češi se snad změní jen až budou obecně hlady padat na držku, ale já nevěřím ani tomu.Češi se nezmění nikdy.

   Smazat
  2. Tak, máme to v krvi. Můj děda mi vyprávěl, jak se za války vzájemně udávali sousedi. Kdyby to starosta neházel všechno do kamen, celá vesnice by skončila jednoho dne v koncentráku.

   Smazat
  3. ..ale tak zase aspoň ten starosta byl charakter, ne? Když to pálil... A že byl zvolen starostou, ukazuje, že lidé věděli, komu dát důvěru. Já myslím, že s*iní je mezi Čechy úplně stejný počet jako v jiných zemích.

   Smazat
  4. Vy, 21:04, jste zřejmě znalcem poměrů uvnitř mnoha národů a národností, zřejmě i různých kulturních okruhů, jste jistě vybaven odborně sestavenou databází, ze které máte vypracovanou analytiku a samozřejmě, opíráte se o mezinárodní tým renomovaných odborníků. Přiznejte se!

   Smazat
  5. 21:14 máte skutečně hlubokou logiku. Jak to, že z celé té práskačské vesnice, nikdo nenapráskal toho starostu?
   Mimochodem, za totáče, odkud mám delší zkušenost, se anonymní udání rozesílala několika institucím. Výsledek byl ten, že si žádná z nich nedovolila udání stopit. Kdo by to udělal, měl průšvih. Domníváte se, že něco podobného za Protektorátu nefungovalo? Gestapo řídili prosťáčci?

   Smazat
  6. 20:53
   No když tak uvažuješ, jsi pravděpodobně ještě větší hlupák než to co jsi napsal. Samozřejmně že lidé kteří se mohou napakovat z EU fondů toto chválí. Ale ten kdo si myslí, že EU je dobročinná organizace je vůl.

   Smazat
  7. Správně! Žádná dobročinná organizace! Dotace jsou jen pro toho, kdo je obdrží. Skutečně jsou to pro něho peníze "zdarma". Pro ostatní jsou tyto peníze jen prachsprostou půjčkou, kterou budeme všichni splácet i s úroky, až do rozpočtu EU budeme víc dávat, než z něho dostávat. A taková doba nastane. To není žádný výmysl a tajemství. Nic není zadarmo a "dotace" jsou jen prostředkem jak ovládat na dálku ten který stát. Přesně podle rčení: Kdo platí, poroučí. Do rozpočtu EU odvádí ČR zhruba 40 miliard korun ročně. Za tuto sumu by se zde nic nepostavilo??? Potřebujeme vůbec ty unijní peníze, které stejně vrátíme a navíc i s úroky???

   Smazat
  8. Ono se to lehce řekne, kdopak chtěl bezhlavě do EU. Když jsme protestovali a nesouhlasili jsme. Byli jsme napadání a uhrazení, nemáme prumisl, zemědělství prostě nic a dnes chcete brxit Anglie si to může dovolit ale mi Český národ který se otočil zády k Rusku.

   Smazat
 5. Odejít s Eu a NATO je nebezpečný jav a na tuhle příležitost netrpiělive čeká na naše zakolísaní hned za plotem a pak se zopakuje scénař 1968,pane Zemane,netahejte nas do Ruska viď vas o to žádal i lídr skupiny Lucie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co takhle naučit se český pravopis a potom teprve psát nějaké bláboly, 20.54? Přiznám se, že jsem tenhle blebt nepochopil.

   Smazat
  2. 20:59 - Písateľ z 20:54 je Slovák a preto je "nepolíbený" češtinou. Týmto nám, Slovákom, len robí verejnú hanbu.

   Smazat
  3. Nač czechexit. Postačí se dohodnout na platfprmě V4 a prostě začít obchodovat s Britanií i s Ruskem - prostě volný obchod a ono se to vyvrbí samo. Podmínkou ovšem je jasná dohoda s Polskem či někým kdo hraničí s mořem.

   Smazat
  4. Nač czechexit. Postačí se dohodnout na platfprmě V4 a prostě začít obchodovat s Britanií i s Ruskem - prostě volný obchod a ono se to vyvrbí samo. Podmínkou ovšem je jasná dohoda s Polskem či někým kdo hraničí s mořem.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase už jsi sem vlezl ty odpornej prasáku? Na tvou blbost, drzost, zlobu, perverzi a úchyláctví není žádné pojmenování. Kdybych na tebe někde narazil, skončil bys - ošklivě. Protože na takovou filcku jako jsi ty, není jiné řešení možné, jen trhnout to mezi dveřma.

   Smazat
  2. 21:07 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého pána! Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?! :-D

   Smazat
 7. Pane Kobzo,
  děkuji moc za článek a vaše aktivity.
  Děláte velmi náročnou a odvážnou práci, protože v současné době bohužel nemáme to národní uvědomění, se kterým bychom mohli v řádných volbách uspět tak , jak bychom si představovali a jak by odpovídalo skutečné vůli většiny lidu. Ale i tak jsem rád, že zvyšujete národní povědomí a šanci ve volbách něco dokázat.
  Lidé jsou zmatení, vystrašení a zotročení. Je ale i mnoho takových, kterým současný stav vyhovuje.
  Jak je např. možné, aby na oslavnou akci Dny NATO v Mošnově přišlo více než 200 tis. návštěvníků ?? Ti lidé nechápou, že oslavují zločineckou organizaci, do které jsme byli zataženi a která zabíjí miliony lidí v Iráku, Libyi, Jugoslávii, atd. pro zájmy cizích mocností a korporací ?
  Ale já se "těším" na chvíli, kdy i těmto hlupákům šáhne někdo na majetek, na jejich manželky a děti !! A je jedno, jestli to budou kozomrdi z Afriky nebo cizí žoldáci z USA.
  Pak se i těm našim "spokojeným debilům" možná rozsvítí v těch zblblých a zkorumpovaných lebkách a oblečou si třeba ty žluté vesty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak že pro mnoho lidí s dětmi je to nejlevnější zábava. Kde jsou ty časy kdy za pár šupů bylo možné se v Svazarmu ledacos naučit a získat oprávnění.

   Smazat
 8. Staci obycejne kupecke pocty...To oni nas potrebuji k placeni svych brebend...Meli bychom se konecne podle toho zacit chovat

  OdpovědětSmazat
 9. Zle matičko, zle je
  Brusel na nás bleje.
  Hází lejno za lejnem
  lépe, když se rozejdem.

  OdpovědětSmazat
 10. Poslanec Kobza je evidentne motivovan nacistickou ideologii, kdyz cituje z jejich hesel. Moc hezke:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 21:59: Ty jsi osel.

   Naopak EU je inspirována nacisty. Přečti si poučnou knihu "Znečištěný pramen" od Johna Lughlanda.

   Ostatně citát je od Viktora Dyka a to nácek určitě nebyl.

   Chodil jsi vůbec do školy?

   Smazat
  2. 21:59 jak jste k tomu svému tvrzení dopracoval? Můžete to vysvětit?

   Smazat
  3. 21:59
   Asi víš o životě a i o dějinách naprosté h..no.
   Vše už jednou bylo řečeno a tak nelze ani říci, že jakákoliv slova nebo myšlenky jsou nějak závadné. Většinou jsou závadně pochopené a ralizované. Takže s tím hodnocením pana Kobzy jdi tam kam patříš. K primitivům.

   Smazat
 11. Pane Kobzo skvělý článek pryč z eu a proto volím vaši stranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak aspoň jeden hlas mají okamurovci jistej...

   Smazat
  2. Já je taky volím, Babiš umí má dáti dal, jak říká ID, ale tím to začíná a končí.. S naším připosraným postavením v EU nehodlá nic udělat, ono to ani nejde. A nepřátel má už tak dost. Bohužel lidem to stačí...J.

   Smazat
  3. 23:40 Neboj nás je dost a pokud Babiš povolí tak nás bude ještě víc.

   Smazat
 12. Vážení kryptoválka v Čechách vstoupila do nového levelu. Spustil jsem stránky "RUKOJMÍ" a potvrdil tento článek
  "Neziskovky v rámci likvidace bílé rasy vymývají bílým dětem mozek, že by se měly nechat kastrovat" a objevil se šedý panel s hanlivým textem a klávesou OK pro potvrzení. Nikdy takový text slušný člověk nepotvrdí, natož aby ho schvaloval. Ale celá stránka je tak blokována, lze se vrátit zpět do menu. Zkuste s tím prosím něco udělat, nejlépe zjistit hajzla co to způsobil a nasadit mu viry destruující hardware, aby neměl na čem ty jeho hnusy dělat.
  Ďuro Trulo 6.1.2019 22:26 h

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Kobza , nedelejte si plane nadeje , ze by snad politici CR , opustili EU !Z vasi strany jsou to jenom takove gatky-sradky , jako rikaji Polaci !To jsou takove Okamurovske vystatovacne projevy .

  OdpovědětSmazat
 14. Kuci Cesti , opat slovensky Ondro Babis robil CR prebytok v rozpocte po 2.raz ! To nedokazal ziadny Cesky gen , naopak Kalousek , najlepsi min.EU so Sasom Vondrom urobili botu na CR , 360 melounu a nik ich nepranieruje , nezaluje , to je ceska spravodlivost !Vela vydela , vela odvede do pokladne CR !Nevyvadza zisky do rajov...stale malo ? Cesi , keby vam zlatym pierkom hladili prdel nestacilo by to !

  OdpovědětSmazat
 15. 7:35
  No jako vtip je to podprůměrné. A pokud jsi to myslel vážně tak si ho vem na Slovensko. Myslím, že už tam pro jistotu převedl Argrofert.Ale slovenští zbojíci jsou ještě lepší než naši zloději.

  OdpovědětSmazat
 16. 8.11 , noze daj , co je podpriemerny vtip , lebo ja som vtip neuvadzal , len fakty ! Daj nieco oproti . Inak , keby Ondro o to stal a nasi zbojnici by ho pripustili k vladnutiu , tak by som ho bral ! Lebo SVK vlada cisty holyud !

  OdpovědětSmazat
 17. v podstatě, v hrubých rysech, má pán pravdu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:19
   z vašeho vyjádření není jasné který pán má prvavdu.
   Pokud je to ten slovenský obhajovatel Babbiše,dororučuji mu ať si ho vezme zpět. Takovým zde máme na rozdávání. Někteří dokonce radí ukrouškým fašistům. To že je Babiš vzdělanější v obchodu a ekonomice než chemik Kalousek to není žádné relevatní hodnocení.To je spíš jenom plácnutí do bahna.
   Václav

   Smazat
  2. 12:22 já měla na mysli pana autora, omlouvám se za nesrozumitelnost

   Smazat
 18. Pane Kobzo, bravo! Czexit bude dlouhý a bolestivý proces, ale nezbytný. Aktuálně se soustřeďme na květnové eurovolby. Snad se probudí ta letargická část naších voličů a místo fňukání a brblání půjdou hlasovat. Kdo není slepý a hluchý, dá hlas SPD.

  OdpovědětSmazat
 19. Po přečtení všech příspěvků (až na ty smazané) se podivuji, že se NIKDO nezmínil o tom, za jakých podmínek jsou dotace přidělovány. Ty jsou kamenem úrazu! Přitom není problém si toto zjistit.

  Jinak by vám bylo jasné, že dotace jsou poUze NÁSTROJEM k posilování vlivu a poslušnosti EU. Kdyby tomu tak nebylo, tak by ŽÁDNÉ dotace nebyly!

  Jistě, když dávám a nebo někomu půjčuji, tak musím vědět k čemu slouží a proto si stanovuji PODMÍNKY, aby si "příjemce" místo baráku nekoupil jachtu a auto. Což vlastně znamená, že podmínka je pouze ekonomická.

  Tak si milí zlatí zkuste zjistit, za jakých podmínek se udělují dotace z Bruselu. Aby jste nebyli překvapeni, tedy většina z vás. A že to nejsou podmínky jen ekonomické, na to vemte jed.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:21
   Eu dotace to je takzvané kurvítko pro hospodářskou soutěž. Určitě nezbohatneme cyklosteskami, havlo lavičkami a ostatními hloupostmi. Ale pro zovadilce je to výborný zdroj příjmů. Nakonec si musíme uvědomit, že dnes ty dotace se už snaží zajistit jen pro přijetí vandráků z Afriky, blízkého východu a pod. Jinak naprosto destabilitují zemědělskou výrobu průmysla i vzdělávání.

   Smazat
 20. Pan Kobza jen popsal totalitu dnešního režimu, která je mnohem tvrdší a s tíživějším dopadem. Tato totalita je založena na panství parazitující menšiny nad pracující většinou.

  OdpovědětSmazat
 21. Pane KObzo, vyčkejme nejdříve, až Ukrajinci od našich hranic vykopou Moře Severo-středzemní... alespoň s hloubkou při maximálním odlivu 22 metrů... (vykopáním Černého a Azovského nabyli praxi) na kterém budeme mít svobodu plavby, jako za R-U po Jadranu a přes Středozemní moře na oceány.

  Do té doby, v obklíčení zeměmi EU Sojuzu, nás udusí cly a problémy na státní hranici.

  Takže s NATO a EU na věčné časy, ale ani o minutu déle, budeme-li, jako malá Velká Británie, mít svobodný přístup k mořím i oceánům, silnější obdobu Commonwealthu, ... ale do té doby na věčné časy, dokud se NWO neoběsí, jako bývalý SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Husaka se zase rikalo :Tak co sudruhovia mate vsetko zde na Slovensku?Jen to more ,soudruhu prvni , Sudruhovia, vybagrujem Cechu a potom bude i to more

   Smazat
 22. Tuhle nepříčetnou eu podporují dva druhy lidí: na jedné straně ti, kteří o tom nevědí nic nebo málo, na straně druhé ti, kteří o tom vědí až přespříliš. Ti první něvědí co činí, žijí z jakési své dojmologie a ve své naivitě papouškují hovadiny po těch, kteří jim vymyli mozky. Ti druzí z toho žijí, udělali si z toho svého euro-kecání, euro-hodnot a euro-nařízení živnost, pravdu sdělit nemohou, protože tím by velmi urychlili procitnutí zbytku lidí z iluzí (těch je stálo dost, a tím to zatím ještě celé udržují při životě) a tím by je vlastně požádali, aby jim koryto odebrali, což tudíž nikdy neudělají. Raději budou dál lhát, až se jim bude od huby kouřit. Kdo věří, že tenhle euro-spolek je reformovatelný směrem, aby sloužil lidem, je nadevší pochybnost na hlavu padlý, když se mu ani po tom všem, co jsem již strpěli a urpěli, v hlavě ještě nerozsvítilo. Udržet to vše pohromadě bude nadlidský úkol právě proto, že lidi již pojali podezření a řekli si, vy nám s tím euro-vším vlezte na záda. Tak se to ještě nějakou dobu může plácat, ale dopadne to z uvedeného důvodu špatně. Ještě strpíme nějaké to vydírání, hraní na city, sprosté nadávky o tom jak jsme, hlavně my ti hnusní lidé na východě, pardon v Nové Evropě, hnusní, pak vodní děla a mlácení hlava nehlava, obrněnce ne s jednou hvězdou pěticípou ale hned s celým tuctem dokola jako svatozář po ráně pendrekem, k tomu nějací ti rudí ďábli a další sprostoty. A pak bude hotovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně napsáno!

   Smazat
  2. Anglie odchazi mimo jine take pro to ze do EU rocne museli dodavat 460 bilionu a v "dotacich" zpet TEKLO pouze 200 .

   Smazat
 23. Nejlepší je býti začleněn. V EU už si na nás zvykli a my na ně. Posílají nám spoustu dobrého jídla, takže ho ani nemusíme vyrábět a ani nás nemusí trápit, že dnes už by pořádně nikdo ani neuměl obilí na polích na chléb náš vezdejší vypěstovat po mnoho let po sobě. České maso je také nerentabilní, protože chování skotu, bravu je těžká makačka, kterou nové euro-generace dělat nebudou, zvlášť když "dovoz" je za hubičku. V dalších odvětvích je to stejné. Nevím, zda by se dnes podařilo oživit odvahu Františka Palackého a jeho hesla " Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm".

  OdpovědětSmazat
 24. Nemám rád Brity, anglány zvláště, tu jejich čarodějnici
  hrbatou May, ale chápu je v tom, že další podřizování se
  "Německé Unii" je cesta do pekel.

  OdpovědětSmazat
 25. Jsem též pro co nejdřívější odchod. Za 5 let by byl stát znova vybudován.
  Bohužel, lidi se bojí a nemají žádný cíl.

  OdpovědětSmazat
 26. nejlepší řešení pro evropu je EHS spolupráce národů evropy a žádné vydržování vyžírků v bruselu !!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta maj to marny Venca Hbity
   neuprosny cistic

   Smazat
  2. Pokud by byla EU skutečně v praxi založena na principu rovnoprávných suverénních států a NATO nebylo v mnoha případech světovým agresorem řízeným - dosaďte si každý sám kým, a za jakým účelem - tak bych s vámi i souhlasil.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 28. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 6. ledna 20:38.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 29. Za odchod z NATO a EU budeme ODMĚNĚNI !

  Soudruh a soukmenovec Kobza je tak trošičku předpokaděný: Sice nás zcela Leninsko-putinsky pravdivě informuje, že odchod z tyranie NATO a EU nebude znamenat okamžitou válku, ale …
  Ale už nás neinformuje – zřejmě vinou své předpokaděnosti – že za odchod z obou vražedných paktů budeme ODMĚNĚNI, přímo jedinečně: Naše osvobozená vlast se PLNĚ vrátí do nitra Západní Asie, odkud nás do Evropy SPROSTĚ zatáhl Havel & spol.

  Ano, jakmile se zbavíme jha NATO a okovů EU, tak k nám bude moci přijít nepřemožitelná Armáda Ruské federace bez zbytečných bojů.
  A lepšolidi-kavárníci taky nebudou klást velký ozbrojený odpor, až budeme znárodňovat - tradičně humánně – jejich výrobní prostředky a neprávem nabyté majetky.

  A pak, pak se nám bude žít stejně šťastně a blahobytně, jako se nám žilo do tragického Prohraného listopadu 1989:
  • V našem čele budou NEUSTÁLE + PEVNĚ stát praví levicoví horšolidi, naši milovaní národní Vůdcové Miloš a Babiš, oba členové KSČ a spolupracovníci StB resp. KGB.
  • Naše tisícileté hranice budou PEVNĚ STŘEŽENÉ, proti běžencům, Američanům, Němcům a zrádným emigrantům.
  • Budeme mít všichni práci, a kdo nebude pracovat, tak nebude jíst.

  Ano, tak to všechno bude nádherné, až si opět budeme SVOBODNĚ budovat náš milovaný národní socialismus-babišismus.
  Prostě jen stačí, abychom správně odpověděli na otázku Milošova referenda „Chcete co nejrychlejší odchod České republiky z NATO a EU, vražedných paktů, připravujících vyhlazovací jadernou válku proti všem Slovanům?“
  Jen blázen nebo kavárník-lepšolid odpoví NE.

  A bude hotovo: Nejdříve v Praze uvítáme ruské molodce na jejich neprůstřelných tancích, pak vyženeme Pražáky. Načež uvítáme Velikého Putina, BJJP.
  A pracovat budeme v podnicích Čínské lidové republiky, za čínské mzdy, s čínským sociálním zabezpečením.
  Za takový život přece stojí i umřít, no ne?!

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.