Reklama

středa 23. ledna 2019

Nejúspěšnější investor v českých dějinách

Stanislav A. Hošek
23. 1. 2019
V současném světě, v němž se vše poměřuje přes peníze, prozatím pořád ještě dolar. V systému, v němž se každá činnost od vzdělání po sportování vnímá coby investice do budoucna není divu, že mne napadlo následující. Když brzy po politickém převratu na Ukrajině se mocní USA uřekli, že do něj „investovali“ pět miliard dolarů, zapřemýšlel jsem, kolik asi investoval Západ do porážky „socialistického tábora“, a zda se mu ta investice vůbec vrátila. Samozřejmě že není v silách jedince na tuto otázku odpovědět a nikdy v budoucnu na ni hodnověrně neodpoví ani celé týmy fundovaných ekonomů, či sebelepších účetních a auditorů vybavených i výpočetní supertechnikou. .

Asi není pro čtenáře překvapením, že jsem si v této oblasti pro ilustraci našel jiný konkrétní případ. Vím, že jistý občan „Kcharl S“ po mnohá léta finančně podporoval prominentní disidenty Havlova okruhu. Vím, že se taková podpora nikde nikdy v oficiálním účetnictví žádného podnikatele konkrétně nevykazuje a tak jsem si poněkud zaspekuloval.

Odhaduji, že jmenovaný sponzor partičky Západem adorovaných odpůrců reálného socialismu u nás, za všechna ta léta nevěnoval svým příživníkům víc jak několik stovek tisíc dolarů. Nevěřím, že to bylo celý milion. Po listopadové změně mocipanstva v našem státě jmenovaný donátor postupně v restitucích získal majetek tak obrovský, že později se nechal slyšet, že jeho velikost ani nezná. Můj skromný odhad je, že jde o majetek v hodnotě minimálně miliardy dolarů.

Tisícinásobná návratnost vložených prostředků. Kam se hrabou všichni ti Rothschildové i s Rockefellery dohromady, nadtož jejich sluha Soros. To občan K. S. i přes svůj občas poněkud dementní výraz v obličeji, je v současném pojetí lidského bytí nejúspěšnějším investorem všech dob. V dějinách českých tedy docela určitě.

46 komentářů :

 1. Jistě se mu to vyplatilo. Stejně jako předkům po Bílé Hoře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je znama historka, jak narychlo koupil (ze sveho) pobudum Havlovi a Dientbierovi saka, polaroid a fax a zridili "tiskove stredisko OF".

   Smazat
  2. Ovšem i pro takové a jemu podobné platí ono pořekadlo, že Boží mlejny melou sice pomalu, ale furt. A i na panu šlechticovi je to znát víc a více. A dojde i na ostatní stejně jako na ony agresivní soudruhy-pseudosoudruhy i jejich pomahače převratu r.89

   Smazat
 2. Pane Hošku, vaše spekulace je opět nekorektní. Nevím (stejně jako Vy), kolik pan K.S. do čeho investoval. Ale každopádně po roce 89 mu byl navrácen majetek, který jeho rodině prostě patřil a v určité situaci byl jeho rodině ukraden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo to první porušení Benešových dekretů, které prošlo díky jistému Václavu Havlovi! Zajímavé je, že Pezoldová z hlubocké větve téže rodiny vyšla zcela naprázdno. A přitom nebyl ani adoptovaná :-)

   Smazat
  2. Re (04:03):
   Sám sice autora napomínáte za jeho "nekorektnost", ale dopouštíte se jí právě vy sám. Totiž v tom, že mlžíte svou slovní ekvilibristikou zn.: "... a v určité situaci byl jeho rodině ukraden."
   Co to tedy bylo za "určitou situaci"? Byla to doba poválečného zúčtování s Němci, Maďary, zrádci a kolaboranty, mezi něž podle nálezu poválečné justice spadaly i rodiny občanů Josefa Adolfa (knížete ze Schwarzenbergů), Jana (knížete ze Schwarzenbergů) a dr. Adolfa Schwarzenberga ... více k tomu na WikiPedii.
   Majetky tedy nebyly této části rodiny Schwarzenbergů ukradeny, ale zákonem č. 143/1947 Sb., o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů zestátněny (zespolečenštěny) ve prospěch země České. Bylo to legitimní, právoplatné (a odůvodněné!!) rozhodnutí zákonodárné a soudní moci po válečných útrapách.

   Smazat
  3. To 4.03
   Souhlasím s vami,co bylo ukradeno,,musí se vrátit,takže očekávám,že vše co bylo nám lidem od roku 1989 ukradeno by se mělo bezezbytku vrátit.

   Smazat
  4. Pro pana Oplustila:
   Schwarzenbergove, jako jeden z mala slechtickych rodu nekolaborovali. A maly Karlik, od narozeni stizen lehkou idiocii, uz vubec ne. Majetek by byl tedy navracen po pravu, pokud by ale Kaja neprijal adopci, take kvuli majetku, rakouskeho stryce. No a tak nas Vasik Flaska, ruku v ruce s pravdou a laskou, prisel s genialni myslenkou. Prubnout si, asi tak na tri dni, v Praze zase soudit podle rakouskeho prava. Tak se i stalo. Ceska nezavisla justice to Karlovi priklepla podle rakouskeho prava ! Chudak Pezoldova nez se probrala bylo pozde. To uz si zase "nasi" chlapci v talaru vzpomneli na pravo ceske.

   Smazat
  5. Tak je to na zalobu k ustavnimu soudu, které pravo na území CR platí. Který právník tuto vyzvu zvedne?

   Smazat
  6. Re (mikkesh, 24. ledna 2019 12:16):
   Máte pravdu, ale jen částečnou. Nekolaborovali (alespoň podle justičního nálezu) Schwarzenbergové "Orlické větve". Proto jim taky nebyly po roce 1945 jejich majetky zabavovány. Leč v případě tzv. Hlubocké větve to bylo jinak, jak ostatně i dobře známo, viz i znění toho zákona č. 143/1947 Sb. (Lex Schwarzenberg) ....

   Smazat
  7. Ke komentari 13:06
   ptate se "které pravo na území CR platí" Domnivam se, ze zatim u nas plati to pravo, ktere si koupite.
   K panu Opluštilovi:
   Duvodem konfiskace nebyla kolaborace, nybrz ohromna velikost pozemkoveho a lesniho majetku, ktery zrejme presahoval vsechny limity drivejsich pozemkovych reforem. Prave proto konfiskace nikoliv dle dekretu Presidenta republiky, ale specialni Lex Schwarzenberg. Naopak Schwarzenbergum slouzi ke cti, ze pri dane moznosti stat se nemci jeden z predku toho dnesniho vejlupka udajne prohlasil - "moji predci prisahali jenom jednou - a to ceskemu Krali" To je ovsem mimo chapani naseho Karla s vrozenou lehkou idiocii, kterou dnes ceska moderni medicina diagnostikuje jako "knizeci noblesa"

   Smazat
 3. 4:03 Ono to s dědictvím pana K.S. nebylo tak prosté, ne? Dědil zde neoprávněně podle rakouského práva. Zatím jsme v Čechách!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže majetek, který byl jeho rodině navrácen, mu nepatří?

   Smazat
  2. Dyť se na něm (na tom majetku) tolik jeho předci nadřeli... (nebo se snad nadřeli jiní?)

   Smazat
  3. Je úplně fuk, kdo se na něm nadřel. Důležitý je, komu patřil a patří.

   Smazat
  4. V České republice nejsou jenom Čechy /Tes/!

   Smazat
  5. TES.24
   Správná úvaha, jen poslední slovo mělo znít ...v Česku!
   Majetkové přesuny provádějí právníci a tam název státu hraje roli.

   Smazat
  6. Jo, v Česku, raději tedy v České republice. Česko mi stále moc nesedí.

   Smazat
 4. 4:22 To není pravda, protože přeci i Česká televize patří těm, kdo v ní pracují. Kdopak to jenom řekl ?? Karl - Karl - no jo, je to tak - Karl Schwarzenberg. Tys to chtěl, Jíro Dando.

  OdpovědětSmazat
 5. Pro Schwarzenberky za války zdarma pracovali cikáni ze sběrného tábora v Letech. Proto ho tam také zřídili, aby to měli blízko do práce. Cikány dodával stát a za státní peníze je tehdy hlídali čeští četníci. Karel se jim po mnoha letech odvděčil. Za státní peníze ruší vepřín v Letech. Proč ne ze svého kapesného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to proboha plácáš za voloviny?

   Smazat
  2. 9:00 soudruhu, v čem konkrétně spočívá ta volovina, prosím, upřesněte

   Smazat
  3. 9:03 Tak on je to Váš soudruh? To teda máte soudruhy, blahopřeju.

   Smazat
  4. Vrána k vráně sedá. Není proto žádnou náhodou, že pan Soros zvolil stejný bankovní dům jako K.S., když se loni přesunul z Londýna do Prahy

   Smazat
  5. 9:00 stále jste nekonkretizoval ty voloviny. Jsou vaše a jsou odvozeny od slova "vůl" :-)

   Smazat
 6. 9,00
  A TEĎ TEN KSINDL A PODPOROVATEL FAŠISTŮ Z Landsmandšaftu DOSTAL OD STÁTU NEPŘÍMO 500 MILIÓNU.....tahle demokracie a HOVNO VYJDE NA STEJNO!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakápak "tahle"? Je snad někde nějaká jiná? Přeci každá demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický póvl, aby se uráčili podřídit se bezpodmínečně vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi, všelijakých putler- a jiných prdů! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 7. Teď sponzorují takové lidi jiní penězi ze západu. Ten S neměl dostat nic za kolaboraci s nacismem.

  OdpovědětSmazat
 8. 8:50 je to pár desítek roků zpátky (právě když ČRo v besedě oslavoval jistého pana Smetku a H-Systém), tak tam byl i rozhovor s právníkem, který označil Schwarzenberkovu restituci za odporující tehdejším zákonům, za restituci, která ve velkém prolamuje Benešovy dekrety! Dalším velkým prolomením dekretů bylo vracení majetku církvím, o který přišly už za císaře Františka Josefa II.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od samého počátku, celých téměř 30 let probíhá válka proti naší zemi a proti Čechům. Bohužel Češi to vůbec nepochopili a jen se zmateně rozhlíželi, jak padá jedno za druhým, jak země chřadne a bohatství mizí před očima.
   Na začátku jsme měli sílu se bránit, dnes už jsme jen odzbrojená, vyrabovaná kolonie spoutaná okovy dluhů. Bez ideje, lidé rozeštvaní a bez sounáležitosti.
   Ale není to konec, negativní konsekvence budou trvat a prohlubovat se do té doby, dokud se zase nepostavíme na nohy a nezačneme hájit své zájmy.

   Smazat
  2. František Josef druhý, to snad ne!
   Morave

   Smazat
  3. 9:16 správně má být Josef II.
   Habsbursko-Lotrinský :-)

   Smazat
  4. To jsou výsledky kvality maturit - my starší stojíme za Lotrinským. Mám pocit, že se vzděláním je to horší, než s loupežemi pobělohorskými.

   Smazat
  5. Suma, sumárum tací neználkové rozhodují co se bude učit ve školách, rozhodují o historickém nároku církve na majetek atp.

   Smazat
 9. Letos budou zcela jistě naprosto zvěrské oslavy 30. výročí sametové revoluce (Palachiáda byla jenom takovým výkopem, který narušili sabotéřy-sebeupalovači), která sametově přenesla majetek ČSFR do zahraničních rukou. Dnes už odebírají zbylým českým oligarchům už jenom drobty, proto třeba ta organizovaná kampaň proti Babišovi. Jenom se mně zdá, že toho není moc co slavit. Země vytunelovaná, 3 milióny na hranici, či pod hranicí bídy, milión exekucí, skoro sto tisíc bezdomovců, celkový dluh (státu, firem, fyzických osob) přes pět biliónů. A stále se někomu vydává z toho, co tu vzniklo za 40 let za "hrozného a tragického" hospodaření komunistů. Nějak nemohu na netu zjistit třeba kolik tu bylo postaveno od revoluce elektráren a přehrad. Ale masmédia tu stále ovládají prodejní křiváci, kteří melou něco o světlých zítřcích podle vzoru USA, státu, který jede na konečnou, i když rozvracel, vykrádal a doposud vykrádá celý svět. Na informace o ekonomickém úspěchu Číny je tu masmediální embargo. Asi proto, že je to přece země řízená komunistickou stranou a že na rozdíl od USA nežije za cizí účet. A ČR přece musí bez odmlouvání podporovat svého zámořského šerifa ve střelbě na indiány kdekoliv po světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakápak přehrada, mně by stačilo, aby někdo vybagroval bahno z rybníku nad vsí, čistil rigoly podél cest a správně oral pole (jako dříve JZD), aby nás nevyplavil bahnem každý větší déšť :-)

   Smazat
 10. Bez existence socialistického tábora se západ - kapitalismus -zhroutí sám od sebe. Existence socialistického tábora byla základní podmínkou jeho existence - musel se, totiž, chovat lidsky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:00 Přesně tak. Východní blok stál po válce USA
   hooodně dolárků, aby se mohlo předvádět lidem v okupovaných západních zemích, že jen kapitalismus made USA je to pravé. A jak na tom budou lidé na východě
   moc špatně. To, že SSSR byl po válce skoro zničen a
   USA se na válce jen napakovala, se tiše přešlo.
   Pro naše přátelé USA se to stálo tématem století, kdy se tento fakt naprosto přehlížel.
   Kdyby "rus" podle nich, předal aspoň ČSR američanům,
   padaly by nám tady hned po r. 45 pečení holubi do huby
   a ihned by jsme měli všichni jeans a aspoň nějakou
   Fordku.
   I jen ten západ a jeho údajný blahobyt, byl na úkor samotných američanů, kteří brzy po skončení války se stali mnozí nezaměstnaní a byli na tom mnohdy hůř než samotní poraženi Němci.
   A to chtěli US boys rozšířit svou pomoc i na "sovětské
   kolonie" svým "maršalovým plánem".
   Věděli dobře, že to u Stalina neprojde a proto si
   oddychli, protože to by znamenalo pro USA úplné
   vyčerpání.

   Smazat
 11. Investice do rozvratu ČSSR se mnohonásobně vyplatila nejen donátorům jako Kcharl podvratných a pseudodemokratických skupin, jak se v celé nahotě čím dál více ukazuje, ale hlavně zahraničním bankovním domům, podnikatelským skupinám nadnárodního charakteru a celosvětovému kolonialistickému systému zastoupenému USA. Samostatné a ekonomicky nezávislé území ČSSR se stalo v podobě 2 nesvéprávných a závislých pidistátů doslova zlatým dolem pro zahraniční zlatokopy, kteří obdobně jako na Ukrajině a dnes podobný pokus vidíme ve Venezuele, prostě přišli loupit a dosadili své pohunky prachmizerného charakteru ochotné zaprodat a rozkrást dle instrukcí cokoliv s hubou plnou keců o demokracii a prospěchu národa. Výsledkem toho je rozkradený státní majetek v privatizacích, rozkradené zlaté rezervy, likvidace zemědělství, zadlužení státu, drancování a prodej lesů na stojato. A hlavně neuvěřitelně levná a přesto kvalifikovaná pracovní a poslušná síla. 1/3 nákladů oproti pár kilometrů za hranicemi směrem na západ. Ročně v podobě bankovních zisků odchází ze země 200 až 400 miliard Kč. Kolik je to v podobě nezdaněných zisků z výroby a levné pracovní síly se nikdo radši nesnaží ani vyčíslit. Kolik zahraničí vynáší ročně zrujnování našeho zemědělství a následný dovoz podřadných potravin se asi dá také těžko vyčíslit. Nemalé zisky vznikají i z dampingové přepravy zboží po vybudované infrastruktůře za peníze daňových poplatníků této nové kolonie. Celkově zde musí mít všichni ti tzv. donátoři, Euro spasitelé a demo kolonisté neuvěřitelný Klondike s neknečným ziskem. Jen za nekvalitní, podřadné výrobky sem dovážené pod různými značkami tzv. renomovaných firem vyrobených většinou v záměrně horší kvalitě než na západ a většinou v Asii musí vydělávat majlant. Inu proč by nám pak netvrdili jak to s námi jako mysleli dobře, když slepička snáší ne zlatá, ale diamantová vajíčka. Nakonec je nepochopitelná hloupost SSSR a komoušů, která si nechala vyzobnout prosperující kolonie a gubernáty a ještě se rozvrátit do chaosu a bankrotu.Tomu se říká ekonomický zázrak.

  OdpovědětSmazat
 12. 15:15 Napsal bych to krátce: Občané, mějte se na pozoru před hlasateli pravdy a lásky. Kdykoliv zaslechnete jejich heslo "demokracie" z jejich úst, tak si sáhněte na šrajtofli, mají zálusk jenom na vaše prachy a nic jiného. Jinak budete na suchu a s jejich lží a nenávistí!

  OdpovědětSmazat
 13. Už delší dobu se "investuje" silně do Venezuely. První
  základní bod byla investice do snížení cen ropy.
  Teď se valí balíky nekrytých dolarů do ovlivňování politiky,
  čili Caracac majdan.
  USA podporovaný předseda parlamentu byl už prohlášen bez voleb jako prezident a samozřejmě s tím ihned přispěchali
  poskoci z EU.
  Holt, za peníze nejen v Praze dům.

  OdpovědětSmazat
 14. noviczech
  ...Lech Walesa, polský odborář, dostal v sedmdesátých letech na švýcarské konto přes 20 milionů dolarů od CIA, aby napomohl pádu socialismu! Americký SATAN je velmi vychytralý. Velmi!!! :-)
  ...i ten ale "by měl skončit"!, uvidíme. :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš výpis z toho účtu?

   Smazat
  2. V r. 1988 jsem letěl linkou z Varšavy do Tel Avivu s mezipřistáním v Praze. Těch spolucestujících na konečnou byla absolutní většina, silně se občerstvovali alkoholem, připíjeli si na Walesu, kterého si vybrali za budoucího prezidenta Polska. Tehdy jsem jako puberťák ani nevěděl, co to je za jméno. Opakuji, bylo to v r. 1988 :-)

   Smazat
 15. 19;58
  Ze stejného účtu ty zámořský parchanti financovali i ty """naše Chartisty""" v čele s udavačem chrchlokoloběžkou!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chrchlokoloběžka? Snad ne ten ten zrzek v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru co udělal tobě a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány?:)) To když tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a ty jsi se tak těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Nemám pravdu?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.