Reklama

sobota 12. ledna 2019

Neokonzervativci změnili Trumpův plán ohledně stažení vojsk ze Sýrie

Ron Paul
Ron Paul
12.1.2019  ICH,  překlad Zvědavec
Začínám uvažovat nad tím, zda má prezident Trump vůbec nějakou moc nad americkou zahraniční politikou. Mnoho lidí se domnívá, že americký prezident je jen figurka, a skutečnou zahraniční politiku má pevně v rukou „deep state“. Trumpův nejnovější dramatický obrat ohledně stažení vojáků ze Sýrie tuto teorii rozhodně potvrzuje.


Když před pár týdny prezident Trump oznámil, že USA stáhnou své jednotky ze Sýrie a zřejmě sníží počet vojáků v Afghánistánu, neokonzervativci, média, vojensko-průmyslový komplex a levičáci, kteří by „nikdy nevolili Trumpa“, se rozlítili. Mlčeli, když prezident Obama učinil strašlivé rozhodnutí svrhnout Asada v Sýrii a z toho důvodu poslal zbraně džihádistům. Nikdy neřekli ani slovo, když s touto nemorální a nebezpečnou politikou „změny režimu“ byly propojeny miliardy dolarů. Nezajímali se o respektování zákonů, když prezident Obama opovrhoval Kongresem a poslal vojáky do Sýrie.

Ale když prezident Trump prohlásil to, co je zřejmé - že ISIS byl v podstatě poražen, a že není důvod, aby byly USA v Sýrii - výše uvedené skupiny jednohlasně prohlásily, že poslat americké jednotky domů je ve skutečnosti „dar Rusku“. Prohlásily, že přivedením amerických vojáků domů vznikne nestabilita v těch regionech, z kterých odejdou. Dobrá, existuje nějaký důkaz, že americká okupace skutečně přináší stabilitu?

Sotva prezident Trump učinil oznámení ohledně stažení vojsk, už jeho neokonzervativní poradci začali protestovat. Nejdříve musel přetrpět oběd se senátorem Lindseyem Grahamem, který mu dělal kázání, a podle senátorových slov Trump souhlasil s tím, že ohledně stažení vojsk nebude žádný časový plán. Následně jeho poradce pro národní bezpečnost John Bolton a ministr zahraničí Mike Pompeo začali hlásat světu, že prohlášení prezidenta Trumpa o stažení vojsk jsou jen prázdná slova, nikoli politika USA.

Zatímco syrští křesťané, nedávno osvobození od extrémistů, které USA podporovaly, poprvé po letech oslavovali Vánoce, John Bolton oprášil staré varování Asadovi, že USA zaútočí, pokud „znovu“ použije chemické zbraně proti svému lidu. Jelikož se syrský prezident osobně účastní některých vánočních oslav, věří někdo doopravdy tomu, že by se snad vrátil do své kanceláře a nařídil chemický útok?

Bolton poté tvrdil, že USA přesunou své jednotky ze Sýrie do Iráku, aby pokračovaly v boji proti ISIS, a že USA plně podpoří izraelské nálety na území Sýrie. Souhlasil vůbec prezident Trump s něčím takovým?

Ještě horší je, že ministr zahraničí Pompeo odcestuje na Střední východ, kde bude v podstatě lídrům tohoto regionu tvrdit, že americký prezident je lhář. Podle jednoho představitele ministerstva zahraničí, jehož slova byla citována v neděli ve zprávě, bude Pompeovo poselství, určené Střednímu východu, znít takto: „Navzdory zprávám v opačném smyslu a falešným prohlášením, které se týkají rozhodnutí ohledně Sýrie, my nikam neodejdeme. Ministr posílí tento závazek vůči regionu a našim partnerům.“

Nazývat vlastní slova prezidenta USA ohledně Sýrie jako „falešná prohlášení “? Jak tohle nemůže být neuposlechnutí a porušení kázně?

To bude prezident Trump jen přihlížet, jak mu před nosem probíhá státní převrat? Uvědomuje si, jak tím trpí jeho důvěryhodnost, když směle oznámí stažení amerických vojáků a později učiní takovou změnu? Všiml si vůbec nedávných průzkumů veřejného mínění, která ukazují, že většina Američanů s ním souhlasí? Proč je tak zastrašen neokonzervativci?


Trump’s Neocons Reverse His Syria Withdrawal Plan vyšel 8. ledna 2019 na ICH. Překlad v ceně 216 Kč Zvědavec.

19 komentářů :

 1. U nás je to to samé. Volíme tajtrdlíky USA ambasády. Bez rozkazů od USA, zoufalý chaos a bezradnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cože? Zeman že je tajtrdlík US ambasády?

   Smazat
  2. Napište si jména neoconů pod sebe.
   Já mám tabulku, někdy z devadesátých let, kde to začíná od Trockého, Leo Strausse, Kristolů a končí u iráckých a libyjských vrahů.

   A zkuste si dovodit, kdo je čí nástroj.
   Trockého zafinancoval a do Ruska poslal Schiff.

   Smazat
  3. Obe strany republikani a demokrati jiz se davno od let 90. spojily a kdo nehajluje s nima je proti nim.
   A vymrsti se ohromna nenavist. Mimo Trumpa pak smrtelne /jako v EU/ nenavidi sve obcany a kazdej z celyho sveta , kdo pribiha do USA ma prednost a ochranu. Napriklad obcan nesmi /dle zakona/ pomahat zadrzet , /nebo jinak uradum / ilegalni uprchliky - jinymi slovy take otroky.Protoze, Pracuji jako , otroci pak za nizsi mzdy nez americani a tak jsou oblibeni.
   A jeste jsou za to vdecni, kdyz doma zrali pisek a neco podobneho...
   Ti pak rychle dostavaji amnestie aby mohli volit obe strany /zadnej rozdil/ , ktere chteji valky a zotroceni populace a jsou to hluboka neviditelna vlada jsou Mocni bohati byrokrati , kteri se stale udrzuji u moci. Kdyz na chvili odechazi z uradu , jsou najimani jako consultatnti, poradci,kontraktori /velky penize/ lobbyisti jeste vetsi "pracuji v Tankach , kde se udajne mysli /think/ a pak se vraci tito oscvedceni vladci zpet do vlad a uradu...
   Trump je bez moci protoze bohaci , media a vyse zmineni , Vsichni Parasiti a nic jineho se nejen pevne spojili ale neuveritelne Rozmnozili .
   Pracujici napr. v Korporaci AMAZON jsou pak elektronicky SPEHOVANI . totalne sledovani manzery a kazdy krok jinam prinasi potrestani...
   Majitel a zurivy antitrump, Amazonu je take majitel Washington Post...
   Rozdel a panuj a pribehlici jsou pak pouzivani proti americanum, kteri jsou oznacovani jako rasisti, kdyz nemohou dostat ani praci ani jina prava , jako meli predtim...Tech veci je vice...
   Take hispanci jsou pouzivani na zatlacovani cernochu a naopak a zeme je totalne rozvracena...
   Z poctu 85% bile populace v USA se rychle skrze islamistu Obamu snizila na 59%.
   A stale se to zrychluje...EU pak dela presne co ji Usaci naridi a snazi se jeste vice zalibit a znicit tak podobne populaci Evropy.

   Smazat
  4. Proroctví Rothschildů pro nový rok: ..

   http://www.protiproud.cz/politika/4208-proroctvi-rothschildu-pro-novy-rok-co-svet-ceka-a-nemine-ponizeni-cloveka-mezi-vsim-a-nicim-nic-neni-takove-jak-to-vypada-mocni-opet-zbohatnou-na-ekonomicke-a-migracni-krizi-boj-za-prava-zen-a-dalsi-pohromy.htm

   Smazat
 2. Ale tak je to všude v těch západních demokraciích, včetně té naší.

  OdpovědětSmazat
 3. To je strašný bordel pár hajzlíků si dělá co chce stejně už nic nezískají nýmandi nemocný.

  OdpovědětSmazat
 4. Ono je to tak že okupace přináší stabilitu ale v JUSEJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. samozřejmě, jenom tak lze donutit loutky v koloniích dodávat do Říše dobra vše jenom za zelený papírek s názvem dolar

   Smazat
 5. Ron Paul, jako prezidentský kandidát jednou (nebo dvakrát?) si ještě asi pořád myslí, že POTUS opravdu řídí zemi a všichni ti big guys čekají denně na jeho příkazy koho dnes bombardovat a koho ne...

  Asi si to mysleli všichni ti, co možná v dobrém úmyslu se o ten úřed ucházeli a pak ho opravdu dostali. Ale že ho opravdu dostali (ten úřad), nebyla jejich zásluha, ale zásluha jiných. A ti jiní tedy pak vyžadují, aby pan prezident bombardoval toho, koho oni chtějí. Vlastně pan prezident nebombarduje, ale oznamuje, k tomu je hlavně určen, pan oznamovač, announcer.

  A pak tedy jestli to dopadne dobře nebo zle (což obyčejně je ten případ), všechna sláva - či hanba (což jest většinou ten případ) - padne na pana prezidenta, proto se budeme teď snažit, zvolit příště zase někoho jiného, nejlepší od té druhé párty, ten bude jistě lepší. Hurá do volebního boje, připravte nové kloboučky a mávátka, tiskněte plakátky.

  A tak to jde už 200 let a těžko se to bude měnit, když to tak dobře funguje a lidi to maj rádi. Žeby snad ten celý systém byl špatný a měl se změnit? Na to těžko někdo připadne, přece to nebudeme dělat jako někde v Evropě - natož v Rusku...

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyby se USA,jako podporovatel IS stáhl ze Sýrie,okamžitě je konec s IS.Podobně by dopadlo i Izaelské ohrožování Sýrie,co je neobhajitelné a odsouzení hodné.

  OdpovědětSmazat
 7. Dle mého názoru nestabilita vznikne (a US magoři to ví) když stáhnou vojáky domů. Vždyť i velká říše Římská která stáhla legie na to dojela.

  OdpovědětSmazat
 8. základním problém je charakter občanů USA, v této zemi nemá charakter vůbec žádný punc, tam nevadí, když se lže, zabíjí a podvádí, tam to není charakterovou vadů, ne že by byl Trump nějaký velký charakter, ale on alespoň na rozdíl od předchozích prezidentů cítí, že když jednou něco řekne, že by to měl hledět také dodržet, a toto není americké,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:30

   "základním problém je charakter občanů USA, v této zemi nemá charakter vůbec žádný punc, tam nevadí, když se lže, zabíjí a podvádí, tam to není charakterovou vadů, ne že by byl Trump nějaký velký charakter, ale on alespoň na rozdíl od předchozích prezidentů cítí, že když jednou něco řekne, že by to měl hledět také dodržet, a toto není americké,"
   ...

   Nevím, kde jste na to přišel, že úcta k pravdě a ctnosti není americké. Naopak je to americké. Amerika vznikla na křesťanských kořenech - na posvátné úctě ke svobodě, osobní odpovědnosti, patriotismu a občanské ctnosti, soukromému vlastnictví atd. A to vše chápali, tj. svobody člověka, jakožto DAR OD BOHA, kterému musí naoplátku zachovávat věrnost. Co je na tom špatného?

   Smazat
  2. Emerika vznikla tak,že evropská sebranka ukradla zem původním obyvatelům!

   Smazat
  3. 12:03 Azijská sebranka! Eskymo-indošskej xidl dorazil přes Beringáč!

   Smazat
 9. Bylo hned na počátku jasné, že nějaké stahování us army, a to
  odkudkoliv, je jen bluf.
  Stáhli se jen odtam, kde dostali na prdel. Somálsko, Vietnam.
  US si nemůže dovolit zvyšovat nezaměstnanost, obzvláště lidmi, kteří jsou obyčejně v civilu neuplatnitelní.
  A tolik cvokhausů zase nemají.

  OdpovědětSmazat
 10. Co je pro nás překvapivé,Trump něco navrhne a pokaždé ustoupí a už několikrát.Jak potom máme důvěřovat USA politikům,kdo tam vládne,Trump určitě ne.Ono to bylo podezřelé už dříve,za Obami,Kerry něco domluvil s Lavrovem a za týden to neplatilo.

  OdpovědětSmazat
 11. Se státem jako USA nemá cenu uzavírat jakékoliv smlouvy, protože tento stát nic nedodržel a nikdy nedodrží s odůvodněním, že to je v jeho zájmu a jeho zájem je ten nejdůležitější. Napálení svého partnera se v USA považuje za vrchol schopností. Je to vynášeno do oblak i ve filmové tvorbě, kde můžeme vzpomenout na film Podraz, kde vše bylo tak zpracováno, že největší podrazáci byli největší hrdinové. Tímto způsobem USA jedná i se všemi ostatními státy ve světě. Historicky to mají od Angličanů a Izraelců, kde dané slovo a slib nikdy neplatilo v momentě, kdy to pro ně přineslo prospěch. Kdo to nebere na vědomí doplatí tvrdě ve vztazích s USA a jejími obyvateli.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.