Reklama

pondělí 21. ledna 2019

Nesneseme se s Ukrajinou: obyvatelé frontové Sachanky hovořili o tom, jak vidí budoucnost DLR


Anastázie Valdamirová
21. 1. 2019     riafan
Blíží se okamžik, kdy bude na Ukrajině zahájena volební kampaň. Snímací skupina Federální zpravodajské agentury pohovořila s obyvateli frontové Sachanky a vojáky republiky o tom, jak by se jim zamlouvalo vrátit se Ukrajině. Voják Lidové milice DLR s volací značkou Puma bojuje za svůj národ už od doby těžkých bojů ve Slavjansku. Viděl toho ve svém životě hodně: strávil rok při obraně průmyslové zóny Avdějevky, podílel jsem se na uzavření kotle v Děbalcevu a doprovázel na poslední cestě hodně přátel a kolegů. Po tom všem co prožil, nepociťuje zlost vůči ukrajinému národu, ale s vojáky by skoncoval rychle.


"Ano, podle minského formátu bychom se měli vrátit Ukrajině, ale je to nereálné - nesneseme se spolu. Zvláště vojáci. Řeknu vám tohle: pokud se republiky vrátí k Ukrajině, pak ve věznicích nebudou stačit místa - budou muset uvěznit z jedné i druhé strany postupně všechny.

V letech 2014-2015 vojáci na druhé straně říkali, prý, nevíme, kam střílíme ... Lžou. Dva roky jsem byl dělostřelec a vím, že například minometník přesně ví, kam míří a kam se trefí", říká Puma.

Věří v lepší budoucnost republiky ve struktuře Ruské federace a chce stabilitu pro děti a důchodce - bohužel, vojenskými akcemi na Donbasu trpí víc než ostatní.

Přestože je Sachanka jednou z nejnebezpečnějších oblastí fronty, je zde humanitární situace uspokojivá. Elektřina je a s vodou byly problémy i před válkou - vesničané chodí nabírat pitnou vodu do vrtu, technickou čerpají ze studny.

Podle obyvatelky Sachanky Ludmily vojáci také mnohým pomáhají - například přinesou obilí a ženy se odvděčí tím, že něco chutného a domácího uvaří.

Samotná důchodkyně z celé duše fandí republice a za žádných okolností si nepřeje se vrátit k Ukrajině po tom všem, co v posledních pěti letech viděla.

"Pokud bude Donbas vrácen [k Ukrajině], Kyjev nás bude týrat tak, že nám bude lépe, když si hodíme oprátku. Překvapuje mě porošenkovská Marina (manželka prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka. - pozn.red): jsi matka! Máš hodně dětí! A víš, že na Donbasu sedí malé, novorozené děti ve sklepích a neznají mír ... Je to smutné. Vedle nás ve vesnici žijí dvojčata, narodila se v roce 2000. Co hezkého viděla? Nic. Co pěkného viděl můj syn? Bylo mu 15 let, když válka začala", říká Ludmila.

Děti Donbasu v některých lokalitách opravdu ještě pořád sedí ve sklepích a mnoho z nich nezná mír, protože se narodily po zahájení války. Tyto děti mají jiné hračky, jiná přání a sny. Odpustí vůbec Ukrajině své ukradené dětství?
 
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

99 komentářů :

 1. Vojáci jsou profesionální vrazi - a platí to pro všechny armády světa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl.

   Smazat
  2. Anonymní21. ledna 2019 0:14
   Legální vláda má právo, na svém území používat i silové prostředky, ke zjednání pořádku. To je právo svrchovaného státu. P.K.

   Smazat
  3. To že jako současnou ukrajinskou vládu zlegalizoval Majdan, ano? A nemusíte odpovídat. Prokeš

   Smazat
  4. Pro 0:14. Stejné právo podle Vás mělo Rakousko Uhersko při ochraně monarchie. Za rozvracení pak měli být čeští a slovenští politici v čele s Masarykem popraveni. Že vzniklo Československo bylo dáno tím, že velmoci uznávaly právo národů na sebeurčení. Po 100 letech vývoje to již neplatí? Nejsme trapní?

   Smazat
  5. P.K.
   nevím od kud jsi spadl, pokud považuješ Kyjevskou vládu za legální. Mněl by si navštívit svého psychiatra. Kyjevská vláda je legální asi jako Pinočetova. A tu obdivoval starek Benda. Alespoň víme po kom ti jeho synové zdědii blbost.   Smazat
  6. 8:09, vláda v Kyjevě JE legální. Vzešla z voleb v létě/2014. A je jedno, co tomu předcházelo. Převrat, vybití opozice, zastrašování, obsazení sdělovacích prostředků, soudů a prokuratury... dokonce ani nevadí, že ty volby měly tolik nedostatků, že u nás by se zřejmě musely opakovat. A nevadí ani to, že vše na Ukrajině řídí USA, které mají v budově vlády jedno patro pro sebe.

   Rusko je momentálně pro Ukrajinu nepřítel c.1, smrtelný nepřítel. I když jedině Rusku na Ukrajině záleží a potřebuje Ukrajinu prosperující, sebevědomou. To jsou ty paradoxy

   Smazat
  7. Banderosvoloč nikdy prosperovat nebude,ty lemplové se dovedou jen množit jak housenky,krást,chlastat a přenášet nemoci!!!!!!
   A táhnou zpátky budovat vlastní lepší zítřky,v Čechách je nechceme!!!!!!!!!

   Smazat
  8. Anonymní21. ledna 2019 8:09
   Kyjevskou vládu nepovažuji za legální, reagoval jsem na příspěvek 0:14.
   Nemám svého psychiatra, mohl byste mi doporučit Vašeho? P.K.

   Smazat
  9. Anonymní21. ledna 2019 8:08
   „Pro 0:14.“ Nejspíš jste měl na mysli 2:15?
   Bylo R-U legální stát? Pokud ano, mělo právo silově hájit svoji existenci.
   Jsou vládou země porušována základní lidská, sociální a v novověku i národnostní práva, vládou země? Máte právo proti takové vládě povstat. P.K.

   Smazat
  10. 12:41, R-U, nebýt v pozici poraženého státu po válce, by bez pochyb bránilo svou integritu velmi razantně. Možná by se postupně přistoupilo k nějakým úlevám v podobě uspořádání Předlitavska, jak to navrhoval Karel I., ale nebýt války a VŘSR, Československo (obzvlášť Slovensko) by nemělo šanci na vznik vůbec. Podobným způsobem se etablovalo Uhersko po bouřlivém období, které začalo rokem 1848.

   S porušováním "lidských práv" pomalu, co to vlastně je?

   Smazat
  11. PK cituje výňatky z medzinárodného práva, takže pekne opatrne sa oháňajte proti nemu so svojou počítačovou klávesnicou. A pokial možno sa vyhnite osobným útokom a osočovaniu. Problém je ten, že skutočne šikovne(možno zámerne) pri tých svojích právnych citáciách obišiel majdan, ktorý ste mu správne vmietli do tváre. Obyvatelia Luhanska a Donecka využili toho právneho vákua kedy protiústavne bol zvrhnutý prezident a vyhlásili samostatnosť voči Kyjevskej chunte. Pokial sa im podarilo zostaviť novú proEurópsku pomajdanovskú vládu, karty na Kryme a v Novorosiji boli už rozdané. Pokial teda niekto na vzburu v Novorosiji a Kryme poukazuje ako protiprávnu, tak je načim poukázať na protiprávnosť EuroMajdanu. Ak EuroMajdan označujú ako vôlu ludu a nesúhlas s vládou oligarchov, tak to isté právo si požadujú aj občania Novorosije a Krymu. Niekto tu šikovne zamontoval aj Rakúskuhorsko. Správne súhlasím, veď bolo rozbité podobne intrigami zvnútra a zvonka pochybnou chartou práv národov usmolenou Anglosionistami a žabožravými Francúzmi. Nie je preto odveci si pripomenúť skôr udalosti časovo bližšie v Juhoslávii, kde intrigovaním a presadzovaní takzvaného právneho pozitivizmu nad medzinárodným právom, bola jediná zákonná ozbrojená zložka - Juhoslovanská armáda ostrakizovaná a nezákonné napr. ustašovské a kosovdkoalbánske polovojenské bandy vyzdvihované ako umiernení teroristi a bojovnïci za demokratizmus. Tak si vyberte, čoho sa chcete držať v tejto dobe plnej klamstiev a chaosu. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  12. Anonymní21. ledna 2019 14:43
   „S porušováním "lidských práv" pomalu, co to vlastně je?“
   Podle mého názoru třeba právo na život a fyzickou integritu. Ale jsem si vědom, že je tu jistý prostor pro diskuzi:
   „Např. dle francouzské Deklarace práv člověka a občana (1787) vyhlašující katalog přirozených a nezadatelných práv, jako např. právo na rovnost před zákonem, zákaz nezákonných zatčení, zákaz zpětné účinnosti zákonů, presumpce neviny, svobodu přesvědčení, projevu a svobody vlastnictví.“
   „Katalog práv člověka je kodifikován v Chartě OSN, ve Všeobecné deklaraci lidských práv (1948), která se však nestala závazným mezinárodně právním dokumentem a dále zejména v „ Paktech lidských práv“ (1966)4) , které však nemají, a ani vzhledem k světonázorové, náboženské a politické roztříštěnosti ve světě nemůžou mít, efektivní donucovací mechanismus k zajištění deklarovaných práv a svobod.“
   „Zdaleka nejdokonalejší a nejefektivnější je dnes mechanismus zajišťující ochranu lidských práv vytvořený Radou Evropy, a to v souvislosti s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod (1950) a to včetně všech jejich dodatkových protokolů.5)“

   … P.K.

   Smazat
  13. Pro 8:54: Kyjevská vláda samozřejmě legální NENÍ, protože vzešla z voleb, ve kterých byla opozice diskriminována, její kandidáti lynčováni, opoziční tisk zničen, polovojenské formace terorizovaly civilní obyvatelstvo atd. atd.

   Leo

   Smazat
  14. Videl jsem ty legalni volby - vyhnali poslance Strany regionu a komunisty a jeden banderovec a j.mensinovy stranik obsluhovali i vic nez 10 tlacitek pri hlasovani. Takove to byly legitimni volby. Ty predtim vyhrala SR a mela 186 kresel a jeste podporu komunistu, opozicni strany, co se po Majdanu zasluhou USA dostaly k moci, mely dohromady 183 kresel. Ale tak funguje demokracie vsude, ze mensina vladne vetsine, takze vlastne oboje volby by mely byt regularni. A jinak: zkuste pul roku manifestovat jako na Majdanu, 24 hodin denne.Pul roku. Kdyz jela manzelcina byvala sefka demonstrovat proti zvoleni Trumpa do Washingtonu, DC - dalsi den se vratila zpet. CIA je nepodporila. Vsechny ty zenske mely proti Trumpovi demonstrovat v Kyjeve, tam by urcite vydrzely pul roku bez penez, jidla, piti, hotelu atd.!!!!

   Smazat
  15. 15:30, no tohle je sice hezké, ale prokázalo se někdy Ukrajině, alespoň mediálně, že porušuje vámi citovaná práva? A pozor, musí být dokázáno, že se jedná o běžnou praxi a ne ojedinělý úlet.

   Obávám se, že ačkoliv se jedná o velmi nekomfortní prostředí, a v mnohém násilné, nevím, jestli by něco z toho obstálo před soudem. Muselo by se to sepsat, udělat statistiku a obhájit. Muselo by se prokázat, že třeba konkrétní zákon je diskriminující pro některou skupinu obyvatel.

   A bohužel, tzv. ATO a vše, co je na tím spojeno, nikdo neuzná. Na Ukrajině toho sporného lze najít i víc, třeba v oblasti víry a církve, nebo zákazů různých médií, jenže bohužel to, co vy považujete za porušování lidských práv, to Západní soudy nikdy neuznají, protože to lze klasifikovat jako oprávněný legální postup. Jednak proto, že je sporné, zda se jedná o porušování lidských práv, a jednak také proto, že Ukrajina je ve sporu s Ruskem, ne třeba s Albánií.

   Upřímně, považujete za porušení lidských práv, když v tísni potřebujete nutně půjčku, a užerník vám legálně vyrube úrok 110%? A následně si to naprosto legálně vymáhá přez exekutory, kteří vám napaří další penále. A následně vám to samé napaří státní orgán - soud, který vás nechá vyhodit na ulici anebo i rovnou zavře do basy? Považujete za porušení lidských práv, když vám do vaší nemovitosti vniknou nějaké cizí elementy, a vy se jich nedokážete legální cestou zbavit?

   Smazat
  16. 15:15, já o protiprávnosti situace vzešlé z tzv. Euro Majdanu vůbec nepochybuju. Myslím tím palácový převrat a snahu zlikvidovat zákonného prezidenta. Turčinov, Jaceňjuk a jejich "vláda" byla bezpochyb chunta vzešlá z puče neonacistů na legální vládu...

   18:43 - ty tanečky poslanců za radikální strany, kteří puč podpořili, jsem tam viděl taky, jenže tohle se týkalo pouze samotného puče. Dnes se tam rvou okolo tribuny zoufalců, kteří se během Porošenkovy vlády přetransformovali z těch trosek bývalých stran na Janukoviče.

   Jenže navzdory tomu, pane Leo, že se jedná o bídu poznačenou různými represemi, o nichž taky něco vím, část lidí nesouhlasících se současným stavem to vzdala, část "zmizela" neznámo kam, část je na Donbase a část jich vesele kolaboruje se současným režimem, tak se stále jedná o takzvané volby, kdy si Ukrajinci zvolili. Z toho smetí, co zbylo. A i když se vám to nelíbí, svět to akceptuje. Například takový slovenský Dobrý Anjel, Ander z Popradu, považuje Porošenka za svého dobrého přítele.

   Smazat
 2. Kdyby se východoevropské země nepřičlenili k západu ,nemusel nastat takový vývoj, ani na Ukrajině a ani otázka Krymu ! Kdyby fašisté těch zemi nelezli do prdele západním fašistům ! toto je prý svoboda ,demokracie ! Nikdy jsem v něm nežil, nezažil, neviděl a neuvidím ,jen kecy !!! Jen peníze a zášť vládne světem !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A především se Adolf měl nechat, aby začistil a sterilizoval pro potřeby Říše slovanský póvl. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru.

   Smazat
 3. První president nezávislé Ukrajiny Leonid Kravčuk prohlásil, že Ukrajina se nikdy nevzdá Donbasu, je to její země a tamní neukrajinští lidé jen trpěni. Pokud odmítají pravidla daná Ukrajinou, Ukrajina takové lidi nepotřebuje. Ať se ze země, která jim nepatří, odstěhují. V opačném případě Ukrajina přistoupí k radikálnímu řešení situace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: to je ten samý Kravčuk, co seděl v komunistickým politbyru SSSR, všehoschopný a bezpáteřní elitář, co chtěl zůstat elitářem i na Ukrajině. Pod jeho vedením začala ekonomická devastace Ukrajiny. Osobně přispěl ke zničení SSSR a úspěšně si to zopakoval i na Ukrajině. Dovede jenom ničit, nikoliv něco budovat. Ukrajina má prostě na prezidenty velkou smůlu, nic jiného než dojit Rusko nikdy neuměli!

   Smazat
  2. 13:48, ano, to je ten Kravčuk z politbyra SSSR. Dojení Ruska není pouze ukrajinskou specialitou.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Měli by udělat referendum a připojit se k RF furt lepší než k banderovcům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky v Kosovu o připojení k Albánii! A na jižním Slovensku o připojení k Maďarsku!

   Smazat
  2. Z cudzieho sa Ti rozdeluje laho, Pepku A9:32:-). Len to skús tu na Slovensku, to čo ste si dovolili voči Srbsku a po zbytok života budeš chodiť s nakopnutou zadnicou a valaškou zaťatou do tej Tvojej dutej sprostej hlavy. Μôj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. Pro to Slovačisko rozjívené, vyhoržující 15:27:

   k Srbům si to dovolil princ Schwarzenberg, zastupující cizí a ne české zájmy. Do funkce škůdce ho tehdy dosadila pražská kavárna v podobě strany Zelených. Všimni si, naše milé Slovačisko, že česká strana Zelených je v riti a dnes už nemá ani jednoho poslance!

   A teď se tě zeptám, milé Slovačisko rozjívené: komu jsi zasadilo svou valašku do zadnice za to, že prezidentem máte úžerníka, který také zastupuje cizí zájmy?
   Komu jsi zasadilo svou valašku do zadnice za to, že budujete na Slovači americké základny proti Rusům? Budete opět budovat Rychlé divize k tažení na Ukrajinu, Rostov, Krym a Kavkaz?

   K.

   Smazat
  4. Takn já taky něco k ukrofilnímu rozjívencovi.

   Nevím sice, co má na mysli "dovolením si k Srbsku", jelikož nepamatuju, že by někdo na Srby z Česka útočil, ale zato pamatuju, jak malý, fúzatý bicyklista dychtivě v předklonu zval v březnu 1999 americké bombardéry do slovenského vzdušného prostoru, tedy v době, kdy Slovensko nebylo ještě v NATO a nikdo neřval na slovenské deputáty zpoza oceánu, aby změkli.

   Stejně tak pamatuju na mladá léta současného min. zahraničí Mirka Lajčáka, nadějného to kandidáta na prezidenta, všemi obdivovaného, jakou reputaci si vytvořil na Balkáně, hlavně v Bosně a právě v Srbsku. Mirko v Srbsku vyvolává záchvaty zvracení, protože tak arogantním zmrdem byly snad jen Madeleine Albright a Victoria Nuland.

   Smazat
 5. REFERENDUM !
  Smrt fašismu ! Smrt benderam !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To daleko spíš by bylo třeba zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Nechal bych jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk!

   Smazat
 6. Začátkem prosince jste tady psali, jak Ukrajina rozpoutá kolem 24 prosince válku s Ruskem! Nic takového se nekonalo, jen pomluvy, prolhané komenty místních pisálku. NR žumpa všech žump, vždy když něco řídí Rus, tak to je špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý zabedněnče 9:41: Nešlo o válku s Ruskem, ale o napadení svobodných republik Donbasu. Trochu rozdíl, ale my už jsme zvyklí, že nízkou inteligenci doprovází i nízká paměť. Zprávy o chystané ofenzívě banderů vyšla v mnoha podobách především v médiích Donbasu. Následovalo velmi ostré varování z ruské strany, že jestli k tomu skutečně dojde, Rusové se do věci vloží silou.

   No vidíš, zapouzdřenče s klapkami na očích, pomohlo to. Správně píšeš, že k banderovské ofenzívě nedošlo.
   Už tomu rozumíš?
   Tak, a teď běž do koupelny , postav se před zrcadlo a dej si pořádnou facku. Pak se vrať ke klábosnici a omluv se redakci Nové republiky a jejím čtenářům.

   Smazat
  2. 9:41, Ukrajina se chystala už několikrát. Například v létě, před MS 2018, to veřejně vyhlašoval tuším Parubij. Tehdy Putin poslal jasný signál, určený i Američanům, že pokud zaútočí, bude to znamenat nejen konec ukrajinské armády, ale konec jejich státnosti.

   Dalším podobným datem byly vánoce. Ty jsou pro ukr.nacisty zvlášť oblíbeným časem pro útok, který realizovali už několikrát a skoro vždy prohráli. Zprávu o připravovaném masivním útoku publikovali informátoři některé z těch republik a zjevně nastalo něco, co útok znemožnilo. Mohly to být tři věci. Demoralizace v řadách ukrajinské armády a naopak bojová připravenost obránců republik, kterým zřejmě Rusko darovalo nové hračky, a pak ještě něco. Možná telefonát do Kyjeva s podobnou formulací jako v létě.

   Smazat
  3. 15:58 Když mistní lež, tak jako vždy nezafungovala, tak se to musí nějak okecat co troubo. M oc dobře si pamatuji na mistni pomatence včetně tebe, jak jste čmárali, že to je hotová věc. Jinak máš pravdu, Rus se vždy do všeho vloží silou. Tak jako do okupace Krymu.Trochu jsi naběhl na svuj koment blbe.Rusko má bolševíky, Ukrajina banderovce, hádej kdo je větší vrah? vždy ten rus!!!

   Smazat
  4. 9;49
   Jaká OKUPACE KRYMU?????
   Ty jednozávitovej opakovači lži uASSackejch okupantů,ty se neprojevuj,poněvadž jsi v písemným projevu za ještě VĚTŠÍHO VOLA,NEŽ JSI DOMA!!!!!!

   Smazat
  5. 9:49 Krym není nic víc než jen zeměpisný útvar - název poloostrova! Existuje jen Tavrida - gubernie Ruského impéria! A v historii nikdy nikdo ani na moment neuvažoval že by Tavrická gubernie byla součást maloruských gubernií! Nikdy nebyla! Ani Hitler nepočítal s tím že Taurida alias Gotenland by měl bejt spojenej s Reichskomissariatem Ukraine! - http://q-map.ru/wp-content/uploads/2017/04/MapReichskommissariatUkrain1943.jpg

   Smazat
 7. Ty dutolebe,Banderosvoloč jen čeká na notičky a povel těch zámořskejch okupantů,Porochčenko se bez povolení ani nevysere,to je celá věda!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej pšouk z lejnolíhně toho zdegenerovanýho Ugrofína! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 8. PK. Pominu-li problém legitimity současné kyjevské vlády, je tu další argument a to ,že Krym "de facto" nebyl nikdy součástí Ukrajiny. Byl autonomní republikou pod správou Ukrajiny.No a obyvatelé v referendu rozhodli, že už pod touto správou nechtějí být.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. De facto možná ne, ale taková neplatí. Důležité je to slovní spojení "de jure", a Krym nikdy nebyl subjektem mezinárodního práva.

   Obyvatelstvo podobné oblasti samozřejmě má právo vyjádřit své politické preference, jenže je otazné, zda se k tomu přihlédne. Není třeba zapomínat na Katalánsko, kterému taktéž odepřeli samostatnou cestu, nemluvě o Severním Irsku. Jó to takové Kosovo, to je jiná. Takže pokud chcete jako malý něco změnit, musíte mít za sebou silného kamaráda.

   Smazat
  2. No vidíš, Krym má za sebou velkého kamaráda. Stejně tak i ruskojazyčné obyvatelstvo Ukrajiny.

   Smazat
  3. říkáte jo kosovo to je jiná?krym pokud vím má za sebou také silného kamaráda

   Smazat
  4. 16:02, Krym byl ve vhodné konstelaci, to byl úplně jiný případ. Rusko je sice silné, ale i ono potřebuje další kamarády, a ty zrovna nemá. Donbasu může poskytnout jen podporu, což dělá.

   16:04, Rudolfe, Kosovo vytvořily USA. Kromě masivní propagandy o srbské agresi, se pro ovce nafingoval ještě "masakr nevinného obyvatelstva v Račaku", vznesl se požadavek k bombardování a okamžitě se k nim připojila celá Evropa. Plus spousta dalších států. Rusko tehdy bylo po druhém bankrotu.

   Po vstupu KFOR se Kosovo fakticky oddělilo a po deseti letech, opět po masivní kampani, s podporou USA, prohlásilo za samostatné. Po těch deseti letech tam totiž dobudovali Bondsteel.

   Smazat
 9. Ten voják, o kterém se tam píše, prý bojuje za svůj národ. O jaký národ jde? Co je to za národ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mým národem je rodina, krajina, historie a lidé, kteří sdílejí společné hodnoty. A rozhodně to namusí být Ukrajina pro lidi východu a třeba i ČR ve které přežívám a nesdílím hodnoty nadnárodního kapitálu a politického systému vlezdoprdelismu západu.

   Smazat
  2. To bude ňákej národ Kosovský, nebo Bosňácký, národ Islámskýho státu umírněných teroristů v Sýrii, třeba i národ Katalánský, Kurdský... nebo něco mezi tím:-).

   Smazat
  3. 11:21 Ty jsi v obecné škole neměl vlastivědu, nebo jsi samouk? Kdo je členem národa ví i moje 11-ti letá vnučka. V.J.Horák

   Smazat
  4. 15:45 A ví tvoje vnučka, za který národ bojuje ten voják z Doněcka? Na to jsem se ptal.

   Smazat
  5. Za ruský národ na Ukrajině, proti banderovská sněti podporované zločinci z NATO a EU.

   Smazat
  6. 16:38, co je to za blbou otázku? Jaký národ? Jestli vás zajímá etnické složení Donbasu, vezměte si třeba Wikipedii a najděte si to tam. Nechápu ovšem, co to má společného se záležitostí na Donbase?

   Tam se přece jedná o něco jiného. Oni odmítli převrat v Kyjevě, který má přímý vliv na směřování země dnes, odmítli válečnou agendu proti Rusku a faktickou vládu zástupců USA v jejich zemi, což nepopírají ani sami Ukrajinci. Odmítli kulturní přeformátování, revizi dějin, a hlavně odmítají ukrajinizaci. Zjevně jste dosud nepostřehl, že Ukrajina je více národnostní stát, který měl být dávno federalizován, a hodně problémů by ubylo.

   Vy jste si také zjevně nevšiml heroizaci jejich nacistů, což odmítají všechny státy okolo. Výstavbu pomníků doslovně vrahům malých dětí a ničením všeho, co má nějakou minimální souvislost s Ruskem. Tohle začalo už od samotného Majdanu, když vyvěsili desetimetrový plakát s Hitlerem na městském magistrátě. Zkuste si představit třeba Slováky, kdybychom na ně vlítli, a začali rozbíjet hubu za to, že nemluví dobře česky, a zaplavili jejich mediální prostor pražskými hovadinami výhradně v češtině, přičemž bychom jejich vysílání rušili. Kdybychom z jejich školských osnov vymazali vše slovenské.

   Anebo si naopak představte Čechy, jak jsou donuceni vyučovat na školách, že Tiso a jeho kamarila byli vlastně hrdinové, které hnusní Češi sprostě zavraždili. A to slovenští (a čeští) nacisté byl proti Banderovcům slabý odvar.

   Zkuste lekce u Horákovy vnučky, máte se či učit.

   Smazat
  7. 17:52 Jenže to byl fejk vyrobenej putleroffskou propagandou zaměřenou přesně na blbečky tvýho typu! - https://tydlitatova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=410150

   Smazat
  8. Hitler nad vchodem do kyjevského magistrátu je opravdu šuticha ruského fotošopaře. S tím má Putin těžko něco společného. Ruská vláda se neuchzluje ke lži, jako např. neziskovky, které se fotomontážemi snažily dokázat přítomnost ruských protiletadlových raket na Donbasu. Hitlerů portrét v Kyjevě je vizualizací neoddiskutovatelné skutečnosti, podobně jako nefalšované fotografie a videa z masivních ohňových pochodů ukrajinských nácků na oslavu genocidního vůdce Bandery. To už není fake-news, nadávající nevychovanče 7:45, ale varovná skutečnost.

   Ostatně s tím portrétem Hitlera v Kyjevě je to známé už minimálně 2 roky, blogerka paní Tydlitátová trochu zaspala.

   Smazat
  9. 11:46 Putler na to má svý putlerprdy, to dá rozum že to ve fotoshopu neupravoval sám! Tento xindl se na ulici či v socce dá snadno rozoznat podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 10. Jestli mají právo na svůj stát kosovští obchodníci s lidskými orgány, tak proč ne obyvatelé Donbasu, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no protože Kosovo dodává ty orgány soudruhům z USA a Izraele tak má a výjimku

   Smazat
  2. 13:54, a hlavně jsou potřební k tomu, že svým tlakem úplně zneškodní Srbsko, které se jako jedno z mála v regionu Balkánu neposere před USA a klidně nechá přez sebe tahat trubky Turkish Stream.

   Smazat
 11. Ukrajina není jednotná.Na západě jiná Ukrajina a na východě také jiná .Ukrajina by se měla rozdělit na samostatné státy.Banderovci at si vegetují na západě a ruskojazyční Ukrajinci prosperují na východě země.Kdyby to nedrželo ukrajinské gestapo SBU bylo by to brzy realitou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdopak asi jsou ti vaši Ukrajinci? Procestoval jsem Ukrajinu křížem krážem a tvrdím, že Ukrajinci jsou většinově jenom ruskojazyční potomci etnických Rusů a uvízli na území Ukrajiny po rozpadu SSSR (v ČR si o tom promluvte třeba s Čechy z Volyně). Banderovským násilím z nich nikdo Ukrajince jako národnost neudělá, protože Ukrajina je uměle vytvořený státní mnohonárodnostní útvar (jako domino ho skládali Lenin, Stalin a Chruščov) a pokud se chtěli udržet pohromadě, měli už dávno vytvořit ukrajinskou federaci, pak by nepřišli ani o Krym a Donbas. Doposud je nechtěli přijímat ani v Rusku, protože to není sranda přijmout v krátké době třeba pár desítek miliónů utečenců (za čtyři roky absorbovali už snad pět miliónů), ale teď už v ruském parlamentu schválili (ve druhém čtení) zákon na usnadnění získání ruského občanství, tak to půjde daleko rychleji. A udělat to Putin musel, protože jim Ukrajina tak jako tak po defoltu přestane vyplácet důchody a výplaty. Podle demografů je cílovým stavem asi 15 miliónů lidí na Ukrajině. Opakuji, nelze v žádném případě říct, že obyvatel Ukrajiny znamená většinově ukrajinskou národnost, to v žádném případě! A nacistická metoda transformace ruské národnosti (jazykovým zákonem) a ruského pravoslaví na Ukrajině na vše "ponaduse" ukrajinské, to už ani není směšné, to je přímo tragické. Prostě Ukrajinu rozbíjejí sami banderovci ve stávajícím vedení země.

   Smazat
  2. 13:51, už jste jednou tenhle text tady publikoval.

   Smazat
  3. 14:05 vím, všichni to určitě nečetli a nechtělo se mi to upravovat, dokud se nerozpadnou, tak na tom svém názoru budu trvat

   Smazat
  4. Poprvé čtu Váš text pane 14:15. Správně jste to napsal.

   Smazat
  5. Opakování je matkou moudrosti! V.J.Horák

   Smazat
 12. 12:14 To by toho moc Banderovcům nezbylo. Něco by si uloupli Poláci, něco Maďaři a Rumuni. Východ obývají Rusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zůstane jim jenom historické území ukrajiny - Halič.

   Smazat
  2. Baunderovské bandě nesmí zůstat NIC!

   Smazat
  3. Jen vlhké sny putlerprdůůůů! Pan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   K ukrajinským zemím patří celé černomořské pobřeží a přilehlý kraj, a také území až k Volze, tzv. Cossackia. Zde všude se rozkládala Stará Ukrajina, starověký národ, který vedl obchodní svazky nejen s Řeckem a Persií, ale i s mnohem staršími civilizacemi jako se Sumery, Egyptem, Chetity, Babylonem, Féničany, kteří kotvili u břehů Tavridy, a kromě toho také pravděpodobně, dle nejnovějších výzkumů, byla Stará Ukrajina důležitou zastávkou dvou významných obchodních tras - čínské hedvábné stezky a jantarové obchodní cesty. To vše ještě před existencí Říma.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 13. Je hrozné, že v 21. století se ještě někdo musí skovávat ve sklepě. A to mají všichni plná ústa demokracie. Nevím proč nenechají lidi referendem rozhodnout co chtějí a je hotovo, jako na Krymu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. referendum už tam bylo...

   Smazat
  2. Problém je jenom v tom, že Kreml chce celou Ukrajinu a nejenom LLR a DLR.

   Smazat
  3. 12:28, schovávat ve sklepě v Evropě, tak jste to myslel, že? Protože jinde ve světě je horkých oblastí víc.

   Smazat
  4. 14;01
   A tuhle bajku máš odkud ty rusofobe ynteligentní?

   Smazat
  5. To by ale muselo proběhnout referendum na celé Ukrajině. A vidělo by se, jestli by se od Ukrajiny trhalo nějaké území. Udělat referendum pouze na Krymu byl podvod na celou Ukrajinu.

   Smazat
  6. 14:18, nejsem sice yntelygent 14:01, ale bajka je pravdivá, a myslím že správná. Alespoň to tak říkal Lavrov. Rusko nechce přijít o Ukrajinu a navíc takovým způsobem. Je to bratrský národ, kompatibilní s Ruskem, nejen ekonomicky, ale je tam velké množství rodinných vazeb, dlouhá společná historie. Proč by to měli dělat, když USA se veřejně chlubí, jak se jim povedlo Ukrajinu ještě víc nacifikovat a jak ji poženou proti Rusku? V tom je Rusko zranitelné, protože tady se Američané už dotýkají něčeho, co je spojeno s jejich bazálními emocemi. Ukrajina pro Rusko znamená víc, než Kanada pro Američany. Ti to vědí, proto to dělají. O nějaké posrané Ukrajince jim nejde, vždyť jimi pohrdají a mnohokrát to dali najevo.

   Smazat
  7. Pochopitelně, vždyť Rusko to není jenom Doněcko, Luhansko. Pro Vás to taky nebylo pánové A14:01, žádnej Sovětskej svaz, nedejbože ukrajina:-). Pro Vás to taky bylo jenom Rusko, i to z čeho teď tak pilně děláte ukrajinu a ukrajince.

   Smazat
  8. 14:49, kupodivu podvod to nebyl. V ukrajinské ústavě byly pro Krym formulovány zákony, které umožňovaly pořádání referend majících zásadní význam pro obyvatelstvo Krymu. To se do legislativy propašovalo v roce 2005, kdy se přeformuloval zákon o regionálním referendu. Dojeli na vágní formulaci, oni v právu nikdy nevynikali.

   Ovšem je pravda, že Účka nikdy nemuseli mít o Krym zvláštní obavy, jelikož Krym sice měl lehce odstředivé tendence, aby odmrštil tlak oligarchů v Kyjevě, jenže taky dobře věděl, že Rusko svou základnu má a nikdo jim v tom nepomůže.

   Tohle se radikálně změnilo po nacistickém převratu 20.-22.února 2014, kdy dosazení vůdci, Turčinov, zvaný krvavý pastor a jeho premiér Jaceňjuk, začali po převratu bořit všechny svazky s Ruskem podle not svého šéfa z USA (Biden, Nuland..). Jen blbec nepochopil, o co Američanům šlo. Zvlášť v předvečer zimní olympiády a po půlroční masivní homo agendě.

   Asi by dosáhli svého a konečně Krym získali, bázi v samotném podbřišku Ruska, jenže nepočítali s tak mimořádně dobře zvládnutou a načasovanou protiakcí.

   Smazat
  9. Pisatel 16:22 má pravdu.V ukrajinská ústava umožňovala Krymu rozhodovat o svých problémech bez souhlasu kyjevské vlády.Při mé diskusi s údajným česko-německým(pouze německým)spisovatele Krystlíkem jsem napsal totéž a další reakce jsem se od něho nedočkal.Viděl,že se dostal na tenký led a raději se už neozval.Všichni,kdo mluvíte o tzv.ruské anexi Krymu,si nejdříve zjistěte celou pravdu o situaci.V opačném případě tu vystupujete jako neznalí a zmanipulovaní pitomci.
   Petr Majevský

   Smazat
  10. 16.55 : Ve svém příspěvku jste měl vynechat přídavná jména "neznalí" a "zmanipulovaní"

   Smazat
 14. Citát z článku na "euserver": Dlouhá léta si do zpravodajských pořadů ČT zvali velkého novináře a rozhlasáka Jana Petránka (zemřel 10.11. 2018), ba dá se téměř říct, že byl v jejích studiích pečený i vařený. Ovšem jen do momentu, kdy prohlásil, že Krym je ruský už od roku 1783 a že dnešní Ukrajina a Porošenko jsou ostudou historie začátku 21. století. A že majdan spískali Američané hlavně proto, aby Rusům nejdříve vzali jejich námořní základnu v Sevastopolu a pak je vyhnali jak z Černého tak z Azovského moře. A že jestli se EU obává, že Rusko ohrožuje Evropu, tak pravda je taková, že samo EU ohrožuje Evropu daleko víc, protože neumí hodnotit situaci, jaká je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Petránek, ať mladý či starý, měl nejen mozek ale také "koule".

   Smazat
 15. 8:38 P.S.: to je ten samý Kravčuk, co seděl v komunistickým politbyru SSSR, všehoschopný a bezpáteřní elitář, co chtěl zůstat elitářem i na Ukrajině. Pod jeho vedením začala ekonomická devastace Ukrajiny. Osobně přispěl ke zničení SSSR a úspěšně si to zopakoval i na Ukrajině. Dovede jenom ničit, nikoliv něco budovat. Ukrajina má prostě na prezidenty velkou smůlu, nic jiného než dojit Rusko nikdy neuměli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko je v předvolebních průzkumech pátý. Jsem zvědavý, jak z něho banderovské gestapo pod vedením Američanů udělá znovu prezidenta. Znemožnili jít volit miliónům ukrogastarbeiterů, kteří makají v Rusku, ale to asi stačit nebude.

   Smazat
  2. 13:59, účka pracující v Rusku nemůžou na Ukrajině k volbám? To jste odkud sebral? Já jsem nic podobného nezachytil, dejte odkaz.

   Smazat
  3. 16:00 těch 5 miliónů se těžko dostaví k volebním urnám v den voleb, mezistátních spojů je málo a banderovci je ještě omezují a ruší :-)

   Smazat
  4. 16:31, aha takže jste to myslel jako logisticky, ne legislativní zábrany. Tak jsme si to vysvětlili...

   Smazat
 16. 13:59
  Jako obvykle:VOLBY OVLIVNIL PUTIN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s tím minulým časem jste to podělal, prezidentské volby teprve budou, v březnu :-)

   Smazat
  2. Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 17. 14:52
  Tak dobře.....PUTIN OVLIVNIL,OVLIVNÍ A BUDE OVLIVŇOVAT:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jako všude kde volby dopadnou jinak než si takzvaní demokrati přejí

   Smazat
  2. 15:10 Jste zjevně velmi inteligentní a skvěle informovaný jedinec. Nevíte náhodou, koho z těch kandidátů udělá prezidentem. Já jsem naopak velmi hloupý, přízemní a neinformovaný a zdá se mně, že jeden kandidát je větší debil, než ten druhý. Kohopak si vybere?

   Smazat
  3. Putin má svého agenta a ten sedí v ukrajinské vazební věznici. Je to Naďa Savčenková a z ní udělá Putin prezidentku Ukrajiny. Ale z nouze, protože mu to nevyšlo se Saakašvilim, Porošenko to prokouknul příliš brzy.

   Smazat
  4. 16:36, jako ironie, dobrý :)

   Smazat
 18. 16;28
  Stejně to BUDE POSKOK OKUPANTŮ A BANDEROVCŮ,TAK PROČ BY MNĚ TO MĚLO ZAJÍMAT?????
  To s panem Putinem;-) byla nadsázka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A koho asi zajímá taková HROMADA PUTLERSRAČEK, co by v soutěži o NEJVĚTŠÍHO Čechomužyka kvůli těkavosti a plynné podstatě skončila až poslední!!!!!!
   Halt jsi jensmrdutý unterpschouk kterej vyletěl z PRDELE tohodle škaredýho Ugrofína!!!!˘ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 19. 13:49 Když se rozpadal Sojuz, tak Ukrajina měla nejlepší předpoklady pro úspěšný ekonomický rozvoj, obrovský průmysl, nerostné bohatství, prosperující zemědělství atd., měla na tom být po rozpadu SSSR nejlépe ze všech bývalých svazových republik. Stačily necelé tři dekády pod vedením řady všehoschopných prezidentů a všechno je díky nim promrháno, už i tu černozem zase vagónují na vývoz jako za hitlerovců. Budiž věčná sláva prezidentským velikánům jako byli Kravčuk, Kučma, Juščenko, Janukovyč a nelegál Porošenko. Děkujeme, soudruzi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky jste to shrnul. A to si představte, že Rusko na sebe převzalo pasiva celého Sojůzu, takže Ukrajina vstupovala do své zářivé budoucnosti bez dluhů, čistá jako panna. Navíc Rusko, díky dohodám, odkupovalo její nekonkurenceschopnou produkci, kterou nemohla udat jinde, zatímco ruské firmy krachovaly. Rusko bylo i hlavním věřitelem, a to dokonce i v době, kdy bankrotovalo, navzdory tomu, že Ukrajina Rusku své dluhy platila podobně jako dnes. Ropa a plyn za sovětské ceny... pak je jim odvděčila kšefty s islamisty během války se svým vojenským šrotem.

   Jó Ukrajina. Ta utlačovaná, holodomorem zbídačená, ruskou holinkou drcená Ukrajina. Dnes upřímila zrak na EU a očekává, že od Evropy dostane víc než od imperiálního Ruska.

   Smazat
 20. Tak, svůj potenciál doslova prohospodařili. Ukrajina byla pro obyvatele CCCP "Americký sen". Zdaleka nejpřívětivější klima, a mimo Moskvy a okolí, nejlepší podmínky ke "slušnému" živobytí. Obdržet po studiu umístěnku na Ukrajinu bylo lepší, jak vyhrát v loterii. No a po rozpuštění CCCP se tam stalo přesně to, co u nás. My jsme byli za socíku Západem Východu. Teď jsme Východem Západu. Prakticky všichni z " RVHP " nám dali na frak. Ještě zbývá Balkán, kde na nás (jen velmi) malinko zaostávají, nicméně absolutně nejchudší už nám i oni přenechali (ty, co u nás "žijí" ze 2200Kč).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:45
   Naprosto skvělé zhodnocení naší situace. Už jsem si myslel, že to vidím jen já.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.