Reklama

úterý 22. ledna 2019

Nezávislost nespočívá v ucpaných uších proti jiným než vlastním názorům

Zdeněk Jemelík
21.1.2019     ZdenekJemelik a Chamurappi
Prezident republiky je opět jednou terčem nevybíravých útoků ze strany novinářů a politických pidižvíků. Dívám-li se na něj přes jejich podání, vidím pošetilého starce, dopouštějícího se neuvěřitelných pochybení, dělajícího ostudu zemi doma i v zahraničí. Díky vystoupení mnou jinak váženého soudce Josefa Baxy bych jej měl považovat za narušitele veřejného pořádku zásahy do nezávislosti soudců.


Dívám-li se na téhož Miloše Zemana v pořadu Týden s prezidentem, vidím moudrého muže ve skvělé psychické a věku přiměřené fyzické kondici, zkušeného politického hráče se schopností zachování nadhledu, svérázným smyslem pro humor a sklonem k provokatérství, úplně jiného člověka než je ten, kterého nám servírují media. I když právo a problematika justice zjevně nejsou jeho parketa, přesto jako zmocněnec svých voličů občas pociťuje nutkání vyjádřit se pro jejich dobro k problematice, která mu není blízká. Ne vždy to dopadá dobře. Potkává se příležitostně se špičkami justice, které mu sdělují své názory. Nenapadá mě, proč by jim neměl naslouchat, ale na druhé straně nechápu, proč by měl škodit sdělením svých názorů: v každém případě to jsou názory člověka, který nemá hlavu jen na to, aby mu nepršelo do díry na krku. Vyslechnutí názoru, odlišného od vlastního, příjemce obohacuje, aniž by jej zavazovalo k převzetí. Všichni víme, že demokracie je diskuse.

Na problém, který nastolil Josef Baxa, se lze dívat i z jiné strany než z hlediska odporu proti údajnému tlaku na soudce. Na místě je otázka, zda jsou soudci tak ovlivnitelní, že je může prezidentův názor svést ke škodlivým rozhodnutím. Byl jsem svědkem trestního procesu, v němž byl soudce vystaven nelítostnému mediálnímu pronásledování. Do soudní síně denně přicházeli stoupenci obžalovaného, kteří se k němu chovali nevlídně. Byly mezi nimi i známé osobnosti, jako např. Jan Ruml, František Janouch, Libuše Šilhanová a jiní. Obhájce jej hlasitě urážel, pokřikoval na něj Jan Šinágl. Soudce tehdy prokazatelně přestal vnímat mediální zprávy. Atmosféra v soudní síni navozovala obavy z fyzického napadení. Pan soudce bez ohledu na viditelný nátlak obžalovaného odsoudil. Byl totiž skutečně nezávislý.

Jindy jsem byl svědkem otevřeného zásahu do nezávislosti soudu politizujícím advokátním koncipientem Jiřím Pospíšilem. Pár dní po nástupu svého druhého mandátu přijel k Nejvyššímu soudu ČR, kde se nechal informovat o stavu projednávání stížností pro porušení zákona, které před odchodem z funkce podala ministryně Daniela Kovářová. K jedné stížnosti již bylo zahájeno řízení a bylo nařízeno veřejné zasedání. Několik dalších ještě leželo netknutých. Jiří Pospíšil neměl k disposici trestní spisy a ani kauzy neznal, přesto zasáhl do živého procesu zpětvzetím stížnosti své předchůdkyně a ostatní stížnosti označil za kontroverzní. Jeho zásah přežila jen stížnost ve prospěch bývalého radního za ODS Martina Langmajera, ač do té doby Nejvyšší soud ČR zamítal stížnosti Daniely Kovářové jen výjimečně. Nikdy dříve ani nikdy později si srovnatelný otevřený zásah do chodu Nejvyššího soudu ČR nikdo nedovolil. Stejný Jiří Pospíšil, který do nezávislosti soudců zasáhl konkrétním činem, dnes dští na Miloše Zemana oheň a síru a mluví o trestném činu kvůli pouhým akademickým úvahám.

Pohoršení vyvolaly také mise hradního kancléře Vratislava Mlynáře, po němž pan prezident v některých případech posílal soudcům vzkazy o svých představách na řešení jimi souzených kauz. Nabízí se ale otázka, proč se nenašel ani jeden soudce, který by rozhovor s ním odmítl, pokud tento způsob sdělování prezidentova názoru považoval za nedůstojný. Kdyby soudci jeho návštěvy odmítali, nemohl by v nich pokračovat.

Nezávislost přece nespočívá v ucpaných uších proti jiným než vlastním názorům, ale v jistotě, že člověk může jednat podle své hlavy bez rizika, že za to bude potrestán. Tu jistotu naši soudci mají a je výlučně jejich věcí, jak se každý pro sebe vypořádá s názory prezidenta nebo kohokoli dalšího.

Pokud se tedy výroky pana soudce Josefa Baxy chtějí dokonce zabývat poslanci, působí to na mne dojmem, že nejsou dostatečně vytíženi zákonodárnou činností a nudí se.

49 komentářů :

 1. Proč se Baxa ozval až teď??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Erik Best se k tomu jasně vyjádřil ve včerejším článku zde na NR. Tam přesně trefil hřebík na hlavičku :-)

   Smazat
  2. Tzv. znásilněné ženy se ozývají také po 40 letech a pro toho na koho ukážou to má fatální následky...

   Smazat
 2. Cítil potřebu zařadit se mezi lepšolidi z Prahy.

  OdpovědětSmazat
 3. Vlastní názor, svoboda slova a nezávilost je komunistům (kteří řídí NR a zaplavili i zdejší diskuzní fórum) stejně vzdálená, jako křesťanská víra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12;02
   Zato zámořským """"PRAVDOMLUVKODEMOKRATŮM""""" je to vzdálený stejně,jako NÁVŠTĚVA MĚSÍCE!!!!!!!☺

   Smazat
  2. 12:07

   Američanům jsou naopak vlastní. Na těchto hodnotách totiž vznikla Amerika. Současné americké hodnoty nejsou hodnoty americké/západní, nýbrž socialistické komunistické hodnoty (mluvíme -li o Deep state, který ovládá Ameriku). Zkrátka a dobře, je rozdíl mezi Amerikou a Demokraty (aj. socialisty a marxisty), kteří Ameriku ničí a odřezávají její národní a duchovní kořeny.

   Smazat
  3. Ten paútvar vzniknul tím,že Evropské odpad ukradl zem Indiánům,takže jaký hodnoty a jaká demokracie,jaký kořeny????!!!!!
   LEDA HOVNOTY A DEBILOKRACIE V ČELE S VELKÝM BRATREM U PRDELE!!!!!!!

   Smazat
  4. 13:24

   I Rusko kolonizovalo Sibiř či Kavkaz.

   Smazat
  5. 13:37
   A po vzoru uASS je masově vyvražďovali a nacpali je do rezervací????
   Little Big Horn a Wounded Knee je DOKONALÁ UKÁZKA TĚCH JEJICH HODNOT A DEMOKRACIE V PRAXI.....O dalším demokratizačním snažení okupantů No.1.je škoda mluvit!!!!!!!!!!

   Smazat
  6. 14:09

   Ale pořád Rusko zabralo cizí zem.
   ...

   PS: Žádná organizovaná genocida indiánů neprobíhala. Oběti indiánských válek jdou nanejvýš do řádů desetitísců.

   Většinu indiánů zkolily nemoci apod.

   Smazat
  7. PS: I Rusko vedlo krvavé boje s domorodci např. na Kavkazu. Mezi tím a krvavými boji Američanů s indiány není rozdílu.

   Smazat
  8. 14:09 To je pravda! Byli to zasraný RuSSácký prasata, co zavraždili naše vojáky u Little Big Horn. Co z Russácka přitáhne, stojí vždycinky za hovno! Beringáč měli prostě přehradit!

   Smazat
  9. 14:39 Rozdílů bylo dost! Imám Šámil chodil po Pitěru pěšky na rozdíl od tohodle vrahouna! - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1145

   Smazat
  10. 16:57

   Další "inteligentní" člověk. Nevím o tom, že by Rusové bojovali v bitvě u Little Big Hornu. Navíc v té době Rusko nemělo ani tu Aljašku. Rusové naopak měli přátelské vztahy s USA.

   Před ruskou kolonizací Aljašky žádný Rus v Severní Americe ani nebyl.

   PS: Rusko "nikdy nic nepřineslo dobrého". Jen dalo světu Dostojevského, Tolstého, Čajkovského, Puškina.
   Jen osvobodilo balkánské jihoslovanské aj. křesťanské národy od krutého osmanského jařma, jen porazilo Napoleona.
   Jen zachránilo existenci USA v občanské válce Severu proti Jihu (viz ruská pomoc Severu během americké občanské války).

   Jen postavilo nádherná architektonická města jako Moskvu, Petrohrad atd.

   Jen se významně podílelo na evangelizaci velké části východní Evropy a Asie.

   Jen málem překonalo ekonomicky samotný Západ díky reformám ruského předsedy Pjotra Stolypina. Nebýt bolševiků a VŘSR, došlo by k tomu.

   Atd.

   Ovoce zkrátka hovoří své.
   Bůh žehnej Rusku.
   Snad se Rusko někdy vrátí ke své dávné velikosti. Přeju mu to. Stejně jako Americe.

   MAKE RUSSIA GREAT AGAIN!

   Smazat
  11. 18:42 Byli to ňáký prehistorický Rusáci! Páč do Ameriky přitáhli z území dnešní tzv. Ruský federace. A co odtamtud přitáhne stojí vždycky za starou bačkoru! I naopak! Tedy když my přitáhneme k nim a dáme jim civilizaci. Oni si toho neváží, ale aspoň nezlobí dokud cítí na zádech náš bič! Např. Peťan III. zkoušel z těch buranů udělat lidi, leč marně! Kdyby měl rozum, vysral se na mužíky, mohl být králem civilizovanýho Švédska! Ale to né, on se chtěl obětovat pro Rusy a zrušit jim nevolnictví a zavést náboženskou svobodu o celých 20 let dřív než Pepik Druhej u nás!! A to se těm primitivům nelíbilo, upletli proti němu spiknutí s jeho vlastní ženou! Ta byla sice taky Evropanka, ale příliš toužila po osobní moci a tak za dobu její vlády mužíci nikam nepokročili, nechala je jejich bídě a zaostalosti a starala se výhradně o rozšiřování říše navenek ...

   Smazat
  12. 18,42
   Tady vidíte,že i když se my dva ve spoustě věcí názorově rozcházíme,takovouhle """genitalitu""" může z huby vypustit pouze a jen ten ÍÁček,alias paukosračkotapeta s hlubokou mentální retardací!
   P.S.pokud si pamatuju,tak Lenina a spol.MOHUTNĚ PODPOROVALI PRÁVĚ TY RÁDOBYDEMOKRATI CELÝHO SVĚTA V ČELE S TÍM NEDODĚLKEM, VNUKEM STARÝ VIKTORKY JMÉNEM VILÉM.

   Smazat
  13. 8:13

   Nezlobte se, ale trpíte mentální retardací?
   V době přechodu indiánů přes Beringův průliv z Asiey do Ameriky žádné Rusko neexistovalo. Stejně jako neexistovala žádná Amerika (USA).

   Už jste z toho hulení trávy jste vážně zmatený. Indiáni nejsou Rusové. Stejně jako cikáni nejsou Češi. Z prehistorie jste zjevně přišel vy.

   Btw. - co říkáte na toto:

   "...málem (Rusko) překonalo ekonomicky samotný Západ díky reformám ruského předsedy Pjotra Stolypina. Nebýt bolševiků a VŘSR, došlo by k tomu."

   Každá země prošla feudalismem. Stejně jako Západ, i Rusko se nakonec samo dostalo z feudalismu. A málem ekonomicky překonalo celý Západ. Co vy na to? Tohle má být to "věčně zaostalé Rusko"?

   + toto:

   Mýtus o odvěké chudobě Ruska
   http://m.leva-net.webnode.cz/products/mytus-o-odveke-chudobe-rusu/

   Tohle jsou ti "věčně zaostalí ruští barbaři"? To jsem blázen.

   Smazat
  14. Oprava: Z toho hulení trávy jste už vážně zmatený. 

   Smazat
  15. Slávku je to další konkrétní důkaz, že celé paradigma šalebné a mafiánské "standardní klausovské stranické politiky" je nutno od základu změnit a umravnit - a to nejen v Česku (viz závěrečný odkaz). Nikoli však podle postkomunistických rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů, k čemuž požadují povinné volby. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům, filozofům, ekonomům a politologům jde pouze o množství tupých čtenářů a posluchačů. Diskutérům pak o vypuštění mozkových větrů. Stát je již ze své podstaty organizovaný parazitizmus závislý na kulturnosti obyvatel. Světélko v odkazu na konci příspěvku.
   Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jeho hemeroidi jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.
   "Falešného a prázdného" agenta Klause CsC. vystřídal "lidový" buran Zeman CsC. se svými čubami, mynáři, veleby, foldyny, jandáky, ringočechy, humly, hašky, zbořily, jičínskými, rychetskými, tvrdíky, žantovskými, slizkými agenty kavany, kmoníčky, ovčuráčky a dalšími buranskými a bolševickými ztopořenci. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý Putinův agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené a jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Pravda vyděsí !!!
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo ruské Berjozky. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.
   Miloš Zeman např. navrhuje povinnou přímou volbu poslanců - avšak bez jakékoli zpětné vazby? ...
   Ing. Bořivoj Pauk, Brno
   https://plus.google.com/102483489539857983790/posts/UtZjNra1st6

   Smazat
  16. 10:34 Ňáký rusácký svině to budou, každopádně! Pocházej z Ruska, tak kdo by to asi byl, co? Severoazijati? A jakej je v tom sakra rozdíl! Rusko je země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka!

   Smazat
  17. Pozor! Ten z 8:37 je jeho - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   dementní synovec, emigrant, co tu maká jako pomocnej zřízenec z pitevny v Mostecký nemocnici, co každej den převáží do márnice mršiny zdechlejch komoušskejch gerontů, až se z čuchání jejich posmrtných prdů začal sám vznášet a stal se tímhle ubohým rudoprdem!:)) Ani netuší kdo by Josef II., natož Petr III. samozřejmě! Přitom měl našlápnutý na pěknou kariéru, zmrd jeden rusáckej! Toho sere nejvíc, že ten zrzek v ošuntělejch džínách a vytahaným svetru udělal jemu a podobnejm rudejm čurákům pořádnej rejhanec přes plány! Páč totiž jeho zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Vod tý doby je denodenně zlitej a často na sál doveze už odpitvanou mršinu a tak primář zařve "ty genitální ÍÁčko s hlubokou mentální retardací!" a to je jediný co mu utkvělo v tom jeho odulým mozolu!:)))

   Smazat
  18. 10:42, 17:29

   Ježísi Kriste, hned dva postižení mentální a zhulení retardi. Bože.

   10:42

   Platí a pravdou zůstává to, co jsem už uvedl jinde:
   Ne, nežijeme v "komunistické kremelské kleptokracii". Asi jste zjevně zapomněl, že to byl Zeman s Klausem, kteří zavlekli ČR do NATO i EU. Že Zeman podpořil řadu akcí NATO (rozšiřování NATO na Východ, bombardování Jugoslávie, americká invaze do Iráku, Afghánistánu a Libye). Zkrátka, Zeman to hraje na obě strany ("americkou" i "ruskou"). A protiruský Babiš, to je případ sám o sobě - zjevně jste zapomněl, kdo vydal Nikulina do USA, kdo se postavil proti Zemanovi v kauze Novičok, kdo podpořil BIS a jejího nového šéfa Koudelku proti Zemanovi. Kdo pozval Sorosovu univerzitu do ČR. Kdo se kamarádí s balkánskou řeznicí Madeleine Albrightovou. 

   Místní neziskový neomarxistický sektor je též infiltrován Sorosem a americkou ambasádou. Stejně jako celé školství. Média ovládají většinou bud havlisté či babišovci. 

   Btw. Zeman a jemu podobní nejsou rusofilové, nýbrž SOVĚTOFILOVÉ. Jsou kámoši s Putinem či s dávnými komunistickými elitami. Ale Rusko je jim ukradené. Víc je zajímá KOMUNISTICKÁ ČÍNA. Byl to totiž Putin, který zradil Rusko a vydal jej do rukou komunistické Číny (čínská kolonizace Sibiře je jen počátek), stejně jako Demokrati a Obama vydali USA do rukou komunistické Číny. 
   USA a Rusko budou komunisty zničeny - a KOMUNISTICKÁ ČÍNA OVLÁDNE CELÝ SVĚT. Je to prosté milý Watsone. 

   PS: Kdyby jste to přehlédl:

   Protiruský Babiš je "Putinův agent" asi tolik, co Satan je "Boží agent".
   Zjevně jste zapomněl, kdo vydal Nikulina do USA, kdo se postavil proti Zemanovi v kauze Novičok, kdo podpořil BIS a jejího nového šéfa Koudelku proti Zemanovi. Kdo pozval Sorosovu univerzitu do ČR. Kdo se kamarádí s balkánskou řeznicí Madeleine Albrightovou. Že jeho strana, včetně jeho samého, je totálně ovládnutá protiruským Sorosem.

   Smazat
  19. 17:29 Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům! - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
 4. Chcete jednoduchý příklad závislých a ucpaných uší? Česká, závislá masmédia např. včera napsala: že Tálibán v pondělí 21.1. ve výcvikovém středisku v provincii Vardak na východě Afghánistánu povraždil více než 120 vojáků(!?). Nezávislá, nemasmediální skutečnost je ale zcela jiná: byli zabiti občané USA, Velké Británie, Izraele a Afghanistánu pracující v soukromých bezpečnostních agenturách. Závěr: všechno nasvědčuje tomu, že to byla odveta za rozstřílení zaměstnanců ruské soukromé bezpečnostní agentury Wagner v Sýrii před několika měsíci. Rozdíl byl v tom, že v Afghanistánu zabíjel domácí, afghánský Taliban, ale Rusy z agentury Wagner zabíjeli v Sýrii z vrtulníků příslušníci armády USA. Věřte a víra vás uzdraví od jakékoliv důvěry v masmédia!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže to vypadá, že pokud odněkud podle masmédií stahují vojáky, tak je nahrazují soukromými armádami (bezpečnostními agenturammi) za prachy Saudské Arábie stejně jako v případě ISIL, protože TRUMP UŽ NEMÁ ZDROJE :-)

   Smazat
  2. 12:03 nic bych za to nedal, že i ti bezpečáci z Vardaku vesměs mluvili Rusky, protože byli původem z bývalých republik SSSR (v těch zmíněných zemích se nechali najmout na dobrý kšeft) a Afghanistán znali důvěrně z armádního pobytu tamtéž

   Smazat
  3. 12:20
   Proto tam zámořský opiový experti BEZCÍLNĚ BLOUDÍ V """DEMOKRACII""" SKORO DVACET LET,ZŘEJMĚ KVŮLI OSVĚŽOVÁNÍ PAMĚTI!!!!

   Smazat
  4. 12:16

   To nemá nic společného s penězi, ale s válkou Donalda Trumpa proti Deep state (globalisté - rodiny Rothschildů a Rockefellerů, Soros, skupina Bilbergerg, CFR, FED, CIA, FBI a NSA atd.), který ovládá Ameriku. Porážka tohoto Deep state je jeden z nutných kroků k tomu učinit Ameriku opět velikou. Pokud globalistický Deep state nebude poražen, čeká Ameriku totální zkáza a hrůzostrašná orwellovská totalita, která bude dokonalým komunismem v čisté podobě.

   PS: ISIL je financován Saúdskou Arábií, jeho jednotky jsou cvičeny USA (viz přiznání Obamy - když se prořekl ["přeřekl"], během jednoho svého projevu, že USA cvičí jednotky ISIL) a zbraně dodávané USA a Saúdskou Arábií.

   "Takže s dodatečnými kroky, které jsem nařídil minulý měsíc, zrychlujeme trénování složek ISIL, včetně dobrovolníků ze sunnitských kmenů z provincie Anbar." - Barack Obama

   http://eurodenik.cz/zpravy/julian-assange-nadace-clintonovych-i-isis-jsou-financovany-saudskou-arabii-a-katarem

   https://a2larm.cz/2017/01/bily-dum-chtel-aby-islamsky-stat-v-syrii-silil/

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/zbrane-islamsky-stat-isis-vychodni-evropa_1712161006_haf

   Smazat
  5. Oprava: a zbraně jsou ISILu dodávané USA a Saúdskou Arábií

   Smazat
  6. Slávku 13:21 barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA (i bez Trumpa) jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
   Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům. Řešením je celková změna paradigmatu politiky na celém světě (viz závěr).
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo z ruské Berjozky.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle a ješitně vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Děti se mu rovněž moc nevyvedly.
   Ing. Bořivoj Pauk, Brno
   https://plus.google.com/102483489539857983790/posts/8H4QLMQgdeT

   Smazat
  7. Jo a to řešení na konci příspěvku jsem nenapsal, já hlava blbá! Je vcelku jednoduchý. Vyměnit uprchlíky za naše bolševiky (kus za kus). Místo na Sahaře už se pro ně najde ... a totéž musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk!

   Smazat
  8. 10:58, 17:36

   Vaše mentální retardace dosáhla nejvyšsího levelu. Doporučuji navštívit doktora. Nemáte to v hlavě v pořádku. Vy fakt nemáte žádný mozek.
   https://i.pinimg.com/236x/91/26/1c/91261c4ea6227c7f2d78dab4af0b8e5b--brain-absurdity.jpg

   Smazat
  9. 18:41
   Koukám,že tvoje hlava taky nepopírá tu haldu PAUKOSRAČEK.....nu,máme tady YNTELIGENTNÍHO DISKUTÉRA!

   Smazat
  10. 18:41 Ale jó, ať žije Rusko! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině a právě z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
  11. Hluboká mentální retardace opět v akci.......a to tady vidím a čtu dokola nejen já,už i FOREVER SLAV JE Z TEBE TY ZBYTEČNÁ DESKO PONĚKUD KONSTERNOVÁN!!!!!!.-DDD

   Smazat
  12. 7:54 Retardovaní jsou pouze rudí podlidé! Jejich vzpoura proti Nadčlověku a jeho Řádu, který jest smyslem Země, je podstatou existence tzv. Nové republiky! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard napsal že podčlověk je podřadný člověk, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem, ve kterém přežívá. Pojem poprvé formuloval, když popisoval situaci v Rusku po svržení cara spodinou, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   P.S.: krom toho nic co začíná oslovením "Slávku" není ode mě, to si kdosi další hraje s rudými podlidmi nějakou vlastní šalbu a svíčkovej dědek Forever mu na to skáče!:)))

   Smazat
  13. COPAK TY HLUBOKÁ MENTÁLNÍ RETARDACÍ POSEDLÁ PAUKOSRAČKO SE SYFILIS V POSLEDNÍM STADIU,STYDÍŠ SE NAJEDNOU ZA SVOJE PAUKOSRAČKOTAPETY A ZA TO,ŽE SE TY DRUHOŘADÁ SVOLOČI CSEMK SMÍCHU???!!!!!!!:-D

   Smazat
  14. 16:09 Dobrý popis tvýho strejdy, Lejnere Putlerýči! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Snad si Uncle Google z těch tvejch skřeků něco srozumitelnýho k tomu obrázku vybere!:-D:-D:-D

   Smazat
  15. HLUBOKÁ MENTÁLNÍ RETARDACE SE PROJEVUJE I TAK,ŽE DANÝ IDIOT NEZVLÁDÁ NIC VÍC,NEŽ DOKOLA TISNOUT BAREVNÝ VOBRÁZKY NEBO TAPETOVAT PAUKOSRAČKY!!!!!;-)

   Smazat
  16. 16:26 Oprava: PUTLERSRAČKY!!!!!;-)

   Pardon, i mistr tesař se občas utne, mám toho Pauka plnej meziramenní mozol!

   Smazat
 5. Tzv. znásilněné ženy se ozývají také po 40 letech a pro toho na koho ukážou to má fatální následky...

  OdpovědětSmazat
 6. Takový soudce vlastně dává návod nám všem, že jakákoliv světská moc si nemá přisvojovat zvláštní (vyjímečná ) práva). Tedy ani on a jeho sodruzi ve zbrani jsou stejní jako my ale tváří se že jejich h..no nesmrdí. Nakonec to vidíme i u dědka Rychtského který se asi přilepil ke křeslu a budou ho muset pohřbít i s ním.

  OdpovědětSmazat
 7. Opět řada důkazů, že diskuzí se účastní stále stejní lidé, diskutující i na novinkách, a jsou to duševně nemocní lidé. Duševní mrzáci, psychopati. Celou řadu těch přitroublých blábolů nemůže napsat nikdo, kdo je normální. Takže - naštěstí tito blbci se psaním těch opičáren zabavují - na nic to nemá vliv.

  OdpovědětSmazat
 8. O nezávislosti.

  Nezávislost.
  Slovo, kterým se zaštiťují politici, novináři, soudci, úředníci, výzkumníci, umělci a mnoho dalších profesí, když chtějí přesvědčit své diváky, posluchače, čtenáře, příznivce i odpůrce o pravdě, kterou hlásají.
  Podívejme se na toto oblíbené (a leckdy zneužívané) zaklínadlo blíž a z více stran.

  Pohled první – gramatický.
  Přídavné jméno „nezávislý“ (příslovce “nezávisle“) vyjadřuje proces nebo stav „bez jakéhokoliv vlivu“ a gramaticky se pojí se 6. pádem: nezávislý, nezávisle na kom, na čem.

  Pohled druhý – předmět (směr) nezávislosti.
  Hovoříme-li o nezávislosti, musíme vždy specifikovat, na kom nebo na čem je daný jev či proces nezávislý. Jinak se jedná o prázdnou, nic neříkající frázi.
  Příklad: Místní chalupář je nezávislý na obecním vodovodu, protože má vlastní studnu. Každý chápe, o co jde.
  Ale: Česká republika je nezávislý stát. Na kom je nezávislý? Na Rusku, na USA, na Číně? Na čem je nezávislý? Na komunismu, na islámu, na dolaru?
  Nebo: „VŠ 49/181, s vlastním bytem, finančně nezávislý, hledá...“ Na kom je nezávislý – na rodičích, na dětech, na přátelích? Na čem je nezávislý – na svém výdělku, na podpoře od státu, na Armádě spásy? (Nejspíš se jedná o člověka žijícího z úspor nebo z dědictví.)
  Tady specifikace chybí. Právě chybějící specifikace nezávislosti je nejčastější chybou těch, kdo tuto nezávislost deklarují a tím automaticky tuto nezávislost zpochybňují.

  Pohled třetí – míra nezávislosti, její zjišťování a praktické naplňování.
  Absolutní nezávislost, stejně jako absolutní svoboda neexistuje. Ve svém jednání jsme vždy někým nebo něčím nějak ovlivněni.
  Míra nezávislosti se zjišťuje a ověřuje složitě a výsledek bývá často neuspokojivý, neboť toto zjišťování míry nezávislosti, stejně jako její praktické naplňování je ovlivňováno mnoha faktory. Můžeme je rozdělit na faktory objektivní a subjektivní.
  Objektivní faktory jsou dány uspořádáním a dynamikou fungování a vývoje společnosti a vnějšími podmínkami, v nichž posuzování nezávislosti subjektu probíhá.
  Subjektivní faktory jsou dány konkrétními vlastnostmi subjektu, jehož nezávislost zkoumáme, a konkrétními vlastnostmi posuzovatele.
  Objektivním faktorem míry nezávislosti je např. právní systém a znění zákonů.
  Subjektivním faktorem je např. osobní politický názor novinového komentátora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pokračování

   Uveďme si příklad:
   Velmi často se hovoří o nezávislosti soudců. V Ústavě v čl. 82, odst. (1) se píše:
   Soudci jsou při výkonu své funkce nezávislí. Jejich nestrannost nesmí nikdo ohrožovat. Specifikace, na kom nebo na čem jsou nezávislí, však v článku chybí. Podobné ustanovení obsahuje také zákon (o soudech a soudcích) č. 6/2002 Sb. :
   § 1 Soudnictví v České republice vykonávají nezávislé soudy.
   Ani zde není uvedena specifikace, na kom nebo na čem jsou soudy nezávislé a v čem tato nazávislost spočívá. Obecně se to chápe jako politická neangažovanost, ale jako většina členů společnosti i soudci mají svůj názor na dění kolem sebe a mohou jej promítnout do svého rozhodování.
   Podstatou problému nezávislosti soudců je totiž jejich samotná lidská existence. Soudce je člověk, který má určité fyzické a duševní (pre)dispozice a vlastnosti, byl vychován v určitém prostředí, prošel určitým procesem vzdělávání, má konkrétní životní a pracovní názory, návyky a zkušenosti, za svou práci pobírá určitý plat a má určité sociální postavení. I když jsou to všechno lidé s právnickým vzděláním, jejich osobnosti jsou vlivem výše uvedených faktorů více či méně jedinečné a tím pádem mohou stejné případy vnímat, posuzovat a rozhodovat každý trochu jinak, přestože se při svém konání řídí zákony, které jsou pro všechny soudce stejně závazné.
   Důsledkem jsou odlišné a někdy i protichůdné rozsudky v daném konkrétním případě a dlouhé a složité soudní procesy.

   Některé subjektivní faktory mají na míru nezávislosti větší a silnější dopad než jiné – například plat. Přitom ani vysoký plat soudců nebo státních úředníků nezaručuje jejich nestrannost a nezávislost – případy, kdy byli odvoláni za špatnou práci nebo dokonce odsouzeni za trestný čin a zpronevěření se své funkci, čas od času proskočí v médiích. Pokud by za svou práci pobírali společensky průměrný plat, situace by však byla patrně ještě mnohem horší.
   Jiným faktorem ovlivňujícím míru nezávislosti soudce je jeho jmenování na dobu neurčitou a velmi složitý způsob jeho potrestání nebo odvolání. Legislativní úprava a praxe posledních 25 let proměnily nezávislost soudců (zejména z jejich pohledu) v téměř nedotknutelnost a nedávno přijatý zákon o státní službě tuto nedoknutelnost přiblížil i státním úředníkům. Zákonodárci i soudci začínají zapomínat, že stejně jako moc zákonodárná a výkonná, také soudní moc je služba občanům, nikoliv pouze „nezávislá“ činnost odborníků na řešení sporů a kriminality.

   Podobně jako u soudců je nutno vnímat a posuzovat „nezávislost“ např. úředníků nebo výzkumných pracovníků. Pro všechny tyto profese platí, že jejich míra nezávisloti je z velké části určována právem (zněním zákonů), případně přírodními zákony u vědeckých pracovníků, a na jejich pochybení, vyvolané nízkou mírou nezávislosti, se dříve nebo později přijde při hodnocení výsledků jejich práce.

   Smazat
  2. dokončení

   Nezávislostí novinářů, komentátorů, analytiků, nejrůznějších aktivistů, pracovníků neziskových organizací a výzkumných center zaměřených na zkoumání a hodnocení společenských jevů, a také zmíněných umělců, se většinou myslí jejich „ne-vazby“ na politické strany, vládu nebo většinové myšlenkové proudy a názory ve společnosti.
   Lidé pracující v těchto profesích však nejsou zdaleka tolik vázáni legislativou jako soudci a úředníci a míra jejich nezávislosti je tedy mnohem více ovlivněna jejich zaměstnavatelem (majitelem média), zřizovatelem neziskovky a vlastními subjektivními názory.
   Jejich „nezávislost“ však často bývá jen zástěrkou pro opoziční, odporující nebo (diametrálně) odlišné názory těchto lidí od názorů jiných. Skutečně nezávislých médií, kterých reprezentantem kdysi byla zpravodajská televize CNN, je dnes už jako šafránu a těžce bojují o svůj mediální prostor právě s těmi „oficiálně“ nezávislými, jejichž zřizovateli bývají často různí „finančně nezávislí“ miliardáři, filantropové, šiřitelé „svobodných myšlenek“ či budovatelé „svobodných společností“ a demokracií s nejrůznějšími přívlastky.

   Závěr:
   Naše rozhodování je vždy ovlivňováno vlastnostmi prostředí, v němž se pohybujeme, a podmínkami jeho fungování (objektivními faktory), a našimi osobnostními charakteristikami, znalostmi, zkušenostmi a sociálně-ekonomickým postavením (subjektivními faktory), takže míra naší nezávislosti nikdy nebude stoprocentní. Můžeme se k ní však více či méně přiblížit

   Smazat
 9. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Zantovsky-Pravdu-a-nic-nez-pravdu-565686

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.