Reklama

úterý 1. ledna 2019

Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka


1.1. 2019  irozhlas
„Rád bych proto do nového roku vyzval k odzbrojení ve verbálních projevech a k návratu k občanskému obsahu a tónu. Jako předseda sněmovny cítím svůj díl odpovědnosti i za rozdělení společnosti, přeji si, aby se ony příkopy podařilo zasypat, a my byli opět jediným spojeným národem, jakým jsme byli při vzniku Československa nebo v roce 1989 .(Projev zde)
Projev zde

Pozitivní zprávy se podle Vondráčka nemají přehlížet. „Nevím, kde se vzalo přesvědčení, že pozitivní zprávy nikoho nezajímají a čtenáře a diváky zaujme jen konflikt. Samozřejmě souhlasím, že kritika je důležitá, ale více dobrých zpráv by určitě spousta z nás ocenila a vůbec by nám to neuškodilo. Je toho přece hodně, co se nám v České republice společně povedlo,“ řekl.

Česká republika si podle předsedy dolní komory parlamentu vybudovala dobré jméno v zahraničí. Velvyslanci v České republice podle něj téměř vždy hodnotí pobyt v Česku kladně.

S podobně pozitivními reakcemi se prý Vondráček setkává také na zahraničních summitech, na nichž zastupuje prezidenta Miloše Zemana. „A proto říkám, že když jsme si letos připomněli 100 let naší státnosti, a často zmiňujeme hrdý odkaz naší první republiky, tak bychom si do nového roku 2019 měli dát předsevzetí, že se přestaneme podceňovat,“ zdůraznil v projevu.
Zasypání příkopů

Vondráček podobně jako Kubera připomněl nadcházející výročí 30 let od sametové revoluce. Demokratická forma vlády je podle něj nezpochybnitelná a od roku 1989 se podařilo vybudovat demokratické instituce. Demokracie podle něj není rychlá ani efektivní, je ale nejlepším možným způsobem vládnutí. Připomněl také nutnost účasti ve volbách.

V politických debatách podle Vondráčka nemají zaznívat osobní útoky, ale věcné argumenty. Předseda sněmovny si je podle svých vlastních slov vědom rozdělení společnosti.

„Rád bych proto do nového roku vyzval k odzbrojení ve verbálních projevech a k návratu k občanskému obsahu a tónu. Jako předseda sněmovny cítím svůj díl odpovědnosti i za rozdělení společnosti, přeji si, aby se ony příkopy podařilo zasypat, a my byli opět jediným spojeným národem, jakým jsme byli při vzniku Československa nebo v roce 1989. Protože národ a jeho zájmy jsou mnohem víc, než momentální rozdělení moci,“ řekl Vondráček.

Principem demokracie je podle něj to, že hlas babičky z odlehlé pohraniční vísky váží stejně, jako hlas profesora z Prahy.

Češi si podle Vondráčka zaslouží, aby byl rok 2019 rokem české národní hrdosti. „Naší zemi přeji pokračování dobrého vývoje a přeji si, aby v roce, kdy si připomeneme 30. výročí sametové revoluce, vzkvétala naše země nejen ekonomicky a po stránce životní úrovně, ale i co se týká kvality demokracie a svobody. Nenechte si namluvit, že tomu tak není. Když se nám toto vše podaří, tak si budeme moct na konci tohoto roku říci, že jsme vykonali dobré věci,“ uzavřel projev předseda sněmovny.

61 komentářů :

 1. Vondráček nemluvil vůbec špatně. Ale mnohem víc se mi líbil Kubera. Stručně a výstižně. Pokud bych ho mohl zhodnotit, byl to moudrý projev moudrého muže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tubera už svým zjevem přitahuje poválečné proletáře ze Sudet spolehlivěji, než tuční socani. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme i na Teplicku zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply.

   Smazat
  2. PANE PŘECEDO CHCETE PRÝ NÁVRAT OBČANSKÉHO TONU?

   To by vám hned všichni věřili,kdyby jste z ničeho nic začal svůj projev v Parlamentni sněmovně nejlépe každy den, čtenim článků Národniho programu občanů nepolitické OSV a vysvětloval našim poslancům co jeho články znamenaji a že maji pro něj zvedat obě ruce a ne že ne ANO!

   Smazat
  3. A tys' 20:30 byl u toho, takže to dobře víš. To, že ti Němci, ve své většině, rozbili republiku, tedy stát, který nedržel víc, než svoje historické území, to ignoruješ. To, že ti Němci, se všemi svými předky, Čechy všemi prostředky poněmčovali, že Čechy povětšině dřeli z kůže, o tom nic nevíš. Já jsem Čech z pohraničí. Průkazně v sedmé generaci. Plode soudobé propagandy.

   Smazat
  4. 2:38 Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa byla součást komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  5. 2:38 Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
 2. Nic proti panu Vondráčkovi,ten za to nemůže, ale připadá mně komické, když se desítky tisic bezdomovců válejí na ulici a exekutoři řádí jak černá ruka, tak se mluví o demokracii a prosperitě. Mladí si na to zvykli, starší ne. Chtělo by to na vlajku doplnit pštrosa, pro mne to je výročí tragedie, tohle nikdo nechtěl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ti bezdomovci a ekonomičtí ztroskotanci mají právo volit. Tím, že na volby v drtivé většině hází bobek, si přiložili svou troškou do mlýna k tvorbě svého vlastního osudu. A zbytek? Nedostatek empatie. Drtivá většina z nich je přesvědčená, že jim se nic podobného stát nemůže.

   Smazat
  2. A nejsou to lidi jako vy, kteří, hlavně v souvislosti s cikány a jinými minoritami vykřikují, že občané mají nejen práva, ale i POVINNOSTI???
   No a co je špatného nebo nespravedlivého na tom, že kdo nejen, že si neplní své povinnosti, ale na všechno doslova sere, bere si dluhy, nesplácí je, prochlastá byt,... holt skončí bídně???
   A nechoďte na mě s historkami o pracantech, kterým nespravedlivý exekutor sebral bydlení. Těchto případů je tak 1 promile a i tak tito lidi na ulici neskončí.

   Pro mě je spíš tragédie existence lidí jako vy, kteří litují pádu totalitního režimu.

   Smazat
  3. 16:54 Svalit vinu na "bezdomovce a ekonomické ztroskotance", že nechodí k volbám je trochu zcestné. Není vina spíše na zvolených poslancích a senátorech, že jim nevěnují dostatečnou pozornost, když k tomu mají potřebné informace a možnosti ?!

   Smazat
  4. Ježišmarja, to poslední co naše země potřebuje je aby o ní rozhodovali ve volbách bezdomovci, alkoholici, feťáci, celoživotní nefachčenka...

   A ne, nemůže se nám nic podobného stát. Protože rodina, protože přátelé, protože celoživotní práce, protože nechlastáme, negamblíme...

   Smazat
  5. 17:02
   A jakou pozornost byste jim chtěl věnovat? "Tak hoši, dluhy který jste nadělali se škrtají (ti kteří vám půjčili ať si naserou) a tady máte nové bydlení a k tomu jako závdavek plnou ledničku chlastu?

   To má být podle vás ta sociální spravedlnost? Jak k tomu přijdou ti, kteří celí život poctivě makají, snaží se?

   Smazat
  6. 16:59 Většina z těch lidí, o kterých píšete byla před rokem 1989 zaměstnána a někde bydlela. Pracovali v zemědělských družstvech, státních statcích, v přidružené výrobě, v lesích a pilách, v cihelnách, apod.
   Privatizací, restitucemi byly tyto výrobní objekty bez náhrady zlikvidovány, ubytovny a podnikové byty zrušeny a dotčení zaměstnanci postupně mnohdy sestěhováni do "ghet", kde se v podstatě ocitli v "neřešitelné" situaci.
   Samozřejmě, je to "složitější", a koho to zajímá...

   Smazat
  7. Půjčování na vysoký úrok, aniž by si ten kdo půjčuje ověřil možnost splacení dluhu je stejně nemravné jako nespláceni dluhů. Proto bych ty společnosti posuzoval velice přísně! Kedysi považovali křesťané takové půjčování za zakázané. Proto se toho ujmuli příslušníci vyvolaného národa a tak si nakonec podrobili vlastně celý svět. Já to dodneška považuji za nemravné,

   Smazat
  8. Pánové uklidněte se! Pokud připustíte možnost, že bezdomovci, ekonomičtí ztroskotanci a socky by měli být z procesu rozhodování vyřazeni, nebo omezeni, jste stejní, jako "liberální demokraté". Ti také začali rozdělovat na lidi "lepší" a horší.
   Souhlasím s tím, že demokracie buď je, nebo není. Jakýkoliv přívlastek před, nebo za je krokem k totalitě. My dříve narození si pamatujeme "lidovou demokracii" a jednotnou kandidátku národní fronty. Jeden názor a systém "jeden za všechny a všichni za hovno". Dnes se lepšolidi nazývají liberálními demokraty a zažíváme ty samé pokusy o jediný správný názor. Ten jejich, samozřejmě.
   Já souhlasím s tím, že by se společnost měla nějakým způsobem o blbce postarat. Důvody jsou nasnadě. Když pominu pokrytecký humanismus, zůstane mi kriminalita a obtěžující žebrota. Ale ne formou sociálních dávek. Peníze pouze za práci. A pokud nenaleznu jiný, smysluplnější způsob, tak třeba osmihodinové přehazovaní hromady hlíny z bodu A na bod B. Za minimální mzdu a tečka. Kdo nechce, ať nechá být, ale potom ani fenik.
   Většina těchto lidí jsou skutečně primárně v duševní nouzi. Ale oni si svou blbost sami nevybrali. Tak že "trestat" je formou vysávání a parazitováním na nich je hyenismus. Mimochodem, když zloděj okrade duševně postiženého, společnost ho odsoudí a pamatuje na to i trestní právo. Když lichvář obere blbce, říkáme tomu "svobodné podnikání". Přitom rozdíl mezi postiženým a blbcem často tvoří několik málo IQ bodů, přidělovaných často pochybnými komisemi s ještě pochybnějšími odborníky.
   Pamatujte si jedno. Žij, ale nechej žít.

   Smazat
  9. 19:21 má to logiku. Mnozí z předchozích, co tak snadno odsuzují, by se měli pokusit tuto logiku nějak vyvrátit. Na to ovšem nemají.

   Smazat
  10. 19:21, 2:48
   Ano, má to logiku, ale bohužel také jeden „nedostatek“. Vyžaduje to nějakou aktivitu od správních orgánů, které si zvyknuly, že za nic neručí. Musely by mít zákonnou povinnost, se starat (např. něco podobného, co navrhujete) o své nedostatečné, kteří mají v obci domovské právo. P.K.

   Smazat
 3. Pozoruhodné je, že Radek Vondráček ve svém projevu vyjmenoval četné úspěchy v sociální a ekonomické sféře, jako je minimální nezaměstnanost, růst mezd a důchodů, ale vůbec se nezmínil o četných neúspěších, mezi které patří zvyšující se sociální nerovnost, zadlužení státu a domácností, exekuce, likvidace lesů, nedostupné lastní a nájemní bydlení pro stále se zvyšující počet občanů, atd.atd.
  Připomněl mi novoroční projevy Gustáva Husáka o vzkvétajícím státu, jen pojem "socialismus" byl nahrazen pojmem "demokracie"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by se měl zmiňovat o něčem, co existuje jen virtuálně v hlavách různých mimoňů, kteří dělají z přání otce myšlenky?
   Dejte sem tvrdá data například o té "zvyšující se sociální nerovnosti"

   Co budete žvanit až skončí konjunktura a přijdou horší časy? Jakože zase cyklicky určitě brzo přijdou.

   Smazat
  2. Že za minulé a dnešní vlády došlo k velkým změnám v sociální oblasti, to má Vondráček pravdu. Jen těch křiváren co museli napravovat po Kalouskovi a spol. Vysoká sociální nerovnost není zásluhou téhle vlády, tu vyhnali do extrému právě Kalouskovci, když snižovali důchody a platy, a ulevovali horním pár tisícům Stejně tak v zadluženosti státu je rekordmanem opět nejlepší ministr financí MK, atd. Pan Vondráček mluvil slušně a měl ve všem pravdu. Jenže takovým remcalům jako jste vy, stačí uvědomit si stranu, či jméno a zatmí se vám před očima. A to úmyslně pomíjím, že byste třeba ani nemusel být remcal obyčejný, ale profesionální.

   Smazat
 4. Předseda Vondráček mluvil o zahazování příkopů mezi lidmi samotnými lidmi. To je ale nereálné, jak je poznat i z diskuze.
  Příkopy je potřeba zahrnout buldozerem bez ohledu na ty neúnavně příkopy vytvářející pitomce ..
  Nejlepší buldozerista v dějinách byl Josif Vissarionovič a u nás jeho přítel Kléma ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, vypadá to asi tak že Búh Otec už má nastartovaný ten svůj Boží buldozer, aby všechno zplanýroval a potom znovu zasel něco nového na té svojí Zemské záhrádce a opakoval svůj šlechtitelský pokus, jestli mu konečně vzejde něco méně blbého ...

   Smazat
  2. A co Hitler, ty vysralionoviči, to byl asi anděl coooo?

   Smazat
  3. 19.31 Hitler byl jenom slouha kapitálu a pošuk, místo aby něco srovnal, tak všechno reze*sral a pos*ral ...

   Smazat
  4. 19:31 Pro tebe rudej prdele z lejnolíhně tohodle ohavnýho Ugrofína - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   jedině Pan Hitler! Ve skutečnosti byl srdcem monarchista jako já! Jeho soupeři, mazanýmu rudýmu chánovi Džugašvilimu se to podařilo rozklíčovat a ve svém neveřejném projevu k výročí rudého puče to před moskevskými soudruhy zveřejnil - https://www.valka.cz/975-Stalinuv-projev-na-zasedani-Sovetu-6-listopadu-1941

   Tento uprchlý galejník ve svém projevu řekl jasně, že Pan Hitler není ani socan, ani nacionalista, ale jen a pouze "imperialista", což je jiný termín pro monarchistu (Impérium=císařství, emperor=císař, Imperátor). A měl v tomto bezesporu pravdu! Však taky Vůdce na stolku ve své pracovně neměl žádného velkého socana či nacionalistu 19. století, ale portrét Fridricha II. Velikého!

   Smazat
 5. Tak jsme posbírali utrhané končetiny a začali znovu, lépe a radostněji.

  OdpovědětSmazat
 6. Zasypat příkopy ve společnosti: tedy rozpor občané versus pražská kavárna? Marné je to volání, neb pražská kavárna kope za diktaturu kapitálu a občané se, zatím marně, budou snažit jen vyhýbat okopávaní kapitálem. Kavárna své kopance do občanů samozřejmě nevzdá a ani nemůže, neb by ji ubylo v korýtku i šrajtofli. A národ holt ty kopance zhatím musí snášet, ale že by aspoň hubou proti nim neprotestoval, nebo snad i výkřiky "au" za fauly drábů kapitálu budou zakázané?
  Jinak bych celkem souhlasil, zahrnout buldozérem kavárnu do příkopu, ale to je sen, když ta kavárna řídí pod kuratelou kapitálu ten buldozér a není schopna zahrnout ani hromádky, které za sebou dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to humorné mluvit o jednotě a nevidět její rozpornost. Jako je humorné mluvit o sjednocení otroků a otrokářů. Chápu, že otrokáři zakazují zákonem nenávist otroků ke svým utlačovatelům. Jednota podle nich znamená držet hubu a krok. To odzbrojení ve verbálních projevech je rovněž humorné. Co takhle se postavit za skutečné odzbrojování? To by bylo slovo do pranice. Jinak ty bláboly o demokracii - tažme se pro koho? Neexistuje demokracie "vůbec", vždy se jedná o vztahy mezi panujícími a ovládanými.

   Smazat
  2. Vondráček je takový hloupý prosťáček. Měl začít tím, že se lidu České republiky omlouvá za všechna napáchaná svinstva. Chytřejší by od něho bylo mlčet.

   Smazat
 7. Spousta dobrých myšlenek, ale co s tím pane Vondráčku? Kdokoliv se dá cestou politika a má sebemenší úspěch, je okamžitě posazen na mediální soudnou lavici a řešen. Média musí přeci svobodně a nezávisle(na skutečné pravdě) informovat a taky zaujmout, no tak informují a zaujímají. Bohužel pravda není pro tento byznis vůbec důležitá a toto je opravdové a skutečné kopání příkopů a boření mostů. Kterýkoliv politik dosáhne volebního úspěchu, je doslova denně zaléván největší a nejsmradlavější vyprodukovanou špínou do té míry, že si lidé doma před ním musí nutně brzy zákonitě odplivnout. A je úplně jedno, kdo to je a za jakou stranu. Informace jako přes kopírák - korupce, úplatky, stb, podvody na ministerstvech, plagiátorství titulů aj. Bagrování oněch příkopů je totiž byznis, o kterém se ani panu Vondráčkovi nesnilo a obávám se, že za každý zasypaný příkop bude vybagrováno okamžitě několik nových, hlubších a více páchnoucích.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Vondráček říká jinými slovy :

  smiřte se s tím, že :

  - republika - státní majetek, budovaný našimi předky, byla totálně rozkradena, nepatří nám většina průmyslu, banky, ani ta voda

  - do cizích rukou unikají ročně stovky miliard

  - všechny vlády nás zadlužují bilionovými dluhy u cizích bank, aby nám pak tyto banky a státy mohly poroučet

  - česká mzda je při srovnatelné produktivitě práce třetinová

  - kdejaký primitivní a prolhaný kriminální migrant má větší příjem, než český důchodce

  - zemědělství je zdevastováno, nejsme soběstační v ničem

  - školství ovládají nevládní psychopati a devianti, inkluze nepřízpůsobivých degeneruje ostatní schopné žáky

  - večer na ulici nemůžete jít bezpečně

  - armáda nechrání naše hranice, ale za velké peníze provádí zločiny na cizím území

  - stavebnictví není schopno zprovoznit základní silnice a dálnice

  - zubař vám zdarma nedá slušnou plombu nebo korunku

  - v televizi a rádiu slyšíte jenom reklamy a imperialistickou západní propagandu  pan Vondráček říká :

  - zakopejte příkopy a smiřte se s tím, že žijeme v korporátním fašismu EU, kde neplatí české zákony

  - smiřte se s tím, že demokracie 51 % přítomných voličů ovládá a terorizuje 49 % zbývajích zúčastněných voličů a obrovskou většinu nevoličů

  - neprotestujte !!! Držte hubu a krok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondráček ale také říká, že každý má právo volit a být volen. Vstupte do politiky, nechte se zvolit a pokuste se něco změnit. Dokud to jde. Asi se dožijeme doby, kdy to už nepůjde. Vládnout nám bude novodobá aristokracie.

   Smazat
  2. 19:19 přesně to je můj názor. 19:59.

   Smazat
  3. Pane Hricáku, jistě víte, že hlásáte hlouposti. Proč myslíte, že do voleb jde stran, že je ani nespočítáte. Zkuste se do nějaké strany, Vám blízké, procpat na kandidátku. Nemožné. A proč ty strany, včera ještě ve volbách podporované, jdou ke dnu? Ta jejich elita si dala záležet, aby se nikdo schopnější u nich nechytal. A volební systém je nastaven tak, aby ti vyvolení měli ty trafiky nadosmrti. Co tam takoví -Němcová, Langšádlová,Benda i kupř.hulvát Kalousek dodnes dělají? Jen tento stát vyžírají a oplátkou mu ještě škodí. Nasadil bych laťku- dvakrát a DOST a běž se živit něčím užitečným. Q.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 21,40
   Nepopírám, že v partajích panuje klientelismus. Ale na druhou stranu, domnívat se, že dnes vstoupím do nějaké partaje, zítra mne nominují na kandidátku a pozítří zasednu v parlamentu, může jenom malé dítě.Jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Pokud budete o poznání lepší než konkurence, máte šanci se prosadit. Malou, ale máte. Problém většiny je asi to, že až nepříjemně často jí schází vše, krom vlastního sebevědomí. Toho mají na rozdávání. A menšina, která má vědomosti, zkušenost a skutečné vzdělání se nechce politikou "špinit", protože jí považuje něco hodně špatného. A proto to nejenom u nás vypadá, jak vypadá.

   Smazat
  6. pane Hricáku musím nesouhlasit s vašimi slovy/pokud budete o poznání lepší než vaše konkurence/pokud nebudete podlézat a papouškovat ty kteří rozhodují o umístění na kandidátce můžete být třeba nejnej a nebude to nic platné.viz všechny takzvaně zavedené strany které se s každou vnitrostranickou diskuzí dávno rozloučili a kdo nemá názor jako vedení strany je odejit do zapomění

   Smazat
 9. Jedním z negativních rysů současného Česka jsou, podle předsedu ÚS vrchnostensky uvažující úředníci. Z dob Rakouska-Uherska stále trvá jakési těžké mentální zatížení úředníka na každém stupni, že on je vrchnost a že ten, kdo od něj cokoli požaduje, tak ne že by na to měl právo, ale musí se toho doprošovat,“ popsal Rychetský. I proto správní řízení často trvají roky, předseda Ústavního soudu v této souvislosti přímo hovoří o katastrofě. A co víc, úředníci jsou chránění zákonem. Za urážku úředníka (ale ne prezidenta)vám hrozí pokuta až 15 000.-. A urážkou může být i kritika. Mám o tom osobní zkušenosti. V Holešově se nemohu domoci práva mít nezbytnou cestu k vlastnímu rod. domku 22 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na posouzení nemám dost informací. Ale řeknu vám něco z druhé strany. V naší obci obec získala před cca deseti lety větší pozemky. Nechala je zaměřit, vybudovala inženýrské sítě a příjezdové komunikace. Vzniklé, zasíťované parcely prodávala stavebníkům za 35 Kč za metr čtvereční. Mezi chodníkem a hranicí parcel vzniknul pruh obecního trávníku široký, někde 0,5, jinde 2 metry. Myslíte, že ho vlastníci přilehlých nemovitostí posekají? A když se komunální parta se sekáním zpozdí, jdou si na obec stěžovat. Vlastní zahradu mají jako golfové hřiště, ale udělat něco pro obec, notabene před vlastním domem?
   Všichni by jenom brali, ale něco dát, i když jde jenom o pět minut práce?

   Smazat
  2. vladimír hricák

   Přizpůsobili se novým poměrům. U nás na vesnici bylo běžné, že se občané párkrát do roka sešli a bezplatně zametli listí, udělali pořádek na obecních prostranstvích, občas šli pomoci družstvu sbírat kamení na pole. Vše bezplatně, jen za něco k jídlu a basu piva. Organizoval to svaz žen, hasiči, nebo partajníci. Pokud si pamatuji, fungovalo to ještě asi rok nebo dva po plyši. Teď už zadarmo nikdo nic neudělá, obec si musí platit zaměstnance. Změnila se doba, změnily se mravy. Tenkrát byly prý mravy špatné, dnes se zotavují. No, začali jsme je zotavovat tím, že už se zamykáme a pomalu nikdo s nikým nemluví.

   Smazat
  3. 19:56
   hmm, u nás to dělali lidi tak nějak automaticky...do doby, než starosta vydal prohlášení, že každý se MUSÍ starat o SVŮJ pozemek aby nehyzdil obec a hrozil nějakým postihem, a to díky pár lidem co včas neosekli trávu.
   No, a lidi se skutečně začali starat ALE jen o SVÝ. Nu obec, co je její, začala osekovat, po pár letech...
   lidi se přizpůsobí

   Smazat
 10. Konečně někdo mluvil o demokracii. Jinak se skloňuje ve všech pádech hlavně nenávist proti někomu a to včetně kampaní z ČT. No a důsledkem těch kampaní je všeobecný nárůst agresivity a vzájemné netolerance. Ale jeden projev celou tu nenávist nepřehluší. Ta je ještě ke všemu směrována jen jedním nebo dvěma směry

  OdpovědětSmazat
 11. Zatím žádnou demokracii není nikde vidět až budou občané rozhodovat o zásadních otázkách země tak pak teprve můžou něco říkat.

  OdpovědětSmazat
 12. Je směšné stále porovnávat co bylo před třiceti lety s tím co je dnes. Přečtěte si projev VH z áí roku a musíte se poblít. Kapitalistický systém je založený na parazitizmu a v něm jak říkají braťa Slováci silnější pes jebe. Lidí je prostě moc.

  OdpovědětSmazat
 13. No doba asi nazrála, příště budou novoroční projevy snad recitovat všichni poslanci, senátoři, přidají okresní a straničtí funkcionáčři - budeme od nového roku po celý rok poslouchat přiblblé projevy. Místo aby pracovali pro národ tak každý jenom kecá.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Hodně štěstí a pevné zdraví pane.
  TGM dával velikou váhu morálce. Na morálních základech společnosti, zrodila se republika.
  Žel Bohu, je jiná doba.
  TGM věděl, že odluka kolaborantské církve, je pro udržení ducha národa, nezbytností.
  Žel Bohu, dnes si tahle církev krájí a přivlastňuje
  naší zemi a to pod taktovkou i presidenta.
  Zasypání příkopů bude efektivní jen v případě,
  že se společně zasypou i rozvraceči národa.*

  OdpovědětSmazat
 15. Havel byl vizionář, když mluvil o lži z nenávisti. Humanitární bombarďák přesně věděl, co nás čeká.

  OdpovědětSmazat
 16. Spadl Vondráček ze schodů když chce, aby byl rok 2019 rokem české národní hrdosti. Proboha na co?

  To je stejné jako bláznivý nápad s národním obrozením. To jako nemluvíme česky? Všude je čeština aby se uživila dabováním přemnožená kulturní fronta.

  Anglicky se začíná mluvit ve firmách. S tím však chytráci s nápadem obrození nepohnou. Publikuje se anglicky a české odborné časopisy zanikají. Měli jsme výrobky a technologie, na které jsme mohli být hrdí. Bohužel zmizely. Vondráček může znát jen tak luxusní vybavení kanceláří soudů a advokátů. Jinak ví prd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národní obrození, není snad jen jazyk.
   Co kultura, dějiny, ústava, školství a podobně.
   Co národní hrdost, nestála by snad za obnovu ?*

   Smazat
  2. 0:29
   A co vy? Jste hrdý na to co jste vy dokázal za posledních 30 let? Přispěl jste vy něčím této zemi?

   Smazat
  3. 2:18
   Vidím, že starostmi o hrdost nemůžete spát. O mne péči nemusíte mít. Dovedu se o sebe postarat. Hrdost na sebe sama je soukromá věc.

   Hrdost můžeme mít jen na to, co je dílem velkého počtu lidí. Za komunistů třeba ve Vítkovicích zprovoznili kyslíkový konvertor, ve kterém se kyslík dmýchal dnem. Vše bylo jen na základě českých patentů a výsledek práce českých hlav a rukou. Tatrovky porážely konkurenci na Dakaru. Tehdy jsme se vyrovnali zahraničí. Kde jsou Vítkovice a Tatra. Práci tisíců lidí někdo zlomyslně zničil. Pochybuji, že Vondráček je schopen něco velkého vyjmenovat z doby po hadrákovém převratu kromě medailí sportovců a nějakého pochybného falešného filmu.

   Na internetu jsem slyšel názory lidí z Pobaltských republik na jejich transformaci. Také u nich se do vlády doškrábali hloupí disidenti, historici a spisovatelé. Nějakou dobu si toho, co se děje v ekonomice nevšímali, nakonec tolerovali zkázu těchto států. Vyhledejte si stránky Děčínské Desty, kde řediteloval ublížený Grégr, jinak Milošův kůň. Na to máme být hrdi?

   Smazat
  4. Grégr vytáhl Destu v 60.letech z likvidace. Bezva čin. Po 68 nesměl, v listopadu 89 si jej zaměstnanci vyžádali zpět. Byl tam krátce, než ho ODéeSky vyštípaly..... a pak ti pitomci Destu zničili.

   Smazat
 17. 2:18
  Každý kdo nešpini dějiny a svou vlast přispěl,tak si nech ty své moudra pro panáky v EU
  Václav

  OdpovědětSmazat
 18. "Debata" blbých s ještě blbějšími. A tak to je, kam se podíváš.
  Nejen mezi plebsem ale i mezi těmi, co si myslí jak jsou
  chytří.
  A většinou stačí jeden provokatér.

  OdpovědětSmazat
 19. Hezká slova, vážně. Uvedu ale jeden z příkladů, jak se vláda staví ke svým občanům v praxi. Můj známý dělá starostu v jedné malé vísce. Těsně před vánocemi byl předvolán na správní úřad příslušného města a byla mu z podnětu MS ČR stanovena pokuta řádově v tisící korunách za to, že měl špatně vyplněnou tabulku Centrální registr oznámení. Takový vánoční dárek ministerstva. U přístupu do aplikace musel několikrát žádat podporu, protože se mu bezdůvodu neustále měnilo heslo a pochopit strukturu tabulky bylo nad jeho síly, proto ji vyplnil tak, jak uměl. Že je to špatně nevěděl, protože mu to nikdo nesdělil - až do předvolání a pokuty. MS ČR podle informací tuto povinnost nemá. Jeho zástupce dopadl pochopitelně stejně. Takhle odměněných starostů a místostarostů byly podle mých informací u nás stovky - vše naplánované těsně před vánocemi. No a z hezkých slov pane Vondráčku zde máme najednou trochu nemastné a neslané omáčky nevalné chuti, že?

  OdpovědětSmazat
 20. Pravdou je, že pokud jsem viděl p. Vondráčka vyskupovat v přímém přenosu, tak se mi jevil jako debil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. ledna 2019 13:15
   Viděl bych to trochu jinak. Pana Vondráčka považuji za inteligentního člověka, začínajícího právníka, který úspěšně vstoupil do politiky. Má dost inteligence, aby se v tom nějak zorientoval, ale nemá dost životních zkušeností a historických vědomostí, aby mohl kázat národu. A při své inteligenci o tom jistě ví, ale nejspíš, si to strana žádá. Pochybuji, že ten nápad vzešel od něho. P.K.

   Smazat
  2. Inteligentní člověk s ideály, který u nás vstoupí do politiky je na tom žel úplně stejně, jako králík, který dobrovolně vstoupí do mediálního psince, protože jeho dobré úmysly jsou tou pravou potravou pro mediální, nikdy nedosycenou smečku zuřivých psů prahnoucí po jeho krvi. Utéct není kam a zákony? Ty slouží hlavně psům...

   Smazat
  3. Anonymní2. ledna 2019 14:46
   Život je boj, to inteligentní lidé chápou. Je na nich, jestli se ho rozhodnou zúčastnit. P.K.

   Smazat
 21. Nejlepší projev má Zeman . Bez papíru a pěkně z patra . RA TA TA TA

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.