Reklama

středa 30. ledna 2019

Nový „Gang osmi“ pro Venezuelu

Erik Best
30. 01. 2019 - EB
Tři dny před koncem svého funkčního období 2. února 2003 připojil Václav Havel společně s premiéry dalších sedmi zemí svůj podpis pod „dopis Gangu osmi“, který vyjádřil podporu Georgi W. Bushovi a plánované invazi do Iráku. „Irácký režim a jeho zbraně hromadného ničení představují jasnou hrozbu pro světovou bezpečnost,“ psali Havel s ostatními. Dodali, že „Evropa nemá žádný spor s iráckým lidem.“ V následné válce zemřely desetitisíce Iráčanů a žádné zbraně hromadného ničení se nenašly.

Donald Trump označuje rozhodnutí provést invaze do Iráku a Afghánistánu za největší chybu v amerických dějinách, teď se ale i on sám odvrací od své doktríny „America First“ a požaduje změnu režimu ve Venezuele, přičemž jsou „na stole všechny možnosti.“ Podporuje ho většina zemí tehdejšího „Gangu osmi“ (s tím zásadním rozdílem, že tentokrát jsou pro i Francie a Německo). I nyní to dělají kvůli místním lidem. Češi jsou zatím nerozhodní. Třeba by se hodilo připomenout přísloví dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

49 komentářů :

 1. USA svoji agresi do Iráku ospravedlnily tím, že iráckému lidu odstranili ,,nenáviděného" diktátora Sadáma. Avšak nikdo je o to z této země nepožádal. Dodnes za své ,,osvobození" od tyrana Husajna Američanům platí ropou zdarma. Netočí se snad neklid ve Venezuele kolem ropy? Venezuelané znárodnili ropný průmysl a škodné americké firmy by ho chtěly zpět. Myslím, že o ničem jiném to není. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, nemýlíte se!
   O tamní ropu a její ovládnutí jde těm US predátorům až na prvním místě ...

   Smazat
  2. Jen ještě dodám že v Iráku se nějaké oslavy svého osvobození nekonaly. Dokonce na známý šot, kdy Iráčané svrhují sochu Sadáma Američané horko těžko sháněli dobrovolníky. Mám to uloženo a je tu vidět, že okolo toho žádné masové demonstrace nebyly. Jen pár jedinců.

   Smazat
  3. Venezuela má 20 % světové zásoby ropy!

   Smazat
  4. 12.35 viděl jsem to v přímém přenosu s komentářem České televize ve kterém znalec místních poměrů tehdy řekl, že se nejedná o občany Iráku, ale o dovezené demonstranty odjinud. Tedy i na svržení sochy Sadáma si Američani museli dovézt několik demonstrantů, ale v Iráku je nesehnali.

   Smazat
  5. Přečetl jsem si článek na Aeronetu:
   https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/
   a ta jak Američani vytunelovali Venezuelu je to samé co provedli Američani v naších firmách Aero Vodochody, Vagónka studenka, Tatra Kopřivnice a dalších. Mechanismus tunelování byl vždy stejný. Produkce uvedených firem byla prodávána za nižší než výrobní cenu a vzniklý rozdíl výše uvedené firmy zadlužoval, což se řešilo braním úvěrů u bank. Když dluhy firem dosáhly astronomických hodnot, Američani se poroučeli a pohorozili České republice, že v případě, že to bude chtít řešit soudně, odvolají se na precedens, kdy Česká republika oddlužila z veřejných prostředků všechny zadlužené banky a udělali na Českou republiku, tedy na nás dlouhý nos. Je to pořád stejná písnička. Tam kam Američani přijdou, dochází k nezměrnému tunelování. Vždy to umožní loutkové vlády jednotlivých států, kterým se nakecá boj za demokracii a pod tímto heslem začne tunelování ve prospěch Amerických firem. Tam kde se Američanům vzepřou dojde na převraty, majdany, puče, humanitární bombardování a dosazení luotkových vlád, které prodají svůj národ. Američani dnes prostřednictvím svých velvyslanectví řídí všechny státy světa. U nás řídí od České televize, přes vládu, parlament, senát úplně všechno. Náš prezident se jim vzepřel a odmítá diktát Ameriky a proto se proti němu vede neustálá kampaň. V současné době se snaží u nás Američani donutit nás, aby jsme rozjeli dostavbu bloků atomových elektráren a dostavbu předali jejich zkrachovalé firmě Westinhaus, která vytuneluje pak celou Českou republiku.

   Smazat
  6. Já mám několik let stejnou otázku proč Tošovský prodal české zlato, které se válelo ve sklepě v ČNB, nikomu nepřekáželo a kdo mu to dovolil? Myslím že to bylo 20 tun a prodával to v době,kdy za unci bylo 316 korun. A teď si spočtěte, za kolik se prodává dnes! NIKDO mi dosud neodpověděl, ač to píšu adresně politikům.

   Smazat
 2. Venezuela má tu smůlu, že má nejvyšší zásoby ropy na světě. Irák měl zbraně hromadného ničení proto, protože rovněž měl jedny z největších zásob ropy na světě. Na světě je celá řada zemí ve kterých dochází k porušování lidských práv a lidé hladoví pod diktátory, kteří tam vládnou. Američani mají ale největší starost o dodržování demokracie v těch státech, kde jsou zásoby ropy. Tedy Irák, Libye, Sýrie a nyní Venezuela. Po celém světě tak USA prostřednictvím svých vojenských základen, svých velvyslanectví provádí barevné revoluce, převraty, puče, humanitární bombardování a to všechno, aby donutily státy odevzdat svoje ropné bohatství Američanům. Celý paradox spočívá v tom, že i když USA takto vykrádá celý svět, většina občanů USA žije v dluzích z ruky do huby, miliony lidí žije na sociálních dávkách a o demokracii může mluvit jenom jedno procento těch nejbohatších. Ti ostatní chudnou a chudnou, žijí na dluh, který nemají šanci nikdy splatit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny státy které mají na svém území velvyslanectví USA, mají smůlu a to velkou.

   Smazat
  2. Anonymní30. ledna 2019 12:31
   „Celý paradox spočívá v tom, že i když USA takto vykrádá celý svět, většina občanů USA žije v dluzích z ruky do huby, miliony lidí žije na sociálních dávkách a o demokracii může mluvit jenom jedno procento těch nejbohatších.“
   To je dobrý postřeh. Také mám dojem, že v současném hyperliberalismu, kdy pár korporací má větší zisky a moc, než většina států, je novinářsky nedostatečné (zvláště v alternativních médiích), říkat co dělá Amerika, nebo Čína, ale je třeba označit skutečné vítěze liberalismu, kteří ty akce iniciují a mají z nich prospěch. P.K.

   Smazat
  3. 13;10 celych deset procent obyvatelstva zije na potravinovych listcich.....a par vyvolenym plati barevne revoluce ze kterych nemaji ale vubec nic....Jen diky kolektivni vine zacinajici pohrdani celym USA, protoze si takove "voli"....jenze nemaji s temi dvemi stranami,ktere jsou prakticky stejne vubec zadnou jinou moznost...leda revoluci,ktere se boji

   Smazat
  4. Pravda je ,ze Venezuela nebyla nikdy na seznamu statu planovanych na prepadeni.

   Smazat
  5. Anonymní31. ledna 2019 0:54
   „Pravda je ,ze Venezuela nebyla nikdy na seznamu statu planovanych na prepadeni.“
   Jenom bylo několik atentátů na Cháveze. Dokonce puč proti němu, kdy Cháveze zajali, který však pro odpor lidu, museli pučisté odpískat, Cháveze vrátit a stáhnout se do milované Miami.
   Tyto věci možná nebyly v žádném plánu, to byla běžná operativa. P.K.

   Smazat
  6. 12:43 - VTIP: Víte proč v USA nemůže být barevní revoluce? Nuž proto, že nemají na svém území velvyslanectví USA.

   Smazat
 3. No Petříček nestíhá, ani když si to rozdělí s Pochem. Ale hned jak dořeší naši podporu Banderovcům na Ukrajině, určitě stejně proevropsky uchopí Venezuelu a jasně se vymezí proti tyranu a diktátoru Madurovi. Převrat jako převrat, ne? A zahraniční politika státu by přece měla být konzistentní.. Nu což. Co jsme si nezvolili, to nám teď dělá ostudu doma i po celém světě. J.

  OdpovědětSmazat
 4. Amerika chce okrást Venezuelu o všechno !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/

   Smazat
  2. 12.39 přečetl jsem si článek na Aeronetu a ta jak Američani vytunelovali Venezuelu je to samé co provedli Američani v naších firmách Aero Vodochody, Vagónka studenka, Tatra Kopřivnice a dalších. Mechanismus tunelování byl vždy stejný. Produkce uvedených firem byla prodávána za nižší než výrobní cenu a vzniklý rozdíl výše uvedené firmy zadlužoval, což se řešilo braním úvěrů u bank. Když dluhy firem dosáhly astronomických hodnot, Američani se poroučeli a pohorozili České republice, že v případě, že to bude chtít řešit soudně, odvolají se na precedens, kdy Česká republika oddlužila z veřejných prostředků všechny zadlužené banky a udělali na Českou republiku, tedy na nás dlouhý nos. Je to pořád stejná písnička. Tam kam Američani přijdou, dochází k nezměrnému tunelování. Vždy to umožní loutkové vlády jednotlivých států, kterým se nakecá boj za demokracii a pod tímto heslem začne tunelování ve prospěch Amerických firem. Tam kde se Američanům vzepřou dojde na převraty, majdany, puče, humanitární bombardování a dosazení luotkových vlád, které prodají svůj národ. Američani dnes prostřednictvím svých velvyslanectví řídí všechny státy světa. U nás řídí od České televize, přes vládu, parlament, senát úplně všechno. Náš prezident se jim vzepřel a odmítá diktát Ameriky a proto se proti němu vede neustálá kampaň. V současné době se snaží u nás Američani donutit nás, aby jsme rozjeli dostavbu bloků atomových elektráren a dostavbu předali jejich zkrachovalé firmě Westinhaus, která vytuneluje pak celou Českou republiku.

   Smazat
 5. Amerika
  Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl nám svévole děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka!
  Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka!
  Hrobařka míru a světa rozesírač!

  Staletí teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás. Ref.:

  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad! Ref.

  OdpovědětSmazat
 6. Zřejmě běžná praxe soudů v Čechách. Při soudním projednávání správního řízení jsem zažil něco podobného. Stát, jako obžalovaný se jednání v žádném stání neúčastnil. Vždy se omluvil z důvodu "přetíženosti" cca 1/2 hodiny před začátkem jednání a soudkyně omluvu akceptovala. Role zástupce žalované strany se ujala soudkyně. Dotazy kladla pouze straně žalující. Dotazy na žalovaného nebylo komu klást. Předvolání svědků na žádost žalujícího zamítnuto, jednání ukončeno. Verdikt (zamítnutí žaloby) patrně také dopředu nachystané (za ty dvě minuty to nemohli sesmolit, co potom přečetla soudkyně). Nejvyšší soud však zaujal jiný pohled na věc. Rozsudek zrušil a v nálezu dokonce použil termín exces. Bohužel, dostat u nás věc k NSS, potažmo ÚS je běh na velmi dlouhou trať. A to vůbec nejhorší je to, že věc pouze vrátí a kolečko může pokračovat donekonečna. Mám doma rozsudek NSS rok a stát se zatím neráčil znovu rozhodnout (teoreticky by měl vzít v potaz výhrady NSS). Spravedlnost v Čechách je utopie.

  OdpovědětSmazat
 7. Prezident a vláda USA musí poslouchat ropné společnosti,Tillerson by to mohl objasnit.Stát USA má z toho drobné,ale vydělávají banky ropné společnosti,rafinerie a ti o kšeft nechtějí přijít,tak jim to prezident a vláda musí vydobyt.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč jsou Češi nerozhodní většina je proti usa loupeživým válkám.

  OdpovědětSmazat
 9. Neschopní rudí diletanti dovedli potenciálně bohatou zemi do bídy a svrabu. Kolikátou už? Za 20 let nedokázali nic vybudovat, nic nevyrábí, nic nepěstují, o nějakých inovacích ani nemluvě. Podniky které ukradli Američanům a domácím pokrachovaly jeden po druhém. Ani tu ropu sami těžit neumí.
  Lidé nemají doslova co žrát a utíkají ze země po milionech.
  Autobusák Maduro, aby se udržel za každou cenu u moci, se pokouší světu nalhat, že v takové situaci má 70% podporu voličů. Směšné.

  Že ho podporují místní rudí, antiameričtí fanatici na Nové Republice, není žádné překvapení. Ti podporují každého diktátora, včetně takových hovad jako je Kim Čong. Čím větší diktátor a do čím větší bídy zemu uvrhne, tím je pro ně větší hrdina. Stačí jim ke štěstí jen že je dostatečně anti-ami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://plus.rozhlas.cz/chavez-a-maduro-dovedli-venezuelu-na-pokraj-katastrofy-vysvetluje-krizi-v-zemi-7750342

   Smazat
  2. Zbytečně tapetuješ tyto stránky nesmysly. Venezuela trpí 20 let pod embargem USA a jejich pohůnků. Přečti si něco od renomovaných ekonomů a ne od goebbelsovských presstitutek.

   Madura je potřeba udržet u moci, protože vyšel jako vítěz ze svobodných demokratických voleb. Stojí za ním armáda, soudy, ústavodárné shromáždění a mnoho zemí, včetně velkých regionálních velmocí (Čína, Rusko, Indie, Mexiko) a samozřejmě státy, kterým Venezuela už léta svou naftou pomáhá - Bolívie, Kuba, Nikaragua.
   Kdo se v Latinské Americe postavil proti nadvládě USA, je označen za bolševika a je sražen buď pučem armády vycvičené na základnách US army v Panamě nebo přímou vojenskou intervencí americké armády. Důvody jsou vždy vylhané a okolo se musí našlehat propagandistická mlha, aby nevyšla pravda na povrch.
   A téhle neprůhledné propagandistické šlehačce podléhají na celém světě pouze nezkušení pitomové, lezou do internetových diskuzí a otravují je nesmyslnými tvrzeními. Kuk do zrcadla!

   K.

   Smazat
  3. 13:13
   Jo tak nesmysly, jo? Řekl kdo? Rudý fanatik?
   Podle tebe jistě "svobodně a demokraticky" probíhají volby i na Kubě a probíhaly i u nás před r 89. Nemá cenu se s takovým bavit.

   Já přeju Venezuelcům aby se té tlusté žáby na prameni zbavili i přesto, že se drží jako klíště. Tak jako my jsme se dokázali zbavit v roce 89 různých "Káček".

   Smazat
  4. 12.55 , od nas ste dostali to najlepsie , co ste mohli dostat , rudeho Ondru a ten vede CR s prebytkom , takze nemas pravdu , cimrmane ! Vzdy sa najde nejaka modra cuza , ktora skodi !

   Smazat
  5. 12:55 Ať žije slepičí rozum pěstovaný v neziskovkách pro poučení i opovržení budoucím generacím.

   Smazat
  6. 13;41..Vy nemuzete nic pochopit...v zajeti cernobileho videni se to neda

   Smazat
  7. 13:41 je živočich zmítající se v křeči. Všimněte si , ja odskočí od Venezuely, ktde se konaly poakovaně svobodné a demokratické volby na Kubu. To je typický oslí můstek propagandy. Co má politický systém na Kubě společného s Venezuelou? Velmi málo, skoro nic. Ale blbeček nemaje argumentů, tvoří oslí můstky.

   Také je typické pro voli podobného ražení, že každému, kdo je v opozici prot imperiální politice USA a NATO podsouvá, že je "rudý" či "komouš". Další propagandistická figura.

   13:41 je prostě ubožák, s kterým nemá cenu diskutovat. Ale pro pobavení a zasmání je fajn.

   Smazat
  8. 18:26 To je stejnej režim, dočasně ovládaný rudými podlidmi. Jen ve Venezuele má masku volební frašky, která jest ostatně fraškou všude na světě! Páč NIC jako DEMOKRACIE není! Existuje pouze Rasa pánů a Rasa otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 10. Rusko posíla dyverzanty a protieurouijné živly a vi je krmíte,je zapotřebí svrácencúm antydemokratického spikleneckého centra skroutit ruce jak to mínil pravý rezident spojených státú americkích drmokratyckí a nás juncker merkel a nás vúdce a satan Soros a jeho lucifer pán Bergoglio alias Ferda.Překabátovaný Pepek Vyskoč O

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepo, jestlipak jsi s tím už seznámil pana vachmajstra?

   Smazat
 11. Přečetl jsem si článek na Aeronetu:
  https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/
  a ta jak Američani vytunelovali Venezuelu je to samé co provedli Američani v naších firmách Aero Vodochody, Vagónka studenka, Tatra Kopřivnice a dalších. Mechanismus tunelování byl vždy stejný. Produkce uvedených firem byla prodávána za nižší než výrobní cenu a vzniklý rozdíl výše uvedené firmy zadlužoval, což se řešilo braním úvěrů u bank. Když dluhy firem dosáhly astronomických hodnot, Američani se poroučeli a pohorozili České republice, že v případě, že to bude chtít řešit soudně, odvolají se na precedens, kdy Česká republika oddlužila z veřejných prostředků všechny zadlužené banky a udělali na Českou republiku, tedy na nás dlouhý nos. Je to pořád stejná písnička. Tam kam Američani přijdou, dochází k nezměrnému tunelování. Vždy to umožní loutkové vlády jednotlivých států, kterým se nakecá boj za demokracii a pod tímto heslem začne tunelování ve prospěch Amerických firem. Tam kde se Američanům vzepřou dojde na převraty, majdany, puče, humanitární bombardování a dosazení luotkových vlád, které prodají svůj národ. Američani dnes prostřednictvím svých velvyslanectví řídí všechny státy světa. U nás řídí od České televize, přes vládu, parlament, senát úplně všechno. Náš prezident se jim vzepřel a odmítá diktát Ameriky a proto se proti němu vede neustálá kampaň. V současné době se snaží u nás Američani donutit nás, aby jsme rozjeli dostavbu bloků atomových elektráren a dostavbu předali jejich zkrachovalé firmě Westinhaus, která vytuneluje pak celou Českou republiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty máš vytunelováno leda ve tvé rudé, duté hlavě.

   Smazat
  2. 13:28 - opět tu kviknul "modrý parazit". S argumenty je v řiti, ale kvičet musí.

   Smazat
 12. demokratura krači milovymi kroky do třetiho tisicileti kdy puvodni obyvatele budou řizeni okolnimi diktaturami třeba jako naš současny přitel největši donikova amerika ktery zatim trenuje jen na slabšich a zaostalich dřivějšich koloniich a ty současne dokonce hodla obsadit a vydrancovat viz venezuela kuba brazilie atd

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš ze Sputniku nebo z Aeronetu?

   Smazat
  2. Ad 13:35 - Čti a přemýšlej. Možná na to přijdeš sám.

   Smazat
 13. "Sovětský svaz americký" je současně největší zlo světa.

  OdpovědětSmazat
 14. Američtí zloději, lapkovská lůza všech barev kůže o vodě káže, a krev pije všem národům! Vytunelovala Venezuelu a teď jich viní z vlastních zločinů. To jak kdyby vězňům koncentračního tábora Osvietmi jeho bachaři dávali vinu, že za to že seschli na kost a kůži si zavinili sami.

  OdpovědětSmazat
 15. Proč KLDR nezruší své jaderné zbraně? To je jediné, co drží USA a celý "chazarský" Západ na uzdě. Na Íránem drží ochranou ruku Rusko a o Venezuelu se bude muset postarat Čína s pomocí Ruska. Jsem zvědavý, jak se pletu.

  OdpovědětSmazat
 16. Bravo Mr. Best! Zločiny Čecháčka Havla je třeba neustále připomínat. Nestačila mu rozbombardovaná Jugoslávie, malý služebníček se chtěl naposled zviditelnit.

  OdpovědětSmazat
 17. Anonymní30. ledna 2019 13:28
  Ty máš vytunelováno leda ve tvé rudé, duté hlavě.

  Anonymní30. ledna 2019 13:35
  To máš ze Sputniku nebo z Aeronetu?

  To už se fakt nezmůžeš na nic lepšího, degeneráte? Došel ti dech?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prestante psat ty hlouposti...Jen upozornujete na to,ze jste clovek,ktery neni schopen prekrocit urcite mantinely,takze jen ukazujete, jak moc jste omezeny.........Zabirate tedy jen kus stranky bez vetsiho uzitku

   Smazat
  2. To bylo mineno na toho vazne omezeneho tedy prispevky 13;28 a 13;35

   Smazat
 18. Co vse platime z dani?Prispevky na organizace typu OSN a EU...dale nase politicke strany atd....presto nikdy nebudeme bezpecni pred zvuli jednoho procenta....Tohle vam pripada jako normalni svet?

  OdpovědětSmazat
 19. Jsem přesvědčen, že Češi, zdůrazňuji, Češi, mají jasno !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.