Reklama

čtvrtek 3. ledna 2019

Odbornost především!

Martin Koller
3. 1. 2018
V rámci internetových rozhlasových pořadů, kterých se pravidelně zúčastňuji, padá často otázka, co mne v poslední době zaujalo, či naštvalo. Mohu konstatovat, že v první řadě podpis takzvaného uprchlického paktu OSN a v závěsu za ním vystoupení ministra obrany Metnara, pravé ruky oligarchického miliardáře a majitele firmy ANO, který si chce v budoucnu koupit celou republiku s podporou nemalého počtu nemyslících voličů. Pro zajímavost bych připomenul, že svého času patřil k vedení spolku BOS bývalého plukovníka Zbytka, který tam není šéfem, stejně jako Babišovi nepatří Agrofert. Vzájemnou přitažlivost některých vedoucích kádrů BOS a miliardářského oligarchy nelze přehlédnout, přičemž nejvíce byl přitahován právě Metnar. Další nepodlézají tak veřejně. A mohu ujistit čtenáře, stejně jako pány soudruhy důstojníky v BOS, že to píšu nikoli ze zášti, ale se znechucením, ne-li lítostí.

Metnar uvedl, že je třeba posilovat přítomnost naší armády v Afghánistánu. Dále prohlásil, že armáda má malé ambice a zmínil se o nebojových misích. Zdůraznil důležitost českého podílu na misi v Mali. Odborně zhodnotil výzbroj tvrzením, že máme stejně kvalitní, jako americká armáda. Poté přišel s přímo bombovou novinkou, když uvedl, že naše armáda kupuje protiraketový systém. Z hlediska výběrového řízení na pásová bojová vozidla pěchoty uvedl, že dodavatel je ze Španělska. Navíc se pochlubil, že armáda má podporu veřejnosti. Nakonec okomentoval výběrové řízení na radary středního dosahu MMR. Nestačil jsem se divit a předpokládám, že nejsem sám. A to má ministerstvo dobře placené pracoviště komunikace a propagace.

Ministr obrany předvedl veřejně takovou míru neznalosti a nekompetentnosti, že by mohl soutěžit se svojí předchůdkyní a jejím předchůdcem. Naštěstí aspoň nemá olezlou fenu, kterási utírá zadek do věnce u pomníku a komediant rovněž není, aspoň ne profesionální. Zato vede tažení proti veteránům a legionářům, kteří si dovolují říkat svůj názor, nevyhovující slouhům cizáckých zájmů.

Připomenout můžeme rovněž Metnarův podpis údajně nezávazné deklarace o migraci v Marákeši a rovněž pozitivní hlasování ve vládě podporující migrační, takzvaně uprchlický pakt OSN. Z tohoto hlediska jen následoval svého šéfa, který beze studu vykládal v médiích, že byl proti, ale jak to dokázal, když z patnácti hlasujících bylo patnáct pro, je velkou záhadou. Jeden by si mohl myslet, že oligarchický premiér beze studu lhal a kupodivu to téměř nikomu z demokratických stran moc nevadilo, stejně jako většině našich politiků nevadí afroislámská invaze. Ozvali se pouze reprezentanti SPD, ale byli umlčeni povykem ANO a ČSSD o nezávaznosti dokumentů podporujících afroislámskou invazi. Nicméně premiér stále vede v popularitě, přestože jím vedená vláda v poslední době podporuje růst válečného napětí na hranici s Ruskem, evidentně podpořila afroislámskou invazi do Evropy a vytvořila z tohoto hlediska i závazky pro naši republiku. Stačí si migrační pakt přečíst. Jsem zvědav, jak by ministr Petříček, arogantní protekční synek předlistopadového i polistopadového protekčního kádra, rozlišil uprchlíky od migrantů podle obsahu údajně nezávazných dokumentů.

K Metnarovu fundovanému vystoupení lze uvést následující. Naše armáda v Afghánistánu nevybojovala za šestnáct let z hlediska boje proti organizovanému zločinu, tvořenému tamními narkomafiány a islámskými teroristy prakticky nic. Není to vina našich vojáků, ale celého přístupu armád vedených USA v Afghánistánu. Tamní válka budí dojem, že demokratickým spojencům nejde o vítězství, ale o nekonečné protahování války za účelem využití zbraní a výroby nových, a samozřejmě podpory narkomafie a jejích miliardových kšeftů. Pár islámských teroristů naši vojáci zabili. Další pravděpodobně zranili. V zemi, kde se každých dvacet let zdvojnásobuje počet obyvatel, takže ničeho není takový nadbytek, jako lidí. Válka naopak napomohla migraci Afghánců, kteří se prohlašují za politické uprchlíky, a to do Evropy. Přitom podle policejních statistik v EU jsou Afghánci a kosovští Albánci představiteli nejhoršího a nejagresivnějšího zločinu v Evropě.

Zde je třeba připomenout, že Kosovo tvoří výcvikovou a odpočinkovou základnu, případně místo investic afroislámských teroristů a narkomafiánů na Balkáně, a to s dlouholetou vydatnou finanční podporou z Bruselu. Za čtvrtstoletí po genocidě a vyhnání Srbů s pomocí armád NATO je Kosovo stále ekonomicky neživotaschopnou černou dírou, v níž misí všemožná finanční a materiální pomoc. Většinu z ní rozkradou všemožné teroristické organizace, jejichž vedení sedí i ve vládě a loutkovém parlamentu. O tom evropská média mlčí. Tamní situace je jen dokladem smysluplnosti našich vojenských misí. Ta kosovská se jmenovala KFOR a jejím výsledkem byly vyhozené peníze, islamizace Balkánu, posílení islámského terorismu a proudu drog do Evropy. Vše pod prapory humanity, pravdy a lásky.

Ministr Metnar by se měl spolu s ministryní financí, která rovněž reprezentuje zájmy oligarchy vlastnícího firmu ANO pochlubit, kolik miliard nás slavné mise stály od roku 1990 a kolik v posledních letech. O mrtvých a zmrzačených vojácích nemá smysl se šířit, přestože jeli na mise dobrovolně, pojišťovny jim zaplatily nemalou hromádku milionů. Ty se poté snaží kdekdo pod všemožnými záminkami rozkrást. Typický je příklad veterána Šamse, známého jako Regi, kterému v jeho invaliditě prakticky nejvíce pomohli jeho spolubojovníci, zatímco ostatní se snažili na něm obohatit. Nejvíce se v misích napakovali různí civilní protekčňáci, kteří působili v rámci všemožné humanitární pomoci, plnili v rámci různých politických neziskovek, oficiálně humanitárních, za královské platy místy až nepochopitelné úkoly, místy ve prospěch cizích rozvědek, dělali problémy a naši vojáci se o ně museli starat. A v současnosti rozdávají v médiích rozumy jak polní maršálové.

Naše armáda má v rámci misí EU a NATO největší ztráty z hlediska srovnání počtu nasazených vojáků. Ministerstvo obrany nikdy nezveřejnilo celkový počet mrtvých vojáků ve službě a mimo ni, protože při různých nehodách ve službě i mimo službu jich zahynulo víc, než v misích. Nedávno se objevil na Seznamu článek, který popisoval, kolik bylo v předlistopadové armádě ročně mrtvých vojáků ve srovnání se skvělou současností. Jenže autor opomněl fakt, že se jednalo o celkové počty, tedy i úmrtí na dovolených a mimo službu vojáků základní služby i z povolání. Součástí státu bylo tehdy Slovensko, takže by musel při srovnávání současnosti a minulosti započítat současné ztráty slovenské armády. Předlistopadová armáda měla až 217 000 vojáků, tisíce kusů obrněné techniky, desetitisíce aut, stovky letadel a všude se téměř denně cvičilo s technikou, prováděla se na ní údržba a vyvážely se stráže mimo útvary. Na tak velkou armádu byl nedostatek peněz, služba a vybavení odpovídalo tehdejší úrovni technologického vývoje a vojáci zdaleka nebyli výběroví, protože základní službu v délce dvou let musel absolvovat kdekdo. Ministr patrně potřebuje více mrtvol a více zbytečně vyhozených peněz, aby se předvedl jako akční.

Komické z tohoto hlediska, je, že USA jako lídr misí v Iráku a Afghánistánu zahajuje stahování poloviny svých vojsk, už potřetí. To znamená, že naši vojáci by ve válce, která byla zahájena na základě teroristických útoků v New Yorku, měli bojovat místo americké armády, která se pravděpodobně posune nikoli k obraně Evropy před afroislámskou invazí, ale k hranicím Ruska, což může vést k jaderné válce v Evropě. Zde je třeba připomenout, že celá válka, či mise v Afghánistánu vlastně nemá právní základ, protože teroristický útok v New Yorku spáchala oficiálně banda islámských teroristů, nikoli stát Afghánistán. Jedná se tedy v podstatě o agresi, navíc, což je nejhorší, bez jednoznačného úspěchu.

Ministr se dále ohání nebojovou misí, ale to je evidentně naprostý nesmysl. Žádná nebojová mise v bojové zóně neexistuje. Dokazují to i ztráty naší armády. S řečmi o nebojových misích přišel nejostudnější americký prezident Obama a nesouhlasí s ním v první řadě američtí vojenští specialisté. I součástí výcviku domorodých vojáků v občanské válce je společná činnost mimo základny. Ostatně ani základny nejsou bezpečné. Armáda má sice podporu české veřejnosti, ale z hlediska obrany naší země, nikoli pro drahé a nesmyslné mise bez efektu kdesi v afroislámských zemích, které se táhnou sedmnáct let. Prozatím mise nezastavily ani jednoho teroristu mířícího do Evropy, zatímco počet různých migrantů nasáklých chorobami, agresivním islámem a touhou po bezpracném parazitování v rámci džihádu proti evropským bělochům výrazně narostl, stejně jako proud drog. To vše většina českých médií zamlčuje a pomáhá pouze jednostranné propagaci misí. Kolik z nich by zveřejnilo tento článek? Zkuste jim ho nabídnout, včetně těch, která se tváří, že netáhnou s hlavním propagandistickým proudem, jenž připomíná tsunami. A prý u nás není cenzura. Kdo není slepý, ten vidí, že na ni nepotřebujeme ani cenzory. V evropské současnosti a na českých školách by se měl vyučovat obor šéfredaktor-cenzor, nebo mediální majitel-základ jednostranné informace a cenzury. Demokratická země, demokratická vláda, demokratická opozice, ale pravda z většiny českých emigrovala a kde není pravda, není ani svoboda.

Obdobně smysluplná situace jako v Afghánistánu je z hlediska naší účasti na misi v Mali, která rovněž nenapadla žádný stát NATO a EU. Tam by podle ministra měli naši vojáci být ambicióznější. V Mali se jedná výhradně o uranové zdroje pro francouzskou jadernou energetiku, která zásobuje i nejaderně- ekologické Německo. Rovněž v tomto případě se jedná o válku na věčné časy, hazardování s lidskými životy a přehlídku nesmyslně vyhozených peněz. Nejedná se tam v podstatě o válku proti terorismu, ale rvačku mezi kmenovými náčelníky, pouze oficiálně více, či méně islámskými. Obě skupiny by bez rozpaků prodávaly uran Francii, aby si jejich náčelníci mohli žít jako králové, zatímco poddané nechají žít a množit se na úrovni doby kamenné, přičemž ty nejproblémovější pošlou do Evropy. To vidíme ve většině afrických zemí. Celá mise v Mali je naprostý nesmysl a páchne korupcí a zlodějinou mezi Francií a vládnoucími náčelníky v Mali. Dokladem reality je úzká spolupráce USA i zemí EU se saúdskoarabským režimem, který je primitivní, brutální a teroristický, ale nebrání mu to rozsáhlým obchodům s nevěřícími. Co nevadí v Saúdské Arábii, to vadí v Mali. I kdyby Mali ovládl nějaký spolek označující se jako islámský stát, rychle by si vytvořil cestu k obchodu s EU a USA. Nakonec jsme to viděli v rozsáhlém obchodu s kradenou ropou z Iráku a Sýrie s pomocí Turecka, státu NATO z takzvaného islámského státu dočasně ovládajícího část Iráku a Sýrie, a to do EU, aniž by původ ropy dodávané teroristy někomu vadil.

Metnarovy diletantské řeči z hlediska výzbroje armády připomínají Security Magazín, který chrlí na Seznamu přehlídku informačního zoufalství a diletantismu, včetně všemožných blafů. Tamní experti naštěstí většinou pouze opisují cizí práci, označili přenosný protiletadlový systém RBS 70 používaný naší armádou za protiraketový a podobných mouder se najde plno, když se snaží přidat vlastní myšlenky. Taková přehlídka kvantity bez ohledu na kvalitu typu prorezlá Škoda 1000MB, po vzoru socialistického hospodářství. Vedení Seznamu by mělo omezovat publikování aspoň největších informačních pitomostí, kterých neustále přibývá, pokud si chce udržet aspoň zdání objektivity. Ale o to jim patrně nejde. Jeden by řekl, že Metnar používá jako studijní materiál právě Security Magazín, vlastněný a řízený potají Vítem Bártou (VV), držitelem modré knížky a vojenským odborníkem na nošení divadelních napoleonských klobouků. Nelze se příliš divit, že Metnar nadšeně sděluje, že naše armáda nakupuje protiraketový systém, aniž by věděl, o čem mluví, stejně jako Bárta a jeho redaktoři v SM. Možná budou protiletadlovci ze Strakonic střílet „protiraketovými“ RBS 70 na raketky zábavní pyrotechniky zbylé od silvestra.

Ze stejného soudku je tvrzení, že naše armáda má stejně dobrou výzbroj jako americká. I tady je pan ministr lehce mimo, zvláště z hlediska misí, ale rovněž výzbroje dělostřelců, nebo protiletadlovců, o vztahu organizace armády a počtů výzbroje nemluvě. Obrněné transportéry kategorie MRAP si naše armáda v Afghánistánu již řadu let musí vypůjčovat právě od americké armády, stejně jako mnohý další materiál. Přitom již řadu let byl v nabídce TITUS od Holdingu CSG. Zde je ovšem třeba přiznat, že za neustálé nesmyslné odsouvání nákupu domácích vozidel kategorie MRAP mohou Metnarovi předchůdci. Armáda bez ohledu na fantazírování svého politického lídra nemá stejně dobrou výzbroj jako US Army, ale naopak v řadě případů ji postrádá, jinde si ji půjčuje, protože jinak by ztráty ještě výrazně vzrostly.

Pozitivně ministr Metnar zabodoval pouze v jednom případě, a to při akvizici radarů středního dosahu MMR, cestou vláda-vláda od izraelské společnosti IAI Elta. Akvizice zoufale potřebných radarů se ostudně táhla několik let, přestože odborné posudky byly v podstatě jednoznačné. Otázkou je, zda se za Stropnického a Šlechtové jednalo pouze o kombinaci neznalosti a arogance těchto diletantských ministerských figurek za ANO, konkurenční boj, nebo dokonce o korupci. Podobným způsobem působil i nákup vozidel TITUS, kde se vytvořil umělý bezpečnostní problém. Ředitel postrádající bezpečnostní prověrku se mohl dozvědět o umístění dvou krabiček s elektronikou uvnitř vozidla, které mohl vidět kdejaký z dělníků a techniků i uklízeček při výrobě. Doslova bezpečnostní šaškárna a kocourkov jako ilustrativní obraz EU. Jak to bylo doopravdy, se již pravděpodobně nedozvíme, stejně jako v případech řady nákupů vojenského materiálu ze zahraničí, přičemž ANO se stejně jako v jiných případech neliší od stran pražské havlérky a držitelů koryt. Nicméně ministr, který disponuje desítkami miliard a je zodpovědný za obranu a bezpečnost naší země by se měl na veřejnosti vyjadřovat na vyšší odborné úrovni, než internetoví pisálkové a opisovači, i když národ je čím dál tím hloupější.

59 komentářů :

 1. OSV VÍTÁ SMĚJICI SE BESTII PANA KOLLERA V NOVÉM ROCE

  škoda,že do výzbroje armády nebylo zařazeno rychlopalné dělo pravdy s názvem JAZYK PANA KOLLERA.
  Tady jsou vidět rezervy které by mohly nahradit 50% zrezivělé taktiky a zdemolované techniky naši skoro prý operetni ARMY.

  NO A KDYBY PAN KOLLER ještě ZNAL Z NAŠEHO NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ ČLÁNEK Č.8.KDE SE PÍŠE

  NE NATO? ALE PROČ? CO BUDE POTOM?

  DYŤ BY STAČILO UDELAT NATO PRO ČR NEPOTŘEBNÝM ,DŘIVE NEŽ SE SAMO ROZPADNE!

  Pak nebude třeba ani 2-4% hdp na patrony a miny a budeme se mit jako ve Švýcarsku mohl by se stát našim ministrem miru!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistěže, navýšení na 2-4% HDP všem členům NATO je nutné pro potřeby USA na další pokračování v šíření pravdy a lásky ohněm a mečem ve světě!Jinak M.Koller opět perfektní!

   Smazat
  2. Všehoschopni podvodnici,kteři se podvody dali zvolit chtěli 2%,ted 4% a nakonec mobilizaci a daji nás postřilet.
   Kdy se těch padouchů zbavime?Kdy tu bude Švýcarsko požádejme hoo kolonizaci,nic by se nestalo,vznikly by kantony Čechy,Morava a Slezsko,mohli bychom odsouhlasi v referendu i jejich Ústavu a pražouni by se mohli oddělit a povalovat se ve svých kavárnách za svoje peníze a ne za prý penize celé republiky!

   Smazat
  3. odpornost především
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Kroh-vazne-o-stavu-ceske-spolecnosti-Ze-se-senatorem-stal-Drahos-U-nas-by-se-senatorem-stala-i-gorila-Richard-565416

   Smazat
  4. Čeho se vlastně boji naši liberrálni prý demokraté.kteři použivaji zas jako minulý rezim jejich metody a přidomek k demokracii znamenajici nastolováni dalši diktatury tentokrát pod krytim slova liberálni ve skutečnosti však dalši diktaturu falešné humanity menšiny proti většině,která má být drženav a podporována terorem středověkého islámu.
   Cenzura na našich prý sdělovacich prostředcich se NEODVAŽUJE otevřit diskusi nad prvnimi články Národniho programu voličů rozbijejici jakoby řetězy řetězy,které pomalu zákeřně začinaji nasazovat občanům kandidátům na otroky kteří zdá se maji ve zvyku z minulého režimu tiše čekat,že divočáci avantgardy to za ně

   "NĚJAK TIŠE A HLAĎOULINCE BUDOU VYŘIZOVAT A ŘEŠIT " A NESMI U TOHO LÍTAT JISKRY.

   Kdeže je to boj jako každý jiný a jiskry lítat musi!

   Smazat
 2. Nejsem vojenský odborník, zbraně mě nikdy nezajímaly, ale přesto bych se chtěla zeptat pana Kollera, co se stalo s vývojem našich radarů? Kdysi jsme vyvinuli - matně si to pamatuji - nějaký radar Tamara, který byl prý na tehdejší dobu výborný, snad i špičkový. To nemáme u nás už odborníky, kteří by vyvinuli znovu náš radar, za menší cenu? Dodávám, že o parametrech Tamary zhola nic nevím, jen se chci zeptat, zda nemáme vlastní potenciál nějaký podobný úspěch zopakovat? Zdravím a doufám v odpověď, Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poté co pomocí Tamary Srbové ty dva americký neviditelný krámy,tak zmizela v USA.

   Smazat
  2. 17.42 , vyvoj a prototypy tamara a vera , byli prodany Israelu , takovi jste vy Cesi patrioti !

   Smazat
  3. 21.47 Proto také Němci po kapitulaci neposlali na Měsíc Kurta, Adolfa a Franze, ale nějaké Američany.

   Smazat
  4. neprodali je Češi, ale ukradli hebrejové

   Smazat
 3. Musím se vzepřít vnucování jakéhosi OSV. Při seznámením s "občany voliči", na zdejších stránkách, mi byli docela sympatíčtí. V řadě bodů (možná okruhů otázek) s nimi lze souhlasit. Horší byla jejich následná prezentace, která jiné názory shazuje, vnucuje jen své sice často líbivé, ale bez alespoň naznačené cesty. Důkazem je infantilní představa zrušit NATO. Koho neodradí slušně řečeno, zkratková myšlení a řešení, končící obecným rájem, tak snad odradi jejich styl, vnucující se ala Radosta.

  OdpovědětSmazat
 4. Zbraním, vojákům a všemu co se točí kolem armády nerozumím, ministři MO byli (až na několik málo výjimek) podle mne v souhrnu pěkná skvadra. Nesnáším označení voličů premiéra Babiše za nemyslící tvory. Myslí prostě jinak než p. Koller, v porovnání s tím, co tu bylo před "oligarchickým miliardářem" se jim ani nedivím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslí tak, že se bojí zásadní změny, která je nutná a nevyhnutelná. Věří v naši malost a bezbrannost a tak nechtějí moc vystrkovat růžky. Zároveň se ale nechávají utáhnout na výkřicích z ANO, že naše země je přece skvělá, máme se úžasně, měli bychom si víc věřit. Ani jim nedojde, že je to jasný protimluv. Podle mě kombinace nedostatku odvahy a informací, tlumená falešným optimismem a vlastenectvím. Je smutné, že ANO stahuje nejvíce levicové voliče, za kterého se i já považuji. Žijeme v absurdním světě..J.

   Smazat
 5. Pane Kollere, vy si Myslite, ze byste nekdy proverku dostal?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kollere, já se divím, proč jste minulý režim nebránil vlastním tělem. Není to ironická poznámka. Za 12ti měsíční základní služby a 150 dnů cvičení jsem až na výjimky poznal jen kvalifikované důstojníky s potřebným vzděláním. Proč nesedí ve vládě aspoň jeden z nich (v činné službě nebo v záloze), aby sbor idiotů a amatérů poučil?

   Smazat
  2. 20,43 není obsazování min. postů výlučně ve věci vítězné koalice a ne věcí zkušenosti ,praxe a rozumu? Ta invektiva o vlastním těle, vy jste jistě bránil ,ale s jakým to bylo výsledkem?

   Smazat
 6. To co se nazývá Armáda České republiky nemá s občany naší země nic společného, vyjma toho, že ji platí. Není ustavena pro nás a v této podobě ani kdyby čistě teoreticky vznikl záměr použít ji k zajištění naší suverenity a bezpečnosti, byla by nepoužitelná. Je to jen černá díra na peníze daňových poplatníků, nenabízející za to vůbec nic. Vlastně něco přeci, vyrábí nám svým lokajstvím nepřátele různě po světě. O to ale aspoň já nestojím. Prospěch z ní mají jen USA a různé zbrojovky.

  OdpovědětSmazat
 7. JSTE JAK JISTĚ VÍTE SÁM ČLENEM SPOLEČNOSTI VOLIČŮ.

  proto vám nepomůže jit sám proti sobě.
  Budte korektni a sdělte PŘESNĚ které názory shazujeme,když jste tady sám žádný nenapsal .

  VITE,ŽE TO PRAVDA NENI.
  TŘICET LET TU NIKDO NIC NOVÉHO NENAPSAL tak to zkuste a to nejlépe tady a hned!

  Vše co napíšeme je velice přesně definováno a nelžete,že chceme ZRUŠIT NATO.Je věci NATO zda se zruši nebo ne samo!

  MY CHCEME UDĚLAT NATO PRO ČESKOU REPUBLIKU ZBYTEČNÝM rozuměl jste tomuto napsanému slovu?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak uděláte NATO pro ČR zbytečným, je to jen slovo, pardon jen slova. Tedy dle 16:09 " ono by se dalo " Nevím, co máte vy na mysli, ale občan jsem a volič nejsem (díky bohu zatím nemusím volit a jsem vybíravý, recyklované politiky nevolim). Nadále budu používat váš text, vám nepřipadá shazujíci oslovit diskutéra "OSV vítá smějíčí se bestii p. Kollera...". Buď nevíte co píšete, nebo se za vás někdo vydává, ale je to podúroveň. Já nesouhlasím panem Kollerem, ale to je vše. Dál nehodlám s vámi ztrácet čas. Na závěr vám dám radu,vzhledem k tomu, že asi reprezengujete novou stranu, pište slušněji. Litera skripta manet.

   Smazat
  2. PTÁTE SE JAK?JEN SE PODIVEJTE KOLEM SEBE A UVIDITE.

   že pro řadu úspěšných států je NATO zbytečné.My nikde nepíšeme,že by se dalo ,my píšeme DYŤ BY STAČILO!
   A vy nejste volič?

   PROČ O KOUSEK DÁL PÍŠETE,ŽE JSTE VYBIRAVÝ A RECYKLOVANÉ POLITIKY PRÝ NEVOLITE!


   Děláte dále zbytečně advokáta panu KOLLEROVI neni to blbec,vidi nás tu a když bude chtit ozve se sám.
   Co je nám tu do toho,že s panem Kollerem nesouhlasite je to vaše věc.
   Náš vzkaz jsme původně napsali pro 17.59..

   Smazat
  3. Já to vidim tak,že ČR kdyby udělalo pro sebe NATO zbytečným zacghránilo by jej před rozpadem.
   Ted když se rozpadla ta blbá Varšavská smlouva nemá vlastně NATO žádnou práci,kromě pobalti.
   Polsko si může ochranu zaplatit u pana presidenta TRUMFA samo a strašeni panem PUTINEM je jenom proto,že máme kupovat drahé zbrojivo.
   Putin je slaby nema ani penize na zbroj nebot dáva zlomek peněz na rakety a motory,které stejně prodáva Americe tak to jsou pádné důvody rozpadu a tak se včas ČR zacghráni a dá do richtiku svoje továrny na pistole a vlastni děla a naklaďaky.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. ..pravé ruky oligarchického miliardáře a majitele firmy ANO, který si chce v budoucnu koupit celou republiku s podporou nemalého počtu nemyslících voličů...
  Martine Kollere, na co jste odborník vy ?
  Co to plácáte za nesmysly ? Že by jste byl čtenář cizích myšlenek, telepat ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I kdyby pan Koler byl povoláni vyzvědač a měl za úkol psát ostré články,aby se vychytali odpůrci režimu,nijak to nemusi vadit na co je odbornik,aspon někdo napíše článek do pranice!

   Smazat
  2. Články bez argumentů jsou svoji povahou
   informačně hodnotné, tak asi jako vycházející článek tasemnice z řiti*

   Smazat
  3. O ČEM TO PÍŠETE unknote,JAKÉ ARGUMENTY CHCETE?

   a podivejme se máte asi všecko i tasemnici,no je třeba gratulovat ovšem je to hnus..

   Smazat
  4. Věřím že gratulace k hnusu je váš styl*

   Smazat
  5. Věřím že gratulace k hnusu je váš styl*

   Smazat
  6. UNKNOTE,chlubit se tiom,že máte tasemnici,člověče radši napište jak se zbavit přiživniků z řad liberálni prý demokracite,která vás obere o moc jen to fikne a vy budete valit očiska,NO NI?

   PODIVEJTE SE NA NÁS NÁRODNI HRDINY A NEJLEPČI BORCE CHCEME ZACHRÁNIT I FARÁŘE,KTEŘI PŘIJDOU O KOSTELY A BUDOU SE MUSET UČIT KAKARÁM!

   Myslíme na všechny i na vás vy mizero tak se přidejte!

   Za revoluci se podepisuje naše ČR ARMY-podzemi konkrétně EL combatante KRTECEK vr vr Z hyZnr pardon z HzNR!!

   Smazat
 10. 17.59

  AKTIVISTÉ NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮ JSOU SI VĚDOMI.

  že by občané chtěli tiše sedet v koutečku a někdo za ně by to vyřidil bez konfliktů tiše a hladce.
  Takové osoby už čekali skoro 30 let a čeho se dočkali NAPROSTO NIČEHO!
  Situace se den ode dne zhoršuje 863 TISIC LIDI JE V exekuci a bude hůř.
  Namisto,aby jste sdělil o co vám jde PŘESNĚ se chcete vzepřit sám sobě a ŽADNÝ názor jste do této doby neprezentoval.
  Sestrašeni občané jako vy,by měli být vděčni,že se objevili prvni odvážlivci s neuvěřitelně přesným PROGRAMEM!

  PROČ DRAHÝ PANE SE NEZEPTÁTE TISKU A TV,KTERÉ DOPOSUD TENTO NPV NEUVEŘEJNILY ABY JIM BRZY DOŠLY ARGUMENTY,KTERÉ JSTE VY VŮBEC NEPRESENTOVAL!

  Napište co vám neni jasné,ono nejste sám ,který se polekal.že ano?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:20
   Nerad, ale musím napsat pane vy jste blb. Nebo reinkarnace soudružky Hodinové Spurné, vešla do ďějin vykřiky - Zapalte ohně na horách. Neblbněte, neběhejte v žluté vestičce a nezapaluje chudým spoluobčanům ojetiny.

   Smazat
  2. 20.10

   Řveme tu z vás smíchem určitě jste doktorem šarlatánem,když na dálku dovedete dělat diagnosy,tak aspon napište proč jste vy doktor jednozávitnik a jak se vám to stalo!

   Smazat
  3. 22:30
   Když řvete smíchy, tak vám stačí moc málo. Et tu B.

   Smazat
  4. ANO MÁTE PRAVDU OSV VOLIČI ŘEKLI

   A.Máme už pevni články Národnni program voličů NPV

   a když jsme řekli A .řikáme teď i

   B.Kdy se hledaji sily k uskutečněni NPV

   Tady to ovšem závisi na našich voličich kdy jim to dojde do hlavy.Zdá se,že maji dlouhý krk a možná by se i dali fotit s žirafami.
   Čekaji trpělivě už skoro třicet let a bude se muset čekat kdy jim dojde,že bud vnuti NPV svým polit.Šmejdům nebo komusi dojde že HNUTI TŘI HVĚZD je jeho paleta a začne té svoji hlavě řikat

   NAŠE SKVĚLÁ NEJCHYTŘEJŠI ELITA ŠIŠKA BYL HADRA!

   Smazat
 11. UPOZORNUJEME CTĚNOU VEŘEJNOST,ŽE NAŠE ODPOVĚDI MŮŽE

  vnitro pana RADOSTY blokovat o což se právě snaži.
  Ne nadarmo je diskuse okolo NPV zoufale zakazována sám program se stává podpultovkou jako za komunistické diktatury!
  Všemi silami TZV ZLA je diskuse rušena,pokud dojde k přerušeni našich odpovědi pak se obratte na pana Radostu s kterým nás násilim srovnáváte a neumite ani rozpoznat co to za nesmysly píšete, no ni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen, že plácáte nesmysly, ale ještě děláte vzácného, mazaného, pronásledovaného. No, to je na Bohnice!
   NPV je blbost, už s tím neobtěžujte!!!

   Smazat
  2. ALE,ALE BROUČKU 20.21 NPV JE PRVNI GENIÁLNI PLÁN

   v dějinách ČECHŮ od doby kupce Sáma.
   Kde v kterém bodě je NPV blbost když ostatni chváli a vy tu prý skoro všecko.
   Je to prý dilo z čertovy zahrádky ,ale vy tu osamoceně tvrdite,že jste liný jak veš a nechcete si tu skvělou vizi občanů voličů ani přečist a proto umřete a vzděláni vám i poté bude chybět!

   Smazat
 12. Co vše je možné -
  slavná herečka Aňa Geislerová mluví na seznamzpravy-cz, ušlechtile odsuzuje neslušné politiky, ale sama použije, spolu s novinářem Kubíkem výraz: Pitomio. čas 8:40.
  Nyní je rozpačitá, že před 10 lety byla jednoznačně proti americkému radaru. čas 15 minuta.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/facebookova-nenavist-nekteri-mi-dokazou-napsat-my-jsme-vyhrali-volby-vy-drzte-hubu-nebo-si-vas-najdeme-63353?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Kolere ,nekopejte do Babise , proto , nebo je to to nejlepsi co jste tu meli !! Babis mnoho vydela a mnoho odvadi do CR , nevyvadi zisky do raju ! Nekupujte si Cechy predestiranou nenavisti k Babisovi .Nik vam neuveri ! V cr jsou politici , kteri nevydelali 1 czk , vlastni rukou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze vse co Koler napsal je pravda...Sice to pred Babisem bylo jeste horsi,ale on tedy take neni zadny lumen

   Smazat
 14. obyčejná milka

  OdpovědětSmazat
 15. Dobre jako vzdy

  OdpovědětSmazat
 16. 22.02 , Cesi , nesickujte !! Predci nebudeme bazirovat na nejakem lumenu ! Odvadi miliony , neli miliardy a zamestnava tisice lidi...co by jste jeste chteli ?

  OdpovědětSmazat
 17. Metnar už na první pohled žid jen pokračuje ve stopách pěnice Parkanové .

  OdpovědětSmazat
 18. PAN BABIŠ MÁ ROZUM,PO WEBECH SE TU POTULUJE JAKÝSI RADOSTA

  což je prý pracovnik vnitráků ČSSD,kde drži pan Babiš nevalnou koalici.
  Možná,že by se ho spolu s námi nepolitickými aktivisty Společnosti voličů OSV mohl zeptat,zda to vnitro pana Radosty nemá náhodou v úmyslu v úmyslu založit třeti hwězdu do hnuti TŘI HWEZD s názvem KSDH tedy KŘESTANSKO SOCIÁLNĚ DEMOKRATICKÉ HNUTI,které by nahradilo satanisty co si dali název prý LIBERÁLNI demokraté či demokracie tj prý ODS,ČSSD,Kdu,pirati a dalši zmetkové polit subjekty co jich jenom je,

  Ono totiž demokracie nepotřebuje jakási adjektiva,liberálni,lidová či dokonce socialistická,což bylo podle nejnovějšich teorií a praxe odhaleno jako jasná DIKTATURA.

  V PŘIPADĚ LIBERÁLŮ JE TO DIKTATURA FALEŠNÉHO HUMANISMU,

  která má menšině umožnit vládu nad většinou pomoci středověkého náboženstvi a teroru jakésiho kakarámu.
  Do cesty se těm neznabohům může postavit jedině zase opravdová cirkev,třeba katolická nebo všechny dohromady.
  Nakonec nejen pan Babiš,ale i cirkev má obrovské množstvi bohatstvi a nemusi být problém pár milionů investovat do opravdového hnuti,které satanisty vyžene z ČR nebot

  KSDH by se mohla v plné míře opírat o už tvořici se Národni program občanů voličů a tady by bylo jasné,že

  VŮLE BOŽI JE VŮLE LIDU A NIC JINÉHO.

  Kdo je proti at to tu napíše a zdůvodni PROČ,no ni?


  OdpovědětSmazat
 19. Jako vždy s p. Kollerem souhlasím a mluví mi z duše. Jenom tak na okraj. Po vstupu USA a jeho satelitů do Afganistánu - uprchlíci mířící do Evropy, USA zpočátku na straně ISS v Sýrii podporovali ISS materiálem a zbraněmi včetně naší vlády (vývoz pěchotních zbraní přes Německo pro US army do Sýrie.Opět uprchlíci do Evropy.Ukrajina- převrat za podpory opět USA výsledek- polofašistický režim. Na normální lidi tam kašlou. Kolik miliónů Ukrajinců odešlo ze své zěme do Ruska a do Evropy o tom nikdo nemluví!Již zmíněná Mali -co tam proboha dělá naše armáda -cvičí jednu bandu proti druhé bandě. Opět uprchlíci z Afriky.Válka proti Srbsku za osvobození Kosova - výsledek kosovské a albánské bandy rozlezlé po Evropě prodávající bílou smrt-drogy.A nyní kontrolní otázka?"Kruté obsazení a anektování Krymu ruskou armádou!" Kolik bylo uprchlíků je z Krymu??

  OdpovědětSmazat
 20. Dobrý článek a mě by zajímalo koho by doporučoval pan Koller volit když voliči Babiše jsou hloupí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni nejsou hloupí onijsou zmanipulováni tak,že nejen nemaji na výběr,ale vadný systém ohlupováni tiskem a tv je žene do bezmocnosti a žalu!

   Smazat
  2. Však to tam píše, hňupe! Já to jen prolít, páč tyhle kecy jsou na mě moc dlouhý a hned tam vidím větu: "Ozvali se pouze reprezentanti SPD, ale byli umlčeni povykem ANO a ČSSD o nezávaznosti dokumentů podporujících afroislámskou invazi." Tak kohopak asi?

   Smazat
 21. Kdoví,zda by se neměla objevit úplně nová partaj,která by fakt respektovala zájmy a požadavky občanů,vždyt si je platime a oni s voliči mluvit nechtěji, proč vlastně nechtěji otevřit na svých stranických webech diskusni rubriky,když by to pak mohlo být jednoduché s nimi komunikovat ohledně těch jejich vadných zákonů,aby nas nedavali za svoje zvoleni k exekuci.
  Nemaji ti chlapci z OSV pravdu,že se musi něco udělat?

  OdpovědětSmazat
 22. Rozsáhlý a snad by byl i fundovaný komentář autora k událostem, ke kterým ale chybí autentické doklady - zprávy. Obecně je u nás dost velkým nešvarem mluvit o něčem, o čem chybí konkrétní údaje. To se to pak ovšem povídá a povídá a povídá...
  A k Babišovi: znáte konkrétního politika v ČR, který by sahal Babišovi aspoň po kotníky. Jistě, až bude někdo lepší než Babiš, budu ho volit , ale ty zkorumpované politruky a přitom uřvané a ukecané lháře z Malé Strany a spol.? To jsou jen státem vyhazované miliardy za vejžirství pracujících a daně platících!!! To je jen výroba zdání na tzv. kapitalistickou demokracii!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak tu známe pana KOLLERA má jistě sám podklady pro svá tvrzeni a aby tady psal elaboráty v giga provedeni ,které budeme čist dva dny to potřeba zas neni.
   To,že politici jsou prolhani na něho platit nemusi!

   Smazat
  2. Je na čase,aby kapitalismus bez přivlastků přivlečený na hřbetě presidenta ODS byl odstraněn,nebot jsou to gangsteři se svými vadnými zákony nám chtěji exekucemi zabavit i trenky a vystavovat je na hradě misto vlajky!

   Smazat
  3. SAMOZŘEJMĚ,ŽE BUDEME VŠICHNI VOLIT BABIŠE,

   ale bude i on volit náš NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ NPV?
   Vidime,že to dnes fackuje,nevidime u něho NAŠI PŘIMOU DEMOKRACII a když dostane ještě větši moc tak si z občanů udělá vrtuli a oni budou valit jen očiska,protože bez NPV nezmůžou ani žblebtnout!

   Smazat
 23. AKTIVISTÉ NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI VOLIČŮ osv

  jsou pro,aby VŠECHNY politické subjekty vyhrály volby.
  Proto v Národnim programu voličů je článek č.2.ve zněni

  ANO SKUTEČNÉ PŘIMÉ OBČANSKÉ DEMOKRACII,VE FORMĚ PŘIMÉHO DIALOGU S OBČANY OTEVŘENIM DISKUZNICH RUBRIK NA WEBECH VŠECH POLITICKÝCH STRAN POD JEJICH ČLÁNKY A PROGRAMY.


  Ty jejich jim ostatně platime z my občané z rozpočtu a tak by přistup na ně měl být co nejjednodušši a výmluvy,že by kdosi musel občanům odpovídat a na to nemaji ty subjekty čas na nás neplati,tato přimá demokracie je možná téměř okamžitě,levně a nic by se jiného nestalo naž by jejich weby přestaly být mrtvé a žily by skvěle jako tady WEB NR!

  Vypadá to přirozeně a jednoduše ,proto nelze pochopit,že se ty hlavni subjekty voleb tomu bráni a odkopávaji své voliče na FB,který čachruje s daty,vydělává na nás a pak nás za to zcenzuruje!

  Domniváme se,že je proto potřeba vytvořit s podporou veřejnosti to prosazovat tak dlouho až to naši zastupitelé pochopí,nebot tisk a tv jen zkresluji výsledky voleb ukradenim hlasů voličů manipulovanými informacemi a v posledni době se objevily obavy,zda takové volby vůbec platí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni ti poslanci na své voliče serou,nesmi nic odsouhlasit co jim neporuči jejich šéfové stran a ti se dělaji blbi,že nic nechápou a vyoslit jim to nesmime, protože si zablokuji diskuzi na webech co jim platime,aby nic nemuseli dělat a valit si pupky.
   Tak at udělaji zákon,kterým pesunou penize co jim valíme do mrtvých stranických webů na občanské weby,vytvořime vlastni sit obejdeme podvodniky z tisku a tv,kteři si myslí,že jsou v monopolnim socialismu a kradou nám koncesionářské poplatky a ty jim tež nedáme a odůvodnime to potřebou,že si televizi a eby z nich koupime sami a budeme tam vysilat tak vyvážené zprávy že na nich vyděláma majlant!

   Smazat
  2. Ja to tež nechápu,kniže prý řikal,že televize patři těm,kteři v ni dělaji.
   No tak at si taky zaplati i koncesionářské poplatky a nevydiraji to od ovčanů,kteři jim drži a čumi na to už třicetlet jako telátka na nová vrata!

   Smazat
 24. Nejlepši bude se na ty liberály a jejich liberálni prý demokracii,která zas má být diktaturou vykašlat.
  Proč smoli jakési svoje debiloviny,když tu je jasný začátek našeho občanského prgramu tak at si ho přišroubuji k těm svým kecům,které stejně nehodlaji splnit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.